جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5762

شهردار تبريز:
بهره‎برداري از خط يک متروي تبريز تا پايان سال 97


برگزاري جلسه شهردار رباط کريم با صنعتگران

به دليل کمبود آب؛
امکان تخليه روستاي «نَز» ميناب طي روزهاي آينده

‏ مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز:
انجام اقدامات لازم جهت بهينه‌سازي پست زرگان‏


خبــر


در استان


 شهردار تبريز:
 بهره‎برداري از خط يک متروي تبريز تا پايان سال 97 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با بيان اين که مشارکت شهروندان حرف اول و آخر را در پيش‌برد اهداف شهر مي‌زند، افزود: شهروندان با کاهش تردد 12 هزار خودرو در يک روز، کار بزرگي انجام دادند؛ اين نقش، حتما در رونق گردشگري و برنامه‌هاي سال 2018 نيز موثر واقع خواهدشد.ايرج شهين‌باهر در گفتگو با برنامه تلويزيوني تبريزيم، با اشاره به جهت‌گيري کلي برنامه و بودجه سال 97 شهرداري تبريز خاطرنشان کرد: در توسعه ورزش به سمت ورزش همگاني خواهيم رفت و فرهنگ ورزش همگاني و توجه به سلامت شهروندان اولويت اول است.شهردار تبريز اضافه کرد: در سال 97 به مترو پرداخت جدي خواهيم داشت و با کمک دولت مي‎خواهيم خط يک را تا پايان سال 97 به بهره‎برداري برسانيم.وي با بيان اين که نزديک 56 درصد تحقق بودجه براي سال 96 داشته‌ايم، افزود: براي سال 97 در صدد تحقق بيشتر هستيم و صرفه‏جويي را لحاظ خواهيم کرد.

شهين‌باهر با بيان اين‌که توجه به بحران و پدافند غيرعامل در برنامه سال آينده لحاظ شه است، خاطرنشان کرد: توسعه فضاهاي ورزشي در شهر به هنگام بحران محل ايمن محسوب مي‏شود و ايجاد آنها مهم است و در برنامه سال آينده توجه شده است؛ به همين منظور، 10 پارک محله‏اي در مناطق مناطق حاشيه‏نشين احداث خواهد شد که کارکرد دومنظوره خواهد داشت.شهردار تبريز با بيان اين‌که توسعه متوازن شهر نيز مدنظر است، افزود: به همين منظور، از مناطق پردرآمد براي مناطق کم‎‏درآمد هزينه خواهد شد، همچنين پروژه‎هاي نيمه‏کاره و مسيرگشايي‏ها مد نظر است و توسعه و آباداني مناطق مختلف را رقم مي‎زند.

وي با اشاره به تفاهم‌نامه شهرداري با آموزش‌وپرورش استان گفت: آموزش شهروندي براي اولين بار در مدارس تبريز با هماهنگي آموزش و پرورش انجام مي‎‏شود و کتابهاي شهروندي در دهه فجر رونمايي خواهد شد.شهين‌باهر تاکيد کرد: هويت شهردار و شهرداري از شوراست و حرکت منطقي و علمي شورا قابل ستايش است و ما بر چارچوب سياست‌هاي شوراي شهر گام بر مي‏داريم.


 برگزاري جلسه شهردار رباط کريم با صنعتگران  

 رباط کريم-ذبيح اله اصغري

جلسه شهردار رباط کريم با صنعتگران برگزار شد.شهردار رباط کريم طي جلسه‏اي با اعضا و هيئت مديره شهرکهاي صنعتي در خصوص نظارت بر ساخت و سازهاي غير مجاز در شهرکهاي صنعتي گفتگو و ديدگاه هاي خود را بيان نمود.اين جلسه به منظور هماهنگي و ايجاد تعامل صحيح ميان شهرداري و شهرکهاي صنعتي درخصوص جلوگيري از ساخت و ساز غير مجاز و پيشگيري از ساخت وساز بي‏رويه در اراضي خارج از بافت و زمينهاي کشاورزي برگزار شد.

مهندس سيد محمد ميرزماني شهردار رباط کريم در اين جلسه ديدگاههاي خود را حول محور قانون‏مداري و همسويي مديران و صنعتگران در جلوگيري از ساخت و ساز بي‎‏رويه در سطح شهرکهاي صنعتي بيان کرد و اظهار داشت: براساس مصوبات شوراي برنامه‏ريزي و توسعه استان اخذ مجوزهاي لازم براي ساخت و ساز بايد از طريق مبادي و مسير قانوني برابر قانون شهرداريها و شهرکهاي صنعتي اعمال گردد.

وي با بيان اينکه به هيچ عنوان اجازه دخل و تصرف در حريم شهر داده نخواهد شد تصريح کرد: به استناد تبصره يک ماده 4 قانون محدوده و حريم شهر هرگونه ساخت و ساز و عمليات ساختماني و صدور هرگونه مجوز در حوزه حريم شهرداريها منوط به اخذ پروانه از شهرداري بوده و ساخت و در صورت مشاهده ساخت وسازهاي غيرمجاز در اين محدوده‏ها که منجر به تضييع حقوق شهرداري گردد برابر قانون شهرداريها و در جهت احقاق حقوق شهر و شهروندان پيگيريهاي لازم صورت خواهد گرفت.

در ادامه اين جلسه پريسا ايلانلو رئيس شوراي اسلامي شهر رباط کريم ضمن تقدير از نگاه مثبت صنعتگران با بيان اينکه هدف شورا کمک به حل اين موضوع است در سخناني اظهار داشت: نگاه شورا نگاه تعاملي و نسبت به اينگونه مسائل مثبت خواهد بود چرا که اعتقاد ما بر اين است در اين مبحث بايد وحدت رويه و تعاملي دوسويه برقرار شود تا بتوان از قانون پيروي نمود.

مهندس يونس غفاري معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهردار رباط کريم نيز در سخناني با بيان اينکه محدوده مصوب سه شهرک صنعتي توسط شوراي برنامه‏ريزي و توسعه استان (تدقيق محدوده سه شهرک صنعتي در شهريور 96) ابلاغ گرديده است عنوان نمود: برابر قانون تعريف محدوده و حريم شهرکهاي صنعتي ملزم به نظارت بر محدوده‏هاي مصوب خود بوده و هر گونه اقدامي خارج از محدوده‏هاي فوق مربوط به حريم شهرداري مي‏باشد که در صورت هرگونه درخواستي و پس از طي مراحل قانوني ملزم به اخذ مجوز از شهرداري رباط کريم خواهد بود.

گفتني است در اين جلسه درخصوص نحوه نظارت شهرداري رباط کريم بر حرايم مجاور سه شهرک صنعتي زواره‏اي، کاظم‏آباد و ده حسن از سوي شهردار و مديران اين سه شهرک مطرح شد و پس از گفتگو و تبادل نظر راهکارهايي به منظور حل مشکلات و تعامل درخصوص معضلات مختلف ارائه گرديد.


 به دليل کمبود آب؛
 امکان تخليه روستاي «نَز» ميناب طي روزهاي آينده 

 مهاجرت از روستاهاي ميناب به دليل کمبود يا بعضا نبود آب شرب چند سالي است به يک مشکل جدي تبديل شده و اگر براي اين معضل چاره‌انديشي نشود، با خالي شدن روستاها امنيت اين خطه از کشور در معرض تهديد قرار مي‌گيرد.بحران آب به ويژه در روستاهاي ميناب به سريالي تکراري تبديل شده است، سريالي که هر بار در روايتي مشابه در يکي از روستاهاي ميناب اکران مي شود تا هر ساله کم و بيش مردم و مسئولان با اين معضل درگير باشند و تدابير انديشيده شده تنها نقش مسکن را بازي کنند.

اين در حاليست که استان هرمزگان به رغم دارا بودن 2 هزار و 240 کيلومتر نوار ساحلي خليج فارس و درياي عمان از اين موهبت الهي با شيرين سازي آب در تامين آب شرب روستاهاي استان بهره‌اي نبرده و بعضا نيز طرحهاي در دست اجرا نظير آب شيرين کن بندرعباس با عمر قريب به 16 سال از کلنگ‎زني آن همچنان اندر خم يک کوچه هستند.

در اين ميان اهالي روستاي «نَز» ميناب از توابع بخش سندرک با مشکل نبود آب آشاميدني دست و پنجه نرم مي‌کنند و از مسئولان خواستار چاره انديشي و رفع مشکل خود هستند.

مهاجرت مردم روستاي«نَز» به شهرها و روي آوردن به شغل‌هاي کاذب

درويش رضايي از اهالي روستاي نَز در گفت وگو با ايسنا، گفت: مردم روستا با مشکل نبود آب آشاميدني دست به گريبان هستند تا جايي که اين وضعيت زندگي ساکنان روستا را به شدت تحت تاثير قرار داده و نگراني‌هايي را ايجاد کرده است.

وي افزود: نبود آب آشاميدني در روستا باعث شده تا ساکنان روستا دست از کار کشاورزي و دامداري شسته و به شهر مهاجرت کنند و به شغلهاي کاذب مشغول شوند.

رضايي نبود آب شرب و خشک شدن چشمه را مشکلي بزرگ در اين روستا دانست و گفت: آب شرب اين مردم از طريق آب باريکه‎‏اي که از چشمه با فاصله 6 کيلومتري تامين مي‏شود که پاسخگوي مصرف اهالي روستا نيست.

تخليه روستاي«نَز»

دهيار روستاي«نَز» از اعلام زنگ خطر تخليه روستا طي روزهاي آينده خبر داد و گفت: تنها منبع تامين آب روستا چشمه فصلي است که با فاصله 6 کيلومتري روستا قرار دارد.

ايمان پنجشنبه‏زاده افزود: چشمه فصلي روستا اکنون ديگر هيچ آبي ندارد که جوابگوي روستائيان باشد و زنگ خطر بحران آب در اين روستا به صدا در آمده و طي روزهاي آينده اگر مسئولان چاره انديشي نکنند اين روستاي 400 نفري بايد سريعا تخليه شود.وي تنها شغل مردم اين روستا را دامداري و کشاورزي عنوان کرد و گفت: مشکل آب آشاميدني اين روستا با گذشت سالها هنوز مرتفع نشده و طي اين خشکساليهاي اخير و کمبود بارش، وضعيت چشمه فصلي که تنها منبع آب آشاميدني روستاي نَز بود به يک کابوس براي مردم تبديل شده است.

پنجشنبه زاده از مسئولان خواست براي رضاي خدا به مشکل مردم اين روستا توجه کنند و براي رفع آن فکر و چاره‌اي بينديشند زيرا روستاهاي منطقه کم‎کم دارند از سکنه خالي
مي‌شوند.


 ‏ مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز:
 انجام اقدامات لازم جهت بهينه‌سازي پست زرگان‏ 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: يک دستگاه بريکر، کليد هوايي و کليد گراند پست زرگان تعويض و نوسازي شدند.

امير زبيدي بيان کرد: به دليل قدمت بالاي برخي از تجهيزات پست، که سبب عملکرد ناصحيح بريکر و طولاني شدن مدت خاموشي در هنگام عمليات ها و بي برقي مشترکين منقطه شده بود، اقدام به تعويض يک دستگاه بريکر، کليد هوايي و کليد گراند بدون اعمال خاموشي به مشترکين کرديم.


 خبــر 

 برگزاري نشست بررسي و تعيين نياز آب زيست‎محيطي تالاب‌ها

رشت-خبرنگار آفرينش

اولين نشست بررسي و تعيين نياز آب زيست‎محيطي تالاب در معاونت فني اداره کل حفاظت محيط زيست گيلان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست گيلان، اولين نشست بررسي و تعيين نياز آب زيست‎محيطي تالاب در معاونت فني اداره کل برگزار گرديد.

بهبود و ارتقاء كيفيت زندگي انسانها در هر چارچوبي در گرو حفاظت منطقي اکوسيستمهاي طبيعي از جمله تالابها، به عنوان حساسترين منابع جهاني است. استفاده بي‎رويه از اکوسيستمهاي آبي، تغييرات گوناگوني در رژيم جريان آب آنها گذاشته است از اين رو لزوم لحاظ نمودن و اختصاص حقابه زيست‎محيطي با تأمين حداقل نياز آبي اکوسيستمهاي تالابي استان از اهم وظايف سازماني اداره کل حفاظت محيط زيست است.

انجام فاز دوم مطالعات تدوين الگوي کشت در استان سمنان

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه فاز اول مطالعات الگوي کشت براي 6 دشت استان و 11 محصول انجام شده است گفت: فاز دوم مطالعات تدوين الگوي کشت در استان سمنان انجام مي‌شود.

به گزارش ايسنا، لطف‌ا... رضايي با بيان اينکه مطالعات انجام شده تاکنون در اختيار استانداري، فرمانداران و همچنين مديران جهاد شهرستانها قرار گرفته است اظهار کرد: در اين مطالعات براي هر دشت و هر محصول يک جدول توصيه و يک نقشه با چهار شاخص محدوديت شديد فيزيکي قابل اصلاح، محدوديت خيلي شديد قابل اصلاح، محدوديت خيلي شديد غير قابل اصلاح و محدوديت شديد حاصلخيزي تهيه شده است.

وي با اشاره به ضرورت تدوين الگوي کشت در استان گفت: محدوديت شديد منابع آبي و افت کمي منابع آب‌هاي زيرزميني در استان سبب شد تا همگام با تدوين الگوي کشت در کشور؛ مطالعات آن نيز در استان سمنان به عنوان يکي از استانهاي پيشرو آغاز شود.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان خاطرنشان کرد: استان سمنان شامل 9 دشت اصلي از حوزه‌هاي ابخيز دامنه‌هاي البرز است که مطالعات پايه فاز صفر و يک و مطالعات خاکشناسي آن از سال‌هاي گذشته در استان انجام شده است و با استفاده از اين مطالعات و جمع‌اوري تمام مطالعات انجام شده از سال 42 تا کنون برنامه‌ريزي براي ارائه الگوي کشت هر دشت انجام شد.

رضايي با اذعان به اينکه تاکنون فاز نخست مطالعات براي 6 دشت استان انجام شده است تصريح کرد: در فاز دوم مطالعات 3 دشت باقي‌مانده نيز انجام شده و به تعداد محصولات نيز اضافه مي‎‏شود.

به گفته وي در فاز نخست مطالعات تعيين الگوي کشت براي 11 محصول عمده استان شامل جو، گندم، علوفه، کلزا، سيب زميني، چغنر قند، انار، پسته، زيتون، سيب و انگور تدوين شده و در اختيار مسئولان مربوطه قرار گرفته است.

معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اضافه کرد: براساس سياستگذاري‌هاي انجام شده تمام حمايت‌هاي دولتي و حمايت‌هاي تسهيلاتي از توسعه محصولات در هر نقطه از استان صرفاً در قالب الگوي کشت انجام مي‌شود.

رييس بهزيستي شهرستان کرمان:

6 درصد جمعيت زنان تحت پوشش بهزيستي کشور؛ متعلق به کرمان

رييس اداره بهزيستي شهرستان کرمان تصريح کرد: 6 درصد جمعيت زنان تحت پوشش بهزستي کشور متعلق به استان کرمان است و از نظر نيروي انساني، منابع و ديگر ساختارها در اين زمينه مشکل داريم و برخي شهرستانها شرايط بحراني در اين حوزه دارند که بايد توجه خاصي به آنها بشود.

به گزارش ايسنا، محمود منصوري در جلسه شوراي اداري بهزيستي استان کرمان با حضور رييس سازمان مديريت و برنامه‏ريزي استان کرمان اظهار کرد: 7 هزار و 800 کودک در استان از خدمات بهزيستي استفاده مي‏کنند که 90 درصد اين کودکان بدسرپرست هستند.

وي با اشاره به اينکه در زمينه منابع انساني به شدت کمبود داريم، افزود: ما به معلولهاي علتهاي مختلف سرويس مي‏دهيم و اين مسئله ناکارآمدي بخشهاي ديگر را نشان مي‏دهد.

منصوري در ادامه تصريح کرد: 6 درصد جمعيت زنان تحت پوشش بهزستي کشور متعلق به استان کرمان است و از نظر نيروي انساني، منابع و ديگر ساختارها در اين زمينه مشکل داريم و برخي شهرستانها شرايط بحراني در اين حوزه دارند که بايد توجه خاصي به آنها بشود.

موسي دريجاني معاون پيشگيري بهزيستي استان کرمان نيز در اين جلسه بيان کرد: پيشگيري همواره به عنوان موضوع اولويت‏دار در جامعه مطرح مي‏شود، اما به آنها عمل نمي‎شود در حالي که آسيبهاي اجتماعي دغدغه مقام معظم رهبري نيز هست و همه جوامع با اين موضوع درگير هستند.

وي افزود: يک سري آموزش هايي در اين حوزه وجود دارد و اگر مي‎خواهيم سربارِ حوزه‎هاي توانبخشي و... را کاهش بدهيم بايد به حوزه پيشگيري بپردازيم و به عنوان مثال براي کاهش آمار طلاق بايد به آموزشهاي قبل از ازدواج توجه کرد.

معاون پيشگيري بهزيستي استان کرمان اظهار کرد: يکي از مشکلاتي که در کشور داريم، عدم توجه به مسائل کارشناسي در اين حوزه‏هاست و تنها راه براي کاهش تمام آسيبهاي اجتماعي، معلوليتها و... آموزش است که متاسفانه به آن توجه ويژه‏اي نمي‏شود.


 در استان 

 برگزاري 708 نفر ساعت آموزشي در منطقه خليج فارس

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

دوره‎هاي آموزش آشنايي با نرم‏افزار مقدماتي ms project و مباني پدافند غيرعامل در منطقه خليج فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه خليج فارس؛ مسئول آموزش منطقه خليج فارس با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اجراي مصوبات تقويم شوراي آموزش منطقه، 708 نفر ساعت آموزش در مرکز انتقال نفت قطب‌آباد و با همکاري جهاد دانشگاهي بندرعباس مختص کارکنان اين منطقه برگزار گرديد.

حسن بهاروند افزود: اين دوره‎هاي آموزشي با هدف آشنايي با ايجاد پروژه و مشخصات آن، برنامه‎ريزي منابع تعريف شکست ساختار کار WBSو...، استراژي انهدام مرکز ثقل، سازمان و ساختار پدافند غير عامل، مباني اساس پدافند غيرعامل، مديريت بحران و غيره برگزار شد.

همچنين در پايان هر دوره، آزمون نهايي از فراگيران به عمل آمد.

در شهرستان‌هاي گرمه و جاجرم؛

تجارت شکارچيان سودجو از سر گرگ‌ها

فرمانده يگان حفاظت اداره کل محيط زيست خراسان شمالي از تجارت شکارچيان سودجو از سر گرگ‌ها در شهرستان‌هاي گرمه و جاجرم خبر داد.

جعفر عليپور در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، گفت: بنا به يک رسم قديمي در ميان افراد محلي شهرستان‌هاي گرمه و جاجرم، دامداران به افرادي که کله‌هاي گرگ را تحويل آن‌ها دهند انعام پرداخت مي‌کنند.

وي افزود: همين امر سبب شده تا تعدادي از شکارچيان براي کسب دريافت انعام، اقدام به تلف کردن گرگ‌ها و تحويل کله‌هاي آن‌ها به دامداران کنند.

عليپور تاکيد کرد: گرگ يکي از گونه‌هاي حيواني است که ارزش زيادي در تعادل اکولوژيکي و زنجيره غذايي منطقه دارد به‌طوري‌که سبب مي‌شود تا جمعيت گراز، روباه و شغال در منطقه متعادل باشد.

وي با اشاره به اينکه طبق گزارشات ارسال شده به اين اداره کل مبني بر حضور شکارچيان در منطقه و تلف کردن گرگ‌ها، اظهار کرد: طي چند روز گذشته دو شکارچي دستگير و دو کله گرگ از آن‌ها کشف شد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: يکي از دامداران منطقه بابت يکي از اين کله‌هاي گرگ، بزغاله‌اي را به يکي از اين شکارچيان دستگير شده انعام داده بود که آن بزغاله به دامدار بازگردانده شد.

به گفته وي جريمه حقوقي تلف کردن هر قلاده گرگ در حال حاضر مبلغ چهار ميليون تومان است.

رييس منابع طبيعي استهبان:

اجراي طرح جمع‌آوري بذر درختان ارس در استهبان فارس

رييس اداره‌ي منابع طبيعي شهرستان استهبان در استان فارس از اجراي طرح جمع‌آوري ميوه‌ي ارس از درختان جنگلي در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي منابع طبيعي فارس، مجاهدمهدي ‌عليشاهي گفت: اين طرح در راستاي جوانه دار کردن بذر و توليد نهال درخت ارس، حفظ و نگهداري از ذخاير ارزشمند ژنتيکي درخت ارس و نيز جلوگيري از انقراض اين گونه مهم جنگلي و احياء و توسعه جنگل‌ها اجرايي شده است.

وي با بيان اينکه اين بذرها از سطح 100 هکتار از جنگل‌هاي ارس شهرستان استهبان تهيه و جمع‌آوري شده است، افزود: بذور جمع‎آوري شده در عرصه‌هاي جنگلي و داراي پوشش کم مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

عليشاهي با اشاره به فرآيند جمع‌آوري اين بذرها گفت: در اين طرح پس از جمع‌آوري ميوه‌هاي خشکيده، نارس و آفت‎زده، بذرهاي سالم جداسازي و تفکيک و سپس نسبت به کشت بذرها و توليد نهال اقدام مي‌شود.

وي ادامه داد: بذر يا نهال‌هاي توليدشده از هر منطقه در همان محدوده با تفاوت ارتفاعي حداکثر 500 متر کشت مي‌شود.

عليشاهي گفت: براي غني‏سازي بذرها حتي‏المقدور از ميوه‌هاي ارس که در محدوده ذخيره‏گاه جنگلي درختان ارس وجود دارد استفاده خواهد شد.

او با اشاره به روند کنوني تخريب درختان ارزشمند جنگلي نظير درخت ارس خاطرنشان کرد: متاسفانه خشکسالي‌هاي پي در پي و کاهش نزولات آسماني موجب تضعيف و تخريب روزافزون اين درختان شده است.

عليشاهي ابراز اميدواري کرد که با شناسايي و ارزيابي مشکلات موجود شــاهد بهبود وضعيت اين گونه‌هاي ارزشمند جنگلي در استان باشيم.

رييس اداره منابع طبيعي استهبان با بيان اينکه منطقه کوه تودج شهرستان استهبان از سال‌ها پيش به عنوان بزرگترين ذخيره‌گاه جنگلي ارس در استان شناسايي شده است، گفت: اکنون اين گونه جنگلي ارزشمند از طريق حصارکشي در اين منطقه به وسعت 50 هکتار حفاظت و نگهداري مي‌شود.

عليرضا حاجي‎پور:

جمع‎آوري زباله در رشت بدون وقفه انجام ‎شد

رشت-خبرنگار آفرينش

به گزارش اداره اطلاع‏رساني مديريت ارتباطات و امور بين‏الملل شهرداري رشت، با وجود بارش نيم‎متري برف در منطقه سراوان که از روز شنبه آغاز شده بود با تلاش خدمتگزاران مردم در سازمان مديريت پسماندهاي رشت جاده دسترسي به محل دفنگاه باز است و کار جمع‎آوري زباله از سطح شهر، انتقال و دفن زباله در سراوان به طور معمول انجام شد.

عليرضا حاجي‎پور در بازديد از کارخانه کود آلي و لندفيل سراوان به خبرنگاران گفت: به دليل حساسيت موضوع براي بررسي هماهنگيهاي انجام شده صبح روز يکشنبه از کارخانه کود آلي گيلان و دفنگاه زباله سراوان بازديد کردم و جا دارد از تلاشهاي مجموعه خدمتگزاران اين دو مرکز تشکر و قدرداني کنم.رئيس سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري رشت افزود: با وجود اينکه در منطقه سراوان و در محدوده شهرداري منطقه 5 برف سنگينتر از ساير نقاط رشت بود و ارتفاع برف به بيش از نيم متر رسيد اما کارخانه کود آلي فعاليت روزانه خود را به شکل عادي انجام داد و زباله‎هاي حمل شده پذيرش و تفکيک شد و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.

وي با اشاره به اينکه با تلاش همکاران، جاده دسترسي به محل دفنگاه زباله در سراوان با وجود بارش برف نيم متري در منطقه باز است تصريح کرد: با شن‎ريزي و نمکپاشي از يخ زدن و غيرقابل عبور بودن اين جاده جلوگيري شد تا کاميونهاي حمل زباله در اين مسير با مشکل روبرو نشوند.

رئيس سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري رشت افزود: کار جمع آوري زباله از خيابانهاي سطح شهر رشت هم علي رغم بارش برف به طور معمول انجام شد و زباله‎هاي جمع‎آوري شده طبق روال سابق به محل دفنگاه در سراوان حمل گرديد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي