جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771


آغاز مهلت مجدد ثبت‎نام در آزمون دستياري

برگزاري آزمون در ارديبهشت 97؛
تمديد مهلت ثبت‎نام در آزمون فلوشيپ پزشکي

معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر داد؛
حضور دانشجويان 40 کشور دنيا در دانشگاه‌هاي ايران


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 آغاز مهلت مجدد ثبت‎نام در آزمون دستياري  

 مهلت مجدد ثبت‎نام در چهل و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي پزشکي آغاز شد. مهلت مجدد براي ثبت‎نام چهل و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي پزشکي در سايت سنجش آموزش پزشکي به آدرس sanjeshp.ir از ديروز 23 بهمن آغاز شده است.

مهلت ثبت‌نام

داوطلباني که در مهلت مقرر موفق به ثبت‎نام نشدند، تا 25 بهمن ماه فرصت دارند در اين آزمون ثبت‎نام کنند.

پيش از اين تعداد 12 هزار و 594 در اين دوره ثبت‎نام کرده بودند.

افرادي که هزينه ثبت‎نام پرداخت کرده و کد پيگيري را دريافت کرده ولي موفق به ثبت‎نام نشده‎اند با همان کد پيگيري ثبت‎نام را انجام دهند.

زمان برگزاري آزمون

آزمون کتبي چهل و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي ساعت 9 صبح پنجشنبه 6 ارديبهشت 97 به طور همزمان در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور برگزار مي‎‏شود.

زمان توزيع كارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون در هفته منتهي به آزمون از طريق سايت اينترنتي http://sanjeshp.ir در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرينت کارت خود از روي سايت مربوطه است. حضور در جلسه آزمون بدون همراه داشتن کارت شرکت در آزمون و کارت شناسايي معتبر امکانپذيرنيست.


 برگزاري آزمون در ارديبهشت 97؛
 تمديد مهلت ثبت‎نام در آزمون فلوشيپ پزشکي  

 فرصت ثبت‎نام در آزمون فلوشيپ (دوره تکميلي تخصصي) پزشکي تا پنجشنبه 26 بهمن 96 تمديد شد. آزمون 13 ارديبهشت 97 برگزار مي‌‎شود.

مهلت ثبت‌نام

داوطلبان واجد شرايط تا ساعت 24 پنجشنبه 26 بهمن 96 فرصت دارند با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي و با توجه به رشته تخصصي پيش نياز و در نظر گرفتن وضعيت شرکت در آزمون (عضو هيات علمي، آزاد) صرفا يک رشته و يک دانشگاه را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت‎نام کنند.

داوطلبان حائز رتبه‎هاي برتر آزمون دانشنامه تخصصي در رشته‎هاي پيش‎نياز در سال تحصيلي 96 که مشمول خدمات وظيفه عمومي هستند بايد مراتب را در فرم ثبت‎نام اينترنتي اعلام کنند.

ثبت‎نام بيش از يک بار مجاز نبوده و پس از ثبت‎نام و انتخاب رشته، تغيير رشته به هيچ عنوان مجازي نيست.

صرفا به مدارک ثبت‎نام که در مهلت مقرر ثبت‎نام و از طريق سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي ارسال شود ترتيب اثر داده خواهد شد.

مدارک و هزينه ثبت‎نام در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شده است.

زمان توزيع كارت ورود به جلسه آزمون

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهاي سه‎شنبه و چهارشنبه 11 و 12 ارديبهشت ماه 97 از طريق دانشگاههاي متولي برگزاري آزمون توزيع و آزمون همزمان در 13 ارديبهشت 97 برگزار مي‎شود.

آزمون پذيرش دستياران دوره‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 1397 وفق مصوبات شوراي آموزش پزشکي و تخصصي به صورت غير متمرکز و توسط دانشگاههاي مجري برنامه آموزشي برگزار مي‎شود.


 معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر داد؛
 حضور دانشجويان 40 کشور دنيا در دانشگاه‌هاي ايران 

 معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از جذب بيش از 2 هزار دانشجوي خارجي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور از بيش از 40 کشور دنيا خبر داد.

دکتر محمدباقر لاريجاني درباره جذب دانشجويان خارجي در حوزه علوم پزشکي به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا گفت: خوشبختانه سير جذب دانشجويان خارجي در حال افزايش است، الان از بيش از 40 کشور دنيا دانشجوي خارجي در ايران داريم. اکثرا از کشورهاي منطقه هستند ولي از بقيه کشورها هم داريم.

وي افزود: دانشگاه‌هاي متعددي در کشور دانشجوي خارجي دارند. بسياري از ظرفيت‌هاي جديد به خاطر همين دانشجويان خارجي است. مثلا دانشگاه علوم پزشکي ايران اخيرا براي جذب دانشجو در رشته دندانپزشکي اجازه گرفته، در تاييد اين رشته تاکيد شده است که بخش عمده دانشجويان بايد از دانشجويان خارجي باشند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت اعلام کرد: اکنون بيش از 2 هزار دانشجو در حوزه علوم پزشکي در کشور داريم و تعدادي از دانشجويان ايراني هم در 15 دانشگاه خارجي مشغول به ادامه تحصيل هستند.وي همچنين تاکيد کرد: در قراردادهاي بين‌المللي به اين موضوع تاکيد شده است که تبادل استاد و دانشجو صورت گيرد، همچنين دوره‌هاي مشترک مطالعاتي نيز مورد تاکيد است.


 خبرنامه 

جزئيات رفع نقص کارت‌ آزمون دکتري 97

تاريخ، نحوه پرينت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتري (Ph.D) سال 1397 منتشر شد.

کارت شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 از روز سه‌شنبه اول اسفند 96 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

کليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شرکت‌ در آزمون‌، براي پرينت کارت شرکت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به پايگاه اطلاع‌رساني سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌اي (شامل نام‌خانوادگي و نام، کد ملي و تاريخ تولد) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و کد پيگيري) از کارت شرکت در آزمون پرينت تهيه کنند.

داوطلبان بايد براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند.

شرکت در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و هم چنين اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامي است.ساير اطلاعات ديگر در برگ راهنماي شرکت در آزمون که همزمان با کارت شرکت در آزمون بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرينت و دريافت است.

آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 از ساعت 8 صبح روز جمعه 4 اسفند 96 در 55 شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد.

نام و آدرس حوزه امتحاني بر روي کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده است.

چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 (شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملي، معدل مقطع کارشناسي، تاريخ فارغ‎التحصيلي مقطع کارشناسي، موسسه فارغ‎التحصيلي مقطع کارشناسي، معدل مقطع کارشناسي ارشد، تاريخ فارغ‌التحصيلي کارشناسي‌ارشد، مؤسسه فارغ‌التحصيلي کارشناسي‌ارشد، هيأت علمي (مربي آموزشي رسمي)، دانشگاه محل خدمت مربيان آموزشي رسمي) کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند لازم است آن را اصلاح کنند.

داوطلبان بايد براي اصلاح مورد يا موارد مذکور از طريق لينک مربوط حداکثر تا تاريخ 4 اسفند 96 منحصراً به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلبان در صورتي که نسبت به بندهاي 3، 7 و 13 (جنس، معلوليت و زبان خارجي) کارت شرکت در آزمون مغايرتي مشاهده کردند لازم است در يکي از روزهاي چهارشنبه دوم اسفند و يا پنج‌شنبه سوم اسفند به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (براساس جدول شماره 2) مراجعه کنند و موضوع را پيگيري کرده تا مشکل برطرف شود.

درخصوص بندهاي 12 و 21 (نام رشته امتحاني و محل برگزاري آزمون) هيچگونه تقاضايي پذيرفته نخواهد شد.

آن دسته از دانشجويان سال آخر که حداکثر تا تاريخ 30 بهمن 96 در مقاطع کارشناسي ارشد و يا دکتري حرفه‌اي فارغ‌التحصيل شده و يا تا تاريخ 31 شهريور 97 در مقاطع مذکور فارغ‌التحصيل مي‌شوند، در اين مرحله بايد نسبت به ويرايش و يا درج معدل فارغ‌التحصيلي (براي فارغ‌التحصيلان 30 بهمن 96) و يا ميانگين نمرات واحدهاي درسي گذرانده شده (براي فارغ‌التحصيلان تا 31 شهريور 97) تا تاريخ 30 بهمن 96 اقدام کنند.

اين داوطلبان بايد اصل گواهي تکميل و تاييد شده توسط دانشگاه محل تحصيل، مربوط به معدل واحدهاي گذرانده تا تاريخ 30 بهمن 96 را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه کنند.

چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بند 8 (سهميه ثبت‎نامي) کارت شرکت در آزمون وجود دارد داوطلب بايد براساس نوع ارگان اقدام کند.

براي داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان (سپاه پاسداران و ستاد کل نيروهاي مسلح) لازم است براي روشن شدن وضعيت سهميه خود تا تاريخ 5 اسفند 96 به ارگان مربوطه مراجعه کنند.

داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه ايثارگران (بنياد شهيد و امور ايثارگران) و سهميه رزمندگان (وزارت جهاد کشاورزي) لازم است حداکثر تا تاريخ 4 اسفند 96 به قسمت ويرايش کارت آزمون ورودي دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1397 در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان وارد شده و سهميه مذکور را اصلاح کنند تا در صورت تأييد نهايي توسط ارگان ذيربط، سهميه براي فرد اعمال شود، در غير اين صورت داوطلب با سهميه آزاد گزينش خواهد شد و هيچ گونه اعتراضي قابل قبول نيست.

چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس باشد يا عکس روي کارت داراي اشکالاتي از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و... است ضروري است در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 4*3 (که در سال جاري تهيه شده باشد) و کارت شناسايي ملي يا شناسنامه عکسدار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع‌نقص حوزه مربوط مراجعه کنند و موضوع را پيگيري کرده تا مشکل برطرف شود، درغير اينصورت فرد به عنوان متخلف تلقي مي‎شود.آوردن وسائل اضافي به جلسه آزمون (به جز مدارک شناسايي) و هرگونه وسيله ارتباطي، الکترونيکي، و محاسباتي (از قبيل تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، پيجر و ماشين حساب)، کيف دستي، ساک دستي،کتاب، جزوه، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير ممنوع است. همراه داشتن هرکدام از وسايل مندرج دراين بند به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط برابر آيين‏نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد.

آدرس و محل تشکيل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کليه داوطلبان بر مبناي شهرستان محل آزمون آنان اعلام شده است و داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالي در کارت شرکت در آزمون بايد براساس توضيحات بند د (تذکرات مهم) اقدام و در صورت نياز صبح از ساعت 8:30 تا 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 تا 17:00 يکي از روزهاي چهارشنبه 2 اسفند و يا پنجشنبه 3 اسفند به حوزه‌هاي‌ رفع نقص کارت مراجعه کنند.

آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون ورودي دکتري Ph.D نيمه متمرکز ( سال 1397) در سايت سازمان سنجش اعلام شده است.

ضمنا نتايج اوليه آزمون بصورت کارنامه در هفته آخر فروردين ماه سال 1397 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور منتشرخواهد شد.


 يادداشت 

 رزومه‌نويسي و رسيدن به اهداف

زهرا كيان‌بخت

هرچند هدف اصلي از نوشتن رزومه، تبيين و توضيح سوابق علمي و آموزشي، توانايي‌ها و مهارتها، و... براي ورود به بخشهايي است كه مايليم در آنها فعاليت شغلي داشته باشيم. اما در كنار اين مسأله، رزومه نوشتن مي‌تواند براي زندگي شخصي خودمان هم مفيد باشد. چرا كه رزومه مي‌‎تواند اهم فعاليتهايي را كه در طول سالها به آنها مبادرت كرده و مهارتهايي را كه به دست آورده‌ايم، به صورت كاملا فشرده پيش‌رويمان قرار دهد. مي‌توانيم با مروري بر رزومه‌مان، به راحتي متوجه شويم مايل بوده‌ايم چه مهارتهايي را كسب كنيم كه هنوز درصدد يادگيري آنها برنيامده‌ايم! جاي چه دوره‌ها و توانمندي‌هايي در رزومه‌مان خالي است؟ چه طور مي‌توانيم به پربار كردن رزومه‌مان كمك كنيم؟ يكي از راههايي كه در اين باره پيشنهاد مي‌كنند، نوشتن رزومه سالهاي آتي است. يعني بيشتر مايليم در زماني فرضي، مثلا سه سال آينده، چه توانايي‌هايي را كسب كرده باشيم؟ مايليم چه مواردي به رزومه‌مان اضافه شود؟ با اضافه شدن چه بندها و مواردي است كه احساس رضايت خاطر بيشتري خواهيم كرد؟ مي‌توانيم با كمي وقت گذاشتن و فكر كردن در اين خصوص، يك رزومه فرضي براي سه سال آينده خودمان تهيه كنيم و بكوشيم در اين فاصله زماني، آن را به رزومه‌اي واقعي تبديل كرده و توانمندي‌هايي را كه در آن نوشته‌ايم، در اين مدت، تحقق بخشيم.


 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه خبر داد؛

مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاه‎هاي اجرايي، واگذار مي‎شوند

رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي با اشاره به دستور رئيس جمهور مبني بر تعطيلي مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاههاي اجرايي گفت: تلاش مي‎كنيم اين مراکز تعطيل نشوند و به بخش خصوصي منتقل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسين اميد در نشست خبري گفت: بر اساس مصوبه شوراي عالي اداري کشور که از سوي رئيس جمهور ابلاغ شده اعلام شده که مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاههاي دولتي بايد تا پايان سال 98-97 به بخش غيردولتي واگذار و يا منحل شوند.

وي افزود: ما تمام تلاش خود را انجام مي‎دهيم که اين مراکز تعطيل نشوند، بلکه مديريت آنها به بخش خصوصي منتقل شود.

رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي خاطرنشان کرد: براساس ابلاغيه شوراي عالي اداري، دانشگاه جامع علمي کاربردي قصد دارد به دستگاه‌هاي اجرايي که مراکز علمي کاربردي دارند، کمک کند تا اين مراکز به بهترين شکل واگذار شوند.اميد تأکيد کرد: براساس اين ابلاغيه، حدود 1.5 سال زمان وجود دارد که مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي به بخش خصوصي منتقل شود.وي اظهار داشت: تفاوتي ميان مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي و بخش خصوصي وجود ندارد.

رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي تأکيد کرد: مراکز متعلق به شرکت‌هاي توليدي براساس اصل 44 واگذار شده‌اند و اين مراکز کار خود را ادامه خواهند داد.اميد گفت: شرط اوليه براي واگذاري مراکز وابسته به دستگاه‌هاي دولتي به بخش خصوصي تأمين زيرساخت لازم است. بر اين اساس شرايط و ضوابط اين واگذاري در دانشگاه در حال تدوين است.

وي عنوان کرد: تأکيد داريم که کارکنان مراکز علمي کاربردي وابسته به دستگاه‌هاي دولتي بتوانند متقاضي انتقال به اين مراکز باشند که چگونگي اين انتقال نيز در حال بررسي و تدوين است.رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي تأکيد کرد: ما مجري سياست‌هاي اداري دولت هستيم؛ بنابراين بايد ابلاغيه‌هاي مربوط به دولت را اجرايي کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي