جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5771

شهردار تبريز:
تأمين مالي متروي تبريز با جذب فاينانس

فرماندار دماوند:
فعال شدن شوراي سرمايه‌گذاري براي توسعه اشتغال در دماوند


خبــر


در استان


 شهردار تبريز:
 تأمين مالي متروي تبريز با جذب فاينانس 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به اين که تامين مالي مترو با جذب فاينانس در دستور کار قرار گرفته شده‌ گفت: مصمم هستيم که با تحقق اين امر، به لطف خدا در سال 1400 پروژه را تکميل و فعال کنيم.مهندس ايرج شهين‌باهر، در مراسم ورود دستگاه حفار مکانيزه TBM به ايستگاه شماره 3 خط دوم مترو، با بيان اين مطلب اظهار داشت: تاکنون 5 کيلومتر از مسافت خط دوم قطار شهري تبريز با استفاده از تجهيزات TBM حفاري شده و فعاليت عمراني و زيرساختي در هشت ايستگاه نيز ادامه دارد.

وي ادامه داد: خط دوم قطار شهري تبريز طولاني‌ترين خط متروي تبريز است که در مسير غرب به شرق شهر امتداد يافته است.شهين‌باهر اضافه کرد: ويژگي مهم اين خط، عمليات همزمان دو دستگاه TBM «از قراملک در غرب شهر» و «ميدان شهيد فهميده از شرق تبريز» است که باعث مي‌شود زمان اجراي پروژه کاهش چشمگيري داشته باشد.

شهردار تبريز با اشاره به اين که پشتيباني مالي مترو، از اولويت‌هاي اقتصادي شهرداري است، گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي به‌عمل‌آمده تامين مالي مترو با جذب فاينانس در دستور کار قرار گرفته شده‌ و مصمم هستيم که با تحقق اين امر، به لطف خدا در سال 1400 پروژه را تکميل و فعال کنيم.وي همچنين از تلاش عوامل فني و اجرايي پروژه خط دوم قطار شهري تبريز قدرداني کرد.همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي، با حضور معاون عمراني استاندار آذربايجان‌شرقي، شهردار تبريز و متخصصان و مجريان پروژه مترو، حفاري مکانيزه TBM وارد ايستگاه شماره 3 خط دوم مترو شد.


 فرماندار دماوند:
 فعال شدن شوراي سرمايه‌گذاري براي توسعه اشتغال در دماوند  

 دماوند-خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه نرخ بيکاري در شهرستان دماوند 6 و هشت دهم درصد است، گفت: يکي از راههاي ايجاد اشتغال، تشکيل شوراهاي سرمايه‌گذاري توسط شهرداريها در شهرها و دهياريها در روستاها است که در اين شهرستان فعال مي‎شوند.مجيد صفري همزمان با دهه مبارک فجر در نشست پرسش و پاسخ که با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و امام راحل، اظهار کرد: ايام دهه فجر بهترين فرصت براي بيان خدمات نظام در بخشهاي مختلف است و امسال نيز در اين ايام شاهد بهره‎برداري و کلنگ‎زني 79 پروژه عمراني و خدماتي با اعتباري بالغ بر 123 ميليارد تومان بوديم.

وي با بيان اينکه بخش کشاورزي، خدماتي، بهداشتي، مسکن، ورزش و جوانان و... از جمله طرحهاي مهم اين شهرستان است، بيان کرد: معتقديم که کار اجرايي يک کار پر مشغله است و اگر مي‎خواهيم در اين زمينه موفق شويم بايد با برنامه ريزي حرکت کنيم تا زمينه توسعه پايدار فراهم شود.

وي با اشاره به اينکه نداشتن برنامه‌ريزي صحيح موجب اتلاف وقت و انرژي مي‌شود، گفت: آنچه مي‌تواند ما را در تحقق اهداف و سياستها ياري کند، افزايش سهم مشارکت مردم در اجرا است و هر فرد به ميزان سهم خود مي‌تواند قدمي بردارد.صفري با بيان اينکه اساس تحقق يک برنامه در مشارکت است، اظهار کرد: متاسفانه شهرستان دماوند با همه قابليتهايي که دارد در زيرساختها، اشتغال، کشاورزي، استفاده ناکافي از محيط زيست، مصرف درست آب، حمل و نقل و... با مشکلاتي روبرو است که قصد داريم تمام کارها را با تعامل انجام دهيم.

فرماندار شهرستان دماوند در اين جلسه به عمده مشکلات و مطالبات اهالي شهر دماوندي در زمينه راه و جاده همچون کمربندي سرهار، آب و فاضلاب، پاسخگو نبودن تلفن توسط ادارات، کمبود خط تلفن در منطقه گيلاوند، مشکلات مربوط به بيکاري در شهرستان، وجود سگ هاي ولگرد و ديگر موارد اشاره کرد.


 خبــر 

 استاندار هرمزگان:

تلاش هاي فعالان صنعت آب و برق هرمزگان قابل تقدير است

پست 63/20 کيلوولت مصلي با حضور دکتر همتي استاندار هرمزگان، مهندس کهوري مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان و جمعي از مسئولين و مقامات محلي و استاني در شهرستان بندرعباس افتتاح شد.

دکتر فريدون همتي استاندار هرمزگان در مراسم افتتاح پروژه هاي شرکت برق منطقه اي هرمزگان که همزمان با نخستين روز دهه فجر انجام شد ، گفت : اين ايام فرصت خوبي است تا خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را با زباني قابل درک با مردم در ميان بگذاريم.

وي ادامه داد: در طول 39 سال گذشته با وجود جنگ تحميلي و تحريم هاي بي سابقه در طول تاريخ ، به لطف خداوند و هدايت هاي رهبر انقلاب و استقامت و حضور مردم توانستيم عرصه هاي سخت را با موفقيت پشت سر بگذاريم.استاندار هرمزگان با اشاره به بهره برداري از پروژه هاي آب و برق در بندرعباس ، اضافه کرد : از تلاش و کوشش فعالان صنعت آب و برق در استان هرمزگان قدرداني مي کنم زيرا تلاش شبانه روزي صورت گرفته موجب شده تامين برق روستاها و شهرهاي سراسر استان هرمزگان به خوبي انجام شود.در ادامه اين مراسم مهندس کهوري مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان گفت : 7 پروژه در دهه فجر سال جاري با اعتباري بالغ بر 740ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.

وي با بيان اينکه پست 63/20 کيلوولت مصلي به نمايندگي از 7 پروژه اين شرکت به بهره برداري مي رسد ، افزود : تامين برق مشترکين منطقه، پايداري شبکه و رضايت مشترکين از مهمترين اهداف احداث اين پست مي باشد. مدير عامل شرکت برق منطقه اي هرمزگان افزود : در دولت ها ي يازدهم و دوازدهم موفق شديم در طي 4/5 سال ، 51 پروژه به ارزش 577 ميليارد تومان به ظرفيت پست هاي استان اضافه کنيم و در مجموع اين شرکت با تعداد 65 پروژه به ارزش 7000 ميليارد ريال پيشتاز مي باشد.

مهندس کهوري با اشاره به تعداد 14 پروژه شرکت برق منطقه اي هرمزگان از هفته دولت تا دهه فجر سال جاري افزود: در هفته دولت سال جاري 7 پروژه به ارزش530 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد و در دهه فجر سال جاري نيز 7 پروژه ديگر به ارزش 740 ميليارد ريال به مردم شريف استان تقديم مي گردد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‏هاي پزشکي البرز:

بخش اورژانس البرز با مشکلات عديده‎اي مواجه است

کرج - خاکپور

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشکي استان البرز در گفتگو با خبرنگار آفرينش گفت: دو سال قبل اين مرکز را با 48پايگاه،54آمبولانس،2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 4 دستگاه موتور آمبولانس تحويل گرفتيم و در عرض اين دوسال 6 پايگاه شامل 5 پايگاه و 1 پايگاه اورژانس هوايي اضافه شده است،در حال حاضر 54 پايگاه و 59آمبولانس به شهروندان خدمات پزشکي و امدادي ارائه مي‏دهند.

دکتر بابايي تصريح کرد: بخش اورژانس البرز نيز مثل ساير بخشها به دليل ضعف زيرساختها با مشکلات عديده‎اي مواجه بوده و به همين دليل تا رسيدن به نقطه ايده‎آل فاصله داريم.

وي تاکيد نمود:با توجه به اينکه آمبولانسها ابزار اصلي امدادرساني هستند و بدليل قيمت بالا، دانشگاه علوم پزشکي استان به تنهايي از عهده خريد، بهسازي و بازسازي آنها برنمي‎آيد ضروري است ساير دستگاهها نيز حمايت کنند.اين مسئول يادآور شد:در عرض دو سال حدود 30 دستگاه آمبولانس به مجموعه اضافه کرديم که بخش اعظم آنها جايگزين آمبولانسهاي قبلي شده است، پيگير ادامه اين روند هستيم و تا امروز بهسازي حدود 40درصد آمبولانسهاي موجود را انجام داده‎ايم.دکتر بابايي افزود:اولويت ما در مرکز،تبديل پايگاه هاي کانکس با پايگاههاي سازه‎اي با کيفيت استاندارد بوده و همچنين بايد نسبت به احداث پايگاههاي جديد اقدام نموده و زيرساختهاي پايگاههاي موجود را اصلاح کنيم، در حال حاضر همکاران مستقر ما در پايگاهها که تعدادي از آنها بصورت کانکس مي باشد،از امکانات و تجهيزات مناسبي برخوردار نيستند. وي خاطرنشان ساخت: طبق برنامه پنجم توسعه به ازاي هر50هزارنفر حداقل يک پايگاه اورژانس و به ازاي هر60هزارنفر يک پايگاه بايد اضافه گردد.اين استاندارد در برنامه ششم توسعه اصلاح شده و بايد به ازاي هر20 هزارنفر يک آمبولانس اورژانس موجود باشد، البته هنوز ابلاغ نشده است. اين مسئول با اشاره به اينکه البرز با استانداردهاي برنامه پنجم توسعه 11 پايگاه کم دارد،گفت:با استانداردهاي جديد بايد34پايگاه به مجموع پايگاهها اضافه شود. وي تعداد پرسنل مرکز را بيش از 400نفر اعلام و اضافه کرد:400نفر تکنسين در سطح پايگاهها و در مجموع بيش از 450 نفر در پايگاهها و ستاد عملياتي مشغول به فعاليت بوده،مرکز مديريت حوادث را اداره مي‎کنند.رئيس مرکز افزود:تصور اشتباه مردم درخصوص همکاران ما اين است که در هر آمبولانس يک تکنيسين و يک راننده حضور دارند، قبلا به همين صورت بود ولي الان يک رشته جديد دانشگاهي به نام فوريتهاي پزشکي در مقطع کارداني و کارشناسي ايجاد شده است و همکاراني که جديدا جذب شده‏اند حداقل داراي کارداني اين رشته بوده و برخي کارشناس و کارشناس ارشد رشته فوريت يا پرستاري هستند و علاوه بر تحصيلات آکادميک بايد گواهينامه ب 2 رانندگي را نيز داشته باشند.

وي اضافه کرد: همکاراني که اخيرا جذب شده‏اند دانش‏آموخته رشته‎هاي تخصصي فوريت پزشکي، پيراپزشکي و پرستاري هستند، ضمن اينکه در مرکز مديريت واحدي به نام آموزش و کنترل کيفيت بهبود روشها داير و وظيفه آن برگزاري دوره‎هاي بازآموزي براي همکاران است.

دکتر بابايي خاطرنشان ساخت:از گذشته تصور مردم از مرکز مديريت حوادث فقط 115 بود در صورتيکه 115 فقط بخش پيش بيمارستاني مرکز بوده و بخش ديگر،اداره مرکز مديريت بحران دانشگاه علوم پزشکي و همچنين ستاد هدايت بيماران در سطح بيمارستانهاي تخصصي استان است.

وي افزود: هر گونه نقل وانتقال بيماران بين بيمارستانهاي استان با محوريت ستاد هدايت بوده که در مرکز مديريت مستقر و همچنين نظارت بر اورژانس بيمارستانها به عهده مرکز مديريت حوادث است.


 در استان 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي:

11 شهرستان آذربايجان غربي زير پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي گفت: 11 شهرستان آذربايجان غربي زيرپوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

رسول اکبري با اشاره به شهرستان‌هاي آذربايجان غربي که زيرپوشش شبکه فاضلاب هستند اظهار داشت: تا به حال 6 شهرستان به شبکه فاضلاب متصل نشده‌اند که سعي مي‌شود در برنامه‌هاي آتي اين کار صورت بگيرد.

وي افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي براي خدمات به مردم اين استان براي خود سه خط قرمز را ترسيم کرده که ملزم به رعايت آنان است.اکبري گفت: در مرحله نخست کيفيت آب آشاميدني مردم استان است که در بهترين شرايط باشد چراکه ما امانت‌دار مردم هستيم و بايد کيفيت آب در بالاترين حد باشد.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي خاطرنشان کرد: زيرساخت‌هاي لازم در راستاي مشتري‌مداري و ارائه خدمت به مردم استان ايجادشده است.

وي تصريح کرد: در سطح آذربايجان غربي بالاي 38 شهر وجود دارد که به اين شهرها به‌طور کاما آب‌رساني مي‌شود و جمعيت شهري استان 2 ميليون و 300 هزار نفر است.اکبري گفت: 38 طرح در قالب 98 پروژه در شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي وجود دارد که اعتبار آن‌ها بالغ بر هزار و 100 ميليارد تومان است.

با مشارکت کارشناسان شرکت آب منطقه‌اي گلستان؛

تدوين 4 استاندارد ملي در صنعت آب استان

گرگان-قهرمان

درراستاي نشر و تلفيق تجربيات ميداني در قالب استانداردهاي ملي و پس از بحث و بررسي اعضا کميته فني استاندارد ملي متشکل از کارشناسان شرکت آب منطقه‌اي، آب و آبفا و اعضاي هيات علمي دانشگاه کرمانشاه ، 4 استاندارد مرتبط با صنعت آّب تدوين و به تصويب سازمان ملي استاندارد رسيد.

سيد مهدي کلبادي از کارشناسان اين شرکت با اعلام اين خبر افزود: استاندارد محصولات و سامانه‌هاي حفاظت و تعمير سازه‌هاي بتني- آزمون حفاظت از خوردگي – روشهاي آزمون- با هدف ارائه روش آزمون براي تعيين کارايي محصولات يا سامانه‌هاي محافظت در برابر خوردگي سازه‌هاي بتني در جلسه 752 اجلاسيه کميته ملي استاندارد (مهندسي ساختمان و فرآورده‌هاي ساختماني با حضور دکتر شرقي و مهندس فلاح از سازمان ملي استاندارد، اعضاي کميته فني استاندارد ملي دکتر حشمتي وعباسي و خانم دکتر انتظاري از استان کرمانشاه، اعضاي سازمانهاي مرتبط و ذينفع، مورد بررسي قرار گرفته و تصويب شد.عضو کميته استاندارد افزود: استاندارد بررسي و آزمون ژئوتکنيک –پايش ژئوتکنيک با استفاده از ابزار دقيق ميداني- براي بررسي رفتار خاکها، پرکننده‌ها و سنگها کاربرد دارد در جلسه شماره 747 اجلاسيه کميته ملي استاندارد تصويب شد.

وي همچنين عنوان کرد: استانداردهاي شيوه‌هاي تميزکاري سطوح بنايي- بتني وگچ کاري و لوله‌هاي فاضلاب بتني در برابر فشار هواي منفي يا مثبت در جلسه شماره 748 اجلاسيه کميته ملي استاندارد پس از بحث و بررسي مورد تصويب قرار گرفت.

مديرکل دامپزشکي آذربايجان غربي:

ايمن‌سازي جمعيت دامي در برابر بيماريهاي تب برفکي و بروسلوز

اروميه- صديقي

مديرکل دامپزشکي آدربايجان غربي از اجراي طرح ملي واکسيناسيون عليه بيماريهاي تب برفکي و بروسلوز در استان خبر داد.

کاميار داهيم افزود: از 16 بهمن ماه به مدت 45 روز و با هزينه‌اي بالغ بر 2 ميليارد و 100 ميليون تومان کل جمعيت دامي استان در برابر بيماريهاي تب برفکي و بروسلوز به واسطه 83 اکيپ و تيم دامپزشکي ايمن‌سازي مي‌شود. مديرکل دامپزشکي آدربايجان غربي با تاکيد بر اجباري شدن عرضه گوشت مرغ سايز در استان و درراستاي اجراي طرح کاهش باقي مانده دارو و سموم در مواد غذايي از ممنوعيت عرضه مرغهاي گوشتي بالاي 2.5 کيلوگرم از سال گذشته در سطح استان خبر داد و افزود: در سال جاري همه گوشت مرغ عرضه شده در استان زير 2 کيلوگرم بوده است که در نظر داريم در سال آتي با رساندن اين ميزان به حدود 1.4 الي 1.8 کيلوگرم وزن مرغهاي گشتي عرضه شده در بازار را با استانداردهاي جهاني مطابق سازيم.

معاون بهره‎برداري فولاد مبارکه:

رشد 16 درصدي توليد در گروه فولاد مبارکه

اصفهان-راعي

کارکنان پرتوان و خستگي‏ناپذير گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فــــولاد ســــــبا و شــرکت فــولاد هرمزگان)که بزرگترين دستاورد جمهوري اسلامي ايران و مولود انقلاب است، طي 10 ماه سال 1396 موفــق شدند با توليد 7ميليون و 213هزار تن فولاد خام درمجموع بـــه رشد 16درصدي نســـبت به مـدت مشــابه ســال قبل (6ميليون و 193هزار تن) دست يابند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مختار بخشيان معاون بهره‎برداري فولاد مبارکه ضمن اعلام اين خبر و با تشريح عملکرد هريک از شرکتهاي زيرمجموعه گروه فولاد مبارکه گفت: در بازه زماني مذکور شرکت فولاد مبارکه موفق شد با توليد 5ميليون و 427هزار تن فولاد خام نسبت به ميزان توليد مدت مشابه سال قبل (4ميليون و 733هزار تن) رشدي 15درصدي را به ثبت برساند.وي با تأکيد بر اينکه هدف گذاري فولاد مبارکه براي سال 1396 توليد 6ميليون و 200هزار تن فولاد خام است، تصريح کرد: به يقين با اين پيشرفت بسيار خوب و با تلاش همکاران تا پايان سال جاري اهداف ترسيم شده محقق خواهد شد.بخشيان در ادامه در خصوص عملکرد مجتمع فولاد سبا گفت: طي 10ماه نخست همکاران اين مجتمع موفق شدند 623هزار تن فولاد خام توليد کنند و نسبت به ميزان توليد مدت مشابه سال قبل (548هزار تن) به رشد 14درصدي دست يابند.وي رشد توليد در شرکت فولاد هرمزگان را بسيار چشمگير و بيسابقه دانست و بابيان اينکه در سال جاري فولاد هرمزگان توليد يک ميليون و 400هزار تن تختال را هدفگذاري نموده است، اظهار کرد: کارکنان بلندهمت اين شرکت نيز در 10ماهه سال 1396 توانستند به افتخارات زيادي دست يابند و با توليد يک ميليون و 163هزار تن تختال و 27درصد رشد توليد نسبت به مدت مشابه سال قبل (912هزار تن) خوش درخشيدند.وي در بخش پاياني سخنان خود ضمن قدرداني از تلاش همه کارکنان، پيمانکاران و تأمين کنندگان فولاد مبارکه تصريح کرد: هدف گروه فولاد مبارکه در سال 1396 توليد 8ميليون و 630هزار تن فولاد خام است که اميدواريم با توکل بر خدا و با همت بلند همه مديران و کارکنان شرکتهاي زيرمجموعه، اين امر محقق شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي