جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772


جزئيات ثبت‎نام آزمون دکتري پزشکي اعلام شد


اعلام نتايج کارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 جزئيات ثبت‎نام آزمون دکتري پزشکي اعلام شد 

 
دفترچه راهنماي شرکت در آزمون دکتري تخصصي (Ph.D) و دکتري پژوهشي رشته‌هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي سال 97 منتشر شد.

زمان برگزاري آزمون

آزمون دکتري تخصصي (Ph.D) و دکتري پژوهشي رشته‌هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي سال تحصيلي 97-98 براي دوره‌هاي روزانه، شهريه‎پرداز و دانشگاه آزاد اسلامي در روزهاي 20 و 21 ارديبهشت ماه 97 برگزار مي‌شود.

مهلت ثبت‎نام

ثبت‎نام و ارسال مدارک تنها به صورت اينترنتي صورت مي‌گيرد و داوطلبان از 24 بهمن تا 4 اسفند مي‌توانند در آزمون ثبت‎نام کنند.

داوطلباني مجاز به شرکت در آزمون هستند که داراي شرايط عمومي در تمام ادوار تحصيلي و مراحل شغلي باشند.

برخورداري از سلامت و توانايي جسمي به تناسب رشته انتخابي و عدم اعتياد به مواد مخدر، واجد کليه شرايط عمومي متداول در آزمونهاي مختلف کشور، اعتقاد به دين مبين اسلام يا يکي از اديان مندرج در قانون اساسي، پذيرفتن قانون اساسي و عدم مخالفت با نظام جمهوري اسلامي ايران، عدم وابستگي تشکيلاتي به احزاب و گروههاي محارب و ملحد و هواداري از آنها، نداشتن سوء پيشينه کيفري، عدم اشتهار به فساد اخلاقي از جمله شرايط عمومي است.

شرايط اختصاصي داوطلبان

شرايط اختصاصي براي ثبت‎نام رشته‌هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي نيز اعلام شده است.

داوطلب بايد داراي دانشنامه کارشناسي ارشد (فوق ليسانس) مرتبط يا دکتري حرفه‌اي (پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي، دامپزشکي و علوم آزمايشگاهي) براساس جداول مربوطه باشد.

دانشجويان ترم آخر مي‎توانند گواهي مبني بر فراغت از تحصيل تا تاريخ 31 شهريور 97 ارائه کنند. درصورتيکه دانشجوي ترم آخر، به هر دليلي، تا تاريخ 31 شهريور 97 97 فارغ‎التحصيل نشود پس از اعلام نتايج، قبولي وي کان لم يکن و از شرکت در آزمون سال آينده نيز محروم خواهد شد.دارندگان مدارک معادل کارشناسي ارشد مجاز به شرکت در آزمون نيستند.داوطلبان براي شرکت در آزمون صرفا مجاز به انتخاب يکي از دوره هاي دکتري تخصصي يا پژوهشي هستند که در فرم ثبت‎نام بايد نسبت به انتخاب يکي از آنها اقدام کنند. پذيرفته شدگان آزمون دکتري تخصصي Ph.D سال تحصيلي 97-96 که در دانشگاه ثبت‎نام نکرده‏اند يا انصراف داده‎اند، مجاز به شرکت در اين آزمون نيستند. در غير اين صورت، مسئوليت عواقب بعدي بر عهده داوطلب خواهد بود. اين محروميت شامل پذيرفته‎شدگان شهريه‌پرداز نمي‌شود.داوطلبان مي‎توانند قبل از شروع و يا پايان طرح نيروي انساني در آزمون شرکت کنند و در صورتي که در حين انجام طرح نيروي انساني در آزمون قبول شوند، امکان ترخيص ايشان براي ادامه تحصيل فراهم مي‌شود. داوطلب نبايد به تحصيل در دوره‎هاي دکتري تخصصي (Ph.D) يا دستياري تخصصي در تمام مؤسسات آموزشي و تحقيقاتي کشور مشغول باشد.

مدارک زبان موردنياز براي آزمون

دارا بودن يکي از مدارک زبان انگليسي به شرح جدول مندرج در اين خبر (مدارک خارج از اين ليست مورد پذيرش نيست) الزامي است.

داوطلباني که در امتحان زبان MHLE و MSRT نمره 45 تا 49 را کسب کرده باشند، در آزمون اين دوره مي‎توانند ثبت‏نام کنند، مشروط بر اين که تا زمان امتحان جامع موفق به کسب نمره حد نصاب (50) شوند. در غير اين صورت قبولي آنها کان لم يکن تلقي شده و از ادامه تحصيل آنها جلوگيري مي‎شود.

مدارک زبان افرادي مورد پذيرش قرار مي‏گيرد که تاريخ آزمون زبان آنان از تاريخ 20 بهمن 94 (9 فوريه 2016) تا تاريخ 20 اسفند 96 (11 مارس 2018) باشد.

داوطلبان بايد اطلاعات گواهي زبان انگليسي خود را به شرحي که خواسته شده در قسمت مربوطه در فرم ثبت‎نام درج کنند و نيازي به اسکن و ارسال مدرک زبان ندارند (مدارک زبان ارسال شده، بررسي نخواهند شد).

با توجه به اين که در آزمون کتبي، زبان تخصصي حذف شده است، نمرات کسب شده آزمون زبان در آزمون شفاهي (مرحله دوم) داراي امتياز بوده و در نتيجه مؤثر خواهد بود. چنانچه به هر دليل نمره و ساير مشخصات گواهي زبان در هنگام ثبت‎نام وارد نشود، داوطلب از شرکت در آزمون محروم و حذف خواهد شد.

داوطلبان مرد که در آزمون دکتري پژوهشي و دکتري تخصصي (Ph.D) رشته هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت، داروسازي و دندانپزشکي سال 1397 شرکت مي کنند، لازم است هنگام پذيرش در دانشگاه (قبولي قطعي و ثبت‎نام)، وضعيت مشموليت و مقررات وظيفه عمومي خود را مشخص کرده باشند. در غير اين صورت مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود.

مشمولان غايب مجاز به ادامه تحصيل نيستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولي در دانشگاه، مجوز تحصيلي براي آنان صادر نشده و دانشگاهها مجاز به ثبت‎نام از آنان نيستند.

دانشجويان اخراجي دانشگاهها تا پايان خدمت دوره ضرورت و يا اخذ معافيت دائم، شرايط استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت.

فارغ‎التحصيلان اين دوره (دکتري تخصصي) مجاز به شرکت مجدد در اين آزمون از نظر معافيت تحصيلي نيستند.

کارکنان وظيفه (سربازان در حال خدمت) مجاز به تحصيل همزمان با انجام خدمت نيستند. اين دسته از کارکنان در صورت قبولي در دانشگاه در صورت نداشتن غيبت اوليه و دارا بودن ساير شرايط، جهت ادامه تحصيل از خدمت ترخيص خواهند شد.

مدت تحصيل در مقطع دکتري (Ph.D) براساس آيين‌نامه دوره، حداکثر شش سال است.

سهميه‌هاي آزمون

سهميه هاي پذيرش در اين آزمون با توجه به ابلاغ قانون برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو در دوره‏هاي تحصيلات تکميلي و تخصصي نيز تشريح شده است.

سهميه آزاد: 70 درصد ظرفيت متعلق به سهميه آزاد است که همه داوطلبان در صورت داشتن حد نصاب مي‏توانند از آن استفاده کنند. براساس مصوبه يکصد و بيست و دومين جلسه شوراي معين برنامه‏ريزي علوم پزشکي، از سال تحصيلي 94-93 و به بعد کسب حدنصاب 50 درصد ميانگين کل نمرات شرکت‎‏کنندگان در آزمون کتبي هر رشته و کسب حداقل 30 درصد از نمره کل آزمون جهت ورود به مرحله مصاحبه آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي (Ph.D) رشته‏هاي علوم پزشکي با رعايت ساير شرايط و مقررات الزامي است.

سهميه رزمندگان: با توجه به تصويب «قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران (1400 - 1396)» در تاريخ 14 اسفند 95 توسط مجلس شوراي اسلامي، ماده 90 اين قانون علاوه بر ماده 70 «قانون جامع خدمت‎رساني به ايثارگران» و اصلاحيه بعدي آن در ماده 47 «قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت»، اعمال سهميه رزمندگان در اين آزمون بصورت زير انجام مي‎پذيرد:

25 درصد ظرفيت هر کدرشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان اختصاص دارد.5 درصد ظرفيت هر کد رشته محل به جانبازان زير 25 درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص دارد. جزئيات استفاده از اين سهميه در دفترچه راهنماي ثبت‎نام در آزمون دکتري تخصصي گروه علوم پزشکي اعلام شده است.

هزينه ثبت‎‏نام

هزينه ثبت‏نام آزمون کتبي مبلغ 600 هزار ريال (60 هزار تومان) و استفاده از خدمات پيامکي 5 هزار ريال (500 تومان) است.

داوطلب بايد با مراجعه به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي نسبت به خريد اعتبار به مبلغ 605 هزار ريال (60 هزار و 500 تومان) اقدام کنند. وجه پرداختي به هيچ عنوان قابل استرداد نيست.

مدارک لازم جهت اسکن و ارسال اينترنتي در دفترچه راهنماي ثبت‌نام در آزمون دکتري تخصصي گروه علوم پزشکي درج شده است. با توجه به برگزاري آزمون در مناطق دهگانه آمايشي در شهرهاي تهران، تبريز، اصفهان، شيراز، مشهد، اهواز، کرمان، زنجان، ساري و کرمانشاه و اين که توزيع کارت فقط به صورت اينترنتي است، داوطلبان جهت اخذ کارت ورود به جلسه آزمون مي‎توانند از روز دوشنبه 17 ارديبهشت 97 تا چهارشنبه 19 ارديبهشت 97 به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي مراجعه کنند.


 اعلام نتايج کارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد  

 نتايج کارشناسي پيوسته و ناپيوسته بدون آزمون (براساس سوابق تحصيلي) دانشگاه آزاد اسلامي ديروز 24 بهمن ماه اعلام شد.

نتايج کارشناسي پيوسته و ناپيوسته براساس سوابق تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي ديروز (24 بهمن ماه) اعلام شد و داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سامانه اين مرکز به نشاني www.azmoon.net از نتايج انتخاب رشته خود اطلاع يابند.

براساس اعلام روابط عمومي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، پذيرفته‌شدگان مي‌توانند با مراجعه به پورتال اين مرکز به نشانيsanjesh.iau.ac.ir در قسمت راهنماي ثبت‎نام، از مدارک لازم جهت ثبت‎نام آگاهي يابند و مطابق زمانبندي اعلام شده به محل دانشگاهي قبولي جهت ثبت‎نام مراجعه نمايند.


 خبرنامه 

 آزمون زبان انگليسي توليمو فردا برگزار مي‌شود

صد و بيست و پنجمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته فردا؛ پنجشنبه 26 بهمن در 14 شهر برگزار مي‌شود.

صد و بيست و پنجمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته پنجشنبه 26 بهمن 96 به طور همزمان در 14 شهر اصفهان، تبريز، تهران، چابهار، رشت، زاهدان، زنجان، شيراز، کرمان، کرمانشاه، کيش، گرگان، مشهد و يزد برگزار خواهد شد.

برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون بر روي پايگاه اطلاع‎‏رساني سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفته تا داوطلبان بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام‌ خانوادگي، سال تولد و شماره کارت ملي، از کارت خود پرينت تهيه کنند.

هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد، علاوه بر پرينت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملي يا اصل گذرنامه خود را ارائه کند.

چنانچه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون هر گونه اشکالي در کارت ورودي خود مشاهده کردند، مي‌توانند امروز چهارشنبه 25 بهمن 96 صبح از ساعت 8:00 تا 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 تا 17:00 با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و دو قطعه عکس به نماينده اين سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کرده و اشکال احتمالي کارت خود را اصلاح و رفع کنند.

داوطلباني که شماره پرونده و کدپيگيري ثبت‎نام خود را فراموش کرده‌اند، براي دريافت شماره پرونده با مراجعه به سايت سازمان سنجش و ورود به سيستم پاسخگويي اقدام کنند و به هيچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکنند.

آدرس باجه‌هاي رفع نقص کارت

دانشکده ادبيات و زبانهاي خارجي دانشگاه تهران: ‌تهران، خيابان کارگر شمالي (اميرآباد)، بعد از تقاطع جلال آل احمد، بين خيابانهاي 15 و 16.

دانشگاه اصفهان: اصفهان، ميدان آزادي، خيابان دانشگاه، درب شمالي دانشگاه، ساختمان اداره کل آموزش.

دانشگاه تبريز: تبريز، بلوار 29 بهمن، روبروي کتابخانه مرکزي، مديريت خدمات آموزشي دانشگاه.

دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار: چابهار، بلوار دانشگاه، دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار، دانشکده سابق مديريت، دفتر مرکز زبان دانشگاه.

دانشگاه سيستان و بلوچستان: زاهدان، خيابان دانشگاه، ورودي زيباشهر، سازمان مرکزي دانشگاه، دفتر معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي.

دانشگاه شهيد باهنر کرمان: کرمان، انتهاي بلوار 22 بهمن، دانشگاه شهيد باهنر کرمان.

دانشگاه شيراز: شيراز، خيابان ساحلي، ساختمان امور فرهنگي دانشگاه شيراز.

دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان: گرگان، خيابان شهيد بهشتي، دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان.

دانشگاه فردوسي مشهد: مشهد، بلوار وکيل‌آباد، درب اصلي دانشگاه فردوسي مشهد، جنب سازمان مرکزي، مديريت آموزشي دانشگاه.

دانشگاه گيلان: رشت، خيابان نامجو، جنب ورزشگاه شهيد عضدي، دانشکده علوم پايه دانشگاه گيلان.

پرديس بين‎المللي کيش - دانشگاه صنعتي شريف: جزيره کيش، ميدان اميرکبير، ساختمان آموزش، لاين B، مرکز زبان – اتاق B13.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه: کرمانشاه، شهرک ژاندارمري، دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه، معاونت پژوهشي.

موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي امام جواد(ع)-يزد: يزد، صفائيه، بلوار شهيدان اشرف، خيابان جوادالائمه(ع)، موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي امام جواد(ع)، حوزه رياست، اتاق فني پشتيباني.

موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي روزبه - زنجان: زنجان، ميدان بسيج، بزرگراه 22 بهمن، شهرک پونک، موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي روزبه.

جزئيات انتقال دانشجويان ايراني دررشته‌هاي پزشکي

رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به جزئيات چگونگي انتقال دانشجويان ايراني به دانشگاههاي علوم پزشکي از تغيير شرط معدل و الزام تطبيق واحدهاي درسي اين گروه خبر داد.

دکتر حميد اکبري در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ما براي پذيرش دانشجويان ايراني که قبلا به دانشگاههاي خارجي رفته‎اند و آن دانشگاهها در فهرست دانشگاههاي معتبر قرار نداشتند سه شرط تعيين کرده بوديم که در صورت برآورده شدن اين شروط مدارک آنها ارزشيابي مي‏‎شد و اين دانشجويان معطل نشوند.

رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت يادآور شد: يکي از مشکلات، انتقال دانشجويان به داخل کشور است. اگر دانشجويي در دانشگاه غير معتبر خارجي تحصيل کند حق انتقال به دانشگاه هاي علوم پزشکي داخل کشور را ندارد.

وي افزود: از ديگر مشکلات ارزشيابي پايان دوره و مدرک تحصيلي اين گروه از دانشجويان است. از نظر وزارت بهداشت اگر دانشجويي در دانشگاه غيرمعتبر تحصيل کرده باشد مدارک اش ارزشيابي نمي‌شود و با مشکل مواجه خواهد شد.

اکبري گفت: مسئله ديگر ارائه تسهيلات است. به دانشجوياني که در دانشگاههاي غيرمعتبر تحصيل کنند تسهيلاتي از جمله تسهيلات ارزي و معافيت براي آقايان مشمول داده نمي‌شود.

وي با اشاره به شروطي که براي انتقال دانشجويان خارجي به دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور تعيين شده است، گفت: آيين‏نامه شرايطي را براي کساني که از 2018 درخواست انتقال مي‌دهند تعيين کرده است. اين افراد کساني هستند که از سال 2017 تحصيل خود را در دانشگاههاي معتبر شروع کرده‎اند و از سال 2018 درخواست انتقال مي‏دهند. رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت گفت: براي انتقال به دانشگاههاي علوم پزشکي سه معدل اهميت دارد. معدل ديپلم بايد بالاي 16 باشد، معدل پيش دانشگاهي بايد بالاي 17 باشد و معدل واحدهايي که دانشجو در خارج از کشور گذرانده بايد بالاي 15 باشد. در حالي که پيش از اين هر سه معدل بالاي 14 بود. اکنون ميزان معدلها تغيير کرده است. وي يادآور شد: از تعداد واحدهاي گذرانده شده نيز دانشجو بايد 72 واحد مورد قبول را براساس سرفصول دروس آموزشي ايران گذرانده باشد. البته اين شرط همچون گذشته است اما بايد تاکيد کنم که دروس فصول آموزشي در ايران ملاک است اگر کسي در خارج از کشور 72 واحد بگذراند و اعلام کند که مي‎خواهد منتقل شود ما اينجا دروس را تطبيق مي‎دهيم که براساس درسهاي رشته مربوطه در کشور منطبق است يا خير.

اکبري خاطرنشان کرد: البته کماکان تاکيد ما در وزارت بهداشت بر اين است که دانشجويان در دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت تحصيل کنند تا با مشکلات کمتري مواجه شوند.


 يادداشت 

 
جايزه‌‌اي سالانه با داوري دانشجويان!

زهرا كيان‌بخت

براي اينكه استادي، واقعا حرفه‌اي باشد، فقط داشتن دانش، نمرات بالا، رزومه علمي و پژوهشي خيره‌كننده و تحسين‌برانگيز، فهرست بلندبالاي مقالات و كتاب‌ها، ميزان رساله‌هايي كه راهنمايي يا مشاوره آنها را به عهده گرفته، تسلط بر زبان‌هاي خارجي، و... كافي نيست!

در كنار همه اينها، يك استاد حرفه‌اي بايد به خوبي با نحوه برقراري ارتباط موثر آشنا باشد. براي تاثيرگذار بودن كلاسهاي درس، آزمايشگاهها، گفتگوي علمي با دانشجويان و... فن بيان و در كنار آن، رفتار حرفه‌اي هم موردنياز است.

كم نيستند اساتيدي كه با وجود داشتن كارنامه علمي درخشان، در زمينه تدريس و ياددهي، با كمترين موفقيتي روبرو نيستند. كلاسهاي آنها كسل‌كننده و داراي كمترين بار مثبتي است و عدم تسلط آنها بر اصول رفتاري درست، باعث مي‌شود نتوانند به دانشجويان در زمينه سوالات و مطالب علمي و مشورت‌هاي مربوط به پايان‌نامه و مقاله و... كمترين كمكي نمايند.

به نظر مي‌رسد در دانشگاههاي ما چندان به اين مسأْله توجهي نمي‌شود، در حالي كه يكي از اركان اساسي شكوفايي علمي دانشگاهها، به ميزان تاثيرگذاري اساتيد برمي‌گردد كه بتوانند به فضاي علمي و پژوهشي، انرژي و اشتياق ببخشند. در حالي كه اين مسأْله، هرگز در دانشگاههاي ما آن گونه كه بايد و شايد، مورد توجه قرار نمي‌گيرد و در بحث انتخاب و تشويق اساتيد هم بدان توجهي نمي‌شود. خوب است در اين زمينه هم جايزه سالانه‌اي ترتيب داده شود و اين بار، انتخاب‌كنندگان، دانشجويان باشند.

درواقع، از دانشجويان دانشگاههاي مختلف خواسته شود اسم تاثيرگذارترين اساتيد را كه به نظرشان كلاس آنها از پويايي و تازگي بيشتري نسبت به بقيه اساتيد برخوردار است، ثبت كنند. تا مشخص شود اساتيد نمونه و تاثيرگذار كه مي‌توان آنها را ماندگارترين اساتيد دانست، چه كساني هستند. جاي چنين حركتي امروز در دانشگاههاي ما خالي است، حال آن كه، اساتيدي كه در ميان هزاران كلاس راكد و يكنواخت دانشگاهي، عاشقانه سر كلاسهاي خويش حاضر مي‌شوند و عاشقانه مي‌آموزند، جاي تشويق بسيار دارند، اگر چه خود، به اين مسأله بي‌توجه و از آن، بي‌نياز باشند.


 ميز خبر 

 فردا؛ آخرين فرصت ثبت‌نام آزمون پيش کارورزي

ثبت‎نام آزمون‌هاي پيش کارورزي و علوم پايه که از چهارم بهمن ماه آغاز شده بود تا فردا پنجشنبه 26 بهمن ادامه دارد و اين آزمون روز پنجشنبه 17 اسفندماه 96 در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي اهواز، تبريز، تهران، زنجان، کرمان، مازندران، مشهد و همدان برگزار مي‌شود.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي داوطلبان در مهلت معين شده مي‌توانند به دانشگاه محل تحصيل خود در حوزه مراکز برگزارکننده آزمون‌هاي جامع علوم پايه و پيش‎کارورزي ميان دوره مراجعه کرده و يا با معرفي دانشگاه به نزديکترين مرکز قطب برگزارکننده آزمون مراجعه کنند.

داوطلبان تحصيل کرده در خارج از کشور هم که در مرکز خدمات آموزشي تشکيل پرونده داده‌اند، لازم است قبل از ثبت‎نام از طريق سايت http://epay.sanjeshp.ir/ مبلغ يک ميليون ريال به صورت اينترنتي به عنوان هزينه ثبت‎نام پرداخت کنند و با ارائه پرينت پرداخت هزينه، يک قطعه عکس و کارت ملي به حوزه مرکز قطب برگزار کننده آزمون‌ها، ثبت‎نام کنند.

ثبت‎نام اين دسته از داوطلبان به صورت مشروط است و صدور کارت ورود به جلسه آزمون منوط به تاييد مرکز خدمات آموزشي خواهد بود.

در دانشگاه آزاد؛

الکترونيکي شدن ارائه ريزنمرات و استعلام‌ها به دانش‌آموختگان

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: طبق برنامه‌هاي تعيين‌ شده، صدور مدارک، ريز نمرات و استعلام ادارات و نهادهاي مختلف در آينده نزديک مي‌تواند کاملاً آنلاين و به‌روز انجام شود.

به گزارش ايسنا، محمد عابدي ضمن اعلام اين مطلب با اشاره به سامانه يکپارچه صدور مدارک فارغ‌التحصيلان در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: خوشبختانه در حال حاضر صدور مدارک فارغ‌التحصيلان با سرعت انجام مي‌شود و تلاش داريم تا اين روند در سازمان مرکزي و واحدها به‌روز شود.

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي با تاکيد بر لزوم سرعت، دقت و کيفيت در صدور مدارک فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: تمامي فعاليت‌ها از استاندارد لازم و قابل ارزيابي و کيفيت بالايي برخوردار است. البته براي بهتر شدن اين روند، نياز به گسترش ساختار تشکيلاتي اداره کل دانش‌آموختگان داريم.

وي خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌هاي صادره که از سوي معاونت‌هاي فرهنگي دانشجويي، آموزشي و تحصيلات تکميلي، پژوهشي و فناوري و توسعه مديريت و منابع در رابطه با دانش‌آموختگان يا دانشجويان صادر مي‌شود، توسط اداره کل دانش‌آموختگان بررسي و نظارت کامل در جهت بهتر اجرا شدن اين دستورالعملها صورت مي‎گيرد. عابدي با بيان اينکه تکريم ارباب رجوع شامل دانشجويان و فارغ‌التحصيلان از تاکيدات اساسي در اداره کل دانش‌آموختگان است، گفت: در همين زمينه دستورالعمل يکپارچه‎سازي در خصوص نحوه تاييد و صدور مدارک فارغ التحصيلان تهيه و به تاييد رياست دانشگاه، معاونت فرهنگي دانشجويي و واحدهاي دانشگاه رسيد و سپس ابلاغ و اجرايي شد. اين دستورالعمل موجب يکدست شدن تصميم‌ها، سرعت در کار، قرار گرفتن خدمات واحدها در يک سطح مطلوب و بررسي پرونده‌ها به صورت يکپارچه شد.

مديرکل دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه يکي از اهداف اين اداره کل، حذف مراجعه ارباب رجوع به سازمان مرکزي و واحدهاست، گفت: طبق برنامه‌هاي تعيين‌ شده، صدور مدارک، ريزنمرات و استعلام ادارات و نهادهاي مختلف در آينده مي‌تواند کاملاً آنلاين و به‌ روز شده و اين موضوع باعث حذف حضور فيزيکي متقاضيان خواهد شد که اثرات قابل توجهي در جهت بهبود وضعيت دانش آموختگان خواهد داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي