جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772


معضلي به نام «جاده پايانه» در 35 کيلومتري جنوب غرب پايتخت


بهره‎برداري از 17طرح آبرساني به روستاهاي آذربايجان غربي


هرمزگان؛ قطب مهم شيلاتي کشور در زمينه صيد و صيادي


خبــر


در استان


 معضلي به نام «جاده پايانه» در 35 کيلومتري جنوب غرب پايتخت 

 
بهارستان- ذبيح اله اصغري

پايانه حمل و نقل نسيم‌شهر نزديک به 2 دهه است که با تردد روزانه 10 هزار خودرو سنگين سبب ايجاد مخاطرات فراوان براي اهالي اين شهر در جنوب غربي تهران شده است.

نسيم شهر، مرکز بخش «بوستان» از توابع شهرستان «بهارستان» در استان تهران است، که در 35 کيلومتري جنوب‌غرب تهران قرار گرفته‌است. اين شهر با مساحت 30 کيلومتر مربع و جمعيت حدود 160 هزار نفري يكي از شهرهاي بزرگ ايران محسوب مي‌شود. اهالي اين شهر مجبورند هر روز تعداد زيادي ميهمان ناخوانده و تردد آنها را در اين شهر بپذيرند، ميهمانان غول‌پيکري که دود و سروصداي فراوان دارند، اما آن چه اين ميهمانان غول‌پيکر را ترسناک مي‌کند، تصادفات ناشي از حضور آنها در نسيم‌شهر است، اين ميهمانان ناخوانده، خودروهاي سنگين حمل بار هستند، که ساليان سال مردم اين منطقه را آزار مي‌دهند.

برخي از اهالي به عنوان عابر پياده با ماشين‌آلات سنگين تصادف کرده‌اند و برخي ديگر نيز با خودروي سواري طعمه چرخ‌هاي سنگين تريليها شده و از همان جا مستقيم به ديار باقي شتافته‌اند.

پايانه نسيم‌شهر که طرح اوليه آن به دو دهه قبل باز مي‌گردد، حالا بعد از گذشت اين همه سال و رشد چشمگير نسيم‌شهر تبديل به معضلي پيچيده و چندلايه شده است، تا جايي که نه تنها ديگر خاصيت و منفعتي براي منطقه ندارد بلکه هر روز بر ابعاد مصائب و مشکلات آن افزوده مي‌شود و مردم منطقه را با نگراني‌هاي تازه‌تري آشنا مي‌کند.فرمانداري بهارستان در 2 الي 3 سال اخير همواره پيگيري حل معضلات اساسي اين شهرستان و به طور ويژه مسايل ناشي از وجود پايانه بوده است.

تردد روزانه 10 هزار خودرو سنگين در نسيم‌شهر

فرماندار بهارستان، همواره گزارش‌هاي دقيقي از پيگيريهاي انجام شده در اختيار رسانه‌ها قرار داده است، اما ظاهرا حل ريشه‌اي مشکلات نيازمند عزمي جديتر در دستگاه‌هاي استاني و ملي است.شايد باور تردد روزانه 5 تا 10 هزار تريلي و کاميون سنگين به واسطه وجود پايانه در نسيم‌شهر سخت باشد، اما وقتي نماينده عالي دولت در منطقه اين آمار رسمي را اعلام مي‌کند، باور مي‌کنيم که با پديده‌اي جدي و مساله‌ساز روبه‌رو هستيم.

بيژن سليمانپور در گفتگو با خبرنگار آفرينش، ضمن اعلام اين آمار مي‌گويد: بروز تصادفات منجر به فوت و مجروح شدن ساکنان، مستهلک شدن تاسيسات شهري و معابر عمومي که طبيعتا براي خودروهاي سنگين طراحي نشده است و همچنين ايجاد مشکلات امنيتي خاص از جمله پيامدهاي وجود پايانه در اين منطقه استفرماندار بهارستان درباره پيگيري‌هاي انجام شده پيرامون اين معضل، از برگزاري جلسات مهم خبر داده و توضيح مي‌دهد بارها جلساتي برگزار شده و در يکي از آنها در جلسه شوراي تامين که با حضور مديرکل راهداري استان تهران برگزار شد، به تصميمات و مصوبات مهمي دست يافتيم، اما در نهايت به وعده‌ها عمل نشد.

وي ادامه داد: بارها نامه‌هايي حاوي گلايه‌هاي مردم و مشکلات ناشي از پايانه را به وي منعکس کرديم، اما ظاهرا اراده و علاقه‌اي به رفع گلايه‌ها و عمل به نظر مردم ندارند.

پايانه نسيم‌شهر؛ مقصر اصلي مرگ و ميرهاي ناشي از تصادفات

سليمانپور به همين ميزان بسنده نکرده و پيگيريهاي زيادي از کانال مسئولان استاني انجام داده است. به گفته او در سفر اخير محمدحسين مقيمي، استاندار تهران نيز مشکلات به شکل مفصل به وي منتقل شده و گلايه ‌مردم از عملکرد اداره کل راهداري استان تهران نيز به نماينده عالي دولت در اين استان انعکاس داده شده است.نماينده عالي دولت در شهرستان بهارستان در ادامه به يکي از اقدامات انجام شده براي کاهش خطرات ناشي از تصادف‌ با خودروهاي سنگين اشاره کرده و مي‌گويد: ما از راهور خواستيم تا با استقرار نيروهاي خود وضعيت تردد اين مسير را کنترل کند، اما با وجود کاهش حوادث باز هم حادثه‌هايي پيش آمد و منجر به جرح و مرگ شهروندان شد.

وي گفت: در بسياري از موارد کارشناسان راهور به اين جمعبندي رسيدند که مقصر اصلي مرگ و ميرهاي موجود، پايانه نسيم‌شهر است، اما باز هم هيچ واکنشي ديده نشد. سليمانپور در ادامه از برگزاري جلسات جديد براي حل اين معضل خبر مي‌دهد و مي‌گويد: طبق صحبت‌هايي که با استاندار تهران انجام شده قرار است، بازديدي از اين پايانه، با حضور مقامات قضايي و مسئولان استاني و استاندار تهران انجام بشود و سپس در جلسه شوراي تامين با حضور اين عزيزان تصميم‎گيري‌هاي فوري صورت بگيرد، تا اين معضل براي هميشه رفع شود، که به طور حتم نتايج آن را به مردم منطقه اطلاع‎رساني مي‌کنيم.

آمار بالاي تصادف خودروهاي سنگين با سواري‌ها

به گزارش خبرنگار آفرينش مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري نسيم‌شهر نيز از آمارهاي نگران‎‏کننده‌اي سخن مي‌گويد. اواظهار داشت: بخش عمده‌اي از تصادف‌هاي مسير منتهي به پايانه و حتي در سطح شهر مربوط به برخوردهاي خطرناک ميان کاميون‌ها و تريلي‌ها با سواريها که گاهي نتيجه آن مرگ راننده است، مي‏شود. نادر هنرمند در اين باره مي‌افزايد: براساس اعلام کارشناسان راهور، بخش عمده تصادفات ماشين‎آلات سنگين به نيم ساعت آخر سفر مربوط مي‌شود که اين نيم ساعت آخر در سفرهايي که مقصد آنها نسيم‌شهر است، در حوزه محورهاي مواصلاتي اين شهر قرار خواهد داشت.در هر صورت، نمي‏توان مزاياي يک پايانه حمل و نقل را ناديده گرفت، اما استقرار اين پايانه در يک شهر پرجمعيت سبب ايجاد مشکلات و مزاحمتهايي براي اهالي آن شهرمي‏شود.

اميد است مسئولان، جمعيت حدود 160 هزار نفري نسيم‌شهر را فداي حمل و نقل بار براي پايتخت‎نشينان نکنند و با تدبير و هماهنگي لازم، اين پايانه را به خارج از شهر و مکاني مناسبتر منتقل کنند، تا شاهد تصادفات متعدد ناشي از تردد خودروهاي سنگين در اين شهر نباشيم!


 بهره‎برداري از 17طرح آبرساني به روستاهاي آذربايجان غربي 

 اروميه- يزدان پناه

استاندارآذربايجان غربي گفت: برخورداري از تمام امکانات رفاهي حق آحاد مردم است و دولت وظيفه دارد اين امکانات را براي آنان ايجاد کند.محمد مهدي شهرياري درآيين بهره‏برداري همزمان از 17طرح آبرساني به روستاهاي آذربايجان غربي که درمحل مسجد روستاي مرزي برده‎زي شهرستان اروميه برگزارشد، با بيان اينکه اقدامات بسيار خوبي براي رساندن امکانات به روستاهاي دوردست انجام گرفته است، اظهارداشت: اين فعاليتها را به فال نيک مي‌گيريم چرا که حق اين مردم است که از رفاه وآسايش برخوردار باشند.

وي با اشاره به حاکميت امنيت در اقصي نقاط کشور اظهار کرد: با برنامه‌ريزيها و طرحهاي خوبي که در مناطق مرزي انجام مي‏شود، امنيت و اشتغال پايدار دراين مناطق را شاهد هستيم.استاندارآذربايجان غربي با تبيين موقعيت استان در سطوح مختلف گفت: آذربايجان غربي الگوي مناسبي درکشوربراي جذب سرمايه‎گذار به منظور ايجاد واحدهاي صنعتي وتوليدي است.

شهرياري، مرزي بودن استان را مزيتي براي منطقه برشمرد واظهار داشت: منطقه ويژه اقتصادي سرو درهيئت دولت به تصويب رسيده و در آستانه ارائه درصحن علني مجلس شوراي اسلامي است.وي گفت: درصورت تصويب اين طرح در مجلس شوراي اسلامي، در رشد وپيشرفت اقتصادي منطقه نقش بسزايي خواهد داشت.

رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت آب وفاضلاب روستايي آذربايجان غربي نيز دراين آيين با تشريح اقدامات صورت گرفته براي آبرساني به مناطق روستايي اظهارداشت: درحال حاضر شاخص بهره‎مندي روستاها ازآب آشاميدني سالم وبهداشتي 75.7 درصد است که نسبت به سال گذشته 3.3 درصد وابتداي آغاز به کار دولت تدبير واميد16درصد رشد يافته است.

کاظم محمدي اقدم افزود: 84.4درصد جمعيت يک ميليون و يکصد هزار نفري روستاهاي استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستايي قرار دارند که نسبت به چهارسال گذشته از پنج درصد افزايش برخورداراست.وي منابع تامين آب براي روستاها را يک هزارو531 منشا اعلام و اظهار کرد: سالانه بطور متوسط 80 ميليون مترمکعب آب دراستان توليد مي‏شود که تنها 57 ميليون مترمکعب آن دراختيار مشترکين قرار گرفته و مابقي به دليل فرسودگي تاسيسات و شبکه‏هاي انتقال وتوزيع ازحيض انتفاع خارج مي‏شود.وي با بيان اينکه ميزان پرت آب دراستان با21درصد درمقايسه با 30 درصد کشور در وضعيت قابل قبولي قرار دارد، بر تعريف رديفهاي بودجه‏اي براي تعمير و نگهداري از تاسيسات آبرساني تاکيد کرد.

درادامه اين مراسم، بهره‏برداري همزمان از 17 طرح آبرساني به روستاهاي استان آذربايجان غربي آغازشد.


 هرمزگان؛ قطب مهم شيلاتي کشور در زمينه صيد و صيادي 

 بندرعباس- شهين صادقي

معاونت صيد و بنادر ماهيگيري شيلات ايران در جشن صيادي جزيره کيش به مناسبت دهه فجر برگزار شده بود با اشاره به ظرفيتهاي بالاي شيلاتي استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان قطب مهم شيلاتي کشور بويژه در زمينه صيد و صيادي است.

شاپور کاکولکي با بيان اينکه ظرفيتها و تواناييهاي موجود شهرستانهاي اين استان مي‎تواند موجب توسعه بيش از پيش استان، کشور و منطقه را فراهم کند گفت: خوشبختانه هرمزگان به ويژه جزيره کيش در صيد با قلاب و بدون تور گامهاي محکم و خوبي برداشته است که انشاا... شاهد توسعه اين روش صيد در کل آبهاي جنوب کشور باشيم.وي تصريح کرد: شيلات استان با 22 بندر صيادي و صيد افزون بر 240 هزار تن انواع آبزي، 30 درصد بنادر صيادي و 36 درصد صيد انواع آبزيان کشور را به خود اختصاص داده است که اين آمار نشان از جايگاه صيادي هرمزگان را در کشور دارد.


 خبــر 

 با حضور استاندار تهران؛

بهره‎برداري از مدرسه اميرکبير در فاز 5 شهرجديد انديشه

شهريار-برزگر

با تلاش شرکت عمران شهر جديد انديشه مدرسه اميرکبير فاز 5 شهر انديشه احداث و همزمان با ايام شکوهمند دهه فجر با حضور مقيمي استاندار تهران، ناجي فرماندار شهريار و دکتر رحيمي عضو هيات مديره شرکت مادر تخصصي شهرهاي جديد و هيات همراه،امام جمعه، مديرعامل شرکت عمران و شهردار شهر جديد انديشه و ساير مسئولين شهري افتتاح و مورد بهره‏برداري قرار گرفت.اين پروژه آموزشي در زميني به مساحت 6191 مترمربع که از سوي شهرداري انديشه به اين امر اختصاص يافت و با همت شرکت عمران در زيربنائي به مساحت 2316 مترمربع و با اعتباري بالغ بر دو ميليارد و ششصد ميليون تومان تأمين و جهت دسترسي آسان شهروندان فهيم فاز 5 به خصوص ساکنين مساکن مهري که در نزديکي اين مدرسه قرار دارند توسط شرکت عمران احداث گرديد.

افزودني است در حال حاضر با برنامه‏ريزيها و همت شرکت عمران، نه تنها کمبودي درخصوص مراکز آموزشي در شهر جديد انديشه مشهود نيست بلکه اين شهر به دليل اين دورانديشيها که از سوي اين شرکت در سالهاي گذشته صورت پذيرفته در وضعيت مطلوبي از حيث سرانه‏هاي آموزشي به سر مي‏برد به نحوي که به ميزان قابل توجهي شهر انديشه ميزبان و تأمين‏کننده فضاهاي آموزشي ساکنين ساير شهرها و شهرکهاي اطراف خود نيز مي‏باشد.در پايان افزودني است احداث اين پروژه مانند بسياري از پروژه‏هاي ديگر شهر جديد انديشه در سايه سار همکاري، همراهي و همدلي شرکت عمران، شورا و شهرداري انديشه شکل گرفته و اميد است اين تفاهمها و همدليها همچنان منجر به احداث و بهره‏برداري پروژه‏هاي بيشتري در سطح اين شهر جديد که به نگين غرب استان تهران، شهر فرهنگ و ادب و دهها لقب پسنديده ديگر شده است، گردد. همچنين شايان ذکر است پس از اين مراسم زورخانه مجموعه بازار ايراني اسلامي نقش انديشه نيز رسما آغاز به کار نمود و ورزشکاران نوجوان باستاني‎کار به اجراي حرکات ورزشي پرداختند.

دکتر نهاونديان:

رونق گردشگري ، يکي از سه طرح مهم دولت براي نوسازي اقتصادي است

يزد – اکبر خيرخواه

معاون اقتصادي رئيس جمهوري گفت: بازآفريني شهري، نوسازي ناوگان حمل و نقل و رونق گردشگري سه طرح مهم دولت براي نوسازي اقتصادي و ايجاد اشتغال فراگير است که تا پايان امسال دنبال مي‎شود.

دکتر محمد نهاونديان در نشست با فعالان و سرمايه‎گذاري حوزه گردشگري استان يزد در محل مرکز خدمات سرمايه‎گذاري اين استان افزود: ايجاد فضاي مناسب و مساعد سياسي از جمله وظايف مهم دولت براي رونق گردشگري است که در اين زمينه تلاشهاي زيادي صورت گرفته و بايد اين فضا را حفظ شود.اين عضو هيات دولت و کاببينه دولت دوازدهم، رونق گردشگري را در گرو ايجاد فضاي مناسب کسب کار عنوان کرد و افزود: ايجاد زيربناي فني و ارتباطاتي براي حمايت از گردشگري نيز از نيازهاي اين بخش است و در کنار آن بايد بخش خصوصي تقويت شود و توجيه اقتصادي نيز به اين بخش واگذار شود.معاون رئيس جمهوري گفت: گردشگري حتما توجيه اقتصادي دارد از اين رو نبايد از دولت در اين بخش، توقع يارانه داشت؛ زيرا هر جا يارانه باشد آن فعاليت، توجيه اقتصادي ندارد.نهاونديان با بيان اينکه همه جاي ايران، محور گردشگري محسوب شده و اين امر ظرفيت بزرگي براي کشور است، اظهار داشت: زنجيره‏هاي گردشگري بايد در بخش خصوصي ايجاد شود و همه به آن وصل شوند و در کنار آن حتما مطالعات توجيه اقتصادي خورد گردشگري در درون همين صنعت صورت گيرد.وي با بيان اينکه وظيفه دولت، سياستگذاري، تسهيل در امور و دست بازگذاشتن در بخش گردشگري است تصريح کرد: گردشگري، ظرفيتهاي خوبي براي سرمايه‌گذاري دارد و به همين دليل گردشگري در ماموريتها و اولويتهاي دولت است و يزد را ستاره درخشان اين بخش مي داند.

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان شرقي در مراسم تجليل از برگزيدگان طرح تکريم؛

بقاي سازمان‎ها در گرو تکريم ارباب رجوع است

تبريز- توفيقي

طي مراسمي از ادارات برتر و برگزيدگان طرح تکريم شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با حضور مديرعامل اعضاء هيات مديره وهيئت رئيسه و اعضاي کارگروه طرح تکريم ارباب رجوع شرکت در سالن کنفرانس اين شرکت تجليل به عمل آمد.در اين مراسم مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي ضمن تقدير از تلاشهاي مستمر مجموعه کارکنان شرکت افزود: تحقق و دستيابي به برنامه‎هاي پيش‎بيني شده و وظايف محوله درراستاي رسيدن به اهداف سازماني در گرو پشتکار، همدلي و هم‏افزايي و خدمت بي‎‏منت به ارباب رجوع مي‎باشد. سيدرضا توحيدي افزود: تکريم ارباب رجوع از مهمترين شاخصه‎هاي مورد بقاي سازمانها محسوب شده و طرح تکريم ارباب رجوع مي‏تواند به عنوان بخشي از فرهنگ سازماني در اهداف سازمان اثرگذار باشد. وي حفظ کرامت انساني و انجام صادقانه خدمت براي ارباب رجوع و داشتن حسن رفتار در برخورد با ارباب رجوع و رعايت دقيق قوانين و مقررات در انجام امورات جاري مراجعين را مورد تاکيد قرار دادند. مديرعامل شرکت گاز استان به سه فاکتور مهم صحت، سرعت و دقت در ارائه خدمات بهينه به مردم اشاره و افزود: بايستي با تغيير فرايندها در کوتاهترين زمان به مردم ارائه خدمات دهيم. وي نظرسنجي از مردم را ضرورت دانست و اظهار داشت: بايستي ضمن نظرسنجي از مردم همسو با نياز آنها نسبت به ارائه خدمات پرداخت. همچنين در اين مراسم، رئيس روابط عمومي و دبير طرح تکريم به بيان نکاتي درخصوص طرح تکريم ارباب رجوع پرداخت و بر اهميت مديريت رسيدگي به شکايات شرکت در جهت بهبود و اصلاح فرايندهاي کاري به منظور ارتقاي رضايتمندي مشترکين تاکيد کرد. وي افزود: منتخبين ادارات برتر در زمينه سنجش ميزان رضايت براساس نتايج و تحليل موسسه تحقيقاتي دانشگاه تبريز بوده و همچنين ارزيابي کارکنان برتر براساس فرم ارزيابي شاخصهاي طرح تکريم از سوي روساي واحدها و کميته طرح تکريم بوده‌اند.

در پايان اين مراسم به ادارات برتر و برگزيدگان و بازرسان طرح تکريم لوح تقدير و هدايايي به رسم يادبود توسط مديرعامل اهدا گرديد.


 در استان 

 مديرعامل گاز گلستان:

کلنگ‎زني و افتتاح 27 پروژه عمراني در شهرستان گنبد

گرگان-قهرمان

صفرعلي جمال ليواني در مراسم کلنگ‌زني پروژه گازرساني به دو روستاي کرند و هوتن از توابع شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: همزمان با هفتمين روز دهه مبارک فجر شاهد عمليات اجرايي گازرساني و بهره‎برداري 27 پروژه شهرستان گنبد با حضور دکتر طهماسبي معاون وزير جهاد کشاورزي، سيد مناف هاشمي استاندار گلستان،معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان، قره‎جه طيار نماينده مجلس شوراي اسلامي و تني چند از مسئولين استان و شهرستان بوديم.

وي گفت: براي اجراي اين 2 پروژه گازرساني به متراژ 66 کيلومتر، بالغ بر 80 ميليارد ريال از محل اعتبارات عمراني هزينه خواهد شد که در همين راستا تعداد نزديک به 8 هزار نفر 7ازهموطنان عزيز از اين نعمت برخوردار خواهند شدمديرعامل گاز گلستان اظهار داشت: از تعداد 104 پروژه قابل افتتاح 14 پروژه در روستايي بوده و 90 پروژه نيز صنعتي مي‏باشد، ضمن اينکه از تعداد 163 پروژه گازرساني قابل کلنگ‌زني 21 پروژه براي روستا و 142 پروژه نيز واحدهاي صنعتي است.

افتتاح بيش از 100خانه هلال در گيلان در دهه فجر

رشت-خبرنگار آفرينش

بهزاد پرستش معاون داوطلبان جمعيت هلال احمر استان گيلان گفت: از سال گذشته تاکنون 100 خانه هلال در سراسر شعب استان گيلان افتتاح شد.

وي افزود در دهه مبارک فجر سه خانه هلال در شهرستانهاي فومن، لاهيجان و صومعه سرا با تلاش روساي شعب و مسئولين شهرستان افتتاح شد.پرستش بيان کرد: ساماندهي و آموزش داوطلبان، ارائه آموزشهاي عمومي به مردم با هدف ايجاد آمادگي در زمان وقوع حوادث احتمالي، مبارزه با آسيبهاي اجتماعي از جمله اهداف تاسيس خانه هلال به شمار مي‏رود.وي با بيان اينکه راه‏اندازي خانه هلال با توجه به حادثه‏خيز بودن استان از اهميت ويژه‏اي برخوردار است افزود: وي با اشاره به حوادثي چون سيل، زلزله، حوادث کوهستاني، ساحلي،بارش برف و...اظهار داشت: چنين حوادثي همواره استان گيلان را تهديد مي‎کند که نياز است در جهت مقابله با آنها آماده باشيم.

در دهه مبارک فجر؛

برگزاري همايش آب، محيط زيست و سلامت جامعه در ملارد

ملارد-برزگر

همزمان با دهه مبارک فجر همايشي با عنوان آب، محيط زيست و سلامت جامعه در شهرستان ملارد برگزار شد.

اين همايش که با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولين ادارات شهرستان، معاونين و مديران شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب تهران برگزار شد عملکرد امور آبفاي شهرستان ملارد تشريح شد. در ابتداي همايش عزيزا... ولي‎زاده دلاور مدير دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران ضمن خير مقدم و تبريک به مناسبت فرا رسيدن دهه مبارک فجر گفت: امام جمعه شهرستان ملارد با ايجاد وحدت رويه بين مسئولين شهري و برقراري ارتباط نزديک سبب اجراي پروژه‎هاي زيربنايي شهري خصوصاً آب و فاضلاب با سرعت و پيشرفت قابل ملاحظه طي سالهاي اخير شده است.

در ادامه حجت‎الاسلام حيسني امام جمعه شهرستان ملارد با تحسين عملکرد آبفا به منظور ايجاد تاسيسات فاضلاب شهري در شهر ملارد گفت: از برکات نظام جمهوري اسلامي با وجود تحريمهاي همه‎‏جانبه، پيشرفت در تمام زمينه‎‏ها و عرصه‎ها است.

او افزود: از جمله اين پيشرفتها توسعه شبکه فاضلاب شهري است که در ارتقاء سطح سلامت جامعه نقشي مهم ايفا مي‏کند. امام جمعه شهرستان ملارد تصريح کرد: امروز شاهد آن هستيم خروجي تعامل، وحدت و همدلي ميان دستگاههاي خدمات‏رسان سلامت و رفاه براي شهروندان است که دستاوردي مهم به شمار مي‏رود.

محمدرضا فاضلي معاون درآمد و امور مشترکين آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران از مديران شهرستان تقدير کرد و به تشريح عملکرد امور آبفاي شهرستان ملارد پرداخت و گفت: پروژه‎هاي اجرا شده درراستاي ارتقاء سطح کيفي و کمي آب شهروندان و ايجاد تاسيسات فاضلاب شهري انجام شده است.

او افزود: توسعه خطوط انتقال اصلي و فرعي فاضلاب و ساخت تصفيه‏خانه فاضلاب در سه مدول براي جمعيت 706 هزار نفر و ظرفيت 108 هزار متر مکعب در شبانه‌روز آغاز شده است و در حال انجام است.فاضلي با بيان اين که پروژه فاضلاب شهرستان ملارد از سال 88 آغاز شده گفت: تا کنون 95 کيلومتر شبکه جمع‎آوري و 7 کيلومتر خطوط انتقال اصلي فاضلاب در شهر ملارد اجرا شده است. در ادامه خطيبي فرماندار شهرستان ملارد اظهار داشت: پروژه‎هاي زيربنايي آب و فاضلاب که در شهرستان ملارد طي سالهاي اخير به بهره‎برداري رسيده و يادر حال انجام است بسيار قابل توجه بوده است.

او تاکيد کرد: طبق گزارشات شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد شاهد افزايش سطح کيفي آب شرب شهروندان بوده‏ايم که اين مهم قابل تقدير است.در پايان همايش رئيس شبکه بهداشت و درمان و سازمان محيط زيست به ارائه گزارشي از وضعيت آب شرب همچنين مزاياي دفع بهداشتي فاضلاب و بازچرخاني آب پرداختند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي