جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5772

نه کريمي نه ساکت
کي روش، بازنده اصلي مناظره 90


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 نه کريمي نه ساکت
 کي روش، بازنده اصلي مناظره 90 

 آفرينش- سرمربي تيم ملي با واکنش عجولانه خود بازنده بزرگ مناظره برنامه 90 بود.مناظره علي کريمي و محمدرضا ساکت در برنامه 90، گل سرسبد سوژه هاي فوتبال ايران در اين هفته است؛ هفته اي که يک مناظره تمام اتفاقات فوتبال ايران را تحت الشعاع قرار خواهد داد.کريمي پس از مدت ها جنجال آفريني عليه فدراسيون و تمام ارکان فوتبال ايران، سرانجام به خواسته اش رسيد و به صورت زنده در برنامه 90 مواردي را که ادعا داشت مصداق فساد در فوتبال ايران محسوب مي شود، مطرح کرد.

اما بسياري از صحبت هايي که کريمي انجام داد، نه تازگي داشت و نه جديد بود. بلکه بسياري از آن ها در ماه ها و سال هاي قبل در رسانه ها اعلام شده بود؛ مثل ماجراي عدم تاييد اساسنامه فدراسيون در فيفا. در واقع تاريخ انقضاي برخي صحبت هاي غير مستند و مستدل او تمام شده بود. اما متاسفانه واکنش بسياري از هواداران فوتبال و برخي رسانه ها به اين ادعاها هيجاني و سطحي بود.

فارغ از اين مسئله، نکته کليدي برنامه 90 جايي بود که کي روش خود را وارد بحث کرد. کريمي در خلال صحبت هايش با ساکت،قرارداد کارلوس کي‌روش و البته دستيارانش را مورد سوال قرار داد و همين موضوع هم باعث شد تا کي‌روش در ابتدا بخواهد روي خط برنامه بيايد و بعد با فرستادن يک پيامک براي عادل فردوسي‌پور بدون حضور در ميدان پاسخ کريمي را بدهد؛ پاسخي که به نظر مي آيد خيلي عجولانه نوشته شده بود و واژه «بزدل» در آن که خطاب به علي کريمي گفته بود حسابي بولد شد و باعث شد تا هواداران علي کريمي با حضور در پيج شخصي سرمربي تيم اعتراض خود را به کارلوس کي‌روش نشان بدهند؛ کامنت هايي که حاوي برخي توهين ها به مرد پرتغالي تيم ملي هم بود.

کي‌روش خيلي زود متن پيامکي که براي عادل فردوسي پور فرستاده بود را هم در فيس بوکش منتشر کرد تا در کمتر از يک ساعت بيش از 300 کامنت برايش بيايد که اکثرا از سوي هواداران علي کريمي و در انتقاد به سرمربي تيم ملي بود. (معدل کامنت پست هاي فيس بوک کارلوس کي روش بين 50 تا 100 پيام است) اين اتفاق که احتمالا روزهاي آتي شديدتر هم خواهد شد نشان مي دهد که مناظره محمدرضا ساکت و علي کريمي بازنده اي داشته که بدون حضور در ميدان و تنها با يک پيامک نتيجه را از دست داده است.


 خبـــرنامه 

 گام محکم پرسپوليس در آسيا

پرسپوليس در آسيا کارش را با برد شروع کرد.

در چارچوب رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا و در گروه C، پرسپوليس در ورزشگاه آزادي به مصاف نسف قرشي رفت که اين ديدار در نهايت با حساب سه بر صفربه سود پرسپوليس به پايان رسيد.

تشکر الاهلي از حمايت عماني‌ها

باشگاه الاهلي عربستان با انتشار پيامي از هواداران عماني که در ديدار مقابل تراکتورسازي حمايت‌شان کردند، تقدير و تشکر کرد. اين بازي در عمان برگزار شد و تراکتورسازي در اين ديدار ميزبان بود اما به نظر مي‌رسد همه امتيازات ميزباني در اين بازي به تيم عربستاني رسيده و شرايط به سود اين تيم رقم خورده که آنها از شرايط ميزاني راضي بوده و از عماني‌ها تشکر هم کرده‌اند.

پست فيس‌بوک کي‌روش

باز هم بزدل!

پست جديد کارلوس کي روش حاوي همان صحبت هاي تندي بود که عليه کريمي مطرح کرد. او نوشت: عزيزان متاسفانه باور بنده مبني بر اينکه در زندگي ميتوان استعداد را خريد اما شخصيت را نه امروز تبديل به يک حقيقت شد. در زمان و در جاي مناسب بنده جواب آقاي ترک کننده را ميدهم. اين بسيار واضح بود که آقاي ترک کننده با پا و سرش بسيار بهتر از مغز و‌زبانش کار مي کند. واژهاي غير مودبانه و غير محترمانه اش، دروغ هايش، تهمت هاي بزدلانه و غير واقعي اش فقط خود او را زير سوال مي برد. فقط احترام به خودش را از بين ميبرد و باعث شرمساري صدو بيست چهار بازي ملي اش و هم تيمي هايش ميشود. در اين هيچ شکي نيست که او به کمک احتياج دارد.

دست خالي پيکان مقابل فولاد

تيم فوتبال پيکان براي بازي با فولاد خوزستان سه غايب خواهد داشت و شرايط يک بازيکن ديگر هم براي اين بازي مبهم است.

پيکان براي تقابل با فولاد خوزستان امروز راهي اهواز خواهد شد تا روز پنجشنبه در بازي معوقه از هفته بيستم ليگ برتر برابر اين تيم قرار بگيرد.

کنت ايکه‌چوکو، مهاجم پيکان، آرسن بوبا و همچنين محمدصادقي باراني در اين بازي محروم هستند و نمي‌توانند تيم جلالي را همراهي کنند.وضعيت امير روستايي هم مبهم است. او دچار مصدوميت شده و حضورش در اين مسابقه قطعي نيست.


 خبـــرنامه 

 تيم ملي کشتي آزاد در جام جهاني آمريکا شرکت نمي‌کند

پس از عدم پذيرش درخواست ايران از سوي اتحاديه جهاني براي تغيير نيافتن زمان جام جهاني کشتي فرنگي از فروردين به آذرماه سال 97، فدراسيون کشتي بصورت رسمي اعلام کرد در جام جهاني کشتي آزاد در آمريکا شرکت نمي‌کند‌.

بر اساس اعلام فدراسيون کشتي، اتحاديه جهاني در پاسخ به نامه ايران در مورد تغيير نکردن زمان جام جهاني کشتي فرنگي اعلام کرد که ضمن اينکه متوجه نگراني‌هاي فدراسيون ايران در اين خصوص است، موافق برگزاري مسابقات در فروردين ماه نيست و در صورتي که ايران نتواند مسابقات را در آذرماه سال 97 برگزار کند ميزباني جام جهاني را به يک کشور ديگر واگذار مي‌کند.در پي اين نامه فدراسيون کشتي ايران به اتحاديه جهاني کشتي اعلام کرد که به دليل بر هم خوردن برنامه‌هاي فني مسابقات ملي خود، در جام جهاني کشتي آزاد در آمريکا شرکت نمي‌کند.

حسن‌زاده:

انتظارات بايد در حد امکانات باشد

کاپيتان تيم ملي فوتسال کشورمان تأکيد کرد که انتظارات به وجود آمده از اين تيم بايد در حد امکانات باشد.علي‌اصغر حسن‌زاده در حاشيه مراسم ورود تيم ملي فوتسال به ايران، اظهار داشت: فوتسال آسيا در اين چند سال خيلي سخت شده و پيشرفت کرده است. در بازي فينال مقابل ژاپن هم ديديد که نيمه اول بازي گره خورده بود و آنها آمده بودند که جلوي ما بايستند. خدا را شکر که توانستيم در پايان بازي را ببريم و با جام قهرماني برگرديم.

وي با اشاره به انتظارات به وجود آمده از تيم ملي فوتسال، خاطرنشان کرد: الان انتظاراتي به وجود آمده، اما امکانات در حد انتظارات نيست. الان وضعيت خيلي بهتر شده است. الان پيش از جام ملت‌هاي آسيا هميشه حرف از قهرماني است، ولي از قبل نمي‌شود تيمي را قهرمان دانست. الان هم همه از رسيدن به فينال و قهرماني جام جهاني حرف مي‌زنند، اما انتظارات بايد در حد امکانات باشد. فوتسال ما اين پتانسيل را دارد که فيناليست جام جهاني شود.

بازيکن تيم ملي فوتسال در مورد مشکل غذايي اين تيم در چين تايپه گفت: در اين چند وقت که من در تيم ملي فوتسال بوده‌ام، هيچ‌وقت آشپز همراه تيم نبوده است. مشکل غذايي در جنوب شرق آسيا هميشه هست و هميشه هم از اين بابت مشکل داشتيم.

حسن‌زاده راجع‌به حواشي به وجود آمده پيرامون بحث پاداش به بازيکنان تيم ملي گفت: ما قهرمان شديم و پرداختن به اين حواشي ديگر خوب نيست، شيريني قهرماني را تلخ نکنيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي