جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5779

مديرعامل شرکت آسمان :
درباره پيدا شدن جعبه سياه اي تي آر اظهارنظر نمي کنيم


"کارت اعتباري خريد کالا" سال آينده هم اعتبار ندارد!


نهادهاي مالي


تريبون


 مديرعامل شرکت آسمان :
 درباره پيدا شدن جعبه سياه اي تي آر اظهارنظر نمي کنيم  

 
مديرعامل شرکت آسمان درباره صحت خبر پيدا شدن جعبه سياه اي تي آر، گفت: از کساني که در صحنه حضور دارند، در اين مورد سوال کنيد.

به گزارش مهر،حسين علايي درباره صحت خبر پيدا شدن جعبه سياه هواپيماي اي تي آر اين شرکت گفت: اين سوال را بايد از ستاد سانحه يا ستاد بحران بپرسيد.وي ادامه داد: ما در اين زمينه اظهارنظر نمي کنيم و کساني که در صحنه حضور دارند بايد در اين زمينه اظهارنظر کنند.

پروازهاي ATR آسمان تا اطلاع ثانوي ممنوع شد

اين در حالي است که سازمان هواپيمايي کشور از توقف پرواز هواپيماهاي ATR آسمان تا اطلاع ثانوي خبر داد.سازمان هواپيمايي کشوري اعلام کرد با عنايت به بررسي همه جانبه علل وقوع سانحه هوايي اخير و به منظور اطمينان از ارتقاd ايمني پرواز‌هاي اين نوع هواپيما لازم است به طور موقت و تا اطلاع ثانوي پرواز‌هاي ATR مدل 200 و 500 شرکت هواپيمايي آسمان متوقف شود.سازمان هواپيمايي در فرصت مناسب بررسي‌هاي لازم را انجام و پس از حصول اطمينان از ابعاد ايمني از سرگيري پرواز‌هاي مذکور اعلام مي‌شود.

توقف جستجوي لاشه هواپيما به دليل بدي آب و هوا

رئيس سازمان مديريت بحران کشور گفت: با توجه به پيچيده و سخت شدن کار و براي حفظ جان نيروهاي امدادي امکان ادامه عمليات جست‌وجو وجود ندارد.اسماعيل نجار اظهار داشت: بارش برف بيش از يک متر برف در قله‌هاي دنا، کولاک، مه غليظ و وزش باد شديد امکان ادامه عمليات جست‌وجو و انتقال بقاياي جان‌باختگان سانحه سقوط هواپيماي تهران ــ ياسوج را غيرممکن کرده است.رئيس سازمان مديريت بحران کشور با بيان اينکه اين شرايط نامناسب جوي تا دوشنبه هفته آينده ادامه دارد، افزود: با توجه به پيچيده و سخت شدن کار و براي حفظ جان نيروهاي امدادي امکان ادامه عمليات جست‌وجو وجود ندارد.


 "کارت اعتباري خريد کالا" سال آينده هم اعتبار ندارد! 

 طرح کارت‌ اعتباري خريد کالاي ايراني نه تنها در سال جاري به مرحله اجرا درنيامد بلکه براي سال 1397 هم هيچ برنامه‌اي جهت اجراي آن اعلام نشده و طبق اعلام انجمن توليدکنندگان لوازم خانگي سال آينده نيز اجرايي نخواهد شد.

به گزارش ايسنا، قرار بر اين بود که طرح کارت اعتباري خريد کالاي ايراني در سال جاري با رفع نقايص طرح قبلي که در سال گذشته به مرحله اجرا درآمد، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نيز بانک مرکزي اجرايي شود؛ دستوري که توسط ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي طبق ابلاغيه‌اي به اين دو دستگاه ابلاغ شد اما هرگز به سرانجام نرسيد.براساس مصوبه ستاد برنامه‌ريزي اقتصاد مقاومتي بايد طرح جديد کارت اعتباري خريد کالاي ايراني توسط وزارت صنعت، معدن وتجارت و نيز بانک مرکزي در سال جاري مدنظرقرارمي‌گرفت، چراکه به عنوان وظيفه اين دو دستگاه تعريف شده بود. پروژه‌اي که اين دو دستگاه موظف بودند پس از تهيه، آن را جهت اجرا و ابلاغ به تصويب سازمان برنامه و بودجه برساند. اتفاقي که به مرحله اجرا در نيامد و عملياتي نشد.حميدرضا غزنوي - سخنگوي انجمن صنفي توليدکنندگان لوازم خانگي ، در مورد اجراي طرح کارت اعتباري خريد کالاي ايراني در سال آينده تصريح کرد: همان طور که پيش از اين انجمن صنفي توليدکنندگان لوازم خانگي اعلام کرده بود طرح کارت اعتباري خريد کالاي ايراني در سال جاري توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نيز بانک مرکزي به مرحله اجرا در نيامد.وي اظهار کرد: بايد اعلام کنيم که هيچ‌گونه برنامه‌اي براي اجراي اين طرح در سال آينده توسط نهادهاي متولي وجود ندارد و طرح کارت اعتباري خريد کالاي ايراني در سال آينده نيز اجرايي نخواهد شد.


 نهادهاي مالي 

 درهشتمين گردهمايي رؤساي موفق شعب بانک هاي کشور صورت گرفت :

حضوربيست تن از رؤساي شعب برتر بانک سپه در بانک مرکزي

بانک سپه - با حضور عضو هيئت مديره بانک سپه هشتمين گردهمايي رؤساي موفق شعب بانک هاي کشور که در آن بيست تن از رؤساي شعب برتر بانک سپه حضور داشتند در بانک مرکزي ج.ا.ا برگزار شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه، هشتمين گردهمايي رؤساي موفق شعب بانک هاي کشور با شعار «راهکارهاي نوين در ارزيابي عمکلرد شعب» با حضور فرشاد حيدري معاون نظارتي بانک مرکزي،دکتر محسن خوش طينت رئيس موسسه عالي آموزش بانکداري ايران،دکتر حسيني عضو هيئت مديره بانک سپه،رجبي رئيس اداره کل تحقيقات و برنامه ريزي،مديران و رؤساي ادارات و 20 نفر از رؤساي موفق شعب بانک سپه برگزار شد.

ديدارمسوولان بانک مسکن استان آذربايجان شرقي با نماينده ولي فقيه

بانک مسکن - همزمان با ايام مبارک دهه فجر، مسوولان بانک مسکن استان آذربايجان شرقي با حضور در بيت حضرت آيت الله دکتر آل هاشم، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز؛ عملکرد بانک مسکن را در زمينه هاي مختلف تشريح کردند.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا،در اين ديدار حضرت آيت الله دکتر آل هاشم نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز طي سخناني خدمات بانک مسکن را بسيار ارزنده خواند و افزود: براي اينجانب مايه مباهات و خوشحالي است که با خدمات بانک مسکن بيشتر آشنا شدم و از بيان عملکرد و مشکلات مطرح شده توسط مدير شعب بانک مسکن استان لذت بردم.

روساي موفق شعب بانک رفاه تقدير شدند

بانک رفاه - در هشتمين گردهمايي رؤساي موفق شعب بانک هاي کشور، رؤساي موفق شعب بانک رفاه معرفي و مورد تقدير واقع شدند.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه، در اين مراسم که به همت مؤسسه عالي آموزش بانکداري و با حضور مديران عالي بانک مرکزي ج.ا.ا. مديران بلند پايه نظام بانکي و روساي موفق شعب بانک ها برگزار شد، روساي شعبي که در شاخص هاي مختلف عملکردي، حائز بهترين عملکرد شده اند، معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.

بانک تجارت؛ دومين شرکت برتر ايران در شاخص بيشترين ميزان دارائي ها

بانک تجارت - در بيستمين دوره رتبه‌بندي و معرفي 500 شرکت برتر، بانک تجارت جايگاه دومين شرکت برتر ايران در شاخص دارايي ها و رتبه سوم بالاترين ميزان فروش بين بانکهاي کشور را به خود اختصاص داد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، در اين همايش مطابق اعلام سازمان مديريت صنعتي و ارزيابي‌هاي به عمل آمده براي رتبه‌بندي 500 شرکت بزرگ کشور که بر اساس اطلاعات مالي سال 95 و در 33 شاخص صورت گرفت، بانک تجارت همچون گذشته به موفقيت هاي ارزشمندي دست يافته که اين مهم به پشتوانه اعتماد مشتريان ، سهامداران و تلاش کارکنان اين بانک بوده است.

نشست مسوولان بانک توسعه صادرات شعبه قم با واحدهاي عضو پارک علم وفناوري

بانک توسعه صادرات - نشست مشترک مسوولان بانک توسعه صادرات استان قم با هدف آشنايي و بررسي راهکارهاي حمايت بانکي از صادرکنندگان شرکت ها و واحدهاي فناور عضو پارک علم و فناوري اين استان برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازبانک توسعه صادرات، رييس شعبه قم اين بانک با تبيين فعاليت ها و برنامه هاي بانکي گفت: اين بانک از سال 71 و با هدف حمايت از بخش صادرات و واردات کالاهاي توليد کنندگان و عرضه کنندگان کالا تاسيس شد.

توسعه شبکه حمل و نقل ريلي با پشتيباني بانک شهر

بانک شهر - رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به اهميت نقش بانک شهر در توسعه حمل و نقل عمومي گفت: اگر اين بانک حمايت از حمل و نقل عمومي به ويژه مترو را در اولويت برنامه هاي خود نداشت، بسياري از پروژه هاي اين حوزه به سرانجام نمي‌رسيد.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، محمد عليخاني با بيان اين مطلب گفت: تقويت حمل و نقل عمومي، توسعه خطوط مترو ، مديريت سفر و کاهش تعداد سفر خودروهاي تک سرنشين به عنوان مهم‌ترين راه هاي برون رفت از ترافيک شهر تهران، از اولويت‌هاي شوراي پنجم است که با جديت پيگيري شده و خواهد ‌شد.

قدرداني رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان از بانك كشاورزي

بانک کشاورزي - احمد مرادي رئيس مجمع نمايندگان استان هرمزگان با اهداي لوحي از حضور فعال بانك كشاورزي در زمينه انجام مسئوليت هاي اجتماعي در ايام الله دهه فجر و حمايت از دانش آموزان منطقه محروم بشاگرد قدرداني كرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي مديريت شعب بانک کشاورزي استان هرمزگان ، اين بانک در راستاي انجام مسئوليت هاي اجتماعي خود در ايام الله دهه فجر نسبت به بازديد و توزيع اقلام آموزشي كودك و نوجوان در بين دانش آموزان منطقه محروم بشاگرد اقدام کرد.

پيش فروش قطعي بيش از 96 هزار قطعه سکه در بانک ملي

بانک ملي - روز يکشنبه و دوشنبه هفته گذشته در مجموع بيش از 96 هزار قطعه سکه به صورت قطعي با روش جديد در واحدهاي بانک ملي ايران پيش فروش شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، بر اساس بخشنامه بانک مرکزي، پيش فروش سکه تمام بهار آزادي با روش جديد براي سررسيد شش ماهه به نرخ 14 ميليون ريال و براي سررسيد يک ساله به نرخ 13 ميليون ريال از روز شنبه 28 بهمن ماه در 1131 شعبه منتخب بانک آغاز شد.


 تريبون 

 سخنگوي دولت :

حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد در سه ماه امکان پذير نيست

سخنگوي دولت و رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد در سه ماه امکان پذير نيست.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت در صفحه شخصي خود در توييتر نوشت: «حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد طي سه ماه امکان پذير نيست. امنيت اقتصادي با سرکشي به حساب‌هاي بانکي مخدوش مي‌شود.

به دنبال سرک کشيدن به حساب مردم نيستيم

همچنين ،سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد پيشنهاد دولت مبني بر سرک کشيدن به حساب هاي مردم از اساس سخني باطل و نادرست بوده و اين موضوع با سياست هاي دولت مغاير است.

چندي قبل تاج گردون رييس کميسيون تلفيق بودجه سال 97 مجلس، گفت: دولت در نشست کميسيون تلفيق با رييس جمهور خودش اختيار بررسي حساب‌ها براي حذف افراد پر درآمد يارانه بگير را از مجلس درخواست کرد.

در اين بين سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد" پيشنهاد دولت در لايحه بودجه سال 1397 برنامه معطوف کردن يارانه‌هاي نقدي به گروه‌هاي هدف شامل: مددجويان کميته امام (ره)، مددجويان سازمان بهزيستي، زنان سرپرستان خانوار، افراد ساکن در دهستان‌هاي با ضريب 6 و 7 و 8 و 9، بيماران خاص، عشاير، بازنشستگان، ايثارگران و ساير گروه‌هاي نيازمند (شامل کارگران ساختماني، قاليبافان، صيادان، خادمان مساجد، باربران و...) بوده است.

طبق اين پيشنهاد اولاً شناسايي گروه‌هاي مستحق دريافت يارانه نقدي تکميل نشده است و بانک‌هاي اطلاعاتي در اختيار دولت موظف به تکميل اطلاعات و تدقيق آن‌ها در سال 1397 خواهند بود. ثانياً ساير افراد که نهايتاً در زمره گروه‌هاي مشمول دريافت يارانه نقدي قرار نمي‌گيرند، حق اعتراض و اثبات نيازمند بودن خود را خواهند داشت.

نکته اساسي اين است که تحت اين برنامه تنها يارانه نقدي افرادي که مستحق دريافت يارانه نقدي شناسايي نشده و در فرآيند راستي‌آزمايي نيز مشخص شود که شرايط دريافت يارانه نقدي را ندارند، حذف خواهد شد؛ لذا ادعاي پيشنهاد دولت مبني بر سرک کشيدن به حساب‌هاي مردم از اساس سخني باطل و نادرست بوده و همچنان که رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور به دفعات اعلام کردند اين موضوع با سياست‌هاي دولت مغاير است.

در پايان تاکيد مي‌شود آنچه درخصوص يارانه‌بگيران اعم از پرداخت، اصلاح يا حذف در سال آينده انجام مي‌شود براساس مصوبات مجلس محترم شوراي اسلامي خواهد بود و تا زمان تعيين سازوکار حذف دهک‌هاي پردرآمد از سوي مجلس هيچ اقدامي از سوي دولت در اين خصوص انجام نخواهد شد.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي :

سياست دولت، افزايش ميزان دستمزد کارگران به نسبت نرخ تورم است

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: سياست دولت، افزايش ميزان دستمزد کارگران به نسبت نرخ تورم است.به گزارش ايرنا ،ربيعي افزود: مردم و کارگران قدرت خريد خوبي ندارند و افزايش دستمزد‌ها هم اين کاهش قدرت خريد را جبران نمي‌کند.وي گفت: سياست افزايش ميزان دستمزد نسبت به نرخ تورم بايد يک دهه دنبال شود تا مردم قدرت خريدشان به سال‌هاي گذشته برسد.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: افزايش دستمزد باعث افزايش قدرت خريد مردم و در نهايت افزايش توليد مي‌شود.ربيعي با اشاره به هزينه‌هاي اين وزارت براي تامين اجتماعي گفت: روزي که وزير شدم هفت هزار ميليارد تومان هزينه درمان تامين اجتماعي بود که الان به 20 هزار ميليارد تومان رسيده است.وي با بيان اينکه يکپارچگي تامين اجتماعي را از هم مي‌پاشد افزود: در حالي که بايد 50 هزار ميليارد تومان مستمري پرداخت کنيم تلاش  کرده ايم تا حتي يک روز مستمري مستمري بگيران تاخير نشود.

فرود اضطراري هواپيماي کيش - اير در اصفهان

رئيس ايستگاه شرکت کيش اير گفت: پرواز کيش ـ کاشان به دليل شکستن شيشه جلو هواپيما با فرود اضطراري در فرودگاه اصفهان نشست.

به گزارش تسنيم، رضا رفعت درباره اين فرود اظهار داشت: پرواز شماره 7458 کيش اير (F100) مسير کيش ـ کاشان به دليل شکستن شيشه جلوي هواپيما اعلام وضعيت اضطراري کرد و در فرودگاه بين‌المللي شهيد بهشتي اصفهان به زمين نشست.وي با بيان اينکه اين پرواز، پرواز افتتاحيه کيش اير و پس از يک ساعت و نيم تاخير به سمت کاشان پرواز کرد، افزود: ‌اين پرواز در مسير کيش ـ کاشان بوده و به دليل اين اتفاق در اصفهان فرود اضطراري کرد.‌رفعت تصريح کرد: ‌9 مسافر اين پرواز از طريق زميني به کاشان منتقل شدند.

افطاري دادن دستگاه‌هاي اجرايي ممنوع شد

نمايندگان مردم در خانه ملت، افطاري دادن کليه دستگاه هاي اجرايي را به هر ميزان و به هر نحو مطلقا ممنوع کردند.به گزارش خبرآنلاين، نمايندگان در نشست علني مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي جزئيات بخش هزينه اي لايحه بودجه سال 97 با الحاق يک بند به تبصره 20 ماده واحده اين لايحه با 112 رأي موافق، 35 رأي مخالف و 4 رأي ممتنع از مجموع 200 نماينده حاضر موافقت کردند.براساس اين بند الحاقي؛ تامين هزينه افطاري کليه دستگاه هاي اجرايي مندرج در ماده 5 قانون مديريت خدمات کشوري مصوب از هر محل از جمله بودجه کل کشور، اعتبارات عمومي و اختصاصي منابع داخلي، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه جويي به هر ميزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي