جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5779


ضرورت تسريع در اجراي طرح کاداستر در اراضي کشاورزي آذربايجان غربي

مديرعامل تاکسيراني اروميه:
فرسوده بودن 30 درصد از تاکسي‎هاي اروميه


خبــر


در استان


 ضرورت تسريع در اجراي طرح کاداستر در اراضي کشاورزي آذربايجان غربي  

 اروميه- يزدان پناه

مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: اجراي طرح کاداستر در اراضي کشاورزي آذربايجان غربي تسريع يابد. مهدي سرخوش در جلسه بررسي روند اجراي طرح کاداستر با اشاره به اهميت اجراي طرح کاداستر در صيانت از اراضي کشاورزي افزود: اجراي طرح کاداستر اراضي کشاورزي و رفع تداخلات اراضي ملي و مستثنيات ناشي از اجراي قوانين جزو اولويتهاي و برنامه‎هاي اجرايي مديريت امور اراضي در استان است.

وي افزود: طرح کاداستر اراضي کشاورزي در شهرستان پيرانشهر که از نيمه اول سال 95 به صورت پايلوت اجراي آن در سطح 40 هزار هکتاراز اراضي آبي اين شهرستان با استفاده از اعتبارات ملي توسط مديريت امور اراضي استان آغاز شده بود در حال حاضر خاتمه يافته است و به زودي با تاييد کارشناسان سازمان نقشه‎برداري کشور اتمام عمليات به صورت رسمي اعلام خواهد شد.

سرخوش با اشاره به برنامه‌هاي در دست اقدام اين مديريت در زمينه اجراي اين طرح افزود: اجراي طرح کاداستر از اوايل سال 1397 در سطح 76 هزار هکتار از اراضي زراعي شهرستانهاي ماکو، پلدشت، چالدران و شوط از برنامه‌هاي در دست اقدام مديريت امور اراضي استان براي دستيابي به اطلاعات جامع و آمار دقيقي از وضعيت اراضي کشاورزي استان است.


 مديرعامل تاکسيراني اروميه:
 فرسوده بودن 30 درصد از تاکسي‎هاي اروميه  

 اروميه - يزدان پناه

مديرعامل سازمان تاکسيراني اروميه گفت: در حال حاضر 30 درصد از تاکسي هاي اروميه فرسوده هستند.

فخرالدين معصوم‎زاده در خصوص آخرين وضعيت تاکسيهاي اروميه گفت: تاکسي‌ها سهم قابل توجهي از سفرهاي شهري شهروندان اروميه‎اي را به خود اختصاص مي‌دهند.

وي با بيان اينکه نوسازي تاکسيهاي فرسوده در سطح شهر اروميه همزمان با کل کشور از نيمه دوم سال 94 آغاز شده است افزود:در حال حاضر تنها 30 درصد تاکسي ها اروميه فرسوده هستند و در دو سال اخير540 دستگاه تاکسي اروميه نوسازي شده که نوسازي 477 دستگاه در سال 95 انجام شده است.

معصوم‎زاده با بيان اينکه روند نوسازي تاکسيهاي فرسوده شهر اروميه همچنان تدوام دارد گفت: از آغاز طرح نوسازي تاکسيهاي فرسوده شهر اروميه 721 دستگاه تاکسي نو شده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر 5 هزارو 127 دستگاه تاکسي در سطح شهر اروميه مشغول جابه جايي مسافران هستند، افزود: از اين تعداد تاکسي شهري فعال در اروميه، 979 دستگاه دستگاه فرسوده است.

معصوم زاده با اعلام اينکه سايت نوسازي تاکسيهاي فرسوده در ماههاي اخير بسته بود، بيان کرد: با وجود بسته بودن روند تحويل تاکسيهاي فرسوده اروميه به مرکز اسقاط در جريان بود اما اخير سايت نوسازي باز و روند نوسازي در جريان است.

مدير عامل سازمان تاکسيراني شهرداري اروميه با بيان اينکه در روند نوسازي تاکسيهاي فرسوده شهر اروميه، خودروهاي مدل 86 و پايينتر نو مي‎‏شوند، اظهار کرد: رانندگان تاکسي مدل 86 به پايين مي‎‏توانند نسبت به نوسازي خودرهاي خود اقدام کنند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر ميانگين عمر ناوگان تاکسيراني اروميه 8.7 سال است، گفت: با توجه به افزايش ميزان آلاينده‌ها در هواي اروميه و بخشي از اين آلودگي به دليل خودروهاي فرسوده به لحاظ منطقي و عقلاني ضرورت نوسازي تاکسيهاي فرسوده بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود.

معصوم زاده ابراز اميدواري کرد که نوسازي تاکسي‌هاي فرسوده موجب کاهش آلاينده‌هاي هوا و ارتقاي سطح رفاه عمومي و همچنين افزايش رضايتمندي تاکسيرانان و صرفه‎جويي در مصرف سوخت و تقليل عمر ناوگان تاکسيراني اروميه شود.


 خبــر 

 براي مديريت مصرف آب در مدارس؛

همکاري متقابل آموزش و پرورش و آبفاي استان اصفهان

اصفهان – محسن راعي

در نشست مشترک معاون خدمات مشترکين شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و رئيس اداره خدمات و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش، مصرف آب تمام مدارس استان را به تفکيک و از طريق بستر اينترنت در اختيار اداره کل آموزش و پرورش قرار مي‌گيرد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، معاون خدمات مشترکين و درآمد آبفاي استان اصفهان به خشکساليهاي پي در پي و وضعيت بحراني آب در کشور اشاره کرد و گفت: عبور از اين بحران نيازمند همکاري و مصرف بهينه آب توسط تمام مشترکين خانگي و غيرخانگي است.رضا رضايي افزود: با اطلاع‌‎رسانيهاي انجام شده و همکاري شايسته مشترکين، ميزان مصرف آب در ده ماهه سال جاري نسبت به سال قبل از آن نزديک به 10 درصد کاهش داشته است.وي ضمن تاکيد بر استفاده از لوازم کاهنده مصرف در منازل مسکوني و کاربري هاي عمومي از ارائه بسته پيشنهادي آبفاي استان اصفهان به اداره کل آموزش و پرورش براي کنترل مصارف مدارس و ساختمانهاي اداري در آينده‌اي نزديک خبر داد. وي گفت: بر همين اساس از اين پس با اختصاص صفحه اي خاص به آموزش و پرورش در پايگاه اينترنتي شرکت، ميزان مصرف تمام مدارس استان به صورت ماهيانه در اختيار مسئولان ذيربط قرار مي‎گيرد.رئيس اداره خدمات و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نيز با اشاره به فعاليت 57 هزار معلم و تحصيل 860 هزار دانش آموز در شش هزار مدرسه استان اصفهان گفت: سامانه‎اي براي مديريت مصرف و هزينه مدارس تحت پوشش در 41 منطقه آموزش و پرورش استان طراحي شده که در کشور بي‎نظير است.بيات افزود: به همين دليل نيازمند اطلاعات مصرفي هر کدام از مدارس هستيم که با توافق انجام شده از اين پس اين اطلاعات به صورت ماهيانه و از طريق بستر اينترنت در اختيار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

اجراي 7.5 کيلومتر عمليات اصلاح شبکه آب و فاضلاب

سنندج - اسرين مقصودي

مدير امور آب و فاضلاب شهري قروه گزارشي از فعاليت هاي اين مجموعه طي 10 ماهه سال جاري ارائه داد.جبار کلوندي اظهار کرد: در اين مدت عمليات اصلاح شبکه آب و فاضلاب به طول 7.5 کيلومتر انجام شده است.وي افزود: توسعه شبکه آب و فاضلاب به طول 6 کيلومتر، حفر 2 حلقه چاه و افزايش دبي به ميزان 40 ليتر در ثانيه با مهندسي مجدد 6 حلقه از چاه هاي موجود از ديگر اقداماتي بوده که در اين مدت انجام شده است.مدير امور آب و فاضلاب شهري قروه تصريح کرد: استانداردسازي انشعابات به تعداد 500 فقره، ترميم يکهزار و 97 مورد اتفاقات در خط انتقال، شبکه توزيع و انشعابات و واگذاري يکهزار و 446 انشعاب از ديگر اقداماتي بوده که در اين 10 ماهه انجام شده است.


 در استان 

 استاندار خوزستان:

خوزستان تحمل فشارهاي جديد از ناحيه خاموشي را ندارد

اهواز-خبرنگار آفرينش

استاندار خوزستان در جلسه بررسي وضعيت صنعت برق خوزستان و آمادگي براي تابستان 97 با حضور معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي و مديران برق خوزستان گفت: مردم خوزستان از همه سو تحت فشار هستند و تحمل فشارهاي جديد از ناحيه خاموشي را ندارند، بنابراين از امروز بايد بدانيم که در تابستان با چه وضعيتي روبرو خواهيم بود.

غلامرضا شريعتي اظهار کرد: بحران خاموشيهاي سال قبل ضعفهاي ما را در قسمتهاي مختلف آب و برق روشن کرده و ضرورت بحث پدافند غير عامل در اين موارد را براي ما بسيار جدي کرد.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده در يک سال گذشته براي پايداري شبکه برق بيان کرد: اقدامات موثر شروع شده، بايد با سرعت بيشتري پيگيري شود تا اين عقب ماندگي ها جبران و دغدغه‎هاي خاموشي به حداقل برسد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: صنعت برق استان را، پاييز - زمستان گرد و خاک داخلي و در بهار - تابستان ريزگردها تهديد مي‏کنند، با در نظر گرفتن گرماي بالاي 55 درجه در بيشتر ماههاي گرم سال لازم است توجه کشوري بيشتري به وضعيت برق استان شود.

شريعتي از تصويب 50 ميليارد دلار براي صنعت برق استان خبر داد و گفت: از اين مبلغ تنها تنها 40 درصد آن مصوبه دولت است و بقيه بايد از راهکارهاي اوراق مشارکت و امثالهم تامين شود.

وي با اشاره به پيک بار 8220 مگاوات در تابستان 96 و رشد شش تا هشت درصدي آن براي تابستان 97 تصريح کرد: از مجموعه وزارت نيرو و مديريت شبکه برق خواهشمنديم در صورت خاموشيهاي با برنامه و احتمالي، اين خاموشي ها را به مناطق سردسير کشور بدهند که قابل تحمل تر باشد.

استاندار خوزستان بيان کرد: لازم است که نيروگاههاي سيکل ترکيبي را در استان افزايش دهيم تا وابستگي به نيروگاههاي برق آبي کاهش يابد، هرچند در يک دهه اخير تنها دو نيروگاه سيکل ترکيبي در بهبهان و ماهشهر ايجاد شده و ايجاد بقيه نيروگاههاي ترکيبي (فاز هفت و هشت رامين، اميديه، دزفول، حميديه و...) متوقف شده است.

وي با اشاره به کاهش 50 درصدي توليد نيروگاههاي برق آبي براساس پيش‎بينيها به خاطر خشکسالي گفت: يک راه اين است که شبکه سراسري از نيروگاههاي برق آبي استان برق نخواهد تا بتوانيم با تعداد ساعت پايينتر در توليد مشکل را حل کنيم، راه ديگر تامين کمبود موردنياز از شبکه‎هاي مجاور است که ممکن است در زمينه انتقال با محدوديتهايي روبرو شويم و راه بعدي راه‎اندازي نيروگاههاي سيار 25 مگاواتي در نقاط بحراني مانند شمال خوزستان است، راه موثر ديگر مديريت مصرف و تعطيلي ادارات در ساعت مشخصي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي