جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5779

هفته بيست‌وچهارم ليگ برتر
پرسپوليس به قهرماني نزديک‌تر مي‌شود؟

کدام بازيکن خط مي خورد؟
دردسر شيرين کي روش براي جام جهاني


خبـــرنامه


خبـــرنامه

بويان در هتل مصدوم شد
افتخاري حقيقت را نگفت؟


 هفته بيست‌وچهارم ليگ برتر
 پرسپوليس به قهرماني نزديک‌تر مي‌شود؟ 

 سرخپوشان پايتخت در صورت کسب پيروزي مقابل استقلال خوزستان، به 3 امتيازي قهرماني ليگ مي رسند.

هفته بيست‌وچهارم ليگ برتر فوتبال کشورمان امروز با برگزاري 4 ديدار به پايان مي‌رسد که در مهم ترين بازي ها، سرخابي هاي پايتخت به مصاف حريفان خوزستاني خود مي روند.

*ذوب‌آهن - پديده / ساعت 15:30 / ورزشگاه فولادشهر اصفهان

جدال ذوب‌آهن و پديده براي هر 2 تيم و مخصوصا شاگردان قلعه‌نويي بسيار مهم است. ذوب‌آهني‌ها که با 38 امتياز براي نايب قهرماني مي جنگند، براي رسيدن به اين عنوان بايد از سد پديده عبور کنند و همين مسئله بازي را براي شاگردان قلعه‌نويي بسيار حساس مي‌کند. در طرف مقابل پديده 23 امتيازي براي سروسامان دادن به وضعيتش به ميدان مي‌رود.

*پارس جنوبي جم - تراکتورسازي/ ساعت 15:30/ ورزشگاه تختي جم

اين ديدار براي تيم ميزبان از حساسيت فوق‌العاده‌اي برخوردار است. شاگردان تاتار که فقط يک امتياز با رده دوم جدول فاصله دارند، براي اينکه به اين رده برسند بايد تراکتورسازي را از پيش رو بردارند. در طرف ديگر تراکتورسازي پس از 2 شکست پياپي در ليگ قهرمانان آسيا به اين مسابقه پا مي‌گذارد و مي‌خواهد با کسب 3 امتياز کمي آن دو شکست قبلي را فراموش کند. پارس جنوبي 37 امتياز دارد و تراکتورسازي هم 28 امتيازي است.

*فولاد خوزستان - استقلال / ساعت 16/ ورزشگاه غدير اهواز

حساس‌ترين بازي هفته در اهواز و بين فولاد و استقلال برگزار خواهد شد. هم فولاد و هم استقلال در روز‌هاي اوجشان قرار دارند و همين مسئله مي‌تواند جذابيت‌هاي اين بازي را دوچندان کند. فولاد که مدعي اصلي نايب قهرماني است، نمي‌خواهد شانس صعود به رده دوم جدول را از دست بدهد و دنبال 3 امتياز اين بازي خانگي است، از طرفي استقلال هم که در بهترين شرايط خود از ابتداي فصل تا کنون قرار دارد، نمي خواهد دوئل کسب سهميه آسيا را به راحتي واگذارکند.

*پرسپوليس - استقلال خوزستان/ ساعت 18:30/ ورزشگاه آزادي تهران

در آخرين بازي هفته پرسپوليس در آزادي ميزبان استقلال خوزستان است. شاگردان برانکو که با اقتدار و با 54 امتياز در صدر جدول حضور دارند براي اينکه يک قدم ديگر به قهرماني نزديک شوند بايد 3 امتياز اين بازي خانگي را کسب کنند. پرسپوليسي‌ها در صورت پيروزي برابر استقلال خوزستان به 3 امتياز از بازي‌هاي باقي مانده براي قهرماني دوباره در ليگ احتياج دارند. در طرف مقابل استقلال خوزستان که شرايط خوبي در جدول ندارد چشم به 3 امتياز اين بازي دوخته است. شاگردان ويسي که 20 امتيازي هستند، براي فرار از قعر جدول تمام امتياز‌هاي اين بازي را مي‌خواهند؛ امري که کمي دور از انتظاراست.


 کدام بازيکن خط مي خورد؟
 دردسر شيرين کي روش براي جام جهاني 

 
کارلوس کي‌روش براي جام‌جهاني روسيه دستش خيلي باز است.

درخشش سامان قدوس در ترکيب اوسترشوندس مقابل آرسنال بار ديگر باعث شد همه يادشان بيفتد تيم‌ملي ايران در جام‌جهاني 2018 روسيه چقدر بازيکن درجه يک خواهد داشت. از لژيونرها تا همه آنهايي که در ليگ ايران ستاره شدند. از همين قدوس و جهانبخش تا عليپوري که به تازگي توسط کي‌روش دعوت شده است. بدون شک تعدد بازيکنان هجومي در ترکيب تيم‌ملي يک چالش بسيار شيرين براي کي‌روش خواهد بود؛ چراکه او نسبت به جام‌جهاني قبلي مهره‌هاي آماده‌تر و بهتري دارد که مي‌تواند از همه آنها بهترين استفاده را ببرد.

اين چالش اما براي بازيکنان مي‌تواند تبديل به اتفاقي تلخ باشد. بدون شک از بين مهره‌هاي هجومي تيم‌ملي يعني (سردار آزمون، رضا قوچان‌نژاد، مهدي طارمي، کاوه رضايي، اشکان دژاگه، عليرضا جهانبخش، علي عليپور، سامان قدوس، کريم انصاري‌فرد و وحيد اميري) چند بازيکني اسير تلخي اين چالش مي‌شوند؛ چراکه کارلوس نمي‌تواند اين همه مهره هجومي همراه خودش به روسيه ببرد. از بين همه شايد کساني مثل علي عليپور و وحيد اميري بيشترين ضرر را ببينند. تعدد بازيکنان در خط حمله گاهي باعث مي‌شود که کي‌روش از کاوه رضايي و مهدي طارمي در پست وينگر استفاده کند و همين شايد باعث کنار ماندن اميري شود. از طرفي عليپور هرچقدر هم که بدرخشد و بهترين گلزن فوتبال ايران هم باشد، باز هم کي‌روش در خط حمله بازيکناني دارد که بعيد نيست آنها را ترجيح دهد. اين سليقه کي‌روش است و از تعلل او در دعوت از آقاي‌گل ليگ مي‌توان چنين نکته‌اي را فهميد. او براي جام‌جهاني 2014 برزيل هم بازيکني مثل سردار آزمون را همراه تيم نبرد، چون اعتقاد داشت نياز به بازيکن دفاعي بيشتري دارد و احمد آل‌نعمه را اضافه کرد؛ اتفاقي که شايد براي اين جام‌جهاني که اتفاقا با حضور ايران در گروه مرگ همراه است نيز تکرار شود. يعني کي‌روش روي چند مهره آماده و بسيار خوب هجومي خودش حتي از روي اجبار و تعدد بازيکن هم که شده خط بکشد.

به هر صورت انتخاب از بين اين بازيکنان آماده، شيرين ترين چالش براي مرد پرتغالي تيم ملي است و بالعکس چالشي تلخ براي مهره هاي جوان و مستعد فوتبال ايران.


 خبـــرنامه 

 جادوگر مچ شهريار را خواباند

تيم علي کريمي مقابل تيم علي دايي به پيروزي ارزشمندي رسيد

هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال کشور روز گذشته با برگزاري 4 ديدار آغاز شد که در اين ديدارها نتايج زير به دست آمد:

گسترش فولاد 0 - پيکان 3

سيپيد رود 2 - سايپا 0

مشکي پوشان 0 - سپاهان 5

نفت تهران 1 - نفت آبادان1

قرعه‌کشي يک‌چهارم نهايي يوروليگ

آرسنال و ميلان، جذاب ترين بازي

قرعه مرحله يک‌چهارم نهايي يوروليگ ديروز برگزار شد و در حساس‌ترين بازي اين مرحله آرسنال و آث ميلان به مصاف هم خواهند رفت. بازي‌هاي رفت و برگشت اين مرحله در روزهاي 17 و 24 اسفند برگزار خواهد شد.

لاتزيو-ديناموکيف

لايپزيش-زنيت سن پترزبورگ

اتلتيکومادريد-لوکوموتيو مسکو

زسکا مسکو-المپيک ليون

المپيک مارسي-اتلتيک بيلبائو

اسپورتينگ ليسبون-ويکتوريا پلژن

بروسيا دورتموند-سالزبورگ

آث ميلان-آرسنال

آشتي‌کنان کريمي و دايي در رشت

سرمربيان تيم‌هاي سپيدرود رشت و سايپا پيش از ديدار دو تيم در ليگ برتر با يکديگر آشتي کردند.علي کريمي، سرمربي تيم سپيدرود در مراسم پيش از آغاز مسابقه به سمت علي دايي، سرمربي سايپا رفت. پس از مدت‌ها که اين دو بازيکن پيشين تيم ملي با يکديگر مشکل داشتند، ديروز با هم خوش‌و‌بش کرده و عکس يادگاري گرفتند.همين موضوع باعث شد تا علاوه بر کريمي، علي دايي هم به شدت توسط سپيدرودي‌ها تشويق شود.

برانکو:

وقت غصه خوردن نداريم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مقابل استقلال خوزستان شايد روي کاغذ بازي آساني داشته باشيم اما انتظار يک بازي سخت و نامعلوم را دارم.برانکو ايوانکوويچ در نشست خبري پيش از ديدار تيمش مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: بعد از ليگ قهرمانان آسيا برمي‌گرديم و بازي خانگي‌مان را انجام مي‌دهيم. اصلاً وقت غم خوردن و وقت شادي کردن نداريم. به‌هرحال بعد از باخت به السد ما بايد خودمان را سريعاً با شرايط ليگ تطبيق دهيم و طبيعي است که به دنبال سه امتيازي بازي با استقلال خوزستان هستيم.وي ادامه داد: شايد روي کاغذ ما بازي آساني داشته باشيم، اما من انتظار يک بازي سخت و نامعلوم را دارم. بازي استقلال خوزستان مقابل فولاد را ديدم. اين تيم هيچ تفاوتي با تيم دوم جدول (فولاد) نداشت. طبيعي است حريف تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا امتيازات اين مسابقه را جمع کند و در ليگ برتر باقي بماند، اما همان اندازه که اين امتياز براي آنها مهم است، براي ما هم اهميت دارد. ما هم مي‌خواهيم هرچه سريع‌تر به هدف خودمان که قهرماني است برسيم.


 خبـــرنامه 

 غايبان استقلال در دربي

برزاي و منتظري

استقلال در دربي برزاي و منتظري را در اختيار ندارد.

بهنام برزاي که در اواخر بازي با الهلال عربستان وارد زمين شد، از ناحيه همسترينگ دچار آسيب ديدگي شده و اين بازيکن هم نمي‌تواند مدتي در ترکيب استقلال به ميدان برود. با اين شرايط برزاي دومين غايب استقلال در دربي خواهد بود. به جز او پژمان منتظري هم قطعا دربي را از دست خواهد داد.

جنجال در پديده

قاضي و خلعت کنار گذاشته شدند

ديروز از مشهد خبر رسيد که محمد قاضي مهاجم اين تيم به دليل عمل نکردن باشگاه پديده به تعهدات مالي خود، در روزهاي اخير از حضور در تمرينات سر باز زده است. گفته مي‌شد او طبق قرارداد مي‎تواند با پديده به صورت يک‎طرفه فسخ کند اما گويا مديران باشگاه پيشدستي کرده‎اند و او را از تيم کنار گذاشته‌اند. گفته مي‌شود در جلسه هيات مديره باشگاه پديده، محمد قاضي، محمدرضا خلعتبري و 4 بازيکن ديگر از تيم کنار گذاشته شده‎اند و در بازي مقابل ذوب‎آهن، تيم‌شان را همراهي نخواهند کرد. همچنين اعضاي هيات مديره همچنين در اين جلسه از رضا مهاجري حمايت کرده‌ و خواهان ادامه فعاليت او اين باشگاه شده‌اند.

تهديد تکراري

ليگ برتر بدون پخش تلويزيوني

جديدترين اظهارنظر درباره ماجراي طولاني و تکراري اختلاف فدراسيون فوتبال و صدا و سيما درباره حق پخش مربوط به رئيس بخش اقتصادي سازمان ليگ است. صادق درودگر که با خبرگزاري فارس صحبت کرده گفته:" فصل آينده احتمال دارد در صورت عدم‌تحقق حقوق مسلم فوتبال اصلا بازي هاي ليگ برتر پخش تلويزيوني نداشته باشد و فقط پخش اينترنتي داشته باشيم ، ما از تماشاي مردم در شهرها و روستاهاي مختلف ممانعت به وجود نمي آوريم و در همه روستاها و شهرها اينترنت وجود دارد و ما پخش بازي ها را اينترنتي مي کنيم."

تحول بزرگ در ترکيب پرسپوليس

پرسپوليس در بازي با استقلال خوزستان با تغييرات اساسي در ترکيب به ميدان خواهد رفت.

شکست سنگين مقابل السد قطر، فشردگي مسابقات و محروميت و مصدوميت بازيکنان باعث شده برانکو دست به تغييرات اساسي در ترکيب اوليه خودش زده و چند بازيکن را پس از مدت‌ها از ابتدا در ترکيب به ميدان بفرستد. در آخرين تمرين پرسپوليس با توجه به غيبت سيدجلال حسيني به دليل محروميت و شجاع خليل‌زاده و صادق محرمي به دليل مصدوميت، زوج مرکز خط دفاعي را ربيع‌خواه و محمد انصاري تشکيل دادند و حسين ماهيني و شايان مصلح دفاع راست و چپ خواهند بود.احمد نوراللهي، سيامک نعمتي و بشار رسن سه بازيکن جديد ديگري خواهند بود که در اين بازي به ميدان خواهند رفت و در کنار فرشاد احمدزاده و کاميابي‌نيا خط هافبک را تشکيل مي‌دهند. در صورتي که نعمتي در خط هافبک به کار گرفته شود پرسپوليس به چينش پنج هافبکه تغيير سيستم خواهد داد و بشار رسن جلوتر از کاميابي‌نيا و نوراللهي وظيفه بازي سازي را به عهده خواهد داشت و نعمتي و احمدزاده هافبک هاي کناري خواهند بود. در غير اين صورت نعمتي به عنوان مهاجم در کنار عليپور زوج خط حمله پرسپوليس مقابل استقلال خوزستان را تشکيل خواهد داد. احتمال نيمکت نشيني وحيد اميري در اين بازي به خاطر استراحت دادن به او قبل از دربي همچون منشا زياد است. همچنين گفته مي شود که شايد عليرضا بيرانوند هم نيمکت نشين رادوشوويچ شود.با اين تفاسير ترکيب احتمالي پرسپوليس مقابل استقلال خوزستان به اين ترتيب خواهد بود: عليرضا بيرانوند(رادوشوويچ)، محمد انصاري، محسن ربيع‌خواه، حسين ماهيني، شايان مصلح، کمال کاميابي‌نيا، احمد نوراللهي، بشار رسن، فرشاد احمدزاده، سيامک نعمتي و علي عليپور.

خبر خوب براي هواداران سرخابي

صندلي‌هاي آزادي به دربي مي‌رسند

صندلي‌هاي در دست بازسازي ورزشگاه آزادي براي دربي 86 آماده مي‌شوند.قسمتي از طبقه دوم ورزشگاه آزادي مدت زيادي است که به دليل بازسازي و مقاوم سازي از دسترس هواداران فوتبال خارج است و روند تعميرات آن هنوز به پايان نرسيده.حال مديرعامل شرکت توسعه و تجهيز اماکن ورزشي قول مساعد داده که اين روند بازسازي که از تابستان در دست انجام است، تا روز 10 اسفند که تاريخ برگزاري دربي هشتاد و ششم پايتخت است، به پايان برسد و اين صندلي ها براي بازي استقلال و پرسپوليس آماده بهره برداري باشند.حسن کريمي در اين خصوص گفت:« تمام تلاش ما مهيا کردن شرايط مناسب و در شأن تماشاگران فوتبال دوست براي ديدن دربي استقلال و پرسپوليس در روز 10 اسفند است. بخش در دست بازسازي استاديوم آزادي براي استفاده دربي 86 آماده مي‌شود و صندلي‌هاي سکوهاي اين بخش تا روز دربي نصب و براي بهره‌برداري آماده خواهد شد.»


 بويان در هتل مصدوم شد
 افتخاري حقيقت را نگفت؟ 

 سيدرضا افتخاري مديرعامل استقلال چند روز پيش در مصاحبه‌اي اعلام کرد بويان ناژدنوف هافبک مقدونيه‌اي تازه‌وارد اين تيم در هنگام انجام تست پزشکي از ميله بارفيکس سقوط کرده و مصدوم شده است و حتي به دربي تهران هم نخواهد رسيد.

باور کردن حرف‌هاي افتخاري آسان نبود چرا که بويان يک روز بعد در اينستاگرام خود مدعي شد مصدوم نيست و آماده بازي براي استقلال است!

اما ديروز از واقعيت مصدوميت بويان پرده‌برداري شد. ايلنا در اين باره نوشت: «مصدوميت بويان اظهار نظر صحيحي است اما اين اتفاق در تست پزشکي رخ نداده است.

در واقع ماجراي آسيب‌ديدگي اين بازيکن از اين قرار است که بويان پس از پشت سر گذاشتن تست‌ها با نظر کادرفني در محل تمرين هتل به صورت اختصاصي و در غيبت مربيان به انجام تمرينات مي‌پردازد که مصدوم مي‌شود. بويان در زمان استفاده از تردميل از ناحيه مچ پا دچار کشيدگي تاندون شده و روز بعد از اين اتفاق هم در زمين چمن تمرين مي‌کند که سبب تشديد آسيب ديدگي او مي‌شود.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي