جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5780


واگذاري اداره امور شهرك صنعتي آق‌قلا به صاحبان صنايع مستقر در آن

رئيس کل دادگستري در مراسم تجليل از خيرين و فعالان آزادسازي زندانيان جرايم غير عمد:
کمک‎هاي فولاد مبارکه براي آزادي زندانيان ، ريشه در تفکرات انساني دارد


برگزاري دومين هم‎انديشي فرآورده‌هاي کنجدي


شهري در استان کردستان نداريم که مشکل کمبود آب داشته باشد


در استان


خبــر


 واگذاري اداره امور شهرك صنعتي آق‌قلا به صاحبان صنايع مستقر در آن 

 گرگان-قهرمان

مدير حقوقي و امور قراردادهاي شرکت شهرکهاي صنعتي استان گلستان از واگذاري اداره امور شهرك صنعتي آق‌قلا به صاحبان صنايع مستقر در آن خبر داد.به گزارش روابط عمومي شرکت شهرکهاي صنعتي استان، محمد ايري اظهار داشت: اين اقدام در راستاي اجراي قانون نحوه واگذاري و اداره امور شهركها و نواحي صنعتي صورت گرفته است.وي با اشاره به اينکه استان گلستان نيز داراي شهركها و نواحي صنعتي مشمول واگذاري مي‎باشد ادامه داد: براساس آن صاحبان مستقر در شهرك يا ناحيه صنعتي از طريق تشكيل شركت خدماتي، اداره امور شهرك و ناحيه صنعتي استقرار خود را بر عهده مي‎گيرد و امور اجرايي مربوط به شهرك صنعتي در حوزه نگهداري و حفاظت از تاسيسات و نيز درآمدهاي ناشي از آن در اختيار شركت خدماتي قرار مي‌گيرد.

ايري گفت: با عنايت به اينکه منابع مالي قبولي در برنامه ششم توسعه اقتصادي از محل ارزش افزوده براي تخصيص به اين شركتها پيش‌بيني شده است، مي‌تواند كمك موثري در تقويت شركتهاي خدماتي و پيشبرد اهداف آنها باشد.

وي افزود: تامين امكانات زيربنايي موردنياز صنايع همچنان با شركت شهركهاي صنعتي بوده و همچنان كه بيان شد مسئوليت شركتهاي خدماتي صرفاً معطوف به اداره امور است. وي افزود: انتظار است در کنار فعاليت‌هاي عمراني شهركهاي صنعتي با استفاده از ظرفيت مديران صنعتي توانمندي كه در مجموعه شركت خدماتي وجود دارد شاهد رشد و توسعه اقتصادي شهرك صنعتي مزبور باشيم. پيش از اين شهرك صنعتي علي‎آباد، گنبد و مينودشت و نواحي صنعتي بناور، دهنه نيز به صاحبان صنايع مستقر در آن شهرك و ناحيه صنعتي از طريق تشكيل شركت خدماتي واگذار شده است.


 رئيس کل دادگستري در مراسم تجليل از خيرين و فعالان آزادسازي زندانيان جرايم غير عمد:
 کمک‎هاي فولاد مبارکه براي آزادي زندانيان ، ريشه در تفکرات انساني دارد 

اصفهان-راعي

طي مراسمي با حضور مديرعامل ستاد ديه کشور، رئيس کل دادگستري استان و رئيس هيئت امناي ستاد ديه اصفهان، دادستان عمومي و انقلاب، رئيس هيئت مديره انجمن حمايت از زندانيان اصفهان، مديرکل زندانهاي استان، معاون سياسي و امنيتي استانداري و جمعي از خيران، فرمانداران، شهرداران، رؤساي ادارات، و اصحاب رسانه از مديرعامل فولاد مبارکه و شرکتهاي تابعه اين مجتمع، ساير خيرين استان و همچنين از عوامل برنامه هاي تلويزيوني «يک شهر، يک ضيافت» و «نسيم مهرباني» که در ايام ماه مبارک رمضان با برگزاري جشنهاي گلريزان موجبات آزادي زندانيان جرائم غيرعمد در استان اصفهان را فراهم کردند، با اهداي لوح تقدير تجليل شد.

به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم، مديرعامل ستاد ديه کشور با اشاره به سورهاي از قرآن مجيد که در آن خداوند سبحان فرموده است اگر کار خيري براي خدا خالصانه انجام شود، خداوند مزد آن را خواهد داد و حزن و اندوهي براي ايشان نخواهد بود، کار خيران را ارزشمند خواند و گفت: ستاد ديه کشور از رمضان 1369 تا 30 آذرماه سال جاري نزديک به سه دهه فعاليت داشته است و در اين مدت با همت خيران، بيش از 110هزار و 466 نفر زنداني جرائم غيرعمد از بند زندان رهايي يافته اند.

اسدا... جولايي با ارائه گزارشي از عملکرد ستاد ديه کشور ضمن قدرداني از گلريزانهاي مجموعه فولاد مبارکه و ساير مراسم مشابه در کشور گفت: امسال در بيش از 313 نقطه در کشور مراسم گلريزان برگزار شد. همچنين مقام معظم رهبري در چهارمين روز از ماه مبارک رمضان به نيت 313 يار امام زمان(عج) مبلغ 3ميليارد و 130ميليون ريال براي کمک به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد به ستاد ديه هديه کردند.

وي افزود با عنايت به فرمايش امام رضا(ع) که بايد از کار صحيح و خوب قدرداني شود، جا دارد از همه خيران سراسر کشور که به ستاد ديه براي کمک به زندانيان نيازمند و جرائم غيرعمد کمک نمودند، به ويژه رهبر معظم انقلاب تشکر کنيم.

جولايي ستاد ديه کشور را يکي از برکات حرکت امام(ره) و جمهوري اسلامي عنوان کرد و گفت: 9هزار و 143 نفر زنداني جرائم غيرعمد با بدهي 742ميليارد تومان در سال 1395 آزاد شدند که از اين رقم 271ميليارد تومان گذشت شاکيان بوده است. ضمن اينکه با کمک اين ستاد و همراهي خيرين محترم در 9ماهه امسال نيز 7هزار و 481 زنداني جرائم غيرعمد از زندانهاي کشور آزاد شدند.

يک سوم از مبلغ 6ميليارد و 100ميليون تومان کمک مستقيم به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد توسط مجموعه فولاد مبارکه تأمين شده است


 برگزاري دومين هم‎انديشي فرآورده‌هاي کنجدي  

 يزد-خيرخواه

دومين نشست هم‌انديشي فرآورده‌هاي کنجدي با حضور مقامات و اعضائ هيات علمي سازمان ملي استاندارد ايران به ميزباني دانشگاه اردکان برگزار شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد در اين نشست يک روزه متخصصين، محققين، اساتيد، مديران و کارشناسان، اصناف و توليدکنندگان فرآورده‌هاي کنجدي با سخنراني و ارائه نظرات خود در حوزه محصولات مذکور، ضمن بيان چالشها و اولويتهاي اين حوزه پيشنهاداتي را نيز در اين خصوص ارائه نمودند.

معاون نظارت براجراي استاندارد سازمان ملي استاندارد با بيان اينکه فرهنگ مطالبه‌گري توليد کالاهاي استاندارد را بايد در جامعه تقويت کرد، گفت: استاندارد، تنها مسير توسعه پايدار است، اگر در مسير استاندارد حرکت نکنيم قطعاً توسعه شکست خواهد خورد و همين امر موجب عقب‌‎ماندگي مي‌شود.

وحيد مرندي مقدم با بيان اينکه استاندارد بايد سرلوحه امور همه مسئولان در عرصه‌هاي مختلف باشد، اضافه کرد: مي‌توان از استانداردها به‌ عنوان حقوق شهروندي نام برد و ما بايد آن را براي مردم ايجاد و مطالبه کنيم.وي با اشاره به ابلاغيه اقتصاد مقاومتي توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي اظهار کرد: در اين ابلاغيه بر پوشش استاندارد در تمام فرآورده‌هاي توليد داخلي تأکيد شده است.اين مقام مسئول ادامه داد: دولت هم دستگاه‌هاي صادرکننده مجوز توليد مانند وزارت صنعت و جهاد کشاورزي را ملزم مي‌کند که هر توليدکننده‌اي بايد استانداردهاي موردنياز خود را اعلام کند،ضمن اين که دست‌اندرکاران و سياست‌گذاران و مجريان کشور اکنون به اين نتيجه رسيده‏اند که مسير استانداردها، مسيري مطمئن و تضمين‌کننده توسعه پايداراست.معاون سازمان ملي استاندارد از استان يزد و شهرستان اردکان به‌ عنوان قطب توليد فرآورده‌هاي کنجدي در کشور يادکرد و گفت: ما بايد به سمتي حرکت کنيم که تنوع فرآورده‌هاي کنجدي را افزايش دهيم و اگر بخواهيم که هم به بازارهاي داخلي و هم بازارهاي بين‌المللي فکر کنيم به همين اندازه نبايد بسنده کرد.مرندي مقدم افزود: دومين نکته‌اي هم که بايد در نظر بگيريم اين است، علاوه بر تنوع توليد فرآورده‌هاي کنجدي بايد در کنار استانداردسازي به دنبال تنوع در بسته‌بندي اين محصول باشيم تا بتوانيم نياز بازار را تأمين کنيم.

اين مسئول اظهار کرد: ما در سازمان ملي استاندارد اين قول را مي‌دهيم که هر آنچه صنعت درخصوص تدوين استانداردها و روش‌هاي ارزيابي براي فرآورده‌هاي کنجدي نياز داشته باشد با تمام توان در خدمت اين صنعت باشيم.وي ادامه داد: ما مسئول سلامت مردم هستيم و بايد مسئوليتي که به عهده ما قرار داده‌ شده است را درراستاي صيانت از سلامت و ايمني مردم به‌ درستي انجام دهيم.وي گفت:توليدکنندگان مسئول سلامت مردم هستند دغدغه ما در بحث استاندارد، غذا و خودروست که رئيس جمهوري هم روي اين 2 مورد تاکيد دارند.معاون سازمان ملي استاندارد با بيان اينکه در ايران 107 پروانه فرآورده‌هاي کنجدي صادر شد که مشکل آنها بيشتر در واحدهاي صنفي است که پروانه استاندارد ندارند، تصريح کرد: سطح کيفيت واحدهاي صنفي زياد است، بايد به اين واحدها کمک شود.


 شهري در استان کردستان نداريم که مشکل کمبود آب داشته باشد 

 سنندج - اسرين مقصودي

محمد حسين محمدي مدير عامل شرکت آبفاي کردستان در جمع خبرنگاران استان در شهرستان مرزي بانه عنوان کرد: جمعيت شهرستان بانه تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب است که 92 درصد اين جمعيت در 27 شهر استان تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتي هستند و همچنين در سال 96 در بخش آب 80 پروژه در 25 شهر در حال اجرا و 72 هزار متر شبکه آب ايجاد شده است.

وي با بيان اينکه 10 آزمايشگاه فاضلاب کنترل کيفي آن را تحت نظر دارند، گفت: در مجموع 68 ميليون متر مکعب فاضلاب در شش تصفيه‎خانه در سال تصفيه مي‎شود.

وي با بيان اينکه اين تصفيه‌خانه 250 ليتر در ثانيه آب را پمپاژ و تصفيه مي کند، افزود: تاسيسات قديمي اين تصفيه‌خانه به روز و 50 درصد از حجم آب سد با اين کار صرفه‌‎جويي مي‎شود.

وي گفت: شش ميليارد تومان براي اين طرح برآورد اوليه شد که شرکت آب و فاضلاب کشور سه ميليارد تومان آن را تامين و مابقي از درآمدهاي شرکت آبفاي استان تامين شد.

محمدي به شمار اتفاقات حوزه آب و فاضلاب شهري در کردستان اشاره کرد و گفت: در سال 10 هزار اتفاق آب صورت مي‎گيرد و ممکن است در شهرهايي قطعي آب وجود داشته باشد اما شهري در استان وجود ندارد که مشکل کمبود آب داشته باشد.

مدير عامل شرکت آبفاي کردستان عنوان کرد: در سال 96 در بخش آب 80 پروژه در 25 شهر در حال اجرا و 72 هزار متر شبکه آب ايجاد شده است.

وي با بيان اينکه براي سال آينده 200 کيلومتر اجراي طرح خط انتقال در سطح استان پيش‏بيني شده است، گفت: 80 پروژه در 25 شهر در حال انجام است که مجموع اعتبارات آن هشت هزار ميليارد ريال است.

محمدي افزود: تعداد انشعابات آب در شهرهاي استان 345 هزار است و ظرفيت توليد آب شرب فعلي هم 135 ميليون مترمکعب است. به گفته وي، 71 درصد فاضلاب استان تصفيه مي‎‏شود و 68 ميليون مترمکعب ظرفيت سالانه تصفيه فاضلاب در اين استان است؛ ضمن اينکه هفت هزار کيلومتر شبکه آب و فاضلاب در استان وجود دارد.

وي در رابطه با ورود بخشي از فاضلاب منطقه سردوشي شهر مريوان به درياچه زريبار گفت: در زمان بارندگي سرريز فاضلاب اين منطقه از طريق کانال آب سطحي محله به زريبار وارد مي‏‎شود که امسال پروژه‏اي طراحي شده که 30 ميليارد ريال برآورد اعتبار دارد تا از اين سريز شدن فاضلاب به درياچه جلوگيري کند.


 در استان 

 رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي:

ضرورت پيوند گردشگري شهر و منطقه آزاد انزلي

رشت-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، مهندس رضا مسرور رييس هيأت مديره و مديرعامل سازمان در حاشيه بازديد از ظرفيتهاي گردشگري دريايي شهرستان بندرانزلي که مهندس خسته‎بند نماينده مردم انزلي در مجلس ،مهندس مومني‎زاده فرماندارشهرستان، مهندس چراغي مديرکل بنادر و دريانوردي گيلان و معاونين و مديران سازمان و سرمايه‎گذار پروژه ماريناي منطقه آزاد انزلي نيز حضور داشتند با بيان اينکه با ساخت اسکله شناور از سوي اين سازمان در شهر انزلي مسير گردشگري دريايي ميان منطقه آزاد انزلي، شهرستان انزلي و تالاب انزلي برقرار مي‏شود اظهار داشت: براساس مذاکرات و هماهنگي به عمل آمده با استاندار محترم گيلان و با اخذ مجوز از هيات دولت، اين سازمان از ابتداي سال آينده اقدام به ساخت اسکله تفريحي در شهر انزلي به منظور ايجاد پيوند ميان مسيرهاي گردشگري دريايي اسکله ماريناي منطقه آزاد، بلوار ساحلي انزلي و تالاب خواهد نمود.

با حضور قائم مقام وزير نيرو صورت گرفت؛

کلنگ‎زني فاز نخست پست 132/33 کيلوولت GIS شهيد جاسم حميد اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

آيين کلنگ‎زني فاز نخست پست 33/132 کيلوولت GIS شهيد جاسم حميد (عبادي) با حضور قائم مقام وزير نيرو، مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان و جمعي از مسئولان استاني در کوي مهديس اهواز برگزار شد.

قائم مقام وزير نيرو در اين آيين افتتاح گفت: پروژه‎اي که امروز کلنگ‎زني مي‎شود در توزيع و زيرساخت پايدار برق نقش مهمي دارد و بايد از همه همکاران شرکت برق منطقه‎اي و توزيع که دست در دست هم به دنبال ايجاد زيرساخت براي رفاه مردم هستند تشکر ويژه بکنم.

ستار محمودي بيان کرد: خوشحال هستيم که اين پروژه که مسير روشنايي هست به نام شهيد بزرگوار جاسم حميد مزين شده است، کسي که در عرصه عدالت‎جويي و مبارزه با ستم مبارزه کردند و به درجه رفيع شهادت رسيدند.

مديرعامل شرکت برق منطقه‏اي خوزستان نيز در اين آيين افتتاح اظهار کرد: يکي از نيازهاي شهر اهواز و استان خوزستان توسعه زيرساختهاي صنعت برق است، بر همين اساس براي سال 97 استان 32 پروژه را تعريف کرديم که با اجراي اين پروژه ها 2 هزار مگاولت آمپر به ظرفيت شبکه برق اضافه مي‏شود و بالغ بر 450کيلومتر به طول شبکه انتقال و فوق توزيع استان اضافه خواهد شد.

محمود دشت‏بزرگ ادامه داد: مهم تر از پايداري شبکه برق، پايداري امنيت است که شهيدان براي اين کشور فراهم کردند تا در يک فضاي آرامش فعاليت کنيم، يکي از اين عزيزان شهيد مدافع حرم جاسم حميد است که براي پاسداشت رشادتهاي او اين پست را به نام اين شهيد بزرگوار مزين کرديم.

وي ادامه داد: اين پست در زميني به مساحت چهار هکتار با دو دستگاه ترانس 50 کيلوولت آمپر به ظرفيت جمعا 100 مگاولت آمپر به صورت GIS کلنگ‎زني مي‎شود.

مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان اضافه کرد: هدف از اجراي اين طرح، متعادل کردن بارگيري ترانسهاي پست اهواز2، کاهش بار از شبکه 230 کيلوولت به ميزان 90 مگاولت آمپر و انتقال آن به شبکه 400 کيلوولت، افزايش پايداري شبکه فوق توزيع، آزادسازي ظرفيت خط نورد به ميزان 100 مگالت‏آمپر، افزايش قابليت مانور در شبکه فوق توزيع و بهبود ولتاژ در شهر اهواز مي‏باشد.

دشت‎‏بزرگ زمان بهره‏برداري از اين پست را سال 98 اعلام کرد و گفت: اعتبار اين پروژه بالغ بر 210 ميليارد ريال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‏اي خوزستان بوده و تمام مراحل طراحي، خدمات مهندسي، ساخت تجهيزات و اجراي عمليات آن توسط شرکتهاي داخلي صورت مي‏گيرد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‏اي خوزستان:

خروج کامل برق خوزستان از شرايط فعلي نيازمند تمهيدات ويژه است

اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در جلسه شوراي انسجام بخشي مديران وزرارت نيرو با حضور قائم مقام وزير نيرو در اهواز، گفت: اگر شرايط فراهم شود در سه يا چهار سال آينده برق خوزستان از ليست نگرانيهاي وزارت نيروز خارج مي‌شود.

محمود دشت بزرگ در اين جلسه با ارئه گزارش از وضعيت شبکه برق خوزستان اظهار کرد: وزارت نيرو مصصم شده تا اثرات و تبعات زيست محيطي را در حوزه عملکردي خودش به حداقل برساند و شرايط مناسبي براي خدمات‌رساني فراهم کند.وي ادامه داد: تا گرماي 97 فرصت چنداني نمانده و بايد در اين مدت آمادگي لازم را در صنعت آب و برق براي عبور از يک تابستان گرم فراهم کنيم. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان با اشاره به اثرات خشکسالي بر شبکه برق استان، اضافه کرد: کاهش توليد نيروگاههاي برق آبي به کمتر از 50 درصد متوسط چندسال گذشته، نياز به تبادل با شبکه سراسري برق کشور تا حدود 5000 مگا وات، افت ولتاژ در شبکه انتقال و فوق توزيع برق استان به ويژه در شهراي شوش، انديمشک و دزفول و احتمال خاموشي در اين مناطق، تاثير منفي افت کيفيت آب بر توليد نيروگاههاي حرارتي و افزايش فراواني وقوع گرد و خاک و خطرات فروپاشي شبکه ناشي از شکست عايقي از جمله اين اثرات است، خروجي همه اينها منجر به کاهش کيفيت و کميت برق تحويلي به مشترکين خواهد شد.دشت بزرگ به دو سناريوي اعمال خاموشي و مديريت مصرف اشاره کرد و گفت: در سناريوي اول با پيش‏بيني رشد بار شش درصد 800 مگاوات خاموشي پيش‏بيني شده و در رشد بار 8 درصد 960 مگاوات خاموشي در شبکه پيش‏بيني شده است. وي گفت: براي عبور از اين شرايط اقدامات کوتاه مدتي لازم است که از مهمترين آنها؛ تعدادي نيروگاه سيار با ظرفيت حداقل 200 مگاوات در اسرع وقت و تا قبل از تابستان سال آينده با اولويت نواحي مرکز و شمال خوزستان نصب و راه‎‏اندازي شود، تمهيدات لازم جهت انتقال برق موردنياز استان از طريق خطوط تبادلي استانهاي همجوار صورت پذيرد، تعميرات دوره‎اي و بهينه‎سازي نيروگاههاي حرارتي و برقابي به ويژه نيروگاه دز تا پايان ارديبهشت ماه سال آينده به اتمام برسد، آب مورد نياز نيروگاههاي حرارتي استان از نظر کمي و کيفي تأمين گردد، سوخت گاز اين نيروگاهها از نظر کمي و کيفي با تمام ظرفيت موردنياز تأمين گردد و مخازن سوخت مايع نيروگاهها نيز تکميل باشد و اختصاص نقدينگي موردنياز توسعه و بهينه‎سازي شبکه برق استان به شرکتهاي برق منطقه‎اي و توزيع برق به طور کامل در زمان باقيمانده تا تابستان سال آينده صورت گيرد.


 خبــر 

 معاون بهبود توليدات دامي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:

صادرات 175هزارتن عسل از آذربايجان غربي طي سال جاري

اروميه- صديقي

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از صادرات 175هزارتن عسل از استان در سال جاري خبرداد.سيدفضل‌ا... قريشي تصريح کرد: امسال 175هزارتن عسل توليدي استان به کشورهاي ترکيه،عراق،کويت، امارات و چين صادر شده است.وي بابيان اينکه امسال توليد عسل دراستان بيش از 21هزارتن بوده افزود: در مقايسه بامدت مشابه سال گذشته توليد عسل استان درحدود 4درصد افزايش داشته است.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: شهرستان خوي با توليد سالانه درحدود 10هزارتن عسل،توليد نيمي از عسل استان را بخود اختصاص داده و رتبه اول توليد عسل استان راداراست.وي با بيان اينکه حدود 20درصد عسل توليدي آذربايجان غربي توسط واحدهاي فراوري، بسته‎بندي و صادر مي‎شود اظهار کرد: مابقي عسل توليدي استان به شکل فله اي به مصرف‎کنندگان عرضه مي‎شود.قريشي بيان کرد: ظرفيت اسمي کارخانجات بسته‎بندي عسل استان 2هزار و 650 تن است که نسبت به سال گذشته 5درصد افزايش داشته است.

رئيس کميسيون عمران شوراي شهر اروميه:

پروژه غير همسطح پل آذربايجان سال آينده به بهره‎برداري مي‎رسد

اروميه- يزدان پناه

رييس کميسيون عمران شوراي شهر اروميه گفت:پروژه غير همسطح پل آذربايجان سال آينده به بهره‎برداري مي‎رسد. عادل فتاحي افزود:پروژه غير همسطح و 4بانده آذربايجان تاکنون 50 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و يکي از فاخرترين پروژه‎هاي شمال غرب کشور است که با 200 ميليارد تومان اعتبار در سال آينده قابل بهره‎برداري خواهد بود.

فتاحي با بيان اينکه يکي از برنامه‎هاي شهر اروميه بحث مطالعات جامع حمل و نقل ترافيک است تصريح کرد: احداث کمربندي يا رينگ مياني شهر اروميه به طول 24 کيلومتر با 15 تقاطع غير همسطح با هزينه بالغ بر 750 ميليارد تومان از جمله اقدامات شهرداري و شوراي شهر طبق سند راهبردي براي کنترل ترافيک شهر اروميه است.

نائب رييس شوراي شهر اروميه افزود:کمربندي دوم شهر اروميه به طول 42 کيلومتر و 23 تقاطع غير همسطح يکي از پروژه هاي فاخر شهري وبزرگترين پروژه با مزاياي پدافند غير عامل از طريق اتصال يک پارچه وروديها و خروجيها اصلي و فرعي باعث کاهش آلودگي هوا،کاهش حجم ترافيک در ساعات اوج تردد، کاهش زمان رسيدن به مبدا و کنترل حاشيه‎نشيني در حريم شهر شده است.

وي درخصوص ترامواي شهر اروميه اظهار کرد: ترامواي شهري اروميه،به طول 10کيلومتر از پايانه مسافر بري در کمربندي خاتم‏الانبيا تا خيابان شهيد قاسمي جنب پارک ساوالان که 10کيلومتر رفت و10 کيلومتر برگشت راشامل مي شود با اعتبار 400 ميليارد تومان در مراحل مطالعاتي و اجرايي قراردارد.وي ادامه داد:مجهز کردن چهارراهها به چراغ هوشمند و اجراي تابلوهاي راهنمايي معابر بصورت عمودي و افقي در سطح شهر و اجراي طرح زوج وفرد در آينده نزديک در برخي محدوده‏هاي شهري از اقدامات شوراي شهر براي کنترل ترافيک اروميه است.

مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان البرز:

البرز؛ داراي بالاترين رشد مصرف برق در کشور

کرج - خاکپور

نشست خبري ناصر اسکندري ؛مدير عامل شرکت نيروي توزيع برق استان البرزبا اصحاب رسانه در سالن کنفرانس اين شرکت در کرج برگزار شد.

اسکندري گفت: با توجه به خدمات‌رساني به يک ميليون و دويست و هفتاد و چهار هزار مشترک در استان البرز؛ اکنون بيشترين رشد مصرف را در کشور داريم که نزديک به 8درصد است و اين تعداد روز به روز درحال افزايش است لذا به همان نسبت بايد تاسيسات ما نيز افزايش يابد.

وي افزود: حوزه مصرف نيازمند مطالعه دقيق است و ميانگين مصرف هر خانوار در ايران از ميانگين مصرف دنيا خيلي بالاتر است و بايد در اين زمينه فرهنگسازي شود.

اين مسئول اضافه کرد: ميزان تلفات در استان بالا بسيار و حدود 20 درصد بود و امروز با همراهي مردم اين عدد به 12 درصد رسيده است.

اسکندري در ادامه با اشاره به وصول بهاي انرژي مصرفي گفت: امروز 95 درصد از انرژي فروخته شده سال 96 را گرفته ايم در حالي که بخشي از فروش انرژي مصرفي 95 باقي مانده است. وي با اشاره به نصب کنتورهاي هوشمند نيز گفت: نصب کنتورهاي هوشمند در استان آغاز شده و در اين شرايط نياز به حضور ماموران برق در درب منازل نيست و ميزان مصرف و کنترل آن از راه دور است. اسکندري ادامه داد: در حوزه‏هاي درخواست انشعاب و تغيير نام مشخصات امروزه بستر مکانيزه ايجاد شده است. وي افزود:در حوزه تحقيقات نيز البرز يکي از شرکتهاي برتر کشور به عنوان چهارمين سال متوالي برتر شناخته شده است. مديرعامل شرکت توزيع برق استان البرز با بيان اينکه در حال حاضر شبکه برق خدمات رساني را انجام و شبکه ديتا کنترل را انجام مي‌دهد، ادامه داد: در استان البرز تعداد مشترکيني که برق را دريافت و ارزش افزوده ايجاد مي‌کنند، زير يک درصد هستند و 42 درصد از انرژي استان را مصرف مي‌کنند. وي با اشاره به اينکه محور اصلي برق در کشور مديريت مصرف است و بايد روي مصارف متمرکز شد و آن را بهينه کرد، عنوان کرد: تا کنون در کشور در حوزه توليد، انتقال و توزيع برق کارهاي بزرگي انجام شده ولي به طور دقيق در حوزه مصرف ورود نشده است.اسکندري با بيان اينکه تجهيزات مصرفي بايد بهينه و زمان مصرف دقيق شود، افزود: ميزان تلفات انرژي برق در استان البرز بيش از 20 درصد بود که در حال حاضر به 12 درصد رسيده است. وي خاطرنشان ساخت :در حال حاضر در استان 95 درصد از انرژي فروخته شده، وصول شده است و در شرکت توزيع برق البرز محور اصلي بخش ثبت و حوادث بر بحث gis است و بخش erp به عنوان پايلوت در استان آغاز شده و فاز اول در حال انجام است. اسکندري با بيان اينکه در زمينه نيروگاه خورشيدي در استان 2 هزار هکتار زمين پيش‏بيني شده که 200 هکتار آماده واگذاري به سرمايه‌گذاران است، ادامه داد: در سال جاري يک نيروگاه خورشيدي در استان البرز به بهره‎برداري رسيد.مديرعامل شرکت نيروي توزيع برق استان البرزبا اشاره به اينکه بيش از 13 هزار کيلومتر شبکه برق وجود دارد که با هيچ ابزاري نمي‌توان پايش آن را انجام داد، اظهار داشت: اين پايش به صورت مستقيم انجام نمي‌شود ولي با اطلاع رساني خوب اصحاب رسانه مردم در اين اقدام کمک‏کننده ما هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي