جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5787

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا
به دنبال فراموشي روزهاي تلخ


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا
 به دنبال فراموشي روزهاي تلخ 

 آفرينش- سرخپوشان تهران و تبريز امروز اين فرصت را دارند تا روزهاي تلخ اسفندماه را به دست فراموشي بسپارند.

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا امروز آغاز مي شود که دو نماينده ايران با حريفان اماراتي خود روبرو مي شوند.

پرسپوليس در ورزشگاه آزادي ميزبان الوصل است و تراکتورسازي هم در امارات ميهمان الجزيره.

هر دو تيم وضعيت مناسبي ندارند. پرسپوليس با افت فاحشي روبرو شده و تراکتور هم علاوه بر شکست در آخرين بازي خود در ليگ برتر، دو بازي قبلي در آسيا را هم واگذار کرده است، اما اين بهترين فرصت براي فراموشي روزهاي تلخ است.

پرسپوليس – الوصل/ در انتظار بازگشت

تيم برانکو امروز ميزبان الوصل امارات است و هفته بعد هم ديدار برگشت برگزار مي شود؛ فرصتي ايده آل براي کسب دو برد و رقم زدن پاياني خوش در سال 96.

الوصل تيم چندان قدرتمندي نيست. اين تيم که فصل گذشته در ليگ امارات دوم شد، در هر دو بازي قبلي خود در آسيا شکست خورده و در هفته هاي اخير نتايج خوبي نگرفته است. از طرفي اين تيم با چند غايب راهي ايران شده است و به نظر مي رسد فرصت خوبي در اختيار پرسپوليس است که با يک برد خانگي در تهران ضمن برگرداندن آرامش به وضعيت خود در گروه سامان دهد.

در گروه C رقابت سرگروهي بين پرسپوليس و السد قطر است. و پرسپوليس اگر مي خواهد السد را به زير بکشد بايد تمامي بازي هاي باقي مانده را ببرد.

پرسپوليس، موفق ترين تيم ايران در ليگ قهرمانان 2017 مي داند که سرگروهي در اين گروه به چه ميزان ارزشمند است و آنها را در مرحله بعدي از بازي با يک تيم عربستاني معاف مي کند. در اين گروه الوصل امارات و نسف قرشي شانس زيادي نخواهند داشت.

تغيير در ترکيب

برانکو در دو، سه بازي اخير نتوانسته رضايت هواداران را جلب کند وحتي کار به اعتراض در سر تمرين رسيد. هواداران معتقدند در دربي بايد از گادوين منشا و صادق محرمي در ترکيب اصلي استفاده مي شد. ضمن اينکه آنها به کم بازي کردن احمد نوراللهي و بازي نکردن سيامک نعمتي و محسن مسلمان معترض‌اند. ديگر اعتراض هم به بها دادن برانکو به محسن ربيع‌خواه برمي گردد و کارشناسان هم بخشي از انتقادها را وارد مي دانند.

برانکو در اين شرايط احتمالا تيمش را با تغييراتي در بازي امروز به ميدان مي فرستد. منشا و محرمي در ترکيب اصلي قرار مي گيرند و به گفته سرمربي کروات، ربيع خواه هم بازي نمي کند.

هدايت الوصل را يک مربي آرژانتيني به نام "رودولفو آره‌باره‌نا" در اختيار دارد. اين تيم زماني با حضور فرهاد مجيدي براي ايراني ها تيمي شناخته شده بود و فصل قبل پس از حدود يک دهه ناکامي موفق شد نايب قهرمان شود.

رسانه هاي اماراتي خبر دادند الوصل براي بازي با پرسپوليس چندين غايب دارد. کايو که به علت مصدوميت غايب است.

فابيو ليما بهترين گلزن ليگ امارات هم آسيب ديده است. علي سالمين نيز به خاطر دو اخطاره بودن اين بازي را از دست داده و عبدالله النقبي، وحيد اسماعيل، عبدالرحمن علي و محمد سرور هم مصدوم هستند. بازي اين دو تيم ساعت 15/17 برگزار مي شود.

آمار

* اين بازي اولين تقابل دو تيم در ليگ قهرمانان آسياست. الوصل در تنها حضورش در ليگ قهرمانان با سايپا هم گروه شد و يک باخت و يک مساوي به دست آورد.

* پرسپوليس تا به حال شش مرتبه مقابل اماراتي ها در ليگ قهرمانان آسيا به ميدان رفته است. چهار برد، يک مساوي و يک باخت حاصل کار پرسپوليس برابر نمايندگان اماراتي در ليگ قهرمانان محسوب مي شود. پرسپوليس در اين شش بازي 17 گل زده و 9 گل خورده داشته.

برانکو: خيالتان راحت؛ ربيع خواه بازي نمي کند!

سرمربي کروات پرسپوليس روز گذشته در نشست خبري اين بازي گفت که فرصتي براي غصه خوردن وجود ندارد و بايد به فکر بازي هاي بعد بود:

*طبيعي است هيچوقت شکست در دربي خوب نيست، به هر حال اين مسئله عوارض خودش را در زمين باقي مي گذارد. با اين حال بازي با الوصل از نظر امتيازي مهمتر از بازي مقابل استقلال است. مي خواهيم سه امتياز را بگيريم و به مرحله بعد صعود کنيم. فرصتي براي غمگين شدن نداريم و نبايد به خاطر يک شکست خودمان را غرق شده
بدانيم.

*در بردهايمان مغرور نشديم و حالا هم مي خواهيم در آسيا بازي کنيم. بازي در اين رقابت ها کلاس بالاتري نسبت به ديدار هاي داخلي دارد و فقط مي خواهيم پيروز ميدان شويم.

*تنها شايان مصلح را به خاطر مصدوميت نداريم. او مي توانست به ما کمک کند اما حالا نيمکتي قوي داريم و روي آنها حساب مي کنيم.

*تا جايي که من تجربه دارم، 9 امتياز براي صعود به مرحله بعد کافي است. تلاش مي کنيم 9 امتياز را زودتر کسب کنيم. اينکه چطور و مقابل چه تيمي مهم نيست و بايد زودتر دنبال 9 امتياز باشيم.

*حريف با تمام انگيزه ظاهر مي شود. آنها براي خود، خانواده و باشگاهشان بازي مي کنند. آنها شايد به نوعي دنبال جبران دو بازي و باخت قبلي خود هستند. هر دو بازي مقابل نسف و السد را تماشا کردم. الوصل حتي يکي از گزينه هاي جدي قهرماني در امارات بود.

*ترکيب کلي تيم تغيير نمي کند اما محسن ربيع خواه بازي نمي کند. فکر کنم حالا خيالتان راحت شود!

* چرا اينقئر مهم است که درباره مسلمان سوال پرسيده شود؟ چرا چيزي از سيامک نعمتي پرسيده نمي شود؟

الجزيره – تراکتورسازي / زماني براي پيروزي

تراکتورسازي شروع خوبي در ليگ قهرمانان آسيا نداشته و با دو باخت کار خود را براي صعود سخت کرد. شاگردان ارتوئرول سائلام حالا بايد از حريف اماراتي خود در دو بازي شش امتياز بگيرند تا نتايج ضعيف گذشته را جبران کنند. تراکتورسازي در اين گروه سخت اگر مي خواهد حريف الغرافه و الاهلي شود بايد بردن را شروع کند.

الجزيره با پيروزي در بازي اول نشان داد تيم دست و پابسته اي نيست و تراکتورسازي بايد بدون اشتباه به ميدان برود. هدايت الجزيره برعهده هنک تن کاته هلندي است. الجزيره در فصل گذشته قهرمان امارات شد و در بين سرگروه‌هاي ليگ قهرمانان قرار گرفت. اين تيم البته با اينکه در جام جهاني باشگاه‌ها هم حاضر بود در اين فصل چندان خوب کار نکرده است. اين دو تيم از ساعت 30/18 به مصاف هم مي روند.

آمار

*تراکتورسازي و الجزيره در ليگ قهرمانان آسيا چهاربار باهم بازي کردند که تراکتورسازي به سه برد و يک باخت رسيده است.

*اين دو تيم در سال 2016 هم گروه بودند که تراکتورسازي رفت و برگشت برنده شد.

*الجزيره آمار ضعيفي برابر ايراني ها دارد و در 14 بازي تنها يک برد به دست آورده است.

*تراکتورسازي 10 بار با تيم هاي اماراتي روبرو شده که حاصل کارش 5 برد، يک مساوي و 4 باخت بوده است.

*الجزيره فصل قبل با استقلال خوزستان هم گروه بود که يک تساوي و يک باخت حاصل کارش بود.


 خبـــرنامه 

سکته، علت مرگ بازيکن فيورنتينا در خواب!

داويده آستوري، ملي‌پوش ايتاليايي 31ساله شنبه شب در خواب از دنيا رفت و بعد از اينکه صبح ديروز براي صرف صبحانه از اتاقش خارج نشد، پيکر بي‌جانش توسط هم‌تيمي‌هايش پيدا شد. فيورنتينا ديروز بايد مقابل اودينزه قرار مي‌گرفت و اعضاي اين تيم در هتل اودينه اسکان داشتند. بعد از اين اتفاق، باشگاه فيورنتينا خواستار به تعويق افتادن همه ديدارهاي سري آ شد و در نهايت اين اتفاق رخ داد.

آستوري 14بازي ملي هم در کارنامه داشت. باشگاه فيورنتينا با انتشار بيانيه‌اي، مرگ او را تاييد کرد. در اين بيانيه آمده:«فيورنتينا خبر شوکه کننده مرگ داويده آستوري، کاپيتان خود را تاييد مي‌کند.» او که فوتبالش را در ميلان آغاز کرد، هيچگاه از سري آ خارج نشد و پس از ميلان، راهي کالياري شد؛ باشگاهي که در آنجا خوش درخشيد و توجهات را به خود جلب کرد. او 174 بازي در 6 سال براي اين تيم انجام داد و به تيم ملي ايتاليا نيز دعوت شد.

در سال 2014، او به صورت قرضي به رم پيوست و يک سال بعد راهي فيورنتينا شد و در نهايت به صورت دائمي به جمع ويولا پيوست. آستوري خود را به عنوان يکي از مهمترين بازيکنان اين تيم معرفي کرد و در اين فصل نيز 27 بازي براي تيمش انجام داد تا تيمش در رده دهم جدول قرار بگيرد.

جاسوسي سرمربي فرانسوي مراکش از ايران

سرمربي فرانسوي تيم ملي فوتبال مراکش يک دستيارش را مامور سفر به تونس و مشاهده بازي تيم ملي فوتبال ايران برابر حريف آفريقايي‌اش کرده است.

روزنامه الجريده 24 مراکش در خبري با عنوان "اِروي رنار از تيم ملي فوتبال ايران پيش از آغاز جام جهاني 2018 روسيه جاسوسي خواهد کرد" نوشت: اِروي رنار تصميم گرفت تا يک نفر از اعضاي کادر فني تيم ملي فوتبال مراکش را به تونس بفرستند تا بازي دوستانه تيم ملي اين کشور برابر ايران را از نزديک مشاهده کند. اين دستيار سرمربي فرانسوي بايد با حضور در ورزشگاه رادس تونس در روز 23 مارس سال جاري ميلادي، نکات فني مهمي را از حريف مراکش به دست آورد.

اين رسانه مراکشي در ادامه آورده است: اِروي رنار قصد دارد تا در گزارش دستيار ويژ‌ه خود سطح فني و سبک بازي تيم ملي فوتبال ايران را مشاهده کند؛ به ويژه اين‌که ايران نخستين حريف مراکش در گروه B جام جهاني 2018 روسيه است. جاسوس اِروي رنار بايد اطلاعات دقيقي نيز درباره جنبه‌هاي فني، تاکتيکي و بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران را در گزارش ويژه خود درج کند.

مذاکره با استقلالي ها براي تمديد قرارداد

سيد رضا افتخاري مديرعامل استقلال که نيم فصل و براي جذب مهاجم خارجي جديد هواداران تيمش را تا مرز سکته پيش برد امسال مي خواهد خيلي زود دست به کار شود و قرارداد نفرات کليدي تيمش را تمديد کند تا هواداران آبي ها نگران فصل آينده نباشند. مديرعامل استقلال در بخشي از گفت و گويش با مهر به اين نکته اشاره کرده که در سفر به امارات براي بازي با العين با بازيکناني که قراردادشان در پايان فصل تمام مي شود مذاکره خواهد کرد تا از آنها براي تمديد قرارداد، اوکي بگيرد.

انتقاد پيرواني از شفر:

با همه دعوا دارد

جديدترين منتقد سرمربي استقلال کسي نيست جز سرپرست پرسپوليس که از دست رفتارهاي شفر در دربي ناراحت شده. پيرواني در حاشيه تمرين ديروز تيمش به خبرنگاران گفته:" شفر به عنوان يک مربي حرفه‌اي بايد بر اعصاب خود مسلط باشد. زماني که تدارکات تيم حريف به او آب تعارف کرد و شفر به او بي‌احترامي کرد، همه آن صحنه را ديدند. شفر تازه به فوتبال ما آمده و بايد اصول حرفه‌اي را رعايت کند. راهي که در پيش گرفته است و مي‌خواهد با همه دعوا کند کار قشنگي نيست. من اگر کنار زمين هيجان و استرس داشتم به خاطر علاقه زيادم به پرسپوليس است و هر کاري که بتوانم براي پرسپوليس انجام مي‌دهم. فکر نمي کنم حرفه اي باشد شفر درباره من صحبت کند."

جهانبخش يکماه دور از ميادين؟

گلزني عليرضا جهانبخش مقابل اکسلسيور براي ستاره ايراني آلکمار خوش يمن نبود و او در اواخر بازي از ناحيه همسترينگ مصدوم شد تا از زمين خارج شود. اينطور که به نظر مي رسد نگراني سرمربي آلکمار درباره مصدوميت عليرضا درست بوده و او حق داشته که بگويد به اين مصدوميت حس خوبي ندارد چرا که برخي رسانه هاي هلندي نوشته اند که ممکن است جهانبخش به خاطر اين مصدوميت يکماه دور از ميادين باشد.

بدهي جديد پرسپوليس بابت ژوزه

کابوس مانوئل ژوزه براي پرسپوليسي ها تمام شدني نيست و قرمزها کماکان بايد بابت اين مربي پرتغالي هزينه کنند. اين بار البته خبري از شکايت جديد ژوزه از قرمزها نيست و آنها ديگر هيچ بدهي اي به اين مربي ندارند بلکه آن طور که ايسنا نوشته، پرسپوليسي‌ها به خاطر حق الزحمه دادگاه عالي ورزش (CAS) بايد 26 هزار فرانک سوئيس معادل 130 ميليون تومان به حساب اين دادگاه واريز کنند.

افتخاري تکذيب کرد:

از استقلال نمي روم

چند روز قبل بود که شايعه شد رضا افتخاري بعد از پايان فصل از مديرعاملي استقلال کنار گذاشته خواهد شد و احتمالا ملکي جانشين او مي شود. او در اين رابطه گفته :" من که به شنيدن اين شايعات عادت کردم. اما واقعا به نظر شما اين شايعه پراکني ها در اين مقطع که استقلال در بهترين شرايطش قرار دارد خنده دار نيست؟ اين حرف ها آنقدر تکرار شده که ديگر اثرش را از دست داده است. اين شايعه لوث و نخ نما شده است. هرگاه استقلال نتايج خوبي مي گيرد و در شرايط خوبي قرار مي گيرد اين شيطنت ها هم شدت مي گيرد. اين شايعات در راستاي شعار يکسري تماشاگران در ورزشگاه است. " افتخاري که سبک مديريتش منتقدان نسبتا زيادي دارد مدعي شده که تعدادي از هواداران استقلال از او حلاليت گرفتند:" وقتي بعد از پايان دربي داشتم به سمت رختکن مي رفتم خيلي از هواداران با زحمت خودشان را به من رساندند. خيلي از آنها از من تشکر کردند و خيلي ها هم از من حلاليت گرفتند. شايد باورتان نشود اما گوشي تلفن همراه من پر است از پيام هايي که هواداران براي من ارسال داشته و از من حلاليت گرفته‌اند."


 خبـــرنامه 

 استقلال با 3 غايب مقابل العين

استقلال با 3 غايب مقابل العين به ميدان خواهد رفت.استقلالي ها در شرايطي به مصاف العين خواهند رفت که 3 بازيکن آنها در اين ديدار حضور نخواهند داشت.

بهنام برزاي، پادواني و مهدي قائدي بازيکناني هستند که نمي توانند مقابل العين بازي کنند که البته اين 2 بازيکن به خاطر مصدوميت هاي شديد به احتمال فراوان تا پايان فصل شرايط حضور در ميادين را نخواهند داشت.بويان که به تازگي دوران آسيب ديدگي خود را پشت سر گذاشته است، اين شانس را دارد که دقايقي بتواند برابر العين بازي کند.

اسماعيل‌پور:

اميدوارم يک نفر صداي خادم را بشنود

ملي پوش کشتي ايران گفت: خادم تنها دغدغه کشتي و کشتي‌گيران را دارد و دردهاي کشتي را مطرح مي‌کند و اميدوارم يک نفر صداي وي را بشنود.

مسعود اسماعيل پور در مورد اهميت حضور رسول خادم در رأس فدراسيون کشتي اظهار داشت: خادم تنها يک مربي و رئيس فدراسيون نيست وي به ما درس زندگي، صبر و استقامت مي‌دهد.وي ادامه داد: اداره کردن يک فدراسيون کار ساده‌اي نيست اما وي به خاطر کشتي تمام زندگي‌اش را وقف اين رشته کرده است.

اسماعيل پور تصريح کرد: مسئولان گفته‌اند با استعفاي خادم مخالفند از آن ها قدرداني مي‌کنم، اما سئوال من و تمام کشتي گيران اين است که چه اقدام عملي براي رفع دغدغه‌هاي مالي کشتي انجام داده‌اند.او در ادامه صحبت هايش با تسنيم تأکيد کرد: در آستانه بازي‌هاي آسيايي هستيم و تا جايي که من مي‌دانم تا امروز حدود نيمي از بودجه مصوب فدراسيون پرداخت نشده است، قطعا اين موضوع اساسي است و اين نشان دهنده «عدم» حمايت است.

اسماعيل پور خاطرنشان کرد: مگر رسول خادم گفته است با رژيم اشغالگر قدس کشتي بگيريم؟! او از مسئولان محترم خواسته است در اين زمينه تعيين تکليف کنند. او بيشتر از همه دغدغه ايران و ايراني را دارد.وي افزود: کشتي ورزش ملي کشور است و بايد به آن توجه شود نه اينکه حتي اجازه ندادند لالوويچ به ديدار رئيس جمهور برود اما رئيس فيفا دو بار به ديدار رئيس جمهور رفته است.اسماعيل پور در پايان گفت: قطعاً نبود رسول خادم به عنوان سرمربي و بزرگتر در رقابت‌هاي آسيايي قرقيزستان، از نظر روحي و رواني خيلي به کشتي گيران ضربه زده است و اميدوارم وي هرچه زودتر با حمايت عملي مسئولان ورزش کشور به کشتي بازگردد.

عسکري، سرمربي جديد تيم ملي تکواندو

فريبرز عسکري به‌عنوان سرمربي تيم ملي تکواندو کشورمان انتخاب شد.

کميته فني فدراسيون تکواندو به منظور بررسي برنامه سه کانديداي احراز پست سرمربيگري تيم ملي تکواندو با حضور تمامي اعضا تشکيل جلسه داد.

با اعلام سيروس رضايي، دبير و سخنگوي کميته فني فدراسيون تکواندو، پس از بررسي برنامه کانديداها، اعضاي کميته با اجماع کامل تصميم گرفتند سکان هدايت تيم ملي تکواندو به فريبرز عسکري سپرده شود.

گفتني است عسکري در کارنامه موفق مربيگري خود، مدال طلا و نقره بازي‌هاي المپيک نوجوانان 2010، نقره بازي‌هاي المپيک 2012، نايب قهرماني مسابقات جام جهاني 2012، کسب هفت مدال طلا، نقره و برنز بازي‌هاي کشورهاي اسلامي 2017، شش مدال طلا و يک نقره بازي‌هاي هنرهاي رزمي آسيا را به ثبت رسانده است.

کاسميرو:

پاري‌سن‌ژرمن در پاريس ما را به دردسرخواهد انداخت

هافبک برزيلي تيم فوتبال رئال مادريد از هم‌تيمي پرتغالي خود تمجيد کرد و ديدار برگشت مقابل پاري‌سن‌ژرمن را بازي دشواري توصيف کرد.تيم فوتبال رئال مادريد در حالي شب در هفته بيست‌وهفتم لاليگاي اسپانيا در ديداري خانگي با نتيجه 3 بر يک از سد ختافه گذشت که کريستيانو رونالدو با 2 گلي که در اين ديدار به ثمر رساند، به رکورد 301 گل زده در لاليگا رسيد. رونالدو اکنون پس از انجام 286 بازي لاليگايي به اين تعداد گل‌ زده رسيد، اين در حالي است که ليونل مسي، فوق‌ ستاره آرژانتيني بارسلونا پيش از اين در 334 بازي به رکورد 300 گل رسيده بود.

کاسميرو در تمجيد از هم‌تيمي پرتغالي‌اش و ارزيابي‌اش از بازي گفت: رونالدو يک بار ديگر نشان داد بهترين بازيکن جهان است. او کارهاي زيادي براي تيم انجام داد. ما از بازي‌مان هم لذت برديم و عالي بازي کرديم به خصوص وقتي که ختافه 10 نفره شد. ختافه با يک بازيکن کمتر، به لحاظ فيزيکي به دردسر افتاد و ما هم در ادامه کنترل بازي را در اختيار گرفتيم و کارمان را در خانه به خوبي انجام داديم.

شاگردان زين‌الدين زيدان در حالي اکنون خود را براي بازي حساس روز سه‌شنبه با پاري‌سن‌ژرمن در دور برگشت از مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا آماده مي‌کنند که پاريسي‌ها براي اين ديدار نيمار را در اختيار ندارند، بازيکني که روز گذشته عمل جراحي موفقيت‌آميزي روي قوزک پاي مصدوم خود در برزيل داشت و در حدود 2 تا 3 ماه به دور از ميادين خواهد بود.

هافبک برزيلي کهکشاني‌هاي در خصوص وضعيت هموطن خود هم اظهار داشت: با نيمار صحبت نکرده‌ام، اما در چنين بازي‌هايي بايد تمامي بازيکنان درگير باشند. نيمار در بازي سه‌شنبه نمي‌تواند پاري‌سن‌ژرمن را همراهي کند، اما آنها بازيکنان سطح بالايي دارند که آنخل دي‌ماريا يکي از آنهاست. ما با پيروزي 3 بر يک در بازي رفت، دست برتر را داريم، اما پاري‌سن ژرمن تيم سرسختي است و قطعاً در پاريس ما را به دردسر خواهند انداخت. بازي فوق‌العاده‌اي خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي