جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5790


لزوم توجه به نيازهاي اجتماعي کودکان کار


جهانگيري: براي تقويت همه جانبه روابط با عراق تلاش مي کنيم

دادستان تهران:
حجاب صرفا راهکار‌هاي انتظامي و قضايي ندارد


خبر


رونمايي از دستاوردهاي حوزه فناوري اطلاعات دانشگاه تهران


استقبال رهبر کره شمالي از مشاور امنيت ملي کره جنوبي


سرمقاله

رييس جمهوري:
ضربه به دولت، ضربه به نظام است


آمادگي پنتاگون براي پرداخت حقوق ماهانه 65 هزار مخالف سوري


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 لزوم توجه به نيازهاي اجتماعي کودکان کار 

 
کودکان کار در بزرگسالي دچار مشکلات فراواني مي شوند، کودکي نکرده اند، يا بهتر است بگويم کودکي خود را با رنج و درد به خاطر دارند. به دليل نبود سرپرست آنها در خيابان امنيت هم ندارند. مورد تحقير، توهين، تعرض و ... قرار مي گيرد و کودک‌آ‌زاري جسمي، جنسي، عاطفي و رواني همه را تجربه مي‌کند.

طي سال هاي اخير انجمن ها و نهادهاي مردمي بسياري به اين حوزه وارد شده و اقدامات مناسبي براي ساماندهي اين کودکان انجام داده اند. يکي از اقدامات مناسب و موثر اين نهادهاي مردمي براي کودکان کار، تلاش براي تحصيل و سوادآموزي آنهاست. نبايد گذاشت سختي کار مانع از تحصيل اين کودکان شود. شايد درد معيشت براي آنها سنگين باشد، اما بي سوادي دروازه بسياري از آفت هاي اجتماعي است که از درد نان هم بدتر است.


 جهانگيري: براي تقويت همه جانبه روابط با عراق تلاش مي کنيم 

 
اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري اسلامي ايران در بدو ورود به بغداد گفت: براي تقويت همه جانبه روابط با عراق به بغداد سفر کردم.به گزارش ايرنا، معاون اول رئيس جمهوري در جمع خبرنگاران گفت به دعوت حيدرالعبادي نخست وزير عراق و براي گفت و گو درباره راههاي تقويت روابط ميان دو کشور به بغداد آمدم.وي با اشاره به تاريخ عراق گفت ملت عراق ملتي بزرگ است که با فتواي مرجعيت و همت عالي خود توانست بر تروريسم پيروز شود.معاون اول رئيس جمهوري گفت با پيروزي بزرگ عراق بر گروههاي تروريستي و امنيتي که اکنون برقرار شده شرايط براي سرمايه گذاري و فعاليت هاي اقتصادي در اين کشور فراهم شده است.جهانگيري اظهار اميدواري کرد اين سفر به توسعه روابط در همه زمينه ها ميان دو کشور کمک کند و بخشي از موانع احتمالي بر سر راه اين امر برداشته شود.

محمد جواد ظريف' وزير خارجه، 'محمد شريعتمداري' وزير صنعت، معدن و تجارت و 'محمود حجتي' وزير جهاد کشاورزي، اسحاق جهانگيزي را در اين سفر سه روزه همراهي مي کنند.قرار است در اين سفر، جهانگيري با نخست وزير، رييس جمهور و رييس پارلمان ديدار و گفت وگو کند.در جريان سفر معاون رييس جمهور ايران قرار است يک تفاهم نامه جامع همکاري در 10 بند بين دو کشور امضا شود.جهانگيري در سومين روز سفر خود به زيارت عتبات مقدسه در عراق در کاظمين، کربلا و نجف اشرف مشرف مي شود.


 دادستان تهران:
 حجاب صرفا راهکار‌هاي انتظامي و قضايي ندارد 

 دادستان تهران با بيان اينکه مسئله عفاف و حجاب راهکار‌هاي الزاما انتظامي و قضايي ندارد، گفت: در مواردي که رويکرد‌هاي افراد ساختارشکنانه باشد، حتما پليس و دستگاه قضايي ورود خواهند کرد. کما اينکه در مواردي که اخيرا ساختارشکنانه بود و با علم و آگاهي و تعمدا و با برنامه قبلي صورت گرفت، دستگاه قضا ورود کرد.

به گزارش ميزان، عباس جعفري دولت آبادي در حاشيه آخرين جلسه آسيب‌هاي اجتماعي در سال جاري که به موضوع عفاف و حجاب اختصاص داشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اين جلسه به دو مسئله اساسي توجه شد، اولا اينکه مسائل ايجابي مورد اهتمام بيشتري قرار گيرد و دستگاه‌هاي فرهنگي و اجتماعي مثل شهرداري، وزارت ارشاد و صدا و سيما بيشتر به اين موضوع توجه داشته باشند.

وي با اشاره به اقدامات سلبي، افزود: در مواردي که رويکرد‌هاي افراد ساختارشکنانه باشد، حتما پليس و دستگاه قضايي ورود خواهند کرد؛ کمااينکه در مواردي که اخيرا ساختارشکنانه بود و با علم و آگاهي و تعمدا و با برنامه قبلي صورت گرفت، دستگاه قضا ورود کرد.


 خبر 

 وليعهد سعودي: ايران، قطر و ترکيه "محور شرارت" هستند

"محمد بن سلمان" وليعهد سعودي 3 کشور ايران، ترکيه و قطر را "مثلث شيطاني" و حامي تروريسم در کشورهاي عربي معرفي کرد.به گزارش عصرايران به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، محمد بن سلمان اين اظهارات را در جريان ديدار با گروهي از روزنامه‌نگاران در مصر بيان کرده است.وليعهد سعودي که هم اينک براي سفري 3 روزه از مصر عازم بريتانيا شده و از آنجا براي ديداري طولاني از چند ايالت آمريکا عازم اين کشور خواهد شد، در سخنان خود اين 3 کشور منطقه را " محور شرارت" و حامي و مروج تهديد تروريستي در کشورهاي عربي منطقه دانسته است.

وليعهد سعودي نوک تيز حملات و انتقادات خود را متوجه جمهوري اسلامي کرده و در جلسه با روزنامه نگاران در مصر ايران را به ترويج طايفه‌گرايي و نزاع مذهبي در منطقه متهم کرده است.

پوتين: آمريکا با تحريم ايران، روسيه و کره شمالي ضعف خود را نشان داد

رئيس‌جمهور روسيه گفت که آمريکا با تحريم ايران، روسيه و کره شمالي ضعف خود را نشان داده است.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري اينترفکس، ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه تاکيد کرد: آمريکا با قرار دادن ايران، روسيه و کره شمالي در يک فهرست مشابه تحريم ضعف و بي‌کفايتي خود را نشان داده است.

پوتين همچنين گفت که پس از الحاق شبه جزيره کريمه به روسيه پيش بيني تحريم‌هاي ضد روسي از سوي واشنگتن را مي‌کرده است.وي در ادامه با اشاره به توسعه تسليحات هسته‌اي روسيه گفت: طرح‌هاي تئوري مسکو براي استفاده از تسليحات هسته‌اي تنها پاسخي است به حملات و فقط در صورت حمله موشکي ممکن است تصميم درباره آن گرفته شود.

ادعاي وزير خارجه فرانسه درباره وجود تسليحات ايراني در يمن

وزيرامورخارجه فرانسه با ادعاي اينکه ايران تسليحات زيادي در يمن دارد از پاسخ دادن به سوالات درباره اينکه پاريس قصد دارد فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند يا نه، سر باز زد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، ژان ايو لودريان، وزيرامورخارجه فرانسه در کميته روابط خارجي پارلمان فرانسه در پاسخ به اين سوال که چرا پاريس به فروش تسليحات به عربستان سعودي و امارات متحده عربي با توجه به جنگ يمن پايان نمي دهد، از جواب دادن طفره رفت و گفت: ايران نيز تسليحات زيادي در يمن دارد.لودريان با بيان اينکه اولويت يافتن راه‌حلي سياسي براي بحران يمن است، مدعي شد: من به معناي واقعي نگران وضعيت يمن هستم.وي در ادامه با تکرار ادعايش مبني بر وجود سلاح‌هاي ايراني در يمن گفت: اين يک جنگ بيهوده است. اين واقعيت دارد که تسليحات سعودي در اين کشور هستند اما آيا باور مي کنيد که تسليحات ايراني نيز در آنجا وجود داشته باشد؟ بله، به ميزان زيادي هست.


 رونمايي از دستاوردهاي حوزه فناوري اطلاعات دانشگاه تهران  


 استقبال رهبر کره شمالي از مشاور امنيت ملي کره جنوبي  


 سرمقاله 

هم ‌پيوستگي اقتصاد و فرهنگ و بحران مديريتي

آذر فخري 

در روزهاي پاياني سال 96 هستيم. روزهايي که طبق آداب و رسوم ما ايراني‌‌ها، بايد شلوغ و پرازدحام باشند، اما چنين نيستند. آن‌چه در طول يک‌سال اخير بر ما رفت، اقتصاد جامعه و مردم را به‌سمتي سوق داد که طبق گفته‌ي رئيس مرکز آمار ايران، مجموع بيکاران مطلق کشور به 3 ميليون و 226 هزار نفر رسيده‌است. اين البته يک آمار رسمي است و شامل افراد نيمه بيکاري که در مشاغل فصلي و نيز دست‌فروشي فعاليت مي‌کنند، نمي‌شود.

آمار ديگري که نشان از اوضاع نابسامان اقتصادي مردم دارد و بسيار تامل‌برانگيز است، افزايش 50 درصدي مراجعه به کميته‌ي امداد در سال جاري است.

با اين‌وصف، بسيار طبيعي است که آن تحرک و شور و نشاط هرساله در ميان مردم و بازار روزهاي پاياني و شب عيد ديده‌نشود. چشم اميد اقشار بيکار و نيمه‌بيکار به يارانه و نيز سبد کالايي است که احتمالا از سوي دولت و کميته‌ي امداد به آنان داده مي‌شود؛ يعني تامين حداقل اوليات زندگي و قوت لايموت! به اين ترتيب در بستر جامعه‌اي که در آن سه معضل بزرگِ فقر، بيکاري و گراني درحال گسترش است، تدبير و اميد، از معناي ذاتي خود تهي مي‌شود. در اين مجال، قصد اشاعه‌ي ياس و نااميدي نداريم، اما افزايش سرسام آور قيمت اقلام مصرفي اساسي و نيز افزايش قيمت دلار و بي‌کار شدن بسياري از کارگران و تعويق فراگير پرداخت حقوق، چشم‌انداز روشني نشان نمي‌دهند.

از سوي ديگر، مردمِ دچار بحران اقتصادي، نااميد از هرگونه تغيير و يا حرکت به سمت و سوي بهبود اوضاع، فشارهايي را که بر دوش آن‌ها وارد مي‌شود، به يکديگر انتقال مي‌دهند؛ گران‌فروشي، کم‌فروشي، سنگيني اجاره ‌بهاي مسکن، افزايش بي‌رويه‌ي قيمت کالاهاي اساسي و پرمصرف، افزايش دردناک خدمات پزشکي از سوي پزشکان و امتناع بسياري از آنان در پذيرش مراجعان بيمه‌شده و ... تنها چند نمونه‌ي کوچک از فشارهايي است که بر دوش اقشار آسيب پذير وارد مي‌شود. متاسفانه هم‌پيوستگي اخلاق و فرهنگ با اقتصاد، چنان تنگاتنگ شده است که فقر و ضعف بنيه‌ي اقتصادي ما را به سمت ضعف اخلاقي و فرهنگي سوق داده‌است؛ از سويي برخي مسئولان، چنان درگير مسائل مابين خود و نيز مسائل حاشيه‌اي شده‌اند که از هدف وجودي خويش غافل مانده و مشغول دعواهاي جناحي و شخصي هستند .

برخي ازمسئولان و نمايندگان چنان در حال تاختن به يکديگرند که به نظر مي‌رسد مردمي را که درچنبره‌ي پيش پا افتاده‌ترين نيازهاي خود درمانده‌اند، از ياد برده‌اند. البته مشکلات و ضعف اخلاق شغلي و مسئوليتي برخي مسئولان نمي‌تواند ربطي به ضعف بنيه‌ي اقتصادي آنان داشته باشد چرا که اوضاع و احوال دريافتي‌هاي آنان به‌طور رسمي يا غيررسمي در فضاهاي مجازي و حقيقي منتشر مي‌شود. در اين‌جا البته سوي ضعف اخلاق مديريتي به‌سمت زياده خواهي‌هاي ماليِ آني است؛ اين‌که گاهي يک مقام مسئول ( که خوشبختانه تعدادشان انگشت‌شمار است!) با آگاهي از مستعجل بودن عمر مسئوليت و اقتدارش، در پي سود آني و فوتي و فوري اقتصادي برمي‌آيد و از صندلي و مسند خود در اين مسير سود مي‌جويد. طبيعي است که چنين رفتار و منشي از سوي حتي يک مسئول، نمونه و الگويي مي‌شود براي جامعه‌اي که او در راس آن قرار گرفته‌است.

اين نه سخني به حشو، که حديث قابل تامل و تعمقي است ازامام علي (ع) که مردم به دولتمردان‌شان شبيه‌ترند تا به پدران‌شان. پس تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل.

a.f.far99@gmail.com


 رييس جمهوري:
  ضربه به دولت، ضربه به نظام است 

 رييس جمهوري گفت: بايد باور کنيم ضربه به دولت، ضربه به نظام است؛ اگر کسي فکر مي‌کند، تضعيف دولت موجب تقويت نظام مي‌شود در اشتباه است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني در جلسه هيات دولت ايام ميلاد بابرکت حضرت صديقه کبري فاطمه زهرا(س) و روز زن و گراميداشت مقام مادر و ميلاد حضرت امام خميني (ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي را به همه مردم عزتمند ايران تبريک گفت.

رييس قوه مجريه تصريح کرد: بايد مسايل و مشکلات کشور حل و فصل شود و در اين راستا همه بايد دست به دست هم دهيم؛ اين طور نيست که در برابر مشکلات جامعه فقط دولت مسئول است و بقيه سخنگو هستند. اگر بناست کسي از طرف ملت سخنگو باشد، اين رييس جمهوري است که منتخب مردم بوده و مي‌تواند بهترين سخنگو از طرف مردم، مطالبات و خواست مردم باشد.

روحاني با بيان اين که نادرست است که برخي فکر کنند، سخنگوي مردم هستند و دولت صرفاً بايد پاسخگو باشد، خاطرنشان کرد: دولت مسئوليت‌هايي دارد و در برابر مسئوليت‌هاي خود پاسخگوست و اين در حالي است که همه نهادها، قوا، ارکان و ارگان‌ها، در قبال ملت مسئولند و همه بايد پاسخگو بوده و به قانون اساسي عامل باشند و کسي که طبق قانون اساسي مي‌تواند راجع به قانون اساسي حرف بزند، سوال کند و تذکر دهد و توضيح بخواهد، رييس جمهوري است و بنابر اين همه بايد به وظايف خود به خوبي عمل کنيم.وي به ضرورت حفظ انسجام اجتماعي و استقرار اخلاق سياسي و اجتماعي در جامعه تاکيد کرد و گفت: در اين راستا بايد بدانيم انتخابات چهار سال يک بار بوده و هر روز انتخابات نيست؛ مردم در 29 ارديبهشت پاي صندوق آراء آمدند و نظر خودشان را اعلام و رييس جمهوري و اعضاي شورا را انتخاب کردند همچنان که در مقاطع ديگر نمايندگان مجلس و مجلس خبرگان رهبري را به همين شکل برگزيدند.

وي با بيان اين که برخي فکر مي‌کنند هنوز دوران انتخابات است و يادشان رفته که انتخابات تمام شده است، اظهار داشت: بسياري از سخنان، حرف‌ها و نکات از طرف افرادي به گوش مي‌رسد که وقتي عمق آن حرف شکافته شود معنايش اين است که هنوز ما در فضاي انتخابات و رقابت انتخاباتي هستيم.

رييس جمهوري يادآور شد: امروز روز حل مشکلات مردم است و همه بايد در اين مسير دست به دست هم دهيم، همه حق دارند انتقاد کنند، انتقاد وظيفه همه و در اسلام به معناي سخن دلسوزانه و اصلاح‌گرانه است؛ همه در برابر پيشوايان و مسئولين حق نصيحت دارند؛ نصيحت همان انتقاد سازنده و دلسوزانه است و تخريب به معناي نقد نيست.

روحاني با بيان اين که همه ما بندگان خدا هستيم و همه بايد احساس مسئوليت کنيم، اظهار داشت: بايد باور کنيم، ضربه به دولت، ضربه به نظام است. اگر کسي فکر مي‌کند، تضعيف دولت موجب تقويت نظام مي‌شود در اشتباه است. بخش بزرگ مسئوليت و بار سنگين نظام بر عهده دولت بوده و صدها هزار کارگزار در سراسر کشور به عنوان دولت، خادم مردم هستند و تلاش مي‌کنند.وي تصريح کرد برخي فکر مي‌کنند که اگر دولت تضعيف شد، نهادهاي ديگر تقويت مي‌شوند، اين طور نيست؛ ما امروز در يک کشتي نشسته‌ايم و اگر بخشي از کشتي را تخريب شود، همه کشتي با هم غرق مي‌شود.


 آمادگي پنتاگون براي پرداخت حقوق ماهانه 65 هزار مخالف سوري  

وزارت دفاع آمريکا اعلام کرد که اين کشور حقوق ماهانه 10 هزار نيروي مخالف سوري را پرداخت مي‌کند و مي‌خواهد اين تعداد را به 65 هزار تن افزايش دهد.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري الميادين، در گزارش صادره از سوي وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) آمده است: اين وزارتخانه حقوق ماهانه 10 هزار نيرو از گروه‌هاي هم‌پيمان در سوريه را پرداخت مي‌کند و مي‌خواهد تا پايان سال ميلادي جاري اين تعداد را به 65 هزار تن افزايش دهد.در اين گزارش آمده است: فرماندهي ارتش آمريکا اموالي را به گروه‌هاي مخالف سوري که با داعش مي‌جنگند اختصاص مي‌دهد. اين اموال شامل 10 هزار نيرو از نيروهاي شريک ماست و حقوقشان بين 200 تا 400 دلار در ماه است.


 يك نكته از هزاران 

 طرح استيضاح سه وزير راه، کشاورزي و کار از سوي مجلس شوراي اسلامي اعلام وصول شده و هريک از وزرا فرصت دارند ظرف ده روز با حضور در صحن علني مجلس به سئوالات نمايندگان پاسخ دهند و از عملکرد نهاد تحت امرشان دفاع کنند. در اين بين برخي رسانه هاي حامي دولت اين اقدام را برخلاف جريان وحدت کشور قلمداد کردند و عاملي براي تخريب دولت دانستند! از سوي ديگر مخالفان دولت نيز اين استيضاح را نشانه بي کفايتي دولت و وزرا دانسته و تا توانستند برعليه دولت جبهه گرفتند!

اما نکته اصلي اينجاست که استيضاح، يک فرصت و يک حق مسلم نمايندگان ملت است که از وزرا درمورد ابهامات، کاستي ها وضعف ها سئوال کنند تا مشخص شود علت بروز نارسايي هاي اخير چيست. استيضاح فرصتي براي تجديد نظر در مديريت هاست لذا بايد آن را به فال نيک گرفت و نه از بابت آن ناراحت شد و نه خوشحال.


 ميز خبر 

 ترامپ از پيشنهاد "بسيار مثبت" کره‌شمالي براي مذاکره استقبال کرد

کره شمالي آماده است تا براي کنار گذاشتن زرادخانه اتمي خود مذاکره کند و رئيس جمهوري آمريکا نيز آن را تحولي "بسيار مثبت" در روابط با رهبر اين کشور آسيايي خوانده است.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري سي.بي.اس، اين گزارش از سوي هيئت کره جنوبي که به تازگي از نخستين مذاکراتشان با کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي بازگشته‌اند، منتشر شده است.دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا با استقبال از پيشنهاد کره‌شمالي براي انجام مذاکرات هسته‌اي آن را گامي مثبت خواند و در اين باره گفت: ما بايد کاري انجام دهيم. ما نبايد اجازه دهيم تا اين وضعيت بدتر شود.

درخواست هيات نمايندگي آمريکا در آژانس براي رسيدگي به کاستي‌هاي برجام

هيات نمايندگي آمريکا در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي با استقبال از آخرين گزارش مديرکل آژانس درباره برجام گفت: ما خواهان رسيدگي به کاستي‌هاي اين توافق هستيم.

به گزارش ايسنا، هيات نمايندگي آمريکا در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در بيانيه‌ خود در نشست شوراي حکام از گزارش 22 فوريه مديرکل آژانس درباره نظارت و راستي‌آزمايي در ايران استقبال و از تلاش‌هاي مديرکل آژانس و معاون وي در امور پادمان‌ها و کارکنان‌شان براي کار حرفه‌اي در ايران قدرداني کرد.

بنابر گزارش پايگاه اينترنتي هيات نمايندگي آمريکا در آژانس، در ادامه اين بيانيه آمده است: ضروري است که آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به راستي آزمايي و نظارت توافقات پادماني هم‌زمان با اجراي تعهدات مرتبط هسته‌اي در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادامه دهد.

توزيع قرص يد در بلژيک براي مقابله با حوادث هسته‌اي

دولت بلژيک اعلام کرده است که همه يازده ميليون مردم اين کشور مي‌توانند قرص‌هاي يد را براي مقابله با هرگونه حادثه احتمالي در نيروگاه هسته‌اي فرسوده اين کشور به طور مجاني دريافت کنند.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، دولت بلژيک همچنين وب سايتي را با هدف آگاه ساختن مردم براي آماده‌سازي خود در برابر حوادث غيرمترقبه هسته‌اي راه‌اندازي کرده است.ژان جامبون وزير کشور بلژيک اعلام کرد که دولتش قصد دارد تا عموم جامعه را به طور مناسب با خطرات احتمالي آشنا کند.او همچنين تاکيد کرد که اکنون هيچ خطر امنيتي در مورد نيروگاه هسته‌اي بلژيک وجود ندارد.

افشاي نقشه موساد براي ترور15 دانشمند هسته اي ايران

يک روزنامه نگار صهيونيست در جديدترين کتاب خود از نقشه چند سال پيش موساد براي ترور 15 دانشمند هسته اي ايران و نيز صرف هزينه دو ميليارد دلاري تل آويو جهت «مقدمات» حمله هوايي عليه ايران پرده برداشت.به گزارش ايرنا، تارنماي آمريکايي پوليتيکو با انتشار بخش هايي از کتاب اين روزنامه نگار صهيونيستي نوشت: ترور دانشمندان هسته اي، بخشي از راهبرد اسرائيل براي جلوگيري از دستيابي ايران به سلاح هسته اي بود.

«رونن برگمن» نويسنده و روزنامه نگار پژوهشگر صهيونيستي در کتابي جديد الانتشار با عنوان «برخيز و اول بکش: تاريخ سري ترورهاي هدفمند اسرائيل»، نقشه حمله هوايي تل آويو به ايران و برنامه ريزي موساد براي ترور دانشمندان هسته اي ايران را افشا کرده است.تارنماي پوليتيکو بخش هايي از اين کتاب را که دربرگيرنده اطلاعاتي دست اول از اقدام هاي ضد ايراني رژيم صهيونيستي است، براي نخستين بار منتشر کرده است.


 خبــــر 

 درخواست ترکيه از آمريکا براي توقف انتقال شبه‌نظاميان کرد به عفرين

سخنگوي رئيس جمهوري ترکيه گفت، آمريکا بايد از ورود شبه نظاميان يگان‌هاي مدافع خلق کرد از منبج به عفرين سوريه جلوگيري به عمل آورد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، ابراهيم کالين،‌ سخنگوي رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري ترکيه در يک نشست خبري گفت که آمريکا بايد از ورود اين شبه نظاميان از هر جايي به عفرين در سوريه جلوگيري به عمل آورد.وي ادامه داد، ترکيه براي بيشتر کردن مدت زمان آتش بس از پنج ساعت در روز به 24 ساعت تلاش مي‌کند .

نخست‌وزير انگليس: از دخالت عربستان در يمن حمايت مي‌کنيم

نخست‌وزير انگليس در آستانه ديدار با محمد بن سلمان وليعهد عربستان سعودي در لندن طي اظهاراتي در مجلس عوام اين کشور اظهار داشت که دولتش از دخالت عربستان در يمن حمايت مي‌کند.به گزارش ايرنا، «ترزا مي»اين سخنان را درپاسخ به اظهارات تند جرمي کوربين رهبرحزب کارگرانگليس درباره بحران انساني در يمن و سياست‌هاي تهاجمي رژيم آل سعود عليه اين کشور بيان داشت.

ترزا مي تصريح کرد: دخالت عربستان در يمن به درخواست دولت مشروع اين کشور و حمايت شوراي امنيت سازمان ملل متحد صورت گرفته و ما از آن حمايت مي‌کنيم؛ اما در رابطه با مسائل بشردوستانه بايستي اعلام کنم که تمام طرف‌هاي درگير بايستي از ورود کمک‌هاي بشردوستانه به داخل يمن اطمينان حاصل کنند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

شصت و هفتمين اجلاس هيأت مديره

سائوپولو- برزيل 24 تا 25 جولاي 2004

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2

انجمن بين المللي دانشگاه ها

شصت و هفتمين اجلاس هيأت مديره

24 تا 25 جولاي سال 2004 – سائوپولو- برزيل

فهرست مدارک

مدارک اداري

فهرست مدارک

فهرست اوليه شرکت کنندگان

اطلاعات عملياتي واطلاعات عمومي براي شرکت کنندگان

مدارک عملي

کميته ها

فهرست کارکنان IAU

مدارک هيأت اجرايي

دستورکار موضوع شماره 1 پيش نويس دستورکار

دستورکار موضوع شماره 2 يادداشت هاي نهايي اجلاس شصت و ششم هيأت مديره، دانشگاه چارلز در پراگ- 7 تا 9 سپتامبر سال 2004

دستورکار موضوع شماره 3 صورت هاي حسابرسي شده نهايي- سال 2003

دستورکار موضوع شماره 4 گزارش کميته اجرايي، ژانويه 2004- شامل گزارش اجلاس با يونسکو

دستورکار موضوع شماره 6 به روزکردن عضويت و درخواست ها

دستورکار موضوع شماره 7 دوازدهمين کنفرانس عمومي مدرک اجلاس هاي بازرگانيضميمه 1.7 افراد مشترک1 IAU / EI / ICDE درمورد ICT و تربيت معلم

دستورکار موضوع شماره 8 گزارش مالي(دوازدهمين کنفرانس عمومي اجلاس هاي مدارک بازرگاني) و پيش بيني بودجه سال 2005- 2004

دستورکارموضوع شماره 9 برنامه آموزشي يونسکو درمورد سياست پژوهش و آموزش عالي، 1 تا 3 دسامبر سال 2004

دستورکار موضوع شماره 11 تفاهم نامه با دانشگاه آزاداسلامي و پروپزال براي دفتر منطقه اي

1. ICDE : International Council for Distance Education


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي