جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

شرکت هواپيمايي آسمان:
هواپيماي سقوط کرده بيمه بوده است


ارزش سهام عدالت خانوارهاي 5نفره 12.5ميليون تومان


نهادهاي مالي


تريبون


 شرکت هواپيمايي آسمان:
 هواپيماي سقوط کرده بيمه بوده است 

 در جريان استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي يکي از نمايندگان مجلس اظهاراتي را درباره بيمه نبودن هواپيماي سقوط کرده مطرح کرد که از سوي شرکت هواپيمايي آسمان تکذيب شد.به گزارش ايسنا، غلامرضا تاجگردون نماينده مردم گچساران در مجلس شوراي اسلامي که به عنوان مخالف وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي سخن مي‌گفت، اعلام کرد که در جريان تماسي که با بيمه ايران گرفته به او اعلام شده که هواپيماي سقوط کرده شرکت آسمان بيمه نبوده است و اين موضوع براي پيگيري حقوق جانباختگان اين حادثه مشکل‌ساز مي‌شود.

وي اعلام کرد که حتي در جريان تماسي که با رييس سازمان هواپيمايي کشوري داشته موضوع بيمه نبودن اين هواپيما را پيگيري کرده است به دنبال اين اظهارات شرکت هواپيمايي آسمان رسما با تکذيب اين سخنان اعلام کرد که هواپيماي سقوط کرده بيمه بوده است.براساس اطلاعيه اين شرکت هواپيمايي نه تنها هواپيماي سقوط کرده بلکه تمامي هواپيماهاي اين شرکت بيمه کامل دارند و سازمان هواپيمايي کشوري بدون تاييد اسناد مربوطه به بيمه اجازه پرواز به هيچ هواپيمايي را نمي‌دهد.

29 بهمن‌ماه هواپيماي شرکت آسمان در کوه‌هاي دنا سقوط کرد و به دنبال آن 66 نفر سرنشين آن جا باختند.شرکت هواپيمايي آسمان زيرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي به حساب مي‌آيد و از اين‌رو در جريان استيضاح امروز علي ربيعي در مجلس شوراي اسلامي برخي از نمايندگان مخالف وي انتقاداتي را درباره مديريت اين شرکت هواپيمايي به وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي وارد کرده بودند.


 ارزش سهام عدالت خانوارهاي 5نفره 12.5ميليون تومان  

 رئيس سازمان خصوصي سازي با بيان اينکه ارزش سهام عدالت يک خانوار 5 نفره اکنون 12.5 ميليون تومان است، گفت: به خانوارهايي که مشمول تخفيف در دريافت سهام بودند، نفري 150 هزار تومان سود داديم.به گزارش مهر، ميرعلي اشرف عبداله پوري حسيني در آيين نکوداشت ساماندهي سهام عدالت گفت: ما در سهام عدالت مظلوم واقع شديم، براي سهام عدالت وقتي که دولت يازدهم سر کار آمد، يکي از نکات اين بود که ما 50 ميليون نفر فرد داريم که کاغذي دست آن داده شده است که هيچ عقبه‌اي ندارد، توقع ايجاد شده بود ولي ساماندهي صورت نگرفته بود.

معاون وزير اقتصاد با بيان اينکه اولين آيين نامه سهام عدالت را ما نوشته‌ايم، گفت: از ابتداي دولت يازدهم امروز 49 ميليون و 226 هزار و 193 نفر مشمول ثبت نام شده اند، صورتحساب خود را دريافت کرده‌اند؛ بنابراين فرصت هفت ماهه براي پرداخت مابقي داده شد؛ اين در حالي است که امروز ارزش سهام در بازار 2.5 ميليون تومان است؛ پس يک خانوار 5 نفره مشمول تخفيف، 12.5 ميليون تومان دارايي صاحب شده اند.رئيس سازمان خصوصي سازي با بيان اينکه ارزش سهام عدالت يک خانوار 5 نفره اکنون 12.5 ميليون تومان است، گفت: به خانوارهايي که مشمول تخفيف در دريافت سهام بودند، نفري 150 هزار تومان سود داديم.پوري حسيني گفت: در ايستگاه آخر سهام عدالت هستيم و يک مرحله ديگر باقي مي ماند که ورقه سهم را بدهيم، اما اينجا مشکل است که قبلا گزارش کرده ايم، لايحه اي نيز دولت به مجلس داده است و مجلس نيز قول داده که در اسرع وقت رسيدگي کنند؛ پس اگر مجلس دستور تاسيس صندوق قابل معامله در بورس را صادر کند و اجراي آن را به سازمان خصوصي سازي بگذارند، ما تلاش مي کنيم که يونيت ها يا برگه هاي سهم اين مشمولان را در اختيارشان قرار دهيم تا مالکيت را به عهده بگيرند.


 نهادهاي مالي 

 نمايشگاه قرآن و پول و دورهمي موزه داران، در موزه بانک ملي

بانک ملي - موزه بانک ملي ايران همزمان با ميزباني «دومين دورهمي ساليانه موزه داران»، نمايشگاه اسکناس و نيز نمايشگاه آثار قرآني را بر پا خواهد کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، دورهمي ساليانه موزه داران، امسال براي دومين بار و با هدف نزديکي، تبادل تجربيات و مرور سالي که براي موزه ها و موزه داران گذشت، برگزار مي شود.

تقدير رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان تهران از روابط عمومي بانک سپه

بانک سپه - رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان تهران با ارسال نامه اي از رئيس وقت اداره روابط عمومي بانک سپه به پاس تلاش هاي صورت گرفته در برگزاري هر چه با شکوه تر راهپيمايي بيست و دوم بهمن ماه تقدير کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه؛ در نامه سيد محسن محمودي به سيد عليرضا هاشمي آمده است: با حمد خداوند متعال و سپاس از عنايات حضرت ولي عصر (ارواحنا فدا) در طليعه چهلمين بهار عزت و شرف، در مقطعي حساس و سرنوشت ساز، مردم بصير و شرافتمند ايران اسلامي با حضور وصف ناپذير، تماشايي و ستودني خود در راهپيمايي يوم الله بيست و دوم بهمن ماه، بار ديگر با خلق حماسه اي اعجاب انگيز، برگ افتخار ماندگاري را بر اوراق سراسر صلابت و اقتدار تاريخ ام القراي جهان اسلام افزودند.

عرضه اوراق مدت‌دار ويژه سرمايه‌گذاري (عام) توسط بانک اقتصادنوين

بانک اقتصاد نوين - بانک اقتصادنوين اوراق گواهي سپرده مدت‌دار، ويژه سرمايه‌گذاري (عام) مرحله بيست و چهارم را از 22 اسفند ماه 1396 لغايت 28 اسفند ماه 1396 به مدت شش روز کاري عرضه مي‌کند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصاد نوين ،اين اوراق يکساله، معاف از ماليات و مبالغ آن ضريبي از يک ميليون ريال با نرخ سود علي‌الحساب 16 درصد سالانه است.

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس:

کارنامه موفق بانک پارسيان در سال 96 مثال زدني است

بانک پارسيان - سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس، عملکرد بانک پارسيان در حوزه هاي اشتغال زايي، توليد و همچنين کمک به بخش کشاورزي را مثبت ارزيابي کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان؛رحيم زارع با اشاره به عملکرد يک ساله بانک پارسيان، گفت: اين بانک در ميان بانک هاي خصوصي کشور با ورود به حوزه تسهيلات دهي قرض الحسنه کارنامه مثبتي از خود به جاي گذاشته است.

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه ورود بانک هاي خصوصي به امور عام المنفعه عايدي چنداني در بر ندارد، افزود: حضور بانک پارسيان در اين حوزه نشان از دغدغه مداري و مشتري مداري آن دارد.

شعب کشيک بانک سينا در ايام تعطيل نوروز 97

بانک سينا - اسامي و نحوه فعاليت شعب منتخب بانک سينا در ايام تعطيل نوروز 97 اعلام شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا به منظور ارائه خدمات بانکي مورد نياز هموطنان در ايام تعطيل نوروز، 43 شعبه اين بانک در روزهاي دوم و چهارم فروردين ماه در استان هاي مختلف کشور از ساعت 9 الي 12 فعال خواهند بود.

بر اساس اين گزارش، اسامي شعب کشيک بانک سينا در نوروز 97 در پايگاه اينترنتي اين بانک به نشاني https://www.sinabank.ir قابل مشاهده است.

اع?م شعب کش?ک نوروزي بانک ايران زمين

بانک ايران زمين - نحوه فعاليت شعب کشيک بانک ايران زمين در ايام تعطيلات نوروز97 اعلام شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ،اين بانک با شادباش فرارسيدن عيد نوروز و سال نو، براي آسايش و دسترسي مشتريان گرامي به خدمات بانک، مطابق سال هاي گذشته، فهرست شعب کشيک تهران و شهرستان خود، در تعطيلات نوروز 97 را اعلام کرد.بر اساس اين گزارش،59 شعبه در شهرستان ها و 12شعبه تهران در روز هاي دوم و چهارم فروردين از ساعت 9 صبح لغايت12ظهر، آماده خدمت رساني به هم ميهنان گرامي هستند.

افزايش سقف برداشت ازخودپردازهاي بانک تجارت

بانک تجارت - همزمان با روزهاي پاياني اسفند ماه و تعطيلات نوروز، سقف برداشت از دستگاههاي خودپرداز بانک تجارت به 5 ميليون ريال افزايش مي يابد.روابط عمومي بانک تجارت با اعلام اين خبر افزود: با توجه به افزايش تقاضاي نقدينگي و در راستاي خدمت رساني بيشتردر روزهاي پاياني سال و تعطيلات نوروز، سقف برداشت وجه نقد از دستگاههاي خودپرداز بانک تجارت در سراسر کشور از روز جمعه 25 اسفند لغايت چهارشنبه 15 فروردين 97 صرفا براي مشتريان داراي تجارت کارت به 5.000.000 ريال در شبانه روز افزايش خواهد يافت.

در اين خبر آمده است: تغيير در سقف برداشت وجه از خودپردازهاي بانک تجارت بر اساس مجوز بانک مرکزي صورت گرفته و پس از تاريخ فوق به ميزان قبل ( 2.000.000 ريال) بر خواهد گشت .


 تريبون  

 وزير صنعت :

براي اجراي استاندارد خودرو با کسي رودربايستي نداريم

وزير صنعت گفت: برنامه ما اين است که در سه سال آينده 200 هزار دستگاه خودرو فرسوده تجاري و باري نوسازي شود. به طوري که براي سال آينده برنامه‌ريزي براي جايگزيني 700 هزار دستگاه خودرو را داريم.

به گزارش ايلنا، در مراسم تحويل 20 دستگاه خودرو تجاري توسط سايپا وزير صنعت، معدن و تجارت با تاکيد بر اجراي اين طرح اظهار داشت: مهمترين هدف ما از اجراي چنين طرحي از بين بردن منابع آلايندگي و کاهش مصرف سوخت به عنوان يک سرمايه ملي است.

شريعتمداري ادامه داد: هر کشنده قديمي به ازاي هر 100 کيلومتر 60 ليتر سوخت مصرف مي‌کند که با اجراي اين طرح اين مصرف کاهش قابل ملاحظه‌اي خواهد داشت.

وزير صنعت با اشاره به استانداردهاي 85 گانه خودرو گفت: براي ارتقاي استانداردها همين الان نيز دير شده است. ما در اين خصوص با کسي رودربايستي نداريم و در کنار سازمان ملي استاندارد هستيم منظور ما از عمق داخلي‌سازي بر صنعت خودرو رعايت همين استانداردهاست.

يک خودروي داخلي استانداردهاي 85 گانه جديد را پاس کرد

رئيس سازمان ملي استاندارد ايران گفت يکي از خودروهاي داخلي 85 استاندارد جديد را پاس کرده است که در روزهاي آينده نام آن اعلام خواهد شد.

نيره پيروزبخت در مراسم تحويل 200 دستگاه خودروي تجاري سايپا ديزل اظهار کرد: اجباري شدن 85 استاندارد جديد از ابتداي دي‌ماه سال 1397 به معناي توقف توليد همه خودروها از آن زمان نيست. بلکه از اين تاريخ بازرسي‌ها بر اساس استانداردهاي جديد آغاز مي‌شود و طبق تفاهم صورت گرفته با وزارت صنعت، معدن و تجارت زماني را براي اجرايي شدن استانداردهاي جديد در نظر مي‌گيريم تا از يکم دي‌ماه 97 که بازرسي‌ها آغاز مي‌شود، خودروها بتوانند استانداردهاي مربوطه را پاس کنند.

ربيعي ماند

جلسه علني مجلس شوراي اسلامي به رياست علي لاريجاني به بررسي استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اختصاص داشت.

به گزارش ايلنا، جلسه علني مجلس شوراي اسلامي به رياست علي لاريجاني به بررسي استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اختصاص داشت.

پس از آنکه موافقان استيضاح و علي ربيعي به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند، از نمايندگان مجلس براي استيضاح وزير راي‌گيري شد.

بر اساس راي گيري صورت گرفته، علي ربيعي توانست بار ديگر راي اعتماد نمايندگان مجلس را کسب کند.

معاون نظارت بانک مرکزي:

عدم تعيين تکليف 5 هزار ميليارد تومان سپرده نزد موسسات غيرمجاز

معاون نظارت بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غيرمجاز هنوز سپرده خود را بطور کامل دريافت نکرده‌اند، از تعيين تکليف 98.8 درصد از اين سپرده‌گذاران خبر داد.

به گزارش ايرنا، فرشاد حيدري گفت: 5 تعاوني غير مجاز بودند که در حدود دو ميليون و 500 هزار نفر سپرده گذار در آنها سپرده گذاري کرده بودند . ما تلاش کرديم تا بيش از 2 ميليون نفر از اين سپرده گذاران را تعيين تکليف کنيم.

او افزود: در حال حاضر تنها حدود 1.2 دهم درصد از اين سپرده گذاران باقي مانده که بخشي از سپرده خود را دريافت کرده اند و به زودي تعيين تکليف مي شوند.

معاون نظارت بانک مرکزي افزود: نحوه رفتار ما با هر تعاوني متناسب با ويژگي هاي آن تعاوني است، ما در مورد تعاوني فرشتگان با توجه به نوع سيستم هاي متنوعي که داشتند تصميم گرفتيم تا به سپرده هايي که تا شهريور 94 افتتاح حساب داشتند سپرده به همراه سود پرداخت شود اما براي سپرده گذاراني که بعد از اين تاريخ افتتاح حساب داشتند سودي ندهيم لذا کساني که به همراه اصل سپرده شان سود هم گرفته اند ميزان آن در حدود 15 درصد بوده است.

فرشاد حيدري گفت: سياست ما براي تعاوني هايي که مدعي پرداخت سودهاي بالا به سپرده گذاران خود بودند اين بود که با توجه به دارايي هاي آن تعاوني ها پرداخت مبالغ صورت بگيرد، اما بررسي ها نشان مي دهد که دارايي اين تعاوني ها در حد آنچه وعده داده اند نبوده است.

او گفت: درحال حاضر 98.8 درصد سپرده گذاران تعيين تکليف شده اند. آنچه باقي مانده سپرده گذاراني است که سرمايه ميلياردي خود را نزد اين تعاوني هاي غيرمجاز سپرده گذاري کرده بودند که مبلغ کل اين آن حدود 25 درصد از کل سپرده ها را شامل شده و مربوط به همان 1.2 باقي مانده است، چيزي حدود 5 هزار ميليارد تومان است.

معاون نظارت بانک مرکزي گفت: اصل براين است که هر موسسه اي ورشکسته مي شود بايد براساس دارايي هايي که دارد سپرده گذاران خود را تعيين تکليف کند. در تلاشيم تا نتايج هيئت تسويه را تا 6 ماه آينده اطلاع رساني کنيم اما اين بدان معنا نيست که اين گروه باقي مانده تا 6 ماه آينده تعيين تکليف شده و مبالغ بدهي خود از اين تعاوني هاي غيرمجاز را دريافت مي کنند.

او افزود: عمده گلايه سپرده گذاران اين است که آنچه به عنوان سودي که تعاوني به آنها وعده داده بود دريافت نکرده اند اما واقعيت اين است که دارايي هاي اين تعاوني ها در حد وعده هايي که داده بودند نبود از اين رو پرداخت سودهاي وعده شده عملا غير ممکن است.

معاون نظارت بانک مرکزي گفت: آنچه پرداخت شده براساس آن چيزي بود که پيش از اين در وب سايت بانک مرکزي اطلاع رساني شده بود از اين رو ما و بانک عامل آماده ايم تا به شکايات سپرده گذاران اين قبيل تعاوني هاي غيرمجاز در صورت هرگونه گلايه اي رسيدگي کنيم، بازهم تاکيد مي کنيم اينکه افراد انتظار دارند سود وعده شده را دريافت کنند غيرممکن است زيرا ما به دنبال احياي اصل پول سپرده گذاران از محل دارايي اين تعاوني هاي غيرمجاز بوديم که فراتر از اعتباراتشان وعده سود داده بودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي