جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

شهردار ايلام در کنفرانس خبري با اصحاب رسانه:
فقدان طرح جامع خدمات شهري در ايلام


خبــر


در استان


 شهردار ايلام در کنفرانس خبري با اصحاب رسانه:
 فقدان طرح جامع خدمات شهري در ايلام  

ايلام- خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگار ما، طالب صادقيان؛ شهردار ايلام در نشستي با اصحاب مطبوعات و رسانه‌هاي استان با بيان اينکه نقش رسانه‎ها در فرهنگ‎سازي، نقش انکارنشدني است، بيان کرد: بسياري از مشکلات و مسائل حوزه فرهنگ با حضور رسانه‎ها و فرهنگ‎سازي اصحاب مطبوعات قابل حل و فصل است.

وي با اشاره به اينکه از مهمترين مشکلات شهرداري ايلام، عدم درآمد است و از اين لحاظ ايلام بعنوان شهري فقير تلقي مي‌شود، افزود: پتانسيلهاي گردشگري، صنعتي، صنفي و... در ايلام بالاست اما اين پتانسيلها بالفعل نشده و به منبع درآمدي براي شهر تبديل نشده است.

شهردار ايلام به تعطيلي واحدهاي صنعتي در شهرکهاي صنعتي اشاره کرد و بيان داشت: واحدهاي صنعتي شهرک صنعتي اکثرا به تعطيلي کشيده شده و درآمدي براي شهرداري ندارند و با اين اوصاف ما نمي‎توانيم بر درآمدهاي قطره‎چکاني عوارض شهري تکيه کنيم.

رنج ايلام از نبود طرح جامع خدمات شهري

طالب صادقيان با انتقاد از نبود طرح جامع خدمات شهري در سال گذشته مطابق با نياز شهر، اظهار داشت: ناوگان خدمات شهري شهر ايلام ضعيف بوده و نمي‌توانست پاسخگوي نيازهاي شهري شهر ايلام باشد و در مدت 6 ماه گذشته 8 دستگاه جمع‏‎آوري زباله مکانيزه به ناوگان خدمات شهري شهر ايلام افزوده شده است.

وي با تأکيد بر تمرکززدايي از هسته مرکزي شهر ايلام، ادامه داد: معضل اصلي شهر ايلام، ترافيک مرکز شهر است که اين به دليل وجود اصناف و مشاغل آلاينده است که قصد داريم بسياري از صنوف آلاينده را به اطراف شهر منتقل کنيم و علاوه بر اين در حال رايزني براي تمرکززدايي حضور پزشکان در مرکز شهر هستيم تا بخشي از بار ترافيکي ميادين اصلي شهر کاهش يابد.

شهردار ايلام با بيان اينکه در کلان شهرهايي همچون اصفهان روزانه المانهاي شهري و معابر تغيير کرده و زيباتر از گذشته مي‎شوند، گفت: زيباسازي شهر ايلام به دلايل متعدد پروسه‏اي طولاني است و به همين دليل قصد داريم تا المانهاي بسياري از ميادين شهر، خصوصا ميادين ورودي شهر را با استفاده از المانهاي زيبا، تغيير داده و شهر را با همياري شهروندان زيباتر از گذشته کرده و يادگاري خوبي براي آيندگان به جاي بگذاريم.

ترافيک ايلام بحران‏زاست!

طالب صادقيان ترافيک ايلام را بحران بزرگي براي شهر دانست و تأکيد کرد: براي رفع اين بحران که در سلامت شهروندان هم مؤثر است، احداث زيرگذر در تقاطع چهارراه رسالت - آيت‏اله حيدري و ميدان شهيدکشوري در دستور کار قرار گرفته که عمليات اجرايي زيرگذر چهارراه رسالت در بهار 97 آغاز خواهد شد و به فراخوار زمان پروژه ميدان شهيدکشوري نيز پس از طي مراحل قانوني و انتخاب پيمانکار شروع خواهد شد.

وي با اشاره به شماره‏گذاري 16 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته در استان و سهم 50 درصدي آن به شهر ايلام، اظهارداشت: خروجي ما در اين مدت تنها 700 دستگاه بوده و همين موضوع، رفع گرههاي ترافيکي شهر ايلام را علي رغم تمامي انتقادات و مشکلات مهم و حياتي کرده است.

شهردار ايلام با بيان اينکه سرانه فضاي سبز ايلام بسيار اندک است، گفت: در حال حاضر سرانه فضاي سبز در ايلام يک و 6 دهم متر است که با استانداردهاي جهاني فاصله بسيار دارد و براي بهبود اين سرانه برنامه‎هاي بسياري داريم.

ايلام در خور شهروندان نيست!

طالب صادقيان مبلمان شهر ايلام را نامناسب براي سالمندان، روشندلان و... دانست و عنوان داشت: متأسفانه هنوز نتوانسته‎ايم در مرکز شهر ايلام براي خانواده‎ها، کودکان و نوجوانان المانهاي خاص و وسايل بازي براي تفريحات سالم ايجاد کنيم.

وي به عدم استفاده از پسماند بعنوان طلاي کثيف اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بازيافت زباله و استفاده از پسماند مي‎تواند منبع درآمد خوبي براي شهرداري باشد و استفاده صحيح از اين منابع مي‎تواند براي شهرداري ثروت‎آفرين باشد.

شهردار ايلام با اشاره به مسکوت ماندن بسياري از پروژه‎ها به دليل عدم همراهي بخش خصوصي، اظهار داشت: بايستي براي سرمايه‎گذار فرش قرمز پهن کرد و در استان بسياري از پروژه‎ها به دليل عدم مشارکت بخش خصوصي مسکوت مانده و بايستي شرايط سرمايه‎گذاري در استان و شهر ايلام تسهيل شود.


 خبــر 

 اصفهان؛ آماده اسکان 170 هزار مسافر شب‎خواب در نوروز

اصفهان -راعي

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان گفت: ظرفيت اسکان 170 هزار مسافر شب‎خواب در ايام نوروز فراهم شده است

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، احمد رضا مرادي گفت: از 25 اسفند ماه تمام ستادهاي اجرايي آماده فعاليت هستند، اما از 28 اسفند فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز مي‌کنند.

وي با بيان اينکه ستاد خدمات سفر شهر اصفهان شامل 10 کميته و 15 ستاد اجرايي است، ادامه داد: کميته‌ها شامل اسکان و اصناف، ايمني و حوادث، کميته قضايي و انتظامي، کميته حمل و نقل، امور پيشتيباني، بازرسي، حراست، اطلاع‌رساني و منابع انساني است و 15 ستاد اجرايي در مناطق شهر اصفهان نيز به رياست مديران منطقه تشکيل شده است.

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به افزايش ستادهاي هدايت اسکان در نوروز امسال گفت: احداث ستاد هدايت اسکان در مداخل ورودي شمال شهر در بزرگراه معلم و جاده شاهين شهر جنب پمپ بنزين کيميا، در شمال غرب نيز قبل از ميدان استقلال مقابل در دانشگاه صنعت آب و برق، از جنوب جنب پل راه آهن و از شرق در ابتداي بلوار امام رضا(ع) و در غرب در جاده نجف‎آباد ورودي پيرانچي و ستاد هدايت بهارستان با هماهنگي منطقه شش شهرداري مستقر مي‎شود.

وي با بيان اينکه دستگاه‌هاي خدمات‎رسان اعم از نمايندگان هتل‌ها و مهمانپذيرها و نمايندگان آموزش و پرورش و اتحاديه مشاوران املاک در ستادهاي هدايت مستقر و اطلاعات مربوط به اقامت را در اختيار گردشگران قرار مي‎دهند، ادامه داد: در مداخل ورودي شهر هلال احمر، راهداري و... در اين ستادها مستقر و خدمات لازم را به مسافران ارائه مي‌دهند. مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان عنوان کرد: حدود 30 کيوسک اطلاع‌رساني در ورودي‌ها و ميدان‌هاي اصلي شهر براي راهنمايي مسافران مستقر مي‌شوند.وي با بيان اينکه هتل‌ها و ميهمانپذيرها، مرجع اصلي اسکان گردشگران هستند، اما به دليل اينکه اين مکان‌ها گنجايش پذيرش مسافران نوروزي را ندارند، مکان‌هاي ديگر همچون مدارس، باغ فدک و... براي اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است، افزود: براي اسکان مسافران حدود 650 مدرسه و حدود 6500 کلاس تجهيز شده است، در اين راستا شش پايگاه آموزش و پرورش در خيابان‌هاي کاوه روبروي پايانه کاوه، دبيرستان پسرانه امام خميني(ره)، خيابان کاوه جنب بوستان مادر، خيابان جي جنب هتل نگين هنرستان چمران، سه راه حکيم نظامي، دبيرستان سعدي و خيابان بزرگمهر روبروي قصر گل دبيرستان بانو امين آماده پذيرايي از مهمانان نوروزي است. مرادي اضافه کرد: آموزش و پرورش خميني شهر، برخوار و بهارستان نيز براي اسکان مسافران تمهيدات لازم را پيش‌بيني کرده‌اند، گفت: به طور متوسط ظرفيت اسکان 35 هزار نفر در مدارس آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان با بيان اينکه تعدادي از خوابگاه‌هاي دانشجويي با هماهنگي معاونت دانشجويي دانشگاه اصفهان براي اسکان مسافران در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با هماهنگي که با اتحاديه مشاوران املاک انجام شده حدود 100 واحد صنفي مشاوره املاک در سطح شهر اصفهان براي ثبت‌نام منازل شخصي فعاليت مي‌کنند و از 28 اسفندماه اين منازل در اختيار گردشگران نوروزي قرار گرفته مي‌شود، نيروهاي مشاوران املاک به صورت جليقه‌پوش از سوي اتحاديه به کميته قضايي انتظامي شهرداري معرفي مي‌شوند.

وي با بيان اينکه باغ فدک تنها مکان روبازي است که براي گردشگران در نظر گرفته شده است، گفت: در اين راستا حدود دو هزار سکو براي نصب چادر در اين مکان پيش‌بيني شده و نيروهاي آتش‌نشاني به خصوص بعدازظهرها با دستگاه حرارت‌سنج دماي چادرها را بررسي و تذاکرات لازم را به آنان مسافران ارائه مي‌دهند، در باغ فدک تمام امکانات خدماتي، فرهنگي و تفريحي براي مسافران نوروزي در نظر گرفته شده است.مسئول کميته اسکان ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان افزود: در شب‌هاي پيک، اسکان مسافر 160 هزار تا 170 هزار نفر است و در شب‌هاي عادي تعداد اسکان مسافران به بيش از 100 هزار نفر مي‌رسد که اين بستگي به وضعيت آب و هوا دارد.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند:

تقويت پايگاه‌ها و خودروهاي امدادي در نوروز 97

دماوند- آفرينش

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند از استقرار چهار پايگاه امداد جاده‌اي به منظور اجراي طرح نوروزي خبر داد و گفت: پايگاه‌ها و خودروهاي امدادي در ايام نوروز 97 تقويت مي‌شوند. سعيد طاهري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: به مناسبت ايام نوروز و درراستاي اجراي طرح نوروزي، چهار پايگاه شامل دو پايگاه امداد جاده‌اي ثابت در پيست ‌آبعلي و پايگاه چناران و دو پايگاه سيار امداد و جوانان جهت ارائه خدمات به مردم فعال خواهند شد.

وي افزود: ارائه خدمات جمعيت هلال‌احمر به دو صورت سازمان جوانان، پست ايمني و سلامت انسان‌ها و ديگري به صورت امدادي است؛ در طول سال سه نفر در پايگاه‌هاي امداد مشغول به کار هستند اما در ايام نوروز اين تعداد به پنج نفر رسيده و خودروهاي امدادي تقويت مي‌شوند.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند ادامه داد: پست سيار اين جمعيت در محور فيروزکوه مستقر شده و به صورت ويژه به ارائه خدمات مي‌پردازند؛ همچنين پايگاه‌هاي ثابت به صورت شبانه‌روز خدمات ارائه مي‌دهند.

طاهري خاطرنشان کرد: جوانان در ورودي شهر دماوند با نصب چادر و کانکس، پست ايمني و سلامت را راه‌‌اندازي مي‌کنند و با تعداد سه نيروي امدادي، دو نيروي داوطلب و تعدادي از پرسنل با استقرار در اين پايگاه‌هاي سيار به مردم ارائه خدمت مي‌کنند و با نصب چادر براي استراحت موقت به مسافران نوروزي خدمات خواهند داد. وي بيان کرد: در سال گذشته در پست ايمني و سلامت شهرستان دماوند، تعداد 18 هزار بروشور توزيع و 15 هزار نفر نيز مراجعه کردند؛ متاسفانه در طول خدمات امدادي شاهد کشته و مسموميت‌ها نيز بوديم که امدادگران در اين خصوص کمک کردند.

رئيس جمعيت هلال‌احمر شهرستان دماوند از برپايي خيمه نماز، چادر دوست‌دار کودک، ايستگاه سلامت و سنجش سلامت به عنوان ديگر برنامه‌هاي طرح ملي نوروز نام برد و از مردم خواست که با توجه به وضعيت جوي، به توصيه‌هاي پليس و مسائل ترافيکي توجه کرده و با خونسردي رانندگي کنند؛ همچنين در طول سفر توقف و استراحت کنند تا دچار مشکل نشوند.


 در استان 

 معرفي توانمندي‌ عشاير و روستاييان استان تهران در نمايشگاه کشوري

دماوند-خبرنگار آفرينش

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران گفت: توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان شهرستان‌هاي استان تهران در سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان کشور معرفي ‌شده اند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حميد دانش‌آموز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به‌منظور تبيين نقش روستائيان و عشاير در تحقق اقتصاد مقاومتي، سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان کشور در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران، برگزار شد.

وي افزود: درراستاي معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان استان تهران، با حضور نمايندگان 16 شهرستان اين استان، ضمن معرفي جاذبه‌هاي گردشگري، توانمندي‌هاي اقتصادي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي و... شهرستان‌ها در معرض نمايش قرار گرفت.

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران با اشاره توانمندي‌هاي استان تهران، بيان کرد: استان تهران با داشتن 813 روستا در 16 شهرستان از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي عشاير و روستائيان ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي بالقوه‌اي در زمينه‌هاي مختلف دارد که در بسياري از موارد ناشناخته مانده و اين نمايشگاه فرصت مناسبي براي معرفي اين جاذبه‌ها بود.

دانش‌آموز تأکيد کرد: سومين نمايشگاه توانمندي‌هاي عشاير و روستائيان استان تهران از 15 تا 18 اسفندماه سال جاري در سالن 8 و 9 محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار شد.

وي با اشاره به برخي جاذبه‌هاي استان تهران افزود: وجود آثار باستاني و توانمندي‌هاي اقتصادي بسيار فعال براي نمونه توليد مبل در روستاي وهن‌آباد و يا توليد زعفران در برخي از روستاهاي استان باکيفيت بسيار بالا از توانمندي‌هاي روستاهاي استان تهران است.

مدير اجرايي نمايشگاه توانمندي‌هاي روستائيان و عشاير استان تهران تأکيد کرد: اجراي برنامه‌هاي موسيقي و نمايشي آييني و سنتي، معرفي جاذبه‌هاي مختلف از طريق فضاهاي مجازي و فيزيکي، ايجاد چادرهاي عشايري و خانه روستاي نمونه گردشگري، ايجاد غرفه ويژه کودکان رونمايي از چهار کتاب و... از برنامه‌هاي جانبي اين نمايشگاه بود.

دانش‌آموز افزود: هم‌زمان با برگزاري اين نمايشگاه، گروه‌هاي نمايشي و موسيقي‌هاي سنتي استان تهران با حضور در ايستگاه‌هاي متروي شهر تهران، ضمن اجراي برنامه‌هاي زنده و شاد، توانمندي‌هاي هنري اين استان را نيز به نمايش در‌آوردند.

وي خاطرنشان کرد: بر اساس ارزيابي به‌عمل‌آمده از سوي معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري، استان تهران در دومين دوره اين نمايشگاه رتبه برتر را در ميان استان‌هاي شرکت‌کننده به دست آورد.

برگزاري جلسه کارگروه تخصصي امور سيل، مخاطرات دريايي، برق، آب و فاضلاب گلستان

گرگان-قهرمان

چهل و دومين جلسه کارگروه تخصصي سيل، مخاطرات دريايي، برق، آب و فاضلاب گلستان در شرکت آب منطقه‌اي گلستان برگزار شد.

مدير عامل اين شرکت در ابتداي جلسه با اشاره به اين که بارشها نسبت به سال گذشته 20 درصد افزايش داشته است، گفت: اما اثرات اين بارشها را در روانابها نداريم و رودخانه‌‎هاي ما تقريبا به رودخانه‏هاي فصلي تبديل شده‏اند.

علي نظري افزود: در آبگيري مخازن نيز شرايط خوبي نداريم وهم‏اکنون تنها 50 ميليون متر مکعب از حجم مخازن استان آبگيري شده است واگر بخواهيم سيل را در استان مديريت کنيم بايد سدهاي نيمه کاره را به سرعت بسازيم.

سدهاي نرماب، شصت کلاته، قره‏چاي و آقدکش از سدهاي در دست مطالعه و اجرايي استان است.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استان با بيان اين که در استانهاي شمالي طبق مصوبه شوراي عالي آب بايد سدسازي انجام شود و در غيراين صورت بايد آب دريا را شيرين‏سازي کنيم و به چرخه مصرف بياوريم، گفت: در جاهايي که سد ساخته شده، مخاطرات سيل کمتر است. سدها در استان هم مي‏تواند مانع سيلاب شود و هم مي‌تواند در تامين آب شرب و کشاورزي موثر باشد. مانند سد نرماب که در حال ساخت است و اولويت اولش کنترل سيلاب است.آب شرب 130 روستا و 4 شهر را تامين نموده و همچنين پشتيبان سد وشمگير است ودر اين راستا هزاران هکتار اراضي را آبياري خواهد کرد.مهندس نظري با اشاره به اين که مشارکت مردم در مديريتهاي مختلف راهگشا است، بيان کرد: اعتمادسازي از مسائل مهم است که بايد براي مردم انجام شود و اعتمادسازي است که مي‎تواند موجب مشارکت بيشتر مردم در مصرف صحيح و استفاده بيشتر آنان از نظرات کارشناسي همکاران ما باشد.مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي گلستان افزود: کاهش دبي آب رودخانه‏ها همچنين موجب کاهش کيفيت آب رودخانه‌ها گرديده و نيز آلودگيهاي مختلف از مسائل پر اهميت حوزه آب است.

مديرکل مديريت بحران استان نيز در اين جلسه با بيان اين که اين جلسه اضطراري و براساس دستور استاندار تشکيل شده است، گفت: حضور تمامي دستگاهها در کارگروه ضروري است و بايد در استان نقاط آسيب‏پذير رودخانه‏ها شناسايي شود و گزارشي نيز از اقدامات لايروبي رودخانه‏ها ارائه شود.

تجهيز بخش 230 کيلوولت پست اهواز 2 به کليدهاي فرمان راه دور

اهواز-خبرنگار آفرينش

بخش 230 کيلو ولت پست اهواز 2 شرکت برق منطقه‎اي خوزستان، به کليدهاي فرمان راه دور مجهز شد.

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز گفت: در سال اقتصاد مقاومتي اين امور اقدام به جداسازي 45 عدد سلکتور فرمان کليدهاي قدرت ASEA از تابلوهاي اسقاط و نصب آنها در تابلوهاي بخش 230 کيلوولت پست اهواز 2 با هدف صرفه‎جويي اقتصادي و هدفمند نمودن هزينه‎ها با استفاده از منابع مالي محدود کرد.

امير زبيدي ادامه داد: سلکتورهاي جداسازي شده که هر کدام ارزشي بالغ بر 30 ميليون ريال دارد در کليدهاي هوايي بخش 230 کيلو ولت نصب و فرمان راه دور اين کليدهاي هوايي راه‏اندازي شده است.

وي اضافه کرد: کليدهاي بخش 230 کيلوولت اين پست از بدو تاسيس فاقد کليدهاي فرمان راه دور بوده‏اند.

مدير امور بهره‏برداري ناحيه شرق اهواز بيان کرد: در همين راستا اقدام به جداسازي صدها عدد انواع کنکتور از تجهيزات اسقاط در اين پست جهت استفاده در شبکه گرديده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي