جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1396/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5795

ورود اتحاديه جهاني کشتي به اتفاقات فدراسيون
لالوويچ: کشتي ايران ريگي در کفش ما شده است!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 ورود اتحاديه جهاني کشتي به اتفاقات فدراسيون
 لالوويچ: کشتي ايران ريگي در کفش ما شده است! 

 رييس اتحاديه جهاني کشتي نسبت به اتفاقات اخير در کشتي ايران واکنش تندي نشان داد و تهديد کرد که ادامه اين روند مي‌تواند آسيب جدي به کشتي و حتي ورزش ايران وارد کند.

به گزارش آفرينش، کشتي ايران در ماه هاي اخير آبستن حواشي بسياري بوده است؛از ماجراي باخت مصلحتي عليرضا کريمي مقابل حريف روس براي روبرو نشدن با کشتي گير رژيم اشغالگر قدس تا خطر تعليق کشتي ايران و استعفاي رسول خادم و همين ها بهانه اي شده براي ورود رئيس اتحاديه جهاني کشتي به اتفاقات ورزش اول کشور. نناد لالوويچ در صحبت هاي اخير خود فدراسيون کشتي ايران را تهديد کرده و حتي پا را از اختيارات خود فراتر گذاشته است:

*ايران تبديل به ريگي در کفش‌مان شده است! برخي از اوقات چنين اتفاقاتي در کشتي رخ مي‌دهد و گاهي اوقات نيز ممکن است در ديگر ورزش‌ها بيفتد. ما مي‌خواهيم از تکرار اين اتفاقات در آينده جلوگيري کنيم.

*خبرهايي به ما رسيده که رئيس فدراسيون کشتي ايران استعفا کرده است. در حال‌ حاضر به او دسترسي ندارم، اما مي‌خواهم که حقايق را بدانم. من دليل ‌اصلي اين که او چرا استعفا داده است را نمي‌دانم، اما اگر مربوط به اتفاقات اخير باشد خوب نيست. ورزش ايران اگر به روند مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسرائيل ادامه‌ دهد ريسک زيادي را متحمل شده است.

*شرايط واقعا پيچيده است. ما نياز به کمک ديگر فدراسيون‌ها و کميته‌ بين‌المللي المپيک داريم. مسئولان ايران بايد متوجه شوند که اگر نخواهند که ورزشکاران‌شان مقابل همه کشورها مبارزه کنند، نه تنها به کشتي ضربه وارد مي‌کنند،‌ بلکه به تمام ورزش ايران ضربه مي‌زنند.

*مسئولان بين‌المللي ورزش اجازه چنين اتفاقي را نمي‌دهند. تنها بازنده در آخر ورزشکاران ايران هستند. تمامي جنبش ورزش بايد با هم متحد شود و به مسئولان توضيح دهد که اين اتفاق ديگر نمي‌تواند رخ دهد. من صربستاني هستم، اما بايد از منافع ورزشکاران همه کشورها نيز حمايت کنم. ما بايد بدانيم که ورزش کاملا مستقل از سياست است. روابط بد بين کشورها نبايد بر شرايط ورزشکاران تاثير بگذارد. ما همين مشکل را با اوکراين و روسيه هم داريم، اما مسابقاتي داريم که در هر دو کشور برگزار مي شوند و مطمئن هستيم که ورزشکاران آنها بدون مشکل در مسابقات شرکت مي‌کنند.


 خبـــرنامه 

 چه کسي قرارداد کي روش را فاش کرد؟

چه کسي متن قرارداد فدراسيون فوتبال با کارلوس کي روش رارسانه اي کرده؟ اين سئوالي است که خيلي ها دوست دارند جوابش را بدانند. برخي خبرها حکايت از اين دارد که يکي از اعضاي سابق هيات رئيسه فدراسيون فوتبال متهم اصلي اين ماجراست؛ مردي که با مهدي تاج هم اختلاف دارد و رسانه اي شدن قرارداد کي روش هم به خاطر همين اختلاف ها بوده.

از طرف ديگر تاج عقيده دارد در دوران رياست او هيچ کسي متن قرارداد کي روش را نديده و در زمان رياست کفاشيان بوده که متن قرارداد سرمربي تيم ملي در اختيار اعضاي هيات رئيسه قرار گرفته بود.

توافق تاج با کي‌روش تا پايان2019

در گيرودار روزهايي که به نظر مي‌رسد فدراسيون فوتبال به دنبال گزينه براي تيم اميد است تا اين تيم در رقابت‌هاي بازي‌هاي آسيايي حضوري قوي داشته باشد مسئولان فدراسيون برنامه قبلي خود يعني تمديد قرارداد با کارلوس کي‌روش را فراموش نکرده‌اند.

خبرهايي که به تازگي منتشر شده حکايت از اين دارد که در تازه‌ترين جلسه‌اي که بين مهدي تاج و سرمربي تيم ملي فوتبال برگزار شده توافقات نسبي بين طرفين براي تمديد قرارداد حاصل شده است. با توجه به آنچه که در نشست آخر اين دو گذشته، به نظر مي‌رسد بايد کي‌روش را سرمربي ايران در جام ملت‌هاي آسيا در سال 2019 در کشور امارات دانست و اين مرد پرتغالي براي تمديد قرارداد به مهدي تاج چراغ سبز نشان داده است.

قرارداد فعلي کي‌روش با فدراسيون فوتبال تا پايان جام جهاني 2018 روسيه است و از مدت‌ها قبل زمزمه‌هايي مبني بر پيشنهادات اغوا کننده از سوي کشورهاي آسيايي و آفريقايي به کي‌‌روش شنيده مي‌شد و همزمان با همين خبرها فدراسيون فوتبال هم براي ماندگار کردن او در تيم ملي ايران جلسات خود را با کي‌روش آغاز کرده بود. قرار است ظرف روزهاي آينده پس از بررسي همه جانبه قرارداد توسط خود کي‌روش و جمع بندي‌هاي نهايي فدراسيون تمديد قرارداد به صورت رسمي انجام شود.

پايان ليگ برتر فوتبال بانوان با قهرماني بم

پرونده ليگ برتر فوتبال بانوان با قهرماني بمي‌ها بسته شد.

در رقابت‌هاي ديروز، تيم شهرداري بم در خانه خود ميزبان ذوب آهن بود و در اين ديدار با نتيجه 6 برصفر از سد حريف خود گذشت. شاگردان جعفري با اين پيروزي قهرماني خود را دوباره جشن گرفتند.


 خبـــرنامه 

 انصراف کشتي ايران از حضور در جام جهاني آمريکا

با توجه به برگزار نشدن رقابت هاي جام جهاني کشتي فرنگي در اهواز، تيم ملي کشتي آزاد نيز در مسابقات جام جهاني آمريکا شرکت نمي کند.

فدراسيون کشتي اعلام کرد، با توجه به اعلام قبلي ايران مبني براين که اگر امکان برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در زمان پيشنهادي از سوي ايران نباشد، تيم ملي کشتي آزاد هم به دليل جلو آمدن زمان برگزاري انتخابي تيم ملي نمي‌تواند در مسابقات جام جهاني شرکت کند، فدراسيون کشتي اين موضوع را به اتحاديه جهاني کشتي اعلام کرد و اتحاديه نيز با اين موضوع موافقت کرد.

به اين ترتيب با توجه به حضور نيافتن در جام جهاني، فدراسيون کشتي به زودي زمان برگزاري مرحله اول و نهايي مسابقات انتخابي تيم هاي ملي براي شرکت در بازي هاي آسيايي جاکارتا و رقابت هاي جهاني مجارستان را اعلام مي کند.

اقدام باشگاه پرسپوليس براي تمديد قرارداد 10 بازيکن

باشگاه پرسپوليس براي تمديد قرارداد بازيکنان اين تيم اقدام خواهد کرد.

مسئولان باشگاه پرسپوليس در نظر دارند از هفته آينده مذاکرات خود را با آن دسته از نفراتي که قراردادشان در پايان فصل با اين تيم به پايان خواهد رسيد، آغاز کنند.در حال حاضر نفراتي چون بوژيدار رادوشويچ، حسين ماهيني، محسن ربيع‌خواه، وحيد اميري، صادق محرمي، احسان علوان‌زاده، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، احمد نوراللهي و کمال کاميابي‌نيا فقط يکي دو ماه از زمان قراردادشان با پرسپوليس باقي مانده و از اين‌رو حميدرضا گرشاسبي به خواسته برانکو در نظر دارد تا قبل از اتمام سال براي تمديد قرارداد با اين بازيکنان به توافق نهايي برسد.

دژاگه به جام جهاني مي رسد

بعد از مصدوميت اشکان دژاگه بود که اعلام شد بازيکن جديد ناتينگهام فارست به خاطر عمل جراحي اي که انجام داده به احتمال زياد به جام جهاني نخواهد رسيد و حتي سفر کي روش به يونان و ديدن بازي شجاعي اين مساله را تائيد کرد چرا که به نظر مي رسيد کي روش قصد دارد در غياب دژاگه، مسعود را به اردو دعوت کند. با اين همه آخرين خبرها درباره دژاگه حاکي از آن است که او مي تواند در روسيه بازي کند. خبرآنلاين درباره اين موضوع نوشته:" پزشکان تيم ملي به کي روش گفته اند اين بازيکن مي تواند در ارديبهشت ماه سال آينده به ميادين بازگردد و تمريناتش را شروع کند. پزشکان تيم ملي به صورت مرتب با پزشکان ناتينگهام فارست در تماس هستند و طبق آخرين گزارش آنها دژاگه در جام جهاني روسيه حضور خواهد داشت."


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي