جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5807

رفت و آمد سوال ‌برانگيز خادم
بلاتکليفي 50 روزه کشتي ايران به چه قيمتي؟


احضاريه دادگاه براي فردوسي‌پور


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 رفت و آمد سوال ‌برانگيز خادم
 بلاتکليفي 50 روزه کشتي ايران به چه قيمتي؟ 

 بازگشت رسول خادم به فدراسيون کشتي به همان ميزان که بسياري از اهالي ورزش را به دليل اهميت رويدادهاي مهم پيش رو خوشحال کرد بنا به دلايل مختلف نگراني‌هاي زيادي را هم به دنبال دارد.آنچه در رفت و آمد رسول خادم به عنوان يکي از مفاخر کم نظير ورزش ايران در فدراسيون کشتي اهميت دارد اتفاقات اخير مرتبط با اين رشته در رويدادهاي مختلف آسيايي و جهاني است.رفتن رسول خادم از فدراسيون کشتي که با استعفا همراه بود بعد از مسابقات جهاني و آسيايي به وقوع پيوست؛ آنجايي که انتظار مي رفت رسول خادم در رابطه با عنوان نازل نهمي ايران در کشتي آزاد جهان صحبت و دلايل اين افت و ناکامي را بيان کند يا زماني که نياز بود رييس فدراسيون کشتي درباره مقام پنجمي کشتي فرنگي ايران در قاره کهن دلايل و نکاتي را براي شفاف سازي ارائه دهد، به قهر و استعفا و صدور بيانيه گذشت و سوالات مختلف کارشناسان کشتي بي پاسخ ماند .

اکنون که رسول کشتي ايران بازگشته است بهترين زمان براي پاسخگويي به کارشناسان کشتي است؛ کارشناساني که بسياري از آنها خاک تشک را خورده و برخي نيز سالهاست در اين عرصه مربيگري کرده اند و همچون رسول براي اين رشته دل مي سوزانند.

شکي نيست که در ورزش ناکامي و افتخار در کنار هم قرار دارد اما آنچه براي کشتي ايران به عنوان پرمدالترين ورزش ايران در المپيک اهميت دارد پذيرفتن واقعيت هايي است که بايد باعث برون رفت از شرايط کنوني شود.در هر حال نمي توان از بازگشت رسول خادم به فدراسيون کشتي خوشحال نبود چرا که در اين برهه زماني حساس تغيير مديريت نه تنها باعث قرار گرفتن کشتي در مسير افتخارآفريني نمي شد بلکه شرايط و نا کامي هاي اين چند سال اخير را استمرار مي بخشيد و بهترين نسخه درماني در شرايط فعلي بازگشت رسول خادم بود که طي اين سالها با مديريت و سرمبيگري او کشتي آزاد به اين شرايط رسيده است و قطعا مي تواند براي ارتقا وضعيت کشتي نيز تدبيرش کارسازتر شود.

نبايد از اين مسئله گذشت که در زمان حساسي رفت و برگشت رسول خادم از کشتي صورت گرفت و پنجاه روز جدايي او از فدراسيون کشتي بلاتکليفي و حواشي مختلفي را پيامد خود داشت که بسياري از اهالي ورزش از نتايج آن با خبر هستند .

لغو ميزباني ايران در جام جهاني کشتي فرنگي در اهواز و عدم حضور تيم ملي کشتي آزاد در آمريکا و موارد مختلف ديگر که هزينه اين رفت و آمدهاي سوال برانگيز بود.

هنوز هم کسي نمي داند که رسول خادم بعد از آن بيانيه ها که خواستار تعيين تکليف مبارزه کشتي گيران ايراني مقابل حريفان رژيم صهيونيستي شده بود و از وزارت ورزش و جوانان نيز در اين خصوص گله کرده بود، به ناگاه با چه هدفي در مجمع فوق العاده روز بيست و يکم اسفند 96 اعلام کرد به دليل اختلاف سليقه با وزارت ورزش و جوانان استعفا داده و بر نمي گردد.از طرفي بارها هم معاون قهرماني وزارت ورزش در گفت و گوهاي مختلف بارها خواستار مصاديق اين اختلاف سليقه شده بود.

اين رفت و برگشت خادم از لحاظ مديريتي نمره منفي بارزي در دوران مديريتي براي او به ثبت رسانده است و هنوز بسياري از ورزشدوستان دليل برخي صحبت هاي ضد و نقيض او و رفتارش در قبال رفتن و آمدن را نمي دانند ؟ خيلي ها دوست دارند بدانند که خادم چرا رفت و چرا دوباره آمد ؟


 احضاريه دادگاه براي فردوسي‌پور 

 ايلنا نوشت مالک سابق نفت از عادل فردوسي‌پور شکايت کرده است.

فردوسي پور در ماه هاي گذشته در برنامه 90 آيتمي را به معرفي مالک سابق نفت اختصاص داد که بخشي از آن هم مربوط به زندگي شخصي وي مي‌شد و همين امر باعث شد تا او از اين مجري تلويزيون به دادسرا شکايت کند.تاکنون 2 احضاريه براي فردوسي پور از سوي دادسرا احضار شده که اين مجري براي اداي توضيحات حضور پيدا نکرده است. احضاريه سوم هم به زودي صادر خواهد شد و اگر باز هم وي از اين کار امتناع ورزد دادگاه حکم جلب وي را صادر خواهد کرد.


 خبـــرنامه 

 دفاعيه کي روش:

به فوتبال ايران بي احترامي نکردم

صحبتهاي سرمربي تيم ملي در کنفرانس خبري بعد از بازي با الجزاير مبني بر اينکه بازيکنان ليگ برتري آماده بازي در جام جهاني هستند از نظر تعدادي از مربيان و کارشناسان،بي احترامي به مربيان و فوتبال کشورمان تعبير شد. موضوعي که کي روش آن را قبول ندارد. او در اين رابطه گفته:" وقتي مي گويم بازيکنان ما نياز به آماده سازي بهتر دارند و حرف غلطي هم نمي زنم اين بي احترامي نيست. اينکه ما مي خواهيم سرباز را آماده به جنگ بفرستيم، بي احترامي است؟ اتفاقا اين مسئوليت پذيري است و اين دقيقا احترام بزرگي است که هر کسي بخواهد به فوتبال ايران نشان دهد، آن را مي گويد."

سوال روز

اميري مي ماند يا مي رود؟

وحيد اميري يکي از آن ستاره هايي است که ماندنش در پرسپوليس مي تواند تا حد زيادي، کمک حال سرخپوشان باشد.اما اين بازيکن هر بار که با پيشنهاد تمديدقرارداد مواجه مي شود، سکوت پيشه کرده و اين ماجرا را به آينده موکول مي کند. طي ماه هاي گذشته، بار ها بحث جدايي اميري از پرسپوليس مطرح شده بود اما اين بازيکن هر بار اعلام مي کرد در پايان فصل و شايد پايان جام جهاني، تصميم نهايي اش را مي گيرد. شماره 19 پرسپوليس اما در دو جلسه جداگانه در تهران و اردوي خارج از ايران، به برانکو در جلسات خصوصي اعلام کرده بود علاقه زيادي به ماندن در اين تيم دارد اما به شرط آن که شرايط خوبي براي ماندنش نيز به وجود بيايد.

ظاهرا برانکو هم به اين بازيکن گفته بود در صورتي که قراردادش را تمديد کند، اتفاقات خوبي براي او در فصل آينده رخ خواهد داد. اميري از همه چيز در پرسپوليس رضايت دارد به خصوص اينکه از جمله معدود بازيکنان فوتبال ايران است که به خاطر بازي در ليگ داخلي، به عنوان يکي از بازيکنان هميشگي حاضر در تيم ملي شناخته مي شود و شانس زيادي براي سفر به روسيه دارد. حالا اما اميري سکوت پيشه کرده اما معلوم نيست سکوت او در مذاکرات مستقيم با حميدرضا گرشاسبي، نشانه رضايت است يا مي خواهد بدون هيچ سر و صدايي از جمع سرخپوشان جدا شود؟


 خبـــرنامه 

 ترابي، هدف جديد تراکتورسازي

باشگاه تراکتورسازي رايزني هاي خود را براي جذب ستاره جوان سايپا و تيم ملي آغاز کرده است.تراکتورسازي يک فصل نااميدکننده را پشت سر گذاشته و با وجود تغيير کادرفني همچنان سايه حضور در نيمه پايين جدول بالاي سر اين تيم است. اين تيم تبريزي که پس از دو پنجره محروميت از نقل و انتقالات زمستان گذشته با قدرت وارد بازار شد و چندين بازيکن جديد جذب کرد، براي بازگشت به جمع مدعيان در آغاز فصل آينده هم عزمش را جزم کرده است.بر همين اساس تنها تيم نظامي ليگ برتر اولين خريد فصل جديدش را مشخص کرده و اين بازيکن هافبک ملي پوش تيم سايپا خواهد بود.تراکتورسازي که نيم فصل هم تلاش هايي براي جذب ترابي انجام داده بود رايزني هاي خود را بيشتر کرده است. گفته مي‌شود ترابي که تا پايان ليگ هجدهم با سايپا قرارداد دارد دفترچه اعزام به خدمت سربازي اش را پست کرده و اميدوار است به دليل کسري خدمت تنها يک نيم فصل بازيکن سرباز باشد و از نيم فصل دوم به سايپا بازگردد.ترابي البته خيلي اميدوار بود که بعد از جام جهاني بتواند لژيونر شود و مانند خيلي از بازيکنان ديگري که بدون پايان خدمت ترانسفر شدند، فوتبالش را خارج از کشور ادامه دهد اما به نظر مي‌رسد راهي براي نرفتن به خدمت پيدا نکرده و پيشنهادات زيادي را هم به همين دليل از دست داده است.

آغاز بيست و هشتمين سکانس ليگ برتر

هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال کشور امروز آغاز مي شود.

در اولين ديدار اين هفته، گسترش فولاد و استقلال از ساعت 17 در تبريز مقابل هم قرار مي گيرند و در بازي دوم هم پرسپوليس از ساعت 19، ميزبان پارس جنوبي جم در ورزشگاه آزادي است.

زمان دعوت از ارزاني

شايد بعد از جام جهاني

به تازگي نام يک ايراني در استراليا سر زبان ها افتاده است. او دانيل ارزاني است که تکنيک نابي دارد و توانسته در ملبورن سيتي خوش بدرخشد و حتي عنوان بهترين بازيکن ماه ليگ استراليا را هم از آن خود کند. با درخشش او خيلي ها منتظر بودند کي روش از احتمال دعوتش به تيم ملي بگويد ولي کارلوس چنين تصميمي ندارد. حداقل او قبل از جام جهاني نظري روي دعوت از اين بازيکن ندارد و اگر هم اتفاقي بيفتد پس از روسيه رخ خواهد داد. کي روش اما ديدگاه جالبي نسبت به اين مسئله دارد و به فاکس اسپورت گفته است: «من بايد به اين مسئله هم فکر کنم که اگر او را دعوت کردم و شانس بازي در تيم ملي استراليا را از دست داد و من هم از تيم ملي ايران جدا شدم، آنوقت چه اتفاقي مي افتد؟ شايد مربي بعد از من دانيل را دعوت نکرد.» اين جمله کي روش به خوبي نشان مي دهد او نخواسته تا آينده اين بازيکن جوان خراب شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي