جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد؛
جزئيات رفع نقص كارت کنکور كارشناسي ارشد 97


خبرنامه


ميز خبر


 سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد؛
 جزئيات رفع نقص كارت کنکور كارشناسي ارشد 97 

 
اطلاعيه‌ جديد سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ تاريخ‌، محل‌ رفع نقص كارت و برگزاري‌ آزمون‌ ورودي دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1397 و همچنين‌ بيست و سومين دوره المپياد علمي‌ دانشجويي‌ كشور منتشر شد.

زمان توزيع کارت کنکور کارشناسي ارشد 97

جزئيات رفع نقص کارت آزمون‌ کارشناسي‌ ارشد سال‌ 1397 و بيست و سومين دوره المپياد علمي‌ دانشجويي‌ کشور اعلام شد. آزمون‌ ورودي دوره‌هاي‌ کارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ سال‌ 1397 در نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه 6 ارديبهشت و نوبت صبح جمعه 7 ارديبهشت ‌97 و براساس اطلاعات مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون رشته امتحاني مربوط برگزار خواهد شد.

داوطلبان‌ متقاضي‌ هر يک‌ از کدرشته‌هاي امتحاني‌ لازم‌ است‌ به نشاني مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند. شهرستان محل برگزاري آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جدول شماره 1 اطلاعيه سازمان سنجش است.

کارت شرکت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت‌نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از روز دوشنبه سوم ارديبهشت 97 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

داوطلبان بايد براساس مشخصات شناسنامه‌اي (نام‌، نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامي (شماره پرونده و کد رهگيري) از کارت شرکت در آزمون خود پرينت تهيه کنند.

براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و همچنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامي است. کليه داوطلبان بايد شخصاً براي پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

آن دسته از داوطلباني که علاوه بر کدرشته امتحاني اصلي متقاضي شرکت در يکي از 64 کدرشته امتحاني به عنوان رشته امتحاني دوم (رشته‌ شناور) نيز بوده‌اند، بايد کارت شرکت در آزمون رشته امتحاني دوم خود را نيز از سايت اين سازمان پرينت و به آدرس حوزه امتحاني مندرج بر روي کارت مراجعه کنند.

آزمون 5 رشته منحصرا در تهران برگزار مي‌شود

آزمون‌ کدرشته‌هاي امتحاني 1128 (آموزش زبان ژاپني)، 1129 (زبان و ادبيات اردو)، 1287 (مهندسي طراحي محيط زيست)، 1356 (نمايش عروسکي) و ‌1360 (مجموعه موسيقي‌) منحصراً در شهرستان تهران‌ برگزار مي‌شود و داوطلبان‌ هريک از اين کدرشته‌ها بايد براساس‌ آدرس و تاريخ مندرج بر روي کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحاني مربوط در تهران مراجعه کنند.

محل برگزاري آزمون 8 کدرشته امتحاني دستگاههاي اجرايي

محل برگزاري آزمون براي 8 کدرشته امتحاني شامل کدرشته‌هاي امتحاني 1147، 1149‌،‌1150‌، 1154، 1155، 1157 ،1158 و 1159 که ثبت‌نام آنها توسط دستگاههاي اجرايي ذيربط و با هماهنگي اين سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از طريق اطلاعيه‌اي که هريک از ارگانهاي ذيربط صادر مي‌کنند آزمون اين کدرشته‌ها در تاريخهاي پيش‌بيني شده برگزار خواهد شد.

براي اين دسته از داوطلبان کارت شرکت ‌در ‌آزمون از طريق سايت سازمان صادر نشده
است.

درضمن فرم معدل و جداول مربوط به نشاني شهرستانهاي محل برگزاري و همچنين حوزه‌هاي رفع نقص آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 در سايت سازمان سنجش درج شده است.

جزئيات برگزاري بيست و سومين المپياد علمي دانشجويي

اولين مرحله آزمون بيست و سومين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور همزمان با برگزاري آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 برگزار مي‎شود.

آزمون بيست و سومين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور در رشته‌هاي زبان و ادبيات فارسي (کد 1101)، مجموعه علوم جغرافيايي (کد 1102)، علوم اقتصادي (کد 1105)، مجموعه الهيات و معارف اسلامي علوم قرآني (کد 1111)، مجموعه علوم تربيتي (کد 1117)، مجموعه حقوق (کد 1126)، مجموعه روانشناسي (کد 1133) ، علوم زمين (کد 1201)، شيمي (کد 1203) برگزار مي‎شود.

رشته‏هاي مجموعه فيزيک (کد 1204)، مجموعه زيست‏شناسي سلولي ملکولي (کد 1206)، آمار (کد 1207)، مجموعه رياضي (کد1208)، زيست‏شناسي گياهي (کد 1213)، زيست شناسي جانوري (کد 1214)، مجموعه مهندسي برق (کد 1251)، مجموعه مهندسي شيمي (کد 1257)، مهندسي صنايع (کد 1259)، مجموعه مهندسي عمران (کد 1264) نيز از جمله رشته‏هاي المپياد است.

رشته‌هاي مجموعه مهندسي مکانيک (کد 1267)،مجموعه مهندسي مواد و متالورژي (کد 1272)، مهندسي کامپيوتر (کد 1277)، مجموعه زراعت و اصلاح نباتات (کد 1303) و طراحي صنعتي (کد 1362) در اين دوره از المپياد قرار دارند.

آن دسته از داوطلباني که منحصراً متقاضي شرکت در آزمون المپياد علمي دانشجويي کشور شده‌اند، لازم است براساس برنامه زماني اعلام شده براي هريک از رشته‌هاي مذکور، در آزمون رشته امتحاني دوره کارشناسي ارشد مربوط شرکت کنند.

داوطلبان المپياد علمي بايد همزمان با ساير داوطلبان کدرشته‌هاي مربوط از تاريخ سوم ارديبهشت ماه 97 به سايت اينترنتي سازمان مراجعه و نسبت به پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند.

لزوم کنترل مندرجات کارت شرکت در کنکور کارشناسي ارشد 97

داوطلبان در صورتي که در مندرجات کارت شرکت در آزمون خود مغايرتي مشاهده کردند لازم است اقدامات لازم را انجام دهند.

چنانچه‌ زبان‌ خارجي‌ مندرج‌ در کارت‌ شرکت در آزمون با زبان‌ خارجي‌ داوطلب که در ثبت‌نام‌ اينترنتي انجام شده (البته با توجه به مفاد مواد امتحاني)، مغايرت‌ دارد، يا در رابطه با معلوليت (نابينا، کم‌بينا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمي حرکتي) اختلافي مشاهده مي‌شود، ضروري است از روز سه‎شنبه 4 ارديبهشت 97 از ساعت 8:30 تا 12 و 14 تا 18 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

در صورتي که‌ در رابطه‌ با ساير مندرجات‌ کارت شرکت در آزمون از جمله نام رشته تحصيلي، نام محل تحصيل و معدل دوره کارشناسي (معدل براساس مفاد بند «ه‍» اطلاعيه) و با توجه‌ به‌ ثبت‌نام اينترنتي انجام شده، اشکالي‌ مشاهده‌ شود، لازم است جهت اصلاح از طريق لينک مربوط حداکثر تا تاريخ 7 ارديبهشت 97 منحصراً به سايت سازمان سنجش قسمت ويرايش اطلاعات کارت مراجعه و از آن طريق اقدام شود.

داوطلبان شرکت‌کننده چنانچه متقاضي اعمال بند مربوط به گزينش در رشته‌هاي دانشگاه پيام‌نور و موسسات غيرانتفاعي هستند لازم است در زمان تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در اين خصوص طبق اعلام اين سازمان اقدام کنند.

جزئيات ثبت سهميه رزمندگان و ايثارگران

در کارت شرکت در آزمون هر داوطلب در مقابل سهميه‌ ثبت‌نامي‌ آن دسته از داوطلباني که در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي و با توجه به ضوابط متقاضي سهميه رزمندگان و ايثارگران شده‌اند و سهميه آنان مورد تأييد ارگان ذيربط قرار گرفته است عيناً همان عنوان سهميه انتخابي قيد شده است.

آن‌ دسته از داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397 با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنما متقاضي سهميه رزمندگان شده‌اند و سهميه آنان از سوي ارگان ذيربط مورد تأييد قرار نگرفته است در کارت شرکت در آزمون آنان در مقابل عنوان سهميه، رزمنده درج نشده است.

داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه‌هاي ايثارگان بنياد شهيد و امور ايثارگران و سهميه رزمندگان ارگان وزارت جهاد کشاورزي، سپاه پاسداران (سازمان بسيج مستضعفان) و واحدهاي تابعه ستاد کل نيروهاي مسلح جهت اعلام مغايرت لازم است حداکثر تا تاريخ 7 ارديبهشت 97 منحصراً به سايت اينترنتي سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضيحات مندرج در سايت نسبت به اصلاح و ويرايش سهميه خود اقدام کنند.

در صورت تأييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه براي آنان اعمال مي شود.به داوطلبان تأکيد شده است براي اطمينان بيشتر و بررسي وضعيت سهميه خود (بعد از ويرايش)‌ به ارگانهاي ذيربط نيز مراجعه کنند. در غير اينصورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچ‌گونه اعتراضي قابل قبول نيست.

لزوم درج معدل صحيح

معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان، براساس ثبت‌نام اينترنتي که توسط خود داوطلبان انجام شده، درج شده است، لذا داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به تبصره‌هاي ذيل بررسي و در صورت مشاهده مغايرت، به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ويرايش معدل خود اقدام کنند.

در غير اينصورت مسئوليت هرگونه تبعات بعدي به عهده شخص داوطلب بوده و هيچگونه عذري در اين مورد پذيرفته نيست. در سنوات گذشته نسبت به لغو قبولي داوطلبان داراي مغايرت معدل نيز اقدام شده است.

فارغ‌التحصيلان سنوات قبل و همچنين آن دسته از داوطلباني که تا تاريخ اول ديماه 96 (زمان شروع ثبت‌نام براي شرکت در آزمون) به عنوان دانش‌آموخته تلقي شده اند و يا به عبارت ديگر موفق به اخذ مدرک ليسانس (کارشناسي) شده‌اند بايد معدل‌ مندرج‌ در مدرک‌ ليسانس ‌(کارشناسي) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون يکسان باشد.

دانشجويان‌ شاغل‌ به‌ تحصيل‌ در مقطع کارشناسي که در زمان شروع به ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون (تاريخ اول ديماه 96) همچنان دانشجو بوده‌اند، اعم از اينکه بعد از پايان مهلت زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصيل شده‌اند و يا حداکثر تا تاريخ 30 بهمن 96 فارغ‌التحصيل شده‌اند، لازم است در قسمت ويرايش اطلاعات کارت شرکت در آزمون معدل خود براساس مدرک فارغ‌التحصيلي اصلاح کنند.

دانشجويان سال آخر که حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 97 فارغ‌التحصيل خواهند شد، لازم است ميانگين واحدهاي گذرانده شده تا تاريخ 30 بهمن 96 را در قسمت ويرايش اطلاعات کارت شرکت در آزمون درج کرده و با مراجعه به دانشگاه محل تحصيل مقطع کارشناسي، فرم مخصوص معدل (مندرج در اطلاعيه) را به تأييد موسسه محل تحصيل خود رسانده و آن را نزد خود نگهدارند تا در صورت قبولي به موسسه محل قبولي ارائه کنند.

فارغ‌التحصيلان‌ داراي مدرک کارشناسي ناپيوسته بايد معدل مقطع کارداني (فوق‌ديپلم‌) و مقطع کارشناسي (ليسانس) آنان با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون آنها يکسان
باشد.

دانشجويان‌ شاغل به تحصيل‌ در مقطع کارشناسي ناپيوسته که‌ پس‌ از اخذ مدرک‌ کارداني (فوق‌ديپلم‌) در مقطع‌ کارشناسي‌ ناپيوسته پذيرفته‌ شده‌اند و هم اکنون نيز دانشجو بوده و حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 97 فارغ التحصيل خواهند شد، بايد معدل مقطع کارداني و ميانگين‌ واحدهاي‌ گذرانيده‌ شده در مقطع کارشناسي آنان تا تاريخ 30 بهمن 96 با معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون، مطابق مفاد تبصره 2 فوق يکسان باشد.

زمان شروع آزمون در نوبت صبح و بعدازظهر

شروع فرآيند برگزاري آزمون صبحها از ساعت 7:30 و بعدازظهر از ساعت 14:30 است. درب حوزه‌هاي امتحاني صبح ها راس ساعت 7:00 صبح و بعدازظهر راس ساعت 14:00 بعدازظهر بسته خواهد شد. پس از بسته شدن در سالنهاي امتحاني از ورود داوطلبان به حوزه امتحاني، ممانعت بعمل خواهد آمد.

زمان انتشار کارنامه

پس‌ از برگزاري‌ آزمون‌ و تصحيح‌ اوراق‌، کارنامه کليه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر يک‌ از کدرشته‌هاي‌ امتحاني‌، به نحو مقتضي و در دهه دوم خرداد ماه سال 1397 از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور در اختيار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد.

داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، ضرورت دارد براساس دستورالعمل‌هايي که متعاقباً اعلام مي‌شود، نسبت به انتخاب کد رشته محلهاي تحصيلي مورد علاقه خود از کدرشته امتحاني يا کدرشته‌هاي امتحاني مجاز اقدام و از طريق اينترنت نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام کنند.

اطلاعيه سازمان سنجش در مورد نتايج اوليه آزمون، مشاهده کارنامه و نحوه انتخاب رشته براي داوطلباني که مجاز مي‌شوند، در نشريه پيک سنجش (هفته نامه خبري و اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور) منتشر و همچنين در سايت سازمان نيز قرار داده خواهد شد.


 خبرنامه 

 دانشگاه فردوسي در بين 500 دانشگاه برتر جهان قرار مي‌گيرد

رئيس دانشگاه فردوسي مشهد گفت: برنامه داريم طي چند سال آينده در ميان 500 دانشگاه برتر جهان قرار گيريم.محمد کافي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس سند راهبردي دانشگاه فردوسي مشهد بايد اين دانشگاه طي چند سال آينده در ميان 500 دانشگاه برتر جهان، 100 دانشگاه اول منطقه و 2 دانشگاه اول کشور قرار گيرد.

وي افزود: براي دستيابي به اين اهداف از کميت‎‏گرايي دور شديم و به سمت کيفيت‌گرايي در حرکت هستيم.

رئيس دانشگاه فردوسي مشهد خاطرنشان کرد: همچنين براي دستيابي به اهداف برنامه داريم تا دانشگاه پاسخگو باشيم که اين امر، در حوزه پاسخگويي به نيازهاي جامعه و دانشجويان است.

برگزاري آزمون‏هاي الکترونيکي علوم پزشکي در ارديبهشت

آزمون الکترونيک ميان دوره پيش‎کارورزي و علوم پايه پزشکي و ميان دوره دندانپزشکي 13 ارديبهشت ماه 97 برگزار مي‎‏شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان تحصيلکرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشي تشکيل پرونده داده‏اند، مي‏توانند در آزمون الکترونيک ميان دوره پيش‏کارورزي و علوم پايه پزشکي شرکت کنند.

اين داوطلبان مي‎‏توانند با ورود به سايت http://epay.sanjeshp.ir و پرداخت يک ميليون ريال (100 هزار تومان) بصورت اينترنتي به عنوان هزينه ثبت‎نام و با در دست داشتن پرينت پرداخت هزينه و به همراه داشتن يک قطعه عکس و کارت ملي به دانشگاههاي برگزارکننده آزمون پيش‎کارورزي و علوم پايه پزشکي مراجعه کنند.اين آزمون در دانشگاههاي علوم پزشکي ايلام، بندرعباس، بوشهر، تبريز، تهران، جهرم، خراسان جنوبي (بيرجند)، خراسان شمالي (بجنورد)، زاهدان ، سبزوار، شيراز، فسا، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گناباد، گيلان، مازندران، مشهد، همدان برگزار مي‏شود.

اين داوطلبان مي‏توانند از روز سه‎شنبه 21 فروردين تا روز شنبه اول ارديبهشت 97 به اين دانشگاهها مراجعه و نسبت به ثبت‎نام در آزمون اقدام کنند. ثبت‌نام اين دسته از داوطلبان به صورت مشروط است و صدور کارت ورود به جلسه آزمون منوط به تأييد مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت خواهد بود.

داوطلبان تحصيلکرده در خارج از کشور قبل از واريز وجه ثبت‌نام از دانشگاه هاي برگزارکننده آزمون در خصوص برگزاري آزمون براي داوطلبان خارج از کشور استعلام بگيرند.همچنين داوطلبان تحصيل کرده در داخل کشور هم بايد جهت ثبت‌نام از روز سه‏شنبه 21 فروردين تا روز شنبه اول ارديبهشت 97 به دانشگاه محل تحصيل خود در حوزه مراکز برگزارکننده آزمونهاي جامع علوم پايه و پيش‏کارورزي ميان دوره مراجعه و يا با معرفي دانشگاه به نزديکترين مرکز قطب برگزارکننده آزمون مراجعه کنند.آزمون ميان دوره پيش‏کارورزي و علوم پايه پزشکي روز پنجشنبه 13 ارديبهشت 97 برگزار مي‏شود.همچنين متقاضيان شرکت در آزمون الکترونيک ميان دوره دندانپزشکي نيز مي‎توانند در اين دوره شرکت کنند.

داوطلبان تحصيلکرده در داخل کشور که در آزمون علوم پايه دندانپزشکي اسفند 1396 مردود شده‏اند، جهت ثبت‌نام براي آزمون ميان دوره ارديبهشت ماه 97 مي‎توانند از روز دوشنبه 27 فروردين تا روز دوشنبه 3 ارديبهشت ماه 97 به دانشگاه محل تحصيل خود در حوزه مراکز برگزارکننده آزمونهاي جامع علوم پايه و پيش‌کارورزي ميان دوره مراجعه و يا با معرفي دانشگاه به نزديکترين مرکز قطب برگزارکننده آزمون مراجعه کنند.زمان برگزاري آزمون پنجشنبه 13 ارديبهشت ماه 97 است.

براي داوطلبان تحصيلکرده در خارج از کشور که در آزمون علوم پايه دندانپزشکي اسفند 96 مردود شده‎اند نيز آزمون ميان دوره در روز پنجشنبه 31 خرداد 97 برگزار مي‎شود و اطلاعات مربوط به زمان ثبت‌نام و محل برگزاري آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد.

معرفي برگزيدگان جشنواره کتاب سال فرهنگي دانشجويان

آيين معرفي برگزيدگان دومين جشنواره ملي کتاب سال فرهنگي دانشجويان 15 ارديبهشت ماه در باشگاه دانشجويان دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش دانشگاه تهران، معاونت فرهنگي دانشگاه تهران خرداد ماه سال 96 طي فراخواني دانشجويان را به ارسال آثار تاليفي و ترجمه خود براي شرکت در دومين جشنواره ملي کتاب سال فرهنگي دانشجويان فراخواند و پس از ارزيابيهاي صورت گرفته 15 ارديبهشت ماه برگزيدگان اين جشنواره معرفي مي‏شوند.هدف از برگزاري اين جشنواره توجه به آثار و توليدات فرهنگي دانشجويان و ترغيب آنها به مطالعه کتاب در گستره وسيع آثار ادبي، فرهنگي، هنري، اجتماعي و سياسي بوده است.

دومين دوره جشنواره ملي کتاب سال فرهنگي دانشجويان در حوزه‌هاي ديني، اخلاقي و تربيتي، هنري و ادبي، و اجتماعي و سياسي برگزار مي‏شود.

گسترش همکاري علمي دانشگاه يزد با سه دانشگاه بين‌المللي

مدير دفتر همکاري‌هاي علمي و بين المللي دانشگاه يزد از انعقاد تفاهم‌نامه‌هاي همکاري غير حضوري بين دانشگاه يزد و دانشگاه‌هاي روستوک آلمان، فلورانس ايتاليا و گاجامادا اندونزي در راستاي گسترش همکاري‌هاي علمي بين‌المللي اين دانشگاه با دانشگاه‌هاي معتبر جهان خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر فرهاد نژادکورکي با اعلام اين خبر گفت: از اهداف کلي اين تفاهم‌نامه‌ها همکاريهاي علمي دوجانبه، تبادل دانشجو و استاد، فرصت‌هاي مطالعاتي کوتاه و بلندمدت، برگزاري دوره‌هاي مشترک و تبادل اطلاعات براي استفاده در امور آموزشي و تربيت مدرس است.


 ميز خبر 

 با حکم وزير بهداشت؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي زابل منصوب شد

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در حکمي دکتر هادي ميرزايي را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکي زابل منصوب کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، دکتر هادي ميرزايي استاديار دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني زابل است.

وزير بهداشت همچنين از تلاش دکتر علي‏اکبر نصيري در طول مدت تصدي مسئوليت رياست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني زابل قدرداني کرد.

براساس بخشنامه اعلام شد؛

شرط وزارت علوم براي راه‌اندازي دکتري در دانشگاه‌هاي سطح 1 و 2

معاون آموزشي دانشگاه خوارزمي گفت: براساس بخشنامه وزارت علوم دانشگاهها سطح يک و دو درصورتي مي‎توانند دوره جديد دکتري راه‌اندازي کنند که يک دوره قبلي دکتري را متوقف کنند.

جعفر کيواني در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محدود شدن پذيرش دانشجويان دکتري در دانشگاه ها و برنامه دانشگاه خوارزمي دراين خصوص گفت: براساس بخشنامه وزارت علوم توسعه دوره دکتري در دانشگاهها محدود شده و به جز دانشگاههاي سطح يک و سطح دو، به هيچ دانشگاهي مجوز راه‌اندازي دوره دکتري جديد داده نمي‏شود.

وي ادامه داد: دانشگاه خوارزمي از آن دسته دانشگاههايي است که مي‏توانند دوره دکتري جديد راه‌اندازي کنند منتهي، اين دانشگاه‌ها براي راه‌اندازي دوره دکتري جديد، بايد پذيرش در يک دوره دکتري قبلي را متوقف کنند.معاون آموزشي دانشگاه خوارزمي يادآورشد: ما نيز دراين زمينه فعال هستيم و به دانشکده‏ها ابلاغ کرده‎ايم در صورتي که خواستار راه‌اندازي دوره دکتري جديد هستند، با در نظر گرفتن اين بخشنامه وزارت علوم، بايد يک دوره قبلي خود را متوقف کنند تا بتوانند دوره جديد دکتري راه‌اندازي کنند.

وي ادامه داد: اکنون دانشکده‏هاي ما در حال مطالعه هستند که نياز کشور در کدام رشته‏ها است، دانشگاه خوارزمي اگر بخواهد رشته جديد موردنياز جامعه را راه‌اندازي کند، با توجه به اين محدوديت وزارت علوم راه‌اندازي خواهد کرد.

جزئيات بورس باستان‎شناسي يونسکو و دانشگاه لهستاني

سازمان يونسکو با همکاري دانشگاه ورشو لهستان بورس باستان‎شناسي سال 2019-2018 را ارائه مي‌دهد.به گزارش دانشگاه شهيد بهشتي، سازمان يونسکو با همکاري دانشگاه ورشو لهستان، شرايط بهره‌مندي از بورس باستان‎شناسي سال 2019-2018 را اعلام کرده است. شروع دوره از 1 اکتبر 2018 به مدت 8 ماه خواهد بود.متقاضيان واجد شرايط لازم است، مدارک موردنياز را در دو نسخه به همراه نسخه الکترونيکي (لوح فشرده) تا پيش از 10 ارديبهشت 1397 به نشاني کميسيون ملي يونسکو- ايران ارسال کنند.

همچنين در صورت معرفي افراد متقاضي بهره‌مندي از بورس به کميسيون ملي يونسکو، مراتب جهت ثبت در سوابق به دفتر همکاري‌هاي علمي بين‌المللي نيز منعکس شود.

راه‎اندازي مراکز توانمندسازي اعضاي هيئت علمي در دانشگاه‌ها

مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي از راه‌اندازي مراکز توانمندسازي اعضاي هيات علمي در دانشگاه‌هاي کشور خبر داد.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، محمدرضا آهنچيان در نشست هم‌انديشي و آشنايي با سامانه آموزش عالي(HES) ، اظهار داشت: هدف، روش و چگونگي اجراي برنامه‌هاي درسي، از مهم‌ترين مباحثي است که در گروه‌هاي تخصصي برنامه‌ريزي درسي و گسترش آموزش عالي بايد بر روي آن تمرکز شود.

وي بر ارزشيابي و نظارت بر اجراي برنامه‌هاي گروه‌هاي تخصصي برنامه‌ريزي درسي و گسترش آموزش عالي تأکيد و اظهار اميدواري کرد گروه‌هاي تخصصي به صورت سالانه يا دوسالانه از لحاظ اقدام و سطح اقدام درخصوص بازنگري، تدوين برنامه‌ها و مأموريت‌هايي که بر عهده دارند مورد ارزشيابي قرار گيرند.

مدير کل دفتر برنامه‌ ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تقويت گروه‌هاي تخصصي از طريق برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي و جزوات، سياست ادغام بخش‌هاي پژوهش و فناوري در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي و گسترش آموزش عالي و ارتقاي سطح اثربخشي گروه‌هاي تخصصي را به عنوان مأموريت‌هاي مطمح نظر دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي عنوان کرد.وي با اشاره به شعار ملي سال مبني بر «حمايت از کالاي ايراني» و سياست‌هاي کلان کشور در افزايش توليد ملي و بحث توسعه از زاويه علم، خاطرنشان کرد: يکي از سياست‌هايي که در حوزه معاونت آموزشي وزارت علوم در سال 1397 دنبال مي‌شود «ارتقاي برنامه‌هاي مهارت‌افزايي دانشجويان» است.

مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي بر توجه به ارتقاي مهارت‌افزايي در برنامه‌هاي درسي و چگونگي برنامه‌ريزي درسي در راستاي افزايش توليد ناخالص ملي که منجر به ارتقاي سطح اقتصاد ملي کشور مي‌شود تأکيد کرد.وي به بهبود کيفيت تدريس و لزوم توانمندسازي اعضاي هيات علمي با تأکيد و تمرکز بر اعضاي جوان‌تر و تازه استخدام شده اشاره کرد و گفت: درصدد هستيم مراکز توانمندسازي اعضاي هيات علمي را در دانشگاه‌ها فعال کنيم تا بتوانيم از طريق اعضاي هيات علمي که در مسير توانمندسازي گام برمي‌دارند نسبت به ارتقاي کيفيت آموزشي با همت جدي‌تري پيش رويم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي