جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811

گزارش آفرينش از نمايشگاه بورس، بانک و بيمه ؛
وزير اقتصاد و رئيس کل بانک مرکزي غايبان بزرگ يک رويداد مالي

از سوي سازمان برنامه و بودجه؛
چگونگي پرداخت عائله‌مندي و بيمه بازنشستگان کشوري اعلام شد


نهادهاي مالي


تريبون


 گزارش آفرينش از نمايشگاه بورس، بانک و بيمه ؛
 وزير اقتصاد و رئيس کل بانک مرکزي غايبان بزرگ يک رويداد مالي 

 روز گذشته در حالي نمايشگاه بورس، بانک و بيمه افتتاح شد که وزير اقتصاد و رئيس کل بانک مرکزي از غايبان بزرگ اين رويداد مالي بودند. در بخشي از سخنراني‌هاي رئيس سازمان بورس تعدادي از سرمايه‌گذاران سعي کردند صداي اعتراض خود را به شاپور محمدي برسانند.به گزارش آفرينش ، درنمايشگاه بورس، بانک بيمه، در محل دايمي نمايشگاه‌هاي تهران برگزار شد. در اين نمايشگاه شاپور محمدي رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار، سورنا ستاري معاون علمي فناوري رئيس جمهوري و عبدالناصر همتي رئيس کل بيمه مرکزي حضور داشتند.محمدي در قسمتي از صحبت هاي خود گفت که اميدوارم امسال بازده مناسبي در بورس داشته باشيم و مهمترين هدف اين نمايشگاه را فرهنگسازي عنوان کرد و گفت: اميدواريم شرکت ها در اين نمايشگاه مخاطبان خود را پيدا کنند.

وي در حالي که رئيس کل بانک مرکزي در افتتاحيه اين نمايشگاه حضور نداشت مدعي شد که حضور بانک‌ها امسال در نمايشگاه بورس، بانک و بيمه پر رنگ بود و ادامه داد: امسال در بحث اصلاح مربوط به توقف و بازگشايي نمادها اتفاق‌هاي مناسبي رخ داد.در بخشي از اين مراسم سهامدار يکي از شرکت‌ها در اعتراض به عملکرد سازمان بورس عنوان کرد که ما به شما به عنوان نهاد ناظر اعتماد کرديم، ولي در حال حاضر سرمايه ما بلوکه است و جلوي خانواده خود سر افکنده هستيم. شاپور محمدي در پاسخ به اين سهامدار گفت: احتمالا نماد شرکت «هاي وب» منظورشان است، تمام تلاش سازمان بورس اين است که اين موضوع حل شود.وي درباره نمادهاي متوقف نيز گفت: اميدواريم امسال کاهش نمادهاي بسته داشته باشيم.


 از سوي سازمان برنامه و بودجه؛
 چگونگي پرداخت عائله‌مندي و بيمه بازنشستگان کشوري اعلام شد  

 صندوق بازنشستگي کشوري موظف است نسبت به پرداخت کمک هزينه عائله‌مندي، اولاد و عيدي براي بازنشستگان دستگاه‌هاي اجرايي اقدام کند.به گزارش سازمان برنامه و بودجه، صندوق بازنشستگي کشوري موظف است نسبت به پرداخت کمک هزينه عائله‌مندي، اولاد و عيدي براي بازنشستگان دستگاه‌هاي اجرايي که هزينه‌هاي مذکور توسط سازمان برنامه و بودجه کشور از اعتبارات هزينه‌اي آنها قبلاً کسر شده است، اقدام نمايد.

سهم دستگاه‌ اجرايي براي حق بيمه درمان بازنشستگان کشوري، توسط سازمان بيمه سلامت ايران پرداخت مي‌شود.

براساس اين ماده، سهم بيمه شده بابت حق بيمه درمان پايه ايثارگران بازنشسته صندوق بازنشستگي کشوري، توسط دستگاه اجرايي زمان اشتغال آنان پرداخت مي‌شود.

براساس ماده شش ضوابط اجرايي قانون بودجه سال 1397 کل کشور، ساير هزينه‌هاي مربوط به بازنشستگان از قبيل کمک هزينه ازدواج، کمک هزينه فوت، حق بيمه عمر و حوادث، توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط پرداخت مي‌شود.


 نهادهاي مالي 

 مرکز ارتباط مردمي بانک ملي ، به 55 هزار تماس پاسخ داد

بانک ملي - در سه ماه پاياني سال گذشته، مرکز ارتباط مردمي بانک ملي ايران به 55 هزار و 596 تماس پاسخ داد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، مرکز ارتباط مردمي بانک با شماره 64140-021 داراي 60 خط تلفن است که از ساعت 8 تا 22 پاسخگوي مسايل مطرح شده از سوي مشتريان درخصوص خدمات مختلف اين بانک است.

حمايت هاي سال 96 بانک صادرات از اقتصاد مقاومتي در خراسان جنوبي

بانک صادرات - بانک صادرات ايران در استان خراسان جنوبي در راستاي انجام مسئوليت هاي اجتماعي، حمايت از بخش هاي توليدي و ايجاد اشتغال طي سال 96 با تامين اعتبار براي کمک به 551 طرح، بيش از 503 ميليارد ريال تسهيلات پرداخت کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانک طي سال 96 در استان خراسان جنوبي به جهت حمايت از رونق توليد، حفظ مشاغل پايدار در بنگاه هاي کوچک و متوسط و همچنين ايجاد زمينه براي خود اشتغالي در بين خانوارهاي معرفي شده از سوي نهادهاي حمايتي، 503 ميليارد و 438 ميليون ريال تسهيلات به تامين مالي 551 طرح تخصيص داد که از اين ميان 446 ميليارد ريال در حمايت از 77 پروژه در قالب بنگاه هاي کوچک و متوسط و بالغ بر 57 ميليارد ريال براي اعطاي 474 فقره وام مشاغل خانگي پرداخت شده است.

تسهيلات اعطايي بانک رفاه به بخش هاي مختلف اقتصادي

بانک رفاه - بانک رفاه در سال 96، در بخش هاي کشاورزي، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگاني، خدمات و متفرقه بالغ بر 309.715 ميليارد ريال تسهيلات اعطا کرده است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه؛ طي سال هاي 95 و 96، تعداد 17.539 فقره تسهيلات قرض الحسنه مشاغل خانگي، اشتغال زايي و کارفرمايان طرح هاي مدد جويي به مبلغ 2.037.570 ميليون ريال به معرفي شدگان کميته امداد امام خميني (ره)، سازمان بهزيستي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي از سوي اين بانک پرداخت شده است.

عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد:

موفقيت بانک شهر در جلب اعتماد عمومي

بانک شهر - عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، استقبال شهروندان از خدمات بانک شهر در فضاي رقابتي سيستم بانکي کشور را قابل توجه دانست و گفت: خوشبختانه اين بانک توانسته در جلب اعتماد عمومي به خوبي عمل کند و اين به معني کسب سرمايه‌اي است که هر سازماني نمي تواند به راحتي به دست آورد.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، اقبال محمديان با بيان اين مطلب افزود: فلسفه تأسيس اين بانک کمک به مديريت شهري شهرهاي مختلف است و در همين راستا توانسته تاثير بسزايي در عمران و آباداني شهرها و به ويژه توسعه حمل و نقل عمومي شهرها داشته باشد.

وي تصريح کرد: بانک شهر تاکنون توانسته اقدامات بسيار جديدي در سيستم بانکي انجام دهد و بدون شک اين امکان وجود دارد که با ارايه خدمات به شهرداري هاي کلان شهرها ، شهرداري شهرهاي ضعيف نيز بيش از پيش از خدمات اين بانک شهر بهرهمند شوند زيرا اين شهرها نيز پروژههاي ناتمامي دارند که براي تکميل نياز به حمايت دارد.

جشنواره پرواز بادبادکها با حمايت بانک ايران زمين

بانک ايران زمين - جشنواره پرواز بادبادکها با حمايت بانک ايران زمين در روستاي گردشگري بم يوسف آباد شهر عشق آباد خراسان جنوبي برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي:بانک ايران زمين ،با حمايت اين بانک از ورزش هاي بومي و محلي جشنواره پرواز بادبادک ها در روستاي گردشگري بم يوسف آباد شهر عشق آباد با حضور مسئولين استان و استقبال گرم و پرشور مردم برگزار شد.هدف از برگزاري اين برنامه ها ايجاد نشاط و فراهم نمودن فضايي شاد براي کودکان و خانواده ها است.

قدرداني استاندار قزوين از عملکرد بانک کشاورزي

بانک کشاورزي - عبدالمحمد زاهدي استاندار قزوين با ارسال نامه اي از عملکرد بانک کشاورزي در زمينه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تسهيلات اشتغالزايي درداني کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي مديريت شعب بانک کشاورزي استان قزوين، اين مديريت تا پايان سال 1396 بيش از 209 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه ازدواج به 2028نفر از متقاضيان پرداخت کرده است.

نرم افزار رمز ساز اينترنت بانک سينا راه اندازي شد

بانک سينا - در راستاي توسعه خدمات بانکداري الکترونيک بانک سينا و به منظور ارتقاء امنيت حساب کاربران، برنامه رمزساز اينترنت بانک ويژه سيستم هاي عامل اندرويد و IOS راه اندازي شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، کاربرد اين نرم افزار، توليد رمز يکبار مصرف براي ورود به اينترنت بانک است که مي تواند در ارتقاء امنيت بيش از پيش اين سامانه موثر باشد.

گردهمايي مديران کل شعب استان هاي بانک قوامين

بانک قوامين - بيست و ششمين همايش سراسري معاونين، روساي ادارات و مديران کل شعب استان هاي بانک قوامين در روزهاي بيست و هشتم و بيست و نهم فروردين ماه با هدف بررسي نقش بانک در تحقق شعار سال "حمايت از کالاي ايراني" برگزار مي گردد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک قوامين، دبير بيست و ششمين همايش سراسري مديران بانک قوامين با اعلام اين خبر گفت: در اين همايش که طي دو روز در سال اجتماعات باشگاه پاس قوامين برگزارمي گردد، حول محور سياست ها و جهت گيريهاي کلان بانک در سال 97 و بررسي برنامه و بودجه سال جديد براي کل کشور و استانها، بحث و تبادل نظر خواهد شد.


 تريبون 

 دبير شوراي عالي فضاي مجازي:

تلگرام مسدود نمي شود

سيدابولحسن فيروزآبادي دبير شوراي عالي فضاي مجازي از عدم انسداد تلگرام خبر داد.به گزارش جماران، دکتر سيدابولحسن فيروزآبادي دبير شوراي عالي فضاي مجازي و رييس مرکز ملي فضاي مجازي گفت:تلگرام مسدود نمي شود و فعلا تصميمي در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است.وي ادامه داد تاريخي براي مسدود کردن تلگرام مطرح نشده،اما هرآن ممکن است شرايطي براي انسداد تلگرام پيش بيايد. از کسب و کارها و موسساتي که کانالهاي زيادي دارند دعوت شده از پيام رسانهاي خارجي به پيام رسانهاي داخلي کوچ کنند.او گفت: من هم از تلگرام و اينستاگرام استفاده ميکنم و بنا به تعهدي که به پيام رسانهاي داخلي دارم از آنها نيز استفاده ميکنم. فيروزآبادي اظهار داشت: در حوزه پيام رسانها نوعي نابساماني در کشور وجود دارد.اقدامات وسيعي بنا به دستور رييس جمهور در دي ماه 96 انجام شد که فرمودند کشور بايد از پيام رسان غالب خارج شود.وي همچنين خاطر نشان کرد: کساني که با کوچ پيام رسانهاي خارجي به داخلي کسب و کارشان دچار اختلال ميشودبه آنها بيمه بيکاري تعلق مي گيرد.

سخنگوي بانک مرکزي؛

تا اطلاع بعدي، عرضه ارز به بازار متوقف است

سخنگوي بانک مرکزي گفت: بانک‌هاي عامل و صرافي‌هاي مجاز با خريد ارز صادرکنندگان مي‌توانند آن را در اختيار واردکنندگان قرار دهند که اين موجب نظم بخشي به مديريت کل درآمدهاي غيرنفتي مي‌شود.به گزارش ايلنا ، محمد علي کريمي، سخنگوي بانک مرکزي با اشاره به اينکه اين بانک با رصد نيازهاي همه گروه‌ها، ارز مورد نياز را از طريق بانک‌هاي عامل تامين اعتبار مي‌کند گفت: تا اطلاع بعدي، خريد و فروش نقدي اسکناس ارزهاي خارجي در صرافي‌ها انجام نخواهد شد.

وي تقاضاي عمده ارز را از محل واردات دانست که بايد پس از ثبت سفارش از طريق بانک انجام شود و در عين حال درباره تامين نيازهاي خرد نيز افزود: ارز مسافرتي از طريق بانک‌هاي ملي و سامان و ارزهاي دانشجويي و درماني هم از طريق بانک‌هاي تجارت و سامان پرداخت مي‌شود تا از رهگذر آن با شناسايي و رصد نياز‌ها، ارز به متقاضيان واقعي ارز تخصيص يابد.

ارز مسافرتي فقط يک بار در سال پرداخت مي‌شود

مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي در باره ارز مسافرتي گفت: هزار يورو براي يک بار در سال به کشور‌هاي دور و 500 يورو براي يک سفر در سال براي کشور‌هاي نزديک با قيمت 4 هزار و 200 تومان در نظر گرفته شده است.مهدي کسرايي پور با بيان اين که به دليل قاچاق ارز تراز تجاري کشور مثبت، اما حساب سرمايه منفي است افزود: برنامه جديد ارزي دولت محدوديت منابع ارزي نيست بلکه مديريت بهينه در ارتباط منابع با مصارف است.وي گفت: بانک‌ها مي‌توانند سپرده‌هاي ارزي سپرده گذاران خود را براي يورو با نرخ سود سه درصد و دلار با نرخ سود چهار درصد در سال در بانک مرکزي سپرده گذاري کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي