جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/01/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5811


«طرح بازآفريني شهري» در آذربايجان غربي سرعت مي‌گيرد


برگزاري جلسه ستاد فني و شوراي هماهنگي جهاد کشاورزي گلستان

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند:
بهره‌مندي 78 روستا از تسهيلات طرح نوسازي بافت‌هاي فرسوده


خبــر


در استان


 «طرح بازآفريني شهري» در آذربايجان غربي سرعت مي‌گيرد 

 اروميه- يزدان پناه

امسال روند اجراي طرحهاي نوسازي بافت فرسوده شهري آذربايجان غربي و ساماندهي سکونتگاهاي غيررسمي حاشيه شهرها تسريع مي‌يابد.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي در ديدار مدير و کارکنان مديريت توسعه منابع اظهار کرد: مديريت هزينه، افزايش کارايي و بهره‎وري سازمان، آموزش کارکنان، شايسته‎سالاري در انتصابات و استفاده از لوازم اداري توليد داخلي؛ مورد توجه مديريت توسعه منابع قرار گيرد.ابراهيم مبارک‏قدم بر انجام دقيق ماموريتهاي سازماني در سال جديد تاکيد کرد و گفت: باتوجه به اينکه سال گذشته اداره کل راه و شهرسازي استان در شاخصهاي ارزيابي جزء استانهاي برتر در سطح ملي بود، امسال نيز با همت تک‏تک اعضاي مجموعه تلاش مي‎کنيم دستاوردهاي شايسته داشته باشيم.

وي از برگزاري جشن اتمام پروژه مسکن مهر در سال جديد خبر داد و گفت: ايمن‏سازي جاده‏هاي استان، تکميل پروژه‏هاي نيمه تمام راهسازي و تعيين تکليف پروژه‏هاي راکد در اولويت برنامه‏هاي کاري اين اداره کل قرار دارد.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي همچنين از بهره‎برداري راه‌آهن مراغه- اروميه و دو پروژه بيمارستاني شهرستانهاي تکاب و خوي در سال 97 خبر داد.

مبارک قدم با اشاره به اينکه طراحي ساختار جديد سازماني در مراحل نهايي است، گفت: با توجه به بازنشسته شدن تعدادي از نيروهاي تخصصي اداره کل در سال گذشته، امسال نيروهاي جديد در مشاغل تخصصي از طريق آزمون استخدامي دستگاههاي اجرايي بکارگيري مي‎شوند.


 برگزاري جلسه ستاد فني و شوراي هماهنگي جهاد کشاورزي گلستان 

 گرگان-قهرمان

اولين جلسه ستاد فني و شوراي هماهنگي و برنامه‌ريزي سازمان با حضور مهاجر رييس سازمان، معاونين، مديران ستادي، مديران شهرستاني و کارشناسان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

در اين جلسه مختار مهاجر رييس سازمان جهاد کشاورزي استان گلستان در سخناني به ابلاغ سياستهاي اجرايي سازمان در سال 97 پرداخت و گفت: در سال 97 چند اولويت داريم که به ترتيب اراضي شيبدار و باغباني، پنبه، و سوياي بهاره از اهم اين اولويتهاست. چرا که در اراضي شيبدار با وجود اينکه پيشرفت خوبي هم داشتيم اما قابل قبول نيست در بحث پنبه هم در دو سال گذشته عقب گرد داشتيم و بايد سياستگذاري کنيم و برنامه داشته باشيم که بدون برنامه‌ريزي حرکت کردن فاقد ارزش است.

وي کمبود آب را بسيار جدي دانست و تاکيد کرد بحث مديريت بحران آب بايد در ستاد بحران مطرح شده و مصوبه شود. ما بايد بتوانيم 30 تا 40 درصد صرفه جويي در مصرف آب داشته باشيم.

مهاجر در ادامه هيوميک اسيد را به عنوان معجزه‌ي قرن خواند و گفت: هيوميک اسيد عناصر کمياب را فراهم مي‌کند. در صورتي که از آن به طور مداوم استفاده شود بافت خاک و کيفيت آن بهبود مي‌يابد و نفوذ آب و هوا در اطراف ريشه به راحتي انجام مي‌گيرد.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان افزود: از آنجايي که نقش هيوميک اسيد در بهبود ريشه‌زايي گياهان انکارناپذير است اميدوارم از طريق کارشناسان و مروجان به عنوان بهبوددهنده ساختار خاک به کشاورزان توصيه شده و کاربرد آن را در استان افزايش دهيم.مهاجر از مديران و کارشناسان بخش خواست هوشيارانه مراقب آفت‌ها باشند و بيماري‌ها را از طريق مروجان و کارشناسان به صورت روزانه ومرتب پيگيري و کنترل کنند. رييس سازمان جهاد کشاورزي استان در ادامه بر مديريت برداشت و دقت در اجراي پروژه‌هاي آبي و خاکي به دليل کمبود نقدينگي تاکيد کرد.سعيد حسن‌پور مدير توسعه بازرگاني سازمان در ادامه گفت: با توجه به ابلاغيه خريد تضميني محصولات زراعي سال زراعي توسط وزير محترم جهاد کشاورزي برنامه‌ريزي‌هاي اوليه درخصوص جانمايي مراکز خريد، کارشناسان ذي‌حسابي وتشکيل کارگزاري سازماني و استاني انجام شده است.وي افزود: تعداد 120 مرکز جهت خريد گندم، 39 مرکز خريد کلزا و 15 مرکز خريد جو در نظر گرفته شده است.

در ادامه خانم جمشيدي مدير امور برنامه و بودجه سازمان گفت: اعتبارات تملکي استاني( عمراني) در سال 96 بالغ بر 108 ميليارد تومان مصوب شد که 40 ميليارد تومان در رديفهاي اعتباري متفاوت به صورت نقدي و اسناد خزانه اسلامي به سازمان جهاد کشاورزي به منظور اجراي پروژه‌هاي عمراني تخصيص داده شد.

وي افزود: با توجه به سهم تخصيص اعتبارات، بايستي مديران ستادي بخشهاي تخصصي و شهرستاني در برنامه‌ريزي سال 97 به اولويت‌بندي پروژه‌ها توجه ويژه اي داشته باشند تا پس از تصويب در شوراي برنامه‌ريزي شهرستانها اعتبارات به بهترين وجه ممکن به پروژه‌هاي داراي اولويت تخصيص يابد. مدير امور برنامه و بودجه سازمان گفت: با توجه به اينکه پاداش پايان خدمت بازنشستگان سال 95 به طور کامل پرداخت شد و ذخيره مرخصي بازنشستگان سال 95 نيز تا سقف 85 درصد پرداخت شده است جزو سه استان برتر کشور عمل کرده ايم و از اين حيث تا حدي جبران زحمات ايشان شده است. وي تاکيد کرد مديران ستادي و شهرستاني و تمام پرسنل سازمان صرفه‌جويي در هزينه‌هاي جاري را در راس تمام برنامه‌هاي کاري خود قرار دهند تا از محل صرفه‌جويي هزينه‌هاي جاري، سهم پرداختي رفاهي پرسنل افزايش يابد.


 رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند:
 بهره‌مندي 78 روستا از تسهيلات طرح نوسازي بافت‌هاي فرسوده  

 دماوند-صادقعلي

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند از اجراي طرح هادي در روستاي رودافشان در سال جاري خبر داد و گفت: تاکنون 78 روستا از تسهيلات طرح ويژه نوسازي بافت‌هاي فرسوده در اين شهرستان بهره‌مند شدند.

محسن حاجي‌عزيزي در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: صدور سند براي اراضي روستايي در چهارچوب قوانين و ابلاغيات طرح هادي روستا است و هر چه خارج از ضوابط طرح هادي باشد اجرايي نمي‌شود.

وي افزود: متاسفانه برخي از دهياران و مسئولان روستاها تمايل دارند که تمامي اراضي اعم از باغ‌ها و زراعي تبديل به مسکوني شود که اين امر مساوي با نابود شدن روستاها، اراضي کشاورزي، نابود شدن محيط زيست و اضافه شدن فاضلاب است.

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند ادامه داد: به اين ترتيب دولت با قوانين طرح هادي بر اساس هر نفر در روستا سرانه مسکوني، باغ، آموزش و فرهنگي در نظر گرفته است؛ اما برخي افراد به دليل عدم شناخت از بافت روستاها و محيط زيست حاضرند هويت روستا را زير سوال ببرند.

ضرورت شناسايي بافت‌هاي فرسوده در دماوند

حاجي‌عزيزي بيان کرد: ما بايد در شهرستان دماوند با توجه به زلزله‌خير بودن منطقه، شناختي کلي در مورد بافت‌هاي فرسوده داشته باشيم؛ دهياران، شوراهاي اسلامي و شهرداري‌ها بايد با کمک کارشناسان بافت‌ها و منازل فرسوده را شناسايي کنند و از تسهيلات دولتي اعم از وام ساخت‌وساز و بلاعوض استفاده کنند.

وي خاطرنشان کرد: ما به عنوان نماينده دولت پيش‌بيني کرديم که ممکن است در سال‌هاي آينده زلزله بزرگي رخ دهد؛ در اين روستا روستاييان و افرادي که در شهرهاي کمتر از 25 هزار نفر زندگي مي‌کنند مي‌توانند از تسهيلات حوادث، ساخت‌وساز و تعميرات با سود پنج درصد استفاده کنند.

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند تاکيد کرد: شناسايي بافت‌هاي فرسوده در سطح روستاها بايد هرچه سريع‌تر انجام شود اما تاکنون اطلاعات دقيقي در اين خصوص دريافت نشده است.

حاجي‌عزيزي در خصوص وضعيت بهره‌مندي روستاهاي شهرستان دماوند در مقايسه با کل استان تهران در خصوص استفاده از تسهيلات طرح ويژه نوسازي گفت: در استان تهران 610 روستا وجود دارد که در شهرستان دماوند تعداد 78 روستا از اين تسهيلات استفاده کرده و 25 روستا هيج مراجعه‌اي در اين خصوص نداشتند.

وي تاکيد کرد: متاسفانه برخي از روستاهاي شهرستان دماوند در معرض رانش و سيلاب قرار دارند که بايد تمهيداتي براي آنها انديشيد؛ به عنوان مثال در روستاي مومج منازل در سراشيبي قرار گرفته و بافت متراکمي دارد که در معرض سيلاب و رانش زمين قرار دارد.

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند اضافه کرد: در اين خصوص بايد هرچه سريع‌تر تمهيداتي انديشيده شود و با در نظر گرفتن زمين انجام ساخت با تسهيلات ويژه، جابجايي منازل صورت گيرد؛ چرا که در صورت بروز حادثه، روستاي مومج در زمينه رانش زمين شرايط خطرناکي خواهد داشت. حاجي‌عزيزي با اشاره به پروژه مسکن مهر در شهرستان دماوند اذعان داشت: تعداد هفت هزار و 34 واحد ميزان کل واحدهاي مسکن مهر مهرآباد و خودمالکاني است که در سطح مهرآباد و رودهن وجود دارد؛ تعداد واحدهاي تکميل شده بالغ بر پنج‌هزار و 424 است و از مابقي آن، 758 واحد به صورت فعال، 394 واحد نيمه‌فعال و 458 واحد به صورت راکد است. وي تصريح کرد: دليل رکود اين واحدها، عدم مراجعه عضو براي معرفي و ثبت نام است تا از محل آورده واحدها ساخته و تکميل شود و دليل ديگر، عدم تزريق تسهيلات اعلام شده توسط دولت از سوي بانک‌ها مي‌باشد.

افزايش 10 درصدي تسهيلات مسکن مهر

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند اظهار داشت: فروش اقساطي واحدهاي مسکن مهر زماني است که فرد واحد خود را دريافت کرده و با تحويل کارت قسط به بانک معرفي مي‌شود و خوشبختانه با مساعدت دولت اين تسهيلات از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان افزايش يافته است.

حاجي‌عزيزي با بيان اينکه شهرستان دماوند در زمينه اخذ سند در استان تهران مقام اول را کسب مي‌کند بيان کرد: از سال 93 تاکنون تعداد 694 سند روستايي و 785 سند شهري در اين شهرستان صادر شده است؛ همچنين 325 قطعه زمين از زمين‌هاي اراضي جوانان به مساحت 20 هزار و 403 مترمربع به روستاييان به جهت ساخت واگذار گرديد. وي عنوان کرد: درخصوص ارائه تسهيلات 18 و 20 ميليون توماني طرح ويژه روستايي و شهري، تعداد يک‌صد و 32 تسهيلات در اين شهرستان پرداخت شد؛ 90 مورد تسهيلات حوادث تا سقف 12 ميليون تومان، افزايش اعتبار تعميرات تا سقف پنج ميليون تومان و پرداخت 34 مورد تسهيلات و 22 مورد تسهيلات قرض‌الحسنه بلاعوض از ديگر اقدامات اين نهاد بوده است.

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند تصريح کرد: درخصوص اجراي طرح هادي از سال 93 تاکنون، تعداد 14 طرح در روستاهاي مشهد، کهنک، يهر، بيدک، جابان، سربندان، خسروان، زيارت، حصار، وادان، مرا، کاجان، دهنار و اوچونک اجرايي شد.

حاجي‌عزيزي ادامه داد: خوشبختانه در سال جاري روستاي رودافشان نيز به اين آمار اضافه شده است، اين روستا موقعيت بالقوه‌‌اي دارد و تاکنون در آن اقدامي صورت نگرفت؛ روستاي رودافشان مي‌تواند در زمينه گردشگري، ايجاد درآمد و اشتغال‌زايي در شهرستان دماوند موثر باشد.

وي اضافه کرد: علاوه بر اين طرح هادي در روستاهاي جابان، سربندان و مرا اجرايي مي‌شود و براي روستاهاي اوچونک و سيدآباد، پيمانکار مشخص شده و ابلاغ مي‌گردد. رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند اظهار داشت: خوشبختانه در هفت روستاي شهرستان دماوند شامل گرمابسرد، اهران، کالدشت بالا و پايين، چنار شرق، بيدک و زان مطالعات طرح هادي انجام شده و در اولين نشست براي تصويب و ابلاغ مطرح خواهد شد. رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند افزود: علاوه بر اين پيش‌بيني ما بر تهيه طرح هادي و بازبيني سيستم در روستاهاي سربندان، اسلام‌آباد، جورد، آردينه، گلاهک، مومج و دهنار است. حاجي‌عزيزي در خصوص ساخت مسکن شهري بيان کرد: تعداد يک‌صد و 28 واحد در کوهسار مهک و 48 واحد نيز در شهرک فاطميه توسط اين نهاد احداث و واگذاري شد؛ در سال 97 نيز سعي داريم که 48 واحد احداث و در اختيار مردم قرار دهيم.


 خبــر 

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:

برداشت بيش از 700 تن بيدمشک در آذربايجان غربي

اروميه- صديقي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از برداشت بيش از 700 تن بيدمشک در آذربايجان غربي خبر داد. اسمعيل کريم زاده با اشاره به اينکه برداشت سالانه بيش از 700 تن گل نر از بيدمشک‏کاريها، به توليد بيش از 1.5 ميليون ليتر عرق بيدمشک از اين محصول اشاره و اظهارکرد: تهيه عرق بيدمشک در آغازين روزهاي بهار يکي از سنتهاي قديمي خانواده‎هاي آذربايجان غربي به ويژه اروميه است. کريم‏زاده با اعلام اينکه به ازاي يک کيلو گل تازه 2 تا 3.5 ليتر عرق استحصال مي شود، اضافه مي‏کند: در آذربايجان غربي 30 هکتار بيدمشک به صورت حاشيه کاري و در کنار جوي‏هاي آب وجود دارد که بيشتر اين سطح در شهرستان اروميه است.

وي با بيان اينکه اروميه قطب بيدمشک کشور است ادامه داد: تهيه عرق از اين گياه که هم به شکل صنعتي و هم به شکل سنتي صورت مي‏گيرد، در شهرستان اروميه رونق بسياري دارد. رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با بيان اينکه بيدمشک از محصولات کم هزينه و پر درآمد است، افزود: کار برداشت اين محصول از اواخر اسفند ماه آغاز و با توجه به منطقه برداشت، 15 تا 30 روز ادامه دارد. کريم‏زاده يادآور شد: حداکثر زمان چيدن تا گرفتن عرق 72 ساعت است، مي‎افزايد: بعد از اين زمان از کيفيت عرق کاسته مي‏شود. رئيس جهاد کشاورزي اذربايجان غربي گفت:استفاده از عرق بيد مشک در تهيه نقل، شيريني و شربت نيز به سبب عطر و طعم و بيش از همه خاصيت شفابخشي آن در منطقه متداول است و اکنون بيدمشک اروميه علاوه بر کشورمان در آن سوي مرزها نيز به عنوان سوغات ويژه اين ديار زبانزد است.

پس از 40 سال؛

فراهم شدن قرائت بار بانک‎هاي خازني

اهواز-خبرنگار آفرينش

با نصب هشت دستگاه مديريت انرژي جهت بانکهاي خازني در پست اهواز 2 شرکت برق منطقه‌اي خوزستان، امکان قرائت بار هر يک از بانکهاي خازني به صورت مجزا بعد از گذشت 40 سال فراهم شد.مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز گفت: بانکهاي خازني پست اهواز 2 شامل هشت بانک 27/5MVAR است که در مدار بودن آنها تاثير چشمگيري در پيک بار بر روي ولتاژ شبکه 230 کيلوولت دارد.امير زبيدي ادامه داد: طراحي قبلي بانکهاي خازني به شکلي بوده که هر چهار بانک آن از طريق يک شمش تغذيه مي‏شد و تاکنون فقط روي دو شمش اصلي آنها مديريت انرژي نصب بوده و بهره‏بردار تنها مي‏توانست بار مجموع آنها را قرائت کند، اما با نصب دستگاه مديريت انرژي امکان قرائت بار هر از يک بانکهاي خازني به صورت مجزا فراهم شده است.

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شرق اهواز اقدام ديگر در پست اهواز 2 را تعويض کليدهاي هوايي 230 کيلو ولت دانست و افزود: تعداد 16 دستگاه کليد هوايي 230 کيلو ولت در پست اهواز 2 به علت اشکال، قدمت بالا و مقرون به صرفه نبودن اورهال آنها، تعويض و مورد بهره‎برداري قرار گرفت.

زبيدي بيان کرد: طبق برنامه‏بندي تعداد 8 دستگاه کليد هوايي 230 و دو دستگاه کليد هوايي 400 کيلو ولت بايد قبل از پيک بار در اين پست تعويض و مورد بهره‎برداري قرار گيرد.

رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 شهرستان کرج:

آغاز رسيدگي به تخلف 8 نفر از کارکنان شهرداري کرج

کرج - خاکپور

حسنوند گفت: رسيدگي به پرونده تخلف 8 نفر از کارکنان کرج در شعبه 112 کيفري 2 آغاز شده و احکام متهمان در روزهاي آتي صادر خواهد شد.صادق حسنوند، رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 شهرستان کرج از رسيدگي به پرونده تخلف کارکنان شهرداري کرج خبر داد و گفت: سال گذشته برحسب بازرسي‌هاي به عمل آمده توسط اداره کل بازرسي استان البرز اين تخلف کشف شد؛ کارشناسان در بررسي‌هاي خود متوجه مي‌شوند که تعدادي از کارکنان شهرداري در واحد درآمد منطقه 5 کرج و دبيرخانه اقدام به جعل درخواست‌هاي مربوط به تمديد جواز مي‌کنند. وي افزود: در اين پرونده که 17 متهم دارد 8 نفر از کارکنان شهرداري در قبال جعل تاريخ، مبالغي را دريافت مي‌کرده‌اند.

حسنوند درباره فعاليت اين باند توضيح داد: با توجه به اينکه رمز مربوط به سيستم بايد تنها در اختيار مسئول انفورماتيک باشد ولي وي اين رمز را در اختيار يکي ديگر از کارکنان قرار داده بود تا وي با جعل تاريخ مندرج در سيستم و تقاضانامه ارباب رجوع، موجبات معافيت ارباب رجوع از پرداخت عوارض را فراهم کند.

وي اضافه کرد: در مجموع به ميزان 3 ميليارد تومان به حقوق بيت المال و درآمد شهرداري کرج زيان وارد شده و پرونده در حال رسيدگي است که احکام آن در روزهاي آتي صادر خواهد شد.


 در استان 

 مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان:

کيفيت و سلامت آب شرب اصفهان تغيير نکرده است

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به منابع جايگزين براي تامين آب شرب مردم در اصفهان گفت: درست است به دليل کاهش بي‌سابقه حجم ذخيره سد زاينده‌رود براي تامين آب شرب پايدار مردم در صدد منابع جايگزين هستيم اما اين امر دليل بر کاهش کيفيت و سلامت آب شرب در اصفهان نمي‌باشد. چرا که همه روزه مراکز ذيصلاح منابع آب شرب را مورد بازرسي و آزمايشهاي ميکروبي و شيميايي قرار مي‌دهند .

مهندس هاشم اميني اعلام کرد: همه روزه نظارت مستمر از سوي مسئولان امر در شرکت آب وفاضلاب و مراکز بهداشت استان بر کيفيت آب شرب استان انجام مي گيرد و به رغم کاهش حجم ذخيره سد زاينده‌رود و شناسايي وايجاد منابع جايگزين، نظارت کيفي بر منابع آب شرب جديتر دنبال مي‌شود؛ زيرا خط قرمز وزارت نيرو و به تبع آن شرکت آبفاي استان اصفهان کيفيت آب شرب است .

وي با تاييد کيفيت آب شرب شهرها و روستاهاي تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ افزود: در حال حاضر 56 شهر و300 روستا در استان اصفهان تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ قرار دارند که با کاهش حجم ذخيره سد زاينده‌رود براي تامين آب شرب جمعيتي بالغ بر چهار ميليون نفر چاره اي جز استفاده از منابع جايگزين مانند چاهها نيست؛ اما اين اطمينان به مردم استان داده مي‌شود که آب شربي که در اختيار آنها قرار مي‌گيرد عاري از هر گونه آلودگي ميکروبي و مطابق با شاخصهاي استانداردآب شرب تعريف شده از سوي مراکز ذي صلاح مي‌باشد. مهندسي اميني با ابراز اطمينان از اعمال نظارت دقيق برکيفيت آب شرب و بهره‌گيري از آزمايشگاههاي معتبر و مجهز شرکت آبفا و شبکه بهداشت استان ، از مردم اصفهان درخواست نمودبه هيچ وجه نگران سلامتي و کيفيت آب شرب نباشند.مديرعامل شرکت آبفاي استان اصفهان تغيير مزه آب را طبيعي خواند و تصريح کرد: مسلم است که طعم و مزه آبي که از چاهها تامين مي‌شود تفاوت ناچيزي با طعم آب طرح داشته باشد و اين امر ناشي از ذائقه افراد است و مربوط به کيفيت آب نمي‌باشد زيرا شرکت آبفاي استان اصفهان در هر شرايطي آب شرب باکيفيت مطلوب را دراختيار مردم قرار مي‌دهد.

رئيس شوراي شهر دماوند:

پارک 22 هکتاري «بحران» در دماوند احداث مي‌شود

دماوند-صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي دماوند از احداث پارک 22 هکتاري به عنوان محل اسکان موقت و پارک بحران خبر داد.

غلامرضا ذبيحي در گفتگو با خبرنگار آفرينشو با اعلام احداث پارک 22 هکتاري دماوند بيان داشت: اين پارک به عنوان محور توسعه معابر شهري و ستاد توسعه بحران تعريف مي‌شود و به عنوان محور محل اسکان موقت در موارد اضطراري و پارک بحران در اختيار مجموعه شهرداري قرار مي‌گيرد.

ذبيحي بيان داشت: اين پارک به مساحت 22 هکتار روبروي بيمارستان سوم شعبان؛ حدفاصل خيابان سوم شعبان و منطقه محک دماوند واقع مي‌شود و اين 2 خيابان را به هم وصل مي‌کند که در تسهيل تردد خودروها تاثيرگذار است و دسترسي اضطراري به بيمارستان را در موارد بحراني ممکن مي‌سازد.

بودجه مصوب شوراي شهر؛ محور کار شهرداري در سال 97

وي افزود: در سال 97 حدود 80 ميليارد تومان بودجه در اسفند ماه 96 به تصويب شورا رسيد و از طريق سامانه استانداري ثبت شد و در کميته انطباق مطرح شده است، محور کار شهردار در سال 97 بودجه مصوب شوراي اين شهر است و بودجه80 ميلياردي شهرداري نسبت به سال گذشته کمتر از ده درصد افزايش داشته است که نزديک به 90 درصد بودجه مصوب شورا محقق شده است.

ذبيحي بيان داشت: اميدواريم همشهريان با پرداخت عوارض سالانه و عوارض کسب پيشه محور درآمد پايدار را براي شهرداري دماوند رقم بزنند.

صدور مجوز ترانزيت 86 هزار تن انواع فرآورده‌هاي دامي از قرنطينه مرزي بازرگان

اروميه- صديقي

مدير کل اداره دامپزشکي آذربايجان غربي گفت: مجوزهاي ترانزيتي 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده هاي دامي در مرز بازرگان ماکو صادر شد.

کاميار داهيم از بازديد و نظارت‌هاي بهداشتي محموله‌هاي دامي توسط مأموران مستقر در قرنطينه مرزي بازرگان خبر داد و اظهار داشت: مجوزهاي ترانزيتي 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده‌هاي دامي در مرز بازرگان ماکو صادر شده است.وي خاطرنشان کرد: در 12 ماهه سال 96 مقدار 86 هزار و 503 تن انواع فرآورده‌هاي دامي از مرز بازرگان به کشورهاي ترکمنستان، ازبکستان، تاجيکستان، عراق، افغانستان، قطر و آذربايجان ترانزيت شده است.داهيم بيان کرد: درراستاي ايفاي نقش کليدي جمهوري اسلامي ايران به عنوان پل اقتصادي کشورهاي غربي و ممالک آسيايي در قالب ترانزيت بين کشوري کالاها و به منظور اعمال کنترل‌هاي بهداشتي لازم، انواع فرآورده‌هاي دامي به تعداد 35 قلم و به وزن کلي 86 هزار و 503 تن از کشورهاي اتريش، آلمان، اکراين، ترکيه، مصر، هلند، بلژيک، بلغارستان، ژاپن، ترکمنستان، چک، چين، فرانسه، لهستان، ليتواني وارد شده‌اند.مدير کل اداره دامپزشکي آذربايجان غربي گفت: اين فرآورده‌ها پس ازبازديد هاي بهداشتي محموله‌ها در محل قرنطينه مرزي بازرگان و صدور گواهي‌هاي ترانزيتي به کشورهاي آذربايجان، ترکمنستان، تاجيکستان، عراق، افغانستان، پاکستان، ازبکستان و قطر ترانزيت شده است.

پيوستن 500 نفر از خانواده بزرگ توزيع برق استان مرکزي به کمپين «بي‏زباله»

اراک-الهام فراهاني

500 نفر از خانواده بزرگ توزيع برق استان مرکزي به کمپين بي‎زباله پيوستند. به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي، بيش از 500نفر از کارکنان، بازنشستگان شرکت توزيع برق استان مرکزي همراه با خانواده با حضور در منطقه تخت سيد کرهرود و پاکسازي اين منطقه از زباله به کمپين بي‎زباله پيوستند.براساس اين گزارش، هدف از کمپين بي‎زباله فراهم کردن يک راهکار ساده مي‎باشد که بتواند توجه مردم را به موضوع توليد زباله و مديريت پسماند جلب نمايد و مسلما احساس مسئوليت نسبت به محل زندگي و شهر تنها شرط پيوستن به اين پويش اجتماعي به جهت نگهداري محيط زيست براي نسل فردا مي‏باشد.عدم استفاده از ظروف يکبار مصرف وپلاستيکي يکي از ويژگيهاي برگزاري همايش بزرگ خانوادگي شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي بود. برگزاري نماز جماعت و مسابقات ورزشي و کوهپيمايي از ديگر برنامه‏هاي اجراشده در اين همايش بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي