جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

استاندار کهگيلويه و بويراحمد مطرح کرد؛
نبود سوله بحران، دغدغه مسئولان کهگيلويه و بويراحمد است

با حضور معاون وزارت راه و شهرسازي؛
امضاي تفاهم‌نامه تهيه طرح جامع بازنگري شهر اصفهان

معاون راهبري و نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آب و فاضلاب:
تامين آب شرب مردم در شرايط بحراني آزموني بسيار سخت است


خبــر


در استان


 استاندار کهگيلويه و بويراحمد مطرح کرد؛
 نبود سوله بحران، دغدغه مسئولان کهگيلويه و بويراحمد است 

 
ياسوج - محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: نبود سوله بحران از دغدغه‌هاي اصلي مسؤولان است.به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، علي‌محمد احمدي در ديدار با کارکنان جمعيت هلال احمر کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه بشر همواره در معرض امتحان الهي است، گفت: حوادث و بلاياي طبيعي جزء لاينفک زندگي بشر هستند و شايد به دليل وضعيت جغرافيايي، اين استان کمتر شاهد سيل، زلزله، بلايا و حوادث طبيعي بوده اما حوادث هميشه در کمين هستند.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به رسالت سنگين و البته مهم هلال احمر افزود: ايده تشکيل جمعيت هلال احمر تشکيل سازمان اداري و اينکه عده‌اي کارمند شوند و حقوق و مزايا دريافت کنند نبود بلکه جمعيت هلال احمر تشکيل شده تا عده‌اي افراد ايثارگر در مواقع لازم که ديگران نمي‌توانند پاي کار باشند اين افراد در امدادرساني کمک کنند. وي با اشاره به اينکه جمعيت هلال احمر استان هم در زمان سقوط هواپيما و همچنين زلزله‌هاي اخير پاي کار بودند، گفت: حادثه هيچ‌گاه خبر نمي‌کند بنابراين واکنش‌ها نبايد تنها مربوط به زمان حوادث باشد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به آرامش امدادگران در مواقع بحران گفت: امدادگران مي‌توانند حس آرامش را به مردم انتقال دهند، ضمن اينکه آموزش افراد براي مواقع بحراني امري لازم و اجتناب‌ناپذيراست.وي عنوان کرد: بيش از 200 نفر از مصدومان در دو زلزله اخير بر اثر خروج ناايمن از منازل در هنگام وقوع زلزله مصدوم شدند که اين موضوع بيانگر ضرورت آموزش به افراد است. مقام ارشد اجرايي کهگيلويه و بويراحمد در ادامه با اشاره به اينکه استان بر روي گسل قرار دارد و اين گسل خطرناک نيست، گفت: با همکاري دانشگاه علوم پزشکي استان بيمارستان صحرايي ايجاد مي‌شود، ضمن اينکه سوله بحران از دغدغه‌هاي ما است. احمدي درخصوص تقاضاي افراد براي گرفتن چادر اسکان از جمعيت هلال احمر گفت: چادرها در اختيار کساني که در اثر زلزله خانه‌هايشان تخريب و از بين رفت قرار مي‌گيرد در غير اينصورت چادرهاي هلال احمر براي اسکان افراد در سطح شهر برپا شده است.

وي با بيان اينکه هلال احمر اردوگاه‌ها و کمپ‌هاي دسته‌جمعي ايجاد کند، افزود: امکانات موردنياز به اردوگاه‌ها و کمپ‌هاي ارائه شود.


 با حضور معاون وزارت راه و شهرسازي؛
 امضاي تفاهم‌نامه تهيه طرح جامع بازنگري شهر اصفهان 

 اصفهان-راعي

با حضور معاون معماري و شهرسازي وزارت راه و شهرسازي، شهردار اصفهان و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان تفاهم‌نامه تهيه طرح جامع بازنگري اصفهان امضا شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، جلسه چالشها و فرصتهاي سياستگذاري توسعه شهري با حضور معاون معماري و شهرسازي وزارت راه و شهرسازي، شهردار اصفهان، تني چند از اعضاي شوراي شهر و مديرکل راه و شهرسازي استان برگزار شد.در اين جلسه تفاهمنامه تهيه طرح جامع (بازنگري) شهر اصفهان به امضا رسيد. اين تفاهم‌نامه با هدف هماهنگي، هم‎افزايي و مشارکت در تهيه طرح جامع اصفهان (بازنگري) به عنوان برنامه‎اي جامع در راستاي حل مسائل و مشکلات کالبدي، زيست محيطي، اقتصادي، ترافيکي، فقر شهري و... تنظيم شده است.

معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي در اين مراسم اظهار کرد: بيش از سه نسل از طرحهاي توسعه در شهر اصفهان گذشته که هرکدام در جايگاه و زمان خود ويژگيهاي خوبي داشته، اما اکنون به اين نتيجه رسيديم که براي وضعيت امروز شهر اصفهان نياز به تغيير در نظام طرح‎ريزي و برنامه‎ريزي توسعه شهر وجود دارد.

محمدسعيد ايزدي تصريح کرد: طولاني بودن مدت تهيه و تصويب طرح، نگاه از بالا به پايين و کمي بودن طرحها، دخيل نبودن شهرداري و شوراي شهر به عنوان متوليان اصلي شهر در فرآيند طرح و تغييرات لازم بر برنامه از جمله مواردي است که در برنامه‎هاي توسعه شهري وجود داشته، اما در نظام جديد و نسل جديد اين مسائل و مشکلات اصلاح خواهد شد.وي اظهار اميدواري کرد: در حدود 12 ماه برنامه توسعه را نهايي کرده و همزمان در يک گام اجرايي مراحل تجديد نظر طرح تفصيلي را براساس سند پيش ببريم.وي گفت: بايد از ابزارهايي که هر نهاد مرتبط با تهيه طرح جامع بازنگري اصفهان دارد حداکثر استفاده را کسب کرد.

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان در ادامه اين جلسه اظهار کرد: اين فرصتي بي نظير براي شهر اصفهان است چراکه در هيچ دوره مديريت شهري چنين تعاملي ميان مديريت شهري و راه و شهرسازي وجود نداشته است.شيرين طغياني با بيان اينکه اصفهان به طور واقع دچار بحران است، تصريح کرد: در صورتي که اين شهر به درستي مديريت نشود به راحتي يک تمدن نابود مي‌شود. اين تفاهم‌نامه به ما کمک مي‏کند تا شرايط مناسب براي شهر اصفهان فراهم شود.

وي ابراز اميدواري کرد: امضاي اين تفاهم‌نامه سرآغازي براي پيشرفت شهر اصفهان باشد.نصير ملت عضو ديگر شوراي شهر اصفهان در اين جلسه اظهار کرد: مواجهه با دو طرح تفصيلي و سند راهبردي شهر با وجود اشکالات موجود مبناي برنامه‏ريزي و کار براي شهر قرار گرفته بود. اين دغدغه موجب شد تدوين سند آمايش را مناسب براي تکميل سند طرح جامع بدانيم.


 معاون راهبري و نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آب و فاضلاب:
 تامين آب شرب مردم در شرايط بحراني آزموني بسيار سخت است 

 اصفهان-راعي

معاون راهبري و نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر 35 ميليون نفر ازمردم کشور با تنش آبي دست وپنجه نرم مي‎کنند اين در حاليست که در سال آبي جاري با کاهش 40 درصدي بارندگيها در حوضه آبريز زاينده‎رود مردم اين منطقه نيز با بحران کم آبي روبرو هستند که راه غلبه براين بحران مديريت تقاضا و مديريت مصرف است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس شاهين پاکروح آبفاي اصفهان را شرکتي پويا و چابک خواند و اعلام کرد: درست است که استان اصفهان هم‎اکنون با بحران شديد کم‎آبي روبروست اما با شناختي که از شرکت آبفاي استان اصفهان داريم بر اين باور هستيم که آبفاي اصفهان مي‎تواند با دانش، تعهد و تخصصي که دارد مي‎تواند بر تبعات اين بحران غلبه کند بعنوان مثال بهره‏برداران خوبي که در اصفهان مشغول به فعاليت هستند مي‏توانند با اعمال پيوسته و مستمر برنامه‎هاي مديريت تقاضا، مانند نشت‎گيري خطوط انتقال، گسترش و توسعه سيستم تله‎متري، کنترل و پايش هوشمند شبکه توزيع واز همه مهمتر شناسايي ،مطالعه و تامين منابع آب اضطراري در صدد تامين آب پايدار مردم برآيند. وي مديريت مصرف را در زماني که با بحران شديد کم‌‎آبي روبرو هستيم را بسيار حائز اهميت خواند و اعلام کرد:فعاليت در صنعت آب و فاضلاب امري چند وجهي است که فعالان علاوه بر اينکه بايد به انجام کارهاي تخصصي خود بپردازند به دليل نوع خدمات‎رساني که انجام مي‎دهند در ارتباط با مردم هستند بر اين اساس بايد با آگاهي‏بخشي به مردم آنها را ترغيب به مصرف درست آب نمايند که اين مهم با ساز کاروهاي خاص خودبه خوبي انجام پذيرد. پاکروح تامين پايدار آب شرب مشترکين در شرايط بحراني را، آزموني بسيار سخت برشمرد و عنوان کرد: در شرايطي که منابع آبي بسيار محدود هستند تامين پايدار آب شرب کاري بسيار سخت است اما بنظر مي رسد مي توان با بکارگيري تجارب گذشته، خلاقيت، دانش و تخصص آب موردنياز را تامين کرد اين درحالي است که اقليم اصفهان خشک است و بايد برنامه‌هايي در دستور کار قرارگيرد تا مردم سازگار با اقليم خشک رفتار مصرفي خود را داشته باشند .

در ادامه جلسه گذر از بحران کم‎آبي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در سال آبي جاري که بارندگيها در حوضه آبريز زاينده‌رود به حداقل ميزان در 50 سال گذشته رسيده شرکت آبفاي استان اصفهان براي تامين آب شرب مردم با تنگناهاي اساسي مواجه شده به طوري که هم‌اکنون فعالان در صنعت آبفاي اصفهان با بهره‌گيري از تجربه بيش از نيم قرن فعاليت شرکت درصدد غلبه بر مشکلات پيش رو برآمده است.

مهندس هاشم اميني گذر از بحران کم‌آبي را در تابستان سال جاري نقطه عطف صنعت آبفا در اصفهان خواند و بيان داشت: فعالان صنعت آبفا در شرايطي که منابع آبي بسيار محدود با خشک شدن بستر زاينده‎رود و چاههاي فلمن، متفرقه و محلي، همچنين کاهش تخصيص آب شرب بتوانند آب شرب مردم را در فصل تابستان تامين کنند مي‎توان گفت نقطه عطف فعاليت اين صنعت در اصفهان است .


 خبــر 

بازديد نماينده اراک، کميجان و خنداب از شرکت گاز استان مرکزي

اراك-فراهاني

مهندس سيد مهدي مقدسي؛ نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي اراک، کميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي باحضور در جلسه هيئت رييسه شرکت گاز استان مرکزي از روند گازرساني در حوزه انتخابيه خود و عملکرد شرکت گاز استان مرکزي بازديد به عمل آوردند.

برپايه اين گزارش در ابتداي اين جلسه که در سالن کنفرانس اين شرکت برگزار گرديد، پس از قرائت آياتي چند از قرآن مجيد، محمدرضا سميعي مدير عامل شرکت گاز استان مرکزي ضمن عرض خيرمقدم به مهمانان ارجمند به ارائه گزارش عملکرد شرکت گاز استان مرکزي پرداخت و در اين خصوص گفت: بهره‎مندي 100درصدي شهرها و 98درصدي روستاهاي استان از عمده فعاليتها و عملکرد اين شرکت مي‎باشد و گازرساني به نقاط محروم و کمتر توسعه‎يافته استان از برنامه‎هاي آتي شرکت گاز استان مرکزي است که با تلاش شبانه‎روزي کارکنان پرتلاش اين مجموعه اين هدف هم دست يافتني مي‎باشد و خدمت‎رساني به مردم شريف استان مرکزي در سرلوحه کارهاي شرکت قرار دارد.

درادامه جلسه، سيد مهدي مقدسي نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي اراک،کميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير و تشکر از کارکنان خدوم و زحمتکش شرکت گاز استان مرکزي در ارائه خدمات به مردم استان گفت: کارکنان اين شرکت در خيلي از روستاهاي استان و مسيرهاي صعب‎العبور گازرساني انجام داده‌اند و با شناختي که از سميعي مديرعامل جديد اين شرکت دارم که توانمندي لازم برخوردار مي‌باشند اميد آن مي‌رود که مجموعه شرکت گاز استان مرکزي با کمک ومساعدت همه همکاران همچنان در ارائه خدمات ارزشمند به مردم شريف استان بدرخشد.

ايشان در ادامه افزود: کشور ما جزءپر مصرف‌ترين کشورهاي دنيا در زمينه مصرف انرژي مي‌باشد که بايست در اين خصوص با ترويج فرهنگ بهينه مصرف انرژي و فرهنگسازي درکاهش مصرف انرژي تلاش نماييم.

انتصاب مديرخدمات شرکت نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

با حکم مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان، مديرخدمات اين شرکت منصوب شد.مهندس قباد ناصري در اين حکم محمود خدادادي را بعنوان سرپرست مديريت خدمات اين شرکت منصوب و از زحمات و خدمات شاپور عالي‌پور که پيش از اين عهده‏دار اين سمت بود و به افتخار بازنشستگي نايل گرديده تقدير و تشکر نمود. محمود خدادادي؛ سرپرست جديد مديريت خدمات شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان دانش‏آموخته کارشناسي ارشد مديريت دولتي است و با 47 سال سن 30 سال سابقه خدمت در سمتها و بخشهاي مختلفي همچون رياست اداره خدمات مهندسي و بهسازي اماکن و تأسيسات به مدت 8 سال - کارشناس ارشد بودجه و کنترل هزينه‏ها – کارشناس ارشد حسابداري صنعتي – دبير کميسيون مناقصات – عضو کميته فني بازرگاني – سرپرست تعميرات برق خدمات مهندسي خدمت کرده است.

رئيس شوراي سياست‌گذاري هفته روابط‌عمومي:

ششمين مدير حامي روابط‌عمومي در حوزه صنعت انتخاب شد

اصفهان-بهروز راعي

رئيس شوراي سياست‌گذاري هفته روابط‌عمومي از پايان بررسي سوابق و انتخاب ششمين مدير برتر حامي روابط‌عمومي و صنعت در کميته علمي هفتمين کنفرانس روابط عمومي و صنعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيدغلامرضا کاظمي‌دينان، رئيس شوراي سياست‌گذاري هفته روابط‌عمومي با اشاره به برگزاري چندين نشست تخصصي با حضور اعضاي شوراي سياست‌گذاري و کميته علمي کنفرانس روابط‌عمومي و صنعت، افزود: در ارزيابي سوابق و بررسي عملکرد شرکت‌هاي مختلف، شرکت فولاد مبارکه اصفهان موفق شد بالاترين امتياز از شاخص‌هاي مورد نظر در زمينه انتخاب مدير نمونه حامي روابط‌عمومي در حوزه صنعت را بدست آورد.

کاظمي‌دينان ضمن اشاره به ايفاي نقش مسئوليت‌هاي اجتماعي به عنوان يکي از شاخص عملکرد حوزه ارتباطات و روابط‌عمومي اين شرکت، افزود: گستردگي گروه فولاد مبارکه و استقرار واحدهاي صنعتي آن در سراسر کشور و اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي و نيز دريافت نشان‌هاي ملي و بين‌المللي به‌ويژه جايزه تعالي سازماني و جايزه ملي کيفيت، در کنار حضور اين گروه به عنوان تنها شرکت ايراني راه يافته به جايزه جهاني سازمان دانشي که به واسطه ارتباطات گسترده ملي و بين‌المللي آن ميسر گرديد، از جمله برخي ديگر از دلايل اين انتخاب به‌شمار مي‌روند.

وي به تعامل ويژه دکتر بهرام سبحاني؛ مديرعامل اين شرکت با رسانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي و خدماتي کشور اشاره کرد و گفت: اعتقاد ايشان به بهره‌گيري از خرد جمعي و ارتباط صنعت با مراکز علمي، دانشگاهي و توليدي بر اساس استاندارد‌ها و رعايت مسائل زيست محيطي، ستاد برگزاري همايش روابط‌عمومي و صنعت را بر آن داشت که ايشان را به عنوان مدير برتر حوزه صنعت و حامي ارتباطات و روابط‌عمومي معرفي و در اين کنفرانس مدال زرين مدير حامي روابط‌عمومي و صنعت را به ايشان اعطا کند.

لازم به ذکر است در ادوار گذشته اين کنفرانس، مدال زرين مدير حامي روابط‌عمومي به آقايان دکتر ولي‌اله سيف، دکتر مهدي کرباسيان، دکتر يونس مظلومي، دکتر علي ديواندري و مهندس هاشم يکه‌زارع اهدا شده است.هفتمين کنفرانس روابط‌عمومي و صنعت با موضوع اصلي «روابط‌عمومي و مديريت شهرت» در تاريخ 23 ارديبهشت ماه جاري در تهران برگزار خواهد شد.

طي سال 96 در شهرستان باغملک محقق شد؛

اجراي5 پروزه گازرساني با اعتباري بيش از 114 ميليارد ريال

اهواز-خبرنگار آفرينش

روح ا... پور موسوي رئيس اداره گاز شهرستان باغملک با اعلام خبر فوق افزود: طي سال گذشته تعداد 5 پروژه گازرساني براي اجراي 93 کيلومتر خطوط تغذيه و شبکه گازرساني و نصب 1070 مورد انشعاب ( علمک) در شهرستان باغملک و همچنين احداث ساختمان اداري عمليات با اعتبار بيش از 114 ميليارد ريال به مورد اجرا درآمده است.رئيس اداره گاز باغملک از پيشرفت 60 تا 100 درصدي اين پروژه ها خبر داد و افزود : اداره گاز شهرستان باغملک مصمم است تادر راستاي تحقق شعار سال و توليد واشتغال پايدار منطقه با سرمايه‎گذاران بخشهاي خصوصي و دولتي همکاري و زمينه‎هاي اشتغال جوانان عزيز را از اين طريق فراهم نمايد .


 در استان 

 مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد:

وضعيت نگران‏کننده اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد گفت: آمار و گزارش‌هاي ارائه شده نشان دهنده وضعيت نگران‏کننده اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير و به ويژه تسهيلات روستايي و عشايري است.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، پروانه نيکمرام در نشست کارگروه اشتغال اظهار کرد: 107 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در فاز اول سهم استان کهگيلويه و بويراحمد بود، که بيش از 118 ميليارد تومان حدود 110 درصد از اين اعتبارات اشتغال محقق شده است.

نيکمرام از نحوه اعطاي تسهيلات اشتغال فراگير و سامانه کاراد اظهار نگراني کرد، و افزود: استان در تخصيص اعتبارات اشتغال فراگير و کارا عقب نيست، اما متاسفانه در پرداخت تسهيلات رتبه آخر کشور را کسب کرده ايم، و واقعا جاي نگراني است.

وي با بيان اينکه 20 ميليارد تومان تسهيلات براي اجراي 3 طرح اشتغال زايي در استان به بانکهاي عامل معرفي شده است، تصريح کرد: بالغ بر 80 ميليون تومان تسهيلات طرح اشتغال فراگير و 390 ميليون تومان طرح روستايي و عشايري به متقاضيان پرداخت شده است، که اين ميزان پرداختي در استان قابل قبول نيست.نيکمرام با اشاره به عملکرد تعداد طرحهاي اشتغال روستايي در استان، عنوان کرد: 2 هزار و 398 طرح در سامانه کاراد ثبت شده، که از اين تعداد 351 طرح با اعتباري بالغ بر 118 ميليارد تومان تاييد و پرداخت شده است.مديرکل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان اظهار داشت: 10 ميليارد تومان تسهيلات سهم استان در مشاغل خانگي بوده که اين ميزان بيش از مبلغ پيش بيني تحقق يافته است. وي افزود: 563 مورد با تسهيلات 746 ميليون ريال به سازمان بهزيستي استان ابلاغ شده، که تاکنون هيچ پرداختي صورت نگرفته است.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي:

سامان‌دهي مصرف 8 قلم آنتي بيوتيک پرهزينه در آذربايجان غربي

اروميه- صديقي

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي از ساماندهي مصرف 8 قلم آنتي بيوتيک پر هزينه در استان خبرداد.

جلال غفارزاده گفت: در راستاي اجراي اين طرح، چک ليست تجهيز و تحويل 8 داروي آنتي بيوتيک پرهزينه (ونکومايسين، آمفوتريسين B ليپوزومال، ايميپنم، مروپنم، تيکوپلانين، کاسپوفانژين، کوليستين، لينزوليد و وريکونازول) بر اساس اطلاعات موجود در چک ليست از جمله: اطلاعات دموگرافيک بيمارعلائم حياتي در زمان تجويز، نتايج ميکروبيولوژي، کانون احتمالي عفونت، دوز مصرفي، دوره درمان و... توسط پزشک معالج و متخصص عفوني در بخش‌هاي مراکز آموزشي و درماني تکميل مي‌شود.

وي هدف از اجراي طرح ساماندهي آنتي بيوتيک‌هاي پر هزينه را، ايجاد هماهنگي و وحدت رويه در جهت مديريت هزينه‌هاي حوزه سلامت، کنترل رفتار تجويزکنندگان، رصد و کنترل ميزان مصرف در بين داروسازان باليني، متوليان و مسئولين امر ، جامعه پزشکي و... موثر و کارا دانست.

غفارزاده تاکيد کرد: خوشبختانه اجماء نظر و نگاه واحد در زمينه تجويز و مصرف منطقي در بين جامعه باليني به لحاظ تشخيص، درمان و مراقبت از بيماري با حداقل هزينه‎ها وجود دارد که هم در زمينه تحقق اقتصاد سلامت و کاهش هزينه‌هاي مردم، راهگشا است. معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي تصريح کرد: بحث مديريت منابع سلامت در همه ابعاد سلامت بويژه در حوزه‌هاي خدمات درماني که بيشترين سهم از هزينه‌ها رو به خود اختصاص مي‌دهد، از اهميت ويژه برخوردار است و اين موضوع، تهديدي است که مي‎تواند به فرصت تبديل شود. غفارزاده تصريح کرد: تاکنون نگاه ما به تجويز و مصرف منطقي دارو بيشتر رويکرد علمي، باليني و تداخلات دارويي بوده است، ولي در مقطع زماني کنوني با توجه به محدوديت‌هاي منابع حوزه سلامت، علاوه بر رويکردهاي قبلي، بايد با رويکرد اقتصادي نيز به موضوع توجه ويژه داشت.

در شهرستان بهبهان؛

بهره‌برداري از 59570 متر شبکه شهري و روستايي جديد

اهواز-خبرنگار آفرينش

ابراهيم عمادي؛ رئيس اداره گاز شهرستان بهبهان با اعلام خبر فوق افزود : همچنين طي مدت ياد شده تعداد 1022 انشعاب (علمک ) جديد بر روي شبکه‎هاي بهره‌برداري شده نصب شده است.

ابراهيم عمادي گفت: طي سال 96 به ميزان 59570 متر شبکه گازرساني شهري و روستايي اجرا و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است که با اين ميزان بهره‌برداري مجموع شبکه هاي گازدار شهرستان بهبهان به بيش از يک ميليون و يکصدو هفتاد و چهار هزار متر رسيده است.

رئيس اداره گاز شهرستان بهبهان افزود: پايداري شبکه گازرساني در اولويت اصلي اين اداره قرار دارد و به همين منظور نيز تيمهاي امدادي و تعيراتي با تلفن 194 بصورت شبانه‏روزي آماده خدمت‏رساني به مردم شريف شهرستان بهبهان هستند.

با حضور وزير راه؛

پل تقاطع غير هم‌سطح شهرستان قدس افتتاح شد

شهر قدس- مژگان عليقارداشى

پروژه پل تقاطع غيرهم‌سطح ورودي شهرستان قدس امروز باحضور وزير راه و شهرسازي، استاندار، نماينده مجلس، شهردار و اعضاي شوراي شهر و جمعي از مسئولان شهرستان قدس به بهره‌برداري رسيد.

وزير راه و شهرسازي در جريان افتتاح اين پروژه گفت: خوشبختانه يکي از پروژه‌هاي عظيم چهار طبقه در منطقه غرب استان تهران افتتاح شد که مي‌تواند مسير مواصلاتي استان تهران با استان البرز و ساير بزرگراه‌هاي منطقه باشد.وي بيان کرد: اين منطقه يکي از مسيرهاي گلوگاهي ترافيکي بوده که سبب اتلاف وقت بسياري از مردم در ترافيک اين منطقه مي‌شد که خوشبختانه با افتتاح اين پل تردد و رفت‌ و آمد وسايل نقليه به‌ صورت روان صورت مي‌گيرد.وزير راه و شهرسازي تصريح کرد: گسترش شبکه حمل‌ و نقل ريلي يکي از موضوعات بسيار مهم در شهرقدس است که خوشبختانه در دو سال اخير دو باند ريلي در اين منطقه افتتاح‌ شده و درصدد هستيم که آن را به چهار باند افزايش دهيم تا بخشي از حجم بار ترافيک جاده را به خطوط ريلي انتقال دهيم.آخوندي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه شهرستان قدس داراي 400 هزار نفر جمعيت است و به لحاظ سرانه‌هاي درماني و بهداشتي دچار کمبود است، پيرو تعهدات سفر رئيس‌جمهور درصدد هستيم تا بتوان منابع لازم را براي بهره‌برداري هر چه بيشتر بيمارستان 160 تختخوابي شهرقدس فراهم کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي