جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/02/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5830

مصدوميت سه هافبک تاثيرگذار
هديه AFC به کي‌روش


وقتي پهلواني در کشتي، جايش را به درگيري و بي اخلاقي مي‌دهد


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 مصدوميت سه هافبک تاثيرگذار
 هديه AFC به کي‌روش 

 يک ماه و سه روز ديگر جام جهاني آغاز مي‌شود و تيم ملي فوتبال ايران در دشوارترين گروه ممکن بايد با مراکش، اسپانيا و پرتغال بازي کند؛ ديدارهايي که کارلوس کي‌روش آن را به فتح «قله اورست» تشبيه کرده و مي‌گويد ايران بايد خودش را براي بزرگترين چالش تاريخ فوتبالش آماده کند. جدا از دردسرهايي که کارلوس کي‌روش اين روزها براي تمرين با تنها چهار بازيکن دارد، مصدوميت بازيکنان خط مياني ترديدهاي بسيار جدي‌اي را پيش‌روي کادر فني قرار داده است.

سرمربي تيم ملي روزهاي گذشته در گفت‌وگويي که با خبرنگاران داشت، کنفدراسيون فوتبال آسيا را مسئول لطمه زدن به آماده‌سازي پنج تيم آسيايي حاضر در جام جهاني معرفي کرد؛ موضوعي که با مصدوميت سه بازيکن ايراني و مدنظر کادر فني در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به عينه مشاهده شد.

اميد ابراهيمي، داريوش شجاعيان و کمال کاميابي‌نيا سه بازيکن مدنظر کادر فني تيم ملي بودند که هفته قبل در ديدار نمايندگان ايران در مرحله يک هشتم ليگ قهرمانان آسيا با مصدوميت روبه‌رو شدند و ترديدهاي زيادي درباره حضورشان در جام جهاني به وجود آمد؛ بازيکناني که در هفته‌هاي بسياري جزو برنامه تمريني ريکاوري کي‌روش بودند. البته شجاعيان عملا با پارگي رباط و مصدوميت سنگين جام جهاني را از دست داد و ابراهيمي و کاميابي‌نيا نيز با شرايط سختي دست و پنجه نرم مي‌کنند.

شايد وقتي سرمربي تيم ملي حدود يک و نيم سال قبل، از طريق فدراسيون فوتبال ايران به کنفدراسيون فوتبال آسيا پيشنهاد داد که با تعويق مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا شرايط را براي آماده‌سازي بهتر نمايندگان آسيا در جام جهاني فراهم کند، نگران همين روزهايي بود که فشار بازي‌هاي آخر فصل،ريسک مصدوميت بازيکنان را افزايش مي‌دهد اما با مخالفت AFC، تيم‌هاي آسيايي حاضر در جام جهاني به ويژه ايران با مشکلات زيادي روبه‌رو شده‌اند.

به مصدوميت اين سه بازيکن، ترديدها درباره حضور مسعود شجاعي و اشکان دژاگه در جام جهاني را هم اضافه کنيد تا بيشتر متوجه دردسرهاي تيم ملي در بخش مياني زمين با مصدوميت اين پنج بازيکن شويد، نگراني‌ها وقتي بيشتر احساس مي‌شود که به ياد بياوريم سعيد عزت اللهي هم به خاطر محروميت در ديدار بسيار مهم تيم ملي برابر مراکش هم غايب است و بدون شک کار کي‌روش براي انتخاب جايگزين اين هافبک جوان سخت خواهدبود.

در شرايطي که کنفدراسيون فوتبال آسيا مي‌توانست با انجام برنامه‌ريزي خاص به تيم‌هاي اين قاره براي آماده‌سازي بهتر کمک کند، اصرارش براي انجام برنامه‌اي تکراري دردسرهاي زيادي را حداقل براي تيم ملي ايران و کارلوس کي‌روش به وجود آورده است و بدون شک تاثير اين اشتباه، گريبان نمايندگان آسيا در جام جهاني پيش رو را خواهد گرفت.


 وقتي پهلواني در کشتي، جايش را به درگيري و بي اخلاقي مي‌دهد 

 اتفاقات رخ داده در مرحله نهايي مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي تاسف اهالي ورزش را در پي داشت و اين سؤال پيش مي‌‌آيد که چرا گاهي اوقات پهلواني در اين رشته جاي خود را به عربده‌کشي مي‌دهد؟

مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي در شرايطي برگزار شد که اتفاقات ناخوشايندي در روز پنجشنبه رخ داد؛ جايي که سعيد عبدولي و ايمان انصاري که در وزن 87 کيلوگرم کشتي فرنگي به مصاف هم رفته بودند با يکديگر درگير شدند و کتک‌کاري کردند. اين درگيري تنها محدود به تشک کشتي نبود و اين دو کشتي‌گير در بيرون از تشک و حتي در رختکن هم به جان هم افتادند و در اين بين دوستان و اقوام‌شان هم وارد اين ماجرا شدند و شايد اگر دخالت نيروي انتظامي نبود اتفاقات بدتري رخ داد.

عبدولي پيش از اين نيز سابقه حاشيه‌سازي در مسابقات داخلي و بين المللي را داشته و نشان داده که بيشتر از اينکه تمرکز خود را روي مسائل فني بگذارد به دنبال حاشيه است. عدم حضور در مسابقات انتخابي و اردوهاي تيم ملي، فحاشي در المپيک 2016 و... اتفاقاتي بوده که در ساليان گذشته توسط عبدولي رقم خورده است.

نکته تاسف‌آورتر اينکه حاشيه‌هاي مسابقات انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي تنها محدود به درگيري سعيد عبدولي با ايمان انصاري نبود. درگيري سامان عبدولي برادر سعيد با محمد نوربخش و پرتاب اشيا به داخل تشک کشتي توسط برخي تماشاگران هم اتفاقاتي بود که خاطرات زشتي را براي اهالي ورزش رقم زد.کسب مدال در ميادين بين‌المللي ارزشمند است اما حفط اخلاقيات و دوري از حاشيه‌ها به مراتب جايگاه بالاتري نسبت به کسب عناوين و مدال دارد. انتظاري که از فدراسيون کشتي مي‌رود اين است که به دور از هر گونه مصلحت‌انديشي برخورد جدي با هر کشتي‌گيري که براي خود حاشيه امني تصور و بي‌اخلاقي مي‌کند، داشته باشد. در غير اين صورت بايد انتظار داشت که اتفاقات بدتري هم رخ دهد.کشتي ورزشي است که در آن اخلاق و منش پهلوانانه حرف اول را مي‌زند و اين ورزش به ورزش پهلواني معروف است اما نتيجه‌گيري باعث شده که بسياري از بي‌اخلاقي‌ها به کشتي ورود کند در حالي که اين رشته قداست زيادي دارد و عربده‌کشي و گردن‌کشي جايي در آن ندارد.


 خبـــرنامه 

 خبر اميدوارکننده براي آبي‌ها

تيام آماده شد

اين روزها اخبار خوبي از مصدوميت بازيکنان استقلال به گوش نمي‌رسد و پس از پاره شدن رباط صليبي داريوش شجاعيان، شايعه مصدوميت شديد ابراهيمي و از دست رفت جام جهاني براي او هم منتشر شده است اما آبي‌ها بالاخره يک خبر خوب شنيدند. ديروز مامه تيام در تمرينات گروهي استقلال شرکت کرد و پابه‌پاي همبازيانش دويد تا مشخص شود که او مشکلي براي حضور در بازي برگشت استقلال و ذوب‌آهن در ليگ قهرمانان آسيا ندارد. حضور او در اين بازي مي‌تواند اميدهاي استقلال را براي پيروزي و صعود به مرحله بعد افزايش دهد. به ويژه اين که ذوب‌آهن هم دو مدافع مياني اصلي خود يعني محمد نژادمهدي و خالد شفيعي را به دليل محروميت و مصدوميت در اين بازي در اختيار نخواهد داشت.

رسانه‌هاي روسيه:

سردار در کازان نمي‌ماند

سايت‌هاي روسي خبرداده‌اند که سردار آزمون بعد از جام جهاني به تيمي ديگر خواهد رفت و حفظ او در روسيه کار بسيار دشواري خواهد بود. به گزارش realnoevremya، سردار آزمون ستاره ايراني که در تيم روبين کازان بازي مي‌کند، تابستان سال قبل پيشنهادهاي زيادي از چند تيم خوب اروپايي داشت ولي ترجيح داد تا در روسيه بماند. هر چند بايد قربان برديف را پدر فوتبالي او بدانيم ولي با اين حال بسيار سخت است که تصور کنيم او بعد از جام جهاني نيز در روسيه خواهد ماند.

بايد منتظر باشيم تا اين بازيکن ايراني تصميم خود را براي بعد از جام جهاني اعلام کند. هر چند روبين کازان مي‌تواند از پول فروش اين بازيکن ايراني به دنبال جذب ديگر بازيکنان مدنظر خود بپردازد ولي از طرفي حفظ ستاره ايراني نيز مي‌تواند خبري خوب براي اين تيم باشد. در هر صورت تکليف آزمون در روسيه و تيم بعدي او تا قبل از جام جهاني مشخص نخواهد شد و ابتدا بايد حضور اين بازيکن را در جام جهاني ارزيابي کنيم و در ادامه تصميم سردار براي تيم بعدي او مشخص خواهد شد.

شايد مسلمان به ترکيب اصلي برگردد

کمال کاميابي نيا در بازي رفت مقابل الجزيره امارات دچارآسيب ديدگي دوباره از ناحيه کتف شد. البته طبق اعلام پزشک معالج پرسپوليس و همين طور ادعاي اين بازيکن، کمال به ديدار برگشت مي‌رسد و توانايي بازي هم دارد اما اين بازيکن همچنان دوران نقاهت را طي مي‌کند. اما اگر کاميابي نيا به شرايط بازي هم برسد، مشخص نيست توان حضور 90 دقيقه‌اي را داشته باشد. به همين دليل، پرسپوليس به بازيکن ديگري نياز دارد. به غير از احمد نوراللهي، هافبک تدافعي ديگري در ليست سرخ‌ها ديده نمي‌شود زيرا محسن ربيع‌خواه هم مصدوم شده اما شايد اين شرايط سبب شود محسن مسلمان که فصل قبل در سه بازي، هافبک تدافعي سرخپوشان شده بود، به ترکيب اصلي برگردد و جاي کمال را پر کند.

خبر خوب گرشاسبي

تمديد قرارداد برانکو

هر چقدر که مديران پرسپوليس شايعه جدايي برانکو از تيمشان را تکذيب کنند، آنقدر اخبار متفاوتي درباره رفتن پروفسور مطرح مي شود که تا زماني که برانکو قراردادش را تمديد کند کسي نمي تواند ماندن او در پرسپوليس را باور کند.

طي روزهاي گذشته اين خبر منتشر شده که برانکو براي سفر به کرواسي کل وسايلش در ايران را جمع کرده و آنها را به کشورش مي برد. خبري که حتي روي جلد روزنامه پيروزي هم رفت اما سرپرست پرسپوليس اين موضوع را رد کرده. گرشاسبي به باشگاه خبرنگاران گفته:" چه کسي گفته که برانکو وسايلش را جمع کرده است. اين موضوع صحت ندارد. او فرد حرفه اي است و همه چيز را شفاف اعلام مي کند. او در مراسم جشن قهرماني هم گفت که در آينده تيم خود را بهتر آماده مي کند و مشکلي در اين زمينه وجود ندارد." گرشاسبي با اين مقدمه، از توافق قطعي با برانکو خبر داده:" توافقات کلي با برانکو انجام شده است و خلاصه قرارداد اين مربي هم آماده کرديم و قرار است او متن قرارداد را مطالعه کند. بعد از بازي با الجزيره امارات قرارداد برانکو نهايي مي شود."


 خبـــرنامه 

 در بازي پرسپوليس – الجزيره

رايگان شدن طبقه دوم ورزشگاه آزادي

باشگاه پرسپوليس اعلام کرد تماشاگران اين تيم بدون خريد بليت مي‌توانند در ديدار آسيايي با الجزيره امارات در طبقه دوم ورزشگاه آزادي حضور پيدا کنند. روابط عمومي باشگاه پرسپوليس اعلام کرد: «با توجه به حساسيت ديدار پيش روي تيم فوتبال پرسپوليس مقابل الجزيره امارات و لزوم حضور بي‌دغدغه و حداکثري هواداران متعصب و پرشور پرسپوليس براي حمايت از تيم محبوب خود در اين ديدار و با عنايت به خواست هواداران عزيز که صاحبان اصلي باشگاه هستند، با پيگيري‌هاي فراوان سرپرست باشگاه پرسپوليس و مديران باشگاه و همچنين با مشارکت اسپانسر، کليه بليت‌هاي طبقه دوم ورزشگاه آزادي در بازي روز دوشنبه پرسپوليس مقابل الجزيره خريداري گرديد و در روز بازي از طريق گيشه‌هاي فروش بليت به صوت رايگان در اختيار هواداران عزيز پرسپوليس قرار خواهد گرفت.»

مترجم جنجالي چقدر محروم است؟

جزئيات محروميت مترجم برانکو مشخص شد. اصغر نيک سيرت که بعد از منتشر شدن ويديوي جنجالي اش در جشن قهرماني پرسپوليس تبديل به يک چهره جنجالي شده، فعلا و با دستور کميته اخلاق فدراسيون فوتبال حق همراهي پرسپوليس در مسابقات را ندارد. گرشاسبي درباره اين موضوع گفته که محروميت نيک سيرت يکماهه است و بعد از آن برانکو بايد درباره ادامه همکاري با اين مترجم تصميم گيري کند چون خود پروفسور نيک سيرت را به پرسپوليس آورده. البته اگر اتفاقات چند روز اخير و به خصوص ماجراي مراسم چهارشنبه شب قرمزها را مرور کنيم( برانکو علي رغم حضور نيک سيرت ترجيح داد از آناليزورش به عنوان مترجم استفاده کند) مي توان نتيجه گرفت که نيک سيرت شانس چندان زيادي براي نشستن کنار برانکو نخواهد داشت.

لوپتگي:

ايران بهترين تيم شش سال اخير آسيا است

سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا رويارويي با ايران در جام جهاني 2018 روسيه را سخت توصيف کرد.خوان لوپتگي در نشستي رسانه‌اي، درباره 2 حريف کمتر شناخته‌شده اسپانيا، يعني ايران و مراکش و احتمال خطرناک‌بودن اين تيم ها در جام جهاني 2018 روسيه گفت: ما اينجا صحبت‌هاي زيادي با بازيکنان درباره آنها مي‌کنيم. ايران بهترين تيم قاره آسيا در طول شش سال اخير است. آن ها در بازي جام جهاني 2014 برزيل برابر آرژانتين دستاورهاي زيادي داشتند.

سرمربي تيم ملي اسپانيا ادامه داد: اين تيم (ايران) در هفت سال اخير با کارلوس کي‌روش کار کرده و حريف سختي براي اسپانيا خواهد بود. مراکش هم شرايط مشابهي دارد. داراي بازيکناني با توانمندي‌هاي فني بالايي است. در واقع اروپا با بهترين تيم‌هاي قاره‌هاي آسيا و آفريقا مواجه خواهد شد.

ممنوعيت تهيه کباب‌ در شهرهاي ميزبان جام جهاني روسيه

تهيه کباب در شهرهاي ميزبان جام جهاني 2018 روسيه ممنوع شده است.بخش رسانه‌اي «وزارت شرايط اضطراري» روسيه از حالت آماده‌باش در شهرهاي ميزبان ديدارهاي جام جهاني 2018 فوتبال و همچنين ممنوعيت کباب کردن گوشت در آنها خبر داد.اين تصميم در نشست کميسيون دولتي مديريت بحران وزارت شرايط اضطراري روسيه و بحث درباره اقدامات ايمني لازم براي مقابله با آتش‌سوزي‌هاي احتمالي گرفته شده است.

همچنين در اطلاعيه وزارت شرايط اضطراري روسيه آمده است: بسياري از مردم شهرهاي ميزبان جام جهاني 2018 روسيه علاقه‌مند هستند تا تهيه کباب در محل‌هاي عمومي در طول برگزاري ديدارها ممنوع شود. کميسيون دولتي مديريت بحران نيز با بررسي اين مسئله از شهرهاي ميزبان رقابت‌ها خواسته تا سيستم‌هاي ضد حريق مناسبي را در نظر گرفته و ممنوعيت قانوني پخت کباب را نيز مورد توجه قرار دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي