جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5847

استاندار البرز:
البرز؛ نيازمند نگاه ويژه وزارت راه و شهرسازي


اجراي «طرح 724» در بيمارستان رباط کريم


تسريع اجراي پروژه‌هاي بزرگ راه‌آهن و آزادراه تبريز به بازرگان


برگزاري جشن حمايت از خانواده‎هاي زندانيان نيازمند در رباط کريم


ارائه كمك‎هاي خيرخواهانه كاركنان نفت و گاز مسجدسليمان به نيازمندان


در استان


خبــر


 استاندار البرز:
 البرز؛ نيازمند نگاه ويژه وزارت راه و شهرسازي 

 
کرج - خاکپور

استاندار البرز براي تشريح مشکلات، موانع و کمبودهاي حوزه راه و مسکن البرز با وزير راه و شهرسازي ديدار و گفتگو کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر محمدعلي نجفي در ديدار با وزير راه و شهرسازي با ارائه گزارشي از شرايط ويژه البرز به لحاظ رشد سريع جمعيت لزوم تقويت و توسعه راههاي استان افزود: اين استان بار سنگين ترافيک ملي را به دوش دارد.

وي ادامه داد: آزادراه تهران-کرج-هشتگرد در اکثر مواقع بار ترافيکي سنگيني دارد که بر اين اساس ضرورت دارد در اسرع وقت طرح تعريض آن اجرايي شود که اين امر نيازمند اعتباري حدود 32 ميليارد تومان است.نجفي با اشاره به مسکن مهر و مشکلات و موانع آن در البرز گفت: در اين خصوص از وزارت راه و شهرسازي انتظار مساعدت ويژه‎اي مي‎رود چراکه همچنان در زيرساختها، ضعف جدي وجود دارد.

وي با تاکيد بر اهميت قطار برقي کرج-هشتگرد در جهت تسهيل در تردد مردم افزود: عمليات ساختماني ايستگاههاي اين طرح بيش از 90 درصد پيشرفت داشته و اکنون براي تجهيزات برقي و مکانيکي قطار برقي کرج-هشتگرد اعتباري حدود 70 ميليارد تومان نياز است. استاندار البرز اضافه کرد: ادامه بزرگراه همت در البرز با روند مطلوبي در حال تکميل است همچنين اکنون بخشي از تملکها در اين مسير صورت گرفته و در جهت تحقق باقي آزادسازي مسير، 12 ميليارد تومان اعتبار بايد صرف شود.

در اين ديدار، دکتر آخوندي وزير راه و شهرسازي، بر لزوم توسعه راهها و تقويت زيرساختهاي اين حوزه تاکيد کرده و ايجاد بستري براي تسهيل در تردد مردم از راههاي پرتردد البرز را با مساعدتهاي ملي ضروري دانست.


 اجراي «طرح 724» در بيمارستان رباط کريم  

 رباط کريم - اصغري

با اجرا‌شدن طرح 724 در بيمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) رباط کريم، بيماراني که دچار سکته يا ضربه مغزي شوند کاملا نجات مي‌يابند. به گزارش خبرنگار آفرينش، همجواري رباط کريم و شهر پرند با اتوبانهاي قم و آزادگان و همچنين فرودگاه امام خميني(ره) موجب شده است تا اين مسيرها در طول هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته شاهد تردد خودروهاي مختلف مسافربري و شخصي يا کاميونهاي باري باشند که به ديگر مقاصد کشور درحال تردد هستند.

ترددهايي که برخي مواقع از شبانه‎روز باعث حوادث و تصادفات ناگوار جاده‎اي در مسير رباط کريم و پرند مي‌شود که مصدوماني را هم به همراه دارد، براساس آمار اعلام شده از سوي مراکز درماني بيشتر مصدومان اين گونه حوادث هدتروما هستند.

از اين رو، بيمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) رباط کريم بر آن شده است تا با اجراي طرحي با عنوان «طرح 724» به امداد و نجات بيماران مصدومي اين گونه حوادث و همچنين ديگر شهروندان اين مناطق در طول 24 ساعت شبانه‌روز خدمات ويژه ارائه دهد و مصدومان و بيماران را از خطرات احتمالي فوت نجات دهد.

طرح 724 به کمک بيماران ضربه مغزي مي‌آيد

امير قادي‌پاشا، رئيس بيمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) رباط کريم در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به جزئيات طرح 724 در اين مرکز درماني اظهار کرد: اين طرح که از اسم آن پيدا است 724 گفته مي‌شود يعني در هفت روز هفته به صورت 24 ساعته به درمان بيماران سکته مغزي و مصدومان هدتروما در اين بيمارستان مي‌پردازيم.

وي بيان کرد: سکته مغزي و ضربات مغزي ناشي از تصادفات يکي از معضلات بسيار جدي در جامعه ماست، بنابراين اين عارضه موجب بروز عوارض جسماني، رواني و حتي بار مالي شديد به ويژه در خانواده‌هاي ضعيف مي‌شود، طرح بسيار مؤثر 724 توسط وزارت بهداشت در کشور طراحي و در حال حاضر در رباط کريم هم آغاز شده است.

رئيس بيمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) رباط کريم با اشاره به اقدامات گروه بيماريهاي مغز و اعصاب اين بيمارستان و روند درمان بيماران مبتلا به سکته حاد مغزي تصريح کرد: سکته‌هاي ايسکميک مغزي که به علت ايجاد ترومبوز (لخته) در شريانهاي مغزي رخ مي‎دهد از علل شايع مرگ و ايجاد ناتواني شديد جسمي به شمار مي‎‌رود. اين بيماري حتي درصورت زنده ماندن بيمار به علت ايجاد معلوليت شديد، براي وي و خانواده‎اش و سيستم بهداشت و درمان معضلات فراوان رواني و اقتصادي به جاي مي‎گذارد.


 تسريع اجراي پروژه‌هاي بزرگ راه‌آهن و آزادراه تبريز به بازرگان 

 اروميه- يزدان پناه

مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از عزم اين سازمان براي تسريع در احداث دو پروژه بزرگ راه‌آهن و آزاد راه تبريز به بازرگان با همکاري وزارت راه و شهرسازي خبر داد. غلامرضا سليماني در نشست مشترک با مديران کل راه و شهرسازي و راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي آذربايجان غربي با تاکيد بر اهميت حل مسائل و مشکلات تفاهم نامه‌هاي منعقده في مابين اظهار داشت: مقرر شده بعد از بررسي‌هاي کارشناسانه و گفت‌وگوي فيمابين اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان نسبت به ارسال درخواست‌هاي قير سازمان منطقه آزاد ماکو براي پروژه‌هاي مورد تفاهم اقدام شود و اداره راه و شهرسازي استان نيز نسبت به تأمين قير بخش‌هاي آسفالت شده و آماده آسفالت تمامي راه‌هاي منطقه آزاد ماکو در اسرع وقت اقدام کند.

وي با اشاره به اهميت بررسي مشکلات مربوط به تسهيلات مقاوم سازي خانه‌هاي زيرکوهي ماکو نيز افزود: اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي پيگيري و مکاتبات لازم با شرکت بازآفريني شهري ايران را درخصوص اعطاي تسهيلات از محل اعتبارات بافت‌هاي فرسوده انجام مي‌دهد.

سليماني تصريح کرد: درخصوص بازسازي جاده کمربندي (به ويژه جلوي سد دانالو) مقرر شده، اداره کل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان آذربايجان غربي اقدامات لازم را به صورت فوري انجام دهد و علاوه بر آن اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان نيز نسبت به خط‎کشي راه‌هاي اصلي و راه‌هاي روستايي به خصوص شهرستان‌هاي شوط و پلدشت در اسرع وقت اقدام مي‌کند.

احداث پروژه‌هاي بزرگ راه‌آهن و آزاد راه تبريز به بازرگان

وي از پيگيري احداث راه‌آهن بازرگان – تبريز و آزادراه تبريز-بازرگان خبر داد و افزود: امسال اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي و سازمان منطقه آزاد ماکو پيگيري‌هاي لارم را براي تسريع اين موضوع بيش از پيش انجام مي‌دهند.

سليماني گفت: درخصوص جاده زنگنه- کلوس نيز مقرر است از مبلغ 45 ميليارد ريال برآوردي براي احداث، 15 ميليارد ريال توسط فرمانداري از رديف‌هاي تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي تأمين مالي شود و 35 ميليارد ريال مابقي نيز توسط اداره راه و شهرسازي آذربايجان غربي تأمين مالي مي‌شود.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: به منظور استفاده از تکنولوژي نوين در ساخت و ساز شهري و جاده‌ها، مرکز تحقيقات ويژه‌اي توسط اداره راه و شهرسازي و سازمان منطقه آزاد تشکيل مي‌شود.

حل مشکلات مساکن مهر منطقه آزاد ماکو

وي با اشاره به اينکه اداره کل راه و شهرسازي استان به همراه سازمان منطقه آزاد ماکو نظارت بيشتر بر نحوه ساخت‌وساز و جلوگيري از تخلفات شهري و همچنين تشويق به صنعتي‌سازي ساخت‌وساز و ايجاد بانک ماشين‌آلات انجام مي‌دهند تصريح کرد: درخصوص مسائل مربوط به مسکن مهر ابتداي جاده دانالو ماکو و ايجاد سيل بند و کانال‌هاي مربوطه نيز اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي پيگيري لازم را براي تأمين اعتبار از اعتبارات مديريت بحران و يا اعتبارات يارانه‌ها انجام مي‌دهد.


 برگزاري جشن حمايت از خانواده‎هاي زندانيان نيازمند در رباط کريم  

 رباط کريم-اصغري

به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر رباط کريم مراسم جشن حمايت از خانواده‎هاي زندانيان نيازمند در مجتمع سارا برگزار شد

به گزارش خبرنگار ما، درراستاي تکريم خانواده‌هاي زندانيان، جشن حمايت از اين خانواده ها به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر رباط کريم و با مشارکت انجمن حمايت از زندانيان شهرستان رباط کريم و با حضورنماينده مردم درمجلس شوراي اسلامي، فرماندار، دادستان و رئيس هيئت مديره انجمن حمايت از زندانيان شهرستان رباط کريم، رئيس دادگستري، بخشدار مرکزي، معاونت سياسي و اجتماعي فرمانداري، شهردار رباط کريم، شهردار پرند، اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي رباط کريم و پرند، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي رباط کريم، خيرين، خانواده‌هاي زندانيان و مردم شريف شهرستان رباط کريم برگزار شد.درجشن امسال که با مشارکت وحضورخوب مسئولين ،خيرين و مردم شهرستان برگزار شد، بالغ بر 59 ميليون تومان براي حمايت از خانواده‎هاي زندانيان جمع‎آوري شد.در حاشيه اين مراسم ميرزماني؛ شهرداررباط کريم به خبرنگار ما گفت:براي برگزاري اين مراسم به کمک انجمن حمايت از خانواده زندانيان آمديم و با برگزاري اين مراسم اين نکته و پيام بطور قطع در ميان شهروندان تداعي خواهد شد يک فرد به علل گوناگون در زندان به سرمي‌برد، اما خانواده آنها نيازمند حمايت است و برگزاري اين مراسمها و جمع‏‎آوري اين کمکها مي‌تواند از بروز آسيبهاي اجتماعي در خانواده‎هاي زندانيان جلوگيري کند.در پايان اين مراسم از دانش‌آموزان ممتاز خانواده‎هاي زندانيان تقدير به عمل آمد.


 ارائه كمك‎هاي خيرخواهانه كاركنان نفت و گاز مسجدسليمان به نيازمندان 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

کارکنان خير و نيکوکار شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان در سنتي حسنه و خداپسندانه کمکهاي نقدي خود را بابت رسيدگي به نيازمندان به سازمانها و دستگاههاي متولي اهدا کردند.رييس اداره بهبود روابط کار و امور اجتماعي اين شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت: مبالغ مشارکت داوطلبانه پرسنل عضو اين صندوق به صورت کسر از حقوق ماهيانه اعضا جمع‏آوري و پس از تجميع در حسابداري به انجمنهاي حمايت از بيماران کليوي، هموفيلي، سرطاني، تالاسمي، کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي تحويل گرديد.


 در استان 

 ساخت 10 هزار واحد مسکن روستايي براي مددجويان 14 استان

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بنياد برکت، به موجب توافق‌‌نامه‌ سه‌جانبه‌ و مشارکت سه نهاد انقلابي، مردمي و فعال در زمينه‌ محروميت‌زدايي شامل ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و کميته‌ امداد امام خميني(ره) 10 هزار واحد مسکن براي مددجويان روستايي کميته‌ امداد در 14 استان کشور با اعتبار 350 ميليارد تومان ساخته مي‌شود.

مديرعامل بنياد برکت، وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با اعلام اين خبر گفت: اين واحدهاي مسکوني براي تأمين مسکن مددجويان روستايي کميته‌ي امداد امام خميني(ره) در مناطق محروم استان‌هاي ايلام، خوزستان، سيستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، آذربايجان غربي، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد، لرستان، کرمان، مازندران، گيلان ساخته مي‌شود و قرار است واحدها ان‌شاءالله ظرف 12 ماه آينده تکميل و تحويل مددجويان عزيز شود.

با حضور مديرعامل و رئيس هيات مديره برگزار شد؛

دومين نشست شوراي فرهنگي شرکت ملي حفاري ايران در سال جاري

اهواز-خبرنگار آفرينش

دومين نشست شوراي فرهنگي شرکت ملي حفاري ايران در سال جاري به رياست مديرعامل و رئيس هيات مديره شرکت و اعضاء برگزار شد.

در اين نشست که با حضور قائم مقام مديرعامل و جانشين رئيس شورا و شماري از مديران و روساي ستادي مرتبط با امور فرهنگي تشکيل شد، ابتدا درباره ترکيب اصلي و ساير اعضاء بحث و تبادل‎‏نظر به عمل آمد.

بر اين اساس اعضاي اصلي شورا که در اجراي دستورالعمل وزارت نفت تعيين شده بودند مجدد ابقاء و با توجه به بازنشستگي و انتقال دو تن از اعضاء، آقاي علي کلاه کج و خانم سوده شيرالي به عنوان جايگزين آنان معرفي گرديدند. در ادامه نشست مهندس سپهر سپهري با اشاره به اهميت و نقش اين شورا در بررسي، برنامه‏ريزي، تبيين و تصويب مصوبات فرهنگي، تاکيد کرد: جلسات شورا بايد براساس جدول زمانبندي و در فرصتهاي تعيين شده با حضور تمامي اعضاء برگزار گردد.

مديرعامل و رئيس هيات مديره شرکت، نيروي انساني را مهمترين و ارزشمندترين سرمايه سازمان دانست و افزود: بايست در جهت توجه به مسائل رفاهي، فرهنگي و کيفيت ارائه خدمات به کارکنان تلاش نماييم زيرا رفاه، آسايش و رضايت مندي کارکنان و خانواده‎هاي آنان در پيشبرد برنامه‎ها، جايگاه شرکت و بهره‎‏وري و راندمان کار بسيار اثرگذار است.

وي با اشاره به دستور کار نشست مبني بر هماهنگي بين مديريتها درخصوص برنامه‎هاي فرهنگي سال جاري، استفاده بهينه و حداکثري از امکانات و ظرفيتهاي شرکت و توسعه امکانات را متذکر شد. سپهري با اشاره به برنامه‎ريزي فرهنگي براي اعزام کارکنان و خانواده‎هاي آنان که تابستان امسال عازم مشهد مقدس مي‎شوند، گفت: اعضاي شورا لازم است به نحوي برنامه‎ريزي نمايندکه همکاران از اين سفر معنوي نهايت استفاده را برده و از تسهيلاتي که شرکت فراهم مي‎آورد، رضايت داشته باشند.

دکتر پريسا ايلانلو:

حضور جوانان خلاق در رأس معاونت‎هاي شهرداري، منشاء تحول است

رباط کريم - اصغري

جلسه رسمي شوراي شهر رباط کريم به منظور ارزيابي عملکرد معاونت حمل و نقل ترافيک شهرداري به صورت علني در صحن شوراي شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، در جلسه علني شوراي شهر رباط کريم که به رياست دکتر پريسا ايلانلو و با حضور تمامي اعضاي شوراي شهر رباط کريم برگزار شد، مرتضي صالحي معاون حمل و نقل و ترافيک و ابوالفضل صيفي سرپرست سازمان مديريت حمل و نقل شهرداري رباط كريم ضمن بيان خلاصه‌اي از اهداف، مأموريت وعملکرد معاونت و سازمان تحت مديريت خود ابرازداشتند: شهروندان عزيز رباط کريمي با توجه به شلوغي و ترافيک ايجاد شده درسطح شهر بعلت ايستگاههاي تاکسي و نبود پايانه تاکسي خواستار ايجاد پايانه بودند تا ايستگاههاي تاکسي سطح شهر به پايانه منتقل شوند به همين جهت پايانه آزادگان را طراحي و اجرا کرديم و با اجراي اين پايانه و انتقال 12خط تاکسي سطح شهر،ترافيک در مرکز شهرکاهش خواهد يافت و روان سازي صورت مي گيرد و پاياني برهرگونه بي نظمي در ايستگاههاي خطوط تاکسي درون‌شهري و برون‌شهري ايجاد خواهد شد.

در ادامه اين جلسه هر کدام از اعضاي شوراي شهر به بيان ديدگاههاي خود پرداختند و دکترپريسا ايلانلو؛ رياست شوراي شهر ضمن ابراز رضايت از عملکرد معاونت حمل و نقل و مديريت سازمان حمل و نقل شهرداري مطرح کرد: امروز در شهرداري رباط کريم و با حضور جوانان در راس معاونتها شاهد تحولات و تغييرات بسيار خوبي در ساختار هستيم و همين تغييرات منجر شده تا تحولات مناسبي ايجاد و عملکرد شهرداري بسيار مثبت‌تر از قبل باشد.

رييس کميسيون اجتماعي و امور ايثارگران شوراي اسلامي شهر قدس:

هدف از تشکيل کارگروه، رسيدگي تخصصي به امور ايثارگران مي‎باشد

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

رييس کميسيون اجتماعي و امور ايثارگران شوراي اسلامي شهر قدس گفت: هدف از تشکيل و برگزاري جلسات کارگروه ايثارگران رسيدگي تخصصي و با برنامه مدون به امور ايثارگران است. ابوطالب آذربرا در جلسه کارگروه ايثارگران شوراي اسلامي شهر قدس که با حضور رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر قدس، رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران، معاون توسعه منابع انساني، معاون خدمات شهر شهرداري، نمايندگان سپاه، فرمانداري، مسوول دفتر نماينده مجلس، مسئول دفتر نماز جمعه شهرستان، هيات رزمندگان شهرستان و نمايندگان از خانواده شهدا و ايثارگران، جانبازان و آزادگان برگزار شد، گفت: بايد کارگروه ايثار و شهادت به کميسيون فرهنگ دائمي ايثار و شهادت تبديل شود تا به موضوع فرهنگ ايثار و شهادت به صورت تخصصي پرداخته شود و از ظرفيت‌هاي مجموعه مديريت شهري و ديگر نهادهاي شهر در اين خصوص استفاده بهينه شود.


 خبــر 

 خبر خوشي که استاندار به ياسوجي‌ها داد؛

عبور و مرور بر روي پل سوم بشار از روز عيد فطر

ياسوج- ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويواحمد در بازديد از مراحل تکميل پل سوم بشار گفت: عبور و مرور بر روي پل سوم بشار از روز عيد فطر انجام مي‌شود. به گزارش خبرنگار افرينش از ياسوج، علي‌محمد احمدي استاندار کهگيلويه و بويراحمد به همراه عزيز فيلي معاون امور عمرانمي استانداري و علي‌مرداني مديرکل راه و شهرسازي استان از مراحل ساخت و تکميل پل سوم بشار بازديد کرد.

در اين بازديد احمدي در جمع خبرنگاران با بيان اين که يکي از مشکلات مرکز استان به مبادي ورودي و خروجي برمي‌گردد اظهار کرد: شهر ياسوج به نسبت ساير شهرهاي استان رشد جمعيتي بيشتري دارد. اين مسؤول ادامه داد: دسترسي مردم به بيرون و درون شهر ياسوج با مشکل مواجه است که با بهره‌برداري از پل سوم بشار بخشي از اين مشکل برطرف مي‌شود. مسؤول ارشد اجرايي استان کهگيلويه و بويراحمد به تاريخچه‌اي از اجراي اين پل اشاره کرد و گفت: کار ساخت پل بشار از سال 81 آغاز شد که به دلايل مختلف اتمام آن به موقع انجام نشده است.احمدي به اعتباراتي که به اين پل در گذشته تزريق شده هم اشاره کرد و کل پول تزريق شده در طول برنامه پنجم به اين پل را 5 ميليارد تومان ذکر کرد.احمدي افزود: وقتي که وارد استان شدم و به دغدغه مردم پي بردم تمام عزم و توان خود روي اين پل گذاشتم به طوري که 8 ميليارد و 600 ميليون تومان براي اتمام فاز اول آن کنار گذاشتيم.استاندار با بيان اينکه اين پل داراي دو باند است و در دو فاز اجرا مي‌شود از اعتبارات 18 ميليارد توماني براي تکميل اين پل خبر داد.وي به زمان بهره‌برداري از فاز اول پل هم اشاره کرد و گفت: در عيد فطر امسال فاز اول آن زير بار ترافيک مي‌رود.استاندار کهگيلويه و بويراحمد به فاز دوم و زمان اتمام آن فاز هم اشاره کرد و گفت: در فاز دوم اتصال به کمربندي ياسوج اصفهان را خواهيم داشت.وي خاطرنشان کرد: اگر شرايط جوي اجازه دهد فاز دوم اين پروژه تا پايان سال 97 به اتمام مي‌رسد.

در مسابقات آمادگي جسماني؛

قهرماني تيم بانوان برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

تيم بانوان برق منطقه‌اي خوزستان قهرمان رقابت هاي آمادگي جسماني شرکت هاي صنعت آب و برق خوزستان شد. اين دوره از مسابقات به مناسبت گراميداشت حماسه پرشکوه آزادسازي خرمشهر در باشگاه ورزشي 2500 نفره کوي بوستان برگزار گرديد. اين مسابقات در شش دوره رده سني متفاوت با تلاش ملوک‌السادات احمدي مسئول انجمن آمادگي جسماني و دو و ميداني صنعت آب و برق خوزستان برگزار شد و قهرمانان انفرادي هر گروه سني و نتايج تيمي به شرح ذيل بوده است.

مقامهاي اول انفرادي : نسرين ناصري‎زاده، مريم موسيوند،ملوک‎السادات احمدي - مقامهاي دوم انفرادي: سيمين احمدي،سيده ليلا موسوي، مهناز شريفي، مليحه رجب‌زاده - مقامهاي سوم انفرادي: شقايق مهرزاد، فرحناز رفيعي، مريم آتش‎پنجه.

مقامهاي تيمي (مقام اول: برق منطقه‌اي خوزستان) مقام دوم: (توزيع نيروي برق اهواز) مقام سوم: (توزيع نيروي برق خوزستان).

مدير دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه:

افزايش 57 سانتيمتري تراز درياچه اروميه

اروميه- صديقي

مدير دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي گفت: تراز درياچه اروميه نسبت به سال آب گذشته 57 سانتيمتر افزايش داشته است.

فرهاد سرخوش با اشاره به افزايش بارشها در استان تصريح کرد: در سال آبي گذشته بدليل کاهش بارندگي و حجم کم آب در سدهاي استان تراز درياچه اروميه 1270.28 بوده که باتوجه به افزايش بارندگيهاي امسال با افزايش 57 سانتي متري نسبت به سال آبي گذشته، اين تراز به 1270.85 رسيده است.

وي گفت: مساحت فعلي درياچه اروميه 2 هزار و 400 کيلومتر مربع است و حجم آب درياچه نيز 2 ميليارد و 250 ميليون مترمکعب گزارش شده است.

سرخوش با اشاره به رهاسازي آب به درياچه اروميه تصريح کرد: امسال 258 ميليون مترمکعب آب از سدهاي شهرچايي، سد مهاباد و سد شهيد کاظمي بوکان رهاسازي شده که بيشترين ميزان رهاسازي با 180 ميليون مترمکعب از سد بوکان انجام شده است.

مدير دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي ادامه داد: باتوجه به بارش هاي بهاري با وجود رهاسازي انجام شده سدهاي استان 95 درصد آب دارند که اين ميزان حجم آب ذخيره در سدها امکان رهاسازي مجدد به درياچه اروميه را فراهم مي‎کند.

وي با بيان اينکه از اول سال آبي جاري (مهرماه) يک ميليارد و 126 ميليون مترمکعب آب از طريق روان ابها و رودخانه‏هاي استان وارد درياچه اروميه شده افزود: بارندگيهاي بي سابقه بهاري باعث شده که 500 ميليون مترمکعب از آب ورودي مربوط به بارشهاي فروردين و ارديبهشت باشد.

صدور بيش از يک ميليون دلار کالا از گمرک مهاباد

اروميه- صديقي

رئيس گمرک مهاباد با اشاره به صادرات 84 فقره انواع کالا به ارزش يک ميليون و 400 دلار از اين گمرک در سال جاري گفت: ارزش ريالي صادرات از اين گمرگ در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، 50 درصد کمتر شده است.

احمد احمدي افزود: بيشترين صادرات انجام شده از اين گمرک به کشورهاي همسايه از جمله عراق، ترکيه و جمهوري آذربايجان بوده است.

وي ادامه داد: فرش ماشيني، سيمان و خوراک طيور بيشترين کالاهاي صادراتي از گمرک مهاباد به کشورهاي خارجي را تشکيل داده است. وي با اشاره به افزايش 78 درصدي قاچاق کشف شده در اين گمرک در 2 ماه گذشته بيان کرد: امسال 73 پرونده کالاي قاچاق به ارزش بيش از 6 ميليارد و 209 ميليون ريال در اين شهرستان تشکيل شده است. رئيس گمرک مهاباد افزود: البسه، قطعات يدکي خودرو، لاستيک و خشکبار به ترتيب بيشترين کالاي قاچاق در اين مدت به شمار مي رود.

احمدي گفت: از ابتداي امسال 150 فقره پروانه خروج موقت خودرو از گمرک مهاباد صادر شده که 96 پروانه آن در فروردين ماه بوده است. شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربابجان غربي قرار دارد و گمرک اين شهرستان يکي از گمرک هاي 9 گانه استان به شمار مي‎رود. استان آذربايجان غربي بيش از 960 کيلومتر مرز مشترک با عراق، ترکيه و نخجوان دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي