جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5847

ترابي، گوچي يا اميري
آخرين خط خورده تيم ملي کيست؟


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 ترابي، گوچي يا اميري
 آخرين خط خورده تيم ملي کيست؟ 

 
قرار است تا روز 14 خرداد فهرست نهايي 23 نفره تيم ملي براي جام جهاني روسيه اعلام شود. در حال حاضر 24 نفر در اردوي تيم ملي به سر مي‌برند و 4 نفر در ليست استندباي حضور دارند و از مجموع اين 28 نفر، 5 نفر در روز 14 خرداد با تيم ملي خداحافظي خواهند کرد. حالا سوال اين است که فهرست 23 نفره تيم ملي شامل چه کساني خواهد بود و آن 5 نفري که در روز آخر بايد از تيم ملي کنار بروند چه کساني هستند؟

اگر بازي با يونان را لغوشده بدانيم، بازي مقابل ترکيه آخرين فرصت بازيکنان براي اثبات خود و ماندن در فهرست نهايي بوده است. چرا که بازي آخر تدارکاتي تيم ملي مقابل ليتواني، 4 روز بعد از آخرين مهلت فيفا براي اعلام فهرست 23 نفره يعني 18 خرداد برگزار خواهد شد. حالا اگر ملاک کي‌روش براي انتخاب نهايي همين بازي با ترکيه باشد، احتمالا يکي از نفرات خط خورده روزبه چشمي خواهد بود. اما واقعيت اين است که کي‌روش از عملکرد روزبه چشمي در مقابل ترکيه دفاع کرده و بعيد است او را به دليل بازي ضعيف مقابل ترکيه از فهرست نهايي خط بزند.

پژمان منتظري، علي قلي‌زاده، محمد خانزاده و مجيد حسيني 4 بازيکني بودند که در مقابل ترکيه به ميدان نرفتند. بازي نکردن آنها دو معنا دارد. يا آنها در ليست نهايي حضور دارند و کي‌روش به دنبال تست ديگر بازيکنان حاضر در اردو و گرفتنِ آخرين آزمون از آنها بوده و يا اين که اين 4 نفر جاي محکمي در ذهن کي‌روش ندارند و گزينه‌هاي اول خط خوردن از فهرست نهايي تيم ملي هستند. درباره اين 4 نفر گزينه اول محتمل‌تر است و کم نيستند کساني که معتقدند حداقل 2 نفر از اين 4 نفر جزو ترکيب اصلي تيم ملي خواهند بود و 2 نفر ديگر هم در فهرست نهايي قرار خواهند داشت. بنابراين براي جستجوي نام خط‌خوردگان احتمالي بايد به سراغ ديگر نفراتي رفت که در مقابل ترکيه ولو براي دقايقي به ميدان رفتند.

روز گذشته اعلام شد که کارلوس کي‌روش در مصاحبه‌اي مدعي شده احتمال دارد تعدادي از نفرات ليست استندباي، در فهرست نهايي قرار بگيرند. اما اگر مصاحبه آخر کي‌روش را ملاک قرار دهيم و حرف‌هاي او را درباره سيدجلال حسيني و وريا غفوري به ياد بياوريم بايد قبول کنيم که نه اين دو نفر و نه سيدحسين حسيني و کاوه رضايي شانسي براي بازگشت به تيم ملي نخواهند داشت و به اين ترتيب سرمربي تيم ملي از بين 24 بازيکن حاضر در اردو فقط بايد روي نام يک نفر خط قرمز بکشد.

جاي 3 دروازه‌بان منتخب در ليست محفوظ است. از ميان مدافعان هم قاعدتا خانزاده و چشمي بايد کم‌شانس‌ترين‌ها باشند اما کي‌روش به آنها اعتقاد دارد و هر دوي آنها در فهرست نهايي حاضر خواهند بود. علي قلي‌زاده هم تنها ذخيره ميلاد محمدي است و خط نخواهد خورد. در ميان مهاجمان هم هيچکس در معرض خط خوردن قرار ندارد. پيش از اين گفته مي‌شد ممکن است رضا قوچان‌نژاد در فهرست نهايي نباشد اما نمايش کوتاه، خوب و تاثيرگذار او در مقابل ترکيه نشان داد که او بايد در روسيه حاضر باشد. به اين ترتيب به نظر مي‌رسد براي پيدا کردن نام تنها خط خورده تيم ملي بايد به سراغ بازيکنان مياني رفت.

احسان حاج‌صفي، کريم انصاري‌فرد، مسعود شجاعي، مهدي ترابي، اميد ابراهيمي و سعيد عزت‌الهي 6 بازيکني هستند که در فهرست هافبک‌هاي تيم ملي قرار دارند. با مرور اين نام‌ها به نظر مي‌رسد از بين اميد ابراهيمي که مدتي مصدوم بود و مهدي ترابي و وحيد اميري يک نفر از فهرست نهايي خط خواهد خورد. هر سه اين بازيکنان در مقابل ترکيه دقايقي به ميدان رفتند و اتفاقا هر سه نمايش متوسطي داشتند. با توجه به سبک بازي مورد علاقه کي‌روش، پيش‌بيني مي‌شود ابراهيمي و اميري در اردو باقي بمانند و ترابي از فهرست نهايي خط بخورد. تيم ملي در بازي اول خود، عزت‌اللهي را در اختيار ندارد و در اين شرايط بازيکني مثل ابراهيمي بيشتر از ترابي به کار مي‌آيد. اميري هم بازيکني کاملا دونده، تاثيرگذار و در خدمت تيم است که کي‌روش سبک بازي او را به شدت مي‌پسندد. ضمن اين که در فاز هجومي تيم ملي بازيکنان زيادي در اختيار دارد و بازيکني فانتزي‌باز، مثل ترابي شانس چنداني براي بازي در جام جهاني نخواهد داشت.

با اين شرايط به نظر مي‌رسد آخرين خط خورده تيم ملي مهدي ترابي باشد. اگر اين اتفاق بيفتد، وضعيت او دقيقا مشابه وضعيت سردار آزمون در جام جهاني قبل خواهد شد. در آن مقطع، آزمون هم درست در روز آخر و با وجود شايستگي و اميد فراوان از حضور در تيم ملي بازماند و احتمالا اين اتفاق اين بار براي مهدي ترابي رخ خواهد داد و البته اميدواريم اگر اين اتفاق بيفتد، او هم مثل آزمون بدرخشد و در جام جهاني بعدي نه تنها در فهرست نهايي بلکه در ترکيب اصلي جايي براي خود دست و پا کند.


 خبـــرنامه 

 هشدار به آرژانتين و مسي

به قدس نياييد

جنبش فتح به منظور مقابله با اقدامات رژيم صهيونيستي و ممانعت از به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت اين رژيم، از فدراسيون فوتبال و دولت آرژانتين خواست تا تيم ملي فوتبال اين کشور را به منظور برگزاري بازي دوستانه با تيم اسرائيل، به قدس نفرستند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، تيم ملي فوتبال آرژانتين قرار است روز 19 خرداد در آخرين ديدار دوستانه خود پيش از جام جهاني 2018 ، سفري به اسرائيل داشته باشد و با تيم فوتبال اين اين رژيم بازي کند.

جنبش فتح در واکنش به اين اقدام، از ملت، دولت و فدراسيون فوتبال آرژانتين خواست مسابقه دوستانه تيم ملي اين کشور با تيم رژيم صهيونيستي در قدس را لغو کند، چراکه چنين مسابقاتي خصوصا در قدس به منزله تجاوز به حق و حقوق ملت فلسطين است.

اسامه قواسمي، سخنگوي جنبش فتح درباره موضوعاتي که پشت پرده اين مسابقه دوستانه وجود دارد، گفت: «اسرائيل با اين نقشه و سوء‌استفاده از ورزش به دنبال گمراه کردن افکار بين‌المللي است و برگزاري اين مسابقه به منزله ناديده گرفتن قانون بين‌المللي و آزار و اذيت ملت فلسطين است. اسرائيل با سوء استفاده از ورزش فوتبال که از جمله اهداف آن ايجاد روابط و صلح ميان ملت‌هاي مختلف است، به دنبال اهداف سياسي، نژادپرستانه و آزار و اذيت ديگران است. اسرائيل همچنين با برگزاري چنين مسابقه‌اي به دنبال تداوم اقدامات غيرقانوني و مخالف با قانون بين‌المللي خود در قدس پايتخت فلسطين است. ملت فلسطين نهايت احترام و تشکر را براي ملت آرژانتين که نژادپرستي رژيم اشغالگر را نمي‌پزيرند، قائلند. ما اميدواريم که آرژانتين از اين تصميم منصرف شود.»

طبق آخرين نظرسنجي‌ها، 76 درصد هواداران از فدراسيون فوتبال آرژانتين خواسته‌اند که اين بازي را لغو کند اما چيکي تاپيا، رئيس فدراسيون فوتبال آرژانتين قصد ندارد چنين کاري را انجام دهد. آرژانتين براي انجام اين بازي دوستانه، پول زيادي قرار است دريافت کند. با اين حال گويا خورخه سمپائولي خواستار اين است که حداقل محل برگزاري بازي تغيير پيدا کند و دو کشور به جاي اراضي اشغالي در زمين بي‌طرف بازي کنند.

اسرائيل قرار است حدود يک ميليون دلار براي ميزباني تيم فوتبال آرژانتين و ليونل مسي، ستاره اين تيم جهت شرکت در مسابقه‌اي دوستانه با تيم فوتبال اين کشور در شهر قدس اشغالي هزينه کند. گفتني است که زمان اعلام شده براي برگزاري اين مسابقه دوستانه همزمان با پنجاه ‌و يکمين سالروز نکسه (جنگ شش روزه اسرائيل و اعراب) است.

جنگ شش روزه نکسه يا جنگ ژوئن، جنگ اعراب و اسرائيل يا جنگ سوم اعراب و اسرائيل در فاصله پنج تا 10 ژوئن 1967 رخ داد. طرف‌هاي اين جنگ اسرائيل، مصر، سوريه و اردن بودند. اسرائيل در اين جنگ قدس، کرانه باختري، نوار غزه، شبه جزيره سينا و بلندي‌هاي جولان را اشغال کرد.


 خبـــرنامه 

 برانکو تاييد کرد

فرشاد به لهستان مي‌رود

فرشاد احمدزاده در آستانه جدايي از پرسپوليس است. اين بازيکن با عضويت در تيم «شلاسک وروسلاو» لهستان فصل آينده را در اين تيم اروپايي توپ خواهد زد.

برانکو ايوانکوويچ در گفت‌وگو با تسنيم ضمن تاييد اين خبر براي اين بازيکن در تيم جديدش آرزوي موفقيت کرد. اين در حالي است که گفته مي‌شود محسن مسلمان هم در يکي دو روز آينده تيم جديدش را انتخاب خواهد کرد.

ضمن اين که احتمال باز شدن پنجره نقل و انتقالاتي پرسپوليس هم بسيار کم است و جدايي مسلمان و احمدزاده در اين شرايط اتفاق خوبي براي پرسپوليس نخواهد بود.

پنجمين خريد ژنرال

شهباززاده در سپاهان

سجادشهباززاده با نظر مثبت امير قلعه‌نويي و کادرفني به مدت يک فصل به جمع طلايي پوشان سپاهان پيوست. شهباززاده، پس از پيام نيازمند، محمد ايران پوريان، استنلي کي روش و ابراهيم صالحي پنجمين خريد سپاهان محسوب مي‌شود.

سه خريد از پنج خريد سپاهان در خط حمله است. اين تيم فعلا يکه‌تاز بازار نقل و انتقالات است. شهباززاده متولدسوم بهمن 1368 مشگين شهر است و سابقه حضور در تيم هاي استقلال تهران، سايپا، نفت تهران، آلانيااسپورترکيه و القطر قطر را دارد.

انتقال به آنفيلد

آليسون رکوردها را مي‌شکند

باشگاه رم که در تابستان گذشته محمد صلاح را با قيمتي به نسبت کم به ليورپول فروخت، قصد دارد در زمينه فروش آليسون مقاومت بيشتري به خرج دهد.

به گزارش گاردين، رم چيزي حدود 90ميليون يورو از ليورپول بابت انتقال گلر برزيلي مي‌خواهد. قرمزها هنوز پيشنهادي رسمي براي آليسون ارائه نداده‌اند اما وضعيت اين بازيکن را از همتاي ايتاليايي جويا شده‌اند. آليسون سال2016 از اينترناسيونال برزيل راهي رم شد و حالا به عنوان يکي از بهترين دروازه‌بان‌هاي جهان فوتبال از او ياد مي‌شود.

او در روسيه سنگربان شماره يک برزيل خواهد بود. قرارداد رم و آليسون تا 2021 اعتبار دارد و باشگاه فشار چنداني براي فروش او احساس نمي‌شود. آن‌ها حتي برنامه‌هايي براي تمديد قرارداد فعلي اين بازيکن دارند. ليورپول مذاکرات ديگري خواهد داشت اما ممکن است پرداخت مبلغي که رکورد نقل و انتقال يک دروازه‌بان در دنياي فوتبال باشد، آنها را از اين خريد منصرف کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي