جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855


صادرات بيش از دو ميليون دلار صنايع‌دستي از استان هرمزگان


ديدار نمايندگان مردم و مديرعامل آبفاي شهري مازندران با وزير امور اقتصاد و دارايي


کاهش 65 درصدي زمان خاموشي سال جاري نسبت به سال 95


خبــر


در استان


 صادرات بيش از دو ميليون دلار صنايع‌دستي از استان هرمزگان 

 
بندرعباس- شهين صادقي

سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هرمزگان در جمع خبرنگاران استان با اشاره به روز جهاني صنايع دستي گفت: در سال گذشته حدود دو ميليون و 280 هزار دلار صادرات صنايع‌دستي ازهرمزگان به کشورهاي مختلف داشته‎ايم که اميدوارم اين رقم در سال جاري به سه ميليون دلار برسد.

اشکان مختاري با بيان اينکه سه رشته صنايع‌دستي هرمزگان داراي مهر اصالت از يونسکو هستندافزود: تعداد 17 رشته صنايع‌دستي هرمزگان داراي مهر اصالت ملي و سه مورد داراي مهر اصالت از يونسکو هستند.

وي ادامه داد : در زمينه ثبت ملي در ميراث ناملموس، بارزترين آن ثبت دانش دريانوردي و لنج‎سازي سنتي در استان هرمزگان که ثبت جهاني شده است.

سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هرمزگان بيان داشت: بالغ‌بر 67 هزار نفر صنعتگر داراي کارت در هرمزگان هستند که بيش از 12 نوع محصول توليد مي‎‏کنند.

مختاري با بيان اينکه بالغ‌بر 250 تعاوني صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي فعال در استان وجود دارد گفت: تاکنون 16 مرکز خلاق صنايع‌دستي در استان هرمزگان افتتاح‌شده که ان تعداد در اين هفته به 17 عدد مي‌رسد و تا پايان سال به 20 عدد خواهد رسيد.

وي از راه‏اندازي 60 ويترين صنايع دستي در ادارات استان خبر داد و گفت: نمايشگاه دايمي صنايع دستي نيزتا دو ماه آينده در ورودي استانداري استان راه‎‏اندازي خواهد شد.

سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه هرمزگان استاني با محوريت گردشگري معرفي شده است؛ اظهار کرد: در زمستان سال جاري نخستين همايش ملي توسعه گردشگري دريايي در هرمزگان برگزار خواهد شد.

مختاري با اشاره به اينکه در نوروز سال جاري افزايش 131 درصدي گردشگر جزيره هرمز را شاهدبوديم؛ ادامه داد: به متقاضيان شناورها و کشتي‌هاي دريايي مجوز لازم اعطا و براي دريافت تسهيلات معرفي مي‌شوند.

همچنين به‌زودي طرح ساماندهي قايق‌هاي تفريحي و کوچک در کلوپ‌هاي دريايي اجرا و به‌صورت متحدالشکل فعاليت مي‏نمايند.

وي از تحرير اطلس گردشگري استان در سال 97 خبر دادو گفت: کاربري گردشگري را به‌هيچ‌وجه تغيير نمي‌دهيم و با تمامي طرح‌هاي گردشگري که منجر به توسعه اشتغال شود موافق هستيم و از تمامي سرمايه‌گذاران حمايت خواهيم کرد. مختاري از تخصيص اعتبار ويژه‌اي براي تکميل زيرساخت‌هاي گردشگري به‌خصوص در سواحل مکران و جزاير هرمزگان خبر داد و افزود: اعتبارات بخش ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان هرمزگان از سفر رئيس‌جمهوري از 300 ميليون تومان در سال 92 به 20 ميليارد تومان در سال 96 رسيده است که نشان‌دهنده جهش بزرگي در اين بخش است. سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هرمزگان از بهبود خدمات اماکن گردشگري تا پايان سال جاري در هرمزگان خبر داد و گفت: اماکن گردشگري که داراي برند ميراث فرهنگي هستند بايد بهترين خدمات را به گردشگران ارائه دهند، بايد شئونات ميراث فرهنگي رعايت شود و در اين زمينه با هيچ کس تعارف نداريم.

اشکان مختاري همچنين از ساماندهي موزه خليج فارس تا سال 98 خبر داد و افزود: موزه خليج‌فارس يکي از بزرگترين موزه‌هاي جنوب کشور است که متأسفانه پس از سال 89، اعتبار آن‌چناني جهت نگهداري ابنيه آن ارائه نشده و در حال حاضر در حال کدگذاري و شناسنامه‎دار کردن اشياي مخزن موزه هستيم که در اين رابطه تاکنون 1700 اثر وارد سامانه جام شده و بيش از 20 پرونده نيز در دست اقدام است. وي در پايان تصريح کرد: بر سر منافع ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان هرمزگان با احدي معامله نخواهم کرد.


 ديدار نمايندگان مردم و مديرعامل آبفاي شهري مازندران با وزير امور اقتصاد و دارايي  

 ساري-رقيه سامع

به منظور دريافت تسهيلات از بانک توسعه اسلامي براي اجراي طرحهاي فاضلاب در مازندران، تعدادي از نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي و مديرعامل آبفاي شهري استان با دکتر کرباسيان؛ وزير امور اقتصاد و دارايي ديدار کردند.

مديرعامل شرکت در اين ديدار، بر لزوم اجراي طرحهاي فاضلاب در شهرهاي ساحلي تاکيد و تصريح کرد: در اين شهرها به دليل بالا بودن سطح آبهاي زيرزميني، امکان نفوذ فاضلابهاي خانگي و صنعتي به دريا و رودخانه‎ها وجود دارد که اين امر مخاطرات زيست محيطي در آينده ايجاد مي‎نمايد.

مهندس ذاکري، با اشاره به پيگيريهاي انجام شده در دريافت تسهيلات از بانک توسعه اسلامي براي اجراي طرحهاي جمع‏آوري و تصفيه فاضلاب در شهرهاي قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن و رامسر گفت: اين شهرها از جمله مناطق مهم گردشگري استان محسوب مي‎شوند که همه ساله پذيراي ميليونها مسافر هستند بنابراين به منظور حفظ و ارتقاي محيط زيست و سلامت افراد جامعه، اجراي طرحهاي فاضلاب در اولويت قرار گرفت. وي ادامه داد: با پيگيريهاي شرکت آب و فاضلاب عمليات اجرايي طرح جمع‎آوري و تصفيه فاضلاب 5 شهر مازندران با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصاد و دارايي از سال 90 شروع شد.

مديرعامل شرکت آبفاي شهري مازندران با بيان اينکه اين پروژه يکي از طرحهاي وزارت نيرو براي حل مشکل فاضلاب شهرهاي استان است، اظهار داشت: با تلاش مسئولان کشوري، استاني و نمايندگان مردم و نيز بازديد کارشناسان بانک، با دريافت 284 ميليون يورو تسهيلات از بانک توسعه اسلامي موافقت شد.

گفتني است در اين ديدار که شمس‌ا... شريعت‎نژاد نماينده مردم تنکابن، رامسر و عباس‎آباد، علي اسماعيلي نماينده مردم نور و محمودآباد، عزت‌ا... يوسفيان ملا نماينده مردم آمل، سيدعلي ادياني و عبداله رضيان نمايندگان مردم قائم‌شهر، سوادکوه شمالي، سوادکوه، جويبار و سيمرغ در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند، دستور پيگيري و مساعدت لازم براي اجراي طرحهاي فاضلاب در شهرهاي مازندران از سوي وزير امور اقتصاد و دارايي صادر شد.


 کاهش 65 درصدي زمان خاموشي سال جاري نسبت به سال 95 

 اصفهان- راعي

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ مهندس محمد رضا آريانپور مدير امور برق غرب شرکت توزيع برق اصفهان با اشاره به شاخصها و اهداف استراتژيک تعريف شده در شرکت گفت :کاهش خاموشيها و انرژي توزيع نشده (SAIDI ميزان خاموشي هر مشترک در سال )به عنوان يکي از 7 محور کليدي چشم‎‏انداز است و از اهميت ويژه‏‎اي برخوردار است که در اين راستا اين امور با ارائه خدمات مناسب و متناسب با استانداردهاي بين‏المللي توانسته اهداف و شاخصهاي پيش رو را در تمام فرايندها به کار گيرد و ميزان خاموشي 608 دقيقه به ازا هر مشترک در سال گذشته را به 213 دقيقه خاموشي به ازا هر مشترک در سال جاري برساند و اميد است که با تلاش همکاران اين ميزان خاموشي به 150 دقيقه به ازاي هر مشترک کاهش يابد .

وي در ادامه افزود :ازآن جا که برق رساني مطمئن و پايدار از وظايف و رسالتهاي اصلي امور برق غرب مي‏باشد اقدامات زيادي را براي محقق شدن اين مهم به کار گرفته به طوري که با استفاده از 8 ايستگاه و پست فشار قوي از طريق 30 فيدر(خط فشار متوسط) به طول تقريبي 230 کيلومتر نسبت به انتقال انرژي مورد نياز به پستهاي توزيع و با بکارگيري 680دستگاه پست هوايي و زميني نسبت به کاهش ولتاژشبکه تا 400ولت اقدام نموده است

وي تاکيد کرد:برنامه ريزي و اجراي عمليات تعويض شبکه‏هاي فشار ضعيف با استفاده از کابلهاي خودنگهدار به طول 65 کيلومتر، بهينه‏سازي شبکه فشار ضعيف فرسوده و تعويض 800 اصله پايه فشار ضعيف فرسوده قديمي، بهينه‏سازي و تعويض کليد کابلهاي روغني فشار متوسط موجود در محدوده امور، برنامه‏ريزي، تقويت و تعديل بار49 دستگاه ترانسفورماتور توزيع فولبار موجود در شبکه، نصب و بهره‌برداري از کليدهاي گازي هوايي جديد با قابليت اتوماسيون شبکه و امکان صدور فرامين از راه دور در 35 نقطه از شبکه، نصب و بهره‌برداري از سامانه AVL بر روي کليه خودروهاي بهره‌برداري به منظور کنترل تردد و هدايت و راهبري اکيپهاي عمليات به منظورتسريع در برطرف نمودن خاموشيها و رسيدگي به درخواستهاي مشترکين، بهره‌برداري از سامانه بومي سپاد به منظور رصد وپايش پارامترهاي مهم الکتريکي شبکه به منظور ارائه خدمات بهتر و با مشخصات استاندارد به مشترکين، برنامه‏ريزي به منظور تعيين اولويتهاي سرويس و تعميرات شبکه براي پيشگيري از بروز خاموشيهاي ناخواسته،هماهنگي و برنامه‏ريزي لازم به منظور هرس اشجار و حذف خاموشيهاي ناخواسته، طراحي وساخت سامانه‏هاي پيشگيري از سرقت شبکه وتجهيزات،برگزاري دوره‏هاي آموزشي تخصصي براي کليه کارشناسان و استفاده از تجهيزات روز دنيا به منظور شناسايي عوامل بروز خطا در شبکه صورت گرفته است.


 خبــر 

 فرماندار شهرستان دماوند:

بررسي مشکلات صنايع و معادن شهرستان دماوند در سفر استاندار تهران

دماوند-صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه مشکلات صنايع و معادن شهرستان دماوند با سفر استاندار تهران بررسي مي‌شود، گفت: هيچ ارباب‌رجوعي نبايد از دستگاهي شکايت داشته باشد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد صفري فرماندار شهرستان دماوند در نشست شوراي اداري اظهار کرد: امسال سالي پرکار است و بايد به‌صورت جدي به مسائلي که با آن مواجه مي‌شويم برخورد کنيم؛ مسئولان ادارات به‌عنوان متولي امر بايد به‌دقت به مسائل حوزه استحفاظي خود اهميت دهند. فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: متوليان امور اجرايي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي بايد دقت و درايت بيشتري به موضوعات داشته باشند و علاوه بر درک حساسيت موقعيت و زمان، با فکر و مطالعه بيشتري فعاليت کنند. صفري گفت: در نشستي با حضور فرمانداران استان تهران مواردي مطرح شد که بايد در سطح شهرستان مورد توجه قرار گيرد، يکي از اين موارد اشتغال و رسيدگي به مشکلات صنايع و معادن در شهرستان است که با سفر استاندار به شهرستان دماوند، بازديد و حضور صنعت‌کاران مشکلات اشتغال مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي بابيان اينکه برخي دستگاه‌هاي اجرايي پيگيري لازم درخصوص مصوبات کميته مشترک برنامه‌ريزي استان را ندارند بيان کرد: اين مصوبات بايد تا پايان سال 97 اجرايي شود و مسئول پيگيري آن دستگاه‌هاي اداري هستند. فرماندار شهرستان دماوند تصريح کرد: از ديگر موارد مهم، موضوع آب مصرفي در ادارات است که با توجه به ابلاغ استانداري همه نهادها مکلف‌اند نسبت به سال گذشته 20 درصد مصرف آب را کاهش دهند.

صفري تأکيد کرد: در اين خصوص آمار مقايسه‌اي را از امور آب دريافت مي‌کنيم، اين جدول بايد تهيه شده و به استان ارسال شود. وي اضافه کرد: درخصوص کاهش مصرف آب شهري بايد متوليان امور آب برنامه ارائه کنند، اين امر درخصوص نحوه مديريت آب کشاورزي بر عهده جهاد کشاورزي و درخصوص مصرف آب روستايي بر عهده امور آب روستايي است، در اين خصوص دو موضوع دقت در ميزان مصرف آب روستايي و عدم ارائه انشعاب آب به ساخت‌وسازهاي غيرمجاز بايد موردتوجه قرار گيرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: دهياران و اعضاي شوراي روستايي بايد بر مصرف آب دقت بيشتري داشته باشند و در اين خصوص سهل‌انگاري نشود، افراد متولي کار بايد در اين خصوص پاسخگو باشند. صفري با توجه به شعار سال مبني بر حمايت از کالاي ايراني بيان کرد: درراستاي اين سياست و اهداف، ادارات در تأمين کالا و مواد خود بايد اولويت را به کالاي ايراني دهند.

استقرار اکيپ‎هاي حمل بار راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران

ساري-رقيه سامع

مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران از به کارگيري 20 دستگاه ماشين‎آلات اين اداره کل (کمپرسي)براي جابجايي حمل بار در استان خبر داد. مهندس احمد آفرين محمدزاده، مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي ضمن اعلام اين خبر افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده درخصوص حمل بار در سطح کشور اين اداره کل با هماهنگي سازمان متبوعه اقدام به استقرار 20 دستگاه کاميون کمپرسي براي جابجايي حمل بار (آرد و دانه‎هاي روغني) در استان نموده است.

ايشان افزود : اکيپهاي ويژه حمل بار اين اداره کل تا رفع مشکلات به وجود آمده در تلاش هستند تا مواد و کالاهاي فاسدشدني زود به مقصد برسد. مدير کل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران، ضمن تشکر و قدرداني از دستگاههاي اجرايي استان، پليس راه،پليس راهور،کانون و انجمنهاي صنفي شرکتهاي حمل و نقل کالا و صاحبان کالا اظهار اميدواري کرد: با تعامل و همکاري دوسويه به زودي مشکلات موجود رفع و شاهد برقراري حمل و نقل ايمن و استاندارد درخصوص جابجايي بار و مسافر باشيم.

مدير کل استاندارد يزد:

حمايت از کالاي ايراني، اشتغال‎زايي را افزايش مي دهد

يزد- اکبر خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت:عدم استفاده و حمايت از کالاي ايراني، سبب تعطيلي واحدهاي توليدي شده و به مرور زمان بيکاري را افزايش مي‎دهد.محمد حسين ماجدي اردکاني در نشست تخصصي با مديران و کارشناسان سمنهاي استان افزود:با حمايت از کالاي ايراني، گرايش مردم به سوي توليدات داخل بيشتر شده و فروش محصولات داخلي افزايش مي‎يابد.اين رويه، دوران چرخهاي صنعتي و اقتصادي کشور را تندتر مي نمايد که ضمن افزايش فروش واحدهاي توليدي، اشتغالزايي هم در جامعه افزايش مي‎يابد و از اين پس کمتر شاهد بيکاري فرزندان اين مرز و بوم خواهيم بود.وي ادامه داد: نوشتن و تنظيم سند حمايت از کالاي ايراني را دراستان يزد در دستور کار داريم که مطمئنا پس از اتمام، اين سند مي‎تواند يکي از دستاوردهاي مهم برنامه ششم توسعه اقتصادي و اجتماعي کشورمحسوب شود.

اين مقام مسئول تصريح کرد: حمايت از کالاي ايراني،خصوصا گرايش به سمت خريد و استفاده ازتوليدات يزدي نمي‎تواند دستوري باشد، بلکه بايد با فرهنگسازي،اشتياق و تمايل مردم را به سوي توليدات بومي افزايش دهيم. مدير کل اداره استاندارد استان يزد در ادامه تاکيد کرد:خوشبختانه سمنهاي استان داراي دانش،تجربه، ظرفيت و توان بالايي هستند و در خصوص معرفي کالاهاي خوب و باکيفيت يزدي به مردم استان و کشور مي‏توانند نقش بسزايي را ايفا نمايند.

وي افزود:در طول تاريخ ثابت شده است که يزديها به امانتداري،تدين و راستي و درستي شهره هستند، بنابراين من‎بعد بايد مسيري را طي نماييم که ضمن معرفي توليدات اين استان به عموم مردم، کيفيت کالاها را به گونه‌اي تضمين نماييم تا شهروندان ديگر شهرها و استانهاي کشور با خاطري آسوده توليدات يزدي را در سبد مصرف خانوار خويش داشته باشند.ماجدي اردکاني در پايان خطاب به حاضرين گفت: آماده پذيرش هرگونه انتقاد، نظر و پيشنهاد از سوي سمنها هستيم ضمن اينکه اين اطمينان را به تمامي سمنها و طبقات اجتماعي مي‌دهيم که به منظور حفظ و تضمين کيفيت، در فواصل زماني معين و به صورت تصادفي، گزارشها و نتايج آزمايشگاهي مراکز همکار استاندارد را مورد راستي‌آزمايي قرار مي‌دهيم.


 در استان 

 آزادي 1500 زنداني غير عمد در جشن‎هاي گلريزان فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان-راعي

در جشن گلريزان ويژه آزادي زندانيان غير عمد که توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با حضور رئيس کل دادگستري استان، رييس و اعضاي ستاد ديه استان، فرماندار شهرستان مبارکه، مديرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعي از مديران شرکتهاي تحت پوشش، پيمانکاران و شرکتهاي طرف قرارداد گروه فولاد مبارکه در محل باغ فردوس اصفهان برگزار شده بود بيش از 30 ميليارد ريال جمع‏آوري شد و اين مبلغ تحويل ستاد ديه استان جهت آزادي زندانيان غيرعمد گرديد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ دکتر بهرام سبحاني؛ مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ابتداي اين مراسم که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و صرف افطاري شرکت‏کنندگان در اين مراسم در سخناني به اهميت کارهاي خير در جامعه اشاره کرد و گفت: قدمهاي خيري که فولاد مبارکه در جامعه داشته است موجب شده، اين صنعت بحمدا... از خطرات و بلاياي غيرمترقبه مصون باشد. وي افزود: در فولاد مبارکه، کارکنان در دماي بالاي 1200 درجه مذاب را منتقل مي‎کنند که اصطلاحا جهنمي از مذاب است و تاکنون از بلايا مصون بوده‏‎اند. دکتر سبحاني افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پنج سال گدشته، زمينه آزادي بيش از 1500 زنداني غيرعمد را فراهم کرده است.

وي افزود: در پنج سال گدشته در جشنهاي آزادي زندانيان غيرعمد در کشور 3هزار و 85 زنداني در کشور آزاد شده‏اند که گروه فولاد مبارکه در آزادي 50 درصد اين زندانيان مستقيما نقش داشته است. وي به انتظار جامعه از صنايع بزرگ براي ايفاي مسئوليتهاي اجتماعي اشاره کرد و گفت: فرهنگ ديني به ما آموخته که افرادي که مي‏توانند در آزادي زندانيان که ناخواسته گرفتار شده‎‏اند همت کنند.

دکتر سبحاني به اهتمام شرکاي اجتماعي و اقتصادي و پيمانکاران و طرف قرارداد گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد مبارکه با بيش از 3000 شرکت شامل معادن سنگ آهن، توليدکندگان مواد نسوز، توليدکنندگان قطعات يدکي و بيش از 1200 شرکت توليدکننده محصولات مختلف تعامل اقتصادي دارد.

در ادامه اين مراسم، خسروي وفا؛ رييس کل دادگستري استان اصفهان در سخناني با تقدير از گروه فولاد مبارکه در برگزاري منظم جشنهاي گلريزان آزادي زندانيان غير عمد گفت: انصافا کمکهاي فولاد مبارکه، بسيار قابل توجه بوده است و زمينه کارهاي بزرگ و گشايشهاي بزرگ شده است. وي افزود: در ستاد ديه استان اصفهان، هر وقت يک زنداني فوري بايد آزاد شود، و به لحاظ مسائل مختلف مانند بيماري و... نياز به آزادي سريع مي‎باشد، شرکت فولاد مبارکه نقش پررنگي در تامين بدهي داشته است. وي با تقدير و تشکر از مديريت خوب و عالي دکتر سبحاني در حضور و مشارکت جدي فولاد مبارکه در برنامه‎هاي ستاد ديه افزود: جامعه ما قدردان اين مديران است که بستر آزادي زندانيان را با پهن کردن سفره بابرکت گلريزان فراهم کرده اند. وي افزود: 1500 نفر زنداني که فولاد مبارکه زمينه آزادي را فراهم کرده است، کار بسيار بزرگي است.

جمعه بازار کتاب در بندرعباس راه‎اندازي شود

بندرعباس- شهين صادقي

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: جمعه بازار کتاب بايد به عنوان يک پاتوق فرهنگي در گام اول با اعلام آمادگي دانشگاهها در بندرعباس راه‏‎اندازي شود.

بهروز اکرمي در نشست انجمن کتابخانه‏هاي عمومي استان هرمزگان بر فعال سازي نهادهاي مدني در حوزه کتاب و کتابخواني تاکيد کرد و گفت: وجود يک تشکل مردمي در حوزه کتاب و کتابخواني در هرمزگان نشانگر نياز توجه بيشتر در فعال سازي اين گونه تشکلهاي مردم نهاد در استان است. اکرمي خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثري مردم در امر کتاب و کتابخواني مي‎‏تواند موجب توسعه و ترويج امر کتابخواني در استان شود.

وي شناسايي جامعه هدف را يکي از راههاي ترويج کتابخواني دانست و عنوان کرد: با شناسايي جامعه هدف، مي‌توان الگوي مطالعه‎اي مطابق با ذائقه آنها ارائه و زمينه توسعه کتابخواني در استان را ايجاد کرد. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان ترويج و توسعه کتابخواني در ميان بانوان را يکي از اصول مهم در تحول جامعه دانست و گفت: زنان نقش بسزايي در تحولات اجتماعي جامعه دارند و با ترويج کتابخواني در ميان اين قشر از جامعه مي توان زمينه‎هاي تحولات مثبت در اجتماع را ايجاد کرد.

کاهش 100 درصدي ورود آب به سدهاي هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي هرمزگان در چهارمين جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان گفت: در سال آبي 97-96 وضعيت بارش در هرمزگان حدود 80 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در حوزه‎هاي شرق استان و سدهاي نيان که بخشي از تامين آب شرب از اين سدها بوده است، ميزان کاهش بارش بيش از 95 درصد و ورودي آب به سدها 100 درصد کاهش يافته و به صفر رسيده است.

دکتر هوشنگ ملايي در همين راستا بر مصوبات جلسات قبل از جمله انتقال مسائل و مشکلات به ائمه جمعه استان و بهره‎گيري از ظرفيت آموزش و پرورش و صدا و سيما بود تاکيد کرد.

وي افزود: در چنين شرايطي ضرورت همراهي آحاد مردم در بخشهاي مختلف مصرف ازجمله مصرف شرب، صنعت و کشاورزي مي‎تواند در عبور از بحران مؤثر و صرفه‎جويي در بخشهاي مختلف و کاهش مصرف و برداشت آب در مصارف و مديريت مصرف راهکار مناسب در اين راستا مي‎باشد.

بررسي آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع چندسطحي شهيد بندر

اهواز-خبرنگار آفرينش

آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع غيرهمسطح روگذر شهيد بندر مورد بررسي و بازديد ميداني قرار گرفت.

شهردار اهواز به همراه معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري، معاون فني و عمراني، مديران مناطق سه و هفت شهرداري اهواز، رئيس پليس راهور شهرستان اهواز و جمعي از مديران مربوطه از آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع غيرهمسطح روگذر شهيد بندر بازديد کردند و آن را مورد بررسي قرار دادند.در اين بازديد معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اهواز بر اهميت خط‎کشي و احداث تجهيزات ترافيکي و ايمن سازي لازم جهت تردد تأکيد کرد.

معاون فني و عمراني شهرداري اهواز نيز با اشاره به مشکلات موجود براي تکميل فاز اول پل، مواردي که جهت تسريع در تکميل پروژه لازم است را يادآور شد.

در پايان شهردار اهواز، تاريخ افتتاح فاز اول پروژه تقاطع غير همسطح روگذر شهيد بندر را امروز بيست و چهارم خرداد ماه 97 اعلام کرد و بر رفع نواقص موجود تا زمان افتتاح پروژه تأکيد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي