جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877


برق ادارات و سازمان‌هاي بد مصرف و پرمصرف قطع شد


تريبون


نهادهاي مالي


 برق ادارات و سازمان‌هاي بد مصرف و پرمصرف قطع شد 

 شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، در راستاي بخشنامه استانداري مبني بر کاهش مصرف انرژي، برق تعدادي از ادارات و سازمان هاي بد مصرف و پرمصرف را قطع کرد.به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، در راستاي مصوبه هيات وزيران و ابلاغ بخشنامه استانداري تهران مبني بر قطع سيستم هاي سرمايشي از ساعت 13:30 و کاهش مصرف انرژي، برق تعدادي از ادارات و سازمانهايي که الگوي مصرف را رعايت نکرده و بد مصرف و پرمصرف بودند، قطع شد.

کامبيز ناظريان معاون بهره برداري و ديسپاچينگ در اين خصوص گفت: با توجه به وظيفه شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ در خصوص کنترل پايش مصرف انرژي، اين شرکت در راستاي نظارت بر حسن اجراي بخشنامه مذکور با اعزام 250 اکيپ فني و مهندسي به سازمان ها و ادارات شهر تهران نسبت به ارزيابي و پايش مصرف انرژي و نظارت بر حسن اجراي اين بخشنامه و رعايت الگوي مصرف برق اقدام کرد.

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ افزود: ارزيابان اين شرکت از روز شنبه در دور دوم مميزي، با مراجعه به سازمانها و ادارات شهر تهران و ارزيابي مواردي چون قطع سيستم هاي سرمايشي از ساعت 13:30، تنظيم دماي محيط کار در مدت زمان کار اداري حداقل روي 25 درجه سانتيگراد، اطمينان از بمدار آمدن ديزل ژنراتور هاي کليه ادارات، صنايع، کشاورزي و ... از ساعت 12 الي 16، و اصلاح سيستم هاي روشنايي محيط کار، نسبت به صدور اخطار به اداراتي که موارد مذکور را رعايت نکرده اند، اقدام کرده اند.

وي افزود: با توجه به اهميت موضوع انرژي و رفاه و آسايش شهروندان و پيشگيري از هرگونه مشکل در تامين برق پايدار شهر تهران، برق کليه سازمانهاي دولتي، غيردولتي، موسسات، بانک هايي که با دريافت اخطار همچنان نسبت به اصلاح الگوي مصرف و اجراي بخشنامه مذکور اقدام نکردند، قطع شد.

ناظريان در پايان سخنان خود بر اين نکته تاکيد کرد که در شهر تهران هيچ برنامه منظم و قطعي مبني بر اعمال محدوديت بار نداريم و تنها با ده درصد صرفه جويي از سوي مشترکان، به راحتي مي توانيم از پيک تابستان عبور کنيم.

شرکت توزيع برق تهران بزرگ اطلاعيه داد

با توجه به افزايش دما و پايداري هواي گرم طي روزهاي آينده در شهر تهران، شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ از مشترکين خواست، تنها با 10 درصد صرفه جويي در مصرف برق، ما را در تامين برق پايدار ياري رسانند.

بر اساس اطلاعات دريافتي، طي روزهاي آينده براي شهر تهران افزايش دما و پايداري هواي گرم بصورت کم سابقه اي پيش بيني شده است و به دنبال آن انتظار مي رود مصرف برق بصورت صعودي افزايش يابد؛ بي ترديد در چنين شرايطي براي تامين برق پايدار بيش از هر زمان ديگر به مديريت مصرف برق نيازمنديم، لذا اين شرکت ضمن تشکر از يکايک شهروندان و مشترکان شهر تهران در بخش هاي مختلف خانگي، تجاري، مراکز و ادارات تقاضا دارد با کاهش و مديريت مصرف برق به ويژه در ساعت هاي اوج بار (12الي 16 و 20 الي 23) تنها به ميزان 10درصد، صنعت برق و شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ را در ارائه هر چه مناسب تر خدمات و تامين برق پايدار ياري نمايند.

اميد است شهروندان تهراني، با رعايت و مصرف درست و بهينه برق، حذف موارد غير ضروري، کنترل و پايش مصرف انرژي به ويژه در بخش استفاده از تجهيزات و لوازم سرمايشي زمينه را جهت برخورداري عموم از اين خدمت بي بديل فراهم آورند.


 تريبون 

 احتمال ارائه مجدد لايحه ايجاد 3 وزارتخانه جديد

يک عضو کميسيون شوراهاي مجلس از احتمال ارائه مجدد لايحه ايجاد 3 وزارتخانه جديد از سوي دولت به پارلمان خبر داد.

قاسم ميرزايي‌نکو عضو کميسيون شوراهاي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ايرنا با اشاره به رد لايحه اصلاح ساختار دولت از سوي نمايندگان مجلس،گفت: دولت چندي پيش در لايحه‌ "اصلاح ساختار دولت" قصد داشت وزارتخانه‌‌هاي صنعت، معدن، تجارت، راه‌ و شهرسازي، تعاون،کار و رفاه اجتماعي را از هم تفکيک کند که با مخالفت مجلس رو‌به‌رو شد.وي افزود: با وجود اينکه لايحه اصلاح ساختار دولت از دستورکار مجلس خارج شده، اما اين احتمال وجود دارد که دولت در آينده لايحه‌ ديگري مجددا در اين باره به مجلس ارائه کند.عضو کميسيون شوراهاي مجلس در تشريح علل مخالفت نمايندگان با تفکيک سه وزارتخانه، اضافه کرد: نمايندگان مجلس معتقد بودند که تفکيک اين وزارتخانه‌ها در شرايط فعلي کشور ضرروتي ندارد و مانعي براي چابک‌سازي دولت است.

نماينده مردم دماوند در مجلس در پايان خاطرنشان کرد: هرگاه دولت لايحه جديدي براي اصلاح ساختار و تفکيک سه وزارتخانه به مجلس ارائه کند، آن را در قالب کميسيون ويژه‌اي که پيش از تشکيل شده بود، بررسي مي‌کنيم.

نوآورترين اقتصاد جهان در سال 2018 معرفي شد

سازمان مالکيت فکري، سوئيس را نوآورترين اقتصاد جهان در سال 2018 معرفي کرد.به گزارش ايسنا، رده‌بندي شاخص نوآوري جهاني به طور مشترک توسط دانشگاه کورنل، سازمان "اينساد" و سازمان مالکيت فکري جهاني اعلام شده است. طبق اين شاخص، سوئيس براي هشتمين سال متوالي به عنوان نوآورترين اقتصاد جهان معرفي شد. پس از سوئيس، هلند، سوئد، انگليس، سنگاپور، آمريکا، فنلاند، دانمارک، آلمان و ايرلند در رده‌هاي دوم تا دهم اين رده‌بندي قرار گرفته‌اند.

کشورهاي کره جنوبي، ژاپن، هنگ کنگ، لوکزامبورگ، فرانسه، چين، کانادا، نروژ و استراليا نيز به ترتيب در رده‌هاي بعدي نوآورترين کشورهاي جهان قرار گرفته‌اند. چين براي نخستين بار موفق شده است در جمع 20 کشور برتر نوآور قرار گيرد که موفقيتي براي دولت اين کشور محسوب مي‌شود.

فرانسيس گوري- دبير کل سامان مالکيت فکري- گفت: صعود سريع چين در رده‌بندي نشان‌دهنده مسير استراتژيک تعيين شده توسط مقامات عالي اين کشور براي توسعه ظرفيت‌هاي نوآورانه در اين کشور و حرکت به سمت تغييرات بنيادي در بخش‌هاي اقتصادي و صنايع دانش بنيان‌تر براي حفظ مزيت‌هاي رقابتي است.

ايران پس از هند به عنوان دومين اقتصاد نوآور منطقه آسياي جنوبي و مرکزي و شصت و پنجمين اقتصاد نوآور جهان معرفي شده است که در مقايسه با سال گذشته حاکي از صعود 10 پله اي کشورمان است. پس از هند و ايران، قزاقستان سومين اقتصاد نوآور اين منطقه است.در آمريکاي جنوبي و مرکزي، شيلي، کاستاريکا و مکزيک صاحب نوآورترين اقتصادها هستند و در منطقه شمال آفريقا و خاورميانه، امارات و قبرس در رده‌هاي اول قرار دارند. در شرق آسيا نيز سنگاپور، کره جنوبي و ژاپن رده‌هاي اول تا سوم را در اختيار دارند.

اين هشتمين سال متوالي است که سوئيس به عنوان نوآورترين اقتصاد جهان معرفي مي‌شود. اين کشور در رده اول يا دوم شاخص‌هاي اين رده‌بندي چون شاخص‌هاي مرتبط با " آي پي"، توليدات با تکنولوژي بالا و متوسط، مخارج تحقيق و توسعه و کيفيت دانشگاه‌هاي داخلي قراردارد.

به گفته اين سازمان، ايران توانسته است در شاخص‌هاي رشد بهره‌وري و فارغ التحصيلان علمي و مهندسي رتبه مطلوبي را کسب کند و مزيت رقابتي در زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري، انتشارات علمي و فني و توليدات فني داشته باشد.

مديرعامل شرکت مديريت منابع آب ايران:

شوري آب خوزستان ربطي به سد گتوند ندارد

مديرعامل شرکت مديريت منابع آب ايران، کيفيت آب خروجي از سد گتوند را بسيار ايده آل توصيف کرد و گفت: انتساب شوري آب خوزستان به سد گتوند کاملا غلط است.رئيس سازمان حفاظت محيط زيست 2 روزپيش با توجه به مشکلات کم‌آبي در استان خوزستان، اشتباهات مهندسي در ساخت سد گتوند را عامل شوري آب خوزستان اعلام کرده بود.

به گزارش ايرنا، «محمد حاج رسولي ها» ، افزود: شاخص اي.سي (EC) آب خروجي از سد گتوند به 600 ميکروموس بر سانتيمتر برآورد شده در حالي که ميزان اين شاخص در آب پايين دست کارون به دليل رهاسازي پساب صنايع، تخليه فاضلاب و... به مراتب بيش از آب رها شده از سد گتوند است.

اي.سي (هدايت الکتريکي آب) نشان دهنده ميزان املاح هادي موجود در آب است و ميزان اين شاخص ارتباطي مستقيم با نمک هاي محلول در آب دارد.مديرعامل شرکت مديريت منابع آب ايران گفت: امسال به دليل افزايش کيفيت آب خروجي از سد گتوند، ميزان اثربخشي اين سد در شوري آب کارون به مراتب کمتر از سال هاي گذشته است.

مديرعامل شرکت مديريت منابع آب ايران تصريح کرد: کيفيت آب خروجي سد گتوند در حالي است که EC آب پايين دست کارون به دليل رهاسازي پساب صنايع و... به مراتب بيش از آب رها شده از اين سد است؛ بنابراين شوري آب خرمشهر و آبادان به هيچ عنوان ارتباطي به آب رهاشده از سد گتوند ندارد.وي انتساب بسياري از مشکلات به سدسازي ها را جفا به اين بخش توصيف کرد و گفت: هيچ کس منکر اشتباه در برخي جانمايي ها نمي شود اما نمي توان منکر اثربخشي اين سازه ها در تامين آب شرب شهرها و روستاهاي کشور شد.

حاج رسولي ها با تاکيد بر اينکه تامين آب در شرايط کنوني به برکت سدها پايدار شده است، گفت: از 172 سد ملي به بهره برداري رسيده، حداکثر 10 درصد جاي سوال و ابهام دارد.


 نهادهاي مالي 

 مشارکت بانک ملّي در افتتاح مرکز پرتو درماني خرم‌آباد لرستان

بانک ملي - «مرکز پرتو ‌درماني باران» خرم آباد با مشارکت بانک ملي ايران جهت درمان بيماران خاص افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين مرکز پرتو درماني در زميني به مساحت 973 متر مربع و زيربناي 456 متر مربع و با حضور سيد حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، استاندار لرستان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي لرستان و جمعي ديگر از مسئولان به بهره برداري رسيد.

جزييات ارتقاي زيرساخت‌هاي بانک مسکن براي ارائه خدمات الکترونيک

بانک مسکن - 92 هزار و 250 فقره کارت هوشمند تسهيلات و صندوق پس‌انداز مسکن به منظور ارائه بخشي از خدمات نوين بانکي در ارديبهشت ماه توسط بانک مسکن صادر شد.به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، بانک مسکن به منظور فراهم کردن امکان دسترسي مشتريان خود به خدمات نوين بانکي که با کمترين فوت وقت قابل ارائه است، ارتقاء تجهيزات و زيرساخت‌هاي لازم براي اين منظور را در يک فرآيند مستمر دنبال مي‌کند.

دکتر صالح آبادي:

روابط بانک توسعه صادرات با شرکاي راهبردي بسيار مطلوب است

بانک توسعه صادرات - مديرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: روابط اين بانک با شرکاي راهبردي درسطح بسيارمطلوب خود قرار دارد و رضايت‌بخش است.به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات، دکتر علي صالح آبادي درجريان سفر به استانهاي گيلان و اردبيل با اعلام اين مطلب افزود: عملکرد بانک مورد رضايت نهادهاي بالادستي اعم از بانک مرکزي، وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملي است.

افزايش سرعت توسعه خطوط قطار شهري تبريز با حمايت بانک شهر

بانک شهر - مديرعامل سازمان قطار شهري تبريز با اشاره به حمايت هاي مالي گسترده بانک شهر در توسعه خطوط مترو اين کلان شهر،گفت:خوشبختانه سرعت توسعه خطوط قطار شهري تبريز با حمايت اين بانک افزايش يافته است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر ، مصطفي مولوي فرد با اشاره به توسعه و پيشرفت فيزيکي قطار شهري تبريز، حمايت هاي مالي بانک شهر و حضور مستمر در عرصه عمران و آبادي پروژه هاي شهري را بسيار مؤثر و اثر گذار توصيف کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي