جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/04/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5884


عضويت تبريز در ليگ شهرهاي تاريخي جهان

رئيس شوراي اسلامي استان تهران:
مشکلات حريم شهرستان دماوند به دبيرخانه شوراي عالي استان‌ تهران اعلام شود

مدير عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران:
آبياري غيرمجاز فضاي سبز و بوستان‌هاي پرند با آب شرب متوقف شد

رييس اداره بهزيستي دماوند:
تردد متکديان و متجاهرين در سطح شهر سبب ناامني مي‎شود


خبــر


در استان


 عضويت تبريز در ليگ شهرهاي تاريخي جهان  

 تبريز-توفيقي

به همت و پيگيري‌هاي معاونت فني و عمراني شهرداري تبريز، شهر تبريز به عضويت ليگ شهرهاي تاريخي جهان مي‌پيوندد.معاونت عمراني شهرداري تبريز طي يک سال گذشته پس از انجام جلسات متعدد کارشناسي و تخصصي با رئيس ليگ شهرهاي تاريخي جهان توانست ظرفيت‌هاي تاريخي شهر تبريز را در عرصه بين‎الملل معرفي کند.محمدحسين اسحقي دراين خصوص گفت: شهر تبريز باقرارگيري در مسير جاده ابريشم و نقش مهم تاريخي آن درمبادلات،اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و علمي در طول تاريخ و همچنين ثبت جهاني بازار تبريز به عنوان ميراث فرهنگي از سوي يونسکو از امتيازات ويژه‌اي برخوردار است.

وي ادامه داد: معاونت فني و عمراني در راستاي وظايف فني خود در زمينه هاي حفاظت از بافتهاي تاريخي و همچنين مقاوم‎سازي و بهسازي ميتواند با عضويت در اين ليگ شهرهاي تاريخي جهان، تبريز را به جايگاه خوبي در سطح بين الملل برساند و تعاملات بين‌المللي را افزايش دهد.وي همچنين در خصوص چشم‎انداز معاونت عمراني شهرداري تبريز در اين راستا گفت: استفاده از ظرفيتهاي ساير شهرهاي تاريخي جهان در زمينه‎هاي توسعه شهرها پيرامون بافت‌هاي تاريخي و نحوه حفاظت و بهسازي آنها و استفاده از فناورريهاي آنها در اين حوزه بخشي از افق چشم‌‎اندازي شهرداري تبريز در اين خصوص است.

شايان ذکر است جلسه شهرداران شهرهاي تاريخي جهان در مهرماه سال جاري در شهر بورساي ترکيه برگزار خواهد شد و شهرداري تبريز به همراه معاونت فني و عمراني خود توسط رئيس ليگ شهرهاي تاريخي جهان به اين جلسه دعوت شده اند.با توجه به قرارگيري در سال 2018 و استفاده از ظرفيت پايتخت گردشگري جهان اسلام، عضويت در اين ليگ مي‌تواند تاريخ بلند شهر تبريز را به جهانيان معرفي کند.


 رئيس شوراي اسلامي استان تهران:
 مشکلات حريم شهرستان دماوند به دبيرخانه شوراي عالي استان‌ تهران اعلام شود 

 دماوند- صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي استان تهران از کمبود به‌کارگيري توان سازمان‌هاي مردم نهاد و سمن‌ها در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: مشکلات حريم شهرستان دماوند بايد به دبيرخانه شوراي عالي استان‌ها اعلام شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، الهام فخاري در نشست شوراي استان تهران به ميزباني شهرستان دماوند درراستاي بررسي مسائل و مشکلات شهري و روستايي با پرداختن به بحث فقدان سياست‌هاي تشويقي و حمايتي زندگي روستايي ايراني اظهار کرد: در بسياري از پهنه‌ها مشاهده مي‌شود اين است که زندگي روستايي در آنها ديده نمي‌شود و تنها خوابگاه‌هايي است که به دليل همسايگي با کلانشهرها به ويژه در استان تهران ماهيت زندگي روستايي ندارد؛ اما خوشبختانه مناطقي مانند شهرستان دماوند هنوز الگوي زندگي روستايي ايراني را تجربه مي‌کند و به عنوان حفاظت نيازمند سياست‌هاي تشويقي و حمايتي است.

وي افزود: ما در شرايطي هستيم که مدرک تحصيلي صرفاً تضميني براي سواد بيشتر و اثر بخشي ندارد و سختگيري در ورودي شوراها با قانون اساسي مغايرت دارد؛ هرجا که مردم مي‌توانند تشخيص دهند بايد نماينده خود را از بافت خود انتخاب کنند.

رئيس شوراي اسلامي استان تهران در خصوص وجود ناکارايي بيان کرد: در اين زمينه نقش نهادهاي ديگر و فرادست پررنگ است و بايد آموزش‌هاي لازم را طي کنيم، نه تنها اعضاي شوراها بلکه بسياري از مسئولان سواد کمي نسبت به قانون دارند و ذکاوت کافي در اين خصوص ندارند و به همين دليل دچار اشکال مي‌شويم.

فخاري ادامه داد: شوراها هويت و اعتماد به نفس خود را باور داشته باشند، آنها صداي مردم و پاسخگوي مردم هستند، کارکرد شوراهاي پايه انتخاب شهردار است اما يکي از مهمترين سطوح آنها شوراهاي فرادست و مياني است.

وي عنوان کرد: لازم است ما به کارکرد نظارتي تاکيد کنيم و عدم انتخاب شهردار را به عنوان تهديد و يا ضعف قلمداد نکنيم و مي‌توانيم ناظران قوي‌تري براي تحقق برنامه‌ها و دستيابي به حقوق مردم باشيم؛ بر اين اساس همه تلاش خود را کرديم که از ظرفيت استان به عنوان نظارت بر امور مربوط به شهرستان‌ها استفاده کنيم.


 مدير عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران:
 آبياري غيرمجاز فضاي سبز و بوستان‌هاي پرند با آب شرب متوقف شد 

 رباط کريم-اصغري

مدير عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران گفت: 90 رشته انشعاب غيرمجاز در قطرهاي بالا مربوط به شرکت عمران پرند و شهرداري اين شهر شناسايي و جمع‌آوري شد.به گزارش خبرنگار ما، ابوالفضل صدرائيه با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهي شبکه‎هاي آبرساني و خطوط انتقال بين شهرهاي حوزه آبي جنوب غرب استان تهران و همچنين شناسائي و جمع‎آوري هر گونه انشعاب غيرمجاز در تمامي شهرهاي تحت پوشش به سرعت و جديت در حال انجام است.

وي با اشاره به شناسائي و جمع‌آوري بخش قابل توجهي از اين انشعابات در شهر پرند که با هدف تامين و توزيع آب آشاميدني مطلوب شهروندان و مشترکين و مهار انشعابات غير مجاز و آب هاي به حساب نيامده انجام مي‎پذيرد، ياد آور شد: در همين راستا و با توجه به شناسائي و کشف 90 رشته انشعاب غير مجاز در اقطار بالا شامل انشعاب يک اينچ تا 110 ميلي متري مربوط به شرکت عمران پرند و شهرداري اين شهر که براي مصارف مجتمعهاي مسکوني و آبياري پارکها و بوستانهاي اين شهر مورد استفاده قرار مي‎‏گرفت، موضوع به اطلاع مديرعامل شرکت عمران پرند و شهردار اين شهر رسيد.مدير عامل آب و فاضلاب جنوب غرب استان تهران گفت: اين شرکت ضمن اعلام خسارات وارده و دستور پيگيري از سوي دفتر حقوقي، انشعابات مذکور را به طور کلي جمع آوري و تعهدات لازم مبني بر عدم استفاده مجدد از آب آشاميدني به صورت غير مجاز را نيز اخذ کرد. رئيس هيئت مديره آبفاي جنوب غربي استان تهران همچنين ياد آور شد: متاسفانه يکي از مشکلات ما در امر تامين و توزيع مطلوب آب آشاميدني شهروندان و مشترکين مصارف غير مجاز است.

استفاده از انشعابات غيرمجاز در آبياري فضاي سبز

وي ادامه داد: اين انشعابات با توجه به بعد مسافت خطوط و شبکه‎هاي بين شهري در اندازه‎هاي چند اينچي براي مصارف صنعتي و کشاورزي و در داخل شهرها نيز براي مصارف خانگي توسط برخي از شهروندان مورد استفاده قرار مي‌گيرد که در اين خصوص و به منظور محافظت از حقوق شرکت و ارتقاء کمي وکيفي آب آشاميدني شهروندان و مشترکين موضوع شناسائي و جمع‌آوري انشعابات غيرمجاز بصورت جدي در دستور کار اين شرکت قرار گرفته و در حال انجام است.

صدرائيه گفت: از اوايل سال جاري و در مدت زمان 3 ماهه اول سال بالغ بر 130 رشته انشعاب غيرمجاز در اقطار بالا و بيش از صدها مورد انشعاب غيرمجاز و پشت کنتوري در شهرهاي تحت پوشش شناسائي و جمع‎آوري و بخش عمده‎اي نيز به مجاز تبديل شده است. وي افزود: با شناسائي و جمع‌آوري انشعابات غيرمجاز مورد استفاده در فضاي سبز شهر پرند ازهدر روي و پِرت آب به ميزان 65ليتر بر ثانيه جلوگيري شد و انتظار مي‎رود با ادامه روند فعلي و شناسائي و خارج‎سازي ساير انشعابات که به صورت غيرمجاز در بوستان ها و فضاي سبز شهرهاي تحت پوشش مبادرت به برداشت آب از خطوط و شبکه‎هاي انتقال آب مي‎كنند، از هدرروي آب آشاميدني به ميزان بيش از 100 ليتر بر ثانيه در منطقه جلوگيري مي‎شود.


 رييس اداره بهزيستي دماوند:
 تردد متکديان و متجاهرين در سطح شهر سبب ناامني مي‎شود 

 دماوند- صادقعلي

رييس اداره بهزيستي دماوند گفت: تردد متکديان و متجاهرين در سطح شهر دماوند سبب ناامني مي‏شود.به گزارش خبرنگارآفرينش، حسين بي‎نياز با حضور در نشست خبري اداره بهزيستي شهرستان دماوند طي سخناني اظهار داشت: بهزيستي در شهرستان دماوند داراي 2بخش است که بخش اول متعلق به ماده 15 ميباشد و شامل کساني است که به صورت تمايلي پذيرش شده اند و مراحل سم زدايي براي اين افراد انجام مي‌شود و چون اين مراکز، مراکز درماني بدون دارو هستند بنابراين نظارت آن بر عهده سازمان بهزيستي است.

بي‎نياز افزود: در اين شهرستان 7 مرکز وجود دارد و همه آنها با هماهنگيهايي که با استان تهران صورت گرفته ماده 16 که شامل افراد متجاهر است را نيز پذيرش مي‎کنند.

وي با بيان اينکه براي پذيرش افراد مشمول ماده 16 دستور دادستان الزامي است، گفت: در اين زمينه همکاريهاي نيروي انتظامي و معاون سياسي انتظامي و دادستاني نيز بايد وجود داشته باشد چرا که بعضا برخي از افرادي که توسط نيروي انتظامي دستگير مي‏شوند متجاهر نيستند و تعريف متجاهر متفاوت است و در واقع متجاهر به کسي که داراي رفتارهاي غيرمنطقي ناشي از مصرف مواد را داشته باشد، گفته مي‎شود.


 خبــر 

 به مناسبت هفته بهزيستي؛

ارائه خدمات توانبخشي ومشاوره رايگان در ايلام

ايلام-خبرنگار آفرينش

معاون توانبخشي اداره کل بهزيستي ايلام از رايگان شدن ارائه خدمات توانبخشي و مشاوره به مناسبت آغاز هفته بهزيستي از 21 تا 29 تير ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگارما، فرخ‎لقا جمشيدزاده گفت: به همين مناسبت ارائه خدمات مرکز جامع توانبخشي بهزيستي شهر ايلام در اين مدت رايگان بود.

وي خدمات کلينيک جامع توانبخشي را شامل کار درماني، فيزيوتراپي، گفتاردرماني، شنوايي‎سنجي و بينايي‎سنجي عنوان کردوافزود: علاوه بر اين خدمات حضوري مرکز مشاوره نيز در اين مدت بصورت رايگان ارائه شده و عموم مردم و مددجويان زيرپوشش مي‎توانستند از اين خدمات به صورت رايگان بهره‎مند شوند.

معاون توانبخشي بهزيستي ايلام هدف از اين اقدام را گراميداشت هفته بهزيستي 21 تا 29 تير ماه و رفاه حال شهروندان و مددجويان زير پوشش اعلام کرد.

ديدار کارکنان و مديران بهزيستي با مسئولان ارشد استان، برگزاري تور رسانه اي، افتتاح و واگذاري واحدهاي مسکوني مددجويان، برپايي نمايشگاه دستاوردهاي مددجويان و افتتاح مراکز بهزيستي از مهمترين برنامه‎هاي هفته بهزيستي در اين استان بود.

25هزار نفر در استان ايلام زير پوشش خدمات حمايتي بهزيستي قرار دارند.

شهردار تبريز:

نگاه همزمان شهرداري تبريز به ورزش همگاني و قهرماني

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: فعاليت تيم فوتبال شهرداري تبريز به عنوان يکي از مطالبات مهم شهروندان تبريزي، ادامه خواهد يافت.

مهندس ايرج شهين با اشاره به بومي سازي تيم فوتبال شهرداري تبريز اظهار کرد: در طول سالهاي گذشته براي تيم فوتبال شهرداري تبريز هزينه‎هاي ميلياردي صورت گرفته و اکنون اينکه اين تيم تبديل به ارزش افزوده شده، نبايد آن را از صفحه مسابقات قهرماني حذف کرد. وي افزود: يکي از مطالبات مهم مردم آذربايجان در حوزه ورزش حفظ و نگهداري تيم فوتبال شهرداري تبريز است چرا که در رابطه حذف ورزش قهرماني در شهرداري تبريز با اعتراضات بحق مردم روبرو شديم.

شهردار تبريز با بيان اينکه بايد اين تيم در اختيار جوانان تبريزي قرار گيرد، ادامه داد: امروز بايد با حفظ تيم فوتبال شهرداري تبريز، فرصت را براي جوانان تبريزي اختصاص دهيم تا بتوان در سالهاي آينده قهرمانان تبريزي براي فوتبال کشور معرفي کنيم. وي با اشاره به ورزش همگاني در کلانشهر تبريز اظهار کرد: امروز ورزش همگاني در بيش از 100 نقطه شهر فعال است و در پارکهاي مختلف بيش از سه هزار نفر از بانوان شهر در هر يک از پارک ها در اين ورزش همگاني شرکت مي‎کنند.

مهندس شهين باهر در ادامه در پاسخ به انتقاد يکي از اعضاي شوراي شهر مبني بر حذف ورزش قهرماني از بدنه شهرداري تبريز تصريح کرد: نبايد تنها از ديدگاه خودمان به اين قضيه نگاه کنيم چرا که شايد نه خودمان ورزشکار باشيم و نه از ورزش خوشمان بيايد ولي عموم مردم دوست دار ورزش هستند و نبايد ورزش را از بدنه شهرداري حذف کرد.

وي همچنين ادامه داد: ورزشکاران ويژه خوار نيستند و نبايد به آنان نگاه اين چنين داشته باشم؛ اسم تبريز همواره توسط ورزشکاران بر سر زبانها افتاده که اميدواريم با هزينه کمتر، تيم داري خود را ادامه دهيم تا افتخار ديگر توسط جوانان تبريزي براي اين شهر کسب شود.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي:

پرداخت حدود 20 ميليارد ريال غرامت به مشتركين حادثه‎ديده از گاز

تبريز- توفيقي

در سال 96 حدود 20 ميليارد ريال توسط شرکت بيمه به مشتركين حادثه‌ديده گاز طبيعي استان آذربايجان‌شرقي غرامت پرداخت شده است.

سيدرضا رهنماي توحيدي با اعلام اين مطلب گفت: با توجه به گسترش روزافزون گاز طبيعي در مناطق شهري و روستايي و افزايش سطح خدمات ارائه شده، تمام مشترکان خانگي گاز تحت پوشش بيمه حوادث قرار دارند.

وي با اشاره به خدمات بيمه مشترکين گاز تصريح کرد: مشترکان خانگي گاز استان با وقوع حوادث ناشي از گاز طبيعي در صورت نقص عضو و از کار افتادگي دايم، جبران هزينه‌هاي پزشکي و خسارت‌هاي مالي هر واحد مسکوني و مشاعات و اشخاص ثالث تحت پوشش خدمات بيمه مي‌باشند.

مدير عامل شرکت گاز آذربايجان‌شرقي در پايان اعلام کرد: اين استان به دليل استقرار در اقليم سرد، وزش مستمر باد و طوفان، ساخت‌وسازهاي غيراصولي خصوصا در حاشيه شهرها، بي‌احتياطي مشتركين گاز، (مجهز نبودن وسايل گازسوز به تجهيزات ايمني)، پايين بودن كيفيت مصالح ساختماني از جمله دودكش‌ها، عدم دقت كافي در اجرا و نگهداري سيستم لوله‌كشي گاز داخلي و... داراي آمار نسبتا بالايي در حوادث نشت، انفجار، آتش‌سوزي و گاز گرفتگي مي‌باشد به طوريکه عليرغم كاهش 13 درصدي تعداد حوادث در سال گذشته، کماکان 210 مورد حادثه مصرف كنندگان گاز طبيعي گزارش گرديده که اين موضوع مستلزم نظارت و كنترل بيشتر در اجرا و نگهداري لوله‌كشي داخلي، ارتقاي سطح ايمني استاندارد وسايل گازسوز، توسعه فرهنگ مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي و... مي‌باشد.

افزايش پايداري برق در ماهشهر

اهواز-خبرنگار آفرينش

با افزايش سيستم حفاظتي و اصلاح ساختار پست برق مدني قديم شرکت برق منطقه‎اي خوزستان، پايداري برق ناحيه ماهشهر افزايش قابل توجهي داشه است. مدير امور بهره‌برداري ناحيه جنوب شرق اين شرکت گفت: به علت بروز حادثه در خرداد ماه ترانس 132/33 کيلو ولت پست مدني قديم ماهشهر معيوب و دچار اختلال شد و نياز به نصب تجهيزات جديد جهت پايداري و افزايش عملکردهاي حفاظتي پيدا کرد.

حميدرضا زرين‌جويي ادامه داد: با توجه به اين مساله که پست مدني به صورت پاور فيوزي و فاقد بريکر MAIN (خروجي ترانس) بوده، با همکاري امور بهينه سازي اقدام به نصب تجهيزات جديد شامل بريکر 132 کيلو وات ورودي، CVT و CT 132 کيلووات ورودي و همچنين بريکر MAIN در خروجي ترانس شد.

وي اضافه کرد: نصب يک دستگاه ترانس 30 مگاولت‎آمپري به همراه انجام کليه تستهاي تجهيزات مربوطه، احداث شبکه ارتينگ پست و نصب 2 دستگاه مارشالينگ در قسمتهاي 33 و 132 کيلو ولت از ديگر اقدامات انجام شده در پست مدني قديم ماهشهر است.


 در استان 

 کنترل نشتي شديد هيترهاي فشار قوي واحد 315 مگاواتي شماره 5 نيروگاه رامين اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي نيروگاه رامين، مهندس علي جاويدي‌فر؛ سرپرست کارگاه جوشکاري گفت: هيترهاي فشار قوي نيروگاه وظيفه گرم نمودن آب موردنياز بويلر تا حد نقطه جوش را به عهده دارند و با توجه به اهميت کارکرد مطلوب و مستمر اين تجهيز در فرآيند توليد بخار موردنياز واحد نيروگاهي با همت پرسنل تلاشگر جوشکاري و همکاري امور بهره‌برداري اقدام کنترل نشتي اين تجهيز نموديم.

وي با اشاره به فضاي محدود عملياتي، حرارت آب نشت شده و دماي بالاي محيط، مهمترين اقدامات اين عمليات را کنترل نشتي اين هيتر از طريق مونتاژ مسير جديد به طول 5 متر و بازگشت آب نشت شده به مخزن b.n.t و نهايتا جلوگيري از هدررفت بيش از حد آب مقطر سيکل عنوان نمود. جاويدي‌فر همچنين گفت: با توجه به لزوم پايداري واحد نيروگاهي بخصوص در ايام طاقت فرساي تابستان، سعي خواهيم نمود در شرايط مناسبتري نسبت به رفع نشتي کامل اين تجهيز اقدام نماييم. شايان ذکر است طبق بررسيهاي انجام شده در واحد بهره‎برداري فاز 3 نيروگاه ميزان آب مقطر بازيابي شده طي اين عمليات بيش از 5 تن در ساعت مي‎باشد.

فرماندار فيروزکوه:

فيروزکوه بيش از هر شهرستاني در استان تهران ظرفيت گردشگري دارد

فيروزکوه- صادقعلي

فرماندار فيروزکوه گفت: فيروزکوه بيش از هر شهرستاني در استان تهران ظرفيت گردشگري دارد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مهدي يوسفي جماراني در مراسم توديع و معارفه بخشدار مرکزي فيروزکوه طي سخناني به ظرفيت هاي صنعتي و کشاورزي اين شهرستان اشاره کرد و گفت: فيروزکوه امروز يکي از قطبهاي کشاورزي استان تهران است. فرماندار فيروزکوه در ادامه به ظرفيت بالاي گردشگري در اين شهرستان نيز اشاره کرد و افزود: هيچ شهرستاني به اندازه فيروزکوه ظرفيت گردشگري ندارد، بايد روستاهاي شهرستان خوش آب و هواي فيروزکوه در زمينه گردشگري فعالتر شوند، چرا که اشتغالزايي روستايي از برنامه‎هاي مهم و مورد توجه دولت است، که بايد با همکاري دهياريها و شوراهاي روستايي محقق شود. وي خواستار استفاده از نعمت آب و هوا فيروزکوه در توسعه صنعت گردشگري اين شهرستان و اشتغالزايي شد و ادامه داد: امروز بخش عمده مشکلات روستايي توسط دهياران و مردم روستا حل شده است و اکنون در پي ايجاد افق‌هاي جديد و فضايي براي اشتغال و توسعه روستايي هستيم.

رييس کميسيون حقوقي شوراي شهر گلستان:

پروژه روگذر «آدران» شهر گلستان در شوراي فعلي به پايان خواهد رسيد

بهارستان- اصغري

رييس کميسيون حقوقي شوراي شهر گلستان گفت: پروژه روگذر «آدران» شهر گلستان در شوراي فعلي به پايان خواهد رسيد.

علي حسني در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سير تحولات شهري در گلستان اظهار داشت: با بهره‎برداري از زيرگذر «آدران»، استخر «قلعه مير»، آتش‎نشاني شماره 5، پارک «شادچاي»، جاده «ريه» و پارک رو حاشيه رودخانه «شادچاي» چهره شهر گلستان دگرگون مي‎شود. وي افزود: اين پروژه‌‎هاي شاخص حاصل تلاشهاي شبانه‎روزي مجموعه شهرداري گلستان است و در هفته دولت با حضور يکي از مسئولين کشوري افتتاح خواهد شد.

رييس کميسيون حقوقي و نظارت شوراي شهر گلستان گفت: بعداز بهره‎برداري از بزرگترين پروژه زيرگذر ،عمليات اجراي روگذر آن آغاز خواهد شد و با تجارب ارزنده‏اي که شهردار فعلي گلستان در اين زمينه دارد، مصمم هستيم که پروژه روگذر « آدران» را در همين دوره به پايان برسانيم. حسني به ايجاد بزرگترين مرکز تفريحي و توريستي در پارک 100 هکتاري « ريه» اشاره کرد و افزود: با توجه به نياز شهروندان به يک منطقه تفريحي مطالعات اوليه ايجاد مراکز تفريحي و ورزشي در بزرگترين پارک جنگلي منطقه صورت گرفته که قطعا به مرحله اجرا خواهد رسيد. عضو شوراي شهر گلستان همچنين به احداث کمربندي شمالي و جنوبي اين شهر اشاره و اضافه کرد: عمليات اجراي کمربند شمالي گلستان آغاز شده و ما در نظر داريم با توجه به پيشنهاد شهردار، ميدان بزرگي تحت عنوان ميدان «امام حسين(ع)» در ابتداي ورودي شهر احداث و در آن مسير کمربندي جنوبي را نيز آغاز کنيم.

رونمايي از بلندترين بالابر مقره‌شوي ايران در برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

به سفارش شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اولين دستگاه بالابر 33 متري کشور مجهز به سيستم مقره‎شويي ساخته و از آن رونمايي شد. درراستاي مقابله با پديده ريزگردها و شستشوي سريع شبکه، اين شرکت خريد چندين دستگاه مقره‌شوي سبک و سنگين با ارزش 213 ميليارد ريال را در دستور کار قرار داد که يکي از آنها دستگاه بالابر 33 متري است.

اين دستگاه بالابر با طراحي برق منطقه‌اي خوزستان و منطبق با نيازمنديهاي وضعيت شبکه برق استان توسط شرکت لجور توليد و در اهواز با حضور مديرعامل شرکت از آن رونمايي شد. بالابر 33 متري منطبق با آخرين تکنولوژي روز دنيا در کشور توليد شده و داراي مخزن آب با ظرفيت 6 هزار ليتر، پمپ آب با فشار کاري 70 بار و خروجي 220 ليتر در دقيقه، قابليت نصب نازل مخصوص مقره‌شوي و مجهز به سيستم کنترل رسانايي آب مقطر داخل مخزن و .. است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي