جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5900


غذاهايي براي بهبود شکستگي استخوان


خبرپزشكي


خبر


 غذاهايي براي بهبود شکستگي استخوان 

 
اگر به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستيد و نمي توانيد محصولات لبني مصرف کنيد، استفاده از شير سوياي غني شده يکي از بهترين گزينه هايي است که مي توانيد مد نظر قرار دهيد.

استخوان ها از مستحکم‌ترين بخش هاي بدن انسان محصوب مي شوند و اسکلت ساختاري است که به بدن شکل مي دهد.

به گزارش عصر ايران به نقل از "ريدرز دايجست"، در صورت اعمال فشار بيش از حد به استخوان اين اندام دچار شکستگي مي شود.

رژيم غذايي يکي از مواردي است که نقشي کليدي در بهره‌مندي از استخوان هايي قوي و مستحکم دارد و در صورت مواجهه با شکستگي استخوان برخي مواد غذايي مي توانند به تسريع روند بهبودي اين شرايط به انسان کمک کنند.

لبنيات

مواد غذايي مانند شير غني شده، پنير، يا ماست برخي از بهترين منابع براي کلسيم و ويتامين D هستند که دو ماده مغذي کليدي براي تقويت و رشد استخوان محسوب مي شوند. اگر با يک شکستگي استخوان مواجه شده ايد، افزايش مصرف محصولات لبني سرشار از اين مواد مغذي به پشتيباني از روند بهبودي کمک خواهد کرد.

شير سويا

اگر به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستيد و نمي توانيد محصولات لبني مصرف کنيد، استفاده از شير سوياي غني شده يکي از بهترين گزينه هايي است که مي توانيد مد نظر قرار دهيد. با ترکيب شير سويا با دانه هاي چيا، اندکي عسل و ميوه تازه مي توانيد دسري خوشمزه و مقوي تهيه کنيد. همچنين، مي توانيد از شير سويا به همراه غلات صبحانه خود استفاده کنيد.

غذاهايي براي بهبود شکستگي استخوان

کلسيم در شرايطي بهترين نتايج را رقم مي زند که به ميزان کافي ويتامين D مصرف کنيد و ماهي هاي چرب مانند تن منبع خوبي براي اين ماده مغذي هستند. بهبود سلامت استخوان بدون ويتامين D کافي حتي در صورت تامين کلسيم چالش برانگيز خواهد بود. ويتامين D به کنترل سطوح کلسيم در خون کمک مي کند و نقشي کليدي در رشد استخوان و تقويت ساختار آن دارد.

دانه هاي کدو تنبل

دانه هاي کدو تنبل منبع خوبي براي منيزيم هستند که اين ماده معدني به جذب کلسيم کمک مي کند. از اين رو، مصرف اين ماده غذايي به تقويت و حفظ استحکام استخوان ها کمک
مي کند که عواملي کليدي در زمان بهبودي يک شکستگي هستند.

فلفل دلمه اي

فلفل دلمه اي هاي شيرين، به ويژه انواع قرمز آن، سرشار از ويتامين C هستند که يک ماده مغذي کليدي براي توليد کلاژن است که اين ماده براي بازسازي استخوان اهميت دارد. نصف فنجان فلفل دلمه اي مي تواند بيشتر از يک پرتقال ويتامين C داشته باشد.

ماهي ساردين

ماهي سادرين منبعي غني از کلسيم استخوان‌ساز است. نوجوانان به 1,300 ميلي گرم، زنان بزرگسال به 1,200 ميلي گرم و مردان بزرگسال به 1,000 ميلي گرم کلسيم در روز نياز دارند. به اشکال مختلف مي توانيد ماهي ساردين را به رژيم غذايي خود اضافه کنيد.

تخم مرغ

اگر شير غني شده يا لبنيات مصرف نمي کنيد بايد به تامين ويتامين D مورد نياز بدن خود از منابع ديگر بيشتر توجه داشته باشيد. تخم مرغ کامل داراي مقداري کلسيم، ويتامين D و منيزيم است. همچنين، اين ماده غذايي حاوي پروتئين، آهن، و ويتامين هاي B است که عواملي کليدي براي سلامت کلي انسان هستند.

انگور

انگور منبع خوبي براي ويتامين K است. سه چهارم فنجان انگور مي تواند 25 درصد از مقدار مصرف توصيه شده روزانه براي اين ويتامين را تامين کند. انگور را مي توانيد به اشکال مختلف مانند تازه، منجمد، به همراه ماست، سالاد يا جو دوسر مصرف کنيد.


 خبرپزشكي 

 ساخت آنتي‌اکسيدان مصنوعي براي درمان پارکينسون

محققان کره‌جنوبي نوعي آنتي‌اکسيدان مصنوعي ساختند که مي‌تواند گونه‌هاي فعال اکسيژن را در بيماران مبتلا به پارکينسون از بين ببرد. اين آنتي اکسيدان در واقع نوعي از نانوذرات است که وارد سلول شده و راديکال‌هاي آزاد اکسيژن را مهار مي‌کند.

به گزارش ستاد ويژه توسعه فناوري نانو،محققان مرکز تحقيقات نانوذرات در مؤسسه‌ي علوم پايه‌ي کره‌جنوبي نانوذراتي ساختند که مي‌تواند براي مقابله با پارکينسون استفاده شود. اين نانوذرات مي‌توانند گونه‌هاي اکسيژن فعال که در بيماران پارکينسون ايجاد مي‌شود را پاک کنند و به‌عنوان ابزار جديد درمان مورد استفاده قرار گيرند. انتظار مي‌رود که در آينده اين نانوذرات براي شناسايي و درمان ديگر پاتوژن‌هايي که گونه‌هاي فعال اکسيژن توليد مي‌کنند، نظير سرطان و بيماري‌هاي قلبي و عصبي استفاده شود.

در بيماري پارکينسون، نرون‌هاي توليدکننده‌ي دوپامين در مغز آسيب مي‌بينند. تجمع گونه‌هاي فعال اکسيژن موجب آسيب به بخش ميتوکندري سلول و در نهايت مرگ نروني مي‌شود.

مغز ليپيد زيادي دارد و سطح آنتي‌اکسيدان آن کم است؛ بنابراين به شدت به گونه‌هاي اکسيژن فعال حساس است. تا پيش از اين روشي براي پاک کردن انتخابي اين گونه‌هاي فعال اکسيژن وجود نداشته است.

طبق اعلام استاندارد؛

سوسيس و کالباس با اين برند را نخريد

مديرکل استاندارد تهران با اعلام اينکه فرآورده‌هاي گوشتي "دهکده پروتئين غيراستاندارد است"، اعلام کرد از مردم درخواست مي کنيم که محصولات توليد شده با اين نام و نشان را خريداري نکنند.

به گزارش ايسنا، محمود رضا طاهري در نشستي خبري با اعلام اينکه فرآورده‌هاي گوشتي برند دهکده پروتئين غيراستاندارد است و هيچ گونه مجوزي دال بر توليد از سوي استاندارد اخذ نکرده است، اظهار کرد: اين واحد حق توليد ندارد و پس از مراجعه بازرسان اداره کل استاندارد استان تهران متوجه شديم که به توليد مشغول بوده بنابراين دستور توقيف آن صادر شد و به مراجع قضايي نيز اعلام جرم مي‌شود.

وي ادامه داد: اين مجموعه حق هيچ گونه اطلاع‌رساني و تبليغات ندارد و سلامت مردم موضوعي نيست که به راحتي از آن بگذريم. علاوه بر اين محصولات سوسيس و کالباس مورد استفاده بيشتر اقشار آسيب پذير جامعه و نيز کودکان است به همين دليل با توليد محصولات غيراستاندارد در اين حوزه به طور غيرجدي برخورد مي‌شود.


 خبر 

 شيوع بالاي بيماري سنگ کليه در شمال و غرب کشور

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، از شيوع بالاي بيماري سنگ کليه در شمال و غرب کشور خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر مريم طاهري، با اشاره به اينکه بيماري سنگ کليه در شمال و غرب کشور از شيوع بالايي برخوردار است، گفت: بروز سنگ کليه بستگي به جنس، نژاد و محل زندگي بستگي و احتمال ايجاد آن در مردان بيشتر از زنان است. همچنين بروز سنگ کليه در سنين جواني نادر و بيشترين سن بروز آن در دهه چهارم تا ششم زندگي است.

اين اورولوژيست ادامه داد: مشاغلي که با حرارت و گرما سر و کار دارند به علت افزايش تعرق بدن بيشتر در معرض ابتلا به سنگ کليه قرار دارند از اين رو نوشيدن يک ليوان آب يا چاي کمرنگ و تازه دم هر دو ساعت يک بار براي اين افراد ضروري است.

طاهري با بيان اينکه تعريق زياد با فعاليت فيزيکي بويژه در آب و هواي گرم و ننوشيدن مايعات کافي باعث تغليظ ادرار و در نتيجه تشکيل سنگ کليه مي شود، بيان کرد: تحقيقات بر روي بيماران ارولوژي ثابت کرده، که بروز سنگ بطور مستقيم با چاقي و عدم رعايت رژيم غذايي سالم ارتباط دارد.وي با اشاره به اينکه حجم روزانه 2 ليتر ادرار نشان دهنده مصرف مايعات کافي در بدن است، گفت: اگر ادرارتان تغيير رنگ دهد يا بوي نامطبوعي داشته باشد احتمال دارد بدن تان دچار کمبود آب شده باشد. زماني که دچار چنين وضعيتي مي‌شويد بهتر است ميان وعده‌هاي سرشار از آب، سبزيجات، چاي کمرنگ و تازه دم، معجون آبليمو را در برنامه روزانه تان بگنجانيد.

مولکول عامل درد و خارش پوست شناسايي شد

مطالعات جديد محققان آمريکايي نشان مي دهد يک مولکول در ايجاد خارش و درد پوست ناشي از بيماري هاي التهابي نقش دارد.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري مديکال ساينس، اين مولکول sphingosine 1-phosphate يا به اختصار S1P نام دارد و از طريق دو مسير متمايز، در ايجاد خارش و درد پوست در بيماري هايي مانند پسوريازيس و ديگر بيماري هاي التهابي مانند آسم نقش دارد.

محققان در ادامه مطالعه و با بررسي مدل حيواني،‌ گيرنده اين مولکول به نام S1PR3 را شناسايي کردند و دريافتند با انسداد اين گيرنده مي توان از خارش و درد پوست جلوگيري کرد. خارش و درد پوستي عوارض جانبي بسياري از بيماري هاست و باعث آزار بيمار مي شود.

اين مطالعه در ساخت داروهاي موثر براي درمان درد و خارش پوست بسيار موثر است و مهمترين هدف آن کاهش عوارض پسوريازيس است.

پسوريازيس يک بيماري خودايمني التهابي مزمن پوستي است که دو تا سه درصد افراد سفيد پوست را تحت تاثير قرار مي دهد. عود علايم اين عارضه در فصل سرما بيشتر ديده مي شود. مهمترين علايم پسوريازيس شامل ايجاد تکه هاي ضخيم قرمز رنگ پوستي و فلس هاي نقره اي رنگ است که بسيار دردناک بوده و سبب خارش مي شود. اين عارضه معمولا زانو، آرنج، پوست سر، کف دست و پا و کمر را تحت تاثير قرار مي دهد؛ همچنين در اطراف ناخن، ناخن پا و داخل دهان نيز ديده شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي