جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5900

مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرند:
تا پايان سال، اولين قطار مترو وارد پرند مي‎شود


احداث پنج فرهنگسراي جديد در مناطق محروم اروميه


برگزاري بيست و دومين جلسه کميته مديريت خشکسالي سازمان آب و برق خوزستان

معاون تحقيق و توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک موسسه رازي:
تقاضا براي انتقال فناوري واکسن‌هاي انساني موسسه رازي به کشورهاي ديگر


خبــر


در استان


 مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرند:
  تا پايان سال، اولين قطار مترو وارد پرند مي‎شود 

 
رباط کريم- اصغري

مدير عامل شرکت عمران شهر جديد پرند گفت: تا پايان امسال اولين قطار مترو وارد شهر پرند مي‌‎شود.

به گزارش خبرنگار ما، محسن وطني‌‌خواه در نشست خبري با اصحاب رسانه طي سخناني به تشريح اقدامات و تلاشهاي اين شرکت پرداخت و اظهار داشت: با توجه به تعداد مسکن مهر اين شهر به پايتخت مسکن مهر مشهور است.وطني‌خواه افزود: در اين شهر حدود 96 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است که نسبت به سال گذشته 65 هزار واحد آن افتتاح شده است و باقي مانده مسکن مهر به دليل آماده بودن زيرساختها بيش از 29 هزار واحد است که هنوز باقي مانده است و پيشرفت فيزيکي قابل ملاحظه‎‌اي داشته است.وي با اشاره به اينکه بيش از 6 هزار واحد به دليل عدم وجود زير ساخت امکان افتتاح در هفته دولت را ندارند افزود: با تفاهماتي که با اداره آب داشته‎ايم مشکلات تا حدودي مرتفع شده و در حال حاضر در هفته دولت 1500 واحد مسکن مهر افتتاح خواهند شد و برنامه تا پايان سال ما 15هزار واحد است که عملياتي خواهد شد.

در حال حاضر 7 پارک محله اي را در دست احداث داريم که در هفته دولت افتتاح خواهند شد به مساحت 52 هزار متر مربع در حال طراحي است و اين پارکها تخصصي هستند مثل پارک پيشکسوتان، ورزش و کودک و مادر که پروژه‎هاي خوبي هستند.

مدير عامل شرکت عمران شهر جديد پرند در ادامه بيان داشت: با اقدامات و پيگيري هاي صورت گرفته انشاا... تا پايان امسال اولين قطار مترو وارد شهر پرند مي‎‏شود و پرندنشينان از اين خدمات بهره‎مند خواهند شد.


 احداث پنج فرهنگسراي جديد در مناطق محروم اروميه 

 اروميه- صديقي

عضو شوراي شهر اروميه گفت: امسال احداث پنج فرهنگ سرا و پنج سالن ورزشي در مناطق محروم در دستور کار شهرداري اروميه قرار گرفته است.عادل فتاحي درباره چگونگي ساخت فرهنگ‌سرا در مناطق محروم اين شهر و برنامه‌هاي فرهنگي شهرداري اروميه اظهار داشت: يکي از سياست‌هاي شهرداري و شوراي اسلامي شهر توسعه عمراني و زيرساختي در فعاليت‌هاي فرهنگي است.

وي تصريح کرد: شهرداري سالانه احداث چند فرهنگ‌سرا در محلات محروم شهر را در دستور کار قرار داده است و امسال نيز احداث پنج سالن ورزشي و پنج فرهنگ‌سرا جزو برنامه‌هاي شهرداري و شوراي اسلامي شهر اروميه است.فتاحي گفت: احداث سالن‌هاي ورزشي ارزان قيمت که بيشتر فصل‌ها بتوان از آنها استفاده کرد، از جمله برنامه‌هايي است که براي انجام آن اهتمام داريم و شهرداري عليرغم محدوديت‌هاي مالي هميشه در کنار زير ساخت‌هاي موردنياز شهري بوده است.

عضو شوراي شهر اروميه تصريح کرد: شهرداري در مناطق محروم با مشکل زمين مواجه است ولي در نقاط بالاي شهر، کنار پارک‌ها و فضاهاي سبز مي‌توان سالن‌هاي ورزشي ايجاد کرد.فتاحي خاطر نشان کرد: استفاده از زمين‌هاي موجود به شکل فنس‎کشي و آسفالت که هزينه کمتري دارند را در دستور کار شهرداري اروميه قرا گرفته و يک قطعه زمين 200 متري در گلشهر را بدين منظور فنس‎کشي کرده‌ايم، همچنين در کنار سالن‌ها احداث زمين‌ها و چمن‌هاي موقت نيز در برنامه شهرداري اروميه قرار دارد.

عضو شوراي شهر اروميه افزود: با مصوبه شورا، شهرونداني که در شش ماهه اول براي اموراتي نظير اخذ پروانه مراجعه مي‌کنند از تخفيف 35 درصدي بهره‌مند شده و در شش ماهه دوم نيز اين تخفيف به 20 درصد کاهش پيدا مي‌کند.


 برگزاري بيست و دومين جلسه کميته مديريت خشکسالي سازمان آب و برق خوزستان 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

بيست و دومين جلسه کميته مديريت خشکسالي سازمان آب و برق خوزستان با محوريت تسريع در رفع موانع اجرايي طرحها، ارائه برنامه‎هاي خشکسالي، بررسي پيش‎بيني و شرايط بارشي براي سال آبي آينده برگزار شد.دبير کميته مديريت خشکسالي اين سازمان، با اعلام خبر فوق گفت: در بيست و دومين جلسه کميته مديريت خشکسالي، روند اجراي طرح و بند خاکي مارد و اثرات آن بر کاهش شوري انتهاي رودخانه کارون و آبرساني به برخي مناطق داراي بحران آب شرب نظير هنديجان و ايذه مورد بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه همچنين شرايط منابع آبي فعلي سدها و رودخانه هاي استان، تامين آب انجام شده درحوضه‎هاي آبريزهاي مختلف منطبق با مصوبات ستاد خشکسالي استان خوزستان، اقدامات صورت گرفته در حفاظت و بهره‎برداري از منابع آبي و برخورد با برداشت‎کنندگان غيرمجاز، تامين امينت تاسيسات آبي، تدوين راهکار براي حل موانع انجام اقدامات تعديل خشکسالي پيش‎بينيهاي بلندمدت شرايط آب وهوايي براي ادامه سال بخصوص پاييز آينده مور بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

داريوش بهارلويي افزود: از شروع دوره کشتهاي تابستانه، بيش از 93 درصد مصوبات ستاد خشکسالي استان خوزستان در بحث تامين آب کشت هاي دائم و فصلي برخي حوضه‎ها و 100 درصد حوضه‎‏هايي نظير کرخه به سرانجام رسيده است و اين مهم در حالي است که شاهد کشتهاي پرمصرف و مغاير با محدوديتها و ممنوعيتهاي ستاد خشکسالي استان بوده‎ايم.


 معاون تحقيق و توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک موسسه رازي:
 تقاضا براي انتقال فناوري واکسن‌هاي انساني موسسه رازي به کشورهاي ديگر 

 کرج-خاکپور

معاون تحقيق و توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک موسسه تحقيقات واکسن و سرم‌سازي رازي گفت: برخي کشورها براي انتقال فناوري واکسنهاي پزشکي موسسه رازي متقاضي شده اند.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر علي آمقي با اشاره به توليدات اين موسسه و با بيان اينکه از 9 واکسن اجباري مصرف انساني، هفت واکسن به طور کامل در موسسه رازي ساخته مي‌شود، گفت: اين موسسه در فناوري توليد واکسنهاي انساني چنان بالنده است که اکنون مقدمات قرارداد انتقال فناوري اين واکسنها با کشورهاي متقاضي فراهم شده و اين نشان‌دهنده بلوغ موسسه رازي در زمينه توليد اين محصولات است.

وي افزود: علاوه بر محصولات پزشکي، واکسنهاي متنوع دامپزشکي و کيتهاي تشخيصي بيماريهاي دامپزشکي، واکسنهاي طيور و فرآورده‌هاي بيولوژيک متعددي در سبد محصولات موسسه رازي قراردارد.دکتر آمقي توليد سرمهاي درماني ضد کزاز، ضد ديفتري و ضد مارگزيدگي و عقرب‎زدگي را از ديگر محصولات اين مجموعه نام برد و اضافه کرد: سرمهاي درماني ضد مار و عقرب متقاضيان زيادي براي صادرات دارد و هم اينک به چند کشور منطقه صادر مي‎شود.

معاون تحقيق و توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک موسسه رازي، موقعيت امروز اين موسسه را حاصل تلاش بزرگان واکسن‎سازي کشورمان برشمرد و با بيان اينکه ما بر دوش پدران اين علم ايستاده‎ايم، تاکيد کرد: در کنار تلاش بزرگان علم واکسن سازي، با فعاليت و برنامه‎ريزي صحيح، جايگاه امروز را به دست آورده‎ايم به طوري که در 40 سال اخير 16 واکسن، دو کيت تشخيصي جديد و سرم ضد کزاز به محصولات موسسه رازي اضافه شده و دستيابي به فناوري پيچيده توليد تخم‎مرغهاي "اس پي اف" (SPF) از ديگر موفقيتهاي اين مجموعه است.

وي با بيان اينکه موسسه رازي از معدود مراکزي است که چرخه تحقيق تا توليد محصول به طور کامل درون موسسه انجام مي‎شود، افزود: به عبارتي فرآيند تحقيق کتابخانه‌اي، تحقيق آزمايشگاهي، توليد نيمه صنعتي و توليد صنعتي در همين موسسه انجام و به توليد محصول جديد يا ارتقاي کيفي محصولات منجر مي‎شود.


 خبــر 

 شهردار تبريز در مراسم افتتاح پارک نياوران:

اجراي سياست توزيع کاربري‎هاي عمومي با احداث پارک‎‏هاي ترکيبي در محلات تبريز

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به احداث هشتمين پارک محله اي با کاربريهاي مختلف فضاي سبز، ورزشي و فرهنگي در طي 9 ماه گذشته، گفت: توزيع متوازن کاربريهاي عمومي در محلات يکي از اساسيترين راهکارهاي حل معضلات کلانشهري مانند ترافيک است.

مهندس ايرج شهين باهر در جريان مراسم افتتاح و بهره‎برداري از پارک نياوران و فرهنگسراي مرزداران با حضور اعضاي شوراي شهر، فرمانده پدافند هوايي منطقه شمالغرب و مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، افزود: اجراي همزمان پروژه‎هاي عمراني با کاربري عمومي در شهرکهاي تازه تاسيس از مهمترين نقيصه‎‏هاي چندين ساله تبريز محسوب مي‎شود.

وي با بيان اين مطلب افزود: ضرورت دارد تمامي شهرکهاي تازه تاسيس به کاربريهاي عمومي ترکيبي مانند پارک، فرهنگسرا، فضاي سبز، فضاي تفريحي و ورزشي مجهز شوند که در همين راستا هشتمين پارک محله‎اي را امروز به بهره‎برداري رسانديم. شهين باهر اظهار داشت: طبق برنامه‎ريزيهاي انجام شده 20 پروژه احداث پارک محله‎اي با هدف بهره‎مندي بافتهاي کم برخوردار شهر تبريز افتتاح مي‌شوند تا براي شهروندان براي بهره‎مندي از فضاهاي تفريحي ورزشي مجبور به سفر درون شهري به ساير مناطق تبريز نشوند. شهردار تبريز در ادامه سخنراني خود به وضعيت نامناسب اقتصادي براي از سرگيري ساخت و سازها در سطح شهر تبريز پرداخت و متذکر شد: عليرغم کاهش درآمد شهرداري از محل صدور پروانه که بخش عظيمي از درآمدهاي شهرداري را شامل مي‌‎شود، توانسته‌ايم با افزايش ساعات کاري منابع مالي اجراي پروژه‌هاي اساسي را شهر را تامين کنيم.شهين باهر تصريح کرد: اجراي پروژه‌هاي عمراني با پيوست فرهنگي، تفريحي، ورزشي و به همراه اجراي خدمات محله محور شهرداري تبريز مي‎توان هزينه‌هاي تحقق مطالبات عمومي شهروندان را تا حد قابل توجهي کاهش داد، موضوعي که سال هاست مغفول مانده است. وي اضافه کرد، ديگر زمان آن فرا رسيده تا شهروندان براي رفع مطالبات تفريحي، ورزشي و فرهنگي، تنها گزينه خود را پارک ايل گلي تبريز معرفي کنند و باعث ايجاد بار ترافيکي و ايجاد هزينه‌هاي کلان مديريتي شود.ايرج شهين باهر گفت: چندين پارک منطقه‎اي هم تراز با پارک ائل گلي در سطح شهر تبريز احداث مي‎کنيم که پارک بزرگ تبريز با کاربريهاي مختلفش تنها يکي از آنها خواهد بود.

در راستاي حمايت از کالاي ايراني؛

گفتگوي مدير کل استاندارد يزد با شهروندان

يزد- خيرخواه

در راستاي حمايت از کالاي استاندارد ايراني، مدير کل اداره استاندارد استان يزد به طور مستقيم با شهروندان يزدي ديدار وگفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد، محمد حسين ماجدي اردکاني به اتفاق ديگر کارشناسان حوزه استاندارد،در يکي از فروشگاههاي زنجيره‎اي مرکز استان حضور يافت و به مدت چهار ساعت روند تهيه کالا توسط خريداران را نظاره کرد.

بعضي از مشتريان، دليل خريد کالاهاي خارجي را قيمت پايينتر آنها نسبت به کالاهاي مشابه داخلي اعلام نمودند و اين نشانگر آن است که در شرايط اقتصادي کنوني کشور و نيز پايين بودن سطح درآمدهاي مردم،قيمت،نقش مهمي را در انتخاب کالا ايفا مي‎نمايد.از اين رو جا دارد که توليدکنندگان کالا و ارائه‎دهندگان خدمات در سطح جامعه اين مورد مهم را مدنظر داشته باشند.شايان ذکر است خبرنگاران صدا و سيماي مرکز يزد نيز در محل حضور داشتند ونسبت به تهيه گزارشهاي مردمي و انعکاس ديدگا ههاي مردم در خصوص شعار سال و خريد کالاي ايراني اقدام نمودند.

شهردار قدس خبر داد؛

رفع مشکل 30 ساله محله جانبازان با اجراي سيستم جمع‌آوري آب‌هاي سطحي

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شهردار قدس به‌ بهره‌برداري از پروژه‌هاي مختلف در هفته دولت سال جاري اشاره کرد و گفت: يکي از اين پروژه‌ها اجراي سيستم جمع‌آوري آب‌هاي سطحي خيابان جانبازان و انتهاي خيابان شهيد عالمي و شهيد قرباني با استفاده از لوله‌هاي GRP است که با بهره‌برداري از آن معضل 30 ساله آبگرفتگي شديد اين منطقه رفع خواهد شد.

مهندس مسعود مختاري با اشاره به اقدامات انجام شده در معابر شهر از جمله لکه‌گيري و آسفالت، پياده‌روسازي و...، تصريح کرد: اين اقدامات در جهت سهولت در تردد شهروندان در معابر سطح شهر انجام مي‌شود که بسياري از اين پروژه‌ها در هفته دولت به بهره‌برداري خواهند رسيد.

مختاري در تشريح پروژه‌هاي يادشده، اظهار داشت: بهسازي فازهاي سوم و چهارم خيابان امامزاده از جمله اين پروژه‌هاست که در مساحتي حدود 17 هزار مترمربع اجرا شد. در فاز چهارم اين پروژه بيش از 3 هزار مترمکعب خاکبرداري، بيش از 1100 مترمکعب بتن‌ريزي و 3430 تن آسفالت‌ريزي انجام شده است. شهردار قدس به رفع معضل 30 ساله ساکنان يکي از محلات شهر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در ساليان گذشته اهالي خيابان‌هاي جانبازان، قدس، شهيدعالمي و عمارت در پي بارش باران با آبگرفتگي اين معابر مواجه مي‌شدند که مشکلات فراواني را براي اين عزيزان ايجاد مي‌کرد. بر همين اساس، عمليات اجرايي فاز اول سيستم جمع‌آوري آب‌هاي سطحي به طول 1100 متر با استفاده از تکنولوژي مدرن لوله‌هاي فايبرگلاس موسوم به GRP از سه‌راه قدس تا خيابان شهيد عالمي و انتهاي خيابان شهيد قرباني تا انتهاي خيابان فرهنگ در دستور کار قرار گرفت.

هرمزگان بزرگ‌ترين توليدکننده «هگزامين» در خاورميانه خواهد شد

بندرعباس- شهين صادقي

نائب رئيس هيئت مديره مجتمع پترو صنعت گامرون در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره‎برداري از طرح توسعه اين مجتمع گفت: در هفته آينده با حضور معاون رئيس‌جمهور کلنگ‌زني اين طرح کشوري انجام خواهد شد که اين مجتمع را به بزرگ‌ترين توليدکننده هگزامين در خاورميانه تبديل خواهد کرد.سيد يحيي واحدي با بيان اينکه افزايش توان توليد موقعيت بسيار خوبي براي کشور به وجود خواهد آورد افزود: درحال حاضر مجتمع پترو صنعت گامرون براي حدود 100 نفر اشتغال ايجاد نموده که 60 درصد کارکنان ما بومي هرمزگان و 40 درصد بومي ساکن هرمزگان هستند که با بهره‌برداري از طرح توسعه 152 نفر اشتغال جديد نيز ايجاد خواهد شد که جمعا اين مجتمع در استان 600 فرصت شغلي مستقيم و غيرمستقيم ايجاد خواهد نمود.مدير مجتمع پتروصنعت گامرون با بيان اينکه پتروصنعت گامرون توانسته است در سه عنوان مهم نماينده استان هرمزگان و برند ملي کشور باشد؛ بيان داشت: اين مجموعه به همت جوانان بومي استان توانست براي اولين بار در کشور به احياي کاتاليست نقره دست يابد و بتواند نام تنها صنعت پيشرفته هرمزگان را يدک بکشد.


 در استان 

 رئيس شوراي اسلامي شهرستان قدس:

تعامل ادارات خدمات‌رسان با شهرداري؛ عامل توسعه و پيشرفت شهر

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

حسين چناقچي با بيان اينکه اعضاي شوراي اسلامي شهر به عنوان نمايندگان مردم در پارلمان شهري وظيفه سياستگذاري براي توسعه و پيشرفت شهر را بر عهده دارند گفت: در اين ميان تعامل مشترک ميان ادارات خدمات‌رسان موجب تحقق اين مهم مي‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بين‌الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس، حسين چناقچي؛ رئيس شوراي اسلامي شهرستان قدس با بيان اينکه بيش از نيمي از مراجعات مردمي به شوراي اسلامي شهر و شهرستان مربوط به ادارات خدمات‌رسان است،اظهار داشت: تعامل و هماهنگي ادارات خدمات‌رسان با مجموعه شوراي اسلامي شهر و شهرستان تا حدودي زياد موجب شناسايي و رفع نقاط ضعف و قوت در سطح شهر مي‎شود.

وي افزود: هم‎اکنون در اغلب کلان شهرهاي دنيا کليه تصميمات اجرايي يک شهر را شهردار با مجوز شوراي شهر مي‎گيرد ولي در کشور ما هنوز اين نظام يکپارچه درراستاي ارائه خدمات شهروندي محقق نشده و و از سويي به دليل عدم آگاهي، شهروندان بسياري از مشکلات و مطالباتشان را از چشم شهرداري مي‎بينند.

براي نخستين بار؛

برداشت «ژل رويال» به همت زنبوردار روداني

بندرعباس- شهين صادقي

مدير جهادکشاورزي رودان گفت: زنبوردار روداني براي نخستين بار «ژل رويال» را از کندوهاي خود برداشت کرد.

ضياءالدين صامتي با اعلام اين خبر، گفت: اين زنبوردار با 100 کندو که در اختيار دارد، بين 2 تا 3 کيلوگرم در سال ژل رويال از هر کندو برداشت مي‎کند.

مدير جهادکشاورزي رودان با اشاره به اينکه ژل رويال نوعي ماده غذايي است که توسط زنبورهاي عسل تهيه مي‌شود، گفت: ژل رويال غذاي ملکه زنبورهاست که از بزاق زنبور‌هاي جوان بين 3 تا 5 روز توليد مي‌شود.

وي، افزود: تا پايان سال جاري براي توليد 150 کيلوگرم ژل رويال در اين شهرستان هدفگذاري شده است.

صامتي، ضد سرطاني بودن، ميکروب‎کشي، جلوگيري از آلزايمر، فشار خون و تصلب شرائين را جزء مهمترين خواص درماني اين ژل نام برد و خاطرنشان کرد: مطالعات وسيعي بر روي اين ماده اعجاب‎انگيز صورت گرفته و خواص درماني متعددي نيز براي آن تاکنون به اثبات رسيده است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي:

ظرفيت تصفيه‌خانه‌‎هاي آب به 1775ليتر در ثانيه افزايش مي‎يابد

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي گفت: ظرفيت تصفيه‌خانه‌‎هاي آب استان به يک هزار و 775ليتر در ثانيه افزايش مي‎يابد.

رسول اکبري از اجراي سه طرح مهم تصفيه‌خانه‌ آب در استان خبر داد و افزود: پروژه‌هاي مهمي نيز در بخش آب در دست اجرا است که شامل احداث تصفيه‌خانه‌ آب سلماس به ظرفيت 575 ليتر در ثانيه، تصفيه‌خانه‌ آب مهاباد با ظرفيت 750 ليتر در ثانيه، تصفيه‌خانه‌ سردشت با ظرفيت 330 ليتر در ثانيه و تصفيه‌خانه‌ پلدشت با ظرفيت 30 ليتر در ثانيه، هستند.

وي ادامه داد: تصفيه‌خانه‌ آب سردشت توسط شرکت توسعه منابع آب و نيروي ايران در حال اجرا است که با بهره‎برداري از اين تصفيه‌خانه‌‎ها ظرفيت تصفيه‌خانه‌‎هاي آب استان يک هزار و 775 ليتر در ثانيه افزايش مي‎يابد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي گفت: اين تصفيه‌خانه‌‌ها با بهره‌گيري از مدرن‌ترين روشهاي موجود احداث مي‌شوند به طوري که تصفيه‌خانه‌ آب مهاباد و سلماس به روش پيشرفته DAF و تصفيه‌خانه‌ پلدشت به روش RO در حال اجرا هستند

ثبت رکورد جديد در ارسال فرآورده‌هاي نفتي در منطقه خليج فارس

بندرعباس- شهين صادقي

رکورد جديدي در ارسال فراورده‎هاي نفتي در ماه نخست تابستان امسال ثبت شد.

مدير منطقه خليج فارس گفت : باتلاش پرسنل واحدهاي فني و عملياتي و عليرغم گرماي بي‎سابقه بندرعباس، در ماه نخست تابستان امسال با بهره‎‏گيري از دانش فني همکاران و ايجاد تغييراتي در تجهيزات انتقال براي اولين بار، ميزان انتقال فراورده به بيش از يک ميليارد و 217هزار ليتر رسيد اين درحالي است که در مدت مشابه سال گذشته يک ميليارد و 10هزار ليتر بوده است.

مدير منطقه خليج فارس ضمن تقدير از تلاش بي‎وقفه همکاران اين منطقه در ثبت رکورد جديد درارسال سوخت به مرکز کشور، خواستار تلاش بيش از پيش و هوشياري همه کارکنان در بخشهاي فني و عملياتي گرديد.

بررسي موانع توسعه پروژه‌هاي انتقال و فوق توزيع برق در شهرستان دزفول

اهواز-خبرنگار آفرينش

با حضور مديرعامل و معاونين شرکت برق منطقه‌اي خوزستان، نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي و سرپرست فرمانداري اين شهر موانع انجام پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در شهرستان دزفول مورد بررسي قرار گرفت.

ازجمله مسائل پروژه‌هاي برق در شهرستان دزفول بحث مربوط به معارضين پروژه‎ها، خطوط و پستهاي آماده اجرا و همچنين تامين زمين براي شروع عمليات اجرايي پروژه‌هاي برنامه‏ريزي شده در اين شهرستان است.

در همين راستا، محمود دشت‎بزرگ؛ مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان به همراه عباس پاپي‌زاده؛ نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي و امير عيسي‏‎زاده؛ سرپرست فرمانداري دزفول در نشست هم‏انديشي مشترک اين موضوعات را مورد بررسي قرار داده و تمهيدات لازم را براي تسريع در روند اجرايي پروژه‏ها اتخاذ کردند.

شايان ذکر است شرکت برق منطقه‌اي خوزستان براي توسعه زيرساختهاي شبکه برق شهرستان دزفول 13 پروژه توسعه‎‏اي شبکه برق با هزينه بالغ بر چهار هزار و 700 ميليارد ريال براي چهار سال آينده برنامه‏ريزي کرده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي