جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

جاي خالي ايران در انتقال بزرگ
ستاره خرم آبادي تيم ملي استراليا در منچسترسيتي


مرتضي مهرزاد، برترين ورزشکار پارالمپيکي جهان شد


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 جاي خالي ايران در انتقال بزرگ
 ستاره خرم آبادي تيم ملي استراليا در منچسترسيتي 

 ستاره ايراني تبار تيم ملي فوتبال استراليا، به باشگاه منچسترسيتي پيوست.دنيل ارزاني، ستاره خرم آبادي تيم ملي فوتبال استراليا شاگرد پپ گوارديولا در منچستر سيتي شد.

سايت اين باشگاه انگليسي با تاييد اين انتقال، در اين خصوص نوشت:" او يکي از درخشان ترين استعدادهاي جواني است که در سال هاي اخير در فوتبال استراليا ظهور کرده و در فهرست تيم ملي استراليا در جام جهاني هم حضور داشته است. او همچنين به عنوان جوان ترين بازيکن اين رقابت ها معرفي شد که در ديدار مقابل فرانسه به ميدان رفت."

ارزاني در سال 2016 به ملبورن سيتي پيوست و فصل گذشته نمايش هاي درخشاني در ليگ استراليا به نمايش گذاشت. همين عملکرد خوب بود که باعث شد جايزه بازيکن جوان فصل A-league را از آن خود کند و به تيم ملي زير 23 ساله هاي استراليا که هدايت آن را هري کيول برعهده دارد نيز دعوت شود.

در مدتي کوتاه، دنيل به يکي از آينده دارترين بازيکنان فوتبال استراليا تبديل شد و استعداد فوق العاده اش را براي رسيدن به موفقيت در بالاترين سطح، نشان داد.

احتمالا منچسترسيتي ارزاني را در اين فصل به باشگاه ديگري قرض خواهد داد تا با کسب تجربه، بتواند در فصول آينده، در تيم اول اين باشگاه بازي کند.

اين انتقال يک حس دوگانه را در ميان فوتبال دوستان ايراني ايجاد مي کند؛ حسي توامان با خوشحالي و ناراحتي. خوشحاليم که اين پسر خرم آبادي با اصالت ايراني صاحب جايگاهي بزرگ در فوتبال اروپا شده و ناراحتيم که دنيل به راحتي از چنگ تيم ملي ايران گريخت و لباس استراليا را بر تن کرد. البته بازي براي استراليا، تصميمي بود که خود ارزاني ترجيح داد بگيرد ولي اگر کارلوس کي روش همانند بازيکنان ديگري چون اشکان دژاگه، سامان قدوس، دنيل داوري، پافشاري بيشتري براي متقاعد کردن ارزاني مي کرد، امروز ستاره آينده دار منچسترسيتي را در تيم ملي ايران داشتيم. براي اين پسر خرم آبادي من سيتي، آرزوي موفقيت مي کنيم.


 مرتضي مهرزاد، برترين ورزشکار پارالمپيکي جهان شد 

 کميته بين المللي پارالمپيک مرتضي مهرداد را به عنوان بهترين ورزشکار ماه جولاي سال جاري ميلادي معرفي کرد.انتخاب مرتضي مهرزاد به عنوان برترين ورزشکار ماه جولاي بر اساس نظرسنجي انجام شده در سايت کميته بين المللي پاراالمپيک انجام شده است.

در نظرسنجي صورت گرفته مهرزاد با 60 راي عنوان بهترين ورزشکار را به خود اختصاص داد. در اين راي گيري، «کار آدنگان» دونده ويلچري از بريتانيا، «ديده دِ گروت» تنيس‌باز هلندي، «اليزابت گومس» پرتابگر نيزه از برزيل و «استفان اولسن» تنيس‌باز سوئدي نيز حضور کردند.کميته بين المللي پارالمپيک علت انتخاب مهرزاد به عنوان يکي از کانديداهاي برترين ورزشکار ماه جولاي را نقش موثر مرتضي مهرزاد در تيم ملي واليبال نشسته ايران در رقابت هاي قهرماني جهان عنوان کرد.تيم ملي مردان ايران در اين مسابقات قهرمان شد و مجوز مستقيم ورود به پارالمپيک 2020 توکيو را کسب کرد.


 خبـــرنامه 

 رکورد خوب پرسپوليس در روز بد

دفاع غيرقابل نفوذ

با وجود نمايش بد پرسپوليس مقابل استقلال خوزستان، تيم برانکو موفق شد يک آمار جديد از خود بر جاي بگذارد.

سه کلين شيت در سه بازي نخست ليگ برتر، بهترين شروع تدافعي تيم برانکو است. چهارمين فصلي که برانکو با پرسپوليس شروع کرده، بهترين عملکرد دفاعي اين تيم هم ثبت شده است. برانکو در فصل نخست که پرسپوليس طبق نظر خودش بسته شد، شروع خوبي نداشت. اين تيم در هفته نخست دو گل از پديده دريافت کرد، در هفته دوم هم دو بار ديگر دروازه تيمش باز شد و از استقلال‌خوزستان هم شکست خورد. در هفته سوم با چهار گل شکست سنگيني از سپاهان خورد تا در پايان هفته سوم، مهم‌ترين علت نتيجه نگرفتن تيمش، گل‌هاي خورده زياد پرسپوليس باشد. پرسپوليس در 3 مسابقه 8 بار دروازه‌اش باز شده بود. برانکو در فصل‌هاي بعد آمار دفاعي تيمش را بهبود بخشيد. در ليگ شانزدهم که قهرمان شدند ، تا پايان هفته سوم يک گل از فولاد خوردند. فصل قبل که قهرماني‌اش را تکرار کرد هم تا پايان هفته سوم، فقط فرزاد حاتمي در بازي با تراکتورسازي به اين تيم گل زده بود.

اما عملکرد دفاعي تيم برانکو در شروع اين فصل، بهتر از دو فصلي است که پرسپوليس را قهرمان کرد. پرسپوليس حتي همان يک گلي که در سه بازي نخست دو فصل اخير مي‌خورد را هم ديگر دريافت نکرده و پرسپوليس در ليگ هجدهم، سه کلين‌شيت از سه مسابقه به ثبت رسانده است. حتي جابجايي بيرانوند و رادوشوويچ هم باعث نشد که تيم برانکو در جهنمِ اهواز دروازه‌اش باز شود و در اين گرما و رطوبت هوا، مدافعان پرسپولس خستگي‌ناپذير و کم‌اشتباه ظاهر شدند.

ورود فوري فدراسيون

تشکيل پرونده بازي اهواز

رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: «پرونده ديدار استقلال خوزستان و پرسپوليس در اولويت فعاليت هاي کميته انضباطي در روزهاي آتي قرار خواهد داشت.»

اسماعيل حسن زاده در خصوص اتفاقات ورزشگاه غدير اهواز اظهار داشت: «به طور حتم پرونده ويژه اي با قيد زمان درباره ديدار استقلال خوزستان و پرسپوليس در کميته انضباطي تشکيل خواهد شد.انتشار گزارش هاي اوليه مربوط به اين بازي از طريق رسانه ها،روايت مقدماتي نسبت به مشکلات به وجود آمده را بيان مي کند و بي شک،پرونده مربوط به اين بازي در اسرع وقت و با بررسي و تحليل کليه جزييات در کميته انضباطي رسيدگي خواهد شد. از ناظران محترم اين مسابقه درخواست مي کنم در اسرع وقت و با قيد فوريت،گزارش ها را به کميته انضباطي ارسال کنند تا ضمن اتخاذ تصميم گيري هاي لازم،اقدام مقتضي صورت پذيرد.بر اين اساس پرونده ديدار استقلال خوزستان و پرسپوليس در اولويت فعاليت هاي کميته انضباطي در روزهاي آتي قرار خواهد داشت. اگر در بررسي ها،به جمع بندي خاصي درباره حواشي اين بازي برسيم،تصميمات قاطع کميته انضباطي اعمال مي شود. کميته انضباطي همه زواياي پيدا و پنهان مربوط به مسابقات ليگ برتر را زير نظر دارد.»

گفتني است در بازي استقلال خوزستان و پرسپوليس، بارها هواداران دو تيم با يکديگر درگيري فيزيکي پيدا کردند که اين اتفاق موجب مصدوميت چندين هوادار حاضر در ورزشگاه شد.

طعنه ليدر به بازيکنان پرسپوليس

هوچي گري و اعتصاب!

بعد از اين که حسين ماهيني مسئول کانون هواداران پرسپوليس را مسبب اتفاقات ورزشگاه غدير اهواز معرفي کرد، عده اي از هواداران به او انتقاد کردند و اين حرف ها را راه فراري از بازي ضعيفش دانستند. اما ديروز چند بازيکن ديگر پرسپوليس هم از ماهيني حمايت کردند و از مديريت باشگاه خواستند اين مشکلات را حل کند. اما رئيس کانون هواداران پرسپوليس هم ساکت ننشست و جواب تندي به ماهيني و چند بازيکن اين تيم داد. اسماعيا بيکي به ورزش سه گفت: «من تابع باشگاه هستم و باشگاه درباره‌ام تصميم خواهد گرفت. من بازيکن تيم نيستم که يک سال باشم و نباشم. در باشگاه نباشم روي سکوها مثل هميشه به عنوان هوادار خواهم ماند. من مثل برخي دوستان هوچي گر نيستم. دوستان بدانند که اگر پرسپوليس قهرمان شد به خاطر حمايت هواداران بوده و مديريت باشگاه وگرنه برخي دوستان به خاطر دو روز دير شدن مطالبات مي‌دانيد که چه اعتصاب و واکنشي که نمي‌کنند.

ماهيني هم الان به دنبال راه فرار مي‌گردد و ما اما همچنان به دنبال اين هستيم تا پرسپوليس موفق باشد.»

استقلال به تيام ITC نداد

برو از فيفا بگير!

مامه تيام و باشگاه عجمان در نامه اي به باشگاه استقلال درخواست کردند تا ITC اين بازيکن صادر شود ولي آبي ها اين نامه را ريجکت کردند. علي خطير، معاون ورزشي استقلال در اين باره مي گويد: «بله نامه به باشگاه رسيد و ما آن را ريجکت و رد کرديم. يک نامه هم به فدراسيون فوتبال زديم که تيام بازيکن ماست. از اين به بعد پرونده به در مجراي قانوني مورد پيگيري قرار مي گيرد.» بدين ترتيب تيام ITC خود را بايد مستقيما از فيفا بگيرد که پروسه زمان بر و پردردسري است.

ستاره بايرن در برنابئو؟

روزنامه‌هاي ورزشي آلمان نقل کرده‌اند که تياگو تا چند روز ديگر قرارداد خود با رئال را امضا خواهد کرد. پيش از اين چندين هفته بود که گفته مي‌شد تياگو از طرف بايرن براي فروش گذاشته شده است اما بايرن اين خبرها را بارها تکذيب کرده و اعلام کرده بود قصد ندارد هنرمند خط مياني خود را از دست بدهد. اما با ترک رئال توسط ماتئو کواچيچ، خولن لوپتگي از مسئولين رئال خواستار بازيکن جديدي براي خط مياني تيمش شده و فلورنتينو پرز مصمم است هافبک اسپانيايي بايرن را به مادريد منتقل کند. سفيدپوشان پايتخت اسپانيا از مدت‌ها پيش در فکر جذب تياگو بوده‌اند و حالا به نظر مي‌رسيد سرانجام زمان موعود فرا رسيده است. حالا که ماتئو کوواچيچ به عنوان بازيکن قرضي به چلسي پيوسته، رئال مادريد به هافبکي بااستعداد نياز دارد که بتواند با نفوذهاي سريع به قلب خط مياني حريف نقش مهمي در فاز تهاجمي تيم داشته باشد. به خصوص با توجه به اينکه خبرهاي زيادي درباره‌ احتمال انتقال لوکا مودريچ به اينترميلان مطرح مي‌شود، جذب تياگو براي رئال بيش از پيش به يک الزام تبديل شده است.


 خبـــرنامه 

 فوتسال قهرماني باشگاه‌هاي آسيا

صعود مس سونگون به فينال

مس سونگون با غلبه بر نفت الوسط عراق به فينال رقابت‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا راه يافت.ديدار نخست مرحله نيمه‌نهايي مسابقات فوتسال باشگاه‌هاي آسيا با تقابل مس سونگون ايران و نفت الوسط عراق آغاز شد که اين بازي با پيروزي 3 بر 2 نماينده کشورمان همراه بود.

در اين بازي نزديک، علي‌اصغر حسن‌زاده (2 گل) و فرهاد فخيم براي مس و هيثم سالم و قدرت بهادري براي نفت گلزني کردند تا با وجود گلزني لژيونر فوتسال کشورمان، مس سونگون ورزقان به فينال رقابت‌ها راه يابد.

برهاني:

به خاطر حفظ حجابم به ليگ ترکيه نرفتم

ملي پوش تيم واليبال بانوان با اشاره به پيشنهاد تيم هاي خارجي گفت: به خاطر حفظ حجاب و داشتن پوشش اسلامي به ليگ ترکيه نرفتم.

مائده برهاني در خصوص شرايط آماده سازي تيم ملي واليبال بانوان اظهار داشت: نه مرحله اردوي آماده سازي را براي حضور دررقابت هاي AVC پشت سر گذاشته‌ايم. سه مرحله اردوي ديگر نيز پيش رو داريم. در ادامه تمرينات آماده‌سازي نيز به اردوي تدارکاتي مجارستان مي رويم.

وي افزود: اردوي مجارستان فرصت بسيار ايده آلي است که مسئولان فدراسيون براي آماده سازي بيشتر تيم ملي در نظر گرفته اند. اين اردوي اروپايي تورنمنت چندجانبه اي است که به طور حتم تاثير بسزايي در آمادگي بازيکنان دارد. اين اردو قطعا يک شانس بسيار خوب براي ديده شدن بازيکنان نيزبه شمار مي رود.

کاپيتان تيم ملي واليبال بانوان ادامه داد: در شرايطي اردوهاي تمريني خود را پشت سر مي‌گذاريم که تمامي بازيکنان به کسب نتيجه خوب در رقابت هاي پيش رو فکر مي کنند. روحيه تيمي بسيار بالاست وتمرينات خوبي را پشت سر گذاشته ايم. من فکر مي کنم قسمت اعظم ايجاد اين روحيه مطلوب به خاطر وجود کادرفني خوبي است که داريم.

برهاني در ادمه صحبت هايش با تسنيم، يادآورشد: در رقابت هاي AVC با تيم هاي قزاقستان، فيليپين واستراليا همگروه هستيم. به سختي کارمان فکر نمي کنيم. تلاش‌مان صعود از گروه و ارائه بازي‌هاي خوب در مراحل بالاتر است.

وي تصريح کرد: بازي‌هاي آسيايي فرصت بسيار ايده‌آلي براي افزايش تجربه و بالا بردن انگيزه تيم بانوان بود. فرصت ايده آل و يک شانس براي واليبال بانوان بود. مي‌توانستيم حتي نتيجه خوب نيز کسب کنيم. به طورحتم اگر دراين رقابت‌ها شرکت مي‌کرديم با تجربه و آمادگي بالاتري در رقابت‌هاي تايلند حاضر مي‌شديم.

پشت خط زن تيم ملي واليبال بانوان درباره شرايط حضورش در ليگ برتر گفت: فعلا هيچ کدام از تيم هاي داخلي وضعيت شان مشخص نيست و نمي‌توانم در اين باره صحبتي کنم. اما مذاکراتي را با تيم‌هاي اروپايي دارم. پس از بازگشت از جام باشگاه‌هاي آسيا با يکي ازتيم‌هاي ترکيه اي صحبت کردم. ترک‌ها رقم قراردادي بسيار خوبي نيز پيشنهاد دادند اما با اين که ترکيه کشور اسلامي است به هيچ وجه قبول نکردند که با حجاب اسلامي در تيم حضور داشته باشم. من به دليل حفظ حجاب و پوشش پيشنهاد آنها را قبول نکردم.

حضور نصر آزاداني در تيم ملي تکواندوي بلژيک

عضو سابق تيم ملي تکواندو کشورمان با بلژيکي ها براي حضور در کادر فني اين تيم تا المپيک 2020 به توافق رسيد.

عليرضا نصرآزاداني که پيش از اين در کنار بيژن مقانلو و همچنين مهدي بي باک به عنوان مربي در تيم ملي تکواندو کشورمان فعاليت
مي کرد، از اين پس در کادر فني تيم ملي بلژيک حضور خواهد داشت.

وي با درخواست فدراسيون تکواندو بلژيک و به منظور آماده سازي اردونشينان اين کشور براي شرکت در رويدادهاي پيش‌رو تا المپيک 2020 به عنوان مربي به کادرفني اين تيم اضافه شد.عليرضا نصرآزاداني طلاي قهرماني آسيا، طلا و برنز بازيهاي آسيايي، طلاي و نقره قهرماني جهان را به عنوان مهمترين مدالها در کارنامه خود دارد.

عدم خريد بازيکن جديد

تاريخ‌سازي به سبک تاتنهام

تاتنهام با عدم خريد بازيکن در پنجره تابستاني نقل و انتقالات تاريخ‌ساز شد.

موعد خريد‌هاي تابستاني در ليگ برتر انگليس به اتمام رسيد و تمام تيم‌ها بازيکن خريدند اما تيم تحت امر مائوريسيو پوچتينو، بازيکني جديد به خدمت نگرفت.از سال 2003 نقل و انتقالات پيش از شروع فصل در قالب پنجره تابستاني انجام گرفت، هيچگاه سابقه نداشت که باشگاهي بدون خريد بازيکن بماند و از اين نظر تاتنهام تاريخ‌سازي کرد.

اين اتفاق در حالي رخ داد که کادر بازيکنان تيم انگليسي يک بازيکن نسبت به فصل قبل بيشتر براي فصل جديد خواهد داشت که اين چهره نيز ونسان يانسن، بازيکن هلندي تحت قرارداد با هاتسپر بود که به تيم فنرباغچه ترکيه قرض داده شد.

در اين ارتباط پوچتينو اظهارداشت:خيلي خوشحال و راضي هستم که توانستيم کادر تيم را حفظ کنيم.براي اين منظور باشگاه تلاش گسترده‌اي کرد که قرارداد بازيکنان را تمديدکند.هدف ما از همان ابتدا حفظ نفرات‌مان بود که به خواسته خود نيز رسيديم.

توافق 90 درصدي مدافع تيم ملي با ترابزون

مدافع تيم ملي ايران با حضور در يکي از هتل‌هاي شهر استانبول در آستانه پيوستن به ترابزون ترکيه قرار گرفته است.

به گزارش روزنامه دانگا ترکيه، مرتضي پورعلي‌گنجي، مدافع تيم ملي ايران در جام جهاني 2018 هم‌اکنون براي نهايي شدن قراردادش با باشگاه ترابزون در يکي از هتل‌هاي معروف استانبول حضور دارد و در حال مذاکره با مسئولان اين باشگاه ترکيه‌اي است. تاکنون 90 درصد توافق انجام شده و تنها توافق بر سر جزئيات نهايي باقي مانده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي