جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5914


نامه لاريجاني به روحاني درباره استيضاح وزير اقتصاد


قطر خواستار افزايش تردد خطوط دريايي با ايران شد


تريبون


نهادهاي مالي


 نامه لاريجاني به روحاني درباره استيضاح وزير اقتصاد 

 عضو هيئت‌رئيسه مجلس از نامه علي لاريجاني به رئيس‌‌جمهور براي حضور در نشست استيضاح وزير امور اقتصادي و دارايي خبر داد. به گزارش ايلنا، علي‌اصغر يوسف‌‌نژاد عضو هيئت‌رئيسه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به زمان برگزاري جلسه استيضاح وزير امور اقتصادي و دارايي در پارلمان،گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، قرار است جلسه استيضاح مسعودکرباسيان وزير امور اقتصادي و دارايي امروز (يکشنبه، چهارم شهريور) در صحن پارلمان برگزار مي‌شود.

وي افزود: طبق تصميم هيئت‌‌رئيسه مجلس و پيروي اعلام آمادگي وزير اقتصاد، جلسه استيضاح آقاي کرباسيان در مجلس برگزار مي‌شود و نمايندگان موافق و مخالف، ديدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پيرامون عملکرد وزير امور اقتصادي و دارايي را مطرح مي‌کنند.عضو هيئت‌رئيسه مجلس در پايان خاطر نشان کرد: در نامه‌اي از سوي رئيس مجلس، از آقاي روحاني رئيس‌جمهور دعوت کرديم براي دفاع از عملکرد وزيراقتصاد، در جلسه استيضاح حضور يابد. البته طبق آيين‌نامه داخلي مجلس، حضور و يا عدم حضور رئيس‌جمهور در جلسه استيضاح، الزامي نيست و بستگي به تصميم رئيس‌جمهور دارد.


 قطر خواستار افزايش تردد خطوط دريايي با ايران شد 

 معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي از درخواست قطري ها براي افزايش تردد خطوط دريايي بين بندر بوشهر و بندر حمد اين کشور خبر داد.به گزارش سازمان بنادر و دريانوردي، هادي حق شناس گفت: قطري ها پيش از تحريم هاي عربستان سعودي و امارات متحده عربي، کالاي خود را از اين کشورها تامين مي کردند اما اکنون درخواست کرده اند که تردد خطوط دريايي بين ايران و قطر افزايش يابد تا تجارت بين دو کشور تقويت شود.

معاون سازمان بنادر بيان کرد: با توجه به اينکه قطري ها از سوي امارات و عربستان سعودي در تحريم هستند، به آنها اعلام کرديم که از بندر بوشهر مي توانيم کالاهاي شما را صادر يا وارد کنيم، که اکنون بخشي از اين کار انجام شده است و به طور مشخص بخشي از محصولات کشاورزي از بندر بوشهر به بندر حمد قطر ترانزيت مي شود.

به گفته حق شناس، اکنون از نظر خطوط کشتيراني و عبور و مرور کشتي، بين دو بندر بوشهر ايران و حمد قطر هيچ مشکلي وجود ندارد.

معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي تاکيد کرد: کالاهاي ترانزيتي از مقصد ترکيه و ساير کشورهاي همجوار مي توانند با استفاده از خطوط کشتيراني مناسب از بندر بوشهر به بنادر قطر حمل شوند.حق شناس يادآور شد: مسئولان قطري پيشتر در ديدار با مقام هاي ايران درخواست کردند که خطوط دريايي بين بنادر بوشهر و حمد بيش از پيش کسترش يابد.

وي افزود: در گذشته هم خطوط دريايي بين بنادر دو کشور فعال بود اما شرايط فعلي قابل مقايسه با گذشته نيست و شاهد رشد چشمگير تردد خطوط دريايي بين بنادر ايران و قطر هستيم.


 تريبون 

 توزيع اسکناس نو در 50 شعبه منتخب استان تهران

توزيع اسکناس نو در 50 شعبه منتخب استان تهران اسکناس نو 500 و هزار توماني به مناسبت عيدغدير توسط 7 بانک و در 50 شعبه منتخب به مدت 5 روز توزيع مي شود.به گزارش بانک مرکزي، توزيع اسکناس نو 5.000 ريالي و 10.000ريالي به مناسبت عيد غدير، از 3 شهريور تا 7 شهريور از طريق شعب منتخب بانک‌هاي عامل در سطح استان تهران انجام مي شود. ضمناً اطلاع‌رساني در خصوص نحوه توزيع اسکناس نو در ساير استان‌ها با هماهنگي ناظران پولي بانک مرکزي و از طريق روابط عمومي بانک‌ها و شعب منتخب انجام خواهد شد. ‏‏‏‏‏

تعيين نرخ ثابت براي پروازهاي داخلي تا پايان مهر

در جريان جلسه‌اي که ميان مسئولان شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي و سازمان هواپيمايي کشوري برگزار شد، نرخ پروازها تا پايان مهر ماه تعيين شد و هيچ شرکتي اجازه ندارد بالاتر از اين نرخ‌ها بليت بفروشد.

مقصود اسعدي ساماني، دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي در گفت‌وگو ايسنا، با اشاره به برگزاري اين جلسه ، اعلام کرد: در جريان اين جلسه شرکت‌هاي هواپيمايي ايراني داوطلبانه اعلام آمادگي کردند که با وجود آزادسازي نرخ‌ها به منظور کمک به شرايط اقتصادي کشور و سياست‌هاي صنعت هواپيمايي نرخ‌هاي مشخصي براي انجام پروازهاي داخلي‌شان نهايي کرده و تا پايان مهر ماه امسال تغييري در آنها ايجاد نکند.

به گفته وي، با اجرايي شدن اين سياست، نرخ‌هاي اجرايي شده در طول روزهاي گذشته به شکل قابل توجهي کاهش پيدا مي‌کند.

دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي با بيان اين که نرخ جديد پروازها تا ساعات آينده روي سايت شرکت‌هاي هواپيمايي قرار مي‌گيرد، توضيح داد: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته نرخ پرواز تهران ـ اصفهان 290 هزار تومان، تهران ـ‌ شيراز 380 هزار تومان، تهران ـ مشهد 390 هزار تومان، تهران ـ کيش 510 هزار تومان و تهران ـ بندرعباس 540 هزار تومان تعيين شده است.ساماني ادامه‌ داد: اين نرخ‌ها سقف مجاز قيمت بليت پروازها به شمار مي‌رود و در صورت عدم کشش بازار و تصميم گيري شرکت‌هاي هواپيمايي امکان پايين آمدن آن نيز وجود دارد، اما قطعا هيچ شرکتي اجازه نخواهد داشت که بيشتر از اين قيمت بليت فروشي کند.

وي با بيان اين که کاهش تعداد مسافران حاصل از افزايش نرخ بليت قطعا براي ايرلاين‌ها اتفاق به صرفه اي به شمار نمي‌رود، تاکيد کرد : با وجود تمام فشارهاي بين‌المللي که تامين نيازهاي شرکت‌هاي هواپيمايي ايران را با دشواري‌هاي فراوان مواجه مي‌کند و علي‌رغم اين که با سياست‌هاي جديد ارزي شرايط براي تامين نيازهاي شرکت‌هابسيار دشوارتر از گذشته شده است، اما ايرلاين هاي داخلي تصميم گرفته‌اند با همراهي با سياست‌هاي دولت، نرخ‌هاي مشخصي را تعيين کنند و به آنها پايبند باشند.

به گفته دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي، در رابطه با پروازهاي خارجي نيز تلاش مي‌شود تا تصميمات قطعي اتخاذ شده و کاهش نرخ‌ها در اين حوزه نيز اجرايي شود.


 نهادهاي مالي 

 برنده خوش شانس جشنواره «ماجراهاي آقاي کاوش» باشيد

بانک ملي - برنده خوش شانس جشنواره « ماجراهاي آقاي کاوش» باشيد در چالش هاي جشنواره «ماجراهاي آقاي کاوش» بانک ملي ايران شرکت کنيد تا جزو يکي از سه برنده خوش شانس هفتگي باشيد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين جشنواره به صورت هفتگي برگزار و مخاطبان آن در هر هفته بايد به سوال طرح شده در صفحه رسمي اينستاگرام بانک ملي ايران پاسخ دهند.

چتر مالي بانک مسکن 2 برابر شد

بانک مسکن - تعداد تسهيلات پرداختي توسط بانک مسکن به متقاضيان ساخت و خريد در چهار ماه اول امسال دو برابر شد.گزارش «هيبنا» از عملکرد بانک تخصصي توسعه اي مسکن در ماه هاي گذشته از سال 97 حاکي است: از ابتداي سال جاري تا پايان تير ماه، 141 هزار و 80 فقره انواع تسهيلات توسط اين بانک به فعالان بخش مسکن و ساختمان و همچنين ساير متقاضيان تسهيلات بانکي پرداخت شد که به لحاظ تعداد تسهيلات، رشد 98.1 درصدي نشان مي دهد.در چهار ماه اول امسال، مجموع ارزش تسهيلات پرداختي توسط بانک مسکن رقمي معادل با 5 هزار و 141ميليارد و 744 ميليون تومان بوده که از اين منظر نيز رشد 53 درصدي داشته است.

توزيع اسکناس نو در شعب برگزيده بانک پارسيان به مناسبت عيدغدير

بانک پارسيان - بانک پارسيان از سوم تا هفتم شهريور ماه سال جاري به مناسبت عيد سعيد غدير خم در شعب برگزيده خود درسطح استان تهران، اسکناس هاي نو توزيع مي کند.به گزارش روابط عمومي بانک پارسيان: در آستانه فرارسيدن عيد سعيد غدير خم طبق مجوز بانک مرکزي شعب اين بانک شامل: مرکزي، مير داماد شرقي، پاسداران،
جنت آباد و افسريه در شهر تهران در روزهاي ياد شده اقدام به توزيع اسکناس هاي نو به هم ميهنان مي کنند.اسکناس هاي نو شامل؛ 5 هزار ريالي و 10 هزار ريالي است که هر درخواست کننده مي تواند از هريک از اسکناس هاي مذکور يک بسته 100 تائي دريافت نمايد.

بانک گردشگري؛ حامي نمايشگاه صنايع دستي کشور

بانک گردشکري - بانک گردشگري حمايت رسمي از سي امين نمايشگاه صنايع دستي کشور را در سال حمايت از توليد داخلي بر عهده دارد. به گزارش روابط عمومي بانک گردشگري، اين حمايت همسو با منويات مقام معظم رهبري در خصوص توجه به توليد داخلي و ايجاد اشتغال با هدف همراهي با هنر و فرهنگ ايراني و ايجاد فرصت هاي جديد در حوزه تجاري سازي و اشتغال آفريني در حوزه صنايع بومي ايراني صورت گرفته است.

پذيرش چک‌هاي طرح قديم در بانک صادرات تا 2 ماه ديگر

بانک صادرات - پذيرش چک‌هاي طرح قديم در بانک صادرات تا 2 ماه ديگر ادامه داردهمزمان با مهلت دو ماهه بانک مرکزي براي تبادل چک‌هاي طرح قديم در نظام بانکي و سامانه چکاوک، معاون مالي بانک صادرات ايران از ادامه پذيرش چک‌هاي غير صيادي تا ششم آبان‌ماه 97 در اين بانک خبر داد.

به گزارش بانک صادرات ايران، شاهين صالح محمدزاده با اعلام اين خبر گفت: بر اساس اطلاعيه جديد بانک مرکزي، مهلت تعويض و کارسازي چک‌هاي طرح قديم با دسته‌چک‌هاي صيادي که پيش از اين ابتداي شهريور سال 97 بود، تا ششم آبان ماه تمديد شده و فرصت تازه‌اي به فعالان اقتصادي و صاحبان کسب و کار داده شده تا چک‌هاي طرح قديم (غير صيادي) آنان همچنان تا دو ماه ديگر قابليت تهاتر و نقل وانتقال از طريق سامانه چکاوک (به صورت کلرينگ) را داشته باشد و از اين رو شعب بانک صادرات ايران نيز تا اين تاريخ به پذيرش و ثبت چک‌هاي طرح قديمي ادامه خواهند داد.

تمديد مهلت زماني تعويض دسته چک هاي طرح قديم

بانک رفاه - مهلت زماني تعويض دسته چک هاي طرح قديم با طرح جديد (صيادي) تمديد شد.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران، با استناد به مفاد اطلاعيه بانک مرکزي ج.ا.ا، مهلت زماني تعويض دسته چک هاي قديم با دسته چک هاي صيادي تا ششم آبان ماه سالجاري و به مدت 2 ماه تمديد شد.

بانک شهر برگزار مي کند؛

نخستين رويداد جذب ايده هاي نوين بانکي

بانک شهر - بانک شهر نخستين رويداد استارتاپي خود در صنعت بانکداري را با عنوان «استارتاپ تريگر شهرتک» با هدف جذب ايده هاي نوين برگزارمي کند.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، قائم مقام معاونت و مدير امور سازمان و برنامه ريزي اين بانک با اشاره به رشد فعاليت هاي استارتاپ ها در سال هاي اخير و نقش ايده هاي ارائه شده در پيشبرد فعاليت هاي بانکي، گفت: به اين منظور بانک شهر در نظر دارد اولين رويداد استارتاپي خود را در صنعت بانکداري با عنوان استارتاپ تريگر شهرتک با هدف جذب ايده هاي نوين در راستاي خلق خدمات و محصولات مبتني بر فناوري هاي نوين مالي و بانکي با همکاري دانشگاه صنعتي شريف در مهرماه سال جاري برگزار نمايد.

فعالان عمده صادراتي استان لرستان در سال 96 مشتري بانک توسعه صادرات هستند

بانک توسعه صادرات - رييس شعبه خرم آباد بانک توسعه صادرات اعلام کرد: 90 درصد از حجم صادرات 340 ميليون دلاري استان در سال 96 متعلق به سه شرکت است که دو شرکت از مشتريان بانک توسعه صادرات هستند.به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات، علي اصغر گلکار در گفتگو با خبرنگار اگزيم نيوزافزود: سه شرکت پتروشيمي خرم آباد، فروآلياژ و داروسازي اکسير صاحبان 90 درصد حجم صادرات استان بوده اند که از سه شرکت ياد شده فروآلياژ و اکسير از مشتريان بانک توسعه صادرات خرم آباد هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي