جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5914

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:
افزايش 3 برابري احتکار کالا در مازندران

رييس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:
پيش بيني برداشت 2250 تن «بادرشبو» در اروميه

فرماندار ويژه شهرستان کرج:
هدفگذاري اعتباري براي کاهش کمبودهاي زيرساختي مناطق محروم کرج


بازديد شهردار از پارک‌هاي بانوان کلانشهر تبريز


خبــر


در استان


 رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:
 افزايش 3 برابري احتکار کالا در مازندران  

 
ساري-رقيه سامع

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اينکه در سال گذشته صادرات مرکبات ما 6 برابر شد، گفت: احتکار در حال حاضر سه برابر گذشته شده در همه جاي دنيا سودجويي اقتصادي وجود دارد، متاسفانه در استان ما هم اين موضوع وجود دارد.وي افزود: اقتصاد ما کاملا در هم تنيده با اقتصاد جهاني است که در حال حاضر زير بار فشار زيادي است و خيلي نمي‌تواند روي حمايت کشورهاي ديگر حساب کند.

اين مسؤول ادامه داد: برخي از صنايع پوشاک استان در اوج وضعيت خود قرار دارد که سازمان صنعت، معدن و تجارت تلاش دارد تا برنامه محور عمل کند.

محمدپور عمران در پاسخ به سوالات متعدد خبرنگاران در بحث نظارت‌ها گفت: در استان مازندران اين سازمان اقدامات خوبي با هماهنگي جهادکشاورزي و معادن انجام داد و در بحث شن و ماسه در دوران رونق ساخت‌وساز همه ساختمان‌ها و جاده‌ها نيازمند تامين مصالح از همين استان است و با توجه به اقليم خاص اين استان بايد با توجه به اينکه در بخش برداشت هيچ آسيبي به محيط زيست وارد نشود، تغيير رويه دهيم.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اينکه در سال گذشته صادرات مرکبات ما 6 برابر شد، اظهار کرد: احتکار در حال حاضر سه برابر گذشته شده در همه جاي دنيا سودجويي اقتصادي وجود دارد، متاسفانه در استان ما هم اين موضوع وجود دارد.

محمدپورعمران تصريح کرد: موضوع فني و کارشناسي منطقه آزاد با تجربه موفق و ناموفق همواره وجود داشته است، اين مساله بايد در حريم خاص خود و در فضاي کارشناسي خود بررسي شود.وي با بيان اينکه موضوع تردد خودروهاي خارجي ديگر جزء برنامه‌ها و مصوبات تشکيل مناطق جديد نيست و کشور ترکيه به اين بحث پايان داد؛ با توجه به اينکه بالاترين صادرات کشور ترکيه خودرو است اجازه داده برندهاي مطرح جهاني به‌طور مستقل در کشور فرهنگ ارتباط با مشتري خودشان را حفظ کنند و اينکه شرکت‌هاي خودروسازي ما به‌صورت موفق عمل کرده و اصالت خود را حفظ کنند تلاش ما است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده موضوع تامين کالا اولويت ما است که حدود 20 کالاهاي مختلف دسته‌بندي شدند و شبکه‌اي را به‌صورت اداري و مجازي ايجاد کنيم تا نخستين وظيفه اين ستاد رصد موجودي‌ها باشد؛خوشبختانه تاکنون مشکلي در زمينه تامين کالا نداشتيم.

اين مسئول ادامه داد: در رابطه با يک شرکت لبني در استان به علت کاهش ارزش پول ملي همه افرادي که دسترسي به شير داشتند تلاش کردند تا تبديل به شير خشک کنند؛ مدتي دچار کاهش عرضه بودند که خوشبختانه پس از انجام پيگيري‌هاي لازم از اول شهريور صادرات شيرخشک را ممنوع اعلام کردند که کار بسيار ارزشمندي بوده است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در بحث روغن مايع هم هيچگونه کاهش عرضه‌اي نداشتيم.


 رييس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:
 پيش بيني برداشت 2250 تن «بادرشبو» در اروميه 

 اروميه- يزدان پناه

رييس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: بيش از 75 هکتار از اراضي کشاورزي شهرستان اروميه به کشت گياه بادرشبو اختصاص يافته است.اسمعيل کريم زاده گفت: سطح زير کشت اين گياه در شهرستان اروميه در سال جاري بيش از 75 هکتار گزارش شده که ميزان توليد ان 2250 تن برآورد مي گردد.وي با اشاره به فعاليت 5 واحد توليد عرقيات گياهي جهت عرقگيري از محصول بادرشبو افزود: عرق استحصالي جهت مصرف در داخل استان و مازاد آن به خارج از استان صادر مي‎گردد.

وي ادامه داد: اسانس بادرشبو خاصيت ضد باکتريايي دارد و از ان براي مداواي دل درد و نفخ شکم و همچنين در صنايع غذايي و نوشابه‎سازي و صنايع بهداشتي و آرايشي استفاده مي‌شود.کريم‌زاده همچنين با بيان اينکه مواد موثره پيکر رويشي بادرشبو (عرق حاصل از تقطير) آرام بخش و اشتهاآور است خاطرنشان کرد: اين گياه در مرحله گلدهي از بيشترين مقدار ماده موثره برخوردار است .بدين منظور اواخر مرحله گلدهي، هنگامي که يک سوم گلها سبز رنگ شده باشند زمان مناسبي براي برداشت محصول و استخراج اسانس مي‌باشد.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان در رابطه با اسانس بادرشبو تصريح کرد: مقدار اسانس با توجه به شرايط اقليمي محل رويش متفاوت و بين 0.6 تا0.8 است و از ترکيبات متفاوتي تشکيل شده که مهمترين آن سيترال و استات ژرانيل مي‎باشد.وي ادامه داد: بادرشبو گياهي است علفي يک ساله، که در اروميه در سطح وسيعي کشت مي‎شود و گل و پيکر رويشي آن (برگها و ساقه‎هاي جوان) معطر هستند و نبايد اين گياه را با بادرنجبويه که گياهي چند ساله و از همان خانواده (تيره نعنايان) است اشتباه گرفت.


 فرماندار ويژه شهرستان کرج:
 هدفگذاري اعتباري براي کاهش کمبودهاي زيرساختي مناطق محروم کرج 

 کرج - خاکپور

معاون استاندارالبرز و فرماندار ويژه شهرستان کرج از توزيع اعتبارات مناسب به منظور ايجاد زيرساختهاي خدماتي و شهري در مناطق محروم و کم‎برخوردار اين شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان کرج؛«مهندس سيروس شفقي» با اعلام اين خبر افزود: اعتباري بالغ بر 7 ميليارد و 633 ميليون تومان جهت بهبود سطح کيفيت فضاهاي شهري و ايجاد حس رضايتمندي در شهروندان به ويژه در مناطق کم برخوردار و محروم کرج همانند خرمدشت، سهرابيه، حصار، پيشاهنگي و... صورت گرفته است.فرماندار کرج گفت: ازآنجايي که يکي از دغدغه‎هاي مردم مناطق کم‎برخوردار وضعيت عبور و مرور و معابر شهري بوده است، اعتباري بالغ بر 11 ميليارد و 853 ميليون تومان نيز در سرفصل توسعه خدمات شهري و روستايي به شهرداريهاي مناطق اين شهرستان پيش‎بيني شده تا تزريق اعتبار شود.

وي افزود: با اين نگاه سعي شده تا در سال 97 توزيع اعتبارات شهرستاني به مناطق کم‎برخوردار کرج سوق پيدا کند تا خدمت‎رساني در اين مناطق تقويت شود. فرمانداري ويژه شهرستان کرج؛ مهمترين هدفگذاريها در تخصيص اعتبارات شهرستان را بدين شرح اعلام کرد: اعتبار 7 ميليارد و 966 ميليون توماني براي ايجاد زيرساختها در مناطق محروم کرج، خرمدشت – سهرابيه – حصار – پيشاهنگي و... با نگاه ويژه ديده شده‎اند، اختصاص اعتبار 11 ميليارد و 853 ميليون تومان جهت توسعه خدمات شهري و روستايي به شهرداريهاي مناطق کرج، هدفگذاري اعتبارات به سمت بهبود سطح کيفي فضاهاي شهري در مناطق کم‎‌برخوردار کرج بوده است.


 بازديد شهردار از پارک‌هاي بانوان کلانشهر تبريز  

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از پارکهاي بانوان شمس تبريزي، بهار و رضوان کلانشهر تبريز بازديد کرد. مهندس ايرج شهين باهر با حضور در پارکهاي بانوان شمس تبريزي، بهار و رضوان، از نزديک با مسائل و مشکلات موجود در پارک هاي بانوان کلانشهر تبريز آشنا و جهت حل اين مشکلات دستورات لازم را ابلاغ کرد.

شهردار تبريز در حاشيه بازديد از پارک هاي بانوان با بيان اينکه در برخي از پارکها مشکلاتي وجود دارد که بايد از سوي شهرداريهاي مناطق رسيدگي شود، اظهار کرد: بايد شهرداران مناطق در بحث پارکهاي بانوان پاي کار آمده و نواقص موجود در اين پارکها را در اسرع وقت حل و فصل کنند.وي افزود: اين پارکها به دليل بسته بودن فضايشان قابل رويت نيستد که بايد مسئولان همواره از اين فضاها بازديد کرده و به مسائل و مشکلات موجود در اين پارک ها رسيدگي کنند.

مهندس شهين باهر در ادامه با بيان اينکه فضاهاي مناسبي براي استفاده بانوان در اين پارکها فراهم شده، افزود: فضاهايي همچون فرهنگ سراها در داخل پارکهاي بانوان احداث شده که با برگزاري کلاسهاي آموزشي، تأثيرات فرهنگي زيادي در بين شهروندان تبريزي ايجاد مي‎کند.وي همچنين با بيان اينکه بايد امکان استفاده حداکثري بانوان از پارکها فراهم مي‎شود، تصريح کرد: بايد امکاناتي در پارکهاي بانوان فراهم شود تا بانوان حتي الامکان از فضاي محرميت استفاده کنند و بيشتر احساس آرامش کنند که در اين راستا از سبزبانان در اين پارکها استفاده مي‎شود.


 خبــر 

 بازديد وزير نيرو از تصفيه‌خانه فاضلاب شهري ساري

ساري- رقيه سامع

وزير نيرو در ادامه سفر خود به مازندران، از روند فعاليت مدول اول و پيشرفت فيزيکي مدول دوم تصفيه‌خانه فاضلاب شهر ساري بازديد کرد

دکتر اردکانيان که براي بازديد و افتتاح چند پروژه در بخش آب و برق به مازندران سفر کرده بود، به همراه معاون شرکت مهندسي آب وفاضلاب کشور، استاندار و معاون عمراني استاندار مازندران، نمايندگان مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي، مديران عامل صنعت آب و برق و فرماندار شهرستان ساري از روند فعاليت مدول اول و پيشرفت فيزيکي مدول دوم تصفيه‌خانه فاضلاب اين شهر بازديد کرد.

دکتر اردکانيان؛ وزير نيرو در اين بازديد با اشاره به اينکه اجراي طرحهاي فاضلاب در شهرهاي ساحلي طي چندسال اخير شتاب گرفت، گفت: اجراي اين طرحها در حفظ محيط زيست موثر خواهد بود.

مديرعامل آبفاي شهري مازندران نيز با بيان اينکه مدول اول طرح فاضلاب در شهر ساري از سال 1391 به بهره‌برداري رسيد، افزود: اين مدول با ظرفيت 23240متر مکعب در شبانه روز براي 105 هزار نفر طراحي و بهره‌برداري شد.

مهندس ذاکري، فرايند تصفيه فاضلاب در اين تصفيه‌خانه را لجن فعال با هوادهي عمقي و اختلاط کامل عنوان و تصريح کرد: مدول اول تصفيه‌خانه داراي بخشهاي مختلف از جمله حوضچه ورودي، آشغالگير، واشينگ پرس، دانه‌گير و جربي‌گير، حوض ته‌نشيني و.... مي باشد.

وي ادامه داد: پساب حاصل از تصفيه فاضلاب براساس استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني، سازمان حفاظت محيط زيست و استانداردهاي حفاظت محيط زيست ايران است و براساس اين استانداردها مي‌توان از پساب آن در اراضي کشاورزي و توسعه فضاهاي سبز از جمله پارکها استفاده نمود.

شهردار منطقه پنج خبرداد؛

آغاز پياده‌روسازي خيابان «عمران ملي بارنج» به طول 500 متر

تبريز-توفيقي

شهردار منطقه پنج از آغازپياده‌روسازي خيابان عمران ملي بارنج به طول 500 متر خبرداد.

مهندس يعقوب هوشيار با اعلام اين مطلب گفت : با هدف تشويق شهروندان به پياده‎روي امسال اهتمام ويژه‎اي به تجهيز پياده راهها وکف سازي اين مسيرها شده است.

وي در ادامه با بيان اينکه کفسازي بيش از 90 درصد خيابانها اتمام يافته است افزود : خيابان عمران ملي بارنج به عنوان يکي از مسيرهاي پرتردد نيازمند کفسازي در پياده‎رو بود که معاونت فني وعمراني منطقه اقدام به اجراي اين طرح به طول 500 متر نموده است.

شهردار منطقه پنج اهميت پروژه‎هاي کوچک که در محلات اجرا مي‏شود را مهم دانست ودر اين رابطه خاطرنشان ساخت: امسال علاوه بر اجراي طرحهاي بزرگ واساسي به خدمات محله محور تاکيد شده است.

به گفته مهندس هوشيار امسال حجم قابل توجهي از بودجه 2200 ميليارد ريالي عمراني وخدماتي منطقه پنج کارکرد خدمات محور خواهد داشت.وي تاثير اجراي طرح خدمات محله‎اي رادر افزايش رضايتمندي شهروندان مهم دانست.گفتني است عمران ملي اصليترين خيابان کوي بارنج است که کوي وليعصر را به باغميشه متصل مي‏کند. شهرداري منطقه پنج براي کفسازي پياده‏رو دراين خيابان يک ميليارد ريال هزينه کرده است.

استاندار آذربايجان غربي:

بهره‌برداري از 616 طرح مختلف عمراني در آذربايجان غربي در هفته دولت

اروميه- يزدان پناه

استاندار آذربايجان غربي از بهره‌برداري از 616 طرح مختلف عمراني در آذربايجان غربي درهفته دولت خبر داد.

محمدمهدي شهرياري در مراسم بهره‌برداري از 38 طرح آبرساني روستايي آذربايجان غربي که با حضور معاون رييس جمهوري در روستاي زاويه جيک سلماس برگزار شد، گفت: همزمان با هفته دولت 616 طرح عمراني با 2 هزار و 20 ميليارد ريال هزينه در‌ اين استان به بهره‌برداري مي‌رسد.شهرياري بيان کرد: همچنين 15 طرح اقتصادي و 176 طرح‌ کشاورزي با سرمايه‌گذاري 8 هزار و 810 ميليارد ريالي در هفته دولت در نقاط مختلف استان کلنگ‌زني خواهد شد.استاندار آذربايجان غربي درخصوص مشکل برق اهالي روستاي زاويه جيک سلماس نيز به مردم وعده داد که اين مشکل تا 20 روز آينده مرتفع و اقدامات لازم در اين خصوص به سرعت انجام شود .وي همچنين درخصوص کمبود امکانات ورزشي در اين روستا اظهار کرد: اگر اهالي محترم روستا قطعه زميني در اختيار ما بگذارند حتما با مديرکل ورزش و جوانان صحبت خواهم کرد در اسرع وقت امکانات ورزشي لازم را براي جوانان اين روستا ايجاد کنند.

در استان آذربايجان شرقي؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاري دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان نظام‌ مهندسي ساختمان

تبريز-توفيقي

عزيز جوانپور؛ رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربايجان شرقي در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاري دانشگاه آزاد اسلامي و سازمان نظام مهندسي ساختمان اظهار کرد: «در راستاي ارتقاي همکاري‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي با نهادها و سازمان‌هاي دولتي و غيرانتفاعي کشور تفاهم‌نامه مشترک با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان آذربايجان شرقي به نمايندگي علي طوماري در دو نسخه و هفت ماده امضا شد.»

وي گفت: «هدف از انعقاد تفاهم‌نامه ايجاد و توسعه همکاري‌هاي علمي- پژوهشي، تحقيقات کاربردي و توليد محصولات مشترک با استفاده از همه منابع و امکانات طرفين است.»

دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربايجان شرقي با بيان موارد همکاري‌هاي ذکرشده در تفاهم‌نامه، گفت: «برگزاري دوره‌هاي ارتقاي پايه از طرف دانشگاه به عنوان مجري آموزشي، همکاري در چاپ کتاب‌هاي تدوين‌شده توسط استادان دانشگاه و اعضاي سازمان نظام مهندسي مطابق آيين‌نامه شوراي انتشارات دانشگاه، فراهم کردن شرايط و امکانات اجراي دوره‌هاي کارآموزي دانشجويي و برگزاري کارگاه‌هاي علمي، تدوين طرح‌هاي پژوهشي و پايان‌نامه‌هاي دانشجويي رشته‌هاي مرتبط بر اساس اولويت‌هاي اعلام‌شده از طرف سازمان، برگزاري همايش، سمينار و انجام پروژه و طرح‌هاي تحقيقاتي مشترک با استفاده از امکانات طرفين از جمله موضوعات اين تفاهم‌نامه است.»

اين تفاهم‌نامه در دفتر رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان آذربايجان شرقي به امضاي طرفين رسيد.


 در استان 

رتبه نخست برق منطقه‌اي خوزستان در ارزيابي عملکرد دستگاه هاي اجرايي

اهواز-خبرنگار آفرينش

شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در ارزيابي عملکرد دستگاههاي اجرايي سال 96، در شاخصهاي عمومي و اختصاصي و گروه‌بندي مورد تاييد سازمان اداري و استخدامي کشور "رتبه نخست" را در استان کسب کرد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: اين شرکت براساس ابلاغ سازمان مديريت و برنامه‎ريزي استان خوزستان موفق به اخذ جايگاه برتر در "گروه شرکتها، بانکها و بيمه‎ها" در ميان دستگاههاي اجرايي استان شد و در جشنواره شهيد رجايي سال 97 مورد تقدير قرار خواهد گرفت.

محمود دشت بزرگ اظهار کرد: از جمله شاخصهاي عمومي بررسي شده در اين ارزيابي عملکرد مي‎توان به، محور اصلاح ساختار سازماني، محور توسعه دولت الکترونيک، محور مديريت سرمايه انساني، محور شفافيت و مديريت مالي، محور بهبود فضاي کسب و کار، محور ارتقاء سلامت اداري، مسئوليت‎‏پذيري و پاسخگويي و محور استقرار نظام مديريت عملکرد اشاره کرد که شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از مجموع 1000 امتياز عمومي اين بخش 882 امتياز را کسب کرد.

وي بيان کرد: در شاخصهاي اختصاصي ارزيابي عملکرد، محورهاي توسعه ظرفيت پستهاي انتقال و فوق توزيع، توسعه ظرفيت خطوط انتقال و فوق توزيع، آمادگي شبکه انتقال، آمادگي شبکه فوق توزيع و متوسط وزني عملکرد ساليانه پروژه هاي اقتصاد مقاومتي مورد بررسي قرار گرفت و برق منطقه‌اي خوزستان از مجموع 1000 امتياز موفق به کسب 983 امتياز شد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان تصريح کرد: در مجموع دو شاخص نيز اين شرکت با کسب امتياز 1865 امتياز از مجموع 2000 امتياز، موفق به کسب رتبه برتر در ميان دستگاههاي اجرايي استان شد.

شايان ذکر است، شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در ارزيابي عملکرد دستگاههاي اجرايي سال 95 نيز رتبه نخست را در ميان دستگاههاي اجرايي استان کسب کرده بود.


برگزاري نشست مشترك مديران عامل فولاد مبارکه و ايران خودرو

اصفهان-بهمن راعي

در نشست مديران عامل گروه صنعتي ايران خودرو و شرکت فولاد مبارکه که روز يکشنبه 21 مرداد در محل شرکت ايران خودرو برگزار شد، بر تعامل و حمايت بيشتر شرکتهاي داخلي از توليد ملي و حمايت از کالاي ايراني تأکيد شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمود اکبري ضمن اعلام اين خبر افزود: راه برون رفت از شرايط فعلي کشور و خنثي کردن اثر تحريمهاي بين‎المللي در حوزه صنايع خودرو و فولاد، همفکري و تعامل هرچه بيشتر با مشتريان و شرکتهاي داخلي ازجمله خودروسازان کشور است.

وي مهمترين فعاليت تعريف شده در اين حوزه را داخلي‎سازي ورقهاي مصرفي اين شرکتها دانست و يادآور شد: علاوه بر تشکيل مستمر جلسات فني بازرگاني بين دو شرکت، طي چند هفته گذشته نيز جلسات ويژه کارشناسي درخصوص توليد ورقهاي اسيدشويي، سرد و پوشش‏دار ايران خودرو که قبلا از منابعي به جز فولاد مبارکه تأمين مي شده اند، برگزار و تصميمات لازم اتخاذ شد.

معاون فروش و بازاريابي شرکت فولاد مبارکه با بيان اين مطلب که تا قبل از شروع تحريمهاي جديد حدود 75 درصد از ورقهاي موردنياز شرکت ايران خودرو از طريق فولاد مبارکه تأمين مي‏شده است اظهار داشت: با همفکري صورت گرفته در دو شرکت و با همکاري واحدهاي مختلف فولاد مبارکه اين ميزان به صورت قابل توجهي افزايش خواهد يافت.

معاون فروش و بازاريابي فولاد مبارکه در ادامه، افزايش ميزان تأمين محصول سرد ورق رويه (MB) را از ديگر خواست هاي ايران خودرو اعلام کرد و گفت: از تمامي توان گروه فولاد مبارکه براي تأمين حداکثري نياز گروه ايران خودرو به انواع ورقهاي گرم، اسيدشويي، سرد و گالوانيزه استفاده خواهد شد.

اکبري با اشاره به اينکه در سال 1396 حدود 100هزار تن از نياز ورق گالوانيزه ايران خودرو از طريق شرکت ورق خودرو چهارمحال تأمين شده است، تصريح کرد: طبق برنامه‎ريزي صورت گرفته اين ميزان در سال جاري به 120 هزار تن خواهد رسيد.


نماينده مردم شادگان در مجلس شوراي اسلامي:

شعب تأمين اجتماعي مناطق محروم؛ نيازمند توسعه منابع انساني

اهواز-خبرنگار آفرينش

حجت‎الاسلام مجيد ناصري‎نژاد؛ نماينده مردم شادگان در مجلس شوراي اسلامي در ديدار با سيد محمد مرعشي؛ مدير کل تامين اجتماعي استان خوزستان با تاکيد براينکه براي رشد و تعالي سازمانهاي کارآمد نيازمند سرمايه‌گذاري بر روي منابع انساني هستيم گفت: شعب تامين اجتماعي در مناطق محروم و کم‌برخوردار نيازمند تقويت و انگيزه مضاعف هستند.

وي با اشاره به شهرستان حوزه انتخابيه خود گفت: تامين اجتماعي شعبه شهرستان شادگان نيازمند آن است تا تقويت شود و اين امر مستلزم جذب نيروهاي جديد و پرداخت مزاياي انگيزشي بيشتر است تابتوان شاهد ارائه خدمات بيشتر و بهتري به مردم بود ؛ نماينده مردم شادگان در مجلس شوراي اسلامي همچنين خواستار ارتقاء تيپ شعبه و تاسيس دفاتر رسمي کارگزاري در بخشهاي خنافره و دارخوين به جهت بعد مسافت و دسترسي بيمه‎شدگان و مستمري‎بگيران به خدمات سازمان شدند؛ ناصري‎نژاد همچنين با تقدير از عملکرد تامين اجتماعي و همکاريهاي صميمانه‎اي که بعمل آمده است تصريح کرد: در حال حاضر اين شهرستان داراي يک درمانگاه است که اميدواريم به دي کلينيک ارتقاء يابد.

در اين ديدار سيد محمد مرعشي؛ مدير کل تامين اجتماعي استان خوزستان با تاکيد براينکه سازمان تامين اجتماعي اعتقاد راسخ دارد که نيروي انساني شاغل در آن بزرگترين سرمايه سازمان است گفت: در سه شهر شادگان، اروندکنار و سوسنگرد با کمبود نيروي انساني و جابجايي و جايگزين نمودن کارکنان مواجه هستيم و قطعاً حفظ و نگهداري منابع انساني در مناطق محروم سخت و دشوار خواهد بود؛ مدير کل تامين اجتماعي استان خوزستان با اشاره به اينکه قريب به 35 درصد از مردم شادگان تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي هستند گفت: بسياري از مشکلات مبتلابه سازمان در حوزه عملکرد اين شهرستان متاثر از ديگر عوامل است و عدم توسعه‎يافتگي مناطقي از اين دست باعث گرديده تا تقاضا براي کارهاي کارشناسي و تخصصي در شعب مناطق کم‏برخوردار با استقبال کمتري روبرو شود؛ مرعشي همچنين اعلام داشت سعي شده است با برنامه‌ريزي بعمل آمده انجام امور جاري شعب مذکور با حضور کارشناسان ستادي با دقت و اعمال نظر بيشتري مورد رسيدگي قرار گرفته و موانع و مشکلات آنان برطرف گردد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي