جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5922

رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان:
نقش مهم سران عشاير براي ايجاد فضاي صلح و سازش در جامعه


تجليل از کارمندان نمونه واحدهاي ستادي، عملياتي و پشتيباني شرکت ملي حفاري

رئيس اداره برق دماوند خبر داد؛
نصب3هزار انشعاب برق مسکن مهر در دماوند


خبــر


در استان


 رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان:
 نقش مهم سران عشاير براي ايجاد فضاي صلح و سازش در جامعه 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان در جلسه اعطاء احکام جديد اعضاء شوراي حل اختلاف ويژه عشاير گفت: هنگام بروز اختلاف و نزاع، سران عشاير نقش مهمي براي ايجاد فضاي صلح و سازش در جامعه دارند.به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان، عبدالعباس زبيدي‌نيا؛ معاون قضايي و رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان در جلسه اعطاء احکام جديد اعضاء شوراي حل اختلاف ويژه عشاير، بر نقش مهم سران عشاير براي ايجاد فضاي صلح و سازش در جامعه تاکيد کرد و گفت: با توجه به اينكه خوزستان داراي بافت عشايري است و سران عشاير فعاليت‌هايي در زمينه ايجاد صلح و سازش انجام مي‌دهند، موضوع همكاري با اين افراد از آغاز فعاليت شوراي حل اختلاف استان در دستور كار قرار گرفت که در واقع هنگام بروز اختلاف و نزاع، سران عشاير نقش مهمي براي ايجاد فضاي صلح و سازش در جامعه دارند، به همين دليل ترجيح داديم كه اين افراد در مجموعه شوراي حل اختلاف مشاركت كنند و از ظرفيتي كه در اين زمينه وجود دارد به‌خوبي استفاده شود.

فرهنگسازي براي كنار گذاشتن رسم غلط تيراندازي در مراسم‌ها

معاون قضايي رئيس کل دادگستري استان در ادامه با اشاره به رسم غلط تيراندازي در مراسمات بيان کرد: بزرگان اقوام و عشاير بايد با فرهنگسازي و تقويت سنتهاي صحيح در طايفه خود از رسم غلط تيراندازي در مراسمات که باعث خدشه‎دار شدن امنيت و آسايش مردم مي‎شود پيشگيري کنند.وي در ادامه افزود: وجود شما بايد مانع از افزايش جرم و آمار زندانيان شود. اگر رسومات غلط ترک و افعال زشت تقبيح نشود، نمي توانيم خوزستان پرامنيت و آسايشي داشته باشيم.

رئيس شوراي حل اختلاف خوزستان عملکرد شوراي حل اختلاف ويژه عشاير را رضايتمند دانست و اظهار کرد: خوشبختانه از دلايل آمار بالاي مصالحه در استان سنت صلح و سازش در بين عشاير استان مي‏باشد و لازم است اين سنت فرهنگسازي و گسترش پيدا کند و شوراي حل اختلاف ويژه عشاير در سال گذشته در موارد متعددي با دخالت و وساطت به موقع در رسيدگي به موضوعات مختلف از وقوع تنش در جامعه جلوگيري کردند و لازم است از اعضاء اين شورا تقدير شود.

در پايان اين جلسه احکام جديد اعضاء شوراي حل اختلاف ويژه عشاير به آنان اعطا شد.


 تجليل از کارمندان نمونه واحدهاي ستادي، عملياتي و پشتيباني شرکت ملي حفاري  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

همزمان با هفته دولت و به مناسبت روز کارمند در آييني با حضور مديرعامل و رئيس هيات مديره شرکت ملي حفاري ايران از کارمندان نمونه واحدهاي ستادي، عملياتي و پشتيباني اين شرکت تجليل به عمل آمد.در اين آيين که قائم مقام و معاونان مديرعامل، مديران ارشد، روساي بخشهاي مختلف و جمعي از متخصصان، کارشناسان و کارکنان شرکت حضور داشتند، از 150 نفر کارمندان نمونه با اهداء لوح، تقدير شد.

در اين آيين که در سالن اجتماعات ساختمان مرکزي شرکت در اهواز برگزار گرديد؛ مهندس سپهر سپهري ضمن گراميداشت هفته دولت و بزرگداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر گفت: اين مراسم با هدف تجليل از کارگزاران و ارج نهادن به خدمات آنان برگزار شده است.

مدير عامل و رئيس هيات مديره شرکت ملي حفاري ايران با تشريح ويژگيهاي کارمند نمونه از جمله نظم و انضباط اداري، وجدان کاري، صداقت، خلاقيت و ابتکار، مشارکت در تحقق اهداف جمعي و پشتکار و جديت در کار و حسن اخلاق اظهار کرد: همه کارکنان اين شرکت نمونه و قابل تقدير هستند زيرا با تلاش و همت خود زمينه رشد و تعالي شرکت را فراهم آورده‌اند و نقش مهمي در فرآيند توليد نفت و گاز و به تبع آن اقتصاد کشور ايفا مي‌کنند. سپهري با اشاره به اثرگذاري همدلي، هم‌افزايي، تشريک مساعي، تبادل‌نظر و بيان نظرات و پيشنهادات گفت: در چند ماه اخير ملاقاتهاي حضوري با همکاران به صورت هفتگي صورت گرفت که در نظر است از نيمه دوم شهريورماه اين نشستها هر ماه يک جلسه با حضور معاونان و مديران ارشد شرکت برگزار گردد.

مديرعامل و رئيس هيات مديره شرکت ملي حفاري ايران حضور و خدمت در شرکت ملي حفاري ايران به عنوان يک سازمان ارزشي و نخستين مولود صنعتي انقلاب اسلامي را براي خود موجب افتخار دانست و افزود: در يک سال گذشته با همراهي اعضاي هيات مديره، مديران و مسئولان و مجموعه کارکنان در جهت رفع چالشها و ارتقاء و بالندگي شرکت تلاش مستمري صورت گرفته است.


 رئيس اداره برق دماوند خبر داد؛
 نصب3هزار انشعاب برق مسکن مهر در دماوند 

 دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره برق دماوند با بيان اينکه تعداد 3 هزارو 300 انشعاب برق مسکن مهر در اين شهرستان نصب شده است گفت: اعتبار اين پروژه ها 8 ميليارد ريال شده است.بهزاد صبوري در گفتگو با خبرنگار آفرينش، درخصوص بهره‎برداري از 6 پروژه شبکه برق مسکن مهر منطقه گيلاوند اظهار داشت: برق‌رساني به مسکن مهر گيلاوند با احداث 870 متر شبکه فشار متوسط هوايي جهت مانور شبکه و با اعتبار هزينه شده يک ميليارد و 30 ميليون ريال انجام شده است.

صبوري با بيان اينکه در پروژه تأمين برق مسکن مهر دماوند 3 هزار و 300 انشعاب نصب شده است، افزود: اعتبار کل اين پروژه، هشت ميليارد و 500 ميليون ريال بوده و در بخش‌هاي فرهنگيان، مسيح دانشوري و سايت‌هاي يک، هفت و 10 انجام شده است.وي درخصوص تامين برق مسکن مهر فرهنگيان گفت: يک دستگاه ترانس 250 کاوا با 140 متر شبکه فشار متوسط و 70 متر شبکه روشنايي با اعتبار 620 ميليون ريال صورت گرفته و همچنين براي تامين برق مسکن مهر مسيح دانشوري 3 دستگاه ترانس 315 کاوا با 130 متر شبکه فشار متوسط هوايي و اعتبار هزينه شده 690 ميليون ريال انجام شد.

رييس اداره برق دماوند تامين برق مسکن مهر 1را با 4 دستگاه ترانس(1 ترانس 100، 2 ترانس 315، 1 ترانس 250) اعلام کرد و بيان داشت: براي راه‌اندازي اين مسکن مهر 605 متر شبکه فشار متوسط هوايي (24 اصله پايه)، 514 متر شبکه فشار ضعيف (18 اصله پايه) و 28 اصله پايه روشنايي با اعتبار هزينه شده 2 ميليارد و 500 ميليون ريال به انجام رسيد.

صبوري در ادامه تامين برق مسکن مهر 7 را توسط 3 دستگاه ترانس (2 ترانس 200و 1 ترانس 250) اعلام کرد و بيان داشت: 863 متر شبکه فشار ضعيف(23 اصله پايه)و 21 اصله پايه روشنايي معابر با اعتبار هزينه شده يک ميليارد و 50 ميليون ريال نيز صورت گرفته است و همچنين براي روشنايي معابر مسکن مهر امام رضا سايت 10به ميزان 1700متر شبکه فشار ضعيف و 1400 متر شبکه روشنايي معابر (45 اصله پايه روشنايي معابر 2 طرفه ، 90 دستگاه چراغ 250 وات، 14 اصله پايه فشار ضعيف، 40 دستگاه چراغ 150 وات با اعتبار هزينه شده 2 ميليارد و 250 ميليون ريال به بهره‌برداري رسيده است.وي با بيان اينکه جمع کل پروژه احداث شده 6 پروژه با 11 دستگاه ترانسفورماتور است گفت: در اين بهره‌برداريها بيش از 3 کيلومتر شبکه فشار ضعيف، بيش از 1.5 3 کيلومتر شبکه فشار متوسطو بيش از 1.5 3 کيلومتر شبکه روشنايي معابر با اعتبار کل 8 ميليارد و 500 ميليون ريال صورت پذيرفته است که اميدواريم با اين عملکرد بتوانيم درجهت رضايتمندي مردم گام موثري را برداشته باشيم.


 خبــر 

 عضو گروه دامپزشکي فرهنگستان علوم:

لزوم رسيدگي و توجه ويژه مسئولان به موسسه تحقيقات واکسن و سرم‌سازي رازي

کرج-خاکپور

عضو گروه دامپزشکي فرهنگستان علوم با تاکيد بر لزوم رسيدگي و توجه ويژه مسئولان به موسسه تحقيقات واکسن و سرم‌سازي رازي از برنامه اين نهاد براي ايجاد شوراي مشورتي دامپزشکي خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر سيد محمد مهدي کيايي با اشاره به لزوم تقويت هماهنگي بين حوزه‌هاي دامپزشکي در کشور اظهار کرد: متاسفانه در کشورمان شاهد فقدان بلوغ مديريتي هستيم و بسياري از برنامه‌ريزيهاي حوزه دامپزشکي در يک راستا نبوده و يکديگر را همپوشاني نمي‌کنند.

وي با تاکيد بر وجود آفت در بخشهاي مديريتي کشور گفت: گروه دامپزشکي فرهنگستان علوم در نظر دارد با هدف ايجاد هماهنگي بييشتر بين موسسه رازي، سازمان دامپزشکي، دانشکده‎هاي دامپزشکي و ساير نهادهاي تصميم‎گير اين بخش ساختاري مشورتي به وجود آورد تا با در نظر گرفتن اهداف مشترک، برنامه‌هاي مشترکي نيز براي دامپزشکي کشور تدوين شود.

دکتر کيايي که در نشست هم‎انديشي با رئيس و معاونان موسسه رازي سخن مي گفت با بيان اينکه موسسه رازي از ارکان اين شورا خواهد بود، تاکيد کرد: به حتم شکل‎گيري اين شورا در يکپارچه‏سازي تصميات، هماهنگيها و اقدامات حوزه دامپزشکي مي‎تواند بسيار تاثيرگذار باشد. عضو گروه دامپزشکي فرهنگستان علوم در بخشي ديگر از سخنانش، موسسه رازي را همچون درختي پربار که همه انتظار دارند بدون آبياري، به طور دائم ميوه دهد توصيف کرد و گفت: با اين روش نگهداري نبايد انتظار ميوه‌دهي مستمر از اين موسسه بزرگ و با ارزش کشورمان داشته باشيم. وي تصريح کرد: نمونه هايي در کشور داريم که به رغم برخورداري از توجه دولتمردان و صرف هزينه‎هاي فراوان، تنها قادر به توليد دو يا سه فرآورده بيولوژيک هستند در حاليکه در جايي مانند موسسه رازي فرآورده‎هاي پزشکي و دامپزشکي متعددي بي سر و صدا توليد و در کشور عرضه مي‎شود. اين استاد دانشگاه گفت: معتقدم اگر ساختارهاي مديريتي کشور اصلاح و جايگاه موسسه رازي بازتعريف شود، قدر اين سرمايه با ارزش کشورمان آنچنان که شايسته است، براي تصميم‎گيران روشن خواهد شد. عضو گروه دامپزشکي فرهنگستان علوم بار ديگر با تاکيد بر ضعف مديريت در کشور يادآور شد: مادامي که اراده و عزمي براي تغيير روند موجود و اصلاح ساختارها نباشد، وضع همين است؛ اين در حاليست که براي پاسخگويي به نيازهاي جامعه بايد بخشهاي مختلف حوزه دامپزشکي با يکديگر در همکاري و هماهنگي باشند.

برطرف شدن مشکل آب شرب پست اصلي شوشتر

اهواز-خبرنگار آفرينش

مشکل آب شرب پست اصلي شوشتر که يکي از پستهاي مهم ناحيه شمال شرق شرکت برق منطقه‌اي خوزستان است برطرف شد. مدير امور بهره‌برداري ناحيه شمال شرق اين شرکت گفت: پست اصلي شوشتر فاقد انشعاب آب شرب بوده و اين موضوع يکي از مشکلات مهم اين پست به شمار مي‎رفت. محسن علي‎پناهي ادامه داد: با توجه به اهميت و نقش اين پست برق در منطقه، از اواخر سال 96 با انجام هماهنگيهاي مربوطه اقدامات لازم براي تامين و برقراري انشعاب آب شرب پست آغاز شد.

وي اضافه کرد: در همين راستا با انجام بيش از 3 کيلومتر حفاري مسير خط لوله، تهيه ملزومات موردنياز و حل مشکل معارضين زمين، در شهريور ماه سال جاري سيستم آبرساني پست برقرار شد.

بازديد رييس و اعضاي کميسيون نظارت شوراي شهر از سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري اراک

اراک - الهام فراهاني

رييس و اعضاي کميسيون نظارت شوراي شهر به همراه معاونين و مديران شهرداري، از سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري بازديد و سرپرست سازمان در خصوص نيروهاي به کار گرفته شده، اقدامات انجام شده و برنامه‌هاي اين مجموعه براي سال جاري توضيحاتي ارائه نمود.

در حاشيه اين بازديد جلسه‌اي با موضوع بررسي مسائل و اقدامات اين سازمان برگزار شد، محمدرضا کشاورزيان در اين جلسه ضمن تاکيد بر لزوم انجام اقدامات براساس تخصص، تجربه و تحقيق گفت: اقدامات زيربنايي در بخش فضاي سبز و منظر اراک تعريف و اجرا شده است. وي بيان کرد: براي تغيير در وضعيت فضاي سبز و حرکت به سمت بهبود اين بخش؛ جلسه‌هاي متعدد با کارشناسان برگزار که از جمله اين موارد برگزاري جلسه مشترک با دانشکده کشاورزي دانشگاه اراک بود که با همکاري و تعامل علم در کنار تجربه به کار گرفته شود و شاهد انجام اقدامات موثرتري باشيم. سرپرست سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري اراک ادامه داد: در بخش زيباسازي نيز اقدامات گسترده‌اي از جمله گلکاري، نصب يا تعمير مبلمان شهري، نصب المان و… انجام شده است.

وي تاکيد کرد: با توجه به تاثير رواني مثبت استفاده از رنگ‌هاي متنوع در منظر شهري اين موضوع مورد توجه جدي کارشناسان قرار گرفت که به اين طريق گامي براي ايجاد نشاط بيشتر در اراک برداشته شود.

کشاورزيان با اشاره به برگزاري جشنواره‌هاي مختلف از جمله جشنواره گل لاله و هنرواره نقاشي ديواري با همکاري شهروندان، بيان کرد: تلاش بر اين بوده که بر اساس نياز شهروندان و نياز شهر اراک جشنواره‌ها و برنامه‌ها تعريف شوند، به عنوان نمونه برگزاري هنرواره نقاشي ديواري در کنار ايجاد نشاط اجتماعي زمينه همکاري شهروندان در ايجاد محيطي مناسب را فراهم کرد که اين موضوع در تعهدپذيري شهروندان براي حفاظت از مبلمان شهري موثر است.

دستيابي به رکورد توليد در واحد احياي مستقيم مجتمع فولاد سبا

اصفهان -راعي

ميزان توليد ماهان? آهن اسفنجي در واحد احياي مستقيم مجتمع فولاد سبا در مردادماه به 115 هزار و 672 تن رسيد.

بهمن خليلي مدير عمليات مجتمع فولاد سبا ضمن تأييد اين خبر گفت: تلاشگران احياي شهيد شهبازي مجتمع فولاد سبا توانستند با بهره‌گيري هرچه بهتر از تجهيزات و افزايش بهره‌وري، رکورد قبلي خود را که در خردادماه و به ميزان 112 هزار و 675 تن به ثبت رسيده بود، پشت سر گذارند.

وي ضمن قدرداني از همت کارکنان به ويژه همکاران واحد احيا مستقيم ابراز اميدواري کرد در ماههاي آتي نيز روند رکوردشکني در هم? خطوط توليد اين مجتمع استمرار يابد.


 در استان 

 در هرمزگان؛

ثبت 27 وقف جديد از ابتداي سال جاري تاکنون

بندرعباس – شهين صادقي

مديرکل اوقاف و امور خيريه هرمزگان از ثبت 27 وقف جديدازابتداي سال جاري تاکنون دراستان هرمزگان خبرداد.حجت‌الاسلام محمد طاهر گرايلي با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون 27 وقف جديد در استان هرمزگان ثبت شده است،افزود: تعداد موقوفات در استان شش هزارو 848 مورداست.

مديرکل اوقاف و امور خيريه هرمزگان با اشاره به اينکه از اين تعداد 30 وقف ويژه جشن‌ها و اعياد مذهبي است، اظهار کرد: همزمان با دهه امامت و ولايت و در آستانه عيد سعيد غديرخم، هم يک وقف جديد با نيت غدير در بندرعباس ثبت شد.حجت‌الاسلام گرايلي اضافه کرد: اين موقوفه يک باب واحد اداري به مساحت 76 مترمربع باهدف نشر فرهنگ و معارف غدير است.

مديرکل اوقاف و امور خيريه هرمزگان ارزش ريالي اين موقوفه را 2 ميلياردو 260 ميليون ريال اعلام کرد.

دامداري در ابرکوه ذره ذره مي‌ميرد

مدير جهادکشاورزي ابرکوه با اشاره به خسارت ناملموس 50 ميليارد توماني دامداران اين شهرستان، مي‌گويد: اعتبارات ملي و استاني در نظر گرفته شده‌ فعلي براي جبران خسارت بحران خشکسالي ناکافيست.مهدي غيب‌اللهي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا به مشکلات روزافزون بخش کشاورزي شهرستان ابرکوه اشاره و اظهار مي‌کند: ابرکوه به عنوان يکي از قطب‌هاي کشاورزي استان يزد، علي‌رغم داشتن قدمت فراوان نسبت به ساير شهرهاي کشور، هنوز هم از مناطق غيربرخوردار به شمار مي‌رود.وي يکي از مهمترين مشکلات بخش کشاورزي کشورمان در طول ساليان اخير را خسارات ناشي از بلاياي طبيعي مانند سرمازدگي يا گرماي هوا، طوفان، سيل و زلزله ذکر مي‌کند و مي‌گويد: اين در حالي است که هيچگاه حمايت مطلوبي از کشاورزان و فعالان اين حوزه براي جبران اين خسارات نمي‎شود.

مدير جهادکشاورزي ابرکوه خسارت وارده به محصول پسته شهرستان بر اثر خشک‌سالي و بحران گرمازدگي را به تنهايي 90 ميليارد تومان اعلام مي‌کند و خواستار اجراي قانون امهال تسهيلات بدهکاران بخش کشاورزي در شرايط فعلي مي‌شود.

وي به خشکي و فقر مراتع شهرستان به دليل خشکسالي‌هاي پياپي، عنوان مي‌کند: اگر قرار باشد تعداد 150 هزار رأس دام کوچ‌رو شهرستان به ‌صورت دستي ارتزاق شوند، هر دام با در نظر گرفتن حداقل‌ها، روزانه هزار تومان آذوقه نياز دارد. اين هزينه در ماه معادل 4.5 ميليارد تومان و در سال بيش از 50 ميليارد تومان خواهد بود که براي کشاورزان به نوعي خسارت محسوب مي‌شود هرچند که محسوس هم نيست.

مدير جهادکشاورزي ابرکوه با تأکيد بر اين که اعتبارات فعلي استاني و ملي که جهت جبران خسارت بحران خشک‌سالي در نظر گرفته شده است، پاسخگوي نياز شهرستان‌هايي مانند ابرکوه و خاتم به عنوان دو قطب کشاورزي استان يزد نيست، از نماينده مردم اين شهرستان‌ها در مجلس شوراي اسلامي مي‌خواهد که اين موضوع را از طريق ستاد بحران پيگيري کند.

بزرگ‌ترين آزادراه هرمزگان در دست اجراست

بندرعباس- شهين صادقي

جمعي از اهالي رسانه با همراهي معاون امور عمراني استانداري، قائم‌مقام و معاون امور زيربنايي و عمراني شهرداري بندرعباس از روند اجرايي آزادراه ساحلي شرق بندرعباس بازديد کردند.معاون امور عمراني استانداري هرمزگان در جريان بازديد از روند اجرايي فاز نخست آزادراه 110 متري ساحلي شهر بندرعباس که از آن با نام«آزادراه بندرعباس –تياب»نيز ياد مي‌شود، اظهار کرد: باتوجه به مطالعات انجام شده، يکي از عوامل توسعه و خروج شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان، از بن‌بست موجود، احداث عوامل دسترسي و توسعه ساحل است.

رضا مدرس افزود: با توجه به وضعيت موجود شهر بندرعباس، تنها جايي که شهر را از بن‌بست خارج مي‌کرد، کريدور نوار ساحلي شرق اين شهر است که اقدامات لازم براي دستيابي به اين هدف بزرگ آغاز شده و به سرعت در حال پيشرفت است.وي با اشاره به اينکه بخش نخست اين پروژه عظيم به شهرداري بندرعباس واگذار شده که از سرعت قابل ملاحظه‌‎اي برخوردار است، ادامه داد: براساس توافقات صورت گرفته، شهرداري بندرعباس 18 کيلومتر از مسير آزادراه اصلي و همچنين مسير آنتي شمال - جنوب، به طول 10 کيلومتر را اجرا خواهد کرد.

مدرس با بيان اينکه اين آزادراه از محل بلوار خليج‌فارس آغاز شده و تا رودخانه شور دوم توسط شهرداري اجرا خواهد شد، اضافه کرد: شهرداري با برنامه‌ريزي لازم براي اجرا، مسير ابتداي آزادراه تا رودخانه شور اول و احداث مسير آنتني شمال –جنوبرا،مجموعابهطول 20 کيلومتر احداث مي‌کند.وي با اشاره به اهميت اجراي اين پروژه بيان کرد: توسعه پتانسيل‌هاي حوزه گردشگري، ايجاد منظر ساحلي قابل توجه، تسهيل عبور و مرور از مهمترين اهداف احداث اين آزادراه است.

معاون امور عمراني استانداري هرمزگان خاطرنشان کرد: در واقع اين آزادراه جداکننده مرز بين منطقه حفاظت شده و تالاب بين‌المللي تحت نظارت سازمان حفاظت محيط زيست بوده و در ضلع جنوب، هيچگونه ساخت و سازي صورت نمي‌گيرد.

مديرکل دفتر فني استانداري قزوين:

احداث کمربند سبز در اتوبان قزوين- تهران

قزوين-خردمند

مدير کل دفتر فني امور عمراني و حمل و نقل و ترافيک از احداث کمربند سبز در ضلع شمال و جنوب اتوبان قزوين- تهران خبر داد.پيمان پيرمرادي با اعلام اين خبر بيان داشت: با هماهنگي اداره کل حمل و نقل پايانه‌ها و مدير عامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري قزوين، مساحت 12 هکتار فضاي سبز در ضلع شمال و جنوب اتوبان قزوين – تهران از حد فاصل ميدان مينودرتا عوارضي اجرا خواهد شد.

وي اظهار کرد: با توجه به تردد بالاي اتوبان مذکور ايجاد کمربند سبز، مي‌تواند راهکاري براي مهار گرد و غبار و ريزگردها به شمار آمده و باعث تعديل و تلطيف هوا شود.

پيرمرادي افزود:براي اجراي اين طرح از گونه گياهان کم‌مصرف آبي و سازگار با اقليم آن منطقه و با ضخامت کم تنه استفاده خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي