جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5928

معاون شهرسازي شهرداري کرج هشدار داد؛
تخريب 95 درصد بافت فرسوده کرج در صورت وقوع زلزله 6 ريشتري

رئيس اداره حفاظت محيط زيست بهارستان:
صدور حکم جلب عوامل پسماندسوزي در بهارستان

عضو شوراي اسلامي شهر رودهن:
توسعه بوم‌گردي در اطراف اثر تاريخي پل نمير شهر رودهن

ويژه بانوان داوطلب بهارستاني؛
اولين دوره کارگاه آموزش شهروندي برگزار شد


در استان


خبــر


 معاون شهرسازي شهرداري کرج هشدار داد؛
 تخريب 95 درصد بافت فرسوده کرج در صورت وقوع زلزله 6 ريشتري 

 
کرج-خاکپور

معاون شهرسازي و معماري شهرداري کرج به تخريب بيش از 95 درصد بافت فرسوده شهر کرج در صورت وقوع زلزله اي بالاتر از 6 ريشتر اشاره کرد و گفت: اگر هر چه زودتر به فکر بازآفريني اين بناها نباشيم با فاجعه اي بزرگ روبرو خواهيم شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، احدا... احمدي پرگو در کارگاه آموزشي دفاتر تسهيلگري در بافت فرسوده گفت: با وقوع چنين بحراني بيش از 95 درصد از بافتهاي فرسوده شهري کرج در معرض آسيب جدي و تخريب کامل هستند. وي افزود: در پي وقوع زمين‎لرزه‎هاي سال گذشته در کرمانشاه و تهران و کرج، استقبال ساکنان و مالکان بافتهاي فرسوده براي احياي اين بافتها به ميزان قابل توجهي افزايش يافت که فرصت خوبي را براي اصلاح اين وضعيت فراهم کرد اما متاسفانه به دليل مباحث اقتصادي و مشکلاتي که در مسير اين امر وجود داشت، تقاضا مجدد کاهش يافت.

پرگو اضافه نمود: با اين حال اين وظيفه ماست که با آگاهي‎رساني، آموزش و ارائه تسهيلات و طرحهاي تشويقي مردم را به بازسازي منازل مسکوني شان تشويق کرده و از ميزان خطرات و آسيبهاي احتمالي ناشي از حوادث بکاهيم.

معاون شهردار کرج در امور شهرسازي و معماري کرج بيان داشت: ما در شهرداري کرج اعلام آمادگي کردهايم تا هر گونه همکاري را به منظور احياي اين بافتها به انجام برسانيم به طوري که هم‎اکنون اجراي طرح پايلوت احياي سه هزار متر بافت فرسوده در محله مصباح منطقه 2 را با مشارکت بخش خصوصي در دستور کار قرار دادهايم. به گفته احمدي پرگو، در قالب اجراي اين طرح که قرارداد مشارکت آن با بخش خصوصي بسته شده، تعداد 23 قطعه تجميع و بازسازي خواهد شد.

احياي 30 هزار متر از بافت فرسوده شهري

وي، تصريح کرد: بعد از اين طرح با اجراي ساير طرحهاي انديشيده شده، احياي 30 هزار متر ديگر از بافت فرسوده شهري را در دستور کار قرار خواهيم داد. اين مسئول، ادامه داد: همچنين به منظور تسريع و تسهيل در احياي طرح پايلوت منطقه 2 با شرکت در جلسه ستاد بازآفريني استان، صورتجلسه‎اي را تنظيم و به امضاي ساير دستگاههاي شهري رسانده ايم که براساس آن همه دستگاهها موظف به همکاري و مشارکت در اجراي طرح کرده اند.

احمدي پرگو، با تاکيد بر اينکه بخش عمده‎اي از مشکلات ما در بازسازي و احياي بافت هاي فرسوده ناشي از عدم همکاري و ارائه تسهيلات توسط ساير دستگاههاست، خاطرنشان کرد: با تنظيم اين صورتجلسه بخش زيادي از مشکلات مربوط به اين بخش رفع خواهد شد. معاون شهردار کرج ادامه داد: همچنين براي بخش قابل توجهي از 785 هکتار بافت فرسوده شهري کرج که به طور مکرر و بر مبناي شاخصهاي تعيين شده اين مساحت روز به روز در حال افزايش است، طرحها و برنامه‎هاي تشويقي متعددي تعريف کرده ايم. وي بيان داشت: در کنار همه اين امور آموزش نيروهاي حوزه شهرسازي و معماري در مرکز و مناطق به منظور ارائه راهنمايي موثر و دقيق به شهروندان و نيز تشويق و ترغيب آنان به بازسازي ساختمان ها و املاک شان از اهميت بسزايي برخوردار است که اين جلسه با همين هدف تشکيل شده است.

احمدي پرگو، حضور تمامي کارشناسان و فعالان حوزه شهرسازي در اين دوره‎ها را ضروري ارزيابي و خاطرنشان کرد: عدم حضور افراد در اين دوره‎ها به اعمال برخوردهاي اداري جدي منجر خواهد شد.


 رئيس اداره حفاظت محيط زيست بهارستان:
 صدور حکم جلب عوامل پسماندسوزي در بهارستان 

 بهارستان-اصغري

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهارستان از صدور حکم جلب عوامل پسماندسوزي و متصدي يکي از واحدهاي آلاينده در اين شهرستان خبر داد.

شيدا اکار در گفتگو با خبرنگار ما در تشريح اين خبر اظهار داشت: يکي از واحدهاي توليد مبلمان در شهرک صنعتي قلعه مير به دليل عدم مديريت پسماند، بارها اقدام به پسماندسوزي و ايجاد آلودگي هوا کرده و در اين راستا اخطاريههاي زيست محيطي متعددي از سوي اين اداره براي اين واحد توليدي صادر شده بود، اما هيچگونه اقدام مثبتي از سوي واحد در راستاي اصلاح عملکرد زيست محيطي صورت نپذيرفت.وي در ادامه افزود: با عنايت به اينکه کارگاه مذکور به هيچ يک از اخطاريههاي صادره از سوي اين اداره توجه ننموده و ضمن تکرار فعاليت آلاينده خود تهديدي عليه بهداشت عمومي و محيط زيست منطقه بوده، با پيگيريهاي لازم از سوي واحد حقوقي اين اداره و همکاري دادسراي شهرستان، براي متصدي اين واحد، حکم جلب صادر شد.

اکار در پايان تاکيد کرد: اين اداره با تمام توان و امکانات موجود در راستاي رسالت سازماني خود با متخلفين و عاملين آلودگي محيط زيست منطقه برخورد قاطع نموده و در صورت عدم همکاري مديران و صاحبان صنعت، توليد و خدمات، پرونده ايشان را از طريق مراجع قضايي، تا زمان حصول نتيجه پيگيري خواهد نمود.


 عضو شوراي اسلامي شهر رودهن:
 توسعه بوم‌گردي در اطراف اثر تاريخي پل نمير شهر رودهن 

 رودهن-صادقعلي

عضو شوراي اسلامي شهر رودهن از توسعه بوم‌گردي در اطراف اثر تارخي پل نمير به همراه کلنگ‌زني پروژه پل شهداي گمنام و آبشار مطهري با اعتباري بالغ‌بر 4 ميليارد تومان خبر داد.عباسعلي عاشقي در گفتگو با خبرنگارآفرينش اظهار کرد: در بودجه شهرداري امسال در تمام جوانب از جمله فضاي سبز، عمراني، حقوقي و اجرايي با دقت بررسي و نهايي کرده است.وي افزود: دو پروژه پل شهداي گمنام با 4 ميليارد تومان هزينه و آبشار مطهري با يک ميليارد و نيم تومان هزينه کلنگ زني شده است. عضو شوراي اسلامي شهر رودهن بيان کرد: ساخت درمانگاه مجهز تأمين اجتماعي در شهر رودهن با حضور زمان حضور مسئولان سازمان تأمين اجتماعي کلنگ‌زني شده و براساس اسناد موجود قرارداد نهايي مي‌شود.

عاشقي بيان کرد: فعاليت‌هاي خوبي در حوزه زيباسازي شهري انجام شده و در بحث حمل و نقل خط اتوبوسراني از نوبنياد به رودهن داير است. وي ادامه داد: به‌منظور حمايت از ون‌هاي مسافربر در اين مسير با حمل و نقل بومهن هماهنگ شده تا به فعاليت خود در اين مسير ادامه بدهند.عضو شوراي اسلامي شهر رودهن خاطرشان کرد: طي ماه گذشته دو مرتبه قطعي آب حادثه‌اي داشتيم، بار اول به دليل آتش‌سوزي در پرديس و بار دوم به دليل حفاري و شکستگي لوله مشکل در آبرساني ايجاد شده بود طي ماه‌هاي اخير آبرساني آب شرب در رودهن مشکل نداشته است.

عاشقي عنوان کرد: پل نمير يکي از آثار تاريخي مهم شهر رودهن است، ساخت اتوبان اين مسير را تبديل به شاهراه ميکند و اتصال جاده بومهن به دماوند ترافيک زيادي را در منطقه ايجاد مي‌کند، با خريد خانه‌هاي اطراف پل باغات و خانه‌هاي قديمي را حفظ مي‌کنيم و با برنامه‌ريزي انجام شده ساخت چادرهاي عشايري، آلاچيق و برپايي نمايشگاه صنايع‌دستي در اطراف پل را به منظور توسعه بوم گردي در دست اقدام داريم.


 ويژه بانوان داوطلب بهارستاني؛
 اولين دوره کارگاه آموزش شهروندي برگزار شد 

 بهارستان- اصغري

اولين دوره کارگاه آموزش شهروندي،براي بانوان داوطلب در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، در اين دوره که با مشارکت شهروندان با هدف آموزش و آگاهي بخشيدن براي بانوان در زمينه آتشنشاني و داشتن منازل بي‎خطر برگزار شد، آموزشهاي لازم به بانوان در اين زمينه ارائه شد.

اين دوره از کارگاهها با شعار « فرهنگ ايمني، شهري ايمن، آرامش زندگي» طي دو روز و با برگزاري کلاسهاي آموزشي تئوري و عملي و با حضور کارشناسان سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري نسيم شهر و مدرس خانم آتشنشان سازمان آتش‎نشاني تهران برگزار شد.نادر هنرمند، مدير عامل سازمان آتش‎نشاني و خدمات ايمني شهرداري نسيم‎شهر در حاشيه اين دوره کارگاهي در گفتگو با خبرنگار ما اظهار اميدواري کرد، شاهد برگزاري اين گونه کلاسها و دوره‎هاي آموزشي به صورت شهرستاني و در تمامي شهرهاي شهرستان بهارستان باشيم.


 در استان 

 شهردار صالحيه خبر داد؛

بهره‌برداري از 10 طرح بزرگ عمراني تفريحي و فرهنگي در صالحيه

بهارستان-اصغري

شهردار صالحيه از بهره‌برداري 10 طرح بزرگ عمراني تفريحي و فرهنگي در اين شهرستان خبر داد.

عليرضا قرباني در گفتگو باخبرنگار ما با بيان اينکه طي 5 سال اخير صالحيه شاهد بيش از 90 پروژه اساسي و تحول آفرين در ابعاد گوناگون بوده است اظهار داشت: پس از هفته دولت، براي بهره‌برداري از 10 طرح اساسي و متنوع در زمينه هاي مواصلاتي،تفريحي و فرهنگي برنامه ريزي کرده ايم.

قرباني در ادامه خروج اساسي شهر صالحيه از بن بست را بواسطه اتصال صالحيه - واوان بطول 1 کيلومتر با احداث پل وحدت بر روي رودخانه سالور و ساخت کمربندي آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني به منظور تکميل رينگ دور شهر بطول 2500 متر در حدفاصل ميدان بهشتي در انتهاي سي متري وليعصر(عج) تا ميدان شهيد رجايي واقع در جاده امامزاده باقر(ع) را از برنامههاي مهم مواصلاتي مديريت شهري در سال 97 دانست. شهردار صالحيه بهره‌برداري از بوستان 3 هکتاري ولايت با جانمايي بزرگترين آبنماي شهرستان را از طرح هاي مهم تفريحي صالحيه معرفي کرد و افزود :بيترديد با افتتاح شهربازي عظيم و مدرن طي 8000متر مربع در مجاورت بوستان ولايت،خواهيم توانست جاده امامزاده باقر(ع) را به محدوده‎اي خدماتي و حوزه نفوذي براي شهر به شمار بياوريم. وي از پيشرفت 30 درصدي احداث گلخانه در 4000 مترمربع و بهره‌برداري بهنگام آن را نويد استقلال مديريت شهري در حوزه فضاي سبز و تنزيل هزينه‎هاي ساخت و نگهداري فضاهاي تفريحي شهر خواند و گفت: اين مجموعه با سه سالن مجهز اقدام به پرورش گل و گياه خواهد کرد که دست آخر به توليد درامد پايدار و اشتغالزائي منتج مي‎شود.

قرباني در ادامه احداث خانه کتاب شهر را از اتفافات خوب فرهنگي صالحيه خواند و بيان داشت: با کمک بخش خصوصي خانه کتاب شهر به مساحت 1200 متر احداث مي شود تا حجم ايجاد فضاهاي فرهنگي شهر را با رشد 3 برابري در 5 سال اخير مواجه باشد.

از سوي بانک‌هاي استان هرمزگان؛

پرداخت 520 ميليارد تومان در بخش رونق توليد

بندرعباس- شهين صادقي

دبير کميسيون هماهنگي بانک‌هاي استان هرمزگان با بيان اينکه 520 ميليارد تومان در بخش رونق توليد از سوي بانک‌هاي استان هرمزگان تسهيلات پرداخت‌شده است، گفت: در زمينه اشتغال فراگير روستايي 442 طرح با رقم بالغ‌بر 447 ميليارد تومان به ثبت رسيده است که 389 طرح با رقم 377 ميليارد تومان به بانک‌هاي عامل معرفي‌شده که از اين تعداد 122 طرح با 121 ميليارد تومان مصوب که121 طرح با رقم 109 ميليارد تومان پرداخت‌شده است. عبدا... آبسواران در جمع خبرنگاران بيان داشت:100 درصد اعتبارات مددجويان کميته امداد امام خميني(ره) و تسهيلات مسکن ويژه ايثارگران و جانبازان نيز پرداخت‌شده است. آبسواران با بيان اينکه با کشورهاي اروپايي، چين و هند در حال حاضر گشايش اعتبار انجام‌شده و صادرکنندگان و واردکنندگان مي‌توانند به‌صورت نقدي ريال غيرنقدي و نسيه يک‌ساله به‌صورت اقساطي بهره ببرند خاطرنشان کرد: در حال حاضر گشايش اعتبار ارزي، ال سي داخلي و خارجي در بانک‌هاي استان هرمزگان انجام مي‌شود. وي با بيان اينکه سهم بانکهاي استان ازمنابع مالي بانکهاي کشور حدود يک درصد است افزود: منابع بانک‌هاي استان143 هزار و 258 ميليارد ريال است و 25 هزار و 263 ميليارد ريال نيز ميزان مطالبات اين بانک‌هاست.

آبسواران با اشاره به اينکه نسبت ميزان مصارف به منابع بانک‌هاي استان 95درصد است تصريح کرد : 83 بدهکار بانکي مطالباتشان سنگين است اما در اين بين 23 نفر از آن‌ها دانه‌درشت هستند که بيشترين وام پرداخت شده بيش از 700 ميليارد تومان مربوط به فردي است که به دليل مشکلات ارزي به بانک بدهکار شده است. اين مقام مسئول با بيان اينکه در سال گذشته با استفاده از تبصره 35 نسبت به بخشودگي جريمه و سود تسهيلات زير 100 ميليون تومان توانستيم 120 هزار ميليارد ريال وصول داشته باشيم، عنوان کرد: اين که گفته مي‌شود بانک‌ها بخشنامه‌ها را نزد خود نگاه مي‌دارند، صحت ندارد زيرا مصوبه‌هاي دولت و مجلس تا زمان ابلاغ بانک مرکزي ضمانت اجرايي براي بانک‌ها ندارد. دبير کميسيون هماهنگي بانک‌هاي استان هرمزگان تصريح کرد: بانک ملي در پروژه آبشيرينکن خليج‌فارس مبلغ 18 هزار ميليارد تومان نيز تسهيلات پرداخت مي‌کند که اين خود سهم بزرگي در حمايت از پروژه‌هاي داخلي دارد.

نصب علائم ايمني هوشمند براي اولين بار در سطح جاده‌ها

اروميه- يزدان پناه

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي شهرستان اروميه ازايمنسازي محورها در قالب نصب بازتاب هاي هشداردهنده هوشمند در محورهاي شهرستان اروميه خبر داد. صادق حبيبزاده گفت: محور اصلي اروميه-مهاباد براي اولين بار در سطح استان با نصب بيش از 1200 عدد بازتاب هشداردهنده هوشمند در محل دماغه ها و برديده ها به منظور
آشکار سازي نقاط حادثهخيز در زمان تاريکي شب ايمن سازي شد.

وي در ادامه فعاليت راهداران در محور اروميه-مهاباد تصريح کرد: نصب 20 عدد ميله ترافيکي ،2 عدد ضربه گير و نيز نصب چراغهاي چشمک زن احتياط گوشه ديگري از عمليات انجام يافته محور فوق طي ماه جاري است.

رئيس اداره با اشاره به اتمام فصل کاري و نزديک بودن شروع راهداري زمستاني افزود: راهداران با تمام جديت مشغول عمليات گوناگون در اکثر محورهاي اصلي ،فرعي و روستايي هستند. حبيبزاده در بخش ديگري از سخنان خود از احداث ابنيه فني در محور روستايي بردوک –کوران خبر داد و اين چنين توضيح ميدهد: احداث پل دومتري روستاي کوران بعنوان راه ارتباطي روستاي بردوک به کوران و هم چنين احداث آبنماي پل بردوک از پروژه هايي است که طي هفته آتي آغاز و پيش بيني مي شود تا يک ماه آينده به بهره‌برداري برسد. اين مقام مسئول ،علف چيني پل امامزاده و پاکسازي اين محور به طول 3 کيلومتر،برچيدن تابلوهاي تبليغاتي غيرمجاز در محور امامزاده و رنگ آميزي 7 مورد سرعتگير پلاستيکي در محوراروميه-اشنويه ،آسفالت تراشي سه راهي سلوک تا سه راهي دربند به طول 3 کيلومتر و همچنين آسفالت محور چهارده شهيد به سمت سه راهي سلوک به طول دو و نيم کيلومتر را از اقدامات بارز ديگر در حوزه راهداري اروميه برشمرد.

وي در پايان به برخورداري 74 درصدي خانوار بخش صوماي برادوست از راه آسفالت اشاره کرد و گفت:با اجراي 4 پروژه در بخش فوق که شامل ريزشبرداري روستاي حسنآباد، بهسازي پل آبنماي روستاي براسپي، مرمت و بازسازي پل آبنماي دره خورخوره،لايروبي رودخانه روستاي برديان ،است که اميد است شاهد توسعه و پيشرفت بيش از پيش در اين مناطق باشيم.


 خبــر 

 ورودي‌هاي شهر کرج ساماندهي مي شوند

کرج-خاکپور

معاون خدمات شهر شهرداري کرج از ساماندهي ورودي‌هاي شهر کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش ،حسن مدير روستا در گفت وگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج، با اشاره به اينکه ورودي شهر يکي از ارکان اصلي ساختار شهري است، اظهار داشت: ضروري است ساماندهي ورودي‌هاي شهر به سرعت انجام گيرد.

اين مسئول گفت: اولين تصوير شهر به کمک ورودي‌هاي شهر شکل ميگيرد و از انجا که کرج مسير عبور 14 استان است، نياز است تا وروديها به شکل مناسبتري طراحي و بهروزرساني شود.

وي ادامه داد: وروديها بايد به گونه‎اي باشد که دريافتي سريع و چشم‎اندازي فراگير را از شهر در اختيار مخاطب قرار دهد.

معان خدمات شهري شهرداري کرج اضافه کرد: ساماندهي ورودي‌هاي شهر به اين منظور بايد در اولويت قرار گيرد تا علاوه بر خوش‎آمدگويي به مسافران موجب زيبايي و معرفي مطلوب شهر به آنان باشد.

مدير روستا افزود: بر همين اساس جلسه اي در دفتر مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري البرز با حضور شهرداران محمدشهر، کمالشهر، گرمدره و نظرآباد تشکيل شد که محوريت اين جلسه ساماندهي ورودي‌هاي شهر کرج بود.

وي با تاکيد بر لزوم طراحي و برنامه‎ريزي براي بهبود ورودي‌هاي شهر کرج، عنوان کرد: در اين جلسه مقرر شد استانداري اين موضوع را پيگيري کند.

نايب رييس شوراي اسلامي شهرقدس:

افزايش فضاي سبز نقش سازنده‎اي در نشاط و پويايي شهر دارد

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

نايب رييس شوراي اسلامي شهرقدس گفت: افزايش فضاي سبز نقش سازنده‎اي در نشاط و پويايي شهر دارد.

ابوطالب آذربرا با اشاره به نقش سازنده فضاهاي سبز در نشاط و پويايي شهرها، افزود: در همين ارتباط برنامه‌هايي از سوي شوراي اسلامي شهر قدس تنظيم و طراحي شده که با تحقق و اجرايي‌شدن آن سرانه فضاي سبز در مناطق مختلف شهر افزايش خواهد يافت. وي ادامه داد: چنين طرح‌ها و پروژه‌هايي علاوه بر ارتقاي طراوت و زيباسازي شهر باعث ايجاد اماکني مي‌شود که در غني‌سازي اوقات فراغت خانوارها نيز اثرگذار است.

آذربرا اظهار داشت: با بهره‌برداري از اين پروژه‎ها و پارکها 1/5 متر به سرانه فضاي سبز شهر قدس افزوده شده است، بوستانهاي گل نسترن و گل نرگس در بلوار امام حسين(ع)، بوستانهاي گل پامچال،گل شببو، گل بنفشه و گل مريم در بلوار امام‎زاده، بوستانهاي بدون دخانيات و عطر ياس در بلوار سي متري شهدا،بوستان البرز در منطقه کاووسيه و بوستان يادگار امام در بلوار بيست متري وليعصر(عج) از جمله پروژه هاي مهم حوزه فضاي سبز شهري قدس هستند که بهره‌برداري از اين پروژه‎ها گام مؤثري در تأمين سرانه فضاي سبز استاندارد شهري براي شهروندان محسوب ميشود.

نايب رييس شوراي اسلامي شهرقدس عنوان کرد: شوراي اسلامي شهر و شهرداري قدس در قالب اجراي پروژه‌هاي متعدد فضاي سبز و ايجاد مکان‌هاي عالي براي رفاه حال شهروندان عزيز شهر قدسي اقدام به احداث پارک‌هاي محله‌اي به منظور تفريح و استراحت شهروندان در نقاط گوناگون اين شهر کرده است.

معاون سياسي فرمانداري بهارستان:

هفته فرهنگي بايد به احياي مجدد رسوم و فرهنگها منجر شود

بهارستان-اصغري

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري شهرستان بهارستان گفت: برگزاري هفته فرهنگي بايد به احياي مجدد رسوم و فرهنگهايي که تحت تاثير دنياي مدرن و سبک زندگي جديد قرار گرفته است، منجر شود.

به گزارش خبرنگار ما، سيد حبيب موسوي در جلسه ستاد فرهنگي شهرستان بهارستان که در محل فرمانداري برگزار شد افزود: برگزاري هفته فرهنگي در شهرستانها اقدام ارزشمندي است که ميتواند به شناساندن ظرفيتها و توانمنديهاي شهرستان در حوزه فرهنگي و هنري کمک کند .ضمن اينکه برگزاري هفته فرهنگي بايد به احيا مجدد رسوم و فرهنگهايي که تحت تاثير دنياي مدرن و سبک زندگي جديد قرار گرفته است، منجر شود. وي به لزوم بهره‌گيري از اين فرصت تأکيد و اضافه کرد: همه دستگاههاي اجرايي شهرستان بايد براي برگزاري هرچه بهتر بر نامه‎هاي هفته فرهنگي مشارکت کنند.معاون سياسي و انتظامي فرمانداري بهارستان برگزاري هفته فرهنگي را در تقويت نشاط اجتماعي جامعه موثر دانست و گفت: شهرستان بهارستان با برخورداري از خرده فرهنگهاي متنوع قابليتهاي فراواني در عرصه فرهنگي دارد که در هويتبخشي به بهارستان موثر است.

بهره‌برداري از طرح‌ها و پروژه‌هاي فاضلاب کلانشهر تبريز

تبريز-توفيقي

باهزينه‌اي بالغ بر150000ميليون ريال با حضور فرماندار شهرستان تبريز، مدير عامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان شرقي به همراه معاونين و همچنين تعدادي از مسئولين استاني و شهرستاني در کلانشهر تبريز و اهالي کوي شهيد جواني بهره‌برداري شد.

مهندس ايمانلو؛ مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي در آئين بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني آب و فاضلاب در شهرک طالقاني ضمن تبريک هفته مبارک دولت گفت : اجراي بخشي از شبکه جمع‌آوري و خطوط اصلي فاضلاب شهرک طالقاني ( سفير اميد ) بطول 8 کيلومتر بوده وهدف اصلي از اجراي طرح جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب منطقه بوده و 500 انشعاب فاضلاب در آن نصب شده است.

وي افزود: تامين اعتباراين طرح از محل منابع داخلي شرکت بوده که براي اجراي اين طرح اعتباري بالغ بر 5000 مليون ريال هزينه شده است.

مدير عامل شرکت درخصوص بهره‌برداري از شبکه جمع آوري و خطوط اصلي فاضلاب شهرک چمران ( آخمقيه) نيز گفت: اجراي شبکه جمع‌آوري و خطوط اصلي فاضلاب شهرک شهيد چمران به طول 6500 متر با هدف جمع آوري و دفع بهداشتي فاضلاب و بهبود آثار زيست محيطي و ارتقاء بهداشت عمومي منطقه با هزينه بالغ بر 37500 ميليون ريال بوده و تعداد 550 فقره انشعاب فاضلاب در آن منطقه نصب شده است.

مدير عامل شرکت در پايان به پروژه شبکه فاضلاب کوي پارس ( کوي شهيد جواني ) اشاره کرد و افزود : طرح شبکه فاضلاب کوي پارس خيابان طالقاني تبريز بطول 10 کيلومتر با اعتباري بالغ بر 62 ميليارد ريال بوده که تعداد 95 فقره در نصب انشعاب شده است.در پايان مراسم طي سخناني فرماندار شهرستان تبريز از مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان و دست‌اندرکاران اجراي طرحها تشکر و قدرداني کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي