جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5928

مصاف با پورتوريکو در گام اول
هر آنچه که بايد از رقابت هاي واليبال قهرماني جهان بدانيد


مصائب برانکو براي جدال با نساجي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 مصاف با پورتوريکو در گام اول
 هر آنچه که بايد از رقابت هاي واليبال قهرماني جهان بدانيد 

 
واليباليست هاي ايران امروز در اولين مصاف خود در رقابت هاي قهرماني جهان به مصاف پورتوريکو مي روند.

نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني مردان جهان از 19 شهريور تا 8 مهر با حضور 24 تيم به ميزباني دو کشور ايتاليا و بلغارستان برگزار مي‌شود.

مراسم قرعه کشي اين رقابت ها نهم آذرماه در شهر فلورانس برگزار شد و 24 تيم شرکت کننده در دور مقدماتي اين رقابت ها در چهار گروه شش تيمي تقسيم شدند.

بر اين اساس تيم ملي واليبال ايران در گروه چهارم با بلغارستان يکي از ميزبان ها، لهستان قهرمان سال 2014، کوبا، فنلاند و پورتوريکو هم گروه شد. ملي پوشان کشورمان بازي هاي دور مقدماتي خود را در شهر وارنا بلغارستان برگزار مي کنند.

گروه بندي دور مقدماتي و شهر ميزبان مسابقات واليبال قهرماني مردان جهان سال 2018 به ترتيب زير است:

گروه اول در شهر فلورانس ايتاليا: ايتاليا، آرژانتين، ژاپن، بلژيک، اسلووني و جمهوري دومينيکن

گروه دوم در شهر روسه بلغارستان: برزيل، کانادا، فرانسه، مصر، چين و هلند

گروه سوم در شهر باري ايتاليا: آمريکا،‌ روسيه، صربستان، استراليا، تونس و کامرون

گروه چهارم در شهر وارنا بلغارستان: بلغارستان، لهستان، ايران، کوبا، فنلاند و پورتوريکو

پس از پايان دور مقدماتي اين رقابت ها از هر گروه چهار تيم به مرحله دوم صعود مي کنند که رقابت هاي مرحله دوم در چهار گروه چهار تيم پيگيري خواهد شد.

برنامه ديدارهاي ايران در مرحله گروهي:

ايران – پورتوريکو، چهارشنبه، ساعت 18:30

ايران – بلغارستان، پنجشنبه، ساعت 22:10

ايران – کوبا، شنبه، ساعت 18:30

ايران – لهستان، دوشنبه، ساعت 22:00

ايران – فنلاند، سه شنبه، ساعت 18:30

* روسيه پرافتخارترين

واليبال روسيه با شش مدال طلا، سه مدال نقره و سه نشان برنز (12 مدال) پرافتخارترين کشور مسابقات واليبال قهرماني مردان جهان است. البته شش مدال طلاي اين کشور در دوره زماني اتحاد جماهير شوروي به دست آمده است و از زمان تجزيه شوروي سابق، تيم ملي واليبال مردان روسيه موفق به کسب مدال طلا نشده است.

تيم هاي ملي واليبال مردان برزيل (سه طلا و دو نقره) و ايتاليا (سه طلا و يک نقره) در رتبه هاي دوم و سوم پرافتخارترين تيم هاي اين رقابت ها قرار دارند.

در مجموع در هجده دوره قبلي اين رقابت ها هفت کشور موفق به کسب مدال طلا شدند که کشورهاي جمهوري چک با 2 طلا و چهار نقره و لهستان دو طلا و يک نقره در رتبه هاي چهارم و پنجم اين داده آماري هستند.

تيم هاي آلمان و آمريکا با يک مقام قهرماني و يک مدال برنز مشترکا در رتبه ششم جدول مدال آوران قرار دارند.

تيم ملي ايران هم بهترين مقام خود در اين مسابقات را سال 2014 به همراه اسلوبودان کواچ و با کسب عنوان ششم به دست آورده است.


 مصائب برانکو براي جدال با نساجي  

 پرسپوليس با کسب 9 امتياز در رده چهارم جدول جاي گرفته و امشب در پايان جدال با نساجي اين شانس را خواهد داشت تا در صورت دستيابي به سه امتياز، خود را به رتبه دوم جدول برساند.

با اين حال برانکو براي جدال با شاگرد سابق خود در تيم ملي، اکنون چالش‌هاي بزرگي را پيش رو خواهد داشت. مهم‌ترين موضوع مربوط به عدم حضور دو بازيکن تاثيرگذار سرخپوشان است. عليرضا بيرانوند و بشار رسن با توجه به حضور در تيم هاي ملي ايران و عراق غايب خواهند بود.

چالش بعدي پرسپوليس و برانکو شرايط بدني بازيکنان بعد از اين بازي خواهد بود. نساجي مازندران طي ديدارهاي اخير خود در ليگ برتر بازي‌هاي فيزيکي را در دستور کار قرار داده و احتمالا اين شيوه را برابر پرسپوليس اجرا کند؛ اتفاقي که مي‌تواند از نظر بدني شرايط پرسپوليس را براي بازي حساس و سرنوشت ساز هفته آينده مقابل الدحيل قطر تحت شعاع قرار دهد. پرسپوليس 4 روز بعد از جدال با نساجي مازندران بايد به مصاف الدحيل قطر در مرحله يک‌چهارم برود و مطمئنا بيشتر تمرکز بازيکنان اين تيم روي بازي با نماينده قطر در ليگ قهرمانان آسيا خواهد بود. ترس از مصدوميت و نيمکت خالي پرسپوليس، برانکو را در چالش ديگري برابر تيم نکونام قرار خواهد داد.


 خبـــرنامه 

 انتخاب عجيب سعودي‌ها

رئيس فدراسيون شطرنج، حاکم جديد فوتبال عربستان !

هيئت ورزش عربستان اعلام کرد که قصي الفواز تنها کانديداي رياست فدراسيون فوتبال عربستان است در نتيجه او به عنوان رئيس جديد فدراسيون فوتبال عربستان انتخاب شده است.

قصي فواز، پيش از اين رياست فدراسيون شطرنج را برعهده داشت.

گفتني است عادل عزت، رئيس سابق فدراسيون فوتبال عربستان از سمتش استعفا داد تا خود را براي انتخابات رياست AFC براي سال آينده آماده کند.

چالش بزرگ شفر

انتخاب جاشين باقري

استقلال در حالي دوشنبه شب بايد بازي برگشت مقابل السد قطر را برگزار کند که فرشيد باقري يکي از مهره‌هاي کليدي آبي‌پوشان به دليل محروميت، نمي‌تواند به ميدان برود. شفر در تمرينات استقلال روزبه چشمي و علي کريمي را به دليل حضور در اردوي تيم ملي در اختيار نداشت و بيشتر از مارکوس نيوماير آلماني به جاي باقري استفاده کرده است. کريمي که قبل از بازي با السد مصدوم شده بود، اعلام کرده مصدوميتش برطرف شده است و مي‌تواند استقلال را براي بازي برگشت همراهي کند. وينفرد شفر با توجه به ضعف خط دفاعي استقلال در بازي رفت، شايد تصميم بگيرد بار ديگر از روزبه چشمي در خط دفاعي در کنار پژمان منتظري استفاده کند؛ بازيکني که در تيم ملي هم در قلب خط دفاعي بازي مي‌کند.

با توجه به قدرت خط هافبک السد، شايد شفر چشمي را به خط هافبک ببرد و آرمين سهرابيان در قلب خط دفاعي به ميدان برود. با اين وجود، تا اين لحظه تصميم شفر، استفاده از چشمي در خط دفاعي، آرمين سهرابيان به عنوان دفاع چپ و نيوماير و علي کريمي به عنوان هافبک‌هاي دفاعي بوده است. همچنين خبر مي‌رسد که شفر تصميم گرفته که از سيدحسين حسيني درون دروازه استفاده کند و وريا غفوري به دفاع راست بازگردد.

فروتني به سبک پيام

وظيفه‌ام را انجام دادم

پيام صادقيان علي رغم ميل باطني‌اش از پرسپوليس جدا شد. او با اينکه در دوران حضورش در پرسپوليس مرتکب رفتارهاي اشتباهي شد اما پرسپوليسي ها هنوز دوستش دارند. خود پيام به شدت به دنبال بازگشت به پرسپوليس است. اما به نظر مي‌رسد تا زماني که برانکو در پرسپوليس باشد اين اتفاق نمي‌افتد. پيام اما چند روز پيش با بخشيدن طلبش از باشگاه پرسپوليس يک بار ديگر علاقه‌اش به اين باشگاه را نشان داد.

او در اين باره به تسنيم گفته: «همه مي‌دانند که من پرسپوليس و هوادارانش را دوست دارم و هيچ وقت نمي‌توانم اين باشگاه بزرگ را فراموش کنم. من الان در پرسپوليس نيستم و شايد بعضي‌ها در مورد طلبي که از اين باشگاه داشتم فکر ديگري مي‌کردند، ولي من به محض اينکه احساس کردم شايد مشکلي به وجود بيايد در نهايت تصميم گرفتم که طلبم را ببخشيم. در کل بايد بگويم که براي اين باشگاه بزرگ فقط وظيفه‌ام را انجام دادم. پرسپوليس جايگاه بسيار بالايي در فوتبال ايران و آسيا دارد و معتقدم نبايد هيچ خطري اين تيم را تهديد کند. به‌هرحال بحث شکايت‌ها مي‌تواند يک چالش جدي براي اين باشگاه باشد، ولي من به سهم خودم دوست نداشتم که پرسپوليس به دردسر بيفتد. من عاشق پرسپوليس هستم و اميدوارم اين تيم هميشه در بازي‌هايش موفق باشد تا هواداران خوشحال باشند.»

غيبت VARدر جام ملت‌هاي آسيا‎

جام ملت‌هاي آسيا 2019 در زمستان سال جاري به ميزباني امارات برگزار خواهد شد. با وجود اين که پيش‌بيني مي‌شد که در اين رقابت‌هاي مهم از VAR استفاده شود اما ظاهرا کنفدراسيون فوتبال آسيا به چنين نتيجه‌اي نرسيده است. يکي از اعضاي کنفدراسيون فوتبال آسيا در گفت‌وگويي که با شبکه DPA داشت، تاکيد کرد که به علت کمبود وقت و نبود آموزش هاي لازم در جام ملت‌هاي آسيا 2019 امارات از تکنولوژي VAR استفاده نمي‌شود اما به جاي آن از دو کمک داور پشت دروازه استفاده مي‌شود به اين اميد که تعداد خطاهاي تاثير گذار داوران کم شود. تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران اميدوار است که با هدايت کارلوس کي‌روش بتواند در امارات بعد از مدت‌ها جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

احتمال روز

فابرگاس به ‌ميلان مي‌رود

آ.ث‌ ميلان در تابستان بسيار تلاش کرد تا بلکه به فابرگاس، هافبک با تجربه و اسپانيايي چلسي برسد اما در راه جذب اين ستاره 31 ساله ناکام بود. با اين حال به نظر مي‌رسد تيم ايتاليايي همچنان پروژه خريد اين هافبک آبي‌پوش را دنبال مي‌کند. بر اساس اعلام روزنامه کوريردلواسپورت، فابرگاس به احتمال زياد از ابتداي سال 2019 پيراهن ميلاني‌ها را به تن خواهد کرد.اين نشريه نوشت مديريت تيم ايتاليايي مصمم و اميدوار به جذب اين بازيکن قديمي است. قرارداد سسک با استمفوردبريجي‌ها در تابستان 2019 به اتمام مي‌رسد و در اين صورت وي بازيکن آزاد خواهد شد. به همين دليل نشريه ايتاليايي، شانس بسيار زيادي را براي انتقال هافبک تيم لندني در ميلان قائل شده و وي را عضو آينده اين تيم معرفي کرده است. فابرگاس از سال 2014 براي چلسي به ميدان رفته است.


 خبـــرنامه 

 پرونده نيلسون و پرسپوليس به کجا رسيد؟

باشگاه‌هاي ايراني و بخصوص استقلال و پرسپوليس اين روزها براي گرفتن پروانه حرفه‌اي از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا در تلاش براي تسويه‌حساب با بدهکاران خود هستند. تکليف تعدادي از اين پرونده‌ها با فشار AFC روشن شده است. تعدادي از پرونده‌ها هم به خاطر مشکلات مالي بلاتکليف مانده ولي باشگاه‌هاي ايراني به دنبال رفع آن هستند.

پرسپوليس در اين مدت تلاش زيادي کرد تا پرونده‌هاي خارجي خود را ببندد. گولج، گابريل و تعداد زيادي از طلبکاران توانستند مطالبات خود را از پرسپوليس بگيرند و بسياري از پرونده‌هاي باشگاه ايراني در فيفا مختومه شد. با اين حال يکي از پرونده‌هاي خارجي که هنوز تکليف آن مشخص نشده و حداقل باشگاه پرسپوليس در ارتباط با آن خبر رسمي و قطعي منتشر نکرده، شکايت نيلسون کوريا دروازه‌بان پرتغالي است که زمان سرمربيگري مانوئل ژوزه به پرسپوليس آمد.اين دروازه‌بان به دليل دريافت نکردن مبالغ قراردادش بعد از جدايي از پرسپوليس، به فيفا شکايت کرد و فدراسيون جهاني فوتبال هم در تاريخ 6 جولاي 2018 (15 تيرماه 97) براي اين پرونده راي داد. طبق نامه فيفا به پرسپوليس، اين باشگاه ايراني موظف بوده است ظرف 30 روز مبلغ 95 هزار دلار را به نيلسون پرداخت کند. البته فيفا براي پرسپوليس اين حق را هم قائل شده بود که ظرف 10 روز درخواست تجديدنظر بدهد و به دادگاه عالي ورزش شکايت کند. در اين مدت هم مصاحبه‌هايي از نيلسون مبني بر شکايت از پرسپوليس منتشر شده است. بايد ديد که آيا پرسپوليس مطابق معمول در اين پرونده محکوم مي شود يا نه.

بازگشت رامين، يعني چالش با کي‌روش!

ديروز برانکو ايوانکوويچ در نشست خبري خود قبل از بازي با نساجي، در پاسخ به سوالي درباره بازگشت رامين رضائيان به پرسپوليس پاسخي طعنه‌آميز داد که مخاطبش کارلوس کي‌روش بود. او گفت: «رضاييان در يک باشگاه مطرح در بلژيک است. فکر نمي‌کنم بخواهد به پرسپوليس برگردد و دعوتش به تيم ملي را به چالش بکشد.» ظاهرا منظور برانکو اين است که اگر رضائيان به پرسپوليس برگردد، کي‌روش ديگر او را به تيم ملي دعوت نخواهد کرد! برانکو البته پيش از اين بارها اعلام کرده که نيازي به رضائيان ندارد اما او اين بار با چنين پاسخي، توپ را به زمين کي‌روش فرستاده و اين طور وانمود کرده که رضائيان را مي‌خواهد اما نگران دعوت نشدن او به تيم ملي در صورت بازگشت به پرسپوليس است.

سيمئونه:

روزي سرمربي اينتر خواهم شد

سرمربي کنوني روخي‌بلانکو مي‌گويد روزي هدايت نراتزوري را برعهده خواهد داشت.بازگشت ديه‌گو سيمئونه به اينتر اين بار به عنوان سرمربي يکي از روياهايي است که هواداران اين تيم ايتاليايي در سر مي پرورانند؛ تيمي که پس از فتح سه‌گانه ايتاليا و اروپا با سرمربيگري ژوزه مورينيو در سال 2010 دچار افت شد. اظهارنظر جديد سرمربي آرژانتيني اتلتيکومادريد اما نشان مي‌دهد که روياپردازي هواداران اينتر بي راه هم نيست.

ديه‌گو سيمئونه در گفت‌وگو با برنامه «ال‌پارتيداسو» از شبکه راديويي «کوپه» اسپانيا در مورد بازگشتش به باشگاه اينتر گفت: واضح است که روزنامه‌نگاران ايتاليايي هم اين سؤال کلاسيک را خواهند پرسيد. هميشه گفته‌ام که روزي سرمربي اينتر خواهم شد و اين را به عنوان گزينه‌اي در نظر دارم.وي افزود: اينتر اما اکنون در حال حاضر لوچانو اسپالتي را روي نيمکت خود دارد که خيلي عالي کار کرده است و من هم دوره فوق‌العاده‌اي را در اتلتيکومادريد تجربه مي‌کنم. به هر حال هر موقع که وقتش برسد، اين اتفاق خواهد افتاد.سرمربي روخي‌بلانکو در پايان اظهار داشت: هنوز تا سال 2020 فرصت زيادي باقي مانده و دو سال ديگر با باشگاه اتلتيکو قرارداد دارم.

سيمئونه 48 ساله بين سال‌هاي 1997 تا 1999 عضو اينتر بود و با اين تيم قهرماني در جام يوفا را هم تجربه کرد.

مسابقات وزنه‌برداري معلولان آسيا

قهرماني صلحي‌پور در دسته 97 کيلوگرم

رقابت‌هاي وزنه‌برداري معلولان قهرماني آزاد آسيا ــ اقيانوسيه در ژاپن با قهرماني نماينده ايران در دسته 97 کيلوگرم ادامه يافت.

در روز چهارم اين رقابت‌ها بعدازظهر ديروز حامد صلحي‌پور در دسته 97 کيلوگرم با رکورد 231 کيلوگرم به مقام قهرماني دست يافت و دومين طلاي کاروان اعزامي ايران را کسب کرد.وي در اين رقابت به ترتيب وزنه‌هاي 218، 226 و 231 کيلوگرمي را مهار کرد و بر سکوي قهرماني ايستاد.ملي‌پوشان ايران تاکنون به 2 طلا، 3 نقره و يک برنز در اين مسابقات دست يافته‌اند.امروز هم سامان رضي و علي اکبر قريب‌شي به عنوان نمايندگان کشورمان در دسته 107 کيلوگرم و منصور پورميرزايي و سيامند رحمان در نوبت عصر و دسته 107+ بر روي تخته مي‌روند.رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني معلولين در دو بخش آزاد و آسيا-اقيانوسيه به عنوان يکي از پيش نيازهاي حضور در پارالمپيک 2020 تا 21 شهريور در شهر کيتاکيوشو ژاپن برگزار مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي