جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌ داران و فروشندگان خودروي تهران :
قيمت نجومي خودرو ها در برخي از سايت‌هاي اينترنتي نادرست است


نصب برچسب جديد قيمت روي اجناس تخلف است


نهادهاي مالي


تريبون


 رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌ داران و فروشندگان خودروي تهران :
 قيمت نجومي خودرو ها در برخي از سايت‌هاي اينترنتي نادرست است  

 رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران به مردم هشدار داد که قيمت‌هاي نجومي که براي خودرو در برخي سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي اعلام مي‌شود نادرست است و نبايد آنها را مبنا قرار داد.سعيد موتمني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: فراگير شدن سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي و همچنين شبکه‌هاي اجتماعي بستري براي سوءاستفاده و جولان دلالان بازار خودرو ايجاد کرده است.

وي با اشاره به اينکه هر کسي مي‌تواند بدون هزينه و با صرف چند دقيقه وقت، آگهي مدنظر خود را در سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي منتشر کند، خاطرنشان کرد: در همين مورد پديده جديدي که در بازار خودرو با آن مواجه هستيم درج قيمت‌هاي نجومي و غيرواقعي و پرت براي خودرو از سوي دلالان در سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي همچون ديوار و باما است.رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران ادامه داد: به عنوان مثال موجي که درباره پرايد 45 و 50 ميليون توماني در جامعه به راه افتاد مربوط به همين دسته از اقدامات بود در حالي که در بازار واقعي خودرو به هيچ وجه شاهد چنين قيمت‌هايي نبوديم.

وي افزود: متاسفانه فراگير شدن شبکه‌هاي اجتماعي نيز به اين فضا دامن زده است به‌گونه‌اي که قيمت‌هاي پرت و غيرواقعي درج شده در سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي در شبکه‌هاي اجتماعي به‌ويژه کانال‌هاي تلگرامي منتشر و دست به دست مي‌شود و مي‌گويند فلان خودرو به فلان قيمت رسيد در حاليکه در بازار واقعي خودرو چنين اتفاقي نيفتاده است.

موتمني با بيان اينکه مصرف‌کنندگان بايد دقت کرده و فريب اين افراد را نخورند، تصريح کرد: ما بارها اعلام کرده‌ايم که مسوولان بايد تدابيري براي فعاليت سايت‌هاي خريد و فروش اينترنتي بينديشند و مانع از اعلام قيمت‌هاي نجومي و غيرواقعي براي خودرو و ديگر کالاها شوند زيرا اينگونه اقدامات موجب به هم ريختن بازارها مي‌شود. در اين زمينه مردم قيمت‌هاي واقعي بازار خودرو را از رسانه‌هاي رسمي همچون خبرگزاري‌ها و صداوسيما دنبال کنند.


 نصب برچسب جديد قيمت روي اجناس تخلف است 

 در پي افزايش قيمت برخي محصولات در بازار، رئيس اتحاديه سوپرمارکت‌داران گفت: "دلالان، برخي کالاها را به قيمت درج شده روي آنها به مغازه‌داران مي‌فروشند و با توجه به اينکه فروش بالاتر از قيمت مندرج روي کالا گران فروشي و جرم محسوب مي شود، فروشندگان مجبورند آن ها را به قيمت خريد بفروشند". اين در حالي است که در برخي سوپرمارکت‌ها، مغازه‌داران برچسب قيمت جديد روي کالاها درج مي‌کنند.

به گزارش ايسنا، در ماه‌هاي اخير، کاهش عرضه و در نتيجه آن، افزايش قيمت برخي محصولات، بازار مصرف را دچار مشکل کرده است؛ به طوريکه کم شدن محصولاتي مانند پوشک، وسايل بهداشتي بانوان و ديگر محصولات سلولزي به دليل کاهش عرضه که در برخي موارد به احتکار و در برخي ديگر به کمبود مواد اوليه و مشکل در توليد برمي‌گردد، بازار اين محصولات را داغ کرده و باعث شده که حتي مصرف‌کنندگان به سمت خريد بيش از نياز خود رو بياورند و بر التهاب بازار بيفزايند. در اين بين کارخانه‌ها قيمت فروش برخي کالاها را براي واحدهاي صنفي، همان نرخ‌هاي درج شده براي مصرف‌کننده در نظر مي‌گيرند.به گفته رئيس اتحاديه سوپرمارکت داران تهران، توزيع کنندگان و دلالان، کالاها را به قيمت درج شده روي آنها يا حتي بالاتر به مغازه‌داران مي‌فروشند و آنها هم گاهي مجبورند براي حفظ مشتريان خود، برخي محصولات را به همان قيمت به دست مصرف‌کننده برسانند، چراکه اگر آن را بالاتر از قيمت ثبت شده روي کالا عرضه کنند، گران فروشي محسوب مي‌شود. اين درحالي است که بنگاه‌داران، کالاها را به قيمتي که روي کالا درج شده يا حتي بالاتر آن در بازار سياه به مغازه­‌داران مي‌فروشند.


 نهادهاي مالي 

 بازديد اعضاي هيات مديره از شعبه سيار بانک ملّي

بانک ملي - سه عضو هيات مديره بانک ملي ايران به همراه رئيس شعبه مرکزي تهران ضمن بازديد از شعبه سيار و واحد پشتيباني سامانه هوشمند بانکي بانک ملي ايران، از طريق قابليت ارتباطي اين سامانه با برخي مشتريان در اقصي نقاط کشور به صورت تصويري گفت و گوکردند.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، برات کريمي، محمود شايان و مسعود خاتوني اعضاي هيات مديره بانک در بازديد از شعبه مرکزي از نزديک با روند خدمات رساني و خدمات دهي واحد پشتيباني و مانيتورينگ سامانه هوشمند بانکي بانک ملي ايران آشنا شدند.

سطح بالاي رضايتمندي مشتريان از خدمات دهي بانک مسکن

بانک مسکن - رييس اداره کل روابط عمومي بانک مسکن اعلام کرد: مطابق با نتايج گزارش دايره افکار سنجي، سطح رضايتمندي مشتريان از شعب بانک مسکن در سراسر کشور به بيش از 70 درصد رسيده است.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، اداره کل روابط عمومي بانک مسکن به نمايندگي از مدير عامل، به طور دوره اي با هدف بررسي روند خدمات دهي و سرويس دهي شعب بانک مسکن در سراسر کشور را مورد بازديد و بررسي قرار مي دهد. در اين ميان با شناسايي نقاط ضعف و قوت، مشکلات و پيشنهادهاي مختلف مطرح شده از سوي پرسنل شعب و همچنين مشتريان و ارايه گزارش هاي دوره اي، زمينه اقدامات اصلاحي براي رفع مشکلات احتمالي و تدوين بسته هاي خدماتي نوين و منعطف در بانک مسکن فراهم مي شود.

مهدي احمدي رييس اداره کل روابط عمومي بانک مسکن با تاکيد بر آنکه بازديد از شعب مختلف بانک مسکن در سراسر کشور به نمايندگي از سوي مدير عامل به صورت دوره اي انجام مي شود، اظهار کرد: از آنجا که اداره کل روابط عمومي به صورت مستقيم به عنوان زيرمجموعه مديريت عامل بانک مسکن محسوب مي شود، اين اداره کل به نمايندگي از مدير عامل به صورت دوره اي مسوليت بازديد از شعب مختلف بانک مسکن در استان هاي مختلف کشور را بر عهده دارد.

بانک صادرات با «همياران محرم» به خدمت عزاداران حسيني آمد

بانک صادرات -هيات‌هاي مذهبي کشور مي‌توانند با استفاده از طرح «همياران محرم» بانک صادرات ايران، براي تهيه ملزومات مورد نياز از تخفيفات ويژه برخوردار شوند.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، همزمان با فرارسيدن ايام سوگواري ماه‌هاي محرم و صفر، طرح «همياران محرم» اين بانک در راستاي ارائه خدمات بهتر به هيات‌هاي مذهبي داراي مجوز از سازمان تبليغات اسلامي و اعضاي هيات امناي مساجد سراسر کشور، در دستور کار قرار گرفته که با مشارکت در آن، امکان تهيه مناسب‌تر ارزاق و لوازم مورد نياز اين هيات‌ها از تعاوني‌هاي مصرف بانک صادرات ايران و فروشگاه‌هاي رفاه سراسر کشور با تخفيفات ويژه فراهم شده است.

علاوه بر اين، مشمولين اين طرح مي‌توانند با دريافت کارت «همياران محرم» معادل يک درصد از ميانگين موجودي ماهانه حساب‌هاي مشمول اين طرح را به منظور تامين بخشي از هزينه‌هاي مورد نياز هيات‌هاي مذهبي و مساجد دريافت کنند.

افتتاح رسمي شرکت پتروشيمي مرجان عسلويه با حمايت بانک ملت

بانک ملت - شرکت پتروشيمي مرجان عسلويه با حضور رييس جمهوري، بيژن زنگنه وزير نفت و امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع در شهر عسلويه منطقه پارس جنوبي و با استفاده از تسهيلات بانک ملت به صورت رسمي به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملت، شرکت پتروشيمي مرجان با ظرفيت سالانه توليد 1،650،000 تن گاز متانول از مهم ترين و بزرگ ترين توليد کنندگان اين محصول و از مشتريان ارزنده بانک ملت است.

بر اساس اين گزارش، در آيين افتتاح اين پروژه ملي، مسعود نصر اصفهاني مدير امور بانکداري شرکتي بانک ملت و تعدادي از مديران ارتباط با مشتري نيز به نمايندگي از اين بانک حاضر شدند و سپس از بخش هاي مختلف پروژه بازديد کردند.

نامگذاري شعبه بانک تجارت به نام پروفسور ثبوتي

بانک تجارت - بانک تجارت به پاسداشت خدمات پروفسور يوسف ثبوتي فيزيکدان و منجم سرشناس ايراني نام يکي از شعب خود در استان زنجان را به شعبه پروفسور ثبوتي تغيير داد.

به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، در مراسمي به ميزباني اين بانک که روز دوشنبه نوزدهم شهريور ماه با حضور مسئولان استان زنجان برگزار شد، از يک عمر تلاش بي‌وقفه استاد فرهيخته پروفسور ثبوتي قدرداني به عمل آمد.

عباس اشرف‌نژاد نايب رئيس هيات مديره بانک تجارت در اين مراسم ضمن اشاره به بخشي از توفيقات علمي و پژوهشي پروفسور ثبوتي، گفت: حمايت از توليد علم و اتخاذ رويکرد دانش‌بنيان در بانک تجارت يک ارزش محسوب مي‌شود و با تصميم هيات مديره اين بانک و با هدف تقدير از تلاش‌هاي ايشان، تغيير نام يک شعبه بانک تجارت به نام پروفسور ثبوتي صورت گرفته است.

اعلام اسامي برندگان سي و دومين قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه - اسامي برندگان سي و دومين مرحله قرعه کشي جوايز حساب هاي قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه کارگران اعلام شد.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران؛ مشتريان بانک مي توانند با مراجعه به شعب و پورتال بانک به نشاني www.refah-bank.ir از نتيجه اين قرعه کشي مطلع شوند.گفتني است 58 کمک هزينه خريد واحد مسکوني هر يک به ارزش يک ميليارد ريال، 158 کمک هزينه خريد خودرو داخلي به ارزش هر يک 200 ميليون ريال، 258 جايزه نقدي به ارزش هر يک 50 ميليون ريال، 358 کمک هزينه خريد صنايع دستي به ارزش هر يک 5 ميليون ريال و 199 هزار و 168 جايزه نقدي هر يک به ارزش يک ميليون ريال از جوايز اين مرحله از قرعه‌‌کشي حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک رفاه کارگران بود.


 تريبون  

 زمان واريز يارانه نقدي شهريور مشخص شد

نود و يکمين مرحله يارانه نقدي مربوط به شهريور ماه سال جاري ساعت 24 روز دوشنبه هفته جاري به حساب سرپرستان خانوار‌ها واريز مي‌شود.به گزارش ايلنا ،پيش‌بيني مي‌شود نود و يکمين مرحله يارانه نقدي بامداد (دوشنبه26 شهريور ماه) به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که مبلغ يارانه دريافتي هر يک از مشمولان دريافت يارانه نقدي همانند ماه‌هاي گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

واردات کالا بدون انتقال ارز آزاد شد

هيات وزيران به پيشنهاد گمرک ايران واردات کالا بدون انتقال ارز را براي کالاهاي موجود در انبارها بلامانع اعلام کرد.به گزارش روابط عمومي گمرک، بر اساس تصويب نامه هيات وزيران، ثبت سفارش با اعتبار حداکثر يک ماه براي ترخيص جهت واردات کالا به استثناي خودرو که تا قبل از تاريخ تصويب اين تصويب نامه داراي قبض انبار اماکن گمرکي، مناطق آزاد تجاري _ صنعتي و ويژه اقتصادي باشند، بدون انتقال ارز و با ارز متقاضي از سوي هيات وزيران بلامانع اعلام شده است.

همچنين ترخيص کالاهايي که تاريخ صدور ثبت سفارش آنها اول مرداد ماه سال جاري است، بدون رعايت سقف ارزشي واردات موضوع تبصره 3 اصلاحي بند 2 ماده 10 آئين نامه اجرايي قانون مقررات واردات و صادرات بلامانع است.گمرک ايران گر چه صرفا مجري سياست ها و دستورالعمل هاي تجارت خارجي است و در حوزه مقررات و قوانين ورود و خروج کالا تصميم گيرنده نيست اما در هفته هاي اخير به دستور رئيس کل گمرک از تمامي ظرفيت هاي قانوني استفاده شده تا واردکنندگان و صادرکنندگان در شرايط ويژه اقتصادي با کمترين مشکلات مواجه شوند که ارائه اينگونه راهکارها از جمله اين اقدامات است.

مرکز حراست وزارت اقتصاد اعلام کرد؛

ردپاي آمريکا در اغتشاش بازار ارزي ايران

مرکز حراست وزارت امور اقتصادي و دارايي طي گزارشي اعلام کرد: وزارت خارجه، خزانه داري و دستگاه اطلاعاتي آمريکا براي اغتشاش در بازار ارزي ايران همکاري مشترک دارند.به گزارش وزارت امور اقتصادي و دارايي، مرکز حراست اين وزارتخانه طي گزارشي اعلام کرد: بر اساس طرح همکاري مشترک وزارت خارجه، خزانه داري و دستگاه اطلاعاتي امريکا، برنامه عملياتي اغتشاش در بازار ارزي ايران از طريق القاي شوک هاي زمان بندي شده در راستاي افزايش نااطميناني به پايداري ارزش ريال در برابر ارزهاي خارجي، با بهره گيري از پايگاه هاي آمريکا در برخي کشورهاي همجوار در جريان است.اين گزارش با تاکيد بر اينکه پژوهشگران مرکز حراست وزارت متبوع، اين فرآيندهاي عملياتي را شناسايي و رصد مي کنند، مي افزايد: عوامل ميداني اين پروژه که در ايران عمل مي کنند اکثرا از هدايت چنين ساز و کار اطلاعاتي آمريکا اطلاع نداشته و تصور مي کنند در فرآيند عمليات سوداگران بازار، مشارکت و کسب سود مي کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي