جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

جلسه بي‌نتيجه
جدايي کي‌روش جدي شد؟

چهره جديد ماهيني
تحول در 31 سالگي؟

رقابت‌هاي سنگ‌نوردي جهان
قهرماني رضا عليپور


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 جلسه بي‌نتيجه
 جدايي کي‌روش جدي شد؟ 

 برخي خبرها حکايت از عدم توافق رئيس فدراسيون فوتبال و کارلوس کي روش در خصوص مسائل مالي دارند و شايد شاهد جدايي سرمربي پرتغالي تيم ملي باشيم.روز گذشته جلسه‌اي ميان مهدي تاج و کارلوس کي‌روش در خصوص ادامه همکاري و تمديد قرارداد سرمربي تيم ملي فوتبال و اردوهاي پيش‌رو برگزار شد. کي‌روش تاکنون قرارداد جديدي با فدراسيون ايران امضا نکرده و بدون قرارداد اردوي اول تيم ملي را برگزار کرد و در بازي دوستانه با ازبکستان روي نيمکت حضور داشت. اين در شرايطي است که فدراسيون فوتبال از مدت‌ها پيش تلاش کرده قرارداد او را تمديد کند اما هنوز اين اتفاق رخ نداده است.

در جلسه ديروز،‌ کي‌روش تأکيد کرد که ايران را دوست دارد و به خاطر علاقه به ايران و احترام به تلاش‌هاي رئيس فدراسيون فوتبال براي تمديد قرارداد او، دوست دارد کارش را در تيم ملي ادامه دهد. او گفته که شاهد تلاش‌هاي رئيس فدراسيون براي تامين هزينه‌ها و امکانات براي تيم ملي بوده اما با اين حال از تاج درخواست کرد که تاريخي براي پرداخت مبلغ طلب خود و دستيارانش مشخص شود و فدراسيون بگويد در فلان تاريخ، پول آنها را مي‌دهد. کي‌روش به تاج گفته که با وجود علاقه به ادامه حضور در ايران، در صورت نامشخص بودن شرايط مالي نمي‌تواند به کارش ادامه دهد. اين مربي پرتغالي هنوز بخشي از قرارداد قبلي خود را دريافت نکرده است و به همين دليل در جلسه ديروز گفت که در صورت مشخص نشدن زمان پرداخت پولش در چند روز آينده ديگر نمي‌تواند به کارش در ايران ادامه دهد.

اين در شرايطي است که تاج پيش‌تر گفته بود فدراسيون فوتبال چند بار تلاش کرده که مبلغ قرارداد کي‌روش و دستيارانش را به حساب سرمربي تيم ملي واريز کند که هر بار به خاطر تحريم‌ها و مشکلات تبادل پول بين بانک‌هاي ايران و اروپا،‌ در اين امر ناموفق مانده است. رئيس فدراسيون ديروز به کي‌روش اطمينان داد که تمام تلاشش را براي تهيه پول به کار خواهد بست و گفت که تلاش مي‌کند به زودي اين کار نهايي شود.

مشکلي که اما در اين ميان وجود دارد اين است که بانک مرکزي به ورزش، ارز دولتي پرداخت نمي‌کند و فدراسيون فوتبال براي پرداخت پول کي‌روش و دستياران او بايد از بازار آزاد ارز تهيه کند که اين موضوع با توجه به مشکلات اقتصادي و کمبود منابع فدراسيون فوتبال کاري بسيار دشوار و سخت و تا حدود زيادي نشدني است. به همين دليل فدراسيون‌نشينان براي تمديد قرارداد کي‌روش و پرداخت مبلغ قرارداد او، با مشکل جدي مواجه هستند و ممکن است پس‌لرزه‌هاي نوسانات ارزي کشور، گريبان‌ فوتبال و تيم ملي را بگيرد و در نهايت کار به جدايي کي‌روش کشيده شود.

به نظر مي‌رسد بانک مرکزي و دولت بايد براي حل اين مشکل راهکاري پيدا کنند. در چند روز گذشته اعزام چند تيم در رشته‌هاي مختلف به دليل مشکلات ارزي لغو شده و حال اين شرايط گريبان فدراسيون فوتبال را در آستانه جام ملت‌هاي آسيا که قرار است دي ماه سال جاري در امارات برگزار شود، گرفته است. بايد ديد فدراسيون فوتبال در نهايت مي‌تواند با تهيه ارز دولتي پول کي‌روش و همکاران او را پرداخت کند يا اينکه اخبار نااميد کننده از جلسه ديروز، در نهايت سرنوشت ديگري را براي فوتبال ايران رقم خواهد زد.


 چهره جديد ماهيني
 تحول در 31 سالگي؟ 

 اتفاق ويژه بازي پرسپوليس و نساجي، پاس گل حسين ماهيني و شکسته شدن طلسم او بود. ماهيني سال‌ها بازيکن محبوب پرسپوليسي‌ها بود؛ آن زماني که نه رضايياني بود و نه صادق محرمي که با سانترها و پاس گل‌هايشان در امتيازات پرسپوليس تاثير زيادي داشته باشند و هواداران را حسابي به وجد بياورند. حسين ماهيني وقتي به پرسپوليس برگشت همان ماهيني هميشگي بود اما مدل فوتبال تيم، مثل سابق نبود و از مدافع راست تيمشان علاوه بر يک مدافع خوب بودن يک طراح حملات خوب هم مي‌خواستند. ماهيني اما نتوانست آن انتظارات را برآورده کند و به همين دليل کم کم از محبوبيتش روي سکوها کم شد و بعد از مصدوميت ربيع‌خواه، به سيبل اول انتقادات تبديل شد؛ انتقاداتي که شادي او بعد از گل پرسپوليس و هجوم همبازيانش به سمتش نشان مي‌داد که چه فشاري را به او وارد کرده است.

بازي با نساجي اما پاياني موقت بر اين انتقادات و فشارها بود؛ ديداري که در آن ماهيني براي اولين بار در بازگشتش به پرسپوليس در ليگ برتر سانتر را همان‌جايي که بايد فرستاد. شايد باورش سخت باشد اما ماهيني در اين سه سالي که به پرسپوليس بازگشته نتوانسته بود در ليگ برتر پاس گلي با سانتر براي مهاجمان تيمش بفرستد؛ آماري که نشان مي‌دهد انتقادات شديد از او خيلي هم بي‌دليل نيست.

او در ليگ پانزدهم يک پاس گل به طارمي داد که طارمي قصد داشت با برگردان آن را تبديل به گل کند و ناموفق بود و در نهايت در ريباند ضربه‌اش وارد دروازه شد.

در فصل گذشته هم دو پاس گل داد که يکي با سر به شجاع‌خليل‌زاده بود و ديگري روي پرتاب اوتي که انجام داد و توسط عليپور به گل تبديل شد. اين بار اما پاس گل او تفاوت داشت و همان چيزي بود که از يک مدافع راست انتظار مي‌رفت. از همان‌ها که در آسيا هم دو بار آن را تجربه کرد اما در ليگ برتر ناکام مانده بود. اين طلسم اما بالاخره شکست و توپ رفت و روي سر عليپور و بعد از آن به تور دروازه نساجي نشست و اولين پاس گل فصل ماهيني ثبت شد.

البته اين تنها سانتر خوب ماهيني در اين بازي نبود. او در نيمه اول هم يک سانتر روي سر شجاع فرستاد و يک سانتر هم براي منشا ارسال کرد که هر دو بازيکن موقعيت‌هايشان را به هدر دادند؛ اتفاقي که نشان مي‌دهد ماهيني دست‌ به کار شده تا نقاط ضعف بزرگش را برطرف کند و يک مدافع کناري کامل براي تيمش باشد.


 رقابت‌هاي سنگ‌نوردي جهان
 قهرماني رضا عليپور  

 رضا عليپور، سريعترين مرد عمودي جهان مدال طلاي رقابت‌هاي سنگ نوردي قهرماني جهان را از آن خود کرد.رقابت‌هاي سنگ نوردي قهرماني جهان به ميزباني شهر« اينسبروک اتريش» برگزار شد.

در اين مسابقات رضا عليپور در ماده سرعت به مصاف رقباي خود رفت. عليپور در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها با رکورد 5.72 توانست به مرحله فينال صعود کند. او در مرحله فينال توانست با ثبت رکورد 5.63 بر سکوي نخست قهرماني جهان قرار بگيرد. در اين ماده "باسا ماوم " از فرانسه دوم شد و "استانيس سالکوکورين" از روسيه برسکوي سوم قرار گرفت. نماينده چين نيز چهارم شد.

رضاعليپور چندي پيش در بازي‌هاي آسيايي 2018 نيز توانست عنوان قهرماني را از آن خود کند. او در رشته سنگ نوردي رکوردار دنياست.

همچنين در بخش معلولين نيز بهنام خلجي عنوان قهرماني جهان را از آن خود کرد.


 خبـــرنامه 

 شوک به فوتبال ايران

مجيد غلام‌نژاد، درگذشت

مدافع پيشين تيم ملي فوتبال ايران و استقلال، دار فاني را وداع گفت.

مجيد غلام‌نژاد مدافع پيشين تيم‌هاي سايپا، استقلال و پاس همدان ديروز درگذشت. غلام‌نژاد با تيم سايپا در فصل 86-85 به قهرماني ليگ برتر رسيد و مدت کوتاهي در تيم ملي بازي ‌کرد.

دليل درگذشت اين بازيکن 35 ساله،‌ ايست قلبي بوده است. روزنامه آفرينش، درگذشت اين بازيکن را به جامعه ورزش تسليت گفته و براي خانواده و بازماندگان او،‌ آرزوي صبر مي‌کند.

استقلالي ها نقره داغ شدند

يکي از کساني که از استقلال به فيفا شکايت کرده بود پروپئيچ مهاجم آلبانيايي سابق اين تيم بود که به شکلي غيرحرفه‌اي از تيم کنار گذاشته شده بود. او به مسئولان وقت استقلال پيغام داده بود که حاضر است با دريافت 30هزار دلار مصالحه کند اما استقلالي‌ها پاسخي به او ندادند و پئيچ مجبور به شکايت به فيفا شد و استقلالي‌ها به پرداخت 360هزار دلار به او محکوم شدند! مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال ديروز خبر داد که استقلالي‌ها دو روز پيش اين مبلغ را به پئيچ داده‌اند و پرونده او را بسته‌اند؛ البته با مبلغي 12برابر مبلغ اوليه !

نگراني روز

شايد بشار به الدحيل نرسد

ديروز ابعاد جديدي از وضعيت مصدوميت بشار رسن مشخص شد و به نظر مي‌رسد پزشکان تيم ملي عراق در تشديد مصدوميت او تقصيرکار بوده‌اند. ميثم عليپور فيزيوتراپ تيم پرسپوليس با تائيد اين موضوع به ورزش سه گفت: «بشار در بازي با کويت دچار پيچ‌خوردگي مچ پا شده بود و 30 دقيقه بازي کرده بود و بعد 30 دقيقه نتوانست بازي کند. متاسفانه کارهاي اوليه انجام نشده چون من که ديدم وضعيت مچش خوب نبود خيلي ورم داشت. الان هم نگراني ما اين است که براي بازي با الدحيل به چه شکل او را برسانيم. ما تمام سعي‌مان را مي‌کنيم ولي بدن بايد به درمان پاسخ بدهد. چون همه انتظار دارند اين بازي را بازي کند مي‌خواهيم در يک‌سوم زمان يا نصف زمان که بقيه مي‌رسند او را برسانيم براي همين اين بازيکن خيلي شرايط ويژه‌اي دارد. روزي دو يا سه بار فيزيوتراپي بايد انجام بشود و از جديدترين روش براي کاهش ورمش بايد استفاده شود. از نظر من کشيدگي درجه دو بود، خوشبين هستيم که به بازي دوشنبه برسد.»

اسپانيا، نامزد ميزباني يورو 2028

در جريان ملاقات پدرو سانچز نخست وزير اسپانيا، لوئيز روبيالس رئيس فدراسيون اين کشور و جاني اينفانتينو رئيس فيفا، اين کشور نامزدي‌اش براي يورو 2028 را اعلام کرد. بعد از ميزباني جام جهاني 1982 اسپانيا به دنبال ميزباني از يک تورنمنت بزرگ ديگر است و احتمالا اين ميزباني را با پرتغال تقسيم کند.اين پيشنهاد در حالي مطرح شده که درخواست اسپانيا براي ميزباني جام جهاني 2030 همچنان برقرار است. براي اين مسابقات تا به حال «پاراگوئه – آرژانتين – اروگوئه» و مراکش اعلام ميزباني کرده‌اند.

روياي جديد پپ

هدايت يک تيم ملي

پپ گوارديولا سرمربي پرافتخار منچسترسيتي سال گذشته با اين تيم به قهرماني در جام اتحاديه و ليگ برتر رسيد و امسال ليگ قهرمانان را نشانه گرفته است. اما او يک روياي ديگر هم دارد؛ هدايت يک تيم ملي. اين مربي درباره در دست گرفتن هدايت يک تيم ملي گفت: «هميبشه کنجکاو بودم که روزي هدايت يک تيم ملي را بر عهده بگيرم و ببينم مربي يک تيم ملي هستم. اگر پيشنهاد خوبي به دستم برسد حتما روي آن فکر خواهم کرد و تصميم گيري مي‌کنم. بايد ببينيم اوضاع چطور پيش خواهد رفت.» اين مربي اسپانيايي بعد از نمايش ضعيف آرژانتين در جام جهاني در فهرست مربياني قرار داشت که قرار است هدايت اين تيم را بر عهده بگيرد. با اين حال اين اتفاق رخ نداد و سرمربي اسپانيايي به کارش در منچسترسيتي ادامه داد.

پيشروي تيم يحيي با مثلث ويرانگر

تيم پديده مشهد توانست با کسب برتري 2-1 مقابل ذوب‌آهن در اصفهان به مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي صعود کرده و نام خود را به عنوان يک مدعي مطرح کند. يحيي گل‌محمدي و تيمش تا به اينجاي کار فوق‌العاده کار کرده‌اند و علاوه بر صدرنشيني در ليگ برتر با کسب پنج برد پياپي حالا لقب مدعي قهرماني در جام حذفي را يدک مي‌کشند. بي شک گل‌محمدي براي قرار گرفتن در اين راه مرهون درخشش سه بازيکن خود يعني امين قاسمي‌نژاد، محمدرضا خلعتبري و سعيد صادقي است؛ مثلثي که خط حمله پديده را به خط آتشي تبديل کرده که برابر هر تيمي زهر آلود است. پديده مدل يحيي گل‌محمدي را همه به علت دقيقه نودي بودنش مي‌شناسند؛ تيمي که تا آخر دست از تلاش برنمي‌دارد و در 4 بازي از 5 بازي آخر خود گلزني از دقيقه 85 به بعد را تجربه کرده است.

در اين بازي پديده مشهد با دريافت گل در دقيقه 2 خيلي زود از ميزبان قدرتمند خود عقب افتاد. اما در ادامه توپ و ميدان را در اختيار گرفت و فرصت‌هاي متعددي بر روي دروازه ذوب‌آهن به وجود آورد. در يکي از صحنه‌ها مدافع تيم پديده قاسمي‌نژاد را در ميانه ميدان صاحب توپ کرد و‌ اين بازيکن با ‌ حرکت بدني زيبا بازيکن رو در رو را از پيش رو برداشت و با انجام يک دوي دقيق با محمدرضا خلعتبري به محوطه جريمه نفوذ کرد و سپس با ارسال پاسي دقيق سعيد صادقي را صاحب موقعيتي کرد و اين هافبک جوان با فرستادن توپ به قعر دروازه مظاهري گل اول تيمش را به ارمغان آورد.با شروع نيمه دوم حملات هر دو تيم ادامه يافت و خلعتبري و قاسمي‌نژاد با هم محور اصلي حملات پديده بودند و فرصت‌هاي خطرناکي بر روي دروازه رشيد مظاهري ايجاد کردند که با هنرنمايي اين بازيکن همه آن‌ها خنثي شد. در ادامه اين مسابقه در آستانه کشيده شدن به 30 دقيقه وقت اضافه بود که باز هم يحيي تايم معجزه خود را در دقيقه 91 نشان داد؛ جايي که امين قاسمي‌نژاد در جناح چپ دفاعي ذوب‌آهن صاحب موقعيتي شد و اين بازيکن با ارسال دقيق و کات دار خود به داخل محوطه جريمه سعيد صادقي را در موقعيت گلزني قرار داد و اين هافبک هم از اين فرصت نهايت استفاده را برد و با يک ضربه والي زيبا و مهارنشدني طاق دروازه ذوب‌آهن را فرو ريخت و پديده را به يک برد شيرين ديگر رساند.

حالا يحيي گل‌محمدي با صدرنشين کردن پديده در ليگ برتر و شکست ذوب‌آهن در جام حذفي شخصيت تازه‌اي براي پديده به وجود آورده است و همگان تيم او را در قامت يک مدعي خطرناک مي‌دانند. شاگردان گل‌محمدي هفته هفتم رقابت‌هاي ليگ برتر را در مشهد مقابل تراکتورسازي در پيش دارند؛ نبردي که جنبه انتقامي براي سرمربي پديده دارد و مي‌تواند بازي جذابي را رقم بزند.


 خبـــرنامه 

 موسوي:

براي صدرنشيني مي جنگيم

مدافع مياني تيم ملي واليبال ايران گفت: بازي در خانه حريف هميشه سخت است، بلغارستان برابر تيم‌هاي بزرگ در اينجا همواره يا برنده بوده و يا اينکه بازي را به ست پنجم کشانده است.

محمد موسوي درباره پيروزي تيم ملي واليبال مقابل بلغارستان در رقابت هاي قهرماني جهان اظهار داشت: بازي در خانه حريف هميشه سخت است. بلغارستان برابر تيم‌هاي بزرگ اينجا همواره يا برنده بوده و يا اينکه بازي را به ست پنجم کشانده است. مي‌دانستيم بازي سنگيني داريم اما نکات فني مورد نظر کادرفني را در زمين پياده کرديم و برنده شديم.

وي ادامه داد: به جز ست سوم که بازي از دست ما در رفت، سوار بازي بوديم. اکنون نيز صاحب جايگاهي هستيم که بلغارستان آن را مي‌خواست و مطمئنا اين امتيازات به ما در ادامه مسابقات کمک مي‌کند. در ديدارهاي بعدي نيز مانند اين ديدار براي صدرنشيني خواهيم جنگيد.

موسوي در ادامه درباره اتفاقاتي که باعث شد ايران ست سوم را از دست بدهد، عنوان کرد: اين حاشيه‌ها در واليبال رخ مي دهد. در ست سوم بلغارستان چيزي براي از دست دادن نداشت و واقعا خوب بازي کرد و ما نيز از تب و تاب افتاديم اما در ادامه نمايش خوبي داشتيم و برنده مسابقه شديم.

حمل کالاي قاچاق توسط بازيکنان تيم ملي آرژانتين!

برخي بازيکنان تيم ملي فوتبال آرژانتين قصد وارد کردن يکسري کالاي قاچاق را به کشورش داشتند که توسط ماموران گمرک ضبط شد.

بعد از آنکه تيم ملي آرژانتين در تور خود به ايالات متحده مقابل گواتمالا به برتري 3 بر صفر رسيد و مقابل کلمبيا بدون گل مساوي کرد،‌ 11 بسته متعلق به اعضاي تيم در فرودگاه زايزا توسط ماموران گمرک، شناسايي شد.

انتشار اين خبر باعث ناراحتي و عصبانيت عموم مردم شد و به همين خاطر فدراسيون فوتبال کشور در بيانيه‌اي عنوان کرد داروهاي پزشکي در اين بسته‌ها بوده است.

اما رسانه‌ها عنوان کردند دستگاه‌هاي الکترونيکي،ابزار موسيقي، اسباب بازي و لباس‌هاي نو در اين بسته ‌ها به ارزش 25 هزار دلار بوده است. به همين خاطر پرونده‌اي بازشده و رسيدگي به آن به دادگاه واگذار شده است.

قرعه کشي بسکتبال جام باشگاه‌هاي آسيا

پتروشيمي حريفانش راشناخت

مسابقات بسکتبال جام باشگاه‌هاي آسيا قرعه‌کشي و تيم پتروشيمي بندر امام با نمايندگان تايوان، چين و کره‌جنوبي هم‌گروه شد.

تيم پتروشيمي بندر امام نماينده کشورمان در اين مسابقات در گروه يک اين رقابت‌ها و در کنار تيم‌هاي پائيان چين تايپه، ليائونينگ چين و
SK Knights کره‌جنوبي جاي گرفت.

اين رقابت‌ها از پنجم تا دهم مهرماه در بانکوک تايلند برگزار خواهد شد. تيم پتروشيمي بندر امام در دور قبلي اين مسابقات که در چنژو چين برگزار شد عنوان چهارم را کسب کرد.

ليگ برتر فوتسال بانوان

سپيدرود صدر جدول را از دست داد

ديدارهاي هفته ششم ليگ برتر فوتسال بانوان با شکست سپيدرود و برد پر گل دختران کوير کرمان همراه بود.

در حساس ترين بازي هفته تيم سپيدرود تهران 4 بر 2 مغلوب ملي حفاري شد و صدر جدول را از دست داد. تيم دختران کوير کرمان نيز 10 بر 2 از سد پارس آرا شيراز گذشت و به رده سوم جدول نقل مکان کرد و پارس آرا با دو پله سقوط در مکان پنجم قرار گرفت. نتايج هفته ششم فوتسال ليگ برتر بانوان به شرح زير است:

* مس رفسنجان3 -هيات فوتبال خراسان 2

* پارس آرا شيراز 2- دختران کوير مس کرمان 10

* شهرداري رشت 4- پالايش نفت آبادان 3

* ملي حفاري ايران 4- سپيد رود 2

* استقلال ساري 6 -پويندگان فجر شيراز 7

نراتزوري دست‎بردار مودريچ نيست

تيم فوتبال اينترميلان ايتاليا که در تابستان موفق به جذب لوکا مودريچ از رئال مادريد نشد مي‎خواهد در ژانويه دوباره براي خريد اين بازيکن اقدام کند.

لوکا مودريچ هنوز هم يکي از اصلي‎ترين گزينه‎هاي ليست خريد تيم فوتبال اينترميلان ايتاليا است؛ بازيکني که تيم ايتاليايي براي خريدش در تابستان تلاش زيادي کرد اما موفق نبود. اينتر در اقدام براي خريد مودريچ با پاسخ منفي باشگاه رئال مادريد مواجه شد که دو سال ديگر با ستاره کرواتش قرارداد دارد.

فشار اينتر براي اين تيم يک دستاورد بيشتر نداشت و آن هم اين بود که مادريد گزارش کارشان را به فيفا داد و اعلام کرد اين تيم با بازيکني که قرارداد دارد مذاکره مي‎کند. اما مطبوعات ايتاليايي مدعي شدند تيم ايتاليايي دست بردار نيست و در ژانويه دوباره تلاشش را خواهد کرد.

همچنين مطبوعات ايتاليايي نوشتند مودريچ که در تاريخ نهم سپتامبر 33 ساله مي‎شود به هم‎تيمي‎هايش در تيم ملي کرواسي گفته که در ژانويه اسپانيا را ترک خواهد کرد. اينتر در حال حاضر 3 بازيکن کروات دارد که در تيم ملي کرواسي با مودريچ هم‌بازي هستند. اين 3 بازيکن ورساليکو، پريسيچ و بروزوويچ هستند.

مقصد سيلوا پس از ترک سيتي کجاست؟

داويد سيلوا، ستاره اسپانيايي سال‌هاست که براي سيتي بازي مي‌کند ولي دوست دارد فوتبالش را در اسپانيا تمام کند. سيلوا تا سال 2020 با سيتي قرارداد دارد و تمايلي هم براي تمديد آن ندارد. او که به تازگي از بازي‌هاي ملي نيز بازنشسته شده، قصد دارد به زادگاهش جزاير قناري بازگردد و براي لاس پالماس بازي کند. او در همين رابطه به بي بي سي گفت:

«من متولد جزاير قناري هستم و آنجا رشد کردم. دوست دارم پسرم ماتئو نيز همان جا بزرگ شود. قطعا تا دو سال ديگر نيز در سيتي خواهم ماند و سپس خواهيم ديد که چه رخ مي‌دهد. دوست دارم فوتبالم را در لاس پالماس تمام کنم. اين واقعا آرزوي من است ولي ببينيم تا دو سال بعد چه اتفاقاتي مي‌افتد.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي