جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5938

رئيس سازمان امور دانشجويان خبرداد؛
آغاز ثبت‌نام بيست و هفتمين جشنواره دانشجوي نمونه از دهه دوم مهر


جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان کارشناسي‌ پيوسته‌ دانشگاه آزاد

از سوي سازمان سنجش؛
نتايج آزمون زبان توليمو اعلام شد


خبرنامه


ميز خبر


 رئيس سازمان امور دانشجويان خبرداد؛
 آغاز ثبت‌نام بيست و هفتمين جشنواره دانشجوي نمونه از دهه دوم مهر 

 رئيس سازمان امور دانشجويان وزارت علوم جزئيات ثبت‌نام بيست و هفتمين دوره جشنواره دانشجوي نمونه را تشريح کرد و گفت: ثبت‌نام از دهه دوم مهر ماه آغاز مي‌شود.به گزارش سازمان امور دانشجويان، مجتبي صديقي ضمن اعلام فراخوان دور جديد جشنواره دانشجوي نمونه افزود: ثبت‌نام بيست و هفتمين دوره جشنواره دانشجوي نمونه از دهه دوم مهر ماه آغاز مي‌شود.

وي ادامه داد: تمام دانشجويان متقاضي دانشگاه‌هاي دولتي، غيرانتفاعي و پژوهشگاههاي تابعه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، همچنين دانشگاههاي پيام نور و فرهنگيان مي توانند با مراجعه به سايت http://portal.saorg.ir/ نسبت به ثبت‌نام در اين جشنواره اقدام کنند.

رئيس سازمان امور دانشجويان يادآور شد: جشنواره دانشجوي نمونه در سال 96، 4 هزار و 352 درخواست در مرحله اوليه ثبت‌نام داشته که از اين بين 1 هزار و 439 درخواست ثبت نهايي شده و جمعا 220 نفر در مرحله دانشگاهي به دبيرخانه مرکزي معرفي شدند.

وي ادامه داد: از تعداد مذکور، 92 نفر آن مربوط به دانشجويان وزارت علوم و 128 نفر دانشجويان وزارت بهداشت بودند که در نهايت 40 نفر به عنوان برگزيدگان مرحله کشوري در اسفند ماه سال گذشته با حضور معاون اول رئيس جمهور مورد تقدير قرار گرفتند.صديقي خاطرنشان کرد: جشنواره سال 97 که بيست و هفتمين دوره رقابت ميان متقاضيان اين جشنواره است براساس زمان‌بنديهاي پيش‌بيني شده در هفته دوم مهرماه آغاز و در پايان همين سال با برگزاري مراسم تجليل به پايان خواهد رسيد.

وي ادامه داد: همانند سالهاي گذشته تمام مراحل ثبت‌نام و مرحله داوري دانشگاهي و داوري مرحله کشوري در سامانه الکترونيکي انجام مي‌پذيرد و فرايند داوري جشنواره دانشجوي نمونه در دو مرحله دانشگاهي و کشوري برگزار مي‌شود.

رئيس سازمان امور دانشجويان افزود: نخست دانشجويان در سطح دانشگاه به رقابت مي‌پردازند و آن دسته از دانشجوياني که برترين امتيازات را براساس آيين‌نامه و صرف نظر از حد نصابهاي آن کسب کرده‌اند به عنوان برگزيدگان دانشگاهي مورد تقدير دانشگاه قرار مي‌گيرند.

وي يادآورشد: آن تعداد از متقاضيان که شرايط معرفي به مرحله دوم را کسب کرده‌اند به دبيرخانه مرکزي معرفي مي‌شوند.صديقي گفت: جشنواره دانشجوي نمونه در سطح دانشگاههاي تابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پنج گروه علوم انساني، فني و مهندسي، علوم پايه، کشاورزي و دامپزشکي، هنر در مقاطع مختلف انجام مي‌شود که پس از ارزيابي داوران کشوري در نهايت دانشجويان نمونه کشوري انتخاب و معرفي مي‌شوند.وي يکي از شروط پذيرش دانشجويان تحصيلات تکميلي در جشنواره دانشجوي نمونه را کسب نمره لازم آزمون زبان عنوان کرد.


 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان کارشناسي‌ پيوسته‌ دانشگاه آزاد  

 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان نهايي مقطع کارشناسي‌ پيوسته‌ براساس سوابق تحصيلي در نيمسال اول سال تحصيلي 98-97 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد.

نتايج مقطع کارشناسي‌ پيوسته‌ براساس سوابق تحصيلي در نيمسال اول سال تحصيلي 98-97 دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه اعلام نتايج مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به آدرس www.azmoon.org قابل مشاهده است.

پذيرفته‌شدگان نهايي همه رشته‌ها بايد شخصاً در روزهاي چهارشنبه 4 مهر تا شنبه 7 مهر با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت‌نام به واحدهاي ذيربط که نشاني و تلفن آنها در سامانه اينترنتي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به آدرسwww.sanjesh.iau.ac.ir و همچنين سامانه دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس iau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند.

پذيرفته‌شدگان واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران‌مرکزي، تهران‌جنوب، تهران شمال، پزشکي تهران، الکترونيکي، تهران شرق، بروجرد، سنندج، نجف‌آباد، خوراسگان، تبريز، کرج، قم، پرند، شيراز، مشهد، همدان، اراک و شهرري براي اطلاع از چگونگي و زمان ثبت‌نام مقتضي است به آدرس سايت آن واحدها به شرح ذيل مراجعه کنند:

اراک به آدرس www.iau.arak.ac.ir

علوم و تحقيقات به آدرس www.srbiau.ac.ir

تهران‌مرکزي به آدرس www.iauctb.ac.ir

تهران‌جنوب به آدرس www.azad.ac.ir

پزشکي تهران به آدرسwww.iautmu.ac.ir

تهران شمال به آدرس www.iau-tnb.ac.ir

الکترونيکي به آدرس www.iauec.ac.ir

تهران شرق به آدرسwww.iauet.ac.ir

اصفهان (خوراسگان) به آدرس www.register.khuisf.ac.ir

يادگار امام خميني (ره) شهرري به آدرس:www.iausr.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس http://rs.iaun.ac.ir

سنندج به آدرس www.iausdj.ac.ir

تبريز به آدرس www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس www.kiau.ac.ir

قم به آدرس www.qom-iau.ac.ir

پرند به آدرس www.piau.ac.ir

بروجرد به آدرس www.iaub.ac.ir

شيراز به آدرس www.iaushiraz.ac.ir

مشهد به آدرس www.mshdiau.ac.ir

همدان به آدرس ww.iauh.ac.ir

عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقي شده و هيچ‌گونه اعتراضي پذيرفته نخواهد شد. همچنين پرونده همه پذيرفته‌شدگان سال 1397 جهت احراز صلاحيت‌هاي عمومي تحت بررسي است و نتيجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزينش صلاحيت‌هاي عمومي سازمان مرکزي دانشگاه به اطلاع واحدهاي دانشگاهي خواهد
رسيد.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجي مقيم متعاقب انجام تشريفات قانوني و بررسي صلاحيت‌هاي اقامتي اتباع مزبور و اعلام رسمي آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذيرش اين افراد به صورت موقت است.شروع کلاسهاي درس هر واحد و مرکز دانشگاهي با توجه به امکانات آموزشي در مهرماه يا بهمن‌ماه سال جاري و زمان تشکيل کلاس در صبح يا عصر يا هر دو وقت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، پذيرفته‌شدگان مقطع کارشناسي پيوسته لازم است اصل ديپلم کامل متوسطه يا اصل گواهي قبولي پايان تحصيلات نظام قديم متوسطه يا اصل گواهي اتمام دوره پيش‌دانشگاهي نظام جديد متوسطه به همراه تصوير آنها، اصل شناسنامه و دو برگ تصوير از تمامي صفحات (اصل شناسنامه براي تطبيق است)، اصل و يک برگ فتوکپي کارت ملي، شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ (براي برادران مشمول 12 قطعه)، مدرکي که وضعيت خدمت وظيفه عمومي برادران را مشخص کند و تکميل و ارائه ساير فرم‌هاي درخواست ثبت‌نام که توسط واحد دانشگاهي در اختيار پذيرفته‌شدگان قرار داده مي‌شود، از جمله مدارک لازم براي ثبت‌نام است.


 از سوي سازمان سنجش؛
 نتايج آزمون زبان توليمو اعلام شد 

 نتايج صد و سي امين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته 3 مهر اعلام شد.

اين دوره از آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A 2018) صبح روز پنجشنبه 22 شهريور 97 در شهر تهران برگزار شد.

نتايج نهايي از ديروز سه‌شنبه 3 مهر 97 بر روي پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفته است و داوطلبان مي‎توانند با وارد کردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام خانوادگي، سال تولد و شماره کارت ملي نسبت به مشاهده آن اقدام کنند.


 خبرنامه 

 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دکتري عالي بهداشت علوم پزشکي ايران

ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان دوره دکتري عالي بهداشت (MD-MPH) دانشگاه علوم پزشکي ايران آغاز شد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي ايران، ثبت‌نام و ارسال مدارک از پذيرفته‌شدگان دوره MD-MPH از 3 مهرماه 97 به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني h‏ttp://registration.iums.ac.ir صورت مي پذيرد. پذيرفته‌شدگان لازم است جهت تکميل فرم ثبت‌نام و اسکن مدارک اعلام شده به سايت اعلام شده مراجعه کنند. عدم مراجعه جهت ثبت‌نام در تاريخ ياد شده به منزله انصراف از تحصيل تلقي خواهد شد.

فرايند ثبت‌نام در دو مرحله انجام مي‌‎شود. مرحله اول اينترنتي است و پذيرفته‌شدگان بايد به آدرس http://registration.iums.ac.ir مراجعه و مشخصات و اطلاعات خواسته شده را تکميل و مدارک مورد نياز را اسکن کنند.

مرحله دوم حضوري است و پذيرفته‌شدگان بايد پس ازطي مرحله اول و انجام ثبت‌نام اوليه جهت قطعي کردن فرايند ثبت‌نام در تاريخ 4 مهر 97 به دانشکده بهداشت مراجعه کنند. عدم اقدام جهت ثبت‌نام در هر يک از مراحل به منزله انصراف از تحصيل تلقي خواهد شد.

تاريخ شروع کلاسها از طريق دانشکده اعلام خواهد شد.

اعلام نتايج دوره کارداني پيوسته دانشگاه آزاد

رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج دوره کارداني پيوسته براساس سوابق تحصيلي اين دانشگاه خبرداد.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، اميررضا شاهاني گفت: نتايج دوره کارداني پيوسته بر اساس سوابق تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي بر روي سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

وي خاطرنشان کرد: پذيرفته‌شدگان اين دوره مي‎توانند به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي که در آن پذيرفته شده‌اند، مراجعه کنند.

شاهاني ادامه داد: داوطلبان مي‌توانند راهنماي ثبت‌نام که در سامانه اين مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار گرفته است را مطالعه کنند.

حضور مراکز رشد دانشگاهي و پارک‌هاي علمي و فناوري در نمايشگاه «ايپاس 2018»

به گزارش آفرينش، هفدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي لوازم و تجهيزات پليسي، امنيتي و ايمني "ايپاس 2018" با حضور مراکز رشد دانشگاهي چون دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه خوارزمي، مديريت فناوري و توسعه نوآوري اميرکبير، مرکز رشد دانشگاه قم، مرکز رشد فناوري هاي پيشرفته شريف، پژوهشگاه مواد و انرژي،مرکز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه الزهرا و... از 9 تا 12 مهرماه جاري در محل مصلاي تهران برگزار مي‌شود.

عليرضا علي‌آبادي؛ دبير نمايشگاه در ارتباط با حضورمراکز رشد دانشگاه‌هي و پارک‌هاي علمي و فناوري و شرکت‌هاي دانش‌بنيان در اين نمايشگاه گفت: کمک به جذب بيشتر کارآموزان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در بازار کار و ايجاد شغل،نوسازي و انتقال فناوري و استفاده از اکتشافات علمي جديد، ايجاد واحدهاي صنايع کوچک و متوسط فني و تخصصي که بتوانند در بازار کار رقابت‌پذير باشند و افزايش بازدهي نيروي کار بالقوه از طرح‌هاي اين نمايشگاه است که با هدف ترغيب هيات علمي دانشگاه‌ها و واحدهاي پژوهشي براي فعاليت‌هاي بيشتر در رفع نياز ايمني و امنيت جامعه، تجاري‌سازي يافته‌هاي پژوهشي در گروه کالايي مربوط به نمايشگاه و افزايش درآمدهاي اختصاصي دانشگاه‌ها و واحدهاي پژوهشي در حوزه صنايع امنيتي و ايمني، برگزار مي‌شود.

رييس دانشگاه خبر داد؛

کاهش فرصت‌هاي مطالعاتي دانشگاه شريف در سال جاري

رييس دانشگاه صنعتي شريف از کاهش فرصت‌هاي مطالعاتي اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه در سال جاري خبر داد و گفت: متاسفانه شرايط فعلي سياسي و تحريم‌ها برنامه فرصت مطالعاتي دانشجويان و اساتيد دانشگاه شريف را با محدوديت مواجه کرده است.

دکتر محمود فتوحي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: دانشگاه صنعتي شريف از گذشته برنامه‌هاي مدوني براي فرصت مطالعاتي اساتيد و دانشجويان دوره دکتري اين دانشگاه تدوين کرده است چرا که ارتباط متقابلي بين آنها با دانشگاه‌هاي خارجي وجود داشت که با تدوين برنامه مشخص اين ارتباط براي سال جاري نيز در دانشگاه شريف تداوم خواهد داشت.

وي در ادامه تصريح کرد: البته بعد از تحريم‌هاي فعلي و شرايط سختي که براي کشور ايجاد شده است فرصت‌هاي مطالعاتي دانشجويان و اساتيد ادانشگاه شريف با مشکلات و محدوديت‌هايي مواجه شده است اما تلاش ما اين است که به اشکال مختلف مسايل و موانع موجود در اين زمينه را کاهش دهيم.رييس دانشگاه صنعتي شريف خاطر نشان کرد: سال تحصيلي جديد اين دانشگاه از 24 شهريور ماه جاري آغاز شده است و بر اساس برنامه زماني تدوين شده قرار بود ساختمان کلاس‌هاي درس دانشجويان مهر ماه به بهره‌برداري برسد که متاسفانه اين ساختمان با تاخير يک ماه از افتتاح مي‌شود و فعاليت آن از بهمن ماه آغاز خواهد شد.

دکتر فتوحي همچنين يادآور شد: در حال حاضر گود برداري ساخت دانشکده عمران دانشگاه شريف که توسط يک خير ساخته مي شود، آغاز شده است و دانشکده مهندسي مکانيک نيز در صورت تامين منابع مالي تا پايان سال افتتاح خواهد شد.

استاد پيشکسوت دانشگاه علوم پزشکي شيراز درگذشت

دکتر کريم واعظ‌‌‌زاده استاد پيشکسوت دانشگاه علوم پزشکي شيراز و از پايه گذاران اصلي رشته جراحي در استان فارس درگذشت.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي شيراز، دکتر علي بهادر رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز درگذشت استاد دکتر کريم واعظ‌زاده را تسليت گفت.

استاد دکتر کريم واعظ‌زاده در سال 1310 در شهرستان آباده به دنيا آمد و در سال 1335 در دانشکده پزشکي دانشگاه ژنو، فارغ‌التحصيل شد؛ مقاطع تخصص و فوق تخصص را در رشته جراحي عمومي و اطفال دانشکده پزشکي دانشگاه لوزان سوئيس در سال 1342 گذراند و مدرک فوق تخصص جراحي اطفال را در سال 1349 از دانشگاه پنسيلوانيا آمريکا دريافت کرد.

رياست بيمارستان سعدي از سال 1351 تا 1355، رئيس بخش جراحي شيراز از سال 1355 تا 1363، تاسيس بخش اطفال شيراز در دهه 60 و رياست اين بخش، عضويت در کالج جراحان آمريکا و عضويت در شاخه آسيايي جراحان اطفال از جمله مسئوليتهاي اجرايي اين استاد پيشکسوت بوده است.


 ميز خبر 

 ابلاغ دستورالعمل يازدهمين دوره جشنواره سراسري نشريات دانشجويي

دستورالعمل برگزاري «يازدهمين دوره جشنواره سراسري نشريات دانشجويي» با عنوان «تيتر 11» و با شعار «عينيت در خبر، انصاف در تحليل، آزادي در بيان» به دانشگاه‌هاي کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه علامه طباطبايي، يازدهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي با عنوان «تيتر 11» و با همکاري وزارت خانه هاي علوم و بهداشت با هدف ظرفيت‌سازي در فعالان و علاقمندان نشريات دانشجويي و توسعه کمي و کيفي نشريات دانشجويي برگزار مي‌شود.

اين جشنواره در سه بخش رقابتي، نمايشگاهي و برنامه‌‎هاي جنبي برگزار خواهد شد که در بخش رقابتي آثار برتر، نشريات برتر، فضاي مجازي، بخش ويژه (نويسنده برتر و نشريه برتر) انتخاب و معرفي مي‌شوند.

براساس اعلام دبيرخانه اين جشنواره تمامي فرآيندهاي اين جشنواره اعم از دريافت آثار و داوري به صورت الکترونيک صورت مي‌گيرد.

متقاضيان شرکت‎کننده در جشنواره نشريات دانشجويي «تيتر 11» مي‎توانند از 21 مهرماه تا 21 آبان ماه سال جاري نسخه الکترونيکي آثار خود را در سامانه دبيرخانه يازدهمين جشنواره نشريات دانشجويي به نشاني titr11.ir بارگذاري کنند.

جزئيات طرح جديد مجلس براي حذف کنکور

نايب رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از طرح جديد نمايندگان براي حذف کنکور خبر داد و گفت: بر اساس اين طرح مصوبه سال 95 مجلس اصلاح مي‌شود.

قاسم احمدي لاشکي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح مجلس به نوعي اصلاحيه است بر آخرين مصوبه مجلس شوراي اسلامي که در 26 ارديبهشت 95 به تصويب رسيده بود. البته پيش از آن مصوباتي در سال هاي 86 و 92 نيز داشتيم اما اين طرح جديد، مصوبه آخر را اصلاح مي‎كند.

وي گفت: جزئيات طرح اين است که تا زماني که در سه پايه 10، 11 و 12 در مقطع متوسطه دوم امتحانات نهايي برگزار نشود، سوابق تحصيلي براي دانش آموزان به صورت مثبت درنظر گرفته شود. از تاريخي که امتحانات نهايي و استاندارد براي اين سه پايه برگزار شود، مي‎توان تاثير سوابق تحصيلي را به صورت قطعي درنظر گرفت.

نماينده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح مراحل نهايي اش را طي مي کند و به زودي به هيات رئيسه مجلس و اداره کل قوانين مجلس شوراي اسلامي ارائه مي‌شود و پس از کنترل نهايي، اين طرح با دو فوريت به صحن علني مجلس مي‎رود. نايب رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: ما با حذف کنکور موافق هستيم. کنکور را موضوع خوبي براي کشور نمي دانيم و علاقمند هستيم که حذف شود اما برخورد احساسي با اين موضوع را نمي پسنديم و تا جايگزين مناسب براي کنکور نداشته باشيم حذف اش را به هيچ عنوان عاقلانه نمي‎دانيم.

وي افزود: سالي نزديک به يک ميليون نفر با يکديگر در کنکور رقابت مي کنند و ما در نهايت افراد را براساس ميزان دانسته‌هايشان در مراکز آموزش عالي توزيع مي کنيم. ولي اگر قرار باشد صرف سوابق تحصيلي را حساب کنيم آيا سوابق تحصيلي در حال حاضر موجود است؟ در حالي که اين سوابق موجود نيست. احمدي لاشکي گفت: امسال اولين سالي است که نظام جديد آموزش پرورش (سيستم 6-3-3) آمده و کامل شده است. دوره متوسطه سه پايه دارد پايه 10، پايه 11 و پايه 12. در همين زمان حتي يک درس براي سوابق تحصيلي اين دانش‎آموزان وجود ندارد. تازه قرار است خردادماه امتحان نهايي براي يک سري دروس در پايه 12 برگزارشود.

وي اضافه کرد: آيا امتحانات استاندارد خواهد بود؟، آيا سلامت امتحانات تامين خواهد شد؟ آيا در اين امتحانات نحوه تصحيح اوراق به صورت يکنواخت خواهد بود؟ بنابراين بايد اشکالات را مورد توجه قرار دهيم. اينکه تاثير را قطعي لحاظ کنيم براي دانش‏آموزان کار عاقلانه‌اي نيست.

گسترش همکاري علمي دانشگاه فردوسي با دانشگاه فدراسيون روسيه

امکان تبادل علمي و آموزشي دانشکده کشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد با دانشگاه دولتي ملل فدراسيون روسيه (RUDN) در نشست مشترک مديران دو دانشگاه بررسي شد.

به گزارش ايسنا، جلسه بررسي زمينه‌هاي همکاري دانشگاه RUDN فدراسيون روسيه با دانشکده کشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد با حضور رؤساي دانشکده کشاورزي و انستيتوي علوم کشاورزي و محيط‌زيست اين دانشگاه و اعضاي هيئت‌رئيسه دانشکده کشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

در اين جلسه که به‌صورت ويدئوکنفرانس انجام شد، تعدادي از اعضاي هيئت‌علمي دو دانشگاه نيز حضور داشتند. حاصل اين نشست منجر به توافقاتي در خصوص تبادل اساتيد، تبادل دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي، تعريف پروژه‌هاي مشترک پژوهشي و امکان استفاده از تجهيزات و مراکز تحقيقاتي طرفين و... شد.

براساس اعلام روابط عمومي دانشگاه فردوسي مشهد، در گام نخست مقرر شد که سوابق، زمينه‌هاي مطالعاتي و تحقيقاتي اساتيد دانشکده کشاورزي و انستيتو کشاورزي و محيط‌زيست دانشگاه RUDN مبادله شود تا پس از تعمق و وارسي، فرآيند همکاري‌هاي مشترک آغاز و سپس سند راهبردي اين همکاري با جزئيات کامل تدوين شود.

سرپرست دانشکده دندانپزشکي شهيد بهشتي منصوب شد

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با صدور حکمي دکتر محسن دالبند؛ دانشيار و عضو هيات علمي دانشگاه را به عنوان سرپرستي دانشکده دندانپزشکي اين دانشگاه منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دکتر محسن دالبند که فارغ‌التحصيل دندانپزشکي عمومي سال 71 و تخصص جراحي فک و صورت سال 79 از دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي است، پيش از اين معاون اداري و مالي دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي و رييس و موسس بخش جراحي فک و صورت بيمارستان امام حسين(ع) بوده است.

از ديگر سوابق اجرايي دکتر دالبند مي‌توان به رياست دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي همدان، معاونت اداري و مالي دانشگاه علوم پزشکي همدان، رياست مرکز تحقيقات دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي همدان، مدير گروه جراحي فک و صورت دانشگاه علوم پزشکي همدان و همچنين رياست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد و رياست مرکز بهداشت نورآباد وابسته به دانشگاه علوم پزشکي لرستان اشاره کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي