جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5938


همکاري تبريز و آنکارا براي ساماندهي معضلات شهري


اختصاص 3 هزار هکتار اراضي کشاورزي گلستان به خشکه کاري برنج تا سال آينده

رييس محيط زيست بهارستان خبر داد؛
شناسايي 6 واحد صنعتي آلاينده در بهارستان


بازسازي 173 دستگاه اتوبوس ناوگان بخش خصوصي شرکت واحد


در استان


خبــر


 همکاري تبريز و آنکارا براي ساماندهي معضلات شهري 

 تبريز- توفيقي

شهرداري تبريز و شهرداري آنکارا در زمينه هاي ساماندهي معضلات شهري مانند حاشيه نشيني، ترافيک و فضاي سبز با هم همکاري مي کنند. شهردار تبريز درپي دعوت رسمي شهردار آنکارا عازم اين شهر شد و طي نشست رسمي با وي ديدار و گفتگو کرد.در اين ديدار مهندس ايرج شهين باهر شهردار تبريز، ضمن تشکر از دعوت رسمي و مهمان نوازي ميزبان، به مشترکات ديني و زباني و همچنين شرايط نسبتا مشابه اقليمي و فرهنگي هر دو شهر اشاره و بر افزايش ارتباطات در سطوح مختلف تاکيد کرد.

وي با اشاره به ديدگاه و رويکرد عملياتي مقامات آذربايجان شرقي براي بازآفريني بافت حاشيه نشيني و رفع مشکلات کلانشهر تبريز افزود: برگزاري نشست هاي مشترک براي بهره گيري از تجربيات دو طرف در حوزه هاي شهرسازي و عمران، منابع انساني، رفع حاشيه نشيني، ترافيک و فضاي سبز بسيار مفيد خواهد بود.

شهين باهر موفقيت هاي شهرداري آنکارا در موضوعاتي چون ساماندهي حاشيه نشيني و حل معضل ترافيک و توسعه فضاي سبز را تبريک گفته و انتقال اين تجربيات را به شهرداري تبريز مهم و موثر دانست.در ادامه اين نشست، با توجه به رويداد تبريز 2018، برگزاري هفته تبريز در آنکارا و هفته آنکارا در تبريز و همچنين انجام اقدامات ديپلماتيک براي خواهرخواندگي بين دو شهر مورد بررسي قرار گرفت.

در اين نشست، ضمن تاکيد بر لزوم افزايش سطح روابط و انتقال دانش و تجربيات مرتبط با توريسم و برنامه ريزي، توافقات اوليه براي انتقال توريست از کشور ترکيه به تبريز حاصل گرديد.در اين ديدار، مصطفي تونا، شهردار آنکارا نيز ضمن خوش آمد گويي و ابراز خوشحالي از اين ديدار، شهر تبريز را يکي از تاريخي ترين شهرهاي کشور جمهوري اسلامي ايران و خاورميانه دانسته و علاقه مندي خود را براي حضور در تبريز ابراز کرد.وي با اشاره به مشکلات فرهنگي در محلات حاشيه نشين شهري گفت: در محلاتي که قبلا حاشيه نشيني بوده و امروزه تخريب و به صورت بلند مرتبه سازي احداث شده اند، گسست فرهنگي و ناهنجاري هاي اجتماعي بيداد مي کند.تونا با بيان اينکه اين معضل گريبانگير شهري مانند آنکارا بود، بر مطالعه و اجراي طرح هاي جديد با رويکرد محله محور تاکيد کرد.

در حاشيه اين ديدار شهردار تبريز و هيئت همراه از پروژه هاي سرمايه گذاري و بازآفريني شهري و اقدامات انجام يافته شهرداري آنکارا بازديد و با شرکت هاي توانمند ترکيه براي مشارکت در پروژه هاي شهري مذاکراتي صورت گرفت.


 اختصاص 3 هزار هکتار اراضي کشاورزي گلستان به خشکه کاري برنج تا سال آينده 

 گرگان- قهرمان

رئيس جهادکشاورزي گلستان گفت: براي حفظ خاک و منابع آبي بايد برنامه توسعه اي داشته باشيم و سعي مي کنيم تا سال آينده حداقل در2 تا 3 هزار هکتار از اراضي استان گلستان خشکه کاري برنج را با استقبالي که کشاورزان بعمل آوردند داشته باشيم.مهاجر افزود:براساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزي؛ کشت شالي به سبب نياز زياد به آب، در زمين هاي غيرنَسَق گلستان ممنوع است و حتي از کشت آن در زمين هاي نسق استان هم هيچگونه حمايتي نمي شود.وي با بيان اينکه امسال براي کشت 80 هزار هکتاري شالي در اين استان حدود يک ميليارد و 200 ميليون مترمکعب آب مصرف شد، از حمايت هاي فني، مهندسي و تسهيلاتي از روش خشکه کاري شالي در گلستان خبر داد.


 رييس محيط زيست بهارستان خبر داد؛
 شناسايي 6 واحد صنعتي آلاينده در بهارستان 

 بهارستان- اصغري

رييس اداره حفاظت از محيط زيست بهارستان از شناسايي 6 واحد توليدي و صنعتي آلاينده در اين شهرستان خبر داد.

شيدا اکار در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تشريح اين خبر افزود : واحدهاي شناسايي شده شامل 2واحد صنعتي، يک واحد آبکاري، 2 واحد توليد کفش و يک چاپخانه بوده است.

وي افزود: عدم مديريت آلاينده هاي زيست محيطي طي بازديد در فعاليت اين واحدها مشاهده شده است.

رييس اداره حفاظت از محيط زيست بهارستان گفت: علاوه بر ارائه تذکرات شفاهي به اين واحدها توسط کارشناسان اين اداره در محل، اخطاريه هاي زيست محيطي لازم در راستاي اصلاح عملکرد در مهلت تعيين شده براي متصديان آنها صادر و ابلاغ شد.

وي در ادامه افزود: در صورتي که متصديان واحدها بدون توجه به اخطاريه هاي ابلاغي،به فعاليت آلاينده خود ادامه دهند، ضمن قرارگيري در ليست صنايع آلاينده، با برخورد قاطع و قانوني اين اداره مواجه خواهند شد.

اکار در ادامه با ابراز تاسف از فعاليت غيرمجاز و غير اصولي بسياري از واحدهاي مستقر در شهرستان، افزود: کارخانجات و واحدهاي صنعتي، توليدي و خدماتي که بدون استعلام و دريافت مجوز محيط زيست در سطح شهرستان فعاليت مي کنند، توسط کارشناسان اين اداره و طي گشت و پايش هاي شبانه روزي شناسايي ، بازديد و بر اساس نوع فعاليت و آلايندگي ، ملزم به اتخاذ تمهيدات زيست محيطي لازم مي شوند اما با توجه به تعداد کثيري از کارگاه ها و کارخانجاتي که به صورت پراکنده و غير مجاز در سطح شهرستان مشغول هستند، شناسايي تمامي آنها با توجه به نيرو و امکانات اين اداره، زمانبر و دشوار است.وي اذعان داشت: کارشناسان در ادامه گشت و پايش خود با حجم وسيعي از سوختن پسماندهاي سلولزي در اراضي باير شهرک صنعتي قلعه مير بدون حضور عاملين، مواجه شدند، که اين امر در پي عدم رعايت اصول صحيح مديريت پسماند از سوي واحدها به ويژه واحدهاي صنفي فعال در زمينه مصنوعات چوبي و عدم اجراي برنامه عملياتي مديريت پسماند توسط متوليان شهرک هاي صنعتي صورت مي پذيرد.


 بازسازي 173 دستگاه اتوبوس ناوگان بخش خصوصي شرکت واحد  

 تبريز-توفيقي

فرخ جلالي مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني با اعلام اين خبر افزود: در لبيک به فرمايش مقام معظم رهبري در نامگذاري سال 97 بنام توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ي ايراني و در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي طرح بازسازي اتوبوسهاي شهري با جديت واحدهاي مختلف اتوبوسراني آغاز شده است.

وي همچنين با اشاره به نزديکي مهرماه و بازگشائي مدارس و مراکز علمي و دانشگاهي افزود:از 173 دستگاه اتوبوس که نياز به بازسازي داشتند تعداد 149 دستگاه بازسازي و وارد شبکه خدمات رساني گرديده و تا آخر شهريور ماه و آغاز بازگشائي مدارس، بازسازي تعداد 24 دستگاه باقيمانده نيز به اتمام ميرسد تا ناوگان اتوبوسراني با تمام توان به استقبال از مهر رفته و در خدمت همشهريان بخصوص دانش آموزان و دانشجويان باشد.

جلالي در پايان تصريح کرد: در اين طرح، اتوبوس هايي که داراي وضعيت نامناسب و نيازمند بازسازي و تعميرات اساسي بودند شناسايي و با عنايت ويژه بهره برداران بخش خصوصي توسط اکيپ‌هاي فني و خدماتي و بخش خصوصي به لحاظ تعميرات فني موتور و گيربکس، شاسي کشي، صافکاري، رنگ آميزي، تعويض صندليها و تعمير کف، مورد بازسازي قرار گرفتند.


 در استان 

 شهردار گلستان:

4 ميليارد تومان؛ هزينه اجراي طرح هدايت آبهاي سطحي گلستان

بهارستان -اصغري

شهردار گلستان از حل معضل 20 ساله مردم گلستان با اجراي طرح هدايت آبهاي سطحي در اين شهرستان خبر داد و گفت: هزينه اجراي اين طرح 4 ميليارد تومان خواهد بود.به گزارش خبرنگار ما ، عليرضا عرب با اعلام خبر اجراي طرح هدايت آبهاي سطحي در اين شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه ساله در اوج بارندگي خيابان هاي باغ مهندس، سلطان آباد و شهرک امام رضا به درياچه اي از آب هاي سطحي تبديل مي شد که تردد شهروندان و وسايل نقليه را با مشکل اساسي مواجه مي ساخت که با اجراي طرح هدايت آب هاي سطحي برطرف خواهد شد.

عرب در ادامه افزود: متاسفانه اين معضل 20 ساله شهر گلستان بوده و در اين مدت شهر با کوچک‌ترين بارندگي دچار آب‌گرفتگي معابر چه در سمت لاين بالاي جاده و چه در ضلع جنوب را تحت شعاع خود قرار مي‌دهد حتي اين آب‌گرفتگي‌ها شهرهمجوار صالحيه را نيز هم تحت شعاع خود قرار مي‌دهد.

وي ضمن اهميت و تاکيد بر اجراي اين پروژه بيان داشت: با مذاکراتي که با اعضاي شوراي شهر داشتيم به اين نتيجه رسيديم که آبهاي سطحي بالاي جاده را به سمت رودخانه شاد چاي هدايت کنيم که اين هم نياز به مطالعات دقيقي داشت و مقرر شد يا شيبي حدود30 درصد انجام شود.

شهردار گلستان اعتبار اوليه اين طرح را در حدود يک ميليارد تومان برشمرد و گفت: هزينه کلي اين پروژه در حدود 4 ميليارد تومان است که استارت اين طرح خورده است که اميدواريم اين طرح امسال قبل از شروع فصل سرما به پايان برسد و فاز دوم پروژه هم انشا الله سال آينده آغاز خواهد شد.

وي بيان داشت: اگر ما آب بالا را جمع‌آوري کنيم و به پايين هدايت نشود ، گلستان خود به‌تنهايي جوابگوي نحل‌ها و جوي‌ها و آب‌هاي سطحي است و اين پروژه از ابتداي الهيه شروع مي‌شود و تا رودخانه شاد چاي ادامه دارد که بخشي از اين پروژه عظيم مربوط به خريد لوله‌هاي پلي‌اتيلن مي باشد که حدود يک ميليارد وهشتصد هزار تومان هزينه در بر دارد.عرب در خصوص متروکه ماندن شهر بازي گلستان نيز اظهار داشت: ساليان سال است که عقد قراردادي شده بود که ما زياد به اين‌ها دل نبستيم و در مجموع اين موضوع در جلسه شوراي شهر مطرح شد که مقرر شد در انتهاي 24 متري، يک پارک دو هکتاري بالغ‌بر 7 هزار متر شهربازي و الباقي سالن ورزشي و جاده سلامت ايجاد شود و سرمايه‌گذار اعلام آمادگي براي ساخت اين پروژه تا 12 ميليارد تومان کرده است .

همدردي شهردار تبريز با شهردار اهواز؛

مردم تبريز همچون دوران دفاع مقدس در کنار هموطنان اهوازي هستند

تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز طي تماس تلفني با شهردار اهواز، ضمن محکوم کردن جنايت وحشيانه اخير در اين شهر اظهار داشت: اينجانب از طرف شهروندان قدرشناس تبريز با مردم خونگرم و مقاوم اهواز اظهار همدردي مي کنم.

مهندس ايرج شهين باهر در گفتگوي تلفني خود با مهندس منصور کتانباف با اظهار تاسف و همدردي با مردم شريف اهواز گفت: امروز دشمنان نظام اسلامي و بدخواهان تماميت ارضي ايران درپي شکست در جبهه هاي مختلف، به ترور کور و جنايت عليه مردم بي گناه روي آورده اند.

وي با تاکيد بر اينکه مردم ايران اسلامي در طول 40 سال گذشته ثابت کرده اند هرگز تسليم زورگويان و جنايتکاران نمي شوند اظهار داشت: مردم مقاوم اهواز همانند جنگ تحميلي اين حادثه را نيز با سربلندي پشت سر گذاشته و محکم تر از قبل در راه ارتقاي ميهن عزيز گام خواهند برداشت.

مهندس شهين باهر در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به نقش عاشورائيان تبريز و آذربايجان در دوران دفاع مقدس تصريح کرد: مردم تبريز از همان آغاز جنگ تحميلي همواره در کنار مردمان مقاوم خوزستان و اهواز بوده و اين پيوند همچنان ادامه دارد.

وي در پايان اعلام کرد: شهرداري کلانشهر تبريز در صورت نياز ضروري، آماده هرگونه کمک به شهرداري اهواز است

برگزاري هفتمين جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان بهارستان

بهارستان-خبرنگار آفرينش

هفتمين جلسه کارگروه اشتغال وسرمايه گذاري شهرستان بهارستان به رياست سيف الله علامي معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرمانداري در محل سالن پيامبر اعظم (ص) فرمانداري برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ما ، در اين جلسه آخرين وضعيت اشتغال در شهرستان و همچنين برش شهرستاني اشتغال در سال 97 مورد بررسي قرار گرفت.معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرمانداري بهارستان در اين جلسه گفت :دستگاههاي اجرايي تاکنون کارهاي مهمي در ايجاد اشغال در شهرستان انجام داده اند و بايد تلاش کنند در سال 97 سهم اشتغالزايي شهرستان به طور کامل محقق شود.علامي افزود: ايجاد بستر لازم و حمايت از واحدهاي توليدي وصنعتي مي تواند گام مهمي دراشتغالزايي محسوب شود . دولت با اعطاي تسهيلات اين زمينه را فراهم نموده است و چنانچه واحدها توليدي و صنعتي بتوانند اين تسهيلات را دريافت نمايند بسياري از جوانان شهرستان مشغول به کار خواهند شد.در اين جلسه موضوع ماده 16 قانون بهبود مستمر محيط کسب و کار نيز بررسي و گزارش اقداماتي که تاکنون در اين راستابه عمل آمده است توسط اعضا ارائه شد .

دستگيري 13 شکارچي متخلف در گچساران

رئيس اداره حفاظت محيط زيست گچساران گفت: در سال جاري 13 شکارچي و صياد متخلف در مناطق حفاظت شده و آزاد اين شهرستان دستگير شدند.

به گزارش ايسنا، ولي رمضاني در جمع خبرنگاران افزود: محيط بانان با جان و دل به وظايف خود در مناطق حفاظت شده مي پردازند.

وي بيان کرد: با وجود 52 هزار هکتار منطقه حفاظت شده در گچساران اين شهرستان با کمبود نيروي محيط بان روبرو است.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست گچساران تصريح کرد: در شهرستان گچساران سه منطقه حفاظت شده کو ديل، کوه خامي و کوه سرخ وجود دارد.رمضاني عنوان کرد: محيط زيست شهرستان گچساران 15 پرسنل دارد که از اين تعداد 10 نفر کار حفاظت 52 هزار هکتار از اراضي مناطق حفاظت شده را بر عهده دارند.رئيس اداره حفاظت محيط زيست گچساران خاطرنشان کرد: در سالجاري 13 شکارچي و صياد متخلف در مناطق حفاظت شده و آزاد اين شهرستان دستگير شدند.


 خبــر 

 سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين:

دستگاهها براي مقابله با سيل، در نيمه دوم سال جاري آماده باشند

خردمند- قزوين

سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين اعلام کرد: دستگاههاي عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران براي مقابله با سيل، در نيمه دوم سال آماده باشند.

قدرت اله مهديخاني، سرپرست اداره کل مديريت بحران استان در اين زمينه گفت: با ورود به نيمه دوم سال که بارشهاي پائيزي آغاز ميگردد، خطر بروز سيل وطغيان در رودخانه هاي فصلي استان به شدت بالا رفته که لزوم آمادگي کامل دستگاههاي متولي امر و نيز توجه و مراقبت عموم مردم را ميرساند.

وي ادامه داد بخشنامه ارسالي از سوي سازمان مديريت بحران کشور در اين زمينه به دستگاهها ابلاغ شده و جلسات تخصصي اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران در اين زمينه در حال برگزاري است.اجراي سريع تر عمليات لايروبي رودخانه ها، ديواره سازي،ترميم مسيرها و پل هاي تخريب شده که ناتمام مانده اند و... در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين افزود :علاوه بر عمليات فني و مهندسي، اعلان سريع هشدارهاي سازمان هواشناسي به مسئولين و عموم از اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه است که نقش بسزايي در کاهش خسارات و تلفات ناشي از سيلاب داشته است.

عملکرد شش ماهه شرکت گاز استان اردبيل

اردبيل-شيرين صديق

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان اردبيل فيروز خدائي مدير عامل اين شرکت عملکرد و فعاليتهاي شش ماهه اول سال97 در اين شرکت را بدين شرح توضيح داد:درسال جاري بيش از شش هزار و 842 مصرف کننده جديد در بخشهاي مختلف اعم از خانگي،تجاري و صنعتي جذب اين شرکت گرديده است که در همين راستا تعداد مشترکين گاز طبيعي از بدو تاسيس اين شرکت به 457 هزار 268 مشترک رسيده است.فيروز خدائي روستاهاي بهره مند ازگاز طبيعي در سطح استان اردبيل را تاکنون 1125 روستا برشمرد، همچنين جمعيت شهري بهره مند از گاز طبيعي در سطح استان را صد در صد و جمعيت تحت پوشش روستايي را بيش از 90 درصد عنوان کرد و در اين خصوص گفت:استان اردبيل داراي 29شهر مي باشد که تمامي ساکنين شهرها از نعمت گاز طبيعي برخوردار هستند و تعداد خانوارهاي تحت پوشش گاز طبيعي در شهرها 419 هزارو 229 خانوار وتعداد خانوارهاي روستايي تحت پوشش گاز طبيعي در استان اردبيل را 114 هزار و 949 خانوار مي باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص عمليات شبکه گذاري و نصب انشعابات گفت : ازابتداي سال جاري تاکنون به ميزان 381 کيلومتر شبکه گازبه شبکه هاي گازرساني اين استان افزوده شده است که با اين وجود ميزان شبکه گذاري از ابتداي تاسيس شرکت تا کنون به بيش ازنه هزار و200 کيلومتر رسيده است وتعداد سه هزار و 439 عدد انشعاب گاز جديد نيز در سطح استان نصب گرديده که تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان اردبيل تا کنون به 225 هزار و672 انشعاب رسيده است.

رئيس اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن سنندج:

دولت ارز را در اختيار بازار ثانويه قرار دهد

سنندج - اسرين مقصودي

رئيس اتاق سنندج در نشست روساي اتاق هاي بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي سراسرکشور که در اتاق ايران برگزار گرديد گفت: در شرايط اقتصادي ملتهب کشور، تعدادي افراد معدود که از تصميمات دولت مطلع هستند و دسترسي به اطلاعات دارند اقدام به سودجويي و منفعت طلبي مي‌نمايند.

سيد کمال حسيني افزود: هر روز کشور شاهد تصميمات لحظه اي و آني تحت عنوان صدور بخشنامه و دستورالعمل جديد مي باشد که متاسفانه فعالين اقتصادي و عموم مردم را عاسي نموده وبه دليل عدم دسترسي به موقع و به هنگام نمي توانند فعاليت هاي اقتصادي خود را بر اساس آن تنظيم نمايند.

حسيني با اشاره به حضور افراد سودجو در بخش هاي دولتي اظهار کرد:افراد سودجو، در بخش هاي مختلف دولتي، مجلس و حتي بخش خصوصي هم حضور دارند که اقتصاد کشور به دليل منفعت طلبي آنان دچار چالش‌هاي اساسي شده است.

وي تاکيد کرد: با روش‌ها و مکانيزم‌هاي آسانتري مي‌توان سودجوياني که اقدام به اخذ ارز نموده اند رصد نمود و ديگر بازاريان و فعالين اقتصادي خوشنام کشور را بد نام نكرد.

در گذشته همواره به ظرفيت خالي واحدهاي توليدي اشاره مي‌کرديم اما با اين شرايط جديد اقتصادي که صادرات مقرون به صرفه مي باشد به جاي اينکه خون تازه اي به توليدات صادرات محور تزريق نماييم و حمايت واقعي تري از آن داشته باشيم؛ متاسفانه همه را به يک چشم مي‌بينند و به بهانه هاي مختلف انبارها را پلمپ و هرروز به بهانه اي صادرات را محدود مي نمايند.حسيني ادامه داد:امروز اقتصاد دچار چرخه معيوبي شده که به بازار ثانويه هم کشيده شده است .

رئيس اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن سنندج عنوان کرد: با توجه به تورم موجود خواستار حرکت به سمت اقتصاد آزاد شد به گونه‌اي که دولت ارز را در اختيار بازار ثانويه قرار دهد و خود کنار برود که فعالين اقتصادي و کنشگران واقعي اين عرصه خودشان ايفاي نقش نمايند.

مهندس شهمرادي در جلسه شوراي مديران :

هدف اصلي ما؛ خدمت به مردم وجلب رضايت آنان است

گرگان- قهرمان

غلامعلي شهمرادي که در جلسه شوراي مديران سخن ميگفت : ضمن اعلام اين مطلب که هدف اصلي ما خدمت به مردم وجلب رضايت آنان است افزود : اولويت بندي انتظارات مشتريان وتأمين نياز آنها لازمه جلب رضايت مشتري است،پاسخگويي مناسب و متعهدانه کارکنان و رفع خرابي در اسرع وقت از عوامل موثر در جلب رضايت مشتريان است که بايد مورد توجه واقع شود.وي گفت : اگر هدف خدمت به مردم نباشد در هر جايگاهي که باشيم هيج ارزشي ندارد ، همه ما در قبال مسئوليتي که به ما محول شده بايد در پيشگاه خداوند بزرگ جوابگو باشيم .

مدير مخابرات منطقه گلستان مهمترين وظيفه را ارائه سرويس و خدمت خوب به مردم دانست و اضافه کرد:اين مهم بايد در تمامي مخابرات منطقه گلستان با جديت پيگيري شده تا موجبات رضايت مشتريان را فراهم آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي