جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5947


جدال‌هاي احتمالي جذاب جام حذفي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 جدال‌هاي احتمالي جذاب جام حذفي 

 با صعود تيم هاي پرقدرت ليگ برتر به مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي، مي توان انتظار داشت که يکي از جذاب ترين دوره هاي جام حذفي را در اين فصل شاهد باشيم.

روز جمعه چند بازي از مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي برگزار شد تا تکليف 5 تيم حاضر در مرحله يک چهارم نهايي مشخص شود. تا اينجا سپاهان، پديده، صنعت نفت آبادان، مس کرمان و داماش گيلان به اين مرحله صعود کرده اند و سه تيم ديگر بعد از انجام بازي هاي مرحله يک هشتم نهايي مشخص مي شوند.

در حال حاضر تيم هاي استقلال، سايپا، پارس جنوبي، ماشين سازي، سپيدرود و پرسپوليس و نود اروميه تکليفشان براي صعود به مرحله بعدي مشخص نشده است. پرسپوليس که درگير مسابقات ليگ قهرمانان آسيا است، با صعود به نيمه نهايي بايد ابتدا يک بازي در يک شانزدهم برابر نود اروميه برگزار کند. اين بازي در تهران برگزار مي شود و برنده آن به مصاف تيم سپيدرود در يک هشتم نهايي خواهد رفت که با شکست دادن ملوان به اين مرحله پا گذاشته است.

پرسپوليس هرچند خاطره تلخي از بازي در اين مرحله و برابر تيم هاي گمنام دارد چرا که دو فصل قبل در همين مرحله برابر قشقايي شيراز شکست خورد. با اين وجود اگر شاگردان برانکو بتوانند از پس نود اروميه بر بيايند حريف سپيدرود خواهند بود و برنده اين بازي نيز به جمع هشت تيم مرحله يک چهارم خواهند رسيد. استقلال ديگر تيم مطرح فوتبال ايران نيز بعد از برد برابر نفت مسجد سليمان ليگ برتري حالا يک حريف دشوار ديگر به نام سايپا دارد. علي دايي که يکي از پرافتخارترين مربيان جام حذفي است، امسال هم با سايپا قصد دارد در اين تورنمنت به موفقيت برسد. سومين بازي باقيمانده نيز بازي دو تيم ماشين سازي و پارس جنوبي است؛ دو تيم ليگ برتري که در تبريز به مصاف هم مي روند. پارس جنوبي در يک شانزدهم پيکان را حذف کرد و ماشين سازي هم ستاره کاسپين بابل را شکست داد.

با اين وجود اما صعود سه تيم ليگ برتري و دو تيم ليگ يکي به مرحله يک چهارم باعث شده تا اين مرحله از رقابت هاي با اضافه شدن سه تيم ديگر شکل جذاب تري به خود بگيرد. اگر پرسپوليس بتواند از سد نود اروميه بگذرد، آن وقت سه تيم باقيمانده بايد از جدال حذفي شش تيم ليگ برتري در مرحله يک هشتم نهايي انتخاب شوند. بي شک حضور استقلال و پرسپوليس در مرحله بعدي و احتمال شکل گيري يک دربي حذفي مي تواند جذابيت هاي اين جام را افزايش بدهد اما اگر سپيدرود و سايپا نيز به مراحل بالاتر بيايند آن وقت حضور علي دايي و علي کريمي به عنوان سرمربي و رقابت آن ها با امير قلعه نويي و يحيي گل محمدي نيز جالب توجه خواهد بود. در صورت صعود استقلال و پرسپوليس به مرحله يک چهارم و با توجه به قرعه کشي رقابت هاي اين مرحله بازي هاي جذابي را مي توان انتظار داشت. علاوه بر دربي تهران، بازي هاي استقلال و پرسپوليس با سپاهان و حتي پديده و صنعت نفت مي تواند بازي هاي جذابي را در جام حذفي شکل بدهد.

امسال رقابت هاي جام حذفي از سوي تيم هاي مدعي نيز خيلي جدي گرفته شده و مي توان انتظار داشت که يکي از جذاب ترين دوره هاي اين مسابقات در اين فصل رقم بخورد.


 خبـــرنامه 

 هفت رئيس فدراسيوني که بايد بروند!

معاون وزير ورزش اسامي هفت رئيس فدراسيون که بايد به دليل بازنشستگي صندلي خود را به فرد ديگري تحويل دهند را اعلام کرد.

بر اساس قانون منع به کارگيري بازنشسته‌ها که ابلاغ رسمي شده است، برخي مديران ورزش بايد ترک پست کنند. در اين ميان اسامي روساي برخي فدراسيون ها که اين قانون شامل حال آنها مي شود، مطرح شده اما وزارت ورزش تاکنون هيچ واکنشي نسبت به آن نداشته است.

البته محمدرضا داورزني معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش، روز گذشته در گفت و گويي که با پايگاه خبري اين وزارتخانه داشت، به نام 7 رئيس فدراسيون اشاره کرده که قانون بازنشستگي شامل حال آنها مي شود.

عليرضا رحيمي، محمد درخشان، مصطفي کريم، بهرام شفيع، سردار صبور، خسرو اميني و احمد ضيايي روسايي هستند که داروزني با اشاره به نام آنها اعلام کرده است. جالب اينکه مهدي تاج در اين ليست حضور ندارد.

خبر خوش براي استقلال

سرور مي‌خواهد برگردد

سرور جپاروف يکي از جدا شده‌هاي استقلال در اين فصل بود؛ بازيکني که فصل گذشته در ميانه زمين نقش کليدي در اين تيم داشت و در نهايت به عنوان بهترين پاسور ليگ هم انتخاب شد. جپاروف در مقطعي که قيمت مامه تيام براي تمديد قرارداد بالا رفته بود، به‌ يک‌باره تغيير موضع داد و علاوه بر افزايش قيمت مبلع قراردادش، خواهان تمديد قرارداد سه ساله شد که مديران وقت باشگاه به دليل سن و سال بالاي او، مخالفت کردند. اين بازيکن هم تصميم گرفت که به ليگ قزاقزستان برود تا چالش جديدي را تجربه کند. اما اکنون خبرهايي مطرح شده که جپاروف از وضعيت فعلي خود در تيم جديدش راضي نيست و تمايل دارد به استقلال بازگردد.

پيگيري‌‌ها نشان مي‌دهد که مديران باشگاه استقلال براي پرداخت پول باقيمانده جپاروف با او ارتباط مي‌گيرند و گفت‌وگويي هم در اين بين، رد و بدل مي‌شود. ظاهرا جپاروف گفته که در تيم جديدش نيمکت‌نشين است و طبق قراردادش، مي‌تواند نيم‌فصل جدا شود. اين صحبت‌ها در حالي از زبان جپاروف بيرون آمد و او براي بازگشت تمايل نشان داده که مديران استقلال قصد ندارند درگير بازگشت يا عدم بازگشت او شوند، چرا که اين موضوع مي‌تواند ناخودگاه، باشگاه را درگير حواشي کند.

از طرفي اگر هم قرار به بازگشت جپاروف شود، مديران استقلال در وهله اول بايد با وينفرد شفر صحبت کرده و اگر سرمربي آلماني موافق بود و جپاروف هم تصميم گرفت ديگر در ليگ قزاقستان بازي نکند، با او صحبت کنند. ضمن اينکه، مديران استقلال نه تنها براي جپاروف، بلکه هيچ بازيکن خارجي ديگري با قيمت غيرمعقول مذاکره نخواهند کرد.

مناقشه بي پايان تيم هاي ايران و عربستان

همچنان در زمين بي‌طرف

با وجود تلاش هاي ديپلماتيک فدراسيون فوتبال و ارائه شکايت به دادگاه بين المللي ورزش، تيم هاي ايراني و عربستاني در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا هم بايد در زمين بي طرف بازي کنند.سعيد آذري، مدير عامل باشگاه ذوب آهن که تا چندي پيش يکي از اعضاي هيات رئيسه سازمان ليگ برتر بود، روز گذشته اين خبر را تاييد کرد.

اعلام اين خبر نشان مي دهد که کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا توجهي به شکايت هاي ايران ندارد و از آنجايي که روابط سياسي دو کشور تيره است، ترجيح مي دهد تا بازگشت اين روابط به حالت اوليه هم چنان بازي تيم هاي ايراني و عربستاني را در کشور بي طرف برگزار کند.

کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا در حالي روي اجراي تصميم خود مصر است که فدراسيون فوتبال ايران در سفر اينفانتينو به تهران هم درخواست خود را مطرح کرد اما همان طور که مي بينيد مرغ کميته اجرايي يک پا دارد و اين بازي ها هم چنان بايد در کشور بي طرف برگزار شود. برگزاري بازي در زمين بي طرف علاوه بر اينکه شرايط ميزباني را از تيم هاي ايراني مي گيرد هزينه هاي زيادي را به نمايندگان فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا تحميل مي کند.


 خبـــرنامه 

 ونزوئلا، حريف احتمالي شاگردان کي‌روش

تيم ملي فوتبال ايران ماه آينده بعد از ديدار با ترينيداد و توباگو به مصاف ونزوئلا خواهد رفت.

رسانه‌هاي ونزوئلايي اعلام کرده‌اند که تيم ملي فوتبال اين کشور قرار است در ماه آينده با تيم ملي ايران ديدار دوستانه‌اي را برگزار کند.

بر اساس رسانه‌هاي محلي ونزوئلايي، ديدار دوم تيم ملي فوتبال ايران در ماه نوامبر روز سه شنبه 29 آبان برابر ونزوئلا در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.

پيش از اين منابع خارجي اعلام کرده بودند که تيم ملي فوتبال ايران قرار است پنج‌شنبه 24 آبان برابر ترينيداد قرار بگيرد.

دو تيم ايران و ونزوئلا چند ماه پيش در شهر نايمخن هلند برابر هم به ميدان رفتند که اين ديدار با برتري يک بر صفر ملي پوشان خاتمه يافت.

بهترين پاسور ليگ روسيه

سردار، در نقشي جديد

سردار آزمون اين روزها در نقشي تازه ظاهر شده است. او اين فصل بيشتر از اينکه براي روبين‌کازان گل بزند، بازيکنان اين تيم را در موقعيت گلزني قرار مي‌دهد. سردار تا پايان هفته نهم ليگ روسيه، 4 پاس گل داده و از اين حيث، بهترين آمار را ميان تمام بازيکنان حاضر در ليگ روسيه به خود اختصاص داده. سردار نخستين پاس گل خود را هفته چهارم و مقابل احمد گروژني ارسال کرد. او بايراميان را در موقعيت تک به تک قرار داد و اين بازيکن هم دروازه حريف را باز کرد.

هفته هفتم و در بازي برابر ينيسي، آزمون در دقيقه 6 ديمتري پولوز را در موقعيت گل قرار داد و اين مهاجم نيز موفق شد دروازه حريف را باز کند. اين اتفاق در هفته هشتم هم تکرار شد؛ مقابل آرسنال‌تولا و دقيقه 77. آزمون پاس دقيقي براي ايگور کونووالوف فرستاد و او هم يک گل زيبا به ثمر رساند. سردار البته در اين بازي، يک پنالتي هم گرفت اما بايراميان موفق نشد آن را به تور دروازه آرسنال برساند.

هفته نهم، باز هم اين سردار بود که کمک کرد روبين‌کازان يک پيروزي ارزشمند کسب کند. او مقابل کريليا سووتوف يک گل زد و يک بار هم پودربريزکين را در موقعيت مناسب قرار داد تا او بتواند يکي از گل‌هاي روبين‌کازان را به ثمر برساند. اين 4 پاس گلي بود که سردار براي بازيکنان روبين‌کازان ارسال کرده و البته يک پنالتي هم گرفته است.

در جدول رده‌بندي بهترين پاسورهاي ليگ روسيه، سردار در صدر است و الکساندر اروخين از زنيت سن‌پترزبورگ، يوري گازينسکي از کراسنودار و جواژينيو از دينامو مسکو در رده‌هاي بعدي قرار دارند. اروخين، هم‌تيمي سابق آزمون در روستوف است که در جام جهاني نيز عضو تيم ملي روسيه بود و 2 بار در ترکيب اين تيم بازي کرد. يوري گازينسکي 28 ساله نيز يکي از بازيکنان ثابت روسيه در جام جهاني 2018 بود که يک گل هم به ثمر رساند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي