جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

يک مقام مسئول در وزارت علوم تشريح كرد؛
جزئيات تحصيل همزمان در دو مقطع تحصيلي


نتايج اوليه رشته‌هاي نيمه‌متمرکز کنکور امروز اعلام مي‌شود

مشاور وزير بهداشت تاکيد کرد؛
3 شرط ايجاد رشته‌هاي جديد گروه پزشکي


خبرنامه


ميز خبر


 يک مقام مسئول در وزارت علوم تشريح كرد؛
 جزئيات تحصيل همزمان در دو مقطع تحصيلي  

 
مديرکل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم جزئيات تحصيل همزمان در دو مقطع تحصيلي را تشريح کرد.

محمدرضا آهنچيان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئيات تحصيل همزمان دانشجويان استعداد درخشان در 2 مقطع تحصيلي گفت: تمام دانشجويان استعداد درخشان داراي شرايط تحصيل همزمان نيستند، فقط دانشجوياني که داراي مدالهاي جهاني و المپيادي باشند و رتبه‌هاي بالاي کنکور را کسب کنند مي‎توانند تحصيل همزمان داشته باشند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر يک هزار دانشجوي استعداد درخشان داراي شرايط تحصيل همزمان هستند، گفت: در بازبيني که در آيين‌نامه دانشجويان استعداد درخشان صورت گرفت، تسهيلات بيشتري براي اين دانشجويان درنظر گرفته شد، اول اينکه تمام زيرنظامها را در برگرفت، بدين معني که دانشجويان دانشگاه آزاد در چارچوب قوانين مي‌توانند تحصيل همزمان براي خودشان داشته باشند، دانشگاه پيام نور و ديگر زيرنظامها نيز به همين صورت مي‌توانند تحصيل همزمان داشته باشند.

مديرکل دفتر برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: پيش از اين روند بدين صورت بود که دانشجوي استعداد درخشاني که در مقطع کارشناسي در دو رشته تحصيل مي‌کرد، زماني که در رشته اول فارغ‌التحصيل و در آزمون ارشد نيز پذيرفته مي‌شد، چون رشته دوم خود را به اتمام نرسانده بود، بايد براي تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد از رشته دوم خود انصراف مي‌داد، حتي اگر 90 درصد واحدها را گذارنده بود.

وي ادامه داد: در بازبيني که صورت گرفت، آيين‌نامه اين اجازه را به دانشجو مي دهد تا حداکثر در دو نيمسال ارشد بتواند همزمان در دو رشته تحصيل کند. تحصيل همزمان در دو مقطع ممنوع است ولي آيين‌نامه براي اين دانشجويان اجازه مي‌دهد تا حداقل تا دو نيمسال در دو مقطع، تحصيل همزمان داشته باشند.

آهنچيان خاطرنشان کرد: همچنين زمان انتخاب رشته دوم دانشجويان استعداد درخشان براي تحصيل همزمان منطقي‎تر شد.

وي افزود: در گذشته دانشجويان در ترم 4 رشته دوم خود را انتخاب مي‎کردند که مقداري اين زمان براي اتمام رشته دوم دير بود.

برهمين اساس براساس آيين‌نامه جديد اين دانشجويان از ترم 2 مي‌توانند رشته دوم خود را براي تحصيل همزمان انتخاب کنند که اين موضوع بازخورد خيلي خوبي هم در دانشگاهها داشته است. از طرفي مقرر شده در بودجه سال 98 اعتبار خوبي براي اين موضوع اختصاص داده شود.


 نتايج اوليه رشته‌هاي نيمه‌متمرکز کنکور امروز اعلام مي‌شود 

 نتايج اوليه اسامي معرفي‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي نيمه‌متمرکز آزمون سراسري سال 1397 امروز چهارشنبه 18 مهر اعلام مي‌شود.

اسامي معرفي‎شدگان رشته‌هاي تحصيلي سال 97 به همراه اطلاعيه حاوي برنامه زماني انجام مراحل مصاحبه و ساير مراحل گزينش امروز چهارشنبه 18 مهر ماه جاري از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشانيwww.sanjesh.org اعلام خواهد شد.


 مشاور وزير بهداشت تاکيد کرد؛
 3 شرط ايجاد رشته‌هاي جديد گروه پزشکي 

 مشاور وزير بهداشت و معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ضمن تشريح چالش‌ها و بايدها و نبايدهاي پذيرش دانشجوي پزشکي، از توسعه هوشمندانه رشته‌هاي جديد و ظرفيت پذيرش دانشجو، شروط راه‌اندازي رشته‌هاي جديد در دانشگاه و نحوه پذيرش دانشجوي شهريه‌اي و انتقالي در دانشگاه خبر داد و در عين حال از شيوه پذيرش دانشجو در دانشگاهها و هدايت تحصيلي نادرست دانش آموزان براي انتخاب رشته و پذيرش در دانشگاهها انتقاد کرد.

دکتر سيد اميرمحسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اينکه دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي به عنوان يک دانشگاه با ماموريت ملي و بين‎المللي مسئوليتهاي مهمي برعهده دارد، تصريح کرد: اين دانشگاه در تربيت نيروي انساني براي منطقه تحت پوشش خود به عنوان بزرگترين منطقه در کشور تا حد ممکن ظرفيتهاي پذيرش خود را حفظ کرده است.

توقف پذيرش دانشجو در برخي رشته‌ها

وي با اشاره به برنامه علوم پزشکي شهيد بهشتي براي توسعه هوشمندانه رشته‎ها و ظرفيت پذيرش براساس رصد بازار نياز کشور و علوم و تکنولوژيهاي نوين، اظهار کرد: براساس اين برنامه ظرفيت رشته‌هاي موردنياز کشور، رشته‌هاي خط مقدم علم و تکنولوژي و رشته‏هايي که مستقيما با ارائه خدمت به جامعه در ارتباطند، افزايش يافته و ظرفيت پذيرش دانشجو براي رشته‌هاي غيرضروري، محدود و متوقف خواهد شد.

تعيين نياز کشور به پزشک و پرستار براي 5 سال آينده

مشاور و نماينده وزير بهداشت در شوراي آموزش پزشکي و تخصصي با اشاره به تدوين برنامه توسعه دانشگاههاي علوم پزشکي در رشته‌هاي ارائه‌کننده خدمات سلامت براي 5 سال آينده، عنوان کرد: با اين نيازسنجي، نياز کشور به پزشک، پرستار، دندانپزشک، داروساز و ساير نيروهاي مورد نياز براي 5 سال آينده تعيين و در شوراي گسترش وزارت بهداشت به تصويب رسيده، همچنين مأموريت و سهم هر دانشگاه مشخص شده است.

دکتر ضيايي با بيان اينکه رصد نياز کشور به نيروهاي مرتبط با علم و فناوري در حوزه علوم پزشکي پروسه مهم و دشواري است، گفت: اين نيازسنجي به توليد ناخالص ملي، بازار و بخش خصوصي، کارخانه‎ها و صنعت و ساير بخشهاي خدماتي کشور مرتبط است، چراکه نيروي هاي متخصص براي رفع نياز اين حوزه‏ها پذيرش و تربيت مي‎شوند، بنابراين طبيعيست که با اعلام نياز از سوي اين بخشها، ظرفيت پذيرش در رشته‌هاي مختلف کم يا زياد شود. از طرف ديگر تربيت فارغ‏التحصيل بيکار و با مهارت ناکافي نيز مشکل و معضل جديديست که بايد براي پيشگيري از آن چاره انديشي شود.

پذيرش دانشجو در رشته‌هاي غيرضروري تنها با پرداخت شهريه

دکتر ضيايي با تاکيد بر عدم کاهش ظرفيت پذيرش در رشته‌هايي همچون پرستاري و مامايي که مستقيما با ارايه خدمت به جامعه در ارتباط است، اظهار کرد: بيشترين محدوديت و توقف پذيرش دانشجو در رشته‏هايي صورت گرفته که نياز به طرح نداشته و اگر هم دانشجويي پذيرش شده در قبال دريافت شهريه بوده است. چراکه نبايد براي تربيت دانشجو در رشته‌هاي غيرضروري ازمنابع دولت استفاده کنيم، ادامه تحصيل در برخي از اين رشته‏ها تنها يک علاقه شخصي است، بنابراين ضرورتي براي تقويت و تشديد اين رشته ها وجود ندارد و يا اين ظرفيتها مي‎تواند به دانشجويان خارجي متقاضي تحصيل در داخل کشور اختصاص يابد.

3 شرط راه‏اندازي رشته‌هاي جديد در دانشگاه

مشاورعالي رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اينکه ظرفيت پذيرش دانشجو در برخي رشته‎ها بنا به درخواست وزارت بهداشت چند درصدي افزايش يافته است، اظهار کرد: در همين راستا درخواست دانشگاه براي محدوديت پذيرش دانشجو در بسياري از رشته‎ها را به وزارت بهداشت ارسال کرده‏ايم. همچنين از اين پس رشته‌هاي جديد تنها در صورت دارا بودن سه شرط ارايه خدمت سلامت، توسعه علوم و فناوري جديد و يا نياز بازار و جامعه، راه‏اندازي مي‎شوند.

وي با اشاره به توقف پذيرش دانشجو در برخي از رشته‌هاي دانشگاه، عنوان کرد: در برخي از رشته‎ها همچون "روانشناسي سلامت" پذيرش دانشجو متوقف شده، با اين حال در ظرفيت کنکور محدوديتي اعمال نشده، چراکه ظرفيت ها نهايتا توسط وزارت بهداشت و سازمان سنجش نهايي و اعلام مي‏شود.

نحوه پذيرش دانشجويان شهريه‌اي و انتقالي در دانشگاه

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اينکه ظرفيت سه رشته اصلي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي تغييري نداشته است، گفت: ظرفيتهاي اضافه نيز به دانشجويان شهريه‎پرداز و يا دانشجوياني که از دانشگاههاي خارج به داخل منتقل مي‎شوند، براساس ظرفيتي که دانشکده اعلام مي کند و مصاحبه‏اي که انجام مي‏دهد، اختصاص مي‏يابد.

وي با تاکيد بر اينکه براي جذب دانشجوي شهريه اي از ظرفيتهاي دولتي دانشگاه کم نمي‌شود، تصريح کرد: هدف اصلي دانشگاه حفظ و ارتقاي کيفيت و صلاحيت آموزشي است و به هيچ عنوان برند و اعتبار دانشگاه شهيد بهشتي را بخاطر پول کاهش نمي‌دهيم.


 خبرنامه 

 با ابلاغ بخشنامه‌اي اعلام شد؛

جزئيات ادامه تحصيل دانشجويان بازمانده از تحصيل در دانشگاه آزاد

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي جزئيات ادامه تحصيل دانشجويان بازمانده از تحصيل رشته‌هاي غيرپزشکي را به روساي واحدها، مراکز آموزشي و سازمان سما ابلاغ کرد.

به گزارش ايسنا، دکتر عليرضا رهايي معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي، طي بخشنامه اي اعلام کرد: ادامه تحصيل دانشجويان رشته‌هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي که به دلايل مختلف از جمله ترک تحصيل، عدم مراجعه و عدم ثبت‎نام و يا انصراف (به جز دانشجويان اخراجي از دانشگاه) از ادامه تحصيل بازمانده‌اند، در صورت مراجعه تا پايان 98/6/31 بلامانع است.

براي دانشجويان تحصيلات تکميلي که فقط پايان‎نامه و رساله آنها باقي مانده، برابر ضوابط و مقررات آموزشي و با رعايت قوانين نظام وظيفه تصميم‌گيري مي‏شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، همچنين افرادي که رشته گرايش آنها در واحد دانشگاهي داير نبوده و در شرايط کنوني واحد مرکز پذيرش دانشجو ندارند، مشمول اين بخشنامه نمي‎شوند.

سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛

نحوه ارزشيابي مدارک تحصيلي

اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم جهت ارزشيابي مدارک تحصيلي بر ضرورت انطباق رشته و گرايش پيشنهادي با برنامه‌هاي درسي مصوب وزارت علوم تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ادار کل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم از دانش‌آموختگان درخواست کرد، جهت ارزشيابي مدارک تحصيلي خود در اداره کل امور دانش‌آموختگان خارج، با توجه به ضرورت انطباق رشته و گرايش پيشنهادي با برنامه‌هاي درسي مصوب وزارت علوم، پيش از هرگونه درخواست ارزشيابي مدارک، نسبت به بررسي عنوان رشته تحصيلي به سايت وزارت علوم مراجعه کرده و با توجه به ارائه ليست تمامي رشته‌هاي مورد تأييد وزارت متبوع، عنوان رشته و گرايش تحصيلي خود را انتخاب کنند.

براي آن دسته ازمتقاضياني که در رشته‌هاي نوين و ميان رشته‌اي تحصيل کرده‌اند چنانچه نام رشته و گرايش مورد نظر در سامانه مذکور يافت نشد، پيشنهاد مي‌شود نزديک‌ترين رشته موجود در ليست عناوين مصوب را جهت ارزشيابي مدارک خود اختيار کنند.

دكتر غلامي:

وزارت علوم مسئوليتي براي تهيه ارز دانشجويي ندارد

وزير علوم گفت: بانک مرکزي فقط در مقطعي تاييد وزارت علوم را به عنوان شرط براي تهيه ارز دانشجويان خارج از کشور در نظر گرفته بود ولي اکنون اين وزارتخانه ديگر مسئوليتي ندارد.

به گزارش خانه ملت؛ منصور غلامي درباره وضعيت کنوني ارز دولتي براي دانشجويان گفت: ديگر ارز دانشجويي به آن معنا وجود ندارد؛ ضمن آنکه براي ارز آزاد نيز ديگر وزارت علوم نقشي در اين ميان ندارد.

وي افزود: هر دانشجوي محصل در خارج از کشور، قبل از اين به هر شکلي ارز خود را تامين مي‌کرد هنوز هم همان روال داير است.

وي در ادامه توضيح داد: زماني دسترسي به ارز به صورت آزاد و خارج از بانک ممنوع بود يا مقدور نبود لذا برخي خانواده‌هايي که فرزندان آنها در خارج از کشور تحصيل مي‌کردند، به وزارت علوم مراجعه داشتند که قادر به تهيه ارز موردنياز به لحاظ قانوني نيستند؛ ما هم با بانک مرکزي در اين باره صحبت کرديم و مقرر شد وزارت علوم واسطه تأمين ارز آنها شود.

وزير علوم تاکيد کرد: از زماني که اين ممنوعيت برداشته شد، وزارت علوم ديگر مسئوليتي در تهيه ارز براي دانشجويان ندارد؛ ضمن آن که بانک مرکزي هم فقط در مقطعي تاييد اين وزارتخانه را به عنوان شرط در نظر گرفته بود ولي اکنون ديگر مسئوليتي ندارد.

در دانشگاه علوم پزشکي تبريز؛

همايش دانشجويان جديدالورود برگزار شد

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز خطاب به دانشجويان جديد الورود گفت: به شهري و دانشگاهي وارد شده‎ايد که از اول تفکر تعالي خواهي در آن وجود داشته است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي تبريز، دکتر محمدحسين صومي در همايش دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشکي تبريز با تاکيد بر اين که طبق شواهد تاريخي و مطالعات انجام شده، تفکر تعالي خواهي از همان ابتدا در تبريز وجود داشته است، گفت: ايلخانيان با حمله به ايران سبب کشتارهاي زيادي شدند، اما با رسيدن به تبريز، دانشگاهي تاسيس کردند که به هفت زبان زنده دنيا در آن تدريس مي‌شد.

وي اضافه کرد: بعد از دارالفنون، اولين رشته پرستاري در اروميه ايجاد و سپس به تبريز منتقل شده و اولين فارغ‎التحصيلان رشته پرستاري حدود يک قرن پيش از تبريز فارغ‌التحصيل شدند.صومي عنوان کرد: دانشجويان جديدالورود، ميزبان اصلي و کساني هستند که در آينده دانشگاه را اداره خواهند کرد.وي با تاکيد بر ضرورت مطالعه تاريخ افزود: با مطالعه و نگاهي به تاريخ کشورمان خواهيم ديد که اگر کساني نبودند که در هشت سال دفاع مقدس، ايثار کنند، اکنون ما و شما دانشجويان اينجا نبوديم.

وي با بيان اين که پذيرفته‎شدگان در دانشگاه علوم پزشکي، استعدادهاي درخشان جامعه بوده و اميد است استعداد خود را در راستاي نخبه‌پروري به کار گيرند، افزود: دانشگاه علوم پزشکي تبريز از جايگاه علمي خوبي در رتبه‌بندي‌هاي مختلف برخوردار بوده و تلاش‌ها در راستاي ارتقاء روز افزون اين دانشگاه است.صومي خطاب به دانشجويان خاطرنشان کرد: در شرايطي که همه تلاش مي‌کنند ما را نااميد کنند، نااميد نشويد و براي ساختن آينده‌اي بهتر براي خود و جامعه تلاش کنيد.همايش دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشکي تبريز، صبح روز دوشنبه 16 مهر در تالار وحدت دانشگاه تبريز برگزار شد.


 ميز خبر 

 معاون وزير علوم:

مدارک دانشگاه‌هاي کشور از ارزش يکسان استخدامي برخوردار هستند

معاون آموزشي وزارت علوم تاکيد کرد: هيچ يک از دستگاههاي اجرايي مجاز نيستند که اعتبار مرکز دانشگاهي را ناديده گرفته و يا خدشه‌اي به آن وارد کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه شهيد چمران اهواز، مجتبي شريعتي نياسر در آيين غبارروبي و اداي احترام به شهداي گمنام اين دانشگاه گفت: خرسندم از اينکه دريکي از روزهاي آغازين سال تحصيلي توفيق يافته و در استان شهيدپرور خوزستان و شهر اهواز حضور پيدا کرده‌ام تا ضمن عرض ارادت به جامعه دانشگاهيان در اين منطقه در جريان پيشرفت امور اين دانشگاه نيز قرار گيرم.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطر شهيدان حادثه تروريستي اخير اهواز اظهار کرد: با برگزاري اين آيين وحدت و يکپارچگي جامعه علمي کشور را براي اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران اعلام مي‌کنيم.

معاون آموزشي وزير علوم افزود: دانشگاه شهيد چمران اهواز جزو دانشگاه‌هاي جامع علمي کشور است و حمايت خود را از اين دانشگاه اعلام مي‌کنيم و اميدوار هستيم که در پرتو اين حمايت‌ها بتوانيم زمينه رشد و تعالي بيشتر منطقه را در حوزه آموزش عالي فراهم کنيم.

شريعتي نياسر در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در خصوص ميزان پذيرش دانشجويان مقاطع مختلف در دانشگاه‌هاي سراسر کشور، افزود: در جذب دانشجويان مقطع کارشناسي تعداد دانشجويان با سال گذشته تفاوت چنداني نداشته است؛ همچنين در مقطع دکتري با احتساب مراکز غيردولتي 24 هزار و 400 نفر ظرفيت ورودي بوده و در مقطع کارشناسي ارشد نيز تغيير زيادي در جذب دانشجو نداشته‌ايم.

وي اضافه کرد: جمعيت دانشجويان ما نسبت به اوايل دولت يازدهم تقريباً نزديک به 800 هزار نفر کاهش‌يافته و از سوي ديگر جمعيت هيات‌علمي افزايش قابل‌ملاحظه داشته است. اين مسئله بدان معناست که طي چهارتا پنج سال گذشته شاخص نسبت دانشجو به هيات‌علمي بهبوديافته و اميدواريم در سال آينده وضعيت بهتر از اين را شاهد باشيم.

وي بيان کرد: يکي از نکته‌هاي بسيار خوبي که مورد توجه قرارگرفته جايگاه نظارت دستگاه آموزشي عالي است؛ به واسطه اين مسئله توانستيم بعضي از مراکز دانشگاهي که عملکرد مطلوبي داشته‌اند را ارتقاء دهيم و برخي ديگر که وضعيت مطلوبي نداشته و از استاندارد فاصله داشته‌اند را يا ظرفيت‌ها را به صفر برسانيم يا منحل کنيم که اين مسئله بيشتر در بخش غيردولتي‌ها است.

معاون آموزشي وزارت علوم، يادآورشد: اخيراً در فضاي رسانه‌اي مطرح‌شده که مدارک تحصيلي بعضي از مراکز دانشگاهي ممکن است از اعتبار کمتري برخوردار باشند؛ بار ديگر تأکيد مي‌کنم مدارک تمام مراکز آموزش عالي کشور که از دستگاه آموزش عالي يا از شورا گسترش مجوز گرفته‌اند از اعتبار يکساني برخوردار است.

شريعتي نياسر، ادامه داد: قطعا هيچ‌کدام از دستگاه اجرايي کشور و مرکز دانشگاهي قانونا مجاز نيستد اعلام کنند مدارک برخي دانشگاه‌ها و يا زير نظام‌ها مورد تأييد نيست. اين مسئله از نظر وزارت علوم مورد تأييد نيست و از نظر ما مدارک دانشگاه‌هاي کشور از ارزش يکسان استخدامي برخوردار هستند و ما بايد توجه کنيم مجموع نظام آموزش عالي از نظر اعتبار يکسان هستند.

وي ادامه داد: اگر يک دستگاه اجرايي به دلايل مختلفي مي‌خواهد از فارغ‌التحصيلان يک دانشگاه بيشتر استفاده کند مسئله‌اي طبيعي است و همه جاي دنيا نيز ديده مي‌شود ولي هيچ دستگاه اجرايي مجاز نيست که اعتبار مرکز دانشگاهي را ناديده گرفته و يا خدشه‌اي به آن وارد کنند.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي وزارت علوم، گفت: دستگاه آموزشي عالي بايد جايگاه نظارت خود را بيش از پيش تقويت کند و نقش اجرايي را کم‌رنگ‌تر کرده و به مراکز دانشگاهي تفويض اختيار کند.

توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران؛

برگزاري نمايشگاه بهداشت روان براي دانشجويان

مرکز مشاوره دانشگاه تهران همزمان با روز جهاني بهداشت رواني، هفته سلامت روان را از 18 تا 24 مهر ماه 97 برگزار مي‎کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز مشاوره دانشگاه تهران همزمان با روز جهاني بهداشت رواني (دهم اکتبر مصادف با 18 مهر ماه) و با توجه به شعار سازمان بهداشت جهاني در روز جهاني بهداشت روان در سال 2018 مبني بر «سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير» هفته سلامت روان را 18 تا 24 مهر ماه 97 برگزار مي‌كند.

هدف از برگزاري هفته سلامت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران، حساس‏سازي و آگاهسازي جامعه دانشگاهي نسبت به مسائل جوانان با توجه به تغييرات جهان پيرامون است.

به همين مناسبت همزمان در شعبات خوابگاهي و پرديس / دانشکده‎‏ها متناسب با نامگذاري روزهاي هفته سلامت روان برنامه‌هاي متنوع بهداشت روان اجرا خواهد شد.

در همين راستا مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاري اداره کل امور فرهنگي، اداره کل بهداشت و درمان، اداره کل تربيت بدني، کانون همياران سلامت روان و انجمن علمي مشاوره و روانشناسي و همچنين مشارکت و همکاري مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکي تهران، از تاريخ يکشنبه 22 تا 24 مهرماه 97 نمايشگاه بهداشت روان را برگزار مي‎‏کند.

روزيکشنبه 22 مهرماه «نقش محيط‌هاي آموزشي بر سلامت روان جوانان و نوجوانان» نامگذاري شده است، نمايشگاه بهداشت روان از غرفه‌هاي آموزشي تشکيل شده و علاوه برآن انتشارات بهداشت رواني دراين غرفه‏ها توزيع مي‏شود و مسابقات ورزشي و تفريحي در پرديس مرکزي دانشگاه تهران روبروي دانشکده حقوق و علوم سياسي از ساعت 8 تا 13 برگزار مي‏شود.

اعلام نتايج دوره بدون آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد

رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج دوره بدون آزمون دکتري تخصصي (استعدادهاي درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد.اميررضا شاهاني گفت: نتايج دوره بدون آزمون دکتري تخصصي (استعدادهاي درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، وي خاطرنشان کرد: پذيرفته‌شدگان مي‌توانند راهنماي ثبت‌نام که در سامانه اين مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار گرفته است را مطالعه کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي