جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951


شمارش معکوس براي افتتاح اولين مرکز معاينه فني خودرو درکهريزک


ديدار خداحافظي سرکنسول ترکيه با شهردار کلانشهر تبريز

فرماندار رباط کريم:
ضرورت فرهنگ‎سازي براي مبارزه با مواد مخدر

بدون دريافت تسهيلات بانکي؛
ايجاد 200 فرصت شغلي در واحد توليدي شمش‎هاي آلياژي کيميا ذوب


خبــر


در استان


 شمارش معکوس براي افتتاح اولين مرکز معاينه فني خودرو درکهريزک 

 کهريزک-خبرنگار آفرينش

در راستاي کاهش آلايندگي هاي هوا و ارتقاي ضريب سلامت خودروها، مرکز معاينه فني خودرو شهر کهريزک به بهره‌برداري مي‌رسد.به گزارش خبرنگار ما ؛ مهندس نعمت زاده با اعلام اين خبر گفت: حدود دو دهه از تصويب قانون تاسيس مراکز معاينه فني خودرو در کشور مي‌گذرد و هم اکنون به منظور جلوگيري از آلودگي هوا و کاهش نقص فني خودروها در حال حاضر شهرداري کهريزک با ايجاد زيرساخت هاي لازم، راه‌اندازي مرکز معاينه فني خودروهاي سبک را در اولويت برنامه‌هاي حوزه حمل و نقل همگاني قرار داده است‌.

شهردار کهريزک افزود: درحال حاضر اقدامات لازم در خصوص جانمايي مرکز معاينه فني خودرو، دريافت مجوزهاي لازم و راه‌اندازي اين مرکز در مجموعه مديريت شهرداري کهريزک صورت گرفته است و باتوجه به اهميت تسريع راه‌اندازي مرکز معاينه فني، سوله‌اي جهت فعاليت اين مرکز در محور جاده قديم تهران قم پيش‌بيني شده است که به زودي فعاليت اين مرکز با مشارکت بخش خصوصي و در راستاي ارائه خدمات به شهروندان و رانندگان آغاز مي‌شود.

وي خاطر نشان کرد: مرکز معاينه فني خودرو يکي از آيتم‌هاي توسعه‌پذيري و بهبود وضعيت زيست‌محيطي شهر کهريزک محسوب مي‌شود.


 ديدار خداحافظي سرکنسول ترکيه با شهردار کلانشهر تبريز  

 تبريز-توفيقي

سرکنسول ترکيه در تبريز در آخرين روزهاي ماموريت خود در اين کلانشهر، با شهردار تبريز ديدار و به نمايندگي از مردم اين کلانشهر از شهردار تبريز خداحافظي کرد. فاهري چاغلار با حضور در عمارت شهرداري تبريز در ديدار خداحافظي و پايان ماموريت خود در اين کلانشهر، به نمايندگي از مردم تبريز از مهندس ايرج شهين باهر، شهردار اين کلانشهر خداحافظي کرد و گفت:روزهاي خوبي را در اين شهر تاريخي سپري کرديم که اين برهه از زمان را هرگز فراموش نخواهم کرد.وي با اشاره به اقدامات سرکنسولگري ترکيه در تبريز اظهار کرد: پروژه‌هاي مختلفي در خصوص توسعه گردشگري و همچنين ارتباط بين تجار ايراني و ترک در اين کلانشهر انجام داديم که در اين خصوص از زحمات شهردار تبريز تقدير و قدرداني مي‌کنم.سرکنسول ترکيه در تبريز در ادامه با بيان اينکه ترکيه آماده انتقال تجربيات خود در خصوص احياي بافت فرسوده در اين کلانشهر است، تصريح کرد:پس از حضور بنده در آنکارا، مي‌توانيم با تفاهم نامه‌هاي في مابين، تجربيات خود در راستاي احياي بافت فرسوده را به کلانشهر تبريز انتقال دهيم.در ادامه اين ديدار، مهندس ايرج شهين باهر شهردار تبريز نيز ضمن قدرداني از عملکرد سرکنسول ترکيه در تبريز اظهار کرد: آقاي چاغلار اقدامات ارزنده اي در خصوص توسعه گردشگري بين ايران و ترکيه انجام دادند که در اين خصوص از ايشان قدرداني مي‌کنم.

وي در ادامه با بيان اينکه شهرداري تبريز در خصوص احياي بافت فرسوده به صورت جدي وارد شده، ادامه داد: اميدوارم در آينده از تجربيات ترکيه در استانبول و آنکارا در اين زمينه استفاده کنيم.


 فرماندار رباط کريم:
 ضرورت فرهنگ‎سازي براي مبارزه با مواد مخدر  

 رباط کريم-خبرنگار آفرينش

فرماندار رباط کريم در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان رباط کريم گفت: آماده‎سازي و راه اندازي کمپ‎هاي 300 نفره در اولويت‎کاري اين شورا است.

به گزارش خبرنگار ما ، سيد مهدي ساداتي اظهار داشت: امروز هيچ آسيبي در جهان خانمانسوز و زيانبارتر از مواد مخدر نيست و بايد امر مقابله و مبارزه با مواد مخدر را به ويژه با توجه شيوع و گسترش مواد مخدر صنعتي در جامعه به امري همگاني و اجتماعي مبدل نمود.وي تصريح کرد: فرهنگ‌سازي بايد از دوران نوجواني صورت گيرد و آموزش و پرورش با همکاري ساير دستگاه‎ها نسبت به برگزاري کارگاه‎هاي آموزشي براي دانش‎آموزان و مربيان اقدام کند.

رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان رباط کريم ابراز داشت: آماده‎سازي و راه‎اندازي کمپ‎هاي 300 نفره مجهز، اولويت‌کاري اين شورا است که در کمترين زمان شاهد بهره‌برداري از آن خواهيم بود.


 بدون دريافت تسهيلات بانکي؛
 ايجاد 200 فرصت شغلي در واحد توليدي شمش‎هاي آلياژي کيميا ذوب  

 اصفهان –محسن راعي

با حضور استاندار اصفهان خط توليد شمش فولادي در شرکت کيميا ذوب راه‎اندازي مجدد شد و کلنگ واحد ريخته‌گري اين کارخانه به زمين زده شد .

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،در آيين ويژه‌اي با حضور استاندار اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان نجف آباد، مدير عامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان اصفهان، معاون امور معادن و صنايع معدني سازمان صنعت معدن تجارت استان اصفهان و جمعي از مسئولين منطقه مهردشت، شرکت کيميا ذوب توليد کننده انواع محصولات شمش فولادي و آلياژي افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت و کلنگ واحد ريخته‌گري اين واحد صنعتي به زمين زده شد. .

مهندس مجيد نورشرق رئيس هيئت مديره و سرمايه‌گذار اين پروژه، در آيين افتتاح اين طرح در سخناني با اشاره به اشتغال 200 نفر در فاز اول اين پروژه ابراز اميدواري کرد و گفت:با تخصيص برق مورد نياز جهت راه‌اندازي فاز دوم 50 نفر به ظرفيت اشتغال اين کارخانه افزوده خواهد شد.

وي با اشاره به رعايت استانداردهاي زيست محيطي و توليد محصول با ارزش افزوده براي کشور و ارزش آفرين در زنجيره فولاد در اين شرکت اشاره کرد و گفت : براي اولين بار در کشور محصولات فروآلياژي با کيفيت بالا توليد خواهد شد .

در ادامه مجيد مودت مديرعامل شرکت کيميا ذوب به ظرفيت توليد 50 هزار تني اين شرکت اشاره کرد و گفت:اميدواريم با راه‎اندازي واحد ريخته‎گري توان توليد در اين واحد صنعتي را به دو برابر برسانيم.

مودت افزود :براي راه‌اندازي اين واحد صنعتي حتي يک ريال تسهيلات بانکي دريافت نکرده‌ايم و اعتقاد داريم همدلي و حمايت از بخش خصوصي يکي از راهکارهاي موفق در رونق توليد و ايجاد اشتغال پايدار است.

در ادامه با حضور دکتر محسن مهرعليزاده استاندار اصفهان ، مهندس مجتبي راعي معاون استاندار و فرماندار شهرستان نجف آباد، دکتر محمدجواد بگي، مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان اصفهان، و ساير مسئولين استان، خط توليد شرکت کيميا ذوب،راه‎اندازي مجدد شد و مورد بازديد مسئولين استان قرار گرفت.

در حاشيه بازديد استاندار اصفهان ، مديرعامل شرکت کيميا ذوب در گفتگو با خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي ضمن ارائه گزارشي از روند فعاليت شرکت و سوابق کاري هيات مديره و مديران و کارشناسان زبده شرکت گفت: اهتمام به دانايي و توانايي ملاک اصلي فعاليت شرکت بوده و همواره کارکنان شرکت را به عنوان سرمايه‌هاي عظيم انساني خانواده بزرگ کيميا دانسته‌ايم.

وي با بيان مشکلات اجتماعي و فرهنگي ناشي از بيکاري پرداخت و گفت: حتي ايجاد يک فرصت شغلي بسيار ارزشمند است چرا که جامعه را در برابر بحران‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي مانند اعتياد و طلاق مصون مي‌کند.

وي در ادامه به طرح مشکلات صنعت فولاد و ريخته‌گري اشاره کرد و گفت: متاسفانه بستر کار براي اين صنعت به‌لحاظ خدمات انرژي بسيار پايين است.

وي عدم تامين خدمات انرژي به‌ويژه برق، نبود راه‌هاي مناسب و حمل و نقل ريلي جهت انتقال محصولات، تحرکات بازار ارز و نبود امنيت سرمايه‌گذاري را از جمله مشکلات اين صنف برشمرد و گفت : وجود قوانين دست و پا گير که هيچ دستاوردي براي جامعه ندارد بزرگترين ضربه را به کشور زده است.

وي افزود:دولت بايد دلگرم‌کننده بخش خصوصي به کار و توسعه توليد باشد وليکن نبود امنيت سرمايه‌گذاري و وضع قوانين يک شبه، مهمترين عوامل دلسردي بخش خصوصي در سرمايه‌گذاري مي‌باشد .


 خبــر 

 بيمارستان تخصصي امام خميني(ره) کرج در آستانه ورشكستگي؛

عدم وجود لوازم اوليه پزشکي در بيمارستان

کرج-خاکپور

مدتهاي طولاني است مناقشه بر سر واگذاري بيمارستان تخصصي امام خميني(ره) کرج از سوي سازمان همياري‌هاي شهرداري کرج به بخش خصوصي ادامه دارد و متاسفانه بدليل بي توجهي دستگاه‌هاي اجرايي استان و ضعف مديريت،در حال حاضر اين مرکز درماني تخصصي با دارا بودن تجهيزات پزشکي بروز و کادر پزشکي ماهر،در آستانه ورشکستگي ساختگي قرار گرفته و بدليل تعطيلي تقريبا کامل بخش‌هاي مختلف،البرز‌نشينان از خدمات پزشکي آن محروم مانده‌اند.

اين در حاليست که بهترين دستگاه‌ها وتجهيزات پزشکي بروز هم‌اکنون در انبار اين مرکز خاک مي‌خورد .

تجهيزات پزشکي که با يورو 3400 تومان توسط پرسنل قديمي خريداري شده همچنان در انبار تجهيزات در جعبه‌هاي پلمب شده بدون استفاده رها شده است.

ضمن اينکه بيمارستان با مجربترين پزشکان، کادر فني ودرماني در آستانه ورشکستگي ساختگي قرار گرفته در صورتي‌که سابق بر اين بدليل برخورداري از پزشکان حاذق و پرسنل توانمند، سکوي پرتاب تمام بيمارستان‌هاي استان بود.قابل ذکر است عدم مديريت مناسب سبب تعطيلي تقريبا کامل بخش‌هاي مختلف گرديده بطوريکه البرز نشينان از خدمات پزشکي آن محروم مانده ‌اند،ضمن اينکه اين وضعيت و عدم پرداخت حقوق پرسنل(10 الي 11) باعث برگزاري تجمعات صنفي مکرر گرديده واين موضوع به سوژه خبري رسانه‌هاي خارج از کشور تبديل شده و با انعکاس اخبار و گزارشات کذب سعي در سياسي و امنيتي کردن درخواست‌هاي صنفي کارکنان دارند.

اين افراد که صداي اعتراضشان در استان توسط مديران اجرايي شنيده نمي‌شود،با هدف تحقق خواسته هاي صنفيمدتي است در مقابل بيمارستان دست به تجمع مي‌زنند.

در اين راستا با همکاري وهمياري بسيج رسانه استان البرز با هدف اطلاع‌رساني شفاف وجلوگيري از انتشار اخبار کذب توسط رسانه‌هاي خارج از کشور که کمکي به رفع مشکلات پيش آمده نخواهد کرد،ضمن حضور در بيمارستان و بازديد از بخش‌هاي مختلف، علت بروز اتفاقات اخير را از قاسم طاهري ،نائب رئيس شوراي اسلامي بيمارستان جويا شديم.

طاهري در باره مشکلات پيش آمده گفت:بيمارستان امام خميني با 17هزار مترمربع مساحت،در بهترين نقطه سوق الجيشي استان واقع شده است، سال 1370 با توافق فرماندار و امام جمعه وقت به بنياد شهيد واگذار شد و تا سال 1382بدون هيچ مشکلي خدمات پزشکي رايگان به اقشار محروم در اين مرکز درماني ارائه مي‌شد.

وي افزود:سال 1382اين مرکز بدون برگزاري مناقصه و تشريفات قانوني به سازمان همياري‌هاي تهران واگذار شد و تا زماني که زيرنظر اين دو نهاد بود، خدمات‌دهي به صورت خود گردان ادامه داشت،از زماني که کرج به استان تبديل شد،ميزان نارضايتي به اوج خود رسيد.

طاهري خاطر نشان ساخت:بايد گفت درمان مي‌تواند بدترين تهديد يا بهترين فرصت در ايجاد نارضايتي مردم باشد،وظيفه سازمان همياري فعاليت در حوزه عمران است نه بخش درمان که هيچ اطلاعي در مورد آن ندارد.

وي اضافه نمود:با کمال تاسف کارگزاران استانداري و سازمان همياري‌ها عليرغم اطلاع از مشکلات پرسنل،بجاي پيگيري و تلاش جهت رفع آن،چنان جو رعب و وحشتي ايجاد کردند که منجر به بازخريد اکثر پزشکان و پرسنل با تجربه شده و کارکنان به‌سمت برگزاري تجمعات صنفي سوق داده شدند،وقتي صداي فريادشان در مراجع متولي شنيده نشد،ناچار براي دادخواهي عليرغم ميل باطني دست به تجمعات صنفي زدند.

نائب رئيس شوراي اسلامي کار تصريح کرد:بيمارستان امام مجهز به بهترين و بروزترين تجهيزات دنياست که با قيمت کنوني ارز،ارزش ريالي آن بالغ بر150ميليارد تومان برآورد شده است.

وي افزود:اين مرکز درماني از سوء مديريت رنج مي‌برد،تدبيري جهت احياء آن اتخاذ نمي گردد،دستهاي پيدا و پنهان به‌عمد مي خواهند اين مرکز درماني را عليرغم کمبود سرانه درمان در استان،به تعطيلي بکشانند،سوء مديريت مانع بازسازي شده و بخش‌هاي درآمدزا تعطيل و بيمارستان در آستانه ورشکستگي ساختگي است.

طاهري گفت:ورشکستگي در بخش صنايع تعجب آور نيست ولي در بخش درماني درآمدزا جاي سوال دارد.

وي اظهار داشت:اين بيمارستان قابليت تبديل شدن به بهترين مرکز درماني خاورميانه را دارد،در حاليکه هم اکنون از 250تخت بيمارستان ضريب اشغال 2الي 4 بيمار است.

اين مسئول افزود:بيمارستان امام از ابتداي سال 97 طي بخشنامه‌اي از نيمه دولتي،بدون اختصاص رديف بودجه و سوبسيد و يارانه،به دولتي برگردانده شد،اين در حاليست که تمامي بيمارستان‌هاي دولتي رديف بودجه دارند.وي اضافه نمود:به‌دليل تغييروضعيت از خصوصي به دولتي ونبود نيروهاي فني درماني و همچنين،عدم وجود لوازم اوليه پزشکي (سرنگ،سرم،ست،آنژيوکت و...)بيمار در بيمارستان پذيرش نمي شود.

*پزشک اورژانس شب نداريم

طاهري گفت:پيرونامه مورخ97/10/7 از سوي رياست ومسئول فني بيمارستان ،پزشک اورژانس شيفت شب ندارد،همکاران به‌دليل تعهدي که دارند،با بردن وسايل اوليه پزشکي،تخت ، برانکارد و ويلچر جلو درب ورودي بيمارستان،بيماران را ترياژ کرده و با آمبولانس به ساير مراکز درماني اعزام مي‌کنند،اگر براي بيماري اتفاقي افتاد،چه کسي پاسخگوست،نبود پزشک اورژانس شب فاجعه است.

*عدم پرداخت بموقع حقوق سبب بي انگيزگي شده است

وي با اشاره به اينکه تعداد پرسنل بيمارستان 1500نفر بوده،گفت: اين تعداد به 470 نفر کاهش يافته و عدم پرداخت به‌موقع حقوق سبب بي انگيزگي پرسنل شده است و تعدادي هم که مانده‌اند به‌علت عرقي است که به اين مرکز دارند،البته از همين تعداد هم تعدادي در آستانه بازنشستگي قرار دارند.

نائب رئيس شوراي اسلامي کار اين مرکز تعداد پزشکان فعال را 13 پزشک ذکر نموده و افزود:از تعداد 100پزشک فعال در بيمارستان در حال حاضر تنها 13پزشک با ما همکاري مي‌کنند و بدليل نبود تجهيزات و وسايل مصرفي پزشکي از پذيرش بيمار معذوريم و تخت‌هاي بيمارستان خالي است.

هنگام بازديد از بيمارستان بخش هاي تخصصي(icu,ccu,آنژيوگرافي...) مواجه شديم درشان قفل وزنجير شده بود،اتاق‌هاي عمل با چندين تخت،تجهيزات بلا استفاده مدرن و تخت هاي خالي که حکايت از تعطيلي بيمارستان داشت.

اخبار حاکي از رنج بيماران استان البرز از کمبود مراکز درماني است، که همواره از طريق رسانه‌ها منعکس مي‌شود ، در حاليکه استان از داشتن بيمارستان‌هاي تخصصي محروم مانده است،خارج کردن بيمارستان امام خميني از چرخه ارائه خدمات پزشکي به بيماران نيازمند،هيچ توجيهي ندارد.

قابل ذکر است بنا به اظهار قاسم طاهري برخي از مسئولان استان قبلا در اتاق vipبيمارستان با ارائه خدمات ويژه و رايگان تحت درمان قرار گرفته اند.


 در استان 

 معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز :

توجه به حقوق شهروندي؛ سرلوحه فعاليت هاي شهرداري تبريز

تبريز-توفيقي

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز گفت: توجه به دغدغه‌هاي شهروندان متدين تبريز و همچنين تکريم ارباب رجوع در راستاي حفظ حقوق شهروندي، در سرلوحه فعاليت‌هاي شهرداري تبريز قرار دارد

حجت الاسلام حميدي، آموزش شهروندان، آموزش مديران وکارکنان شهرداري، گسترش و توسعه خدمات الکترونيکي غير حضوري و مجازي، ارتقاي سامانه‌هاي ارتباطي، تبليغات متناسب محيطي، برگزاري نشست‌ها، همايش‌ها وجشنواره‌هاي تخصصي، هم‌انديشي براي ترويج قانون‌گرايي، پيشگيري از تخلفات اداري، تهيه پکيج‌هاي آموزشي حقوق شهروندي و خريد کتاب وتجهيز کتابخانه‌هاي تابعه را از جمله برنامه‌هاي شهرداري تبريز در حوزه آموزش حقوق شهروندي عنوان کرد.

حميدي، تربيت 210 مربي تخصص آموزش حقوق شهروندي جهت ترويج گفتمان حقوق شهروندي در مدارس ، مشاوره حقوقي رايگان در خانه‌هاي سلامت و برگزاري کلاس‎هاي آموزش حقوق خصوصي و حقوق خانواده در خانه‎هاي سلامت و فرهنگسراها با حضور وکلاي دادگستري وجشنواره‎هاي تخصصي، اتوبوس سلامت در مناطق کم برخوردار ، تهيه پکيج‎هاي آموزشي حقوق شهروندي را از برنامه‎هاي شهرداري تبريز در حوزه آموزش حقوق شهروندي عنوان کرد.

معاون فرهنگي واجتماعي شهرداري تبريز ، به تشريح سياست‌گذاري‌هاي انجام گرفته در خصوص راهکارهاي تبيين حقوق شهروندي در مراکز فرهنگي شهرداري پرداخت و افزود:با توجه به حجم گسترده مخاطبين ، دوره‎هاي آموزشي مراکز فرهنگي شهرداري طبق برنامه‎ريزي انجام يافته در يکسال اخير دو جلسه از تمامي دوره‎هاي آموزشي به موضوع حقوق شهروندي و آموزش شهروندي اختصاص يافته است

معاون فرهنگي واجتماعي شهرداري تبريز با تاکيد بر نقش بسزاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و اخلاق‎مداري در توسعه اجتماعي گفت: خانواده بزرگ شهرداري تبريز ضمن توجه جدي به ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در ميان کارکنان و پرسنل و شهروندان، نسبت به برنامه‎ريزي راهبردي در فضاهاي عمومي شهري خصوصأ پارک‎ها و مساجد در راستاي اشاعه فرهنگ غني و اصيل اسلامي – ايراني قدم بر‎مي دارد.

حجت الاسلام احمد حميدي با اعلام اينکه بر اساس نتايج ارزيابي‎هاي بازرسين ستاد صيانت از حقوق شهروندي که با شاخص‎هاي مختلف صورت گرفته،در دو سال اخير شهرداري تبريز از نظر حقوق شهروندي، عفاف و حجاب در بين ادارات و سازمان‎هاي مختلف بيشترين رضايتمندي را بدست آورده و اين امر، نشان از فعاليت هدفمند و سازنده مجموعه بزرگ شهرداري تبريز دارد.

گسترش و ارتقاء سرويس شبکه دولت در دستگاه‎هاي اجرايي استان گلستان

گرگان- قهرمان

بر اساس تفاهم‎نامه همکاري في مابين استانداري گلستان و مخابرات منطقه گلستان در خصوص ايجاد شبکه دولت، جلسه اي جهت بررسي مشکلات راه‎اندازي اين سرويس با حضور غلامعلي شهمرادي، مدير مخابرات منطقه گلستان ، فاطمه کاوياني ، مدير کل فناوري اطلاعات و شبکه دولت استانداري گلستان و مسئولين فناوري اطلاعات ، ديتا ، بازاريابي و رؤساي مخابرات شهرستانهاي گرگان- آزادشهر و بندرگز به نمايندگي از مخابرات شهرستان‎هاي تابعه در سالن اجتماعات مخابرات منطقه گلستان برگزار شد.

شهمرادي ضمن عرض خير مقدم ، با اشاره به اينکه شبکه دولت زيربناي دولت الکترونيک است، اظهار داشت: پس از انعقاد تفاهم‎نامه ميان نهاد رياست جمهوري و شرکت مخابرات ايران در راستاي ايجاد شبکه دولت، مخابرات مناطق که با وظيفه ي اجراي امور و ايجاد بستر ارتباطي به عنوان مجريان تفاهم نامه و استانداري‎ها با هدف نظارت ، مديريت شبکه ارتباطي و صحت عملکرد شبکه دولت در استان به عنوان کارفرما معرفي شده‎اند با همکاري هم به انجام وظايف خود پرداختند و شبکه دولت در استان گلستان راه‎اندازي شد.

تاييد اساسنامه سازمان آتش‌نشاني و مرکز خدمات ايمني شهرداري کهريزک

کهريزک-خبرنگار آفرينش

با تلاش و پيگيري مديريت شهرداري و معاونت خدمات‌شهري کهريزک، مرکز آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري کهريزک در قالب سازمان مستقل آتش‌نشاني فعاليت خود را آغاز مي‌کند.به گزارش خبرنگار آفرينش ؛ مهندس نعمت زاده با اعلام اين خبر گفت: سال‌هاست مرکز آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري با راه‌اندازي دو ايستگاه و در قالب يک مرکز، مجموعه عمليات‌هاي پيشگيري، امداد و نجات و ارتقاي ضريب ايمني شهر و شهروندان کهريزک را بر عهده دارد اما باتوجه به موقعيت فيزيکي شهر کهريزک و اهميت افزايش ضريب پيشگيري و ايمني شهر، ايجاد سازمان آتش‌نشاني يکي از اولويت‌هاي مديريت شهري کهريزک محسوب مي‌شد که خوشبختانه با پيگيري و رايزني‌هاي متعدد از سوي معاونت خدمات شهري توانستيم مجوز سازمان آتش‌نشاني را از استانداري تهران دريافت کنيم.

شهردار کهريزک افزود: درحال حاضر اساسنامه سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري کهريزک از سوي سازمان دهياري‌ها و شهرداري‌هاي کشور تاييد و توسط استانداري تهران ابلاغ شده است که پس از اتمام پروسه اداري مجوز تاسيس سازمان آتش‌نشاني و مرکز خدمات ايمني شهرداري کهريزک صادر مي‌شود.

وي در تکميل اين خبر اظهار داشت: سازمان آتش‌نشاني با در اختيار داشتن دايره وسيع‌تري از وظايف واختيارات و تجهيزات نقش موثرتري در ارائه خدمات ايمني به شهروندان و اجراي نقش پيشگيري محور در شهر دارد.مهندس نعمت زاده خاطرنشان کرد: مرکز آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري کهريزک هم اکنون با دراختيار داشتن امکانات و تجهيزات امداد رساني استاندارد و مناسب يکي از مراکز نمونه استان به شمار مي‌رود که علاوه بر خدمات‌رساني در شهر کهريزک جهت ارائه عمليات‎هاي امداد و نجات و اطفاي حريق در شهرها و روستاهاي همجوار و معابر جاده‎اي آماده خدمت است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي