جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5967

همزمان با سفر رئيس جمهور؛
افتتاح 4 پروژه بزرگ درماني در آذربايجان غربي


پيش بيني توليد 45 هزار تن سويا در گلستان


خبــر


در استان


 همزمان با سفر رئيس جمهور؛
 افتتاح 4 پروژه بزرگ درماني در آذربايجان غربي 

 اروميه-يزدان پناه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي گفت: 4 پروژه بزرگ درماني همزمان باسفر رئيس جمهور به استان افتتاح خواهد شد.ابراهيم حسني افزود: 4 پروژه بزرگ درماني ازجمله بيمارستان امام خميني خوي، توسعه بيمارستان امام خميني اروميه، کلينيک و دي کلينيک تدبير اروميه و آزمايشگاه رفرانس اروميه همزمان باسفر رئيس جمهور به استان افتتاح خواهند شد.

حسني با اشاره به اينکه کلينيک تدبير اروميه با 30 تخت بستري و 4 اتاق عمل افتتاح خواهدشد تصريح کرد: اين کلينيک با هدف توسعه پدافند غير عامل و حذف درمانگاه هاي غير استاندارد محلي شهر احداث مي شود.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي با اشاره به اينکه 24 بيمارستان دانشگاهي در استان فعاليت دارند اظهارکرد:دانشجويان پزشکي با رعايت ضوابط واخلاق پزشکي و براي کسب تجربه درهمه اين بيمارستانها آموزش مي‌بينند.

وي خاطرنشان کرد:از4 سال گذشته تاکنون 138 تخت دربوکان،30 تخت درچالدران، 50 تخت در بيمارستان مطهري اروميه افتتاح شده و683 تخت بستري و140 تخت ال دي آر زايمان دراستان آماده بهره‎برداري است.

وي با بيان اينکه در سال آتي نيز حدود هزارو 100 تخت عادي و182 تخت ويژه به استان اضافه خواهد شد که با متوسط کشوري برابري دارد خاطرنشان کرد: از دوسال گذشته تا امروز 130 دستگاه آمبولانس درمقاطع زماني در سطح استان توزيع شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي ادامه داد:طرح توسعه بيمارستان امام خميني اروميه با20 هزارمتر مربع و220 تخت از سال95 شروع شد و با صرف اعتبار 75 ميليارد تومان يکي از پروژه‌هاي نفيس استان بوده که آماده افتتاح است.


 پيش بيني توليد 45 هزار تن سويا در گلستان 

 گرگان- قهرمان

پيش بيني سازمان جهاد کشاورزي استان گلستان حاکي از توليد 45 هزار تن سويا از 24هزار و158هکتار زير سطح کشت اين محصول در استان است.

حميد رضا عليمحمدي، مدير کل شرکت غله وخدمات بازرگاني استان گلستان با اعلام مطلب فوق گفت:استان گلستان جزو استانهايي است که ميزان قابل توجه‌اي از دانه‌هاي روغني را از کشاورزان خريداري ميکند.

علي محمدي مقدار خريد تضميني گندم در گلستان را 930 هزار و491 تن دانست.

مدير کل شرکت غله وخدمات بازرگاني استان گلستان همچنين از تشکيل کلاس هاي آموزشي براي آموزش عاملين تشخيص ، ذيحساب وکاربران در شرکت غله گلستان خبر داد.


 خبــر 

 رئيس جهاد کشاورزي يزد :

يزد؛ دومين توليدکننده محصولات گلخانه‌اي در کشور

يزد –اکبر خيرخواه

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان يزد گفت:استان يزد در کشت‌هاي گلخانه‌اي در جايگاه دوم توليد قرار گرفته است.سيدجمال سجادي‌پور در جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان يزد که در سالن کوثر استانداري برگزار شد، گفت:درواقع با توجه به محدوديت‌هاي منابع آبي در بخش کشاورزي استان يزد، رويکردمان به سمت کشت‌هاي متراکم و گلخانه‌اي است؛ همچنين رويکرد ديگر ما به سمت دام‌پروري و آبزيان است.

وي افزود:از يک ‌ميليون و 600 هزار تن توليدات استان، 450 هزار تن کشت‌هاي گلخانه‌اي و 380 هزار تن توليدات دامي هستند و اين امورات با پنج درصد آب مصرفي بخش کشاورزي در حال اتفاق است که نشان از تغيير نگاه و رويکرد استان به سمت کشت گياهان کم‌آب خواه و اصلاح الگوهاي توليد است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان يزد با تأکيد بر اينکه استان در کشت‌هاي گلخانه‌اي در جايگاه دوم توليد قرار گرفته است، اظهار داشت:درواقع موضوع ماهي تيلاپيا از بدو حضور استاندار وقت پيگيري شده و اقدامات مجوز آن صورت گرفته است؛ چراکه موضوع ماهي تيلاپيا بيش از گلخانه‌ها در صنعت توليدات مي‌تواند تحول ايجاد کند.

سجادي‌پور، با اشاره به اينکه تيلاپيا در 140 کشور دنيا توليد مي‌شود و کشور چين بزرگ‌ترين توليدکننده اين ماهي است، تصريح کرد: درواقع با آشکار شدن اهميت مصرف آبزيان براي سلامت انسان‌ها، روند مصرف اين ماده پروتئيني در رژيم خوراکي کشورها به‌ويژه کشورهاي صاحب ثروت و درآمد، با شتاب در حال افزايش است.

سجادي‌پور با اشاره به تاريخچه ورود ماهي تيلاپيا به کشور، خاطرنشان کرد:اين ماهي در سال 1387 به‌منظور مطالعه و تحقيق در مورد پروش آن و با موافقت سازمان محيط‌ زيست وارد کشور شد و به مرکز ملي تحقيقات ماهيان آب‌شور شهرستان بافق منتقل گرديد و تا به امروز طرح‌هاي مختلفي در خصوص شناسايي، تکثير و پرورش اين ماهي انجام گرديده است.

شهردار تبريز:

کتابخواني؛ يکي از لازمه‌هاي توسعه هرشهر

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز کتابخواني را لازمه توسعه شهرها دانست و عنوان کرد: اگر موانع رفع شود، بايد نمايشگاه کتاب تبريز هرسال، دوبار برگزار شود. مهندس ايرج شهين‌باهر در حاشيه بازديد از شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تبريز اظهار کرد: حوزه فرهنگي شهرداري تبريز به صورت جدي پيگير برگزاري نمايشگاه کتاب است.وي ادامه داد:تلاش شهرداري تبريز، ارتقا و توسعه فرهنگ‌سراها، قرائت‌خانه‌ها و کتابخانه‌هاي شهرداري در محلات مختلف شهر و همچنين ايجاد ايستگاه‌ها کتاب در مترو و پارک‌هاست.

شهردار کلانشهر تبريز تاکيد کرد:اعتقاد داريم که تمام شهرهاي توسعه‌يافته جهان به موضوع کتاب و کتاب‌خواني توجه جدي داشته‌اند و حتي اينگونه مي‌توان گفت که کتابخواني يکي از لازمه‌هاي توسعه هرشهر است.وي کتاب و کتابخواني را پايه و اساس موضوعات فرهنگي دانست و گفت:باتوجه به اينکه مردم تبريز مردمي فرهنگ‌دوست و علاقه‌مند به کتابخواني هستند و از اين موضوع استقبال مي‌کنند، برگزاري نمايشگاه در اين شهر يک ضرورت است.

شهردار کلانشهر تبريز عنوان کرد: اگر بتوانيم موانع را برطرف کنيم، نمايشگاه بين‌المللي کتاب تبريز بايد به‌جاي يک‌بار در طول سال، دوبار برگزار شود.

مدير عامل شرکت آب وفاضلاب استان مرکزي:

6 پروژه بزرگ آب و فاضلاب در شهرهاي مركزي در دست اجرا

اراک -الهام فراهاني

مدير عامل شرکت آب وفاضلاب استان مرکزي در جمع خبرنگاران و خبرگزاري ها گفت:6 پروژه بزرگ آب و فاضلاب در شهرهاي استان در دست اجرا است.مهندس عبدالرضا خليلي مدير عامل شرکت آب وفاضلاب استان مرکزي، از در دست اجرا بودن 3 پروژه بزرگ آبرساني و در دست ساخت بودن 3 تصفيه خانه فاضلاب در شهرهاي استان خبرداد.

به‌ گزارش روابط عمومي شرکت آب وفاضلاب استان مرکزي، مهندس عبدالرضا خليلي مديرعامل شرکت در نشست خبري با خبرنگاران و خبرگزاري ها با اشاره به پروژه‎هاي آب و فاضلاب در دست اجراي شرکت در شهرهاي استان تصريح کرد:سه پروژه بزرگ آبرساني در شهرهاي استان شامل پروژه آبرساني به شهر محلات با هزينه اي بالغ بر 250 ميليارد ريال، پروژه آبرساني به شهر دليجان با صرف هزينه اي بالغ بر200 ميليارد ريال و پروژه آبرساني به فراهان با برآورد اعتبار 250 ميليارد ريال در دست اجرا است .

وي از در دست ساخت بودن 3 تصفيه خانه فاضلاب در شهرهاي اراک، خمين و شازند ياد نمود و افزود:چهارمين تصفيه خانه فاضلاب اراک با برآورد 350 ميليارد ريال ، دومين تصفيه خانه فاضلاب خمين با برآورد 150 ميليارد ريال و تصفيه خانه فاضلاب شهرهاي شازند و آستانه با هزينه اي بالغ بر 200 ميليارد ريال در دست ساخت مي باشد.

مهندس خليلي با اشاره به مصرف آب استان در 7 ماهه نخست سالجاري به ميزان 65 ميليون متر مکعب تصريح کرد:با انجام فعاليت هاي فرهنگي ،مديريت مصرف آب وآگاهي ‌بخشي‌ به مردم خوشبختانه ميزان مصرف آب در تابستان امسال نسبت به مشابه سال گذشته عليرغم افزايش مشترکان هيچ رشدي نداشته و مي توان گفت مصارف مردم کاهش داشته است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان مرکزي از هزينه کرد بيش از250 ميليارد ريال براي عبور از شرايط بحران آبي توسط شرکت ياد نمود و افزود: براساس برنامه ريزي‌هاي انجام شده از پاييز سال گذشته و تدوين نقشه راه و برنامه هاي عملياتي ، خوشبختانه طي تابستان امسال هيچ قطعي يا کم‌آبي در 33 شهر حوزه فعاليت شرکت و صنايع وابسته نداشتيم .

وي اضافه کرد: آبرساني به محلات از جمله اين پروژه‌ها است که ظرف دو ماه آينده و يا نهايت تا دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد، تکميل آبرساني دليجان هم از ديگر پروژه‌ها است که تا دهه فجر بهره‌برداري مي‌شود، پروژه جديدي هم براي تامين آب فراهان تعريف شده که هفته آينده عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود، با برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌ شده به نظر مي‌رسد که سال آينده هم عليرغم تنگناهاي مالي فراوان، سال خوبي باشد.


 در استان 

 مديرعامل شرکت گاز کهگيلويه و بويراحمد:

فروش 580 ميليون مترمکعب گاز درکهگيلويه و بويراحمد

ياسوج-ربيعي

مديرعامل شرکت گاز کهگيلويه و بويراحمد از فروش 580 ميليون مترمکعب گاز طي سال گذشته در اين استان خبر د اد.

رحمان خادم در گفت‌وگو با خبر نگار روزنامه آفرينش در ياسوج با اشاره به خدمات شرکت گاز استان کهگيلويه و بويراحمد اظهار کرد:يکي از اقدامات خوب، در زمينه رفع نشتي‌ها بود به طوري که در سال گذشته 5360 مورد رفع نشتي داشتيم.

وي گفت:در سال‎جاري نيز اقدامات خوبي تاکنون در زمينه رفع نشتي‌ها صورت گرفته که نزديک به 4500 مورد رفع نشتي تا اين موقع از سال داشته‌ايم.

مديرعامل شرکت گاز استان به مقدار فروش گاز در سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت:سال گذشته 580 ميليون مترمکعب گاز فروختيم و آن‌هايي که به صورت جاري بود را دريافت کرديم و معوقات را تا اندازه‌اي وصول کرديم.

رئيس سازمان بورس اوراق بهادار:

فولاد مبارکه؛ مايه قوت قلب سهامداران در بورس است

اصفهان-راعي

شرکت فولاد مبارکه به همراه برخي از شرکتهاي بورسي گروه خود(فولاد هرمزگان جنوب، فولاد اميرکبير کاشان و شرکت کارگزاري مبين سرمايه) در پنجمين نمايشگاه بورس، بانک، بيمه و خصوصي سازي کيش با استقبال چشمگير مسئولان، سهامداران و بازديدکنندگان حاضر در نمايشگاه مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين نمايشگاه که از روز دوشنبه 30 مهرماه با حضور معاون پارلماني رئيس جمهوري، معاون اقتصادي وزارت امور خارجه، رئيس سازمان بورس اوراق بهادار، جمعي از مديران و مسئولان ارشد اقتصادي کشور و مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش آغاز به کار کرد، شرکت کنندگان در مراسم افتتاحيه از غرفه شرکتهاي بورسي گروه فولاد مبارکه بازديد کردند.

شاپور محمدي رئيس سازمان بورس اوراق بهادار ضمن قدرداني از حضور فولاد مبارکه در اين نمايشگاه گفت:حضور شرکتهاي بزرگي چون فولاد مبارکه در اين نمايشگاه ماي? قوت قلب سهامداران و همچنين فرهنگسازي سرمايه‎گذاري در بورس مي‎شود.

وي در بخشي از سخنان خود در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه تصريح کرد:ارزش بورس کشور اکنون به رقم قابل توجه 800 هزار ميليارد تومان رسيده است.همچنين ارزش بازار بورس و فرابورس اکنون 40 درصد از توليد ناخالص داخلي کشور را تشکيل مي‎دهد.

در جريان برگزاري اين نمايشگاه رئيس امور سهام و مجامع شرکت فولاد مبارکه از افزايش سود خالص اين شرکت خبر داد و گفت: شرکت فولاد مبارکه در سالي که گذشت توانست بيشترين سود خالص را از زمان بهره برداري تاکنون به دست آورد.

شهردار آبسرد:

تخريب بيش از 110 واحد بافت فرسوده در آبسرد

آبسرد- ايرج صادقعلي

خطر آفريني و ناپايداري بافت‌هاي فرسوده دغدغه‌اي براي مديران است و لزوم همکاري کليه ادارات خدمات‌رسان شهرستان دماوند با شهرداري آبسرد در نشست ستاد بازآفريني بافت‌هاي فرسوده و مکان‌هاي عمومي در شهرداري آبسرد تاکيد شد.به گزارش خبرنگارآفرينش؛ نشست ستاد بازآفريني بافت‌هاي فرسوده و مکان‌هاي عمومي در شهرداري آبسرد با معاون عمراني فرماندار، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر آبسرد، رئيس اداره برق دماوند، رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري و جمعي از مسئولان برگزار شد.

در اين نشست سيد محمد رفيعي طباطبايي، شهردار آبسرد به معضلات بافت فرسوده پرداخت و اظهار کرد: خطر آفريني و ناپايداري اين بافت اولين و مهمترين دليل براي پرداختن به اين موضوع مي‌باشد که دغدغه‌اي براي مديران شهري آبسرد شده است.وي افزود: اگرچه بيش از 110 واحد از بافت فرسوده شهر با همکاري مالکيت آنها تخريب شده است، اما بخش عمده آنها که نقطه اوليه شکل‌گيري شهر آبسرد مي‌باشد، باقي مانده است.رفيعي طباطبايي در ادامه گفت: براي ادامه اين پروسه نياز به همکاري ادارات خدمات‌رسان به جهت نوسازي تأسيسات شهري و جابجايي تير برق‌هاي چوبي و قديمي، همچنين ارائه تسهيلات از طرف اداره  راه و شهرسازي و بنياد مسکن انقلاب اسلامي به منظور جلب مشارکت مردمي نياز داريم که انشا الله مرتفع گردد.

در ادامه اين نشست علي شيوا، معاون فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند ضمن تشکر از مديران شهري آبسرد براي توجه به بافت فرسوده و پيگيري باز آفريني آنها گفت: اين موضوع شهرستاني است و مصوبات اين نشست در ستاد بازآفريني شهرستان دماوند پيگيري مي‌شود.

وي افزود: تمامي ادارات خدمات‌رسان و مرتبط با موضوع نهايت همکاري خود را با شهرداري آبسرد داشته باشند و همچنين فرمانداري دماوند نيز در اين راستا پيش‌قدم خواهد بود.

بررسي مشکلات ارتباطي روستاهاي استان گلستان

گرگان- قهرمان

در نشستي که به منظور بررسي مشکلات ارتباطي روستاهاي استان برگزار شد؛شهمرادي مديرمخابرات منطقه گلستان با اشاره به مشکلات و موانع توسعه ارتباطات مخابراتي در روستاهاي استان گفت:بايد از تمام ظرفيت‎ها جهت رفع موانع و مشکلات ارتباطي و مخابراتي روستاها استفاده نمود.

وي اظهارداشت:براي رسيدن به اين هدف بايد تعامل بين ستاد و ادارات مخابرات در شهرستانها افزايش يابد و با برگزاري جلسات متعدد مسائل و مشکلات احتمالي بررسي و راهکارهاي مناسب ارائه گردد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي