جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5967

ادعاي جنجالي برانکو؛
ابتداي فصل، مربيگري ايران به من پيشنهاد شد!

تاثير معکوس مهاجم نيجريه‌اي
استقلال با «گرو» بدون گل!


سفارت ژاپن ويزاي آدام را ديپورت کرد!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 ادعاي جنجالي برانکو؛
 ابتداي فصل، مربيگري ايران به من پيشنهاد شد! 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در تازه ترين صحبت هاي خود، يک ادعاي جنجالي را مطرح کرد.

پرسپوليس بايد روز شنبه در ديدار رفت ديدار نهايي ليگ قهرمانان آسيا برابر کاشيما به ميدان برود. در سال 2016 زلاتکو داليچ موفق شد با العين به فينال ليگ قهرمانان راه يابد که تيم او شکست خورد و اگر برانکو بتواند اين فصل با پرسپوليس قهرمان آسيا شود، به اولين مربي کروات تبديل مي‌شود که به اين افتخار دست پيدا مي کند. به همين بهانه، سايت tportal کرواسي، با سرمربي کروات پرسپوليس گفت و گويي را انجام داده. نکته قابل توجه در صحبت هاي برانکو، ادعاي او در خصوص پيشنهاد هدايت تيم ملي ايران در ابتداي اين فصل است؛ مسئله اي که با توجه به حمايت هاي فدراسيون از کارلوس کي روش بعد از جام جهاني، مي تواند فصل جديدي از جنجال در فوتبال ايران را رقم بزند. گزيده صحبت هاي برانکو با اين سايت را بخوانيد:

*ما با خوش‌بيني و انگيزه زياد براي قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا به ژاپن مي‌رويم. بعد از برتري برابر تيم‌هاي قدرتمند قطري چون الدحيل و السد، اعتماد به نفس بالايي به دست آورديم و حالا در ديدار نهايي هستيم. تيم ژاپني بهتر از ما نيست و شانس دو تيم 50-50 است.

*فکر مي‌کنم اين مزيت خوبي باشد که ما در بازي برگشت در استاديوم آزادي به ميدان مي رويم. قطعا کنفدراسيون فوتبال آسيا چنين جوي که در ورزشگاه آزادي خواهد بود را براي ديدار نهايي نخواهد ديد. درست همانند بازي با السد، بازي برگشت هم مي‌تواند براي ما انگيزه مضاعفي باشد که به هدفي که مي‌خواهيم برسيم.

*در صورت قهرماني، قطعا پاداش 4 ميليون دلاري به ما تعلق مي گيرد و آن طور که من فهميدم 35 درصد از پاداش ليگ قهرمانان آسيا به بازيکنان خواهد رسيد. پاداش‌هاي ليگ قهرمانان آسيا مانند ليگ قهرمانان اروپا نيست ولي همين هم رقم خوبي خواهد بود.

*من با مشورتي که با دستيارانم داشتم، تصميم گرفتم در پرسپوليس بمانم. باشگاه در شرايط بدي قرار داشت چون از طرف فيفا جريمه شده بود که حق خريد بازيکن را ندارد. البته در زمستان مي‌توانيم خريد کنيم و محروميت ما تمام مي‌شود. خوشبختانه اين دوران سخت رو به اتمام است و توانستيم به بهترين شکل ممکن اين دوران را به پايان ببريم. نمي‌خواستم در شرايط سخت باشگاه را ترک کنم و شرايط را سخت‌تر کنم.

*قطعا اين قهرماني بزرگ‌ترين افتخار دوران مربيگري من خواهد بود ولي من افتخارات مهم ديگري هم داشتم. قهرماني در سه ليگ کرواسي، چين و ايران را به دست آوردم. من مربي تيم کرواسي بودم که در جام جهاني 98 فرانسه به مقام سوم رسيد و توانستم با تيم ملي ايران نيز به جام جهاني 2006 آلمان صعود کنم.

*من در همين تابستان دو پيشنهاد از تيم‌هاي خوب آسيايي داشتم. درباره تيم ملي ايران هم صحبت‌هايي براي حضور من شده بود. من فکر مي‌کنم براي حضور در تيم ملي کرواسي کمي براي من دير شده باشد چون به مربيگري در رده باشگاهي عادت کرده‌ام. با اين حال هر مربي دوست دارد سرمربي تيم ملي کشورش باشد و من هم همين طور.

*افت بازيکنان کرواسي بعد از نايب قهرماني در جام جهاني، طبيعي است. خيلي از بازيکنان کرواسي بعد از جام جهاني استراحت کردند و در تعطيلات بودند ولي تيم‌هاي ديگر به شدت تمرين کردند. بعد از آن هم بازيکنان دير به تيمشان اضافه شدند و هنوز ريتم تمرينات را به دست نياورده‌اند؛ مثل مودريچ که او نمي‌تواند هر سه روز يک بار براي تيمش به ميدان برود و همان بازيکن خوب قبلي باشد. با اين حال من نگران او نيستم و مطمئنم با تجربه و توانايي بالا، بار ديگر مودريچ را در شرايط خوبي مي‌بينيم.


 تاثير معکوس مهاجم نيجريه‌اي
 استقلال با «گرو» بدون گل! 

 الحاجي گرو بازيکن نيجريه‌اي تيم فوتبال استقلال را مي‌توان يکي از خريدهاي ضعيف اين تيم در فصل نقل و انتقالات به حساب آورد.

تيم فوتبال استقلال در حالي که نه تنها از پنجره نقل و انتقالات تابستاني محروم نبود، بلکه رفت و آمدهاي زيادي هم در نقل و انتقالات داشت و دست به خريدهاي پر زرق و برق و دهان پرکني زد، در مجموع نمره قبولي در نقل و انتقالات به خصوص در خريد بازيکنان خارجي نگرفت و اغلب خريدهاي اين تيم حداقل تا هفته دهم ليگ برتر چنگي به دل نزدند. مهر در اين خصوص نوشت: يکي از خريدهاي ضعيف تيم استقلال، الحاجي گرو مهاجم اهل کشور نيجريه است.

اين مهاجم که از نگاه هواداران به عنوان جانشين مامه تيام به استقلال پيوست، نه تنها نتوانست جاي خالي ماشين گلزني فصل گذشته اين تيم را پر کند، بلکه عملکردي ضعيف و نااميد کننده در خط حمله به نمايش گذاشت.

گرو تا هفته دهم در 6 بازي براي آبي پوشان در ليگ برتر به ميدان رفته و مجموع دقايق حضور وي در اين تعداد مسابقه به 234 دقيقه مي‌رسد. او نه تنها موفق به زدن گل و يا ارسال پاس گل براي تيمش نشده، بلکه تيم استقلال در دقايق حضور گرو در زمين هرگز به گل نرسيده است!

آبي پوشان در ليگ برتر 10 بار به ميدان رفته‌اند که تنها در 4 بازي از اين 6 بازي موفق به گلزني شده‌اند. شاگردان شفر در بازي با ذوب آهن، تراکتورسازي، نفت مسجد سليمان و سايپا گلزني کرده‌اند و عجيب اينجاست که هيچ يک از گل هاي اين تيم در دقايق حضور گرو در زمين به ثمر نرسيده است تا آبي پوشان گلزني با اين بازيکن را تجربه نکرده باشند.

استقلال مقابل ذوب آهن در دقايق 43 و 56 گلزني کرد که الحاجي گرو اصلا در اين بازي به ميدان نرفت.
آبي پوشان در هفته سوم با نتيجه 3 بر صفر تراکتورسازي را شکست دادند و گل هاي آنها در دقايق 13، 28 و 51 به دست آمد. الحاجي گرو در دقيقه 55 اين بازي به ميدان آمد و آبي‌ها ديگر در آن بازي موفق به گلزني نشدند.

استقلالي‌ها در ديدار هفته ششم مقابل نفت مسجد سليمان هم دو گل زدند که اين گل ها در دقايق 2 و 29 به ثمر رسيد و گرو اصلا در اين بازي به ميدان نرفت. آخرين باري که استقلالي‌ها در ليگ برتر توانستند گل بزنند در ديدار برابر سايپا بود که گلهاي اين تيم در دقايق 23 و 81 به ثمر رسيد و گرو از دقيقه 83 اين بازي به ميدان آمد.

بازي جام حذفي استقلال مقابل نفت مسجد سليمان را هم به اين آمار اضافه کنيد. در آن بازي گرو تا دقيقه 56 در زمين حضور داشت و تک گل آبي پوشان در دقيقه 96 توسط روح الله باقري به ثمر رسيد.

تنها گلي که تيم استقلال در دقايق حضور گرو در زمين به ثمر رسانده، تک گل اين تيم به السد در ورزشگاه آزادي در بازي رفت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا بود؛ ديداري که استقلال در نهايت با نتيجه 3 بر يک شکست خورد و تک گل آنها به حريف نيز گل به خودي بود و هيچ يک از بازيکنان استقلال نقشي در ثبت آن گل نداشتند.

اين آمار نشان از عملکرد ضعيف و نا اميد کننده مهاجمي مي دهد که به عنوان بازيکن خارجي به استقلال آمد تا به قدرت خط حمله اين تيم اضافه کند. اما آمار نشان مي دهد اين بازيکن (حداقل تا الان) و در حالي که يک سوم از فصل را پشت سر گذاشته ايم، در قواره تيمي مثل استقلال نبوده است.


 سفارت ژاپن ويزاي آدام را ديپورت کرد! 

سفارت کشور ژاپن در تهران در حالي ويزاي اعضاي تيم پرسپوليس براي سفر به اين کشور را صادر کرد که ويزاي آدام همتي بازيکن تيم پرسپوليس را ديپورت کرد! علت اين موضوع دو مليتي بودن همتي عنوان شد که اين موضوع باعث شد تا مسئولان باشگاه پرسپوليس براي رفع اين مشکل دست به کار شوند. بعد از رايزني‌ها براي حل اين مشکل، در نهايت سفارت کشور ژاپن ويزاي همتي براي سفر به اين کشور را تائيد کرد تا اين بازيکن بتواند امروز بدون مشکل راهي توکيو شود.


 خبـــرنامه 

 139 روز لوپتگي در رئال

حقايقي از يک سقوط

شکست سنگين 5-1 مقابل بارسلونا، مهر تاييدي بر پايان دوران کوتاه جولن لوپتگي در رئال مادريد بود. او که قبل از آغاز جام جهاني با رئال مادريد به توافق رسيد و البته تاوان اين توافق را هم با اخراج از تيم ملي اسپانيا قبل از شروع مسابقات داد، روي يکي از چالش برانگيزترين نيمکت هاي دنياي فوتبال تنها 4 ماه دوام آورد.

پيروزي ميان هفته 2-1 مقابل ويکتوريا پلژن، کمي از بار فشارها بر روي لوپتگي کاست اما شکست خردکننده در نيوکمپ که سومين شکست متوالي رئال مادريد در لاليگا محسوب مي‌شد، ديگر براي مديران رئال جاي هيچ ترديدي باقي نگذاشت. در اينجا، نگاهي کوتاه به عملکرد لوپتگي در اين مدت 139 روزه انداخته ايم.

* لوپتگي در 14 مسابقه روي نيمکت رئال نشست و آمار او در اين مسابقات 6 برد، 2 تساوي و 6 شکست بود.

* لوس بلانکوس در اين مسابقات 20 بار از رقبا گل خورد و تنها يک گل بيشتر از اين تعداد وارد دروازه حريفان کرد. کريم بنزما با 6 گل، بهترين گلزن رئال مادريد در دوران لوپتگي بود.

* رئال تحت هدايت لوپتگي در بازي هاي لاليگايي 179 شوت به سمت دروازه رقبا شليک کرد (با احتساب شوت هاي بلوکه شده) که بيش از هر تيم ديگري در لاليگا بوده است. با اين حال تنها 7 درصد از اين شوت ها به گل تبديل شدند تا رئال مادريد از نظر نرخ تبديل شوت به گل، هفتمين تيم ضعيف لاليگا باشد.

*بنزما، ايسکو، کاسميرو و مارکو آسنسيو تنها بازيکناني بودند که در هر 14 مسابقه رئال تحت هدايت لوپتگي به ميدان رفتند.

اتفاق دراماتيک

مصدوميت پس از خواستگاري!

فوتبال دوستان شيليايي شاهد يک اتفاق دراماتيک در فوتبال باشگاهي اين کشور بودند که در عرض چند دقيقه لبخند خيلي‌ها را به آه و حسرت تبديل کرد.

نقش اول اين داستان بازيکني به نام ادواردو بيو، هافبک ونزوئلايي تيم فوتبال دپورتس آنتوفاگاستا شيلي بود که بعد از زدن گل اول تيمش به تيم اورتون، سمت سکوهاي استاديوم سائوساليتو رفت و با در آوردن يک حلقه، از نامزدش خواستگاري کرد.اين اتفاق غيرمنتظره و رمانتيک خيلي‌ها از جمله هواداران تيم حريف را تحت تأثير قرار داد اما براي بيو با وجود اينکه موفق شد پاسخ مثبت بگيرد، پاياني خوش نداشت و دراماتيک از آب درآمد.

ادواردو بيو پس از برگشتن به زمين بازي گلي ديگر هم زد تا نتيجه 2 بر 2 مساوي شود اما خيلي از زدن اين گل نگذشته بود که استخوان ساق پايش به طرز بدي شکست که او را چندين ماه خانه‌نشين و از زمين فوتبال دور مي‌کند. اتفاق بد ديگري هم اما براي بيو رخ داد و آن بر باد رفتن زحمات و گل‌هايش در اين بازي بود چرا که تيمش در دقيقه هشتاد و سوم بازي، گل سوم را خورد و باخت!

غيبت وريا و خسرو

شانس مجدد به محمدي‌مهر

استقلال در مرحله يک‌هشتم نهايي جام حذفي روز پنجشنبه به مصاف سايپا مي‌رود. آبي‌پوشان در حالي براي اين ديدار آماده مي‌شوند که شفر تعدادي از بازيکنانش را بنا به دلايل مختلف در اختيار نخواهد داشت و اين موضوع محدوديت‎هايي را براي او ايجاد مي‎کند. يکي از پست‌هايي که قطعا به دليل اين محدوديت‌ها دستخوش تغيير خواهد شد، دفاع راست است؛ جايي که در يکي دو سال اخير به دليل حضور پر فروغ وريا غفوري تبديل به يکي از باثبات‌ترين مناطق زمين در اين تيم شده است.

محروميت وريا غفوري از يک سو و طولاني شدن مصدوميت خسرو حيدري و عدم احتمالي آمادگي او براي حضور در اين ديدار از سوي ديگر، احتمال بازگشت فرشاد محمدي‌مهر به ترکيب ثابت آبي‌پوشان را افزايش مي‌دهد. محمدي‌مهر از جمله خريدهاي جديد آبي‌پوشان بود که از تيم پارس جنوبي جم به همراه ميثم تيموري جذب اين تيم شد و در هفته‌هاي ابتدايي نيز مورد استفاده قرار مي‌گرفت. اين بازيکن در هفته‌هاي اول، دوم، سوم، چهارم در ترکيب ثابت آبي‌پوشان قرار گرفت و در هفته ششم نيز به عنوان بازيکن جانشين وارد زمين شد و بعد از آن ديگر فرصت بازي پيدا نکرد.

پرسپوليس – کاشيما

شايد با حضور بانوان

در حالي که تنها 10 روز تا ديدار برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا بين تيم‌هاي کاشيما آنتلرز و پرسپوليس در ايران باقي‌ مانده است، مسئولان ورزشگاه آزادي به شدت و سرعت در حال‌ رفع ايرادات بي شماري هستند که AFC آنها را گوشزد کرده بود و خوشبختانه با حمايت‌هاي وزارت ورزش و جوانان، سرعت کار بالا رفته و شرايط به خوبي پيش مي‌رود.

همچنين در ادامه‌ اين بازسازي‌ها و در جريان بازديد دو ساعته مسعود سلطاني‌فر از روند آماده سازي ورزشگاه آزادي، فيلمي منتشر شد که بر اساس آن پيش‌بيني شده است که در سمت راست جايگاه خبرنگاران ورزشگاه آزادي، جايگاه ويژه‌اي براي بانوان در نظر گرفته شود.

در همين خصوص مازيار ناظمي، مدير روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان به ايسنا گفت: «تمهيدات لازم براي حضور بانوان انجام گرفته و حتي پيش بيني شده است که اين جايگاه در کدام قسمت ورزشگاه باشد. براي حضور مناسب بانوان، شرايط رفاهي را آماده کرده‌ايم و مشکلي براي رفت و آمد خانم‌ها وجود ندارد و تنها منتظر دريافت مجوزها هستيم.»

سيامک؛ اسلحه پنهان برانکو در فينال آسيا

سيامک نعمتي در اين فصل 2 گل در بازي هاي ليگ برتر زده و 2 بار هم در ليگ قهرمانان آسيا موفق به گلزني شده است اما تاثيرگذاري او تنها به گلزني ختم نمي شود چراکه سيامک بارها علي عليپور و گادوين منشا را در موقعيت گلزني قرار داده و ستاره اين فصل تيم پرسپوليس بوده است.

هافبک تکنيکي و شوت زن سرخ‌ها، در مرحله گروهي ليگ قهرمانان چند دقيقه پس از ورود به زمين توانست دروازه تيم السد را با شوتي دقيق باز کند تا شکست سنگين برابر قطري‌ها کمرنگ شود. اما گل مهم براي نعمتي در بازي برگشت دور نيمه نهايي رقم خورد؛ جايي که بيش از 90 هزار نفر در ورزشگاه و ميليون‌ها نفر در خانه منتظر گل پرسپوليس بودند و سرانجام اين گل با ضربه هافبک شماره 88 به ثمر رسيد.حالا ستاره‌اي که دو فصل پيش در پيکان بود و اکثر روزهاي فصل پيش را روي نيمکت سپري کرد، اميدوار است در مهم‌ترين بازي تاريخ باشگاه پرسپوليس گلزني کند. حالا اگر اين گل در ژاپن به دست آيد مي‌تواند گلي ارزشمند در راه قهرماني باشد و اگر در تهران باشد، مي‌تواند گل قهرماني لقب گيرد و سيامک نعمتي را به مهره اي جاودانه در تاريخ باشگاه تبديل کند.


 خبـــرنامه 

 شکست و حذف تمام تکواندوکاران ايران در چين

تکواندوکاران کشورمان که براي حضور در رقابت‌هاي انتخابي گرنداسلم راهي چين شده بودند، بدون کسب مدال و سهميه به کار خود در اين مسابقات پايان دادند.

مسابقات تکواندو انتخابي گرنداسلم با حضور تکواندوکاراني از 32 کشور به ميزباني چين به مدت سه روز در شهر «ووشي» برگزار شد که در نهايت 11 تکواندوکار ايراني حاضر در اين مسابقات با حذف از جدول مسابقات در کسب سهميه ناکام ماندند.

در وزن 58- کيلوگرم آرمين هادي پور بعد از برتري مقابل نماينده کره، به رقيبي از چين باخت و حذف شد. مهدي اسحاقي همان دور نخست به کره جنوبي باخت و حذف شد. اميرحسين گندمکار پس از کسب دو پيروزي برابر حريفاني از چين و مکزيک، به نماينده ديگري از چين باخت و حذف شد. اميررضا نيک‌سيرت نيز در وزن 80- کيلوگرم برابر لهستان باخت.

ناهيد کياني در وزن 49- کيلوگرم با برتري مقابل نماينده کره جنوبي و شکست به تکواندوکار ميزبان، از دور رقابتها کنار رفت. آرمينا احمدي در همين وزن مبارزه نخست را به حريف چيني خود واگذار کرد و حذف شد. کيانا احمدي در وزن 57- کيلوگرم در بازي اول برابر کرواسي بازنده شد.اکرم خدابنده هم به رقيبي از چين باخت و کنار فت. با اين شرايط تيم اعزامي ايران به اين مسابقات که با هزينه شخصي راهي چين شده بود، بدون کسب مدال و سهميه حضور در گرنداسلم به تهران باز مي گردد.

پست عجيب رحمتي

تبريک به همه به جز کي‌روش و منصوريان!

مهدي رحمتي در صفحه شخصي خود در اينستاگرام پستي جنجالي را منتشر کرد.

کاپيتان استقلال با انتشار پستي در صفحه شخصي اش در اينستاگرام، پستي را به مناسبت روز مربي منتشر کرد و در آن به تمام مربياني که در دوران فوتبالش با آن ها کار کرده تبريک گفت. نکته جالب اين پست اين است که در ميان همه مربياني که مهدي رحمتي با آن ها کار کرده نام عليرضا منصوريان و کارلوس کي روش (عمدا يا سهوا)از قلم افتاده است. اين در حالي است که حتي عکس امير قلعه نويي که زماني اختلافات بين اين دو بسيار آشکار بود نيز در اين ميان ديده مي شود.

قتل فجيع يک فوتباليست در برزيل

پليس برزيل از کشف جسد يک فوتباليست برزيل 24 ساله به نام دانيل کورئا خبر داد.

به گزارش نشريه مارکا، اين بازيکن جوان عضو تيم سائوپائولو برزيل بود و به صورت قرضي براي تيم سائو بنتو در دسته دوم فوتبال برزيل بازي مي‌کرد. جسد او در شهر سائو ژوزه دوس‌پينياس در استان پاراناي برزيل در حالي پيدا شد که تقريباً سرش بريده شده و بخش‌هاي ديگري از بدن او نيز جدا شده بودند!باشگاه سائوپائولو به دنبال اين اتفاق بيانيه‌اي منتشر کرده و در آن با تأييد خبر کشته شدن بازيکنش، نوشته است: باشگاه سائوپائولو عميقاً مراتب تأسف و ناراحتي خود را از مرگ دانيل کورئا فريتاس اعلام و با خانواده اين بازيکن ابراز همدردي مي‌کند و به آنها تسليت مي‌گويد.

دليل قتل دانيل کورئا هنوز مشخص نشده است اما گويا مردمي که در حوالي محل وقوع جرم رفت و آمد داشتند، جسد او را پيدا کرده‌اند. طبق گزارش پليس جاده‌اي که جسد اين بازيکن در آن کشف شده، مسير نسبتاً دور افتاده و کم ترددي است و معروف به محلي براي رهاسازي جسد افرادي است که به قتل مي‌رسند.

خانه نشيني دو ماهه هافبک يوونتوس

هافبک آلماني تيم فوتبال يوونتوس تا دو ماه ديگر قادر به همراهي بانوي پير نخواهد بود.

امره جان نزيک به 40 روز يعني تا اوسط ماه دسامبر سال جاري قادر به همراه يوونتوس نخواهد بود چرا که او براي برداشتن کيست غده تيروئيدش تحت عمل جراحي قرار گرفته است.يوونتوس در نبود هافبک آلماني‌اش مشکلاتي در خط مياني داشته چرا که ديگر گزينه‌اش براي پست هافبک مرکزي، سامي خديرا هم مصدوم و خانه‌نشين است.طبق گزارش نشريه گاتزتا دلواسپورت ايتاليا، وجود يک توده در گلوي امره جان از مدت پيش او را آزار داده و به همين دليل پزشکان عمل جراحي را بهترين تجويز براي برطرف کردن اين مشکل دانسته‌اند؛ عملي که دوره نقاهت آن حداقل 40 روز خواهد بود.طولاني شدن خانه‌نشين امره جان ممکن است مشکلات ماسيميليانو آلگري، سرمربي يوونتوس را اضافه کند چرا که او در اين فصل به استفاده از سيستم 3-3-4 رو آورده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي