جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5971

دكتر سيد علي مکرمي؛ مدير عامل بانك صادرات استان گيلان:
عليرغم هياهوي تبليغاتي،جمهوري اسلامي ايران همواره لنگرگاه ثبات و توسعه منطقه مي باشد


آگهي صفحه 2


 دكتر سيد علي مکرمي؛ مدير عامل بانك صادرات استان گيلان:
 عليرغم هياهوي تبليغاتي،جمهوري اسلامي ايران همواره لنگرگاه ثبات و توسعه منطقه مي باشد 

بانكداري در ايران از سال 1300 به دلايل ضرورت‌هاي اقتصادي و سياسي آغاز به كار كرده است و اكثر مردم هم ترجيح مي‌دادند كه وجوه خود را در بانك‌‌ نگهداري كنند چون بانك را جايي امن براي نگهداري پولهاي خود مي دانند تا بانكها هم با در نظر گرفتن قوانين اسلامي و بكار انداختن اين ثروت ملّي در راه بالا بردن سطح زندگي عمومي اقتصادي سالم بوجود آورند. گفتني است كه بنيانگذاران بانك صادرات ايران به‌منظور جذب حداكثر نقدينگي و شكوفايي اقتصادي براي اولين بار بانكي براساس اصول مشتري‌مداري تأسيس كردند تا به اين ترتيب بانك صادرات ايران به‌عنوان يك بانك خصوصي به صورت سهامي عام در سال 1331 با سرمايه بيست ميليون ريال كه پنجاه درصد آن نقداً پرداخت شد.ه بود راه‌اندازي شد و در بيست و دوم آبان همان سال با 15 نفر پرسنل شروع بكار كرد.

گفتني است كه ارائه تسهيلات بانکي بهتر به مردم، ايجاد شبكه گسترده بانكي در سراسر كشور، جلب سرمايه‌هاي داخلي و پس‌اندازهاي هر چند كوچك و اعطاي تسهيلات و سرمايه‌گذاري در كليه فعاليت‌هاي اقتصادي از جمله اهداف اوليه بانك صادرات ايران بوده است كه الحمدلله در مدت كوتاهي توانست در ارائه تسهيلات و خدمات بانكي و جلب رضايت مشتري از ساير بانك‌‌ها سبقت بگيرد. خوشبختانه در حال حاضر نيز مديري خوش‌فكر و با ذوق و بسيار نجيب به نام دكتر سيد علي مكرمي با ورود خود در بانك صادرات گيلان توانست با انتخاب تيمي برجسته و كاردان نظير آقاي عزيزي رئيس روابط عمومي و مشاور فرهنگي خود در ارتباط با مردم و رسانه‌‌هاي گروهي در زمينه اطلاع‌رساني به موقع و ايجاد همدلي بين همكاران و مشتريان عزيز گام بزرگي بردارد.

گفتني است رئيس روابط عمومي بانك صادرات گيلان در ايجاد ارتباط و حفظ آن از هيچ كوششي دريغ ندارد و حتي مي‌توان گفت عزيزي خود خالق ارتباطات است و تمام تلاشش ايجاد رضايتمندي و همدلي مي‌باشد چون هميشه با چهره اي خندان از مردم استقبال به عمل مي‌آورد و هميشه هم مي‌گويد ايجاد رضايتمندي سرلوحه كار ماست چون اين خواست جناب دكتر مكرمي مدير عامل بانك صادرات گيلان مي‌باشد. البته بايد اعتراف كرد و گفت در حقيقت رمز موفقيت دكتر مكرمي را بايد در تعهد به تحول و عشق به خدمت و حسن اخلاق ايشان دانست از طرفي او اهل شعار و سخنراني نيست امّا در كار و ارائه طرح‌هاي متنوع موفق عمل مي‌كند چونكه هميشه ميانه خوبي با مردم دارد .

مديرعامل بانك صادرات گيلان اگر روزي هم حضور ندارد از آقاي عزيزي مي‌خواهد تا با حضور خود همه موارد را زير نظر داشته باشند تا اينكه هيچ ارباب رجوعي ناراضي بانك صادرات را ترك نكنند چون رضايت مردم اهداف اصلي بانك صادرات ايران است .آري وجود شخصيت‌هايي ممتاز و نجيب و كاردان نظير دكتر سيد علي مكرمي مدير عامل بانك صادرات گيلان در هر شهر و روستايي مي‌تواند اثرات مثبتي در آن جامعه داشته باشد كه يك نمونه بارز آن در همين استان سرسبز گيلان داريم. دكتر مكرمي در امر اطلاع‌رساني و ارائه بيلان به موقع اعتقاد خاصي دارد و مي‌گويد به كمك گرفتن از ايده‌‌هاي خلاق افراد متخصص و كاردان در جهت شكوفايي اقتصاد هيچ‌گاه غافل نيستيم.

دكتر مكرمي در ادامه مصاحبه خود افزود سعي داريم تا در راستاي تأمين نيازهاي مشتريان با ارائه طرح‌هاي جديدي از مجموعه خدمات نوين بانكي با شرايط دريافت تسهيلات در تمامي بخش‌هاي اقتصادي با انجام سپرده كوتاه‌مدت طرح 67 و همچنين براساس آن مشتريان و عموم هموطنان عزيز مي‌توانند با افتتاح سپرده كوتاه‌مدت با نرخ سود 7 درصد در شعب بانك صادرات سپرده‌گذاري كنند و در صورت نياز ظرف 48 ساعت 80 درصد آن را با نرخ 6 درصد تسهيلات بدون ضامن دريافت كنند البته حداقل 50 ميليون ريال و حداكثر سقف تسهيلات پرداختي 2 ميليارد ريال مي‌باشدكه اين طرح در غالب مرابحه با اقساط 36 ماهه اجراء‌ مي‌شود و حتي نياز هم به ضامن ندارد.

مدير عامل بانك صادرات گيلان همچنان افزود: بانك صادرات ايران با عملياتي كردن طرح‌هايي همچون خزانه زرين سپهر – اعتبار سپهر – پيمان – همياران محرم و سپرده كوتاه ‌مدت طي 67 و طرح سپهر دانش ويژه دانش‌آموزان طي 2 ماه اخير با تلاش‌هاي ويژه براي تسهيل دريافت تسهيلات با توجه به نيازهاي متنوع مشتريان و استفاده بهينه از منابع بانكي در مسير توليد داخلي انجام داده‌ايم كه مورد استقبال فراواني شده است. البته بايد عنوان كنم كه با اجراي اينگونه طرح‌هاي متنوع براي حمايت از جوانان در امر ازدواج – خريد مسكن، خودرو نيز قدم‌هاي متبني برداشته‌ايم كه جا دارد تا از جناب مهندس احمدي معاون پرتلاش استانداري و نمايندگان عزيز مردم گيلان در مجلس شوراي اسلامي علي‌الخصوص شخص دكتر نوبخت تقدير و تشكر داشته باشيم.

مدير عامل بانك صادرات گيلان در ادامه افزود اين طرح‌ها در 84 شعبه و 20 باجه بدون محدوديت اجراء مي‌شود و همه اقشار مردم مي‌توانند در هر شهر و روستايي از اين تسهيلات بهره‌مند شوند كه البته در سال گذشته قريب به 38000 فقره تسهيلات جمعاٌ 16000 ميليارد ريال پرداخت شد. همچنين در خصوص نگهداري و خريد سكوك طلاجات، اوراق، گواهي سپرده سكه بايد عنوان كنم با توجه به نياز مشتريان در شرايط كنوني به افزايش تقاضا براي خريد و سكوك طلاجات، اوراق، گواهي، سپرده سكه به نام خزانه زرين سپهر صادر كرده‌ايم تا اينكه هر كسي در هر زماني كه لازم است با ارائه گواهي خود به صندوق امانات، سكه‌ها يا اوراق سپرده خود را در بورس كالا به قيمت روز به فروش برساند. و همچنين امكان خريد اين اوراق در بورس كالا توسط متقاضيان وجود دارد كه اين اوراق قابليت توفيق اعتباري به عنوان وثيقه براي دريافت تسهيلات را نيز دارد و در زمينه نگهداري سكه با حفظ قدرت نقدينگي و امكان بهره‌برداري از آن به‌عنوان وثيقه تسهيلات از جمله مزايا و گواهي سپرده سكه طلا است.

دكتر مكرمي همچنان در زمينه پرداخت وام‌‌هاي ضروري اشاره كرد و گفت در مورخه 7 مهر با حضور مدير عامل محترم بانك صادرات ايران و مدير عامل صندوق بازنشستگي كشوري در محل شعبه مستقل مركز برج سپهر 26 هزار فقره وام 50 ميليون ريالي در فاز اوّل مقرر گرديد تا به حساب بازنشستگان كشوري واريز شود. و همچنان در طرح پرداخت وام ضروري بازنشستگان كشوري 26 هزار نفر در فاز اول دريافت كردند اين تعداد تاپايان سال به 200 هزار نفر ديگر مي رسد. و در حال حاضر هم با حمايت همه‌جانبه مديران مركزي بانك صادرات ايران خوشبختانه در فاز اوّل 26 هزار نفر به دريافت وام ضروري موفق شدند كه اينگونه اقدامات با ارزش مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت و همچنان با تأمين اعتبار بانك صادرات ايران در فاز اوّل در پرداخت وام ضروري با نرخ كارمزد 4 درصدي از روز شنبه 7 مهرماه آغاز گرديد و براساس توافقات صورت گرفته بين بانك صادرات ايران و صندوق بازنشستگي كشوري طبق اولويت‌بندي كه از سوي صندوق انجام مي‌شود به مشمولين طرح وام پرداخت مي‌شود.

البته بايد در زمينه تسهيلات ازدواج هم عنوان كنيم كه از ابتداي سال 96 تا پايان شهريور سال 97 – 393/7 هفت هزار و سيصد و نود و سه فقره وام به مبلغ 000/000/060/867 ريال به جوانان عزيز وام ازدواج پرداخت گرديد.

دكتر مكرمي اين مدير پرتوان و مردمي هيچگاه از كار كردن شانه خالي نمي‌كند و با يك اعتقاد خاصي به جوانان عزيز علي‌الخصوص در امر ازدواج خدمات‌دهي مي‌كند او مي‌‌گويد خدمت كردن بسيار لذت‌بخش است و اصلاً هم قابل توصيف نيست و در پايان از همه مشتريان عزيز بانك صادرات تقدير و تشكر کرد و گفت چون ما را امين خود دانسته‌اند و ما هم در ايجاد رضايمندي لحظه‌اي غافل نيستيم چون اين خواست رياست محترم بانك صادرات ايران است.

رشت:سيداکبر خوشحال


 آگهي صفحه 2 


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي