جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6001

رئيس سازمان صمت استان تهران:
قيمت محصولات لبني 13 درصد کاهش مي‌يابد


دلايل عرضه گوشت منجمد با کارت ملي اعلام شد


تريبون


نهادهاي مالي


 رئيس سازمان صمت استان تهران:
 قيمت محصولات لبني 13 درصد کاهش مي‌يابد 

 
رئيس سازمان صمت استان تهران گفت: پيشنهاد اتحاديه نانوايان اين بود که مبناي فروش از هر عدد نان به هر کيلو نان تغيير پيدا کند و قيمت آن متناسب با افزايش قيمت‌ها و هزينه‌ها صورت بگيرد که هم براي توليدکننده و هم براي مصرف‌کننده قابل قبول باشد. اين پيشنهاد براي تصميم‌گيري نهايي به دولت ارسال شده است.يدالله صادقي در گفت‌وگو با ايلنا در مورد جريمه شدن کارخانه‌هاي توليد لبنيات و احتمال ادامه گرانفروشي‌ها، اظهار داشت: اکنون ديگر اين مساله حل شده است و مشکل خاصي وجود ندارد، توليدکنندگان به دنبال اين نيستند که قانون را اجرا نکنند آنها کاملا در مقابل قانون متواضع و همکاري مي‌کنند.

رئيس سازمان صمت استان تهران ادامه داد: در دوم مردادماه ستاد تنظيم بازار قيمت شير را 1750 تومان اعلام کرد که مورد اعتراض وزارت جهاد کشاورزي و دامداران قرار گرفت بر همين اساس هيچ دامداري با اين قيمت شير تحويل نمي‌داد در نهايت توليدکننده نمي‌توانست به اين قيمت توليد داشته باشد بر همين اساس اصلاح اين قيمت در دستور کار قرار گرفت ولي مدتي در ستاد تنظيم بازار طول کشيد که مصوب شود، در نهايت هفته گذشته با توافق وزارت جهاد و اتحاديه دامداران مقرر شد که شير به قيمت 2 هزار تومان فروخته شود.وي ادامه داد: با اتمام محصولات موجود در بازار محصولات جديد با قيمت تعديل شده فروخته خواهد شد. بازرسان ما با مراجعه به کارخانجات تائيد کردند که در برچسب‌گذاري قيمت محصولات جديد اين تعديل در حال انجام است و در 48 ساعت آينده که محصولات جديد به بازار بيايد ما شاهد کاهش قيمت خواهيم بود. که از 9 درصد تا 13 درصد کاهش قيمت را شاهد خواهيم بود.

نرخ جديد محصولات لبني طي يک هفته آينده اعمال مي‌شود

دبير انجمن صنايع لبني با بيان اينکه قيمت هاي جديد محصولات لبني طي حدود يک هفته آينده اعمال مي شود، گفت:محصولات جديد با نرخ هاي جديد از يک هفته ديگر به بازار مي آيند.رضا باکري درباره تغيير نرخ لبنيات و عدم اعمال نرخ هاي جديد تاکنون، اظهارداشت: همه کارخانجات مصوبه جديد سازمان حمايت را اجرا مي کنند و طي حدود يک هفته آينده قيمت گذاري هاي جديد روي محصولات جديدي که وارد بازار مي شود، اعمال و درج خواهد شد.وي افزود: به عنوان مثال محصولاتي که در کارخانجات تاريخ توليد 97/09/20 مي خورند، با قيمت گذاري هاي جديد وارد بازار مي شوند.دبيرانجمن صنايع لبني کشور ادامه داد: محصولاتي که هم اکنون در بازار وجود دارد با قيمت هاي موجود خريداري مي شود و سپس محصولات جديد با نرخ هاي جديد وارد بازار و جايگزين آنها خواهدشد.

باکري درباره جلسه با معاونت اموردام وزارت جهاد و تشکل هاي دامپروري و همچنين تشکيل کارگروهي در همين زمينه طي روزهاي آينده، گفت: اين جلسه به منظور انعقاد قرارداد خريد شيرخام ميان دامداران و کارخانجات است که براساس آن تمام دامداران مکلف مي شوند شيرخام را با نرخ کيلويي 2000 تومان تحويل کارخانجات دهند و کارخانجات نيز محصولات خود را با قيمت هاي جديد به بازار عرضه کنند.


 دلايل عرضه گوشت منجمد با کارت ملي اعلام شد 

 مديرکل تنظيم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت دلايل عرضه گوشت منجمد هرکيلوگرم 29000 توماني با کارت ملي را اعلام کرد.

محمد رضا کلامي مديرکل تنظيم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با تسنيم درباره دلايل توزيع گوشت برزيلي با کارت ملي، اظهار کرد: باتوجه به اينکه براي واردات گوشت منجمد برزيلي ارز 4200 توماني براي واردات اين محصول داده ميشود و توليد داخلي نيز پاسخگويي توليد داخلي نيست، تقاضا براي اين محصول در بازار زياد شده است.

وي افزود: محصولاتي نيز که با ارز 4200 توماني به کشور وارد شده است بايد بر روي نحوه توزيع آن پايش صورت گيرد و قيمت گذاري شود.مديرکل تنظيم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در مواردي نيز مشاهده شده است که برخي از افراد در طول روز چند مرتبه همراه با خانواده خود براي خريد اين محصول در صف مي ايستادند، بعد از بررسيهايي که به عمل آمده مشخص شد که اين افراد اين محصولات را از بازار جمع آوري ميکردند و با قيمتي بيشتر به متقاضياني مانند رستورانها به فروش ميرساندند.بنابراين گزارش قيمت هر کيلوگرم گوشت منجمد برزيلي 29 هزار تومان است و تنها براي مصارف خانوار در نظر گرفته شده است. وي تصريح کرد: بنابراين تصميم سره از ناسره براي ما سخت شده بود بنابراين مطرح شد که يک بار در ماه به هر فرد از طريق ارائه کارت ملي توزيع شود تا از سودجويي هايي برخي جلوگيري به عمل آيد و اطلاعات افراد در سامانه جامع تجارت داخلي ثبت شود.


 تريبون 

 طرح جديد مجلس براي سامان دهي بازار خودرو

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه طرح ساماندهي بازار خودرو در نوبت بررسي در جلسه علني است در عين حال گفت که اين طرح در کميسيون صنايع تغييرات زيادي کرده و از هدف اصلي خود دور شده است.

به گزارش ايسنا ،بهرام پارسايي اظهار کرد: يک فوريت طرح ساماندهي بازار خودرو دوم ارديبهشت ماه سال جاري تصويب شد و بايد قاعدتا 45 روز بعد در صحن علني مجلس مطرح مي‌شد، اما در روز اول مهرماه با فشار و پيگيري ما اين طرح از کميسيون صنايع به صحن مجلس آمد و از طرف کميسيون پيشنهاد مسکوت ماندن آن مطرح شد که نمايندگان به آن راي ندادند، و مصوب شد ظرف يک ماه نتيجه گزارش کميسيون به صحن ارائه شود که نهايتاً هفته گذشته در دستور کار صحن علني مجلس قرار گرفت، اما نوبت به بررسي آن نرسيد که اميدواريم هفته آينده مطرح شود.

وي با بيان اينکه اين طرح در کميسيون صنايع تغييرات زيادي کرده و از هدف اصلي خود دور شده، افزود: طرح ساماندهي بازار خودرو با نظر کارشناسان صاحبنظران و مرکز پژوهش‌ها و تعدادي از همکاران تهيه شده و هدف آن ساماندهي بازار خودرو بوده است. من معتقدم اگر بررسي اين طرح طبق روال قانوني انجام مي‌شد شايد جلوي مشکلات امروزي بازار خودرو هم گرفته مي‌شد.

سخنگوي کميسيون اصل نود مجلس اضافه کرد: هدف اين طرح ايجاد فضاي رقابتي و پيشرفت در صنعت خودرو و کاهش آلايندگي وخسارات ناشي از تردد خودر‌هاي بي کيفيت است. در شرايط فعلي هيچ منطقي بر قيمت گذاري خودرو حاکم نيست در حالي که در اين طرح خودروسازان موظف مي‌شوند قيمت تمام شده را به مراجع ذيربط مثل شوراي رقابت اعلام کنند. ما معتقديم اگر فضاي رقابتي وجود داشت حتي کاهش قيمت هم اتفاق مي‌افتد، ولي چون فضاي رقابتي نيست قيمت‌ها رو به افزايش است و اگر نظارت هم نباشد خودروي بي‌کيفيت به هر قيمتي وارد بازار مي‌شود.

پارسايي با تأکيد بر اينکه قيمت گذاري خودرو بايد به صورت مستند انجام شود، اضافه کرد: پاسخگويي خودروساز‌ها در قبال حوادث رانندگي و ايمن بودن آن‌ها از جمله موارد ديگري است که در اين طرح پيش بيني شده است. به عنوان نمونه در دوره‌اي شاهد بوديم صد‌ها خودروي 405 به علت آتش‌سوزي دچار سانحه شده و تعداد زيادي از هم وطنانمان در آتش سوختند، ولي کسي پاسخگو نبود. اميدواريم با تصويب طرح اوليه و تغيير در پيشنهاد کميسيون صنايع وضعيت بازار خودرو نيز سامان پيدا کند.

تکليف افزايش تعرفه برق پرمصرف‌ها تا پايان آذرماه مشخص مي‌شود

مصوبه اصلاح و افزايش تعرفه برق پرمصرف‌ها در مراحل نهايي تصويب خود در دولت قرار دارد و تا آخر ماه جاري نتيجه قطعي آن به مردم اعلام خواهد شد.

به گزارش ايلنا، طبق گفته مدير عامل توانير، وزارت نيرو پيشنهاد افزايش تعرفه برق براي پرمصرف‌ها را در راستاي درآمدزايي خود نمي‌بيند، بنابراين اين اقدام تنها با هدف تبديل پرمصرف‌ها به خوش‌مصرف‌ها بوده است.

محمدحسن متولي‌زاده در حاشيه سمينار تخصصي راهکارهاي هوشمندسازي در مصرف انرژي در جمع خبرنگاران درباره نحوه افزايش تعرفه مشترکان پرمصرف اظهار کرد: پنج درصد مشترکان برق در ايران، 10 برابر مشترکان کم‌مصرف برق مصرف مي‌کنند، بنابراين اين پرمصرف‌ها نيز به راحتي مي‌توانند به گروه کم‌مصرف‌ها بپيوندند.

او با انتقاد از قيمت پايين برق در ايران و چالش‌هاي به وجود آمده در اين خصوص گفت: قيمت برق ايران از کشورهاي افغانستان، ‌عراق و ترکيه يک اختلاف يک به 10 دارد که اين اختلاف قيمت باعث شده که مصرف برق نتوانسته کاهشي باشد.

متولي‌زاده با اشاره به اين‌که مصرف برق در ماه‌هايي از سال و محدود، به شکل قابل ملاحظه‌اي افزايش مي‌يابد گفت: براي کنترل مصرف برق، يکي از راه‌ها، مديريت بار شبکه است چراکه در تمام دنيا با مديريت بار توانسته‌اند، مصرف برق را کنترل کنند.

وي هم‌چنين با بيان اين‌که براساس مطالبات صورت گرفته، مي‌توان بدون کاهش طرح رفاه برق مورد نياز براي مردم را تامين کرد، بدون اين‌که سطح رفاه کاهش يابد، تصريح کرد: با روش‌هاي ساده مي‌توان 30 درصد مصرف برق خانگي را کاهش داد.

مديرعامل توانير، با تاکيد بر اين مساله که 30 ميليون مشترک خانگي داريم افزود: با ابزارهاي قديمي ديگر امکان ارتباط دوسويه با مشترکان برق وجود ندارد، پس شرکت‌هاي دانش‌بنيان مي‌توانند در زمان‌هايي که نياز است مردم از بار شبکه برق کم کنند، با ارتباطي که با آن‌ها مي‌گيرند، اين موضوع را تحقق ببخشند.

ورود هواپيما به ايران تسهيل مي‌شود

معاون وزير راه و شهرسازي از تسهيل روند ورود هواپيما به کشور خبر داد و گفت:‌ بازار حمل‌ونقل هوايي ايران به‌دليل گستردگي هم‌اکنون نيازمند 500 فروند هواپيماست.

علي عابدزاده در گفت‌وگو با تسنيم با بيان اين‌که "تعداد هواپيمايي که در ناوگان هوايي داريم کافي نيست"، اظهار کرد: به همين دليل نمي‌توانيم به تمام شهرهاي کشور پرواز داشته باشيم.

وي با ابراز اين‌که "هم‌اکنون حدود 150 فروند انواع هواپيما در ناوگان هوايي مسافري داريم"، تصريح کرد:‌ با توجه به شبکه پروازي گسترده داخلي و خارجي اين تعداد بايد افزايش يابد.

وي در خصوص خريد هواپيما نيز تصريح کرد:‌ شرکت هواپيمايي هواپيمايي پيشنهاداتي براي خريد هواپيما دارند و ما هم تلاش مي‌کنيم به‌لحاظ مقرراتي تسهيلاتي ايجاد کنيم تا هواپيما را به‌راحتي به کشور وارد کنند.

رئيس سازمان هواپيمايي کشور گفت: با توجه به بازار بسيار بزرگ ايران، هم‌اکنون نيازمند 500 فروند هواپيما هستيم.

مخالفت آمريکا با فروش هواپيماي روسي به ايران

دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي با بيان اين‌که اتفاق جديدي در بحث فروش هواپيماي مسافري سوخو (سوپر جت) نيفتاده است، گفت: آمريکايي‌ها با فروش سوخو 100 به ايران مخالفت کرده‌اند.

مقصود اسعدي ساماني درباره آخرين وضعيت خريد هواپيماي سوخو 100 روسي توسط ايران، اظهار کرد: اتفاق حديد در اين رابطه روي نداده است؛ سوخو براي فروش هواپيما به ايران بايد از وزارت خزانه‌داري آمريکا مجوز بگيرد چون 10 درصد قطعات مورد استفاده در اين هواپيما آمريکايي است.

وي يادآور شد: شرکت سوخو قبلا براي دريافت مجوز اوفک جهت فروش هواپيما به ايران اقدام کرده بود که نتيجه نگرفته بودند.

وي ادامه داد:‌اين شرکت برنامه تغييرات قطعات را در دستور کار دارد تا ميزان قطعات آمريکايي مورد نياز در توليد هواپيما را به زير 10 درصد کاهش ده. در اين صورت ديگر نيازي به مجوز اوفک براي فروش هواپيما به ايرن نيست.


 نهادهاي مالي 

 عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس:

بانک سينا سرمايه گذاري قابل توجهي در مناطق روستايي و محروم کرده است

بانک سينا - عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانک سينا از طريق اعتباراتي که از بنياد مستضعفان در حوزه اشتغالزايي روستايي دريافت کرده، توانسته است سرمايه گذاري هاي قابل توجهي در مناطق کم برخوردار و محروم انجام دهد.

به گزارش ايلنا، محمد حسيني، عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانک هاي خصوصي به ويژه بانک سينا در راستاي عمل به مسئوليت اجتماعي در مناطق محروم اقدامات خوبي انجام داده اند. براي مثال با مشارکت در پروژه هاي مدرسه سازي نسبت به ساخت مدرسه در مناطق محروم اهتمام زيادي ورزيده اند.

به گفته او با انعقاد تفاهم نامه همکاري بانک سينا با بنياد علوي و معاونت توسعه روستايي رياست جمهوري اعطاي تسهيلات يارانه دار به طرح هاي اشتغالزايي روستايي درحال انجام است که بسياري از اين طرح ها به مرحله بهره برداري و توليد نيز رسيده است .

انعقاد قرارداد سپرده‌گذاري ريالي بين صندوق توسعه ملي و بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات - بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملي با انعقاد قرارداد جديدي به منظور تامين سرمايه در گردش بخش صنعت ومعدن، دوهزارميليارد ريال براي ارائه تسهيلات به صادرکنندگان اين بخش اختصاص دادند.

به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات، در اين قرارداد که آبانماه سال جاري با صندوق توسعه ملي منعقد شده است، اعطاي اين تسهيلات از محل سپرده گذاري ريالي اين صندوق با نرخ سود 16 درصد به متقاضيان صورت مي پذيرد.

همچنين در اين قرارداد سقف اعطاي تسهيلات سرمايه در گردش براي اشخاص حقوقي 200 ميليارد ريال و براي اشخاص حقيقي 40 ميليارد ريال تعيين شده است.

از سوي بانک مرکزي اعلام شد :

کسب رتبه برتر گزينش توسط بانک مسکن

بانک مسکن - اداره دبيرخانه هيات مرکزي گزينش بانک ها در يک اطلاعيه رسمي اعلام کرد که بانک مسکن در ميان بانک هاي کشور رتبه برتر را در بخش گزينش بانک ها کسب کرده است.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، اداره دبيرخانه هيات مرکزي گزينش بانک ها در يک نامه 5 بندي خطاب به ابوالقاسم رحيمي انارکي، مدير عامل بانک مسکن، اعلام کرد که هسته گزينش بانک مسکن، رتبه برتر را در سال 1396 در ميان بانک هاي کشور کسب کرده است. اين نامه در ابتدا با استناد به بند 5 ماده 8 قانون گزينش کشور، وظيفه بازرسي، نظارت و ارزشيابي عملکرد هسته هاي گزينش را بر عهده هيات مرکزي گزينش عنوان کرده است. بر اين اساس، هيات مرکزي گزينش نيزدر راستاي انجام وظايف قانوني و آيين نامه اجرايي آن در سال جاري اقدام به انجام يک دوره بازرسي از هسته هاي گزينش تابعه، از جمله هسته گزينش بانک مسکن در مرداد ماه سال جاري کرده و خلاصه اي از نتايج حاصل شده را در 4 بند تشريح کرده است.

در هشت ماه اول امسال؛

بانک صادرات 86 هزار نفر را روانه خانه‌بخت کرد

بانک صادرات - بانک صادرات ايران در هشت ماه نخست سال 97 با پرداخت 13 هزار ميليارد ريال وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه، 86 هزار نفر را روانه خانه‌بخت کرد.به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانک به منظور حمايت از ازدواج جوانان، از ابتداي سال 97 تا پايان آبان‌ماه سال جاري با تخصيص 13 هزار ميليارد ريال، شرايط ازدواج 85 هزار و 832 نفر را تسهيل کرده است.

افتتاح آموزشگاه سه کلاسه شهداي بانک رفاه در استان خراسان رضوي

بانک رفاه - بانک رفاه در راستاي ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي و با هدف کمک به بهبود زير ساخت هاي علمي – آموزشي کشور، در روستاي جعفر آباد از توابع شهرستان تربت حيدريه آموزشگاه سه کلاسه افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک رفاه، در ادامه روند مدرسه سازي بانک رفاه در مناطق محروم، آموزشگاه سه کلاسه شهداي بانک رفاه روستاي جعفر آباد در زميني به مساحت 2800 متر مربع با زير بناي 224 متر مربع به منظور تحصيل 35 دانش آموز دختر و پسر در مقطع ابتدايي احداث شد.

قزل بيگلو مدير امور ناحيه دو بانک رفاه در آئين افتتاح اين آموزشگاه که با حضور تني چند از مسئولان استان برگزار شد ضمن ابراز خرسندي از مشارکت بانک در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي، ساخت مدرسه را زير بناي آباداني و توسعه کشور دانست و اظهار داشت: بانک رفاه به عنوان يکي از بانک هاي تجاري کشور با بيش از نيم قرن قدمت و افزون بر هزار شعبه، حضوري فعال در بخش هاي مختلف داشته و تلاش مي کند نقش بسزايي در توسعه و آباداني کشور ايفا کند.

واحد بانکداري شرکتي بانک گردشگري افتتاح شد

بانک گردشگري - واحد بانکداري شرکتي بانک گردشگري روز چهارشنبه 21 آذرماه با هدف ارائه خدمات متمايز و تعامل هدفمند با مشتريان ويژه در محل شعبه مرکزي اين بانک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي بانک گردشگري در اين مراسم که با حضور دکتر مهدي جهانگيري رئيس گروه مالي گردشگري، مرتضي خامي مديرعامل جديد اين بانک و جمعي از مديران ارشد بانک و گروه مالي گردشگري برگزار شد؛ بر ارائه خدمات متمايز در اين حوزه متناسب با نياز مشتريان تاکيد شد.

بنابر اين گزارش در اين رويداد رييس گروه مالي گردشگري با اشاره به لزوم روزآوري فني و بانکي به عنوان پيش نياز فعاليت در عرصه بانکداري جديد، ارائه خدمات بانکداري شرکتي به مشتريان ويژه به شکلي کارامد و متمايز را يک ضرورت و نياز مهم، متناسب با فضاي کنوني اقتصادي در کشور دانست. جهانگيري خدمت رساني شايسته به مردم را يک اصل کلي و وظيفه سازماني در بانک گردشگري برشمرد؛ که بانکداري شرکتي بانک گردشگري ذيل اين اصل تعريف شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي