جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6001


اجراي طرح « داناب» براي 80 هزار دانش‌آموز در هرمزگان

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:
هرمزگان پتانسيل هاي زيادي براي ايجاد اشتغال دارد

مدير عامل شرکت گاز استان مازندران :
اجراي طرح گاز رساني به سه شهر کوهستاني و 450روستاي مازندران

شهردار گرگان:
بهره‌برداري از 40 پروژه مهم در گرگان


در استان


خبــر


 اجراي طرح « داناب» براي 80 هزار دانش‌آموز در هرمزگان 

 بندرعباس- شهين صادقي

مديرعامل شركت آب منطقه‌اي هرمزگان از اجراي طرح داناب براي 80 هزار دانش‌آموز پايه هفت، هشت و نه هرمزگاني خبر داد.هوشنگ ملايي در جمع خبرنگاران عنوان كرد: اين طرح در قالب كتاب انسان و محيط‌زيست در راستاي آشنايي، انس و درك بيشتر كودكان و نوجوانان با محيط زيست به‌ويژه مقوله آب اجرايي مي‌شود.وي در ادامه توضيح داد: در طرح داناب(طرح ملي دانش‌آموزي نجات آب) عنوان‌هايي مانند وضعيت منابع آبي جهان و ايران، چرخه آب، توليد و بازيابي و....مطرح و به مربيان و دانش‌آموزان ارائه مي‌شود.

اين مقام مسئول در ادامه تصريح كرد: با توجه به شرايط اقليمي استان هرمزگان و كمبود بارش در سال‌هاي اخير، همچنين خشک‌سالي‌هاي پي‌درپي لزوم آگاهي و استفاده بهينه از آب بيشتر مطرح است ازاين‌رو آموزش همگاني براي همه اقشار جامعه ازجمله دانش‌آموزان ضروري است.مديرعامل شركت آب منطقه‌اي هرمزگان افزود: ازآنجايي‌که دانش‌آموزان طيفي از جامعه هستند که مي‌توانند در مصرف بهينه آب و ترويج آموزه‌هاي فرهنگي مصرف بهينه در خانواده مؤثر باشند اين طرح از پايه هفتم مدارس آغازشده است.

در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام علي اكبر ميرزايي به عنوان مشاور طرح ملي داناب در استان بيان كرد: طرح ملي داناب در كشور و استان يك طرح زيرساختي است كه بر اساس مولفه‌هاي بومي هر‌منطقه تاليف و اجرايي مي‌شود.


 وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:
 هرمزگان پتانسيل هاي زيادي براي ايجاد اشتغال دارد 

 بندرعباس -شهين صادقي

با حضور "محمد شريعتمداري" وزير تعاون، كار ورفاه اجتماعي ، ساختمان مجتمع آموزشي فني و حرفه اي "تدبير" در پنج طبقه با هزينه يك ميليارد و 500 ميليون تومان توسط بخش خصوصي افتتاح شد.

در حاشيه اين افتتاح، وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي گفت:دولت با روش‎هاي جديد در صدد است برخي از پروژه را به بخش غيردولتي واگذار کند.

محمد شريعتمداري افزود:اين مرکز قبلا مرکز آموزش فني و حرفه اي بوده که با سرمايه گذاري بخش خصوصي راه‎اندازي شده و آماده ارائه خدمات آموزشي به 2 هزار نفر ساعت را دارد که در اين مرکز، متقاضيان، دوره‎هاي مهارت آموزي را فرا مي‎گيرند.

وي اضافه کرد:مهارت آموزي لازمه ورود به بازار کار است و جوانان بايد مهارتهاي لازم را متناسب با بازار کار فرا بگيرند.

وي به ظرفيتهاي هرمزگان اشاره و اضافه کرد:اين استان پتانسيل‎هاي طبيعي زيادي براي ايجاد اشتغال دارد اما در زمينه مهارت آموزي جوانان آنچنان کار نشده و بايد در اين خصوص تلاش بيشتري شود.

مقام عالي وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعي بيان داشت: تلاش دولت تدبير و اميد بر اين بوده که در حوزه مهارت آموزي که يکي از نيازمندي هاي ايجاد اشتغال است، قدم هاي مهمي را بردارد و با در اختيار قرار دادن مراکز آموزش فني و حرفه اي همراه با تعهد در يک دوره معين، زمينه در اختيار قراردارن برخي از خدمات قابل ارائه در زمينه تربيت کادرفني و مربي و هنرجوها را علاوه بر بخش دولتي به بخش غيردولتي نيز مهيا کند و اين سياست ادامه خواهد داشت.

قابل ذکر است که مجتمع آموزشي تدبير در زمينه بهداشت ايمني، فناوري اطلاعات، حسابداري، و دوره هاي كارآفريني فعاليت دارد و سالانه بيش از 1500 نفر در اين مجتمع دوره هاي آموزشي متناسب با بازار كار را فرا مي‎گيرند.


 مدير عامل شرکت گاز استان مازندران :
 اجراي طرح گاز رساني به سه شهر کوهستاني و 450روستاي مازندران 

 ساري-رقيه سامع

مدير عامل شرکت گاز استان مازندران گفت:به دستور وزير نفت، سرمايه‎گذاري براي گاز رساني به هر خانوار مازندراني از 60ميليون ريال به 120 ميليون ريال افزايش يافته است.جعفر احمدپور در نشست با خبرنگاران دليل اين افزايش هزينه سرمايه‎گذاري را بالا رفتن قيمت اجناس مصرفي پروژه‎ها ، نوسانات ارزي و مبلغ قرار داد پيمانکاران عنوان کرد.

وي با بيان اينکه با نوسانات قيمت ارز لوله‎هاي مورد نياز براي گازرساني از متري حدود 20 هزار ريال به 80 هزار ريال افزايش يافته است، ادامه داد: اگرچه بيشتر قرارداد هاي گاز رساني با پيمانکاران از گذشته بوده است، اما وزارت نفت براي جلوگيري از تعطيلي فعاليت پيمانکاران، هزينه سرمايه‎گذاري در استان را تا 2 برابر افزايش داد.

وي تصريح کرد: بالا رفتن هزينه سرمايه گذاري ربطي به مردم ندارد و در واقع دولت براي جلوگيري از توقف و تسريع در عمليات اجرايي گاز رساني به مناطق صعب العبور ، مبلغ را افزايش داده است.مدير عامل شرکت گاز مازندران بودجه سال جاري شرکت را پنج هزار ميليارد ريال اعلام کرد و افزود:تاکنون نيمي از اين اعتبار گاز رساني تامين و به پيمانکاران پرداخت شده است.احمدپور با بيان اينکه دولت تدبير و اميد با کمترين درآمد بر لزوم گاز رساني به مردم مازندران تاکيد دارد، ادامه داد:با توجه به اهميت استفاده از انرژي پاک گاز در شرايط حساسيت زيست محيطي استان، در حال حاضر 99.5درصد مردم در 55 شهر مازندران از نعمت گاز طبيعي بهره مندند.

مدير عامل شرکت گاز مازندران با بيان اينکه طرح گاز رساني در سه شهر کوهستاني و 450روستاي استان در حال اجرا است، اظهار داشت: در حال حاضر 2هزار روستاي استان از نعمت گازبرخوردارند.وي ادامه داد: علاوه بر گازرساني به مناطق صعب العبور مناطق ييلاقي پلور، رينه، کجور و لاريجان ، چندين پروژه گازرساني در روستاهاي استان در دست انجام است.

وي به صدور آني قبض گاز به صورت پيامکي و الکترونيکي و حذف چاپ قبض کاغذي در مازندران اشاره کرد و گفت: طي ماه هاي آينده صدور آني قبض در همه شهرهاي استان راه اندازي مي شود.مدير عامل شرکت گاز مازندران با اشاره به اهميت بهره برداري و جريان گاز در لوله 42اينچ سمنان - ساري که با همت وزارت نفت دولت تدبير و اميد تابستان گذشته انجام شد،اظهار داشت: امسال ديگر دغدغه قطع و افت فشار گاز در هر شرايط آب و هوايي در مازندران نداريم.


 شهردار گرگان:
 بهره‌برداري از 40 پروژه مهم در گرگان 

 گرگان-قهرمان

شهردار گرگان با اشاره به برخي مخالفت‌ها براي احداث تله‌کابين در ناهارخوران گفت:هر پروژه‌اي که مجوزهاي قانوني را دريافت کند، قابليت اجرا دارد.مطالعات مکان‌يابي تله‌کابين ناهارخوران نيز انجام شده و تا پايان امسال کلنگ‌زني مي‌شود.

عبدالرضا دادبود با بيان اينکه 40 پروژه مهم براي توسعه شهر گرگان در دستور کار قرار گرفته است، اظهارداشت:بخشي از اين پروژه‌ها تا پايان سال به بهره‌برداري مي‌رسد و عمليات اجرايي تعدادي ديگر نيز آغاز مي‌شود.وي با اشاره به وضعيت برخي از اين پروژه‌ها گفت:عمليات ساخت آبشار صخره‌اي در حال اتمام است و در دهه فجر امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.ميدان دانشجو نيز تا يک هفته آينده آماده بهره‌برداري است.


 در استان 

براي اولين بار؛

برگزاري مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در البرز

کرج_خاکپور

رئيس جهاد دانشگاهي استان البرز از برگزاري مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي در استان البرز خبر داد و گفت:هدف ما از برگزاري اين مسابقه ايجاد پيوند ميان ايده‌هاي مطرح شده در پايان‌نامه‌ها و بازار است.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان البرز، دکتر سيدعلي‌اکبر هاشمي راد در حاشيه مسابقه دفاع سه‌دقيقه‌اي از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي که در دانشگاه خوارزمي برگزار شد، گفت:اين مسابقات براي اولين بار است که در استان البرز برگزار مي‌شود.هاشمي‌راد عنوان کرد: در اين مسابقات، شرکت‌کنندگان در سه دقيقه فرصت داشتند ايده مطرح شده در پايان‌نامه خود را معرفي کنند.وي ادامه داد:هدف از برگزاري مسابقه دفاع سه دقيقه‌اي از پايان‌نامه دانشجويي اين است تا شرکت کننده بتواند با کسب مهارت ارتباطي، ايده خود را براي تبديل شدن به محصول به سرمايه‌گذاران معرفي کند.

رئيس جهاد دانشگاهي البرز خاطرنشان کرد:در اين برنامه سرمايه‌گذاران و نمايندگاني از نهادهاي مختلف از جمله استانداري البرز، اتاق بازرگاني، دانشگاه خوارزمي و دانشگاه علوم پزشکي نيز حضور داشتند تا با ايده‌هاي شرکت‌کنندگان آشنا شوند.هاشمي راد افزود: مسابقات در مرحله استاني برگزار شد تا سه نفر براي حضور در مسابقات منطقه‌اي انتخاب شوند.

در ادامه، احمدرضا فيروزي معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي البرز هم با بيان اينکه 17 نفر براي شرکت در اين مسابقات که براي اولين بار در البرز برگزار شد ثبت‌نام کرده بودند گفت: مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي، داراي سبکي جهاني است که با هدف تجاري‌سازي پژوهش‌هاي کاربردي و مفيد برگزار مي‌شود.

گفتني است در پايان اين مسابقات، «سهيلا رضايي‌کلج» با موضوع «طراحي و بومي‌سازي فرايند توليد آبميوه با استفاده از شربت فروکتوز»، «فرشته سليمي» با موضوع «بررسي تأثير مشاوره گروهي بر کيفيت زندگي زنان يائسه شده به روش جراحي مراجعه کننده به کلينيک‌هاي منتخب زنان وابسته به دانشگاه علوم پزشکي البرز و شهيد بهشتي» و «نسترن شهبازي» با موضوع «نگرش نويسندگان معاصر به باورهاي عاميانه» به عنوان نفرهاي اول تا سوم مرحله استاني اين مسابقات انتخاب و تقدير شدند.

شهردار تبريز:

ساخت حسينيه کلانشهر تبريز با همکاري خيران در کربلاي‌معلي

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:حسينيه کلانشهر تبريز با همکاري خيران تبريزي در کربلاي‌معلي احداث مي‌شود.

ايرج شهين باهر در آيين تجليل از خادمان موکب جنت الحسين (ع) شهرداري تبريز ضمن قدرداني از خادمان اين موکب اظهار کرد:از پرسنل شهرداري تبريز که بدون دريافت هبچ گونه حق ماموريت و صرفا به خاطر عشق به امام حسين(ع)، عاشقانه به زائران حسيني خدمت‌رساني کردند، قدرداني مي‌کنم.وي با اشاره به تأکيدات مقام معظم تاکيد بر حضور پرشور در مراسم راهپيمايي اربعين اظهار کرد:بايد تمامي دستگاه‎ها در راهپيمايي اربعين حضور يابند که شهرداري تبريز نيز همچون ساير دستگاه‎ها در اين راستا خدمات ارزنده‌اي را به زائران اربعين حسيني ارائه مي‎کند.

شهردار تبريز در ادامه با بيان اينکه شهرداري اين کلانشهر در قبال تمامي اقشار براي تمامي حوزه‎ها مسئول است، اظهار کرد:حضور کلانشهر تبريز به عنوان پايتخت تشيع جهان اسلام در ايام راهپيمايي اربعين در کربلاي معلي امر ضروري است که اميدواريم در سال‎هاي آينده با همکاري بيش از پيش خيران، اين برنامه ادامه يابد.وي بر لزوم احداث موکب دائمي در کربلاي‌معلي تأکيد کرد و گفت:اميدواريم با همکاري شهرداري کربلا و همچنين ساير دستگاه‎ها و ارگان‎ها با مشارکت خيران، حسينيه‎اي با نام کلانشهر تبريز در شهر کربلا احداث شود.

برخورداري لرستان از زيرساخت‌هاي مطلوب مخابراتي

خرم آباد- خبرنگار آفرينش

جلسه ارزيابي عملکرد 6ماهه حوزه‌هاي شبکه ، تجاري ، فناوري اطلاعات و امور مشترکين ارتباطات سيار مخابرات منطقه لرستان با حضور مدير مخابرات منطقه لرستان ، معاونين ، مديران و روساي ادارات برگزار شد.مهندس هومان محمودي مدير مخابرات منطقه لرستان ضمن تقدير و تشکر از زحمات کليه همکاران بيان کرد : خوشبختانه با وجود نيروهاي متخصص و کارآزموده، مخابرات منطقه لرستان توانسته است خدمات مطلوب مخابراتي را به مشتريان در حوزه هاي مختلف از جمله تلفن همراه،تلفن ثابت و ADSL ارائه نمايد.مهندس محمودي گفت: بدون شک بابد با کمک هم تلاش و کوشش بيشتري را در راستاي ايجاد زير ساخت هاي مخابراتي در استان انجام دهيم.وي افزود :مجموعه مخابرات منطقه لرستان با تمام توان مانند گذشته اين آمادگي را دارد که گام‌هاي اساسي را در راستاي اهداف مخابرات ايران بردارد.مهندس شمسي فر معاون شبکه مخابرات منطقه لرستان هم در اين جلسه با اشاره به اينکه استان لرستان از زير ساخت‌هاي خوبي در حوزه مخابرات برخوردار است بيان کرد : با لطف خدا و تلاش و کوشش همکاران در حوزه‌هاي نگهداري فيبر نوري شهرستان خرم آباد و بروجرد ، مايکروويو خرم آباد و بروجرد ، طرح و نظارت شبکه انتقال ، اداره نگهداري و پشتيباني تغذيه و نيرو و همه حوزه مرتبط پروژه‌ها و اقدامات بزرگ و قابل تقديري در ماه‌ها و هفته‌هاي اخير در استان به بار نشسته و مورد بهره‌برداري قرار گرفته که اثرات مثبت آن در پايداري شبکه، ارتقاء شاخصه‌هاي کيفي و احيا و افزايش ظرفيتهاي جديد فيبر نوري در شهر خرم آباد و در نهايت افزايش رضايت مشتريان همه سرويس‌هاي مخابراتي اعم از موبايل ، ديتا و تلفن ثابت را به‌همراه خواهد داشت .


 خبــر 

 استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

کاهش 50 درصدي آتش سوزي‎ها جنگل‎ها

ياسوج- ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: کاهش آتش سوزي‎ها در جنگل‎هاي استان حاصل تعامل و همراهي سازمان‎هاي مردم نهاد است. به گزارش خبر نگار آفرينش از ياسوج، علي‌محمد احمدي در نشست فعالان زيست محيطي استان و سازمانهاي مردم‌نهاد افزود: ما در سال‌جاري نسبت به سال گذشته شاهد کاهش50 درصدي آتش‌سوزي‌ها بوديم.

وي بيان داشت: زاگرس و جنگلهاي استان ثروتهاي خدادادي هستند که بايد همواره از آنها محافظت شود.احمدي تصريح کرد: در استان فعاليت‌ها به سمت اصلاح ساختار در مردم نهاد کردن پيش مي‌رود.وي افزود: مراتع و جنگل‌هاي استان را خشکسالي‌ها، ريزگردها و آتش ‌سوزي و قطع درختان تهديد مي کند و ما از سازمان حفاظت محيط زيست مي‌خواهيم به شکل ويژه بازتعريف و بازنگري در حفاظت از دنا و زيست بوم استان کهگيلويه و بويراحمد که ميراث ملي و بين‌المللي است داشته باشد.

احمدي اظهار داشت: حفاظت از محيط زيست وظيفه اي عمومي است که همه افراد جامعه در قبال آن مسئول هستند.

درديدار مردمي شهردار تبريز؛

بررسي بيش از 70 پرونده مربوط به شهروندان

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز در ديدار چهره به چهره با مردم، بيش از 70 پرونده از مشکلات شهروندان را بررسي کرد.

شهردار تبريز در اين جلسه که با حضور شهرداران مناطق دهگانه و مديران سازمان‎ها برگزار شد، به بررسي مشکلات شهروندان پرداخت.

شهردار تبريز در پايان اين جلسه با بيان اينکه برخي از شهروندان خواستار ديدار مستقيم با شهردار تبريز هستند گفت:شهرداري تبريز در راستاي تکريم شهروندان جلساتي را به طور دوره‎اي برگزار مي‎کند که اين جلسه نيز يکي از همان جلسات است.

شايان ذکر است اين جلسه در محل سالن جلسات معاونت شهرسازي شهرداري تبريز برگزار شد و به بيش از 70 پرونده رسيدگي شد.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:

نصب پست هاي سيار در نقاط نيازمند

اهواز-محمدي

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت:تعداد 9 دستگاه پست برق موبيل (سيار) به ظرفيت 270 مگاولت آمپر براي توسعه شبکه در نقاط مورد نياز استان خريداري شده و از اسفند ماه عمليات نصب و راه‎اندازي آنها آغاز مي‎شود.

محمود دشت بزرگ اظهار داشت: طي يک قرارداد که با شرکت داخلي منعقد شده تعداد 9 دستگاه پست موبيل 132/33 کيلو ولت به ارزش سرمايه گذاري 130 ميليارد ريال خريداري شده که 3 دستگاه از اين پست‎ها اسفند ماه سال‎جاري و مابقي به مرور وارد استان مي‎شوند.

وي افزود:پست‎هاي موبيل زماني استفاده مي‎شود که نياز به ظرفيت‎سازي در شبکه وجود دارد اما امکان به کارگيري پست‎هاي دائم وجود ندارد.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان بيان کرد:راه‎اندازي پست‎هاي دائم دو تا سه سال زمان نياز دارد اما پست‎هاي موبيل حداکثر ظرف دو تا سه ماه نصب و راه‎اندازي مي‎شوند و اين امکان را در اختيار ما قرار مي‎دهند تا در مناطقي که رشد مصرف بالا مي‎رود و نياز به ظرفيت‎سازي جديد است مورد استفاده قرار گيرند.دشت بزرگ، تامين برق مطمئن و پايدار را رسالت شرکت برق منطقه اي خوزستان خواند و افزود:اين پست‌هاي سيار که تمامي تجهيزات بر روي آن نصب است از قابليت حمل و جابجايي بر روي يک يا چند تريلي برخوردار بوده و مي‌توانند نياز شبکه را در نقاطي از استان که در تابستان رشد مصرف بالا مي‌رود برطرف کرده و از خاموشي ناخواسته تا زمان بهره‌برداري از پست‌هاي دائم، جلوگيري کنند.

در راستاي تعميرات مياندوره اي؛

بازديد و سرويس داخلي ژنراتور واحد 3 نيروگاه رامين اهواز

اهواز-محمدي

به گزارش روابط عمومي نيروگاه رامين اهواز ، در راستاي اجراي تعميرات پيشگيرانه و حفظ توليد پايدار و همچنين به منظورپيشگيري از وقوع حوادث احتمالي، عمليات بازديد و سرويس فني ژنراتور واحد 305 مگاواتي شماره سه نيروگاه رامين اجرا شد.

مهندس بابک توحيدي کارشناس گروه مهندسي الکتريک نيروگاه رامين اظهار داشت:در راستاي اجراي تعميرات پيشگيرانه، حين انجام تعميرات مياندوره اي واحد مذکور اقدام به بازديد و سرويس فني ژنراتور نموديم تا ضمن تقويت و حفظ توليد پايدار انرژي برق بتوانيم از وقوع حوادث و مشکلات احتمالي اين تجهيز جلوگيري نمائيم.

وي با اشاره به وقوع حادثه سال 1395 ژنراتور واحد مذکور افزود؛ مهمترين چالش عدم سرويس ژنراتور، افزايش تخليه جزئي در بخش هاي آلوده ژنراتور و به تبع آن بروز تنش هاي عايقي در نواحي پيشاني سيم پيچي مي‌باشد.توحيدي؛ بررسي فني ايربافرها، بازديد بخش پيشاني سيم پيچ ها با هدف بررسي وضعيت ظاهري از نظر آلودگي، بررسي وضعيت آب بندي اتصالات انتهايي سيم پيچ‌ها و بررسي وضعيت نشت روغن آب بندي به داخل ژنراتور را مهمترين بخش‌هاي اين سرويس دوره‌اي عنوان نمود.وي همچنين پاکسازي کامل محيط‌هاي مذکور و نصب فيلتر در مسير هواي ورودي به ژنراتور را از اقدامات صورت گرفته در اين عمليات عنوان نمود و گفت:در بازديد اوليه بدون بازکردن شيلدهاي انتهايي، آلودگي شديدي حاصل از ورود روغن و گرده آهن در قسمت پيشاني سيم پيچي، ايربافرها، اتصالات سيم پيچي، باکس‌هاي عايقي و ... مشاهده شده بود که اقدام به دمونتاژ شيلدهاي نيمه بالايي ياتاقان‌هاي شش و هفت نموده و سرويس فني مذکور عملياتي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي