جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني گلستان :
ارسال بيش از 262 هزار تن گندم از گلستان به 14 استان کشور

شهردار اصفهان:
اتوبوسراني بايد به همه امکانات ايمني مجهز باشد

شهردار ياسوج:
افتتاح جاده دسترسي به بيمارستان امام سجاد(ع) ياسوج در دهه فجر

مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز:
اتوبوسراني تبريز ، هيچ برنامه اي براي واردات اتوبوس دست دوم ندارد


خبــر


در استان


 مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني گلستان :
 ارسال بيش از 262 هزار تن گندم از گلستان به 14 استان کشور 

 گرگان-قهرمان

مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني استان گلستان از ارسال 262 هزار و 327 تن گندم از گلستان به نيمي از استان‌هاي کشور خبر داد.حميدرضا علي‌محمدي با اشاره به افزايش صادرات گندم از استان اظهارداشت:از ابتداي سال جاري تاکنون 262 هزار و 327 تن گندم از استان گلستان به 14 استان کشور ارسال شده است.

وي افزود:82 هزار و 124 تن از اين ميزان گندم به صورت ريلي و 180 هزار و 203 تن نيز با حمل و نقل جاده‌اي به استان‌هاي ديگر فرستاده شده است.

مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني استان گلستان يادآورشد: در فصل خريد تضميني سال جاري مقدار 930 هزار تن گندم در استان گلستان خريداري شده است.

علي‌محمدي گفت:تقويت و حمايت از بخش کشاورزي به‌ويژه در زمينه توليد محصول گندم کيفي و صادرات آن مي‌تواند سبب رشد و توسعه همه جانبه استان گلستان را فراهم آورد.

وي تصريح کرد: متناسب با ميزان توليد هر ساله گندم در استان، ظرفيت ذخيره‌سازي به وجود آمده و از اين نظر مي‌توانيم مازاد گندم ديگر استان‌هاي توليدکننده را در مراکز ذخيره‌سازي گلستان نگهداري کنيم.

مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني استان گلستان افزود: تلاش مي‌کنيم تا با ايجاد و تقويت تعامل بيش از پيش با ديگر دستگاه‌هاي مرتبط با صنعت گندم، آرد و نان در استان گلستان، مشکلات و موانع توسعه صنعت غلات به ويژه محصول استراتژيک گندم را از ميان برداريم.


 شهردار اصفهان:
 اتوبوسراني بايد به همه امکانات ايمني مجهز باشد 

 اصفهان –بهروز راعي

شهردار اصفهان گفت: يکي از اهداف مديريت شهري، تحقق شهر زيست پذير است که ايجاد حمل و نقل ايمن مي تواند نقش مهمي در اين راستا داشته باشد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت الله نوروزي در مراسم بهره‎برداري از طرح‌ هاي سازمان پايانه ‌هاي مسافربري شهرداري اصفهان با اشاره به اينکه اتوبوسراني بايد به همه امکانات از لحاظ ايمني مجهز باشد، اظهار کرد: اگر اين اتفاق رخ دهد با حفظ ايمني مسافران استفاده از اتوبوس هاي شهري در اصفهان افزايش خواهد يافت.

وي ادامه داد: يکي از اهداف ما تحقق شهر زيست پذير است که ايجاد حمل و نقل ايمن مي تواند نقش مهمي در اين راستا داشته باشد. شهردار اصفهان با بيان اينکه سه طرحي که در قالب برنامه هاي سازمان پايانه هاي مسافربري شهرداري اصفهان در پايانه کاوه افتتاح شد و به بهره برداري رسيد از برنامه هاي مهم حوزه حمل و نقل است، تصريح کرد: خوشحالم که وعده هاي مديريت شهري در زمينه حمل و نقل محقق شده است و مردم شاهد عملياتي شدن برنامه ها هستند.

وي ادامه داد: امروز در پايانه کاوه دو پروژه در مدار بهره برداري قرار گرفت و عمليات عمراني يک طرح نيز آغاز شد که بهره برداري از اتوماسيون بار و بهره‌برداري از سيستم مکانيزه برق پايانه کاوه به ترتيب با هزينه پنج ميليارد و 6 ميليارد ريال از جمله اين طرح ها بوده است. نوروزي افزود: آغاز عمليات عمراني احداث سوله جديد براي توسعه اتوماسيون بار در پايانه کاوه از ديگر طرح ها بود که تا 6 ماه ديگر به بهره برداري خواهد رسيد.

مديرعامل سازمان پايانه هاي مسافربري شهرداري اصفهان نيز در اين مراسم، با اشاره به اينکه اتوماسيون بار در شهر اصفهان بعد از 20 سال بهره برداري شده است، اظهار کرد: اين طرح با هزينه بيش از پنج ميليارد ريال اجرايي شده است که توسعه آن نيز از عملياتي مي شود.

وي ادامه داد: جلوگيري از قاچاق کالا و مواد مخدر، نظارت بر حمل بار و ممانعت از بارگيري پرخطر و بيمه نامه و افزايش اطمينان خاطر شهروندان از جمله مزاياي بهره برداري از اتوماسيون بار در شهر اصفهان است.عباس محبوبي افزود: براي تامين برق اضطراري پايانه کاوه نيز 6 ميليارد ريال هزينه شده و ژنراتور برق کاوه به بهره برداري رسيده است.

وي از رتبه نخست سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري اصفهان در 6 ماه نخست سال جاري در کشور نيز خبر داد.


 شهردار ياسوج:
 افتتاح جاده دسترسي به بيمارستان امام سجاد(ع) ياسوج در دهه فجر 

 ياسوج-ربيعي

شهردار ياسوج از افتتاح پروژه جاده دسترسي به بيمارستان امام سجاد(ع) ياسوج در دهه فجر خبر داد.

نستهن مقدم در گفتگو با خبرنگار آفرينش ، افزود:با توجه به اهميت تسهيل در روند ترافيکي مسيرهاي دسترسي به بيمارستانها و مراکز درماني و قرار گرفتن جاده دسترسي به بيمارستان امام سجاد(ع) در مسير پارک ساحلي ياسوج، تسهيل تردد و بهبود وضعيت ترافيکي اين محور چند پروژه مسير در دستور کار قرار گرفت.

مقدم با بيان اينکه پروژه جاده دسترسي به اين بيمارستان در تيرماه 97 کلنگ زني شد، عنوان کرد: عمليات هاي خاکبرداري و خاکريزي پروژه محقق و با تکميل زير‎سازي، ايجاد ديوار حائل نيز عملياتي شده است.شهردار ياسوج از تحقق روشنايي پروژه خبر داد و گفت:1200 متر سنگ چيني پروژه نيز اجرايي شده است.مقدم با بيان اينکه شش ميليارد ريال براي اين پروژه برآورد هزينه شد، اظهار کرد:اين پروژه در کنار چند پروژه عمران شهري تا دهه فجر سال جاري به بهره‎برداري خواهد رسيد.مقدم نقش توسعه ترافيکي در بهبود و رشد ظرفيت هاي مختلف شهري را محسوس دانست و گفت:در نزديکي پروژه ذکر شده، پروژه مهم پل چهارم بشار با پيشرفت 60 درصدي در حال اجراست.


 مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز:
 اتوبوسراني تبريز ، هيچ برنامه اي براي واردات اتوبوس دست دوم ندارد 

 تبريز-توفيقي

در پي درج اخباري در مطبوعات و رسانه ها مبني بر ورود اتوبوس دست دوم در اتوبوسرانيهاي کشور، فرخ جلالي مدير عامل اين شرکت با اعلام اين مطلب گفت: اتوبوسراني تبريز در راستاي اقتصاد مقاومتي و با استفاده از ظرفيتها و توان داخلي اقدام به نوسازي و بازسازي از صفر تا صد اتوبوسهاي فرسوده مي کند ضمن اينکه شهرداري تبريز نيز در پي خريد اتوبوسهاي نو مي‎باشد، بنابراين اين شرکت هيچ برنامه اي براي وارد کردن اتوبوس دست دوم در دستور کار خود ندارد.وي در ادامه گفت: لايحه شهرداري تبريز در خصوص تامين مالي طرح نوسازي ناوگان اتوبوسراني تبريز و تجويز انتشار اوراق مالي اسلامي با احتساب سود علي الحساب مورد توافق بانک مرکزي به مبلغ 200 ميليارد تومان مطرح و مورد تصويب شورا قرار گرفته است که گام مهمي در خريد و نوسازي ناوگان شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه مي باشد.


 خبــر 

 شهردار تبريز :

توسعه استفاده از حمل و نقل پاک با پويش سه شنبه هاي بدون خودرو

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با حضور در پويش سه شنبه هاي بدون خودرو از تمامي شهروندان درخواست کرد براي گسترش مولفه هاي زيست محيطي و ساخت شهري عاري از آلودگي تلاش کنند.ايرج شهين باهر با تاکيد بر نقش شهروندان در کاهش آلودگي هوا اظهار داشت:با حرکت هاي نمادين مانند حضور در کنار دوچرخه سواران، قصد داريم به شهروندان يادآوري کنيم که مي توان در سطح شهر از حمل و نقل پاک استفاده کرد .

شهين باهر افزود: اين حرکت هاي نمادين در طولاني مدت باعث مي شود مردم به موضوع محيط زيست و آلودگي هوا اهميت داده و فراموش نکنند که مي توان از دوچرخه براي تردد در سطح شهر استفاده کرد.وي با بيان اينکه اين پويش نبايد تنها مختص سه شنبه ها باشد، گفت:در روزهاي زمستان که مسائلي مثل وارونگي هوا و افزايش آلودگي در هواي شهر محسوس مي‌شود، بهتر است از حمل و نقل عمومي و پاک استفاده کنيم.

شهردار تبريز ضمن دعوت از ساير شهروندان براي استفاده از دوچرخه جهت رفتن تا محل کار، تصريح کرد:بحث فرهنگ سازي در چنين مواردي بسيار حائز اهميت است و به همين دليل ما نيز جهت کمک به ارتقاي اين فرهنگ، روزهاي سه شنبه با دوچرخه به محل کار مي رويم.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز:

کاهش آسيب‎ها و خسارات زلزله در سايه اقدامات پيشگيرانه و آموزش

كرج-خاكپور

مديرکل مديريت بحران استان البرز گفت: پيش‌بيني و پيشگيري از اولويت‌هاي ما در اداره کل مديريت بحران است و مهمترين اقدام که مي تواند چراغ راه ما باشد و آينده‎اي براي ما ترسيم کند بحث آموزش است

مهدي مهرور در همايش تخصصي وضعيت ريسک و راهبردهاي مديريت بحران زلزله ، اظهار داشت: اين همايش تخصصي به همت و تلاش اداره کل مديريت بحران استانداري، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري کرج ، اداره آموزش شهرداري کرج و همکاري اداره راه و شهرسازي استان البرز با توجه به حساسيت امر زلزله در استان البرز تشکيل شده است.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز با اشاره به پديده مهاجرپذيري و زلزله خيز بودن کرج، افزود: مجموعه سه ميليوني استان البرز و کلانشهري مثل کرج با 10 منطقه شهرداري که هرکدام حال و هوا و سازه هاي مختلفي دارد نگاه ويژه اي را مي‎طلبد.

وي افزود: پيش‌بيني و پيشگيري از اولويت‌هاي ما در اداره کل مديريت بحران است و مهمترين اقدام که مي تواند چراغ راه ما باشد و آينده اي براي ما ترسيم کند بحث آموزش است، چرا که همه کساني که مي توانند در هنگام بحران با تخصص، تجربه و علم خود وارد عمل شوند و آسيب ها و چالش ها را کاهش دهند قطعاً آموزش‎هاي لازم را ديده اند.

وي خاطرنشان کرد: البرز داراي 355 روستا است که با اقدامات زيرساختي و پيشگيرانه مي‎توان از ظرفيت دهياران آموزش ديده به عنوان يک امدادگر، يک کانون امداد و يک مرکز امداد روستايي استفاده نمود.

مهرور با اشاره به تشکيل ستاد بحران شهرداري هاي استان، افزود: البرز داراي 17 شهر مي‎باشد و يکي از اولين استان‎هايي است که ستاد بحران را در شهرداري‎ها و در قالب چهار کارگروه تشکيل داد که يکي از مهمترين مباحث اين کارگروه هاي تخصصي، زلزله مي‎باشد.

وي افزود: چهار بحران اصلي استان البرز، زلزله، سيل، خشکسالي و آلودگي هواست که نگاه ويژه مديران شهري را مي طلبد.

مديرکل مديريت بحران استانداري البرز گفت: بحث مانور زلزله مورد تاکيد ماست که بالا رفتن آمادگي براي مقابله با بحران و کاهش آسيب ها را به همراه دارد.

تشكيل جلسه کميته رفاهي مخابرات منطقه گلستان

گرگان-قهرمان

جلسه کميته رفاهي مخابرات منطقه گلستان با حضور شهمرادي واعضاء کميته در راستاي توجه به رفاهيات کارکنان، برگزار گرديد .

شهمرادي در اين کميته ضمن تأکيد بر رضايتمندي کارکنان خواستار تعامل اداره رفاه کارکنان با ساير ادارات شد.

مدير مخابرات منطقه گلستان ايجاد انگيزه و توجه به رفاهيات کارکنان را از اهداف مهم خود دانست وگفت :اداره رفاه از اهميت خاصي برخوردار است، لذا کارکنان اين حوزه بايد با سعه صدر و احترام نسبت به کارکنان وبازنشستگان گام بردارند .

وي همچنين عدم ايجاد تفاوت ورعايت مساوي خدمات بين همکاران وبازنشستگان را خواستار شد.

شهمرادي اظهار داشت:شناسايي خانواده‎هاي گرفتار و مريض بين همکاران وتوجه به آنان به عنوان مسئولان شرکت از وظايف ما بوده و بايد از اولين کساني باشيم که با حضور در کنار اين عزيران موجب تسکين و دلگرمي آنان شويم.

در ادامه ضمن بررسي رفع مشکلات رفاهي تصميماتي نسبت به برآورد اوليه ترميم وتجهيز اماکن رفاهي ،اماکن ورزشي ، رعايت نظافت در مهمانسراها ، شرکت در کاروان بوم گردي استان و برگزاري تورهاي يکروزه خانوادگي، اتخاذ گرديد.

گفتني است؛ در پايان کليه اعضا در خصوص ارائه هرچه بهتر خدمات رفاهي به کارکنان و بازنشستگان به بحث و تبادل نظر پرداختند.


 در استان 

 نشست مشترک فرماندار و نماينده بهارستان با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران

بهارستان-اصغري

به گزارش خبرنگار ما ، نشست مشترک بيژن سليمان پور فرماندار شهرستان بهارستان و حجت الاسلام و المسلمين حسن نوروزي نماينده مردم شهرستان هاي بهارستان و رباط کريم در مجلس شوراي اسلامي با نعمت اله ترکي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران و معاونين ايشان در سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران برگزار شد.

بررسي و پيگيري مصوبات سفر رئيس جمهور ، شوراي توسعه استان و سند توسعه شهرستان، احداث سايت اداري شهرستان، تسريع در آغاز پروژه هاي آبفا ، تخصيص بودجه احداث بيمارستان نسيم شهر در سال 98 ، رفع مشکل توقف کلينيک هاي تخصصي گلستان و بوستان، تکميل و بهره برداري از ساختمان ثبت احوال شهرستان و تعيين و تکليف ساختمان در دست احداث فرمانداري و تغيير دستگاه هاي اجرايي آن بخشي از تصميمات اين نشست بود.

سفر شهرستاني مدير کل استاندارد يزد به ميبد

يزد- اکبر خيرخواه

در راستاي شعار حمايت از کالاي ايراني ،نهمين سفر شهرستاني وکاري مدير کل اداره استاندارد استان يزد به شهرستان ميبد انجام شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد،اين سفريک روزه با هدف شرکت در کارگروه استاندارد سازي و ارتقاء کيفيت کالا و خدمات ،بازديد از نمايندگي استاندارد و آشنايي با فضاي استاندارد در اين شهرستان انجام شد.

مدير کل اداره استاندارد استان يزد در جريان اين سفر ، در نشست 12 نفره کارگروه استاندارد سازي کالا و خدمات در محل فرمانداري شهرستان ميبد حضور يافت واظهار داشت:زمين‎هاي بازي و تجهيزات پارک ها و شهر شادي ها مشمول استاندارد اجباري خدمات هستند و حتما بايد متصديان امر نسبت به استاندارد سازي آن ها اقدام نمايند.

محمد حسين ماجدي اردکاني افزود:مديريت 3 واحد شهربازي ميبد که توسط بخش خصوصي اداره مي شود استاندارد بوده ولي خارج از اين، به ويژه در ارتباط با زمين‌هاي بازي نگران هستيم که از مسئولين و متصديان امر تقاضا داريم هنگام ايجاد و گسترش هرگونه امکاناتي، از اداره کل استاندارد استان يزد در خصوص کيفيت و استاندارد بودن تجهيزات و فضاي ايجادي استعلام نمايند.دبير شوراي فرهنگ سازي حمايت از کالاي ايراني استان يزد ادامه داد: وجود نواقص احتمالي در تجهيزات و وسايل غير استاندارد ، ممکن است به جسم و جان تمامي استفاده کنندگان خصوصا کودکان و نوجوانان آسيبهاي جبران ناپذيري راوارد نمايند، که در اين جا از مسئولين محترم شهرستان ،به ويژه شهردار ميخواهيم تا اين موضوع را مد نظر داشته باشند،چرا که در برخي از ديگر شهرستانهاي استان شاهد صدمات جسمي هم بوده ايم.

وي که در جمع روساي مختلف دواير دولتي و غيردولتي شهرستان ميبد سخن مي گفت در خصوص کاليبراسيون وسايل سنجش افزود:خوشبختانه بعد از يزد، ميبد اولين شهرستاني است که درخصوص کاليبراسيون تمامي وسايل سنجش با هزينه اتاق اصناف، اقدام کرده و اين حرکت مايه اميدواري و خوشحالي است.

ماجدي اردکاني تدوين استاندارد زيلو توسط اداره کل استاندارد يزد را همزمان با ثبت جهاني زيلوي ميبد ، اقدام مبارکي دانست و اظهار اميدواري کرد، تا تمامي بافندگان زيلو بتوانند موفق به دريافت نشان استاندارد تشويقي براي کالاي توليدي خود شوند.

کسب مقام نخست شرکت مخابرات ايران در رتبه بندي 500 شرکت برتر

همدان- مجيد ملکيان

شرکت مخابرات ايران در بيست و يکمين رتبه‌بندي شرکت‌هاي برتر ايران که توسط سازمان مديريت صنعتي انجام مي‌شود، رتبه اول را کسب کرد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شرکت مخابرات ايران، بر اساس رتبه‌بندي تخصصي 500 شرکت بزرگ کشور توسط سازمان مديريت صنعتي، از شرکت‌هاي پيشرو که بر اساس روند رشد طي 4 سال اخير بيشترين رشد سريع را داشته‌اند، تقدير به عمل مي‌آيد که در اين‌ بين مطابق با رتبه‌بندي IMI-100، شرکت مخابرات ايران در اکثر بخش‌ها در رتبه‌هاي برتر قرارگرفته است.

اين گزارش مي‌افزايد شرکت مخابرات ايران در بين تمام شرکت‌هاي گروه ارتباطات و مخابرات کشور در سال 1397، رتبه اول شاخص فروش و در بين 500 شرکت بزرگ کشور رتبه سوم از نظر شاخص ارزش‌افزوده را به خود اختصاص داده است.

شهردار تبريز :

چشم انداز 12 ساله شهر تبريز آماده شد

تبريز-خبرنگار آفرينش

شهردار تبريز بر ضرورت مديريت هماهنگ شهري تاکيد کرد و گفت: با اينکه مديريت واحد شهري در کشور نداريم ولي ميتوانيم با هماهنگي بين دستگاه هاي مختلف، مديريت هماهنگ شهري را در تبريز پيش ببريم.جلسه هماهنگي مديريت شهري به منظور مشارکت دادن مديران دستگاه هاي خدمات‎رسان در اجراي چشم انداز شهر تبريز و برنامه عملياتي و راهبردي شهرداري تبريز باحضور سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري آذربايجان شرقي و فرماندار تبريز، شهردار تبريز، رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تبريز و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرايي خدمات رسان جهت هماهنگ کردن ادارات مختلف برگزار شد.

ايرج شهين باهر، شهردار تبريز در اين جلسه گفت:براي اولين بار برنامه پنج ساله و چشم انداز 12 ساله در شهر تبريز آماده شده است.وي ادامه داد: با توجه به اين برنامه ، همه مديران شهري و مسئولان در سال هاي آتي طبق اين رويکرد و چشم انداز سياست گذاري کرده وبرنامه ها را پيش خواهند برد.شهين باهر با اشاره به اينکه وظيفه اصلي شوراي شهر سياست گذاري است، گفت:با حمايت شوراي شهر برنامه راهبردي چشم انداز کلانشهر تبريز به تصويب رسيده است و در اين برنامه بايد به هماهنگي دستگاه هاي مختلف خدمات رسان توجه شود و کارها با هماهنگي قبلي انجام شود.

شهردار تبريز با تاکيد بر اينکه مي توانيم با هماهنگي بين دستگاه هاي مختلف، مديريت هماهنگ شهري را پيش ببريم، گفت:در برخي مواقع عدم هماهنگي بين دستگاه‌ها باعث ايجاد مشکلاتي ميشود که با تعامل و درنظرگرفتن برنامه ميتوانيم اين مشکلات را حل کنيم و در قالب يک برنامه پيش رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي