جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6029


جهانگيري: نخبگان براي عبور از شرايط تحريم به دولت کمک کنند


بانک مرکزي: صندوق قرض‌الحسنه مهر ايثارگران فاقد مجوز فعاليت است


مازاد تجارت سالانه چين با آمريکا افزايش يافت


خبر


جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان


رئيس جمهور آمريکا در ديدار با مقامات تگزاس


سرمقاله

دکترروحاني:
آماده روابط دوستانه با کشورهاي منطقه هستيم


ترکيه: در مقابل تروريست‌ها هر اقدامي بخواهيم، انجام مي‌دهيم


ترامپ: اگر ترکيه به کردها حمله کند، اقتصاد اين کشور را نابود مي کنيم


فرستاده سابق آمريکا: پاکستان از کمک‌هاي ما سوءاستفاده کرده است


اسرائيل: سوريه طي دو سال با چهارصد موشک نيروي هوايي ما را هدف قرار داد

در ديدار با مقامات قطري مطرح شد؛
تکرار ادعاهاي بي‌اساس پمپئو درباره ايران


سازمان ملل خواستار کمک فوري و بلامانع به راخين شد


يك نكته از هزاران


ميز خبر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


  جهانگيري: نخبگان براي عبور از شرايط تحريم به دولت کمک کنند 

 معاون اول رييس جمهوري مراقبت از سلامت بهداشتي و رواني مردم در شرايط تحريم را ضروري دانست و گفت: نخبگان و دانشمندان کشور بايد براي عبور از اين شرايط به دولت کمک کنند.به گزارش ايرنا، «اسحاق جهانگيري» در بيست و چهارمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي اظهار داشت: دانشمندان، محققان و دانشمندان، دولت را ياري کنند تا عزتمندانه تحريم ها را مديريت و از آن عبور کنيم.

وي تاکيد کرد: بايد از سلامت بهداشتي و رواني مردم در شرايط تحريم مراقبت کنيم تا جامعه آسيب نبيند به همين جهت دولت اعتبار و بودجه مناسبي تصويب کرده است اما نيازمند حمايت و همه نخبگان و مشارکت بخش خصوصي هستيم.معاون اول رييس جمهوري تصريح کرد: جامعه پزشکان از معتبرترين گروه ها نزد مردم هستند و مي توانند به پشتوانه دانش و تخصص و ابزارها و دستاوردهاي خود و همين اعتبار به عنوان سرمايه اجتماعي به دولت براي عبور از شرايط کنوني و حفظ و ارتقاي سلامت جامعه کمک کنند.

جهانگيري همچنين گفت: در اين شرايط که با تهديدها و تنگناها مواجه هستيم مسئوليت اصلي حفظ سلامت و بهداشت جامعه به عهده وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکي و معاونت علمي و فناوري رييس جمهوري به عنوان نهاد حکومتي و همياري و همياري موسسات دانش بنيان و مراکز علمي و تحقيقاتي کشور است.وي از صدا و سيما نيز خواست گزارش ها و دستاوردهايي که در اين جشنواره ارائه شد را براي مردم اطلاع رساني کند تا هموطنان آگاه شوند که متخصصان و دانشمندان اين سرزمين چه اقدامات بزرگي پس از انقلاب اسلامي انجام داده اند.معاون اول رييس جمهوري همچنين با قدرداني از تمام پژوهشگران دانشمندان و محققان عرصه پزشکي و مراکز تحقيقاتي و پژوهشي که در طول 24 دوره جشنواره علوم پزشکي رازي برگزيده شدند و جايزه دريافت کرده اند به آنها تبريک گفت.


 بانک مرکزي: صندوق قرض‌الحسنه مهر ايثارگران فاقد مجوز فعاليت است 

 با اعلام بانک مرکزي تشکيلات موسوم به صندوق قرض‌الحسنه مهر ايثارگران (موسسه حمايت ايثارگران) فاقد هرگونه مجوز از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران بوده و فعاليت آن غيرقانوني است.به گزارش عصر ايران به نقل از بانک مرکزي، بدين وسيله به اطلاع هموطنان گرامي مي‌رساند، تشکيلاتي موسوم به صندوق قرض‌الحسنه مهر ايثارگران (موسسه حمايت ايثارگران) فاقد هرگونه مجوز از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران بوده و فعاليت آن تحت عنوان صندوق قرض‌الحسنه و شماره ثبت مجعول 816 غيرقانوني است.لازم به ذکر است اوراق گواهي سپرده سرمايه‌گذاري انتشار يافته از سوي نهاد مورد اشاره که همراه با درج عبارت جعلي «اين صندوق تحت نظارت بانک مرکزي مي‌باشد» فاقد هرگونه اعتبار و ارزش بوده و مغاير با قوانين و مقررات است.


 مازاد تجارت سالانه چين با آمريکا افزايش يافت 

 آمارهاي رسمي نشان مي‌دهد که مازاد تجارت سالانه چين با آمريکا در 2018 عليرغم تهاجم تعرفه‌اي واشنگتن رکورد جديدي را به ثبت رسانده است.

به گزارش آنا از وال‌استريت ژورنال، بر اساس آمار دولتي منتشرشده توسط پکن مازاد تجاري سالانه چين با آمريکا رکورد تازه‌اي را به ثبت رسانده است زيرا انفجار مجدد تقاضاي آمريکايي‌ها براي خريد کالاهاي چيني باعث شد که تهاجم تعرفه‌اي دولت دونالد ترامپ براي کاهش فاصله تجاري بين دو کشور ناکارآمد شود.چين اعلام کرده است که مازاد تجارتش با آمريکا در 2018 به 323,32 ميليارد دلار رسيد که جهشي 17 درصدي نسبت به سال 2017 نشان مي‌دهد؛ اگرچه بعضي از اقتصاددانان و تحليلگران تصريح کردند که با توجه به رکورد مازاد تجاري، اين ناهماهنگي نمايانگر اقتصاد سالم آمريکا و اقتصاد در حال ضعيف شدن چين است که باعث شده توان آمريکايي‌ها براي واردات بالا رود و توان چيني‌ها کاهش يابد.


 خبر 

 انتقال 15 جسد هواپيماي ارتش به پزشکي قانوني استان البرز

مدير ستاد مديريت بحران سازمان پزشکي قانوني کشور گفت: همه 15 جسد يافته شده از هواپيمايي که در صفادشت کرج سقوط کرد به پزشکي قانوني استان البرز منتقل شدند.به گزارش ايسنا، به گفته مهرداد علي بخشي مدير ستاد مديريت بحران سازمان پزشکي قانوني کشور، از 16 سرنشين هواپيما، يک نفر زنده ماند و 15 نفر جان خود را از دست دادند.

رئيس وقف سني عراق:

دفاع از ايران در مقابل تحريم‌هاي آمريکا، واجب شرعي است

وزير امور خارجه کشورمان با رئيس مجلس عراق و و نمايندگان گروه‌ها، سازمان‌ها و نهادهاي مذهبي اين کشور ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش آنا از وزارت امور خارجه، محمدجواد ظريف در دومين روز از سفر رسمي خود به عراق با «محمد الحلبوسي» ديدار و درباره امور دوجانبه گفتگو کرد.

همچنين جمعي از شخصيت‌ها و نمايندگان اقليت‌هاي ديني عراقي با حضور در محل اقامت وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران با وي ديدار و گفتگو کردند.

شيخ «عبدالطيف هميم»، رئيس وقف سني در ديدار وزير امور خارجه کشورمان، دفاع از جمهوري اسلامي ايران را در مقابل تحريم‌هاي ظالمانه آمريکا واجب شرعي خواند.

يک مسئول بلند پايه لبناني خبر داد؛

احتمال حمله اسرائيل به لبنان و آمادگي کامل حزب ا...

يک مسئول بلند پايه لبناني از احتمال تجاوز جديد رژيم صهيونيستي به لبنان طي بهار آينده و آمادگي کامل حزب ا... براي مقابله با اين تجاوز خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، روزنامه لبناني اللواء به نقل از يک مسئول بلند پايه لبناني گزارش داد که حزب ا... لبنان خود را براي حمله احتمالي رژيم صهيونيستي عليه اين کشور در بهار آينده آماده مي کند.

وي تاکيد کرد: با پايان يافتن عمليات سپر شمال ارتش اسرائيل در نزديکي مرزهاي لبنان، تل آويو براي آغاز يک حمله جديد عليه لبنان که احتمالا در بهار آينده صورت مي گيرد آماده مي شود.

اين مسئول بلند پايه نزديک به حزب ا... تاکيد کرد: حزب ا... لبنان نيز خود را از لحاظ لجستيکي و نظامي براي رويارويي با اين حمله احتمالي آماده مي کند.

احضار سفير ايران در لندن به وزارت خارجه انگليس

رويترز از احضار سفير ايران در لندن به وزارت خارجه انگليس خبر داد.

به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، وزارت خارجه انگليس، بعيدي‌نژاد سفير ايران در لندن را براي پاسخگويي به سوالاتي در خصوص وضعيت نازنين زاغري زنداني دو تابعيتي ايراني بريتانيايي که به دليل جرائم امنيتي در ايران زنداني است، احضار کرد.


 جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان  


 رئيس جمهور آمريکا در ديدار با مقامات تگزاس 


 سرمقاله 

سوءمديريت‌ها؛ از نمايي ديگر

حميدرضا عسگري

"نبايد با سياه نمايي ها و تخريب ها در زمين دشمن بازي کرد"، "دشمن به دنبال نا اميدي نسل جوان نسبت به آينده است، نبايد در زمين دشمن بازي کرد" ، "دست گذاشتن بر مسائل اقتصادي و بزرگ نمايي مشکلات معيشتي مردم، نقشه دشمنان است و نبايد در زمين دشمن بازي کرد " و...!

اين دست تعابير و جملات را بارها در همايش ها و تريبون هاي مختلف شنيده ايم. تعابيري که خواندش به صورت مجزا، تعبيري عقلاني و توصيه اي حکمت آميز است. اما اگر اين تعابير را در بطن جامعه تفسير کنيم، چه کساني مخاطب آن خواهند بود؟ اين توصيه ها صرفاً مي تواند جنبه درون ساختاري براي مسئولان داشته باشد و يا سياسيون و جريانهاي مختلف، يکديگر را به آن توصيه کنند. وگرنه هيچکدام براي مردم مصرف نخواهد داشت.

چرا که مردم به سربازان صفحه شطرنج تحولات مبدل شده اند و مدام به صبر و تحمل توصيه مي شوند. هيچکدام از آنها به دنبال بازي به نفع دشمن نيستند، اما نحوه بازي مهره هاي ديگر به گونه اي به زندگي و حرکت آنها شکل مي دهد که بعضاً شاهد نارضايتيهاي اجتماعي مي گردد و خود را در ابعاد مختلف نشان مي دهد.

متاسفانه امروز همه نگاه ها به زمين دشمن است و کسي به زمين مردم توجهي نمي کند. امروز ما در زمين خودي دچار مشکلات بسياري هستيم و گويا اهميت اين موضوع هنوز براي سياستگذاران کشور شفاف نيست.

نااميدي جامعه، يأس جوانان به آينده، مشکلات معيشتي، سرخوردگي هاي اجتماعي، بيکاري و...، مسائلي نيست که بتوان به آن بي توجه بود و صرفاً به نقشه و زمين دشمن چشم بدوزيم، درحالي که در زمين خودي انبوهي ازمشکلات نهفته است.

وقت آن رسيده است که باورکنيم! چون سوء مديريت ها و اختلافات و سليقه گرايي هاي داخلي باعث بروز بسياري از گرفتاريهايي است که جامعه به آن دچار شده است.

وقتي جامعه اي از درون به مديريت کشور و به کارگزاران خود اميدوار باشد، هيچ نقشه و دسيسه اي از بيرون مرزها نمي تواند به آن آسيب بزند.

لذا وقتي عملکرد داخلي مسبب بسياري از مشکلات جامعه باشد، دروهله اول اعتماد به مسئولان از بين خواهد رفت، مرحله بعد نااميدي و يأس بر قشرآينده ساز چيره خواهد شد، و...! حال بايد ديد ما در کجاي ميدان ايستاده ايم.

عزت و اقتدار انقلاب اسلامي به جان و باورهاي اين ملت گره خورده است. اگر به سبب سوءمديريت ها اين باورها را خدشه دار کنيم قطعا جامعه متحمل آسيبهايي خواهد شد كه جبرانش غيرممکن و يا بسيار سخت خواهد بود.

hamidasgari2020@yahoo.com


 دکترروحاني:
 آماده روابط دوستانه با کشورهاي منطقه هستيم 

 
رييس جمهوري در جمع مردم گلستان با بيان اينکه آماده روابط دوستانه با يکي دو کشور منطقه هستيم، تاکيد کرد که اکنون با همسايگان خود بهترين روابط را داريم.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني در جمع مردم گنبدکاووس در ورزشگاه تختي اين شهر گفت: برخي ها مي خواهند غذا، دارو و تجهيزات مردم را دچار محدوديت کنند.

وي اظهار کرد: امنيت امروز، هوشياري مردم و پيشرفت علمي کشور افتخار ماست.

رئيس دولت تدبير و اميد افزود: در روزهاي پيش رو دو ماهواره به فضا پرتاب مي کنيم، «ماهواره پيام» با ماهواره بر ساخت دانشمندان و دانشگاه اميرکبير، بزودي در 600 کيلومتري مدار قرار مي گيرد.

او ادامه داد: ماهواره پيام، نخستين ماهواره عملياتي ايران با ماموريت ارسال روزانه اطلاعات سرزميني است و در علم ژنتيک، مقام نخست منطقه هستيم.

هراسي از دشمن نداريم

رئيس جمهوري افزود: ما از توطئه هاي دشمن هراس نداريم و مشکلات را پشت سر خواهيم گذاشت، آمريکا و اذنابشان قادر نيستند ملت بزرگ و رهبري شجاع را به زانو درآورند.

تحول بزرگ در اينچه برون

روحاني با بيان اينکه منطقه آزاد اينچه برون تحول بزرگ براي استان خواهد بود از آغاز عمليات برقي شدن راه آهن اينچه برون به گرمسار، در آينده نزديک خبر داد و گفت: حمل بار از اين مسير از دو به 12 ميليون تن قابل افزايش است.

روحاني همچنين به تحريم هاي آمريکا در بانک، نفت، کشتيراني و... اشاره کرد و افزود: سخت است اما در مقابل شان موفق خواهيم شد و براي اين کار بايد در روز سختي همه کنار هم باشيم.

رييس دولت تدبير و اميد يادآور شد که دولت با تمام توان خادم مردم است و امروز روز امتحان همه است و بايد با استقامت، پيوندها را مستحکم تر کنيم.

روحاني به مردم گنبد اين اطمينان را داد که محروميت هاي بهداشتي و درماني شهر و ديارشان رفع مي شود.

او از ساخت 5 بيمارستان جديد در گلستان خبر داد و گفت: تا پايان دولت دوازدهم يک هزار تخت بيمارستاني در استان افزوده مي شود.

نقش آفريني مردم در تصميم سازي کشور

رئيس جمهوري با تاکيد بر اينکه نقش آفريني مردم در تصميم سازي کشور براي ما مهم است، گفت: بعد از انقلاب در تمام انتخابات ها،تصميم گيرنده اصلي مردم هستند و آنها انتخاب مي کنند که چه کساني بر کرسي مسئوليت بنشيند.

وي اظهار داشت: شما مردم بزرگ ديار گلستان بوديد که در سال 92 و 96 با راي بلندتان بار مسئوليت را بر دوش ما گذاشتيد.


 ترکيه: در مقابل تروريست‌ها هر اقدامي بخواهيم، انجام مي‌دهيم 

 
الجزيره :وزير امور خارجه ترکيه به اظهارات رئيس جمهور آمريکا واکنش نشان داد و گفت: ترکيه در مقابل تروريست‌ها هر اقدامي بخواهد انجام مي‌دهد.به گزارش آنا از الجزيره، «مولود چاوش‌اوغلو» پس از ديدار با «ژان اسلبورن»، همتاي لوکزامبورگي خود در آنکارا در واکنش به اظهارات اخير دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا گفت: «ترکيه از تهديدات نمي‌ترسد و در مقابل تروريست‌ها هر اقدامي لازم ببيند، انجام مي‌دهد».

وزير امور خارجه ترکيه افزود: «ترامپ به‌دليل تصميمش درباره خروج نظامي از سوريه زير فشار قرار گرفته است و توئيت‌هايش درباره سوريه ارتباط مستقيم با سياست خارجي وي دارد. هيچ چيز نمي‌تواند اقتصاد ترکيه را تهديد کند، البته بايد بگويم آمريکايي که مي‌خواهد تهديدي براي اقتصادمان باشد، نمي‌تواند شريک راهبردي ما تلقي شود».


 ترامپ: اگر ترکيه به کردها حمله کند، اقتصاد اين کشور را نابود مي کنيم 

 
ايسنا :دونالد ترامپ در پي اعلام تصميم عقب‌نشيني آمريکا از سوريه که گفته مي‌شود به درخواست اردوغان انجام گرفته حالا گام جديدي در مسير افزايش تنش با ترکيه بر سر سرنوشت نيروهاي مسلح کرد در شمال سوريه برداشته است. او به ترکيه نسبت به "فاجعه اقتصادي" در صورت اقدام عليه کردهاي سوريه هشدار داد. دونالد ترامپ در صفحه توييتر خود نوشت که آمريکا خروج از سوريه را که مدت‌هاست عقب افتاده، آغاز مي‌کند و در عين حال، عليه اندک چيزي که از داعش باقي مانده، سرسختانه و از جهات متعدد هجوم مي‌برد.رييس‌جمهوري آمريکا با طرح مجدد ادعاي واهي مبارزه کشورش با داعش در خاورميانه، نوشت: بزرگ‌ترين ذي‌نفعان سياست طولاني‌مدت آمريکا در قبال از بين بردن داعش در سوريه، روسيه و ايران بوده‌اند.ترامپ با اشاره به ايجاد منطقه امن 20 مايلي ميان کردها و ترکيه، به آنکارا هشدار داد، در صورتي که ترکيه به کردها حمله کند، آمريکا اقتصاد اين کشور را نابود خواهيم کرد.


 فرستاده سابق آمريکا: پاکستان از کمک‌هاي ما سوءاستفاده کرده است 

 اکسپرس تريبيون :سفير سابق آمريکا در پاکستان، اسلام آباد را متهم کرد به اين که از اعتبارات اعطايي واشنگتن به شيوه مناسب استفاده نمي‌کند.به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس تريبيون، کامرون مانتر، فرستاده سابق آمريکا به پاکستان در گردهمايي ترتيب داده شده از سوي شوراي روابط خارجي کراچي اظهار کرد: آمريکا در زمان رهبري پرويز مشرف بر پاکستان کمک‌هاي مالي فراواني به پاکستان به منظور مبارزه با تروريسم اعطا کرد.اين سفير سابق آمريکا در مورد احتمال برگزاري نشست ميان دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا و عمران خان نخست وزير پاکستان گفت: هر دوي آنها در صورتي که چنين نشستي بينشان برگزار شود نوعي مشترکات ميان خود خواهند يافت.اين در حالي است که در تاريخ دوم ژانويه دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا از تمايلش با ديدار با عمران خان نخست وزير پاکستان به منظور مذاکره در باره تلاشهاي مربوط به فرآيند صلح افغانستان خبر داد.


 اسرائيل: سوريه طي دو سال با چهارصد موشک نيروي هوايي ما را هدف قرار داد 

 رئيس ستاد مشترک ارتش رژيم صهيونيستي تصريح کرد که به اعتقاد وي، هيچ يک از دشمنان اسرائيل قصد حمله‌ به اين رژيم را ندارند. وي علت اين امر را "قدرت ارتش اسرائيل" عنوان کرده است.به گزارش ايسنا، به نقل از اسپوتنيک، "گادي آيزنکوت"، رئيس ستاد مشترک ارتش رژيم صهيونيستي که دوره رياستش اتمام يافته است، در مصاحبه‌اي با راديو عبري‌زبان "کان" گفت: پس از کنترل ارتش سوريه بر بيشتر مناطق اين کشور آزادي عمل در سوريه پيچيده‌تر شده است.آيزنکوت در اين گفتگوي راديويي اظهار کرد: در طول دو سال بيش از 400 موشک از اراضي سوريه به سمت نيروي هوايي ما شليک شد، اما اين موشک‌ها تنها يک بار يک فروند جنگنده اف 16 را سرنگون کردند و دو خلبان‌ اين جنگنده با چتر خارج شده و خود را نجات دادند.


 در ديدار با مقامات قطري مطرح شد؛
  تکرار ادعاهاي بي‌اساس پمپئو درباره ايران 

وزير امور خارجه آمريکا در ديدار با مقام‌هاي قطر، طي مواضعي بي‌اساس، ايران را به ايجاد بي‌ثباتي در منطقه متهم کرد.به گزارش ايلنا به نقل از سعودي گازت، مايک پومپئو وزير امور خارجه آمريکا، در ادامه سفر خود به خاورميانه، در جريان ديدار با مقام‌هاي قطر ضمن تاکيد بر اتحاد اعضاي شوراي همکاري خليج‌فارس، طي موضعي توجيه‌ناپذير، ايران را به ايجاد بي‌ثباتي در منطقه متهم کرد.وي بعد از ديدار با شيخ تميم بن حمد آل ثاني، امير قطر، با تکرار برخي ادعاهاي بي‌اساس گفت: همه بايد در برابر سياست‌هاي بي‌ثبات‌کننده ايران بايستند.پمپئو افزود: ما وقتي که با هم کار مي‌کنيم، قدرتمندتر خواهيم بود. وقتي که ما چالش‌هاي مشترک و هدف‌هاي مشترک داريم، اين اختلافات هرگز مفيد نخواهد بود. وي تاکيد کرد که وجود شوراي همکاري خليج فارس براي ائتلاف استراتژيک در خاورميانه مهم است.


 سازمان ملل خواستار کمک فوري و بلامانع به راخين شد 

 سازمان ملل از دولت ميانمار خواست که اجازه دسترسي بدون مانع و فوري کمک‌هاي بشر دوستانه به ايالت راخين را بدهد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، دولت ايالت راخين در بيانيه‌اي اعلام کرد که سفر آژانس‌هاي سازمان ملل و سازمان‌هاي غيردولتي به مناطق روستايي را مسدود کرد. کميته بين‌المللي صليب سرخ و برنامه جهاني غذا سازمان ملل جزء اين آژانس‌هاي منع شده بودند.براساس اعلام دفتر امور بشر دوستانه سازمان ملل از اوايل ژانويه با آغاز درگيري‌هاي اخير در ايالت راخين حدود 5 هزار نفر از مردم اين منطقه از خانه‌هايشان فرار کنند.


 يك نكته از هزاران 

 باز هم هواپيماهاي قديمي و باز هم حادثه!

ديروز خبر سقوط هواپيماي بوئينگ 707 مجددا كام بسياري از ما را تلخ كرد. در ارتباط با اين حادثه، نكات قابل تامل زيادي وجود دارد كه متاسفانه، اگر پيش‌تر، درخصوص آنها آينده‌نگري صورت مي‌گرفت، مي‌شد با اقداماتي دورانديشانه، مانع از بروز اين سانحه و از دست رفتن جان چند انسان شد. همان طور كه در بسياري از حوادث ديگر از اين دست كه در طول سالهاي اخير در كشور رخ داده، اين مسأله صدق مي‌كند و اگر نگاه پيشگيرانه، وجود داشت، چنين حوادثي با اين ابعاد، اتفاق نمي‌افتادند.

اما يكي از نكات مهم در بروز حادثه ديروز، كه البته بارها درمورد آن گفته و نوشته شده، بحث عمر هواپيماي مورداستفاده است. هواپيمايي با عمر بيش از چهل سال كه با توجه به اين قدمت، وقوع حوادث اين‌چنيني براي آن، چندان دور از ذهن نيست. اين حادثه بار ديگر ضرورت توجه جدي به موضوع نوسازي ناوگان هوايي در كشور را هشدار مي‌دهد؛ موضوعي كه اگر در جريان حوادث قبلي به آن توجه كافي شده بود، امروز شاهد رقم خوردن حادثه‌اي ديگر از اين نوع نبوديم.


 ميز خبر 

 خروج ده‌ها داعشي از آخرين پناهگاه شان در شرق فرات

ديده‌بان حقوق بشر سوريه اعلام کرد که ده‌ها تن از عناصر داعش به همراه شهروندان سوري از آخرين پناهگاه اين گروه تروريستي در منطقه شرق فرات خارج شدند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، همزمان با آمادگي نيروهاي سوريه دموکراتيک براي انجام حمله نهايي خود به عناصر داعش در آخرين پناهگاه‌شان در اطراف روستاي "السوس"، روز يکشنبه بيش از 200 شهروند سوري، از جمله زن، کودک و افراد مسن توسط 10 اتوبوس از پناهگاه عناصر داعش خارج شدند.

در واکنش به اظهارات مداخله جويانه «گرنل»؛

وزير خارجه آلمان:سفير آمريکا در امور اروپا دخالت نکند

وزير امورخارجه آلمان در واکنش به نامه تهديد آميز سفير آمريکا در برلين مبني بر اعمال تحريم شرکت اقتصادي آلمان در صورت تداوم حمايت از نورد استريم2 اظهار داشت:«گرنل» در امور اروپايي دخالت نکند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري آلمان، «هايکو ماس» وزير خارجه آلمان در واکنش به نامه تهديد آميز «ريچارد گرنل» سفير آمريکا در برلين به شرکت هاي اقتصادي آلمان در خصوص الزام به عدم حمايت از پروژه گازي نورد استريم 2 گفت: از گرنل يک خواسته ديپلماتيک دارم و دخالت نکند.وي در ادامه افزود: سفير آمريکا در برلين بسيار علاقمند به توقف پروژه گازي نورد استريم 2 است. از او مي خواهم با در پيش گرفتن صبر و تامل در امور اروپايي دخالت نکند.

بغداد: از تلاش‌ها براي بازگشت سوريه به اتحاديه عرب حمايت مي‌کنيم

وزير امور خارجه عراق اعلام کرد که کشورش از تلاش‌هاي صورت گرفته براي بازگرداندن سوريه به اتحاديه عرب حمايت مي‌کند.

به گزارش ايسنا، شبکه آمريکايي "اي.بي.سي نيوز" اعلام کرد که عراق يکي از کشورهاي عربي است که روابطش پس از تعليق عضويت سوريه در اتحاديه عرب در سال 2011 ميلادي با بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه قطع نشده است.در همين راستا، محمد علي الحکيم، وزير امور خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتي خود تصريح کرد: بغداد از تلاش‌هاي صورت گرفته براي بازگرداندن سوريه به اتحاديه عرب حمايت مي‌کند.

در سفرش به بيروت؛

معاون سياسي پامپئو: حمايت مان از ارتش لبنان ادامه دارد

معاون وزير امور خارجه آمريکا در امور سياسي که به بيروت سفر کرده بود با فرمانده ارتش لبنان ديدار کرد.به گزارش ايسنا، چند منبع مطلع به روزنامه "الجريده" کويت گفتند که ديويد هيل، معاون وزير امور خارجه آمريکا در امور سياسي که به بيروت سفر کرده با عماد ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان ديدار کرد.طبق گفته اين منابع، دو طرف در اين ديدار درباره روابط و همکاري ميان ارتش دو کشور به ويژه در زمينه کمک‌هاي نظامي آمريکا به نيروهاي مسلح لبنان و اوضاع کلي لبنان و خاورميانه گفت‌وگو کردند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

انجمن بين المللي دانشگاه ها

يازدهمين کنفرانس عمومي دوربان، آفريقاي جنوبي 22-25 اوت 2000

ليست شرکت کنندگان

ليست بر اساس کشور و موسسه

نام کشور ها بر اساس حروف الفباي انگليسي مرتب شده است.

عضويت در انجمن بين المللي دانشگاه ها با ستاره () نشان داده مي شود.

بلاروس

دانشگاه علوم انساني اروپا - European Humanities University

پروفسور ولاديمير دونااِف (Prof. Vladimir DOUNAEV)- معاون

آدرس: 24 F. Skorina prospekt, Minsk

تلفن: 375172066366

فکس: 375172292355

پست الکترونيک: dounaev@ehu.unbel.by

بلژيک

شوراي بين المللي فرانسوي

پروفسور سرگ بوچِر (Prof. Serge BOUCHER)

آدرس: 24 rue des Dominicains, Mons B-7000

تلفن: 3265364377

فکس: 3265373209

پست الکترونيک: interu@umh.ac.be

آقاي اِتينه لُو اِکس (Mr Etienne LOECKX) – دبير دائمي

آدرس: Rue d' Egmont 5. Brussels

تلفن: 3225049290

فکس: 3225022768

پست الکترونيک: loeckx@cius.be

دکتر ژاک نون کِلِرک، Dr. Jacques NONCLERCQ - دبيرکل

آدرس: 24 rue des Dominicains

تلفن: 3265364377

فکس: 3265373209

پست الکترونيک: interu@umh.ac.be

دانشگاه پلي تکنيک مونز - Faculté Polytechnique de Mons

پروفسور سِرخه بوچر – (Prof. Serge BOUCHER) – رئيس

آدرس: 9 Rue de Hobain, Mons 7000

تلفن: 3265374000

فکس: 3265374202

پست الکترونيک: recteru@fpms.ac.be

شوراي بين المللي ولامس - Vlaamse Interuniversitaire Raad (VLIR)

پروفسور جوزف فن دِر پِره (Prof. Jozef VAN DER PERRE) – دبيرکل

آدرس: Egmontstraat 5, Brussels

تلفن: 3225129110

فکس: 3225122996

پست الکترونيک: secretariaat@vlir.be


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي