جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6031

روحاني در نشست مشترک هيأت وزيران با استانداران سراسر کشور؛
مردم ريشه مشکلات را به خوبي مي شناسند


بسته 50 ميليون دلاري امير قطر براي آوارگان سوري


ترزا مي: 29 مارس از اتحاديه اروپا مي‌رويم


روسيه:نشست لهستان در راستاي پيشبرد منافع آمريکا است


ظريف: مردم عراق و سوريه داعش را شکست دادند،آمريکا نقشي نداشت


ادامه اقدامات هماهنگ پمپئو و بولتون عليه ايران


انتقاد تند فرانسه از پرتاب ماهواره «پيام»


يك نكته از هزاران


ميز خبر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


در گذشت حسين محب‌اهري بازيگر باسابقه سينما، تئاتر و تلويزيون

دادستان کل کشور:
سرقت، رتبه دوم جرايم کشور را دارد


منابع اطلاعاتي آمريکا:چين در حال تبديل‌شدن به يک ابرقدرت نظامي نوظهور است


ولاديمير پوتين:از گسترش موشک‌ هاي آمريکا چشم‌پوشي نخواهيم کرد


خبر


تشييع پيکر شهداي حادثه هواپيماي بوئينگ707


گردهمايي حاميان "برگزيت" در مقابل پارلمان بريتانيا


سرمقاله


 روحاني در نشست مشترک هيأت وزيران با استانداران سراسر کشور؛
 مردم ريشه مشکلات را به خوبي مي شناسند 

 رييس جمهوري گفت: مردم در سختي هستند، اما مشکلات کشور را به خوبي مي‌دانند و به طور کامل ريشه‌هاي داخلي و خارجي آن را مي‌شناسند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در نشست مشترک هيأت وزيران با استانداران سراسر کشور، نشست مشترک هيأت وزيران با استانداران را حائز اهميت دانست و گفت: معمولاً اين جلسات سالي يکبار انجام مي‌شود که مي‌توانيم ضمن افزايش آن، با دستور جلسه مفيد، برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات خوبي را ساماندهي کرده و موجبات تحول در کشور را بوجود آوريم.رييس جمهوري با قدرداني از تلاش همه وزرا و استانداران کشور ، اظهار داشت: امروز مسئولان بايد در يک شرايط سخت بار مسئوليت را بر دوش بگيرند.

وي با اشاره به اينکه 26 دي ماه يادآور حوادث بسيار خوشحال‌کننده براي ملت ايران با فرار شاه است، گفت: آنچه موجب اين فرار غيراختياري شد، رسيدن فاصله حاکميت و نظرات مردم به جايي بود که ديگر براي آنها قابل جبران نبود.

روحاني تأکيد کرد: اين بايد همواره در ذهن ما باشد که افکار، انديشه، آرمان‌ها و نظرات حاکمان جامعه بايد با اکثريت قاطع مردم همخواني داشته باشد و هر جا اين همخواني از بين برود و بين مردم، فرهيختگان، انديشمندان، ‌صاحبنظران و جوانان جامعه با حاکميت فاصله و شکاف بيفتد، آن حکومت
بر فرض هم که باقي بماند، نمي‌تواند کاري از پيش ببرد.

رييس جمهوري تصريح کرد: در يک حکومت مردمي و مردم‌سالار که يکي از افتخارات انقلاب اسلامي ايجاد چنين حکومتي است، بايد همواره افکار عمومي و نظرات جامعه و آنچه مورد نظر مردم است، حتي براي اصلاح امور و تحولات، مد نظر باشد.روحاني با اشاره به سفرهاي اخير خود به استان‌هاي کشور و حضور پرشور مردم، ‌اظهار داشت: آنچه در اين سفرها کاملاً مشهود است، تفاوت کامل واقعيت جامعه با آن چيزي است که در تبليغات رسانه هاي خارجي راجع به مردم ايران وجود دارد.

رييس جمهوري افزود: متأسفانه صفحه تبليغات چه در فضاي مجازي و چه در ديگر فضاها تحت تأثير القائات و تبليغات دشمنان نظام است و نسخه‌اي که از غرب در صفحه تبليغات پيچيده مي‌شود در فضاي مجازي، تلويزيون‌ها و رسانه‌ها منتشر مي‌شود و عده‌اي هم آن را دنبال کرده و تکرار مي‌کنند و همان کساني که مي‌دانند اين تبليغات از اول دروغ است، کاسه در دست گرفته و در صف مي‌ايستند.روحاني ادامه داد: هنگامي که در استان‌هاي کشور و در بين مردم حضور پيدا مي‌کنيم، مي‌بينيم که مردم بسيار هوشيارتر از تصورات دشمنان ما هستند و البته اين بدان معنا نيست که مردم مشکلات ندارند.

رييس جمهوري با بيان اينکه امروز در شرايط ويژه‌اي قرار داريم، اظهار داشت: مردم در زندگي، کسب و کار، فعاليت، واردات و صادرات، توليد، بازار و معيشت خود، مشکلاتي دارند، اما چون مي‌دانند ريشه اين مشکلات عمدتاً از سوي دشمنان طراحي شده و آنها آغازگر اين صحنه براي ما و منطقه هستند، کاملاً‌ در محاسبات خود سهم دولت، ديگر دستگاه‌ها و داخل و خارج را مي‌سنجند.


 بسته 50 ميليون دلاري امير قطر براي آوارگان سوري 

 روسيا اليوم :امير قطر يک بسته مالي 50 ميليون دلاري براي کمک به آوارگان سوري اختصاص داد.به گزارش مهر به نقل از روسيا اليوم، «تميم بن حمد آل ثاني» امير قطر 50 ميليون دلار کمک مالي به آوارگان سوري که در اوضاع بد انساني بسر مي برند اختصاص داد.اين کمک مالي قطر در قالب بسته کمکهاي بشر دوستانه از طريق صندوق توسعه قطر به آوارگان سوري در ترکيه، لبنان و اردن و همچنين داخل سوريه ارائه مي شود.بر اساس اين گزارش قرار است 20 ميليون دلار به آوارگان داخل سوريه و 30 ميليون دلار به آوارگان سوري مستقر در اردن، ترکيه و لبنان اختصاص داده شود.با سرد شدن هوا و بارش باران و برف، آوارگان سوري در مناطق مختلف اين کشور و ديگر کشورها در شرايط بسيار بدي بسر مي برند.


 ترزا مي: 29 مارس از اتحاديه اروپا مي‌رويم 

 رويترز :نخست‌وزير انگليس که با راي عدم اعتماد در پارلمان مواجه است، تاکيد کرد خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا در 29 مارس تحقق خواهد يافت.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، ترزا مي، نخست‌وزير انگليس ضمن تاکيد بر خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا عنوان داشت: اين اتحاديه تنها دوره مذاکرات مربوط به "بند 50 " را طولاني خواهد کرد، البته اگر طرح جايگزين معتبري براي خروج وجود داشته باشد.مي گفت: سياست دولت اين است که ما در حال خروج از اتحاديه اروپا در 29 مارس هستيم و اتحاديه اروپا هم تنها دوره اجرايي بند 50 را طولاني خواهد کرد.سخنان مي در حالي عنوان شده که طرح موردنظر براي خروج از اتحاديه اروپا در مجلس عوام انگليس راي نياورد و حالا زمزمه‌هاي دادن راي عدم اعتماد به دولت وي نيز شنيده مي‌شود.


 روسيه:نشست لهستان در راستاي پيشبرد منافع آمريکا است 

 وزير امور خارجه روسيه برگزاري نشست ضد ايراني در لهستان را در راستاي پيشبرد مقاصد آمريکا قلمداد کرد.به گزارش آنا از اسپوتنيک، سرگئي لاوروف طي يک نشست مطبوعاتي در پاسخ به سؤال خبرنگاري درباره نشست ضد ايراني ورشو و احتمال حضور روسيه گفت: بله، براي ما دعوت‌نامه ارسال شده است.وي افزود: روسيه برنامه کاري نشست ورشو درباره ثبات خاورميانه را دريافت کرده و بايد بگويم که نشست موردنظر بر روي مسئله نفوذ ايران در غرب آسيا متمرکز است.وزير امور خارجه روسيه ادامه داد: صادقانه بگويم، اين يک اتفاق ساده بين‌المللي نيست. اين مسئله به هيچ عنوان نمي‌تواند به ثبات و صلح خاورميانه کمک کند. اگر موضوع صلح و ثبات در خاورميانه مطرح است، بايد روي موضوعاتي چون صلح فلسطين و اسرائيل تمرکزکرد.لاوروف تصريح کرد: 50 وزير به نشست دعوت شده‌اند که يک سند آمريکايي را امضا کنند. اين نشست در راستاي پيشبرد مقاصد آمريکا است.


 ظريف: مردم عراق و سوريه داعش را شکست دادند،آمريکا نقشي نداشت 

 وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در همايش همکاري هاي اقتصادي ايران و استان هاي مرکز و جنوب عراق در کربلاي معلا گفت که اين مردم عراق و سوريه بودند که داعش را شکست دادند و آمريکا نقشي نداشت.«محمد جواد ظريف» در اين همايش که فعالان تجاري و صنعت گران دو کشور به علاوه استاندار کربلا و مسوولان محلي استان هاي کربلا، نجف، بابل، ميسان، واسط و السماوه حضور داشتند گفت که اين دو ملت عراق و سوريه بودند که داعش را شکست دادند و آمريکا در اين خصوص هيچ نقشي نداشته است.

وي با طرح اين سوال که چرا آمريکا در جاهاي ديگر دنيا در مبارزه با تروريسم توفيق نداشته و فقط در عراق و سوريه اين توفيق بدست آمده است، خاطرنشان ساخت که پيروزي بر داعش در اين دو کشور به دليل مبارزات دو ملت عراقي و سوري است که خون پاک جوانان خود را در اين راه دادند و براي همين اين پيروزي ارتباطي با آمريکا ندارد بلکه دستاورد ملتهاي منطقه است.وي با اشاره به اينکه خون ملت ايران و عراق در مبارزه با تروريسم و همچنين براندازي رژيم ديکتاتوري صدام به هم پيوند خورده است افزود که ما و ملت عراق داراي گذشته، حال و آينده مشترک هستيم و ملت ايران و همه اقوام و طوايف عراقي در کنار هم در جنگ با داعش و سقوط رژيم ديکتاتوري صدام شهيد دادند.

وي از پذيرايي گرم مردم عراق از زائران خصوصا زائران ايراني در ايام اربعين و مناسبت هاي مختلف تقدير و تشکر کرد و گفت که هرساله برادران عراقي ميزبان زائران ايراني هستند و اين ميزباني در ايام اربعين به اوج مي رسد.


 ادامه اقدامات هماهنگ پمپئو و بولتون عليه ايران 

 وزير خارجه و مشاور امنيت ملي کاخ سفيد به اقدامات هماهنگ خود براي تحريک کشورهاي ديگر عليه ايران ادامه مي دهند. به گزارش مهر، در پي اقدام ايران براي پرتاب ماهواره به فضا، «مايک پمپئو» وزير خارجه آمريکا مدعي شد که اين آزمايش نشان مي‌دهد که ايران به دنبال دستيابي به قابليت موشکي تهديد کننده است.

وزير خارجه آمريکا مدعي است پرتاب اين ماهواره نقض قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل است.وزير خارجه آمريکا در توئيتر خود نوشته است: ايران درمخالفت با جامعه بين المللي و قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل، يک وسيله پرتاب فضايي را آزمايش کرد. اين پرتاب بار ديگر نشان مي دهد که ايران به دنبال توانايي‌هاي پيشرفته موشکي است که اروپا و خاورميانه را تهديد مي کنند.

جان بولتون، مشاور امنيت ملي ايالات متحده، نيز در توئيتي تازه با ارجاع به يک گزارش در مورد فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران و با استناد به اين گزارش، ايران را متهم کرد که به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي اطلاعات ناقص و دروغ داده‌ است.


 انتقاد تند فرانسه از پرتاب ماهواره «پيام» 

 پرتاب ماهواره پيام، واکنش منفي وزارت امور خارجه فرانسه و تذکر بي‌جاي اين کشور در رابطه با پايبندي ايران به قطعنامه‌هاي سازمان ملل را به دنبال داشته است.به گزارش ايسنا، به نقل از رويترز، وزارت‌ امورخارجه فرانسه پرتاب ماهواره‌ پيام ايران را «به شدت» محکوم کرده و خواستار توقف "آزمايش موشک‌هاي بالستيک" شده است.

اگنس ون‌درمول، سخنگوي وزارت امور خارجه فرانسه در اين باره گفت: برنامه آزمايش موشکي ايران، يک منبع نگراني براي جامعه بين‌المللي و فرانسه به شمار مي‌آيد.

وي همچنين در يک دخالت بي‌اساس در اين باره گفت: ما از ايران مي‌خواهيم که آزمايش موشک‌هاي جديد بالستيک با توانايي حمل کلاهک هسته‌اي از جمله موشک‌هاي ماهواره‌بر را پيش نبرد. ما خواستار آن هستيم که ايران ممنوعيت‌هاي خود که تحت قطعنامه‌هاي سازمان ملل ايجاد شده‌اند را رعايت کند.


 يك نكته از هزاران 

 مرگ سالانه هزار نفر در محيط هاي کارگري؟!

اخيرا نماينده مردم بردسير و سيرجان در مجلس با اشاره به اهميت ايمني در محيط کار اظهار کرده سالانه نزديک به يک هزار نفر فوتي در محيط‌هاي کارگري داريم که آمار تکان دهنده‌اي است.

اين مسئول در همين ارتباط اذعان كرده: متاسفانه در زمينه آموزش‌هاي ايمني ضعيف عمل کرده‌ايم، ايمني و سلامت در بسياري از کارگاه‌ها رعايت نمي‌شود.

با توجه به اينكه بسياري از كارگران به واسطه نوع شغل خود، به صورت طبيعي، در شرايط چندان ايمني كار نمي‌كنند و هر روز، احتمال وقوع حادثه براي آنان وجود دارد، انجام اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه، تامين امنيت جسمي و سلامت كارگران حين كار، در كنار ارتقاي امنيت روحي و رواني و توجه به مشكلات عديده آنان، ضرورت دارد، تا از طريق اقدامات اين‌چنيني، شاهد احقاق حقوق از دسته رفته كارگران در جامعه باشيم.


 ميز خبر 

 آمريکا براي اولين بار، از اسرائيل سامانه‌هاي گنبد آهنين مي‌خرد

روزنامه يديعوت آحارونوت گزارش داد که ارتش آمريکا براي اولين بار جهت خريد دو آتشبار از سامانه گنبد آهنين اسرائيل برنامه ريزي مي‌کند.

به گزارش ايسنا، اين روزنامه عبري‌زبان گزارش داد که هدف از اين اقدام ارتش آمريکا دفاع از يگان‌هاي مستقر آمريکا در مناطق مختلف جهان است.

اين روزنامه نوشت: فرماندهي ارتش آمريکا درخواستي را به کنگره ارائه داده تا بودجه‌اي به ارزش 373 ميليون دلار براي انجام اين قرارداد که در تاريخ آمريکا و اسرائيل بي سابقه است، در نظر بگيرد.

سايت آمريکايي "inside defence " گزارش داد که ارتش آمريکا خواهان اين است که هرچه سريعتر يعني تا سال 2020 اين دو آتشبار را تحويل بگيرد. ارتش آمريکا همچنين به خريد سامانه رادار گنبد آهنين تمايل دارد.

نامه محرمانه واشنگتن به بيروت؛

مشارکت در بازسازي سوريه ممنوع است!

نامه محرمانه‌اي از واشنگتن به بيروت رسيده و از دولت لبنان خواسته شده است تا در بازسازي سوريه مشارکت نکنند.

به گزارش آنا، روزنامه «الاخبار» چاپ لبنان به نسخه‌اي از نامه محرمانه ارسالي سفارت لبنان در واشنگتن به بيروت دست يافته است. در اين نامه دولت آمريکا دعوت از سوريه را به کنفرانس اقتصادي بيروت منع و اعلام کرده است که اگر در بازسازي سوريه مشارکت داشته باشند، تحريم مي‌شوند.

طبق اين گزارش، موضع دولت آمريکا به‌طور رسمي و در نامه‌اي محرمانه به دولت لبنان اعلام شد و از آنها خواسته شده است تا سوريه را در کنفرانس اقتصادي بيروت مشارکت ندهند.

مخالفت مالزي با حضور ورزشکاران رژيم صهيونيستي در اين کشور

وزير امور خارجه مالزي اعلام کرد که کشورش اجازه حضور ورزشکاران رژيم صهيونيستي را در مسابقات شناي پاراالمپيک نمي‌دهد.به گزارش آنا از يديعوت آحارونوت سيف الدين عبدا... اعلام کرده است که دولتش اجازه حضور ورزشکاران رژيم اشغالگر را در مسابقات شناي پارالمپيک نمي‌دهد.

وي اعلام کرد که اين اقدام به‌عنوان دفاع از طرف مردم ستمديده فلسطين تلقي مي‌شود و افزود مالزي پس‌ازاين هيچ رخدادي که رژيم صهيونيستي در آن حضور يابد را ميزباني نخواهد کرد.مالزي کشوري مسلمان و از حاميان اصلي فلسطين است و روابط سياسي با رژيم صهيونيستي ندارد.

سي‌ان‌بي‌سي گزارش داد؛

احتمال تمديد معافيت‌هاي نفتي ايران از سوي آمريکا

شبکه سي‌ان‌بي‌سي با اشاره به اينکه نماينده ويژه وزارت امورخارجه آمريکا درباره ايران مشخص نکرده است که واشنگتن مي‌خواهد چه تصميمي براي تحريم نفتي ايران بگيرد، گزارش داد دولت ترامپ ممکن است باز هم اجازه صادرات نفت به ايران بدهد.به گزارش ايسنا به نقل از شبکه سي‌ان‌بي‌سي، دولت ترامپ اين فضا را براي خود حفظ کرده است که کماکان به ايران اجازه دهد نفت صادر کند و اين اتفاق عامل ديگري خواهد بود تا قيمت نفت باز هم کاهش يابد.

برايان هوک نماينده ويژه دولت آمريکا درخصوص ايران در روزهاي اخير از اظهار نظر درباره اينکه واشنگتن قصد دارد چه تصميمي درخصوص تحريم‌هاي نفتي عليه ايران بگيرد، سر باز زد. در ازاء آن، وي اين باور را ايجاد کرد که ممکن است مستثني شدن بزرگ‌ترين خريداران نفت ايران از تحريم‌هاي آمريکا تمديد شود.

روسيه به آمريکا هشدار داد؛ در امور ونزوئلا دخالت نکنيد!

وزير خارجه روسيه به آمريکا هشدار داد از دخالت در امور ونزوئلا و همچنين طرح گزينه نظامي عليه اين کشور، پرهيز کند.به گزارش مهر به نقل از رويترز، سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه از آمريکا به دليل اعمال نفوذ بر اپوزيسيون ونزوئلا انتقاد و اين مسئله را دليل ناکامي مذاکرات دولت کاراکاس و مخالفين عنوان کرد.

وي همچنين از طرح گزينه اقدام نظامي عليه ونزوئلا نيز انتقاد کرد.

به گفته لاوروف، رويکرد آمريکا در قبال ونزوئلا حاکي از تداوم تلاش‌هاي واشنگتن در تضعيف دولت‌هاي مخالف است.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

انجمن بين المللي دانشگاه ها

يازدهمين کنفرانس عمومي دوربان، آفريقاي جنوبي 22-25 اوت 2000

ليست شرکت کنندگان

ليست بر اساس کشور و موسسه

نام کشور ها بر اساس حروف الفباي انگليسي مرتب شده است.

عضويت در انجمن بين المللي دانشگاه ها با ستاره () نشان داده
مي شود.

بلغارستان

دانشگاه صوفيه - University of Sofia

دکتر بلاگووِست سندوف (Dr. Blagovest SENDOV) – رئيس افتخاري، مرکز اطلاعات

آدرس:

تلفن: 3592708494

فکس: 3592207273

پست الکترونيک: bsendov@argo.bas.bg

بورکينا فاسو

دانشگاه اوآگادوگو - Université de Ouagadougou

پروفسور فيليگا ميشل ساوادوگو (Prof. Filiga Michel SAWADOGO) – رئيس،

آدرس: 03 B.P. 7021, Ouagadougou

تلفن: 65-226307064

فکس: 226307242

پست الکترونيک: ecteur@univ-ouaga.bf

دانشگاه پلي تکنيک دي بوبو ديولاسو - Université Polytechnique de Bobo-Dioulasso

پروفسور موسي اُواتارا (Prof. Moussa OUATTARA) – رئيس

آدرس: B.P. 1091, Bobo-Dioulasso 1

تلفن: 97/226980635

فکس: 97/226982577

پست الکترونيک: quattara@esi.univ-ouaga.bf

بروندي

دانشگاه بروندي - University of Burundi

پروفسور تئودور مي يونگابو (Prof. Theodore MYONGABO ) – رئيس

آدرس: Bujumbura B.P. 1550

تلفن: 257219838

فکس: 257223288

پست الکترونيک:

کامرون

دانشگاه اِنگاوندره- University of Ngaoundére

پروفسور مگناميسي ميشل بلومبه (Prof. Megnamisi Michel BELOMBE) –معاون

آدرس: B.P. 454, Ngaoundere

تلفن: 871761330641

فکس: 237252599

پست الکترونيک:

دانشگاه يائونده 1 - 1University of Yaoundé

پروفسور ادوارد اوبِن آکو (Prof. Edward Oben AKO )– معاون

آدرس: P.O. Box 337, Yaounde

تلفن: 237231260

فکس: 23722130

پست الکترونيک: tako@uycdc.uninet.cm

کانادا

انجمن دانشگاه ها و کالج هاي کانادا –

Association of Universities and Colleges of Canada(AUCC)

خانم اوا اگرون پولاک (Ms Eva EGRON-POLAK) – معاون

آدرس: Ottawa, Onatario KIR 1B1

تلفن: 6135631236

فکس:6135639745

پست الکترونيک: eegron@aucc.ca

دانشگاه مونت آليسون - Mount Allison University

دکتر لَن نيوبولد (Dr. lan NEWBOULD) – رئيس

آدرس: 65 York Street

تلفن: 5063643400

فکس:5063642399

پست الکترونيک: inewbould@mta.ca

کالج دانشگاهي اوکانگان - Okanagan University College

دکتر کتي بيندون (Dr. Katy BINDON) – رئيس

آدرس: 3333 College Way, Kelowna, B.C. 010 107

تلفن: 2504706026

فکس: 250476009

پست الکترونيک: president@okanagan.bc.ca

دانشگاه يورک - York University

دکتر اِچ. لان مک دونالد (Dr. H. lan MACDONALD) – سرپرست

آدرس: 4700 Keele Street, North

تلفن: 14167365632

فکس: 235514033

پست الکترونيک: yorkmpa@vorku.ca


 در گذشت حسين محب‌اهري بازيگر باسابقه سينما، تئاتر و تلويزيون 

 حسين محب‌اهري پس از سال‌ها تحمل رنج بيماري سرطان بامداد چهارشنبه 26 دي‌ماه و در سن 67 سالگي در بيمارستان لاله از دنيا رفت.وي از بازيگران باسابقه سينما، تئاتر و تلويزيون بود و حتي با وجود بيماري، بر صحنه تئاتر به ايفاي نقش مي‌پرداخت.

رابطه (پوران درخشنده 1365)، خارج از محدوده (رخشان بني اعتماد 1366)، محموله (سيروس الوند 1366)، سالهاي خاکستري (مهدي صباغ زاده 1367)، سفر جادويي (ابوالحسن داودي 1369) دو فيلم با يک بليط (داريوش فرهنگ 1369)، سيرک بزرگ (اکبر خواجوي 1370)، جيب برها به بهشت نمي روند (ابوالحسن داودي 1370)، خوش خيال (مهران تاييدي 1371)، اتل متل توتوله (محمد جعفري 1371) من زمين را دوست دارم (ابوالحسن داودي 1372) و.... از جمله فيلم‌هايش بود.


 دادستان کل کشور:
 سرقت، رتبه دوم جرايم کشور را دارد 

 
دادستان کل کشور گفت: شرايط اقتصادي حاکم، بيکاري و تعطيل کارخانه ها از عوامل افزايش سرقت در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. براساس آمار قوه قضاييه و نيروي انتظامي، سرقت بعد از جرايم مربوط به موادمخدر در رديف دوم جرايم کشور قرار دارد.به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمد جعفر منتظري در همايش تخصصي معاونان و روساي اداره هاي مبارزه با سرقت پليس آگاهي استان هاي کشور افزود: حدود 27 تا 28 درصد از جرايم در ايران مربوط به سرقت است.

وي با اشاره به ريشه يابي و بررسي خاستگاه اين جرم، گفت: جرم سرقت ارتباط مستقيم با افزايش جرم مواد مخدر و اعتياد دارد. وضعيت اقتصادي و شرايطي که به لحاظ مالي در جامعه حاکم است و همچنين بيکاري از عوامل موثر افزايش دهنده سرقت است.

بيکاري و تعطيلي کارخانه ها ؛ از عوامل افزايش سرقت

دادستان کل کشور افزود: تعطيلي کارخانه ها و کارگاه ها نيز يکي ديگر از عوامل افزايش سرقت است؛ بر اين اساس کساني که مسئوليت مستقيم در ايجاد کار و جلوگيري از تعطيلي کارگاه ها و کارخانجات را دارند، بدانند وضعيت جامعه به لحاظ اقتصادي منجر به افزايش جرايم مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين منتظري گفت: وقتي فشار فقر و مشکلات اقتصادي به افراد جامعه افزايش يابد، طبيعتا جرايم افزايش مي يابد مردم معصوم نيستند وقتي تحت فشارهاي اقتصادي و فقر قرار گيرند، چه بسا حتي اگر متدين هم باشند ولي نتوانند نيازهاي زندگي را تامين کنند، به ويژه نيازهاي ضروري را، فيتيله تدين را پايين کشيده و به دنبال دست درازي و سرقت اموال ديگران مي روند.


  منابع اطلاعاتي آمريکا:چين در حال تبديل‌شدن به يک ابرقدرت نظامي نوظهور است 

منابع اطلاعاتي و وزارت دفاع آمريکا گزارش داده‌اند که چين در حال تبديل‌شدن به يک قدرت نظامي جديد است.به گزارش آنا از «ديفنس نيوز»، مقامات ارشد وزارت دفاع و پنتاگون درباره تبديل‌شدن چين به يک قدرت نظامي نوظهور هشدار دادند.اين مقامات اظهار کردند چين سرمايه‌گذاري عظيمي در بخش فناوري‌هايي نظير مافوق صوت و نيز توسعه توانمندي‌هاي داخلي خود نظير جنگنده‌هاي رادار گريز و ناو هواپيمابر کرده است.بر اساس يک ارزيابي جديد توسط آژانس اطلاعات دفاعي (دي آي اي) اين تنها نکته نگران‌کننده براي منافع آمريکا نيست، بلکه موضوع نگران‌کننده اين است که خدمه و کاربرهاي هر سيستم نظامي ارتش چين در بالاترين سطح اعتمادبه‌نفس قرار دارند.

يک مقام اطلاعات دفاعي پيش از گزارش در مورد توان نظامي چين به خبرنگاران اعلام کرد که اين احتمال وجود دارد که پکن به‌زودي به توانمندي‌هاي نظامي خود اعتقاد بيشتري پيدا کرده و به يک ابرقدرت نظامي نوظهور تبديل شود.


 ولاديمير پوتين:از گسترش موشک‌ هاي آمريکا چشم‌پوشي نخواهيم کرد 

 رئيس‌جمهوري روسيه متعهد شد که در پاسخ به گسترش موشک ‌هاي آمريکا در مناطق مختلف جهان تدابير کارآ و مؤثري را اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم، «ولاديمير پوتين» رئيس‌جمهوري روسيه به اتخاذ تدابير کارآ و قاطع در پاسخ به گسترش موشک‌ هاي آمريکا در مناطق مختلف جهان متعهد و در عين حال يادآور شد که مسکو از گفت‌وگو با واشنگتن استقبال مي ‌کند.وي تأکيد کرد که اعلام خروج از پيمان منع موشک ‌هاي هسته ‌اي کوتاه‌برد و ميان‌برد، حلقه جديدي از زنجيره طولاني چنين رفتارهايي از آمريکاست و کاملا مشخص است که پيامدهاي اين سياست بسيار منفي خواهد بود.

رئيس‌جمهوري روسيه در ادامه افزود: «طبيعتا ما نيز نسبت به گسترش موشک‌هاي آمريکا که تهديد مستقيمي براي امنيت‌مان به شمار مي‌ رود، چشم‌پوشي نخواهيم کرد و به ناچار تدابير قاطعي را براي پاسخ به اين عملکرد اتخاذ خواهيم کرد».


 خبر 

 رئيس دانشگاه اميرکبير:

ماهواره «پيام» در اقيانوس هند افتاد

رئيس دانشگاه اميرکبير درباره آخرين وضعيت ماهواره پيام که در مدار زمين قرار نگرفت، گفت: بقاياي اين ماهواره در اقيانوس هند افتاد.

احمد معتمدي در گفتگو با مهر، با اشاره به آخرين وضعيت ماهواره عملياتي «پيام» متعلق به دانشگاه اميرکبير که با ماهواره بر بومي «سيمرغ» به فضا پرتاب شد، اظهار داشت: عملکرد فني ماهواره مطلوب بود و حدود 6 دقيقه از فضا سيگنال فرستاد که اين موضوع نشان داد که ماهواره خوب کار مي کند.

وي درباره مکان يابي فعلي ماهواره با توجه به آنکه GPS آن تا آخرين لحظه فعال بود، گفت: با توجه به عدم موفقيت در قرار گرفتن ماهواره در مدار، «پيام» سقوط کرد و در اقيانوس هند افتاد.

ريابکوف:

ايران در پي تقويت امنيت خود است

معاون وزير خارجه روسيه در واکنش به انتقاد کشورهاي غربي از اقدام تهران براي پرتاب ماهواره به فضا عنوان داشت که ايران در پي تقويت امنيت خود است.

به گزارش مهر به نقل از نووستي، «سرگئي ريابکوف» معاون وزير خارجه روسيه در واکنش به انتقاد برخي کشورها از اقدام روز سه شنبه ايران در پرتاب ماهواره به فضا، گفت: ايران محدوديتي براي توسعه برنامه موشکي خود ندارد.

به گفته وي بايد ميان ماهواره هاي نظامي و غير نظامي تفاوت قائل شد.وي همچنين عنوان داشت که ايران از توانايي موشکي براي تقويت امنيت خود استفاده مي کند.معاون وزير خارجه روسيه در ادامه با اشاره به فشارهاي آمريکا به ايران، گفت که تهران تحت اين فشارها وارد جريان مذاکره نمي شود.

در توييتر مطرح شد؛

واکنش پمپئو به پرتاب ماهواره توسط ايران

مايک پمپئو با انتشار پيامي به پرتاب ماهواره‌اي ايران واکنش نشان داد.به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، مايک پمپئو وزير خارجه آمريکا با انتشار پيامي در حساب توييتر خود به پرتاب ماهواره‌ ايران واکنش نشان داد. وي در پيام خود مدعي شد: ايران «در تخطي از قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل،» موشکي ماهواره‌بر به فضا فرستاده است. اين آزمايش توسط ايران بار ديگر ثابت مي‌کند که تهران به دنبال افزايش توان موشکي خود است که اين تلاش تهديدي براي اروپا و خاورميانه به حساب مي‌آيد.

بهبود ارزش پوند انگليس؛ به دنبال شکست طرح برگزيت

ارزش پوند انگليس پس از عدم رأي پارلمان اين کشور به طرح خروج از اتحاديه اروپا تقويت و از کاهش سطح خود در مقابل دلار فاصله گرفت.

به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، ارزش پوند انگليس به دنبال رأي مخالف پارلمان به طرح «ترزا مي» نخست وزير اين کشور براي جدائي از اتحاديه اروپا با يک سنت افزايش در مقابل دلار تقويت شده و به يک دلار و 28 سنت رسيد.

432 نماينده مخالف طرح برگزيت و 202 نماينده موافق آن بودند.


 تشييع پيکر شهداي حادثه هواپيماي بوئينگ707  


 گردهمايي حاميان "برگزيت" در مقابل پارلمان بريتانيا 


 سرمقاله 

 فرصتي که در حال از دست رفتن است...

سعيد ونکي

saeed.vanaki1370@gmail.com

شواهد، حکايت از اين دارد که فرصت اقتصادي بزرگي براي کشور در حال از دست رفتن است.

پس از فروکش کردن شعله هاي جنگ داخلي در سوريه، اين کشور در حال بازگشت به شرايط عادي و با ثبات است و مهم ترين نمود اين مسئله، تقلاي برخي کشورهاي منطقه براي بازگشايي سفارت خانه هاي خود در سوريه است.

اما مهم ترين مسئله و دغدغه اين کشور جنگ زده، بازسازي مناطق تخريب شده است و اين هدف، بدون همکاري کشورهاي دوست و متحد سوريه محقق نخواهد شد.

قطعا براي فرآيند بازسازي اين کشور، ايران با توجه به همکاري هاي همه جانبه از سال 2011 تاکنون، بايد جايگاه ويژه اي داشته باشد اما متاسفانه تاکنون ما نتوانسته ايم نقش قابل توجهي در اين بين ايفا کنيم.

کارشناسان اقتصادي ميزان هزينه بازسازي سوريه را مبلغي بين 300 تا 400 ميليارد دلار برآورد کرده اند که مشارکت در اين پروژه، آن هم در شرايط تحريم و تگناهاي ارزي براي کشور بسيار کارگشا خواهد بود.

اما نکته آزاردهنده در اين بين، تعلل مسئولين کشور است. اخيرا اخباري در خصوص حضور پررنگ روسيه و کشورهايي نظير ترکيه، چين، هند و مالزي منتشر شده و اين کشورها در حال محکم کردن جاي پاي خود در سوريه هستند اما ما هنوز اندر خم يک کوچه ايم و فعلا در مرحله رايزني و تصميم گيري هستيم.

حتي اين تعلل، واکنش رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي را هم در پي داشته؛ جايي که حشمت‌ا... فلاحت پيشه در اظهاراتي قابل تامل اعلام کرده: نداشتن رايزن اقتصادي در سوريه، جاي گريه دارد!

با توجه به قيمت بالاي ارز در ايران، فرصت بزرگي براي شرکت هاي دولتي و خصوصي کشور فراهم شده تا با قيمتي پايين تر از رقبا، گوي سبقت را از ديگر کشورها بربايند و در اين بين، قطعا تحرک و چابکي معاونت اقتصادي وزارت امور خارجه مي‌تواند نقش مهمي در برداشتن اين موانع داشته باشد. نبايد از ياد ببريم که مشارکت ايران در پروژه بازسازي سوريه، علاوه بر درآمدزايي، موجب اشتغال بيشتر نيز مي شود و با شتاب گرفتن توليد کالاهاي موردنياز اين کشور به خصوص در بخش صنعت ساختمان، بخشي از مشکلات اقتصادي کشورمان کمرنگ تر خواهد شد.لذا درچنين شرايطي انتظار مي‌رود اكنون که زنگ خطر براي مسئولين کشور به صدا درآمده، اين فرصت بزرگ به آساني از دست نرود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي