جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6031

مديرکل بهزيستي البرز:
70درصد کودکان کار وخيابان از اتباع خارجي مي باشند


برگردان شبکه GSM-WLL استان آذربايجان شرقي برروي شبکه تلفن همراه اول

مدير مرکز اسناد و کتابخانه ملي جنوب شرق هرمزگان:
برگزاري اولين کارگاه حافظه جهاني در هرمزگان


خبــر


در استان


 مديرکل بهزيستي البرز:
 70درصد کودکان کار وخيابان از اتباع خارجي مي باشند 

 کرج – خاکپور

اولين همايش خيرين آسماني به مناسبت سالگرد درگذشت خيرمرحوم حبيب اله حسن خاني با همکاري مشارکت هاي مردمي اداره کل بهزيستي استان البرز با حضور جمعي از مسوولان ،خيرين ،مددجويان ومددکاران استان در تالار بابک کرج برگزارشد.اسداله حيدري مديرکل بهزيستي استان البرز در اين همايش طي سخناني اظهارداشت: استان البرز وشهرکرج منطقه ژئوپليتيک ،با اهميت وداراي اثرگذاري در کل کشور است،همين موقعيت خاص سبب افزايش ميزان آسيب هاي اجتماعي در اين استان وکلانشهرکرج شده است .

وي افزود: عوامل متعددي در آسيب پذيري تاثيرگذاربوده،جدي ترين مسئله بحث مهاجرت گسترده طبقات فرودست جامعه از اقصي نقاط کشوربا هدف اشتغالزايي به استان البرز است.حيدري ادامه داد: عليرغم اينکه صنعتي بودن استان فرصت است ولي درصورتيکه برنامه ريزي براي ساماندهي مسائل مختلف وارائه خدمات کامل اجتماعي به مهاجران نداشته باشيم اين فرصت تبديل به تهديد شده وقطعا با مشکل مواجه خواهيم شد.

اين مسوول دومين عامل آسيب هاي اجتماعي استان را گسترش حاشيه نشيني ذکر نموده و گفت: استقرار 4 زندان بزرگ در کرج سبب گسترش حاشيه نشيني وسکني گزيدن خانواده زندانيان در حاشيه شهر گرديده و همين موضوع موجب شده است افراد آسيب‌پذير بيشتر در معرض آسيب قرار گرفته وآسيب ديدگان درحاشيه شهر مستقر شوند .

وي تاکيد کرد: ضروري است نيکوکاران وافرادي که احساس مسئوليت اجتماعي مي کنند به کمک دستگاههاي حمايتي بيايند تا بتوانيم با مداخلات تاثيرگذاردر حوزه هاي مختلف معيشت،بهداشت وآموزش اين عزيزان ،زندگي ايده آلي براي کليه آحاد جامعه در اين منطقه فراهم کنيم .

حيدري در ادامه با اشاره به امتياز ترانزيتي بودن البرز،افزود: علاوه بر عواملي که ذکر شد عليرغم اينکه معبر ترانزيت بودن در دنياي عصر ارتباطات امروز فرصت محسوب مي شود ولي اگر برنامه ريزي نشود پيامدهاي منفي آن اثرگذار خواهد بود.

وي اضافه نمود: بسياري از آسيب هاي اجتماعي استان ناشي از همين موضوع بوده وهمانگونه که بسيار مشاهده مي گردد ساعات پاياني روز در مسيراتوبان،افراد دست فروش ومتکدي حضور دارند که سبب نگاه منفي مسافران به اين استان مي شوند.

مديرکل بهزيستي استان ديگر عامل آسيب هاي اجتماعي را،حضور اتباع بيگانه ذکر کرد وافزود: حضور اتباع بيگانه در استان يکي ديگر از دلايل منفي واثرگذار مي باشد وطبق آمار ما بيش از 70درصد کودکان کار وخياباني از اتباع خارجي بوده واز پاکستان وافغانستان وديگر کشورها به اين استان آمده اند.

مشارکت اجتماعي گسترده راه کنترل،کاهش وغلبه بر آسيب هاي اجتماعي

حيدري خاطرنشان ساخت: جهت ساماندهي اين سطح از آسيب هاي اجتماعي،بايد مشارکت هاي عمومي را داشته باشيم،افراد خيرونيکوکار بدرستي در عمل ثابت کرده اند که معناي مسئوليت اجتماعي ونوع دوستي چيست.

اين مسئول تاکيد کرد: مطمئنا همگان مي دانند راه کنترل ،کاهش وغلبه بر آسيب هاي اجتماعي،مشارکت گسترده وحضور مردم است، چه در غالب اشخاص حقيقي چه حقوقي و سازمان بهزيستي بعنوان دستگاه متولي سلامت اجتماعي بيشتر مبتني و متکي بر حضور مردم در صحنه هاي اجتماعي است ومنابع اين دستگاه بيش از 50هزار معلول،بيش از 2هزارخانواده مردسرپرست،بيش از 4هزارخانواده زن سرپرست،بيش از 1180کودک کار وخياباني،امدادبگيربهزيستي وخيلي از آسيب هايي که قابل شمارش نيست را تحت پوشش دارد،بنابراين نياز است ما در هرجمعي حضور يافته ومسئوليت اجتماعي وخير جمعي را گسترش دهيم.

وي خاطرنشان ساخت: مطمئنا بدون حضور،کمک ومشارکت خيرين ، مسئوليت اجتماعي به فراموشي سپرده خواهدشد ودر جامعه اي که آحاد مردم احساس مسئوليتي در قبال همنوعان خود نداشته ونسبت به وضعيت آنان بي تفاوت باشند،افراد آن جامعه دچار آسيب مي شوند.

نيازهاي گسترده و امکانات دولتي بسيار محدود

وي گفت: نيازهاي طبقات فرودست جامعه بسيار گسترده است وامکانات دولتي بسيار محدود وبايد اذعان کرد سرمايه اجتماعي دستگاههاي دولتي که رکن اساسي آن اعتماد عمومي است در جامعه رو به افول بوده وتنزل پيدا کرده است،بنابراين خود مردم مي توانند بطور مستقيم در اموري که مربوط به دستگاه هاي اجرايي است مشارکت داشته باشند.حيدري ادامه داد:البته با کمال افتخار بايد گفت،سازمان بهزيستي کشور واداره کل بهزيستي البرز خوشبختانه داراي سرمايه اجتماعي بالا وبسياري از بزرگان شهر از خيرين ونيکوکاران به اين دستگاه اعتماد دارند واگر اينگونه نبود،ما در پيشبرد اهدافمان با چالش هاي جدي مواجه مي شديم، البته نبايد حمايت هاي مردمي را ناديده گرفت ولي اين حمايت ها سازمان يافته نيست.وي تصريح کرد: ما بدنبال اين هستيم که اين حمايت ها را بسوي نيازهاي واقعي جامعه هدف سازماندهي وهدايت کنيم.اين مسوول يادآورشد: از محل خيراتي که تحت عنوان خيرين آسماني در سال هاي گذشته جمع آوري شده بود، 150شغل جهت زنان سرپرست خانواده ايجاد شد، باهمين کمک ها مي توان شغل آبرومندانه جهت زنان سرپرست خانوار ومددجويان بهزيستي که جامعه هدف بهزيستي هستند،ايجاد کرد.


 برگردان شبکه GSM-WLL استان آذربايجان شرقي برروي شبکه تلفن همراه اول 

 تبريز – توفيقي

در راستاي يکپارچگي و توسعه سرويس‌ها و خدمات ارائه شده به مشتريان در روستاها ، شبکه GSM-WLL استان آذربايجان شرقي برروي شبکه تلفن همراه اول برگردان و مشتريان تلفن همراه روستايي (WLL) به تدريج از تمامي خدمات همراه اول استفاده خواهند نمود.مهندس شکوري با بيان اين مطلب افزود :در اين طرح 528 سايت WLL واقع در روستاهاي استان آذربايجان شرقي برروي شبکه همراه اول برگردان شده و تمامي مشترکيني که از طريق رومينگ از اين شبکه استفاده مي‌نمودند از طريق شبکه همراه اول سرويس دهي مي‌شوند.

مدير مخابرات منطقه به مزاياي اين طرح هم اشاره و بيان نمودند: بهبود کيفيت ارتباطات شبکه تلفن همراه روستايي و رفع مشکلات همپوشاني دو شبکه و همچنين قابليت برقراري ارتباط بين‌الملل و استفاده از اينترنت همراه اول از مزاياي اين طرح مي‌باشد.

مدير مخابرات منطقه در پايان اظهار نمودند: عمليات برگردان سايتهاي روستايي شهرستانهاي تبريز ، شبستر ، هريس ، آذرشهر ، اسکو و عجب شير از تاريخ 26/10/97 آغاز و مشترکين WLLروستاهاي شهرستانهاي فوق به مدت 48 ساعت دچار اختلال مي‌شوند. همچنين سيم کارتهاي GSM-WLL قطع و سيم کارتهاي همراه اول با همان تعرفه‌هاي قبلي در محدوده روستا تعريف و تحويل خواهد شد.


 مدير مرکز اسناد و کتابخانه ملي جنوب شرق هرمزگان:
 برگزاري اولين کارگاه حافظه جهاني در هرمزگان 

 بندرعباس- شهين صادقي

مدير مرکزاسنادو کتابخانه ملي جنوب شرق در هرمزگان با بيان اينکه وظيفه اصلي ما نظارت است گفت :اولين مرکزاسناد و کتابخانه ملي استاني در سال 72 در کرمان افتتاح شد و جنوب شرق کشور استانهاي کرمان ،هرمزگان ،يزد و سيستان و بلوچستان را شامل مي‎شد که درحال حاضر سيستان و بلوچستان و ‌يزد از جنوب شرق جدا شده‎اند.وي با اشاره به اينکه قديمي‎ترين سند موجود در مرکز اسناد ملي مربوط به دوره ايلخاني است افزود :بيش از 2 ميليون برگ سند از هرمزگان به جنوب شرق منتقل شده و 3 ميليون برگ سند ارزشمند نيز در ماه‎هاي آتي انتقال خواهد شد.رفيع پور از تعيين تکليف 85 درصد دستگاههاي اجرايي هرمزگان خبر داد و افزود :يکي از مهمترين اسنادي که از هرمزگان به دست آمده ، مربوط به حقانيت نام خليج فارس بود که موجب بسته شدن دهان جاعلان و سربلندي کشور شد.

وي از آرشيو 12 ميليون برگ سند در کتابخانه ملي جنوب شرق کشور خبر داد و بيان داشت :حدود 15هزار برگ سند طي دو سال گذشته از انگلستان توسط يکي از خيرين خريداري و به سازمان اسناد ملي جنوب شرق کشور تحويل شده است.رفيع پوربا بيان اينکه هر ساله تنها 2 اثر از هر کشور ثبت حافظه جهاني مي شود بيان داشت:75 اثر از ايران در حافظه جهاني ثبت شده است.

وي از آرشيو و نگهداري روزنامه ها نيز به عنوان يک سند مکتوب و همچنين پايان نامه‎هاي دانشجويي در مرکز اسناد جنوب شرق خبر داد.مدير مرکز اسناد و کتابخانه ملي جنوب شرق از برگزاري اولين کارگاه حافظه جهاني در استان هرمزگان در روزهاي 26 و 27 دي‎ماه جاري با حضور مسئول دبيرخانه کميته حافظه جهاني خبر داد و گفت :در اين کارگاه حدود 120 نفر از علاقمندان به جمع آوري اسناد ، مجموعه‎داران و مسئولين حضور دارند .معصومه رفيع پور بيان داشت :اسناد زيادي در دست مردم است که در صندوقچه هاي خانگي خاک مي‎خورند و در حال نابودي هستند ، مردم ميتوانند اين اسناد را در قالب اهدا، خريد يا به صورت اماني در اختيار مرکز اسناد قرار دهند تا در شرايط استاندارد نگهداري شود. وي همچنين از ممنوعيت امحا اسناد در دستگاه‎هاي دولتي و‌خصوصي وابسته به دولت بدون هماهنگي با سازمان اسناد خبر داد و‌گفت :انجام اين عمل جرم و‌ممنون است که يک سال تا 6 ماه حبس به دنبال دارد.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:

اتوبوس هاي شرکت واحد برگ معاينه فني دريافت مي‎کنند

تبريز-توفيقي

اتوبوسهاي شرکت واحد تبريز به شرط دريافت برگ معاينه فني مي توانند در سيستم حمل و نقل عمومي فعاليت کنند.فرخ جلالي مديرعامل اين شرکت با اعلام مطلب فوق، گفت: با توجه به آغاز فصل زمستان همه اتوبوسهاي ملکي و خصوصي ناوگان حمل و نقل عمومي شرکت واحد که در حال حاضر فاقد برگ معاينه فني هستند، از خط خارج و ملزم به دريافت برگ معاينه فني شدند.وي افزود:اين امر در راستاي ايجاد ايمني سفر براي همشهريان و مسافران گرامي و کاهش آلودگي هوا انجام ميشود تا شاهد ناوگان حمل و نقل عمومي ايمن و سالم در سطح شهر باشيم.

برگزاري کارگاه مديريت مصرف انرژي در پست خوزستان

اهواز-محمدي

کارگاه آموزشي "مديريت مصرف انرژي" ويژه پرسنل شاغل در اداره کل پست خوزستان توسط مشاور مدير عامل در امور زنان و خانواده و گروه مطالعات مديريت مصرف و تلفات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان برگزار شد.اين کارگاه در راستاي سياستهاي وزارت نيرو در زمينه اشاعه فرهنگ مديريت مصرف در خانواده‌ها و گسترش فرهنگ بهينه‎سازي و مديريت مصرف مشترکين برق خانگي برگزار شده است.

شهناز احمدي روزبهاني مشاور مديرعامل در امور زنان و خانواده در اين کارگاه نکاتي در خصوص نقش زنان در کاهش مصرف انرژي در منازل، اداره و محل کار، توليد برق در نيروگاه‎ها و مسائل زيست محيطي ناشي از آن، ارائه نکاتي در زمينه صرفه‎جويي در مصرف برق توسط خانواده‎ها و نقش خانواده‎ها در کاهش مصرف انرژي و حفظ منافع ملي اشاره کرد.احمد حبيبيان رئيس گروه مطالعات مديريت مصرف و تلفات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان نيز نکاتي در زمينه توليد برق در نيروگاه‎هاي کشور، هزينه احداث و بهره‎برداري از نيروگاه‎ها، راهکارهاي رفع مشکلات ناشي از کمبود برق، انواع راهکارهاي کاهش مصرف انرژي در خانواده‎ها، مديريت بار در صنايع و کاهش ساعات اداري و اثرات آن اشاره کرد.

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري بهارستان:

قاچاق کالا باعث تورم و کاهش اشتغال مي‎شود

بهارستان-اصغري

دهمين جلسه کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهارستان در سال‎جاري در سالن جلسات شهيد رجايي فرمانداري برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما ، سيد حبيب موسوي معاون سياسي و انتظامي فرمانداري و جانشين رئيس کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهارستان در اين جلسه با تاکيد برتشديد نظارت بر ورودي‎ها و گلوگاه‎هاي شهرستان براي جلوگيري از ورود کالاي قاچاق گفت : با توجه به قرار گرفتن در ايام پاياني سال و احتمال افزايش عرضه کالاهاي قاچاق به خصوص پوشاک ، نظارت بر بازار تشديد مي‎شود .

وي با بيان اينکه هدف از مبارزه با قاچاق کالا ، تقويت توليدات داخلي است افزود : قاچاق کالا باعث تورم و کاهش اشتغال مي‎شود .ما اگر بخواهيم شرايط اقتصادي کشور بهبود يابد ، بايد با قاچاق کالا و ارز مقابله کنيم.موسوي، فرهنگ‎سازي و اطلاع‎رساني را باعث رونق استفاده مردم از کالاهاي ساخت داخل دانست و اظهار داشت : براي حمايت از کالاي ايراني بايد منفعت در ورود کالاهاي قاچاق به حداقل برسد و راه براي توسعه کمي و کيفي کالاهاي داخلي باز شود.

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري بهارستان خاطرنشان کرد : همه دستگاهها بايد نقش خود را در اين زمينه ايفا کنند و يکي از بخشهايي که نقش مهمي در مبارزه با قاچاق کالا ايفا مي کنند ، شهرکهاي صنعتي هستند .موسوي گفت : واحدهاي صنعتي مستقر در شهرکهاي صنعتي مراکز توليد ملي کشور هستند و تبديل آنها به محلي براي دپوي کالاي قاچاق مانند سمي است که در شريان توليد کشور وارد مي‎شود .

راهيابي سه اثر از هرمزگان به هفتمين جشنواره تئاتر معلولين

بندرعباس- شهين صادقي

براساس اعلام هيات بازبيني هفتمين جشنواره تئاتر معلولين خليج فارس در بوشهر ، سه اثر از هنرمندان هرمزگاني در دو بخش صحنه‎اي و خياباني به اين جشنواره راه يافتند.

هيات بازبيني هفتمين جشنواره تئاتر منطقه اي معلولين خليج فارس پس از بررسي و ارزيابي نمايش صحنه‌اي بزرگسال و کودک و نوجوان ونمايش خياباني از استان‌هاي هرمزگان‌، فارس، خوزستان، کهکيلويه و بويراحمد؛ 16 نمايش را جهت حضور در جشنواره به دبير خانه معرفي کردند .در اين ميان نمايش «حساب پرداخت نمي شود» از گروه تئاتر معلولين آرتافرين بندرعباس به کارگرداني رضا دريايي آزاد و نمايش «آب را گل نکنيم» از گروه تئاتر معلولين آزادگان ميناب به کارگرداني حسن سبحاني در بخش صحنه اي و همچنين نمايش «چهار به علاوه يک مساوي با نه» ازگروه تئاتر معلولين صدف ميناب به کارگرداني حبيب الله ناصري در بخش خياباني به عنوان نمايندگان تئاتر معلولين استان به اين جشنواره راه يافتند.

گفتني است، هفتمين جشنواره منطقه اي تئاتر معلولين خليج فارس، 21 الي 24 بهمن‌ماه 97 در بوشهر برگزار مي‌شود.

برگزاري دوره آموزشي ويژه اعضاء شوراهاي حل اختلاف اهواز

اهواز -محمدي

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان با توجه به اهميت سلامت روان و مقابله با اضطراب کارکنان و اعضاء شوراهاي حل اختلاف و به منظور مديريت استرس و اضطراب و روش هاي کاهش آن در محيط کار و زندگي دوره آموزشي زندگي مطلوب و مديريت اضطراب ويژه اعضاء شوراهاي حل اختلاف اهواز با حضور دکتر حسيني، مدير کل پزشکي قانوني خوزستان برگزار شد.در اين دوره، در خصوص علائم استرس منابع و پيامدهاي عدم کنترل استرس صحبت و تکنيک هاي کنترل و مديريت اضطراب و نيز چگونگي ايجاد زندگي مطلوب آموزش داده شد.


 در استان 

 با امضاي تفاهم‌نامه؛

محصولات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز بيمه شدند

تبريز-توفيقي

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز اظهار کرد: قطعات پوشش داده‌شده تراکتور که با فناوري نانو و به‌منظور افزايش سختي، استحکام و کاهش اصطکاک قطعات در مرکز تحقيقات نانو فناوري صنعتي اين دانشگاه توليد شده‌اند در تفاهم‌نامه‌اي با يکي از شرکت‌هاي بيمه، بيمه شدند.

حسن رسولي‌سقاي با بيان اهداف اين تفاهم‌نامه افزود: لزوم پشتيباني از محققان و فناوران براي ورود به اجراي طرح‌هاي صنعتي، حمايت و اعتمادسازي به صنعتگران براي برون‌سپاري مشکلات صنعت به دانشگاه، ازجمله اهداف امضاي اين تفاهم‌نامه با بيمه است.وي اظهار کرد: با توجه به لزوم ورود صنعت نانو در صنايع و در راستاي اقتصاد مقاومتي و توليد محصولات باکيفيت نانويي قابل‌ رقابت در عرصه صادرات، مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز و قراردادهاي برون دانشگاهي اين مرکز با صنعت، توسط اين شرکت بيمه تضمين کيفيت گرفت.معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز تصريح کرد:محصولات نانوفناوري اين دانشگاه نيز در تفاهم‌نامه ديگري با شرکت سازه‌گستر صنعت به مرحله تجاري‌سازي رسيد.

رسولي افزود:‌بديهي است از اين پس با بهره‌گيري و تجاري‌سازي اين فناوري در افزايش عمر مفيد قطعات در صنعت خودرو، قالب‌ها و قطعات صنعتي، تحول جديدي رخ خواهد داد.

شناسايي 4 واحد آلاينده در بهارستان

بهارستان- اصغري

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهارستان از شناسايي 4 واحد آلاينده و غير مجاز در اين شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار ما ، شيدا اکار در تشريح اين خبر در جمع خبرنگاران حاضر در اداره محيط زيست بهارستان با بيان اينکه اين اداره با هرگونه فعاليت غيرمجاز آلاينده به ويژه واحدهاي توليد زغال در شهرستان مقابله مي‌کند، گفت: تاکنون از ادامه فعاليت 3 واحد توليد زغال شناسايي شده، جلوگيري به عمل آمده است.

وي اظهار داشت: نيروهاي اين اداره در پي بررسي وضعيت زيست محيطي شهرستان، ضمن شناسايي يک واحد توليد زغال فشرده در شهرک صنعتي بهاريه، که به صورت غير مجاز فعال بوده و موجبات آلودگي محيط زيست را فراهم آورده، اقدام به صدور اخطاريه تعطيلي براي متصدي اين واحد کردند.رييس اداره محيط زيست بهارستان در ادامه افزود: همچنين گشت و پايش واحدهاي صنعتي، توليدي و خدماتي مستقر در حوزه استحفاظي منجر به شناسايي 3 واحد صنعتي که در زمينه توليد قطعات خودرو و کانال‌هاي هوا فعاليت مي‌نمايند، گرديد که با توجه به لزوم ارائه مجوزهاي فعاليت، رعايت استانداردهاي زيست محيطي، ارائه خوداظهاري دوره اي و برنامه مديريت پسماندهاي توليدي به اين اداره، اخطاريه هاي لازم براي ايشان نيز صادر ميشود.وي همچنين از شناسايي يک واحد آلاينده و غير مجاز توليد زغال فشرده در شهرک صنعتي بهاريه طي گشت و پايش نيروهاي اين اداره در شهرستان و ابلاغ اخطاريه تعطيلي به اين واحد خبر داد.

در آبفاي جنوب‎غربي استان تهران انجام شد ؛

شناسائي و جمع‎آوري انشعاب غير مجاز اقطار بالا در شهرستان بهارستان

بهارستان-اصغري

با هماهنگي و همکاري عوامل قضائي و انتظامي 9 رشته انشعاب غير مجاز در سايزهاي بالا در شهرستان بهارستان شناسائي و جمع آوري شد .

به گزارش خبرنگار ما ،مدير امور آبفاي شهرستان بهارستان با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : در راستاي حفاظت و صيانت و نظارت بر خطوط انتقال و شبکه‎هاي توزيع آب در منطقه و به منظور پيشگيري از هر گونه خسارات نسبت به اموال و امکانات آبفا ، موضوع شناسائي و جمع‎آوري انشعابات غير مجاز و معرفي مالکان متخلف مراکز صنعتي و مسکوني داراي اين گونه انشعابات به مراجع محترم قضائي و انتظامي در دستور کار قرار گرفته و با جديت در حال انجام مي‎باشد . سيد محمد رضازاده با اشاره به شناسائي و جمع آوري 9 رشته انشعاب غيرمجاز اقطار بالا در شهر گلستان و شهرکهاي اطراف اين شهر ياد آور شد : با همکاري معاونت نظارت بر بهره‎برداري ، دفتر حقوقي و حراست شرکت و هماهنگي با عوامل محترم قضائي و انتظامي شهرستان بهارستان طي دي‎ماه جاري تعداد 9 رشته انشعاب غير مجاز در سايزهاي مختلف و اقطار بالا که عمدتا کل اين انشعابات براي مصارف مراکز صنعتي و تجاري و بصورت غيرمجاز مورد بهره‎برداري قرار مي‎گرفتند. پس از شناسايي و جمع‎آوري و تنظيم صورت‎جلسه و تشکيل پرونده جهت بررسي و پرداخت ميزان خسارت و هزينه‎هاي وارده بر شبکه و خطوط و همچنين آب استفاده شده به صورت غير مجاز به حوزه قضائي شهرستان بهارستان معرفي گرديدند .

صدورحکم معاون امور فني و عمراني فرمانداري رباط کريم از سوي استاندار تهران

رباط کريم-اصغري

حکم معاونت امور فني و عمراني فرمانداري رباط کريم از سوي استاندار تهران صادر شد. به گزارش خبرنگار ما ، انوشيروان محسني بند پي استاندار تهران ،حکم سياوش نوري را به سمت معاون امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان رباط کريم صادر کرد.

بازديد معاون وزير راه و شهرسازي از غرفه ستاد بازآفريني شهري همدان

همدان-حامد ملکيان

معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل شرکت بازآفريني شهري ايران از غرفه ستاد بازآفريني شهري استان همدان بازديد به عمل آورد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان همدان ، "مهندس پژمان "ضمن بازديد از غرفه اين اداره کل و شهرداري همدان و شهرداري فامنين ، از طرح بنر پياده راه ميدان امام و بوعلي بازديد و سوالاتي را در خصوص چگونگي اجراي اين پروژه و پياده راه‎هاي منشعب به ميدان و سايت موزه ميدان مطرح نموده و خواستار انتشار اطلاعات اين مجموعه به منظور استفاده ديگر استانها از تجربيات استان شد.وي در بخش ديگري از سخنانش ، فلسفه وجودي نمايشگاه را بهره‌مندي تمام شرکت‎کنندگان از تجربيات و اقدامات يکديگر دانست و خاطرنشان کرد:همکاري رسانه‌ها، کارشناسان حوزه مسکن و شهرسازي و استارت آپ‌ها در کنار يکديگر مي‌تواند باعث تقويت برنامه‌ها شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي